Dodaj do ulubionych

Przerażony kosmopolitycznie brzmiącymi nazwiskami

08.08.18, 06:48

Prowokator atakujący policję to filmowiec, syn pracownika TVP, wnuk stalinowskiego prokuratora

28-latek, który podczas manifestacji przed Pałacem Prezydenckim krzyczał do funkcjonariuszy „ZOMO”, to Michał M., operator filmowy, syn Jerzego Bernarda Modlingera, wieloletniego wydawcy i szefa redakcji politycznej „Wiadomości” TVP (w latach 1989-2001) i szef „Teleexpressu” (2011-2016).

Jego ojciec, Jerzy Bernard Modlinger został w 2013 r. odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Do dziś pracuje w Akademii Telewizyjnej TVP, szkoląc młode kadry dziennikarskie.

Dziadkiem Michała był Jerzy Maurycy Modlinger, stalinowski prokurator, podpułkownik Ludowego Wojska Polskiego, w latach 50. komendant Oficerskiej Szkoły Prawniczej, szkolący kolejnych stalinowskich sędziów i prokuratorów.

Toczy się jakaś rozgrywka Międzynarodówki między Żydami. To ja sobie będę głosował na ONR, modlił się, żeby wrogowie Polski wymordowali się nawzajem i robił dobre winko z jabłuszek..

--
Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
Edytor zaawansowany
  • superspec 08.08.18, 07:14
    Czyli jednak nie durnie.smile

--
    Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
    pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
  • qwardian 08.08.18, 10:43

Trafniejszym określeniem, uszczypliwi i konfliktowi..

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • kalllka 08.08.18, 11:30
    Oo wypraszam sobie.. uszczypliwy, rozumiany jest głównie jak rak_cancer /choroba/ i powszechnie /statystyki/ blokowany. Mam przyjemność być zodiakalnym i nie cierpieć tylko dlatego ze humanoidalni spryciarze manipulują nomen-omen...
    PS
    Qwardian wybaczy, mój wtręt ale moje angielskie doświadczenie krzyczy gdy widzę marnotrawstwo systemowe..
    Prosze nie używać „ kija” Please
  • kalllka 08.08.18, 11:31
    I nie chcieć cierpieć..
  • qwardian 08.08.18, 12:37

kalllka napisała:

> Qwardian wybaczy, mój wtręt ale moje angielskie doświadczenie krzyczy gdy widzę
    > marnotrawstwo systemowe..

Z pozycji mojego ogródka i sąsiadów widzę katastrofę klęski urodzaju jabłek i związane z tym marnotrawstwo. Zamierzam coś z tym zrobić. Z kosmopolitycznego punktu natomiast zawsze byłem zdumiony wysokością podatku od nieruchomości w państwach anglosaskich, który sprawia, że ludzie pracują jak woły do śmierci, żeby utrzymać dach nad własną głową...

--

Włodzimierz Czarzasty
  • wikul 08.08.18, 15:03
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/38702085_1813991578715432_451498043171143680_n.jpg?_nc_cat=0&oh=15422daccad6cb81f65967dbe182e893&oe=5BCA98A0
  • kalllka 08.08.18, 15:54
    A bo to, qwardianie, konserwatyzm nieskażony eurokontynentalnym wypraszaniem się w gości.. nie do przyjęcia jest zarządzanie przez nakaz. Nawet informacja nieodpowiednio dostarczona, jest traktowana jak afront.
    czy to się komu podoba czy nie, tutaj się jeździ po lewej stronie i bez dużej ilości znaków by każdy indywidualnie dostosowywał się do sytuacji na drodze.
    No i sławetna sprzed kilku lat sprawa, która zablokowała ambicje Borysa Parysa / ówczesnego mera Londynu/ drobna ustawka z 16... któregos tam- Para_czegoś tam dotycząca zdaje się piędzi ziemi..
    U nas mielibyśmy nie ma mocnych- u nich praca rozwija..
  • kalllka 08.08.18, 16:23
    No i nie da się ukryć, lubię jabłka, a z jabłek- ocet.
  • qwardian 08.08.18, 19:18
    No wiem, bo swego czasu słuchałem debat w BBC i nie mogłem wyjść z podziwu. Kaleczko nie zamierzam otrzymać 130 litrów octu w stanie finalnym. No, przygotowuję drożdże z pożywką i niech tam się trzy dni rozmnażają..

--
    Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
  • kalllka 08.08.18, 21:35
    Hmm, niezła pojemność a co zrobisz ze 130 litrami wina japkowego?
  • lont12 08.08.18, 11:46
    > Toczy się jakaś rozgrywka Międzynarodówki między Żydami.

... i zawsze się toczyła... nie wszyscy Żydzi dali się dobrowolnie zamknąć w niemieckich gettach...

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • cepekolodziej 08.08.18, 18:26
    Nie rozumiem.

Nosiciel obcobrzmiącego nazwiska i zarazem wnuk 'stalinowskiego' prokuratora - nie powinien, nie ma prawa aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym?

Jest kimś na zawsze naznaczonym? Jego synowie - również?

Naznaczenie zamyka się w terminie 'Żyd'. W terminie - odmienny (nie-ludzki!) system wartości, nawet dziedziczny kult szatana.
    Ktoś, kogo można - choćby teoretycznie - naznaczyć rodowym żydostwem, nie jest, nie może być Polakiem. Już z definicji nie może budzić zaufania.

Moje stanowisko?

Nie piszę się na taki odbiór świata. Nie chcę go współdzielić z prostackimi durniami.

--
    Вcе этo рoк-н-рoлл!
  • qwardian 08.08.18, 19:14

To połowa protokołu, bo sprawa ma dwa bieguny. Druga strona spotyka się w Wiedniu z rekinami Mossadu, oraz lata do Jerozolimy formułując tam nasze ustawy. Jestem zdezorientowanym i przerażonym tubylcem.

--
    Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
  • cepekolodziej 08.08.18, 19:51
    > Druga strona spotyka się w Wiedniu z rekinami Mossadu, oraz lata do Jerozolimy formułując tam nasze ustawy.

Pieprzenie w obes.rany bambus. Czyli tzw. 'tubylcze pier.dolamento'.

--
    Вcе этo рoк-н-рoлл!
  • vv.i.gill 09.08.18, 04:22
    Cepie czym bardziej straszy tym mniej rozumiesz a proste to jest jak budowa cepa.
  • cepekolodziej 08.08.18, 23:15
    Nie jestem przerażony żadnymi nazwiskami. Przerażenie budzi jedynie poziom niektórych pojawiających się ostatnio na Aquanecie wypowiedzi.

--
    Вcе этo рoк-н-рoлл!
  • lont12 09.08.18, 00:09
    Kołodziej też może być nazwiskiem obcym - po czesku Kolar, a po angielsku Wheeler smile Pracowałem kiedyś z nosicielami tego nazwiska i niespodzianki nie było - Kolar wiedział co znaczy Wheeler, a Wheeler nie miał pojęcia co znaczy Kolar.

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • qwardian 09.08.18, 10:15
    cepekolodziej napisał:

> Nie jestem przerażony żadnymi nazwiskami.

Więc bądź przerażony moim, przykutym łańcuchem do szyi Kunta Kinte, bo z takiej pozycji obserwuję kolonialną wojnę międzynarodowych sorowców z izraelitami na polskim terytorium..

--
  • cepekolodziej 09.08.18, 11:58
    A już się lękałem, qwardianie, że z Twojej strony te wykrzyknienia to głęboka ironia.

Ulga - bo widzę, że jednak nie.

A tego - co/kto to są sorowcy?

--
    Все это рок-н-ролл!
  • qwardian 10.08.18, 08:10
    To nie powód do żartów Cepku, ze mnie i moich zniewolonych czarnych braci, z którymi jestem w przymierzu i niedoli. Za dużo pytań, za mało współczucia...

--
  • cepekolodziej 10.08.18, 08:36
    Do cholery,

kto to są ci sorowcy?

Kto to są ci Twoi 'zniewoleni czarni bracia'? Jakie przymierze? Jaka znów niedola?

Albo chcesz na forum rozmawiać, albo zwyczajnie pieprzyć. Na to drugie nie mam czasu.

--
    Вcе этo рoк-н-рoлл!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.