Dodaj do ulubionych

udał się Marsz Wolności

13.05.18, 02:44
nie wiem dokąd się udał ale wygląda na to że już nie wróci

--
It ain't over until the fat lady sings
Edytor zaawansowany
  • czuk1 13.05.18, 09:45
    .....czyli co ? nie będzie wolności a więc będzie nam potrzebny Marsz ku Wolności ?
    Jaki sens udawać się w kierunku tego, czego nie ma. wink
  • lont12 13.05.18, 11:07
    Obudź się obywatelu. Wybiła godzina wolności. Zjednoczeni ku chwale ojczyzny wszyscy żołnierze polscy pójdą obok zwycięskiej Czerwonej Armji do dalszych walk o wyzwolenie Kraju. Emigracyjny „rząd“ w Londynie i jego delegatura w Kraju jest władzą samozwańczą, władzą nielegalną, opiera się na bezprawnej faszystowskiej konstytucji z kwietnia 1935 roku.

--
  • maksimum 13.05.18, 23:24
    ilu ich by;lo? 5 tys czy 50 tys?
  • lont12 13.05.18, 23:47
    ważne że przywódcy nie zawiedli, Lubnauer, Schetyna,...

--
  • sz0k 15.05.18, 01:42
    odbywa się sposób zupełnie wolny - Marsz Wolności?

--
    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
    Nicolás Gómez Dávila
  • czuk1 15.05.18, 06:17
    sz0k napisał: odbywa się sposób zupełnie wolny - Marsz Wolności?

Nazwa marszu ( tak mniemam) wiąże się z zagrożeniami jakie stopniowo następują i są przygotowywane przez rządzących Polską. Póki co konstytucyjna wolność zgromadzeń jest dotrzymywana.

• czuk1 17.05.18, 17:45
    lont12 napisał: ważne że przywódcy nie zawiedli, Lubnauer, Schetyna,...

Ważne , że w Polsce można takie Marsze organizować. Oby jak najdłużej ....

• lont12 17.05.18, 23:04
    Duży postęp w porównaniu z tym co było za Platformersów. Policjanci w cywilu napadali na maszerujących, kopiąc niewinnych ludzi po twarzach.

--
  • czuk1 15.05.18, 06:24
    maksimum napisał: ilu ich by;lo? 5 tys czy 50 tys?

Było dużo uczestników. Wystarczy obejrzeć marsz (na zdjęciu wykonanym z drona) i bez problemu można stwierdzić (ba, policzyć), że było tam kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Czy to istotne ilu było uczestników ? Przecież istotne są powody manifestacji i hasła tam
    przekazywane. Nie odwracaj uwagi od sedna sprawy.

• czuk1 14.05.18, 08:48
    loncie12. Masz swoją interpretację nt. tego marszu.
    A nie może być odwrotny odzew ?:

Piszesz - Obudź się obywatelu.

Mój odbiór marszu wolności. :
    Władzo PiS-wska nie uda Ci się bezkarnie zamykać narodowi gęby. Nie uda Ci się obalenie państwa prawa, obalanie demokracji. Wychodzimy na ulicę by zapowiedzieć większy sprzeciw
    społeczeństwa. Kaczyński .... uważaj, już nie raz musiałeś ulegać presji narodu.

Piszesz - Wybiła godzina wolności.

Wg mnie . Czara goryczy się przelewa. Nadejdzie czas oddania władzy. Kaczyński opamiętaj się. Nie tylko UE i opinia międzynarodowa ale i cześć narodu przeciwna jest takim antydemokratycznym rządom.

Nie uważasz ???? .... takie demonstracje są w interesie żywotnym obywateli Polski, to oni
    dają pełnomocnictwa do rządzenia państwem. To oni mogą je odebrać.

Na końcu Twojego wpisu, jest tylko .... jak tu nazywacie - pierd...mento.

• lont12 14.05.18, 10:30
    Kaczyński .... uważaj, już nie raz musiałeś ulegać presji narodu

Trochę więcej szacunku dla pana Kaczyńskiego, bo to nie twój kumpel.

W Manifeście PKWN znajdziesz wszystkie potrzebne slogany użyte przez organizatorów t.zw. Marszu Wolności, do których i ty się zaliczasz jak widzę.

--
  • czuk1 14.05.18, 22:07
    lont12 napisał: ]Kaczyński .... uważaj, już nie raz musiałeś ulegać presji narodu.
    Zastrzegłem się w wpisie, że ja tak sobie wyobrażam dee marszu wolności, determinację manifestantów i ich hasła - na planszach.Manifestanci nie mają szacunku dla winnych złego rządzenia Polską. Ja zaś widzę plusy rządów ale też szkody jakie wywołują dla Polski te rządy .
    >
    > Trochę więcej szacunku dla pana Kaczyńskiego, bo to nie twój kumpel.
    A swoją drogą.... go mnie szacunku pan J. Kaczyński nie ma ; zaliczając mnie (szarego obywatela, z przekonaniami liberała i narodowca) do grupy zdradzieckich mord (bom z PRL-u) i II sortu (bo nie jestem fanem PiS).
    >
    > W Manifeście PKWN znajdziesz wszystkie potrzebne slogany użyte przez organizatorów t.zw. Marszu Wolności, do których i ty się zaliczasz jak widzę.
    Nie byłem na marszu wolności. Można mnie zaliczyć do krytyków błędnych decyzji PiS i wizjonerów nowoczesnej Polski. Znowu rozpatrujemy ... duperele. Porównanie sytuacji obecnej z manifestem nie ma sensu. Nie mam czasu .... wykazać Ci tego na przykładach.
  • czuk1 14.05.18, 22:20
    Lont12. W wpisie , przekazałem Ci dosłownie - " Mój odbiór marszu wolności". :
    I sprecyzowałem hasła pod którymi szli manifestanci : ......"Władzo PiS-wska nie uda Ci się..., itd
  • lont12 15.05.18, 23:46
    chcesz zawrócić rzekę kijkiem? tęsknota za PZPR wyłazi z ciebie co rusz

--
  • czuk1 16.05.18, 15:14
    lont12 napisał: chcesz zawrócić rzekę kijkiem? tęsknota za PZPR wyłazi z ciebie co rusz

Nie chcę zawracać rzeki kijkiem. Nie mam "siły kijka" a raczej "siłę piasku" który drąży skałę.
    Kieruje mną jedynie troska o spokojne i godne życie moich następców a więc - niepokój z powodu niszczenia podstaw demokratycznego państwa prawa.
    Dlatego też teraz jestem przeciwny rządom autokratycznym jednej partii. Wszyscy wiemy do jakich katastrofalnych skutków takie rządy PZPR doprowadziły. Zarzucanie mi tęsknoty za PZPR jest bezpodstawne.

• lont12 17.05.18, 10:43
    uspokój się, nie musisz mi się tłumaczyć, bo to jeszcze nie sąd ostateczny

--
  • kalllka 17.05.18, 11:34
    Okoko
  • kalllka 16.05.18, 16:15
    Ze się tak wtrącę.. w powyższe,
    nie zdziw loncie gdy dowiesz dokad się udał twój dowcip;
    I np. twojem powinowatemu o tem samem nazwisku, znienacka przyjdzie korespondencja.. z Piaseczna,
    z rachunkiem za abonament.
  • lont12 17.05.18, 12:39
    to przerażające. czyżby czuk maczał w tym palce?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.