Dodaj do ulubionych

Polska droga według Rosji obca naszym oczekiwaniom

24.09.18, 06:31

www.fronda.pl/a/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego,45653.html
Cywilizacja środkowoeuropejska jest zbyt słaba, by wytrzymać napięcie między Wschodem a Zachodem. Kraje tego regionu muszą się określić: albo tu, albo tam. Cywilizacja polsko-litewska nie chciała, czy też nie mogła się określić, dlatego musiała zniknąć. To rzeczywiście dramatyczna sytuacja.

- Czy są w polskiej tradycji jakieś pierwiastki, które wydają się Panu pociągające?
- Stanowczo bliższe są mi słowiańsko-eurazjatyckie źródła polskości, ich element etniczny, a nawet pogański. Pociągają mnie pewne pierwiastki wschodnie czy też orientalne, kultura mniejszości. Myślę, że to, co najlepsze w polskiej historii, to tradycja żydowska w małych miasteczkach wschodniej Polski. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński i Dzierżyński... Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką.
- Koneczny miał rację. Niemcy są wewnętrznie podzielone. Bawaria ciąży ku Zachodowi, Prusy ku Wschodowi. Prusy to taka mała Rosja wewnątrz Niemiec.
- Zawsze upatrywaliśmy w tym największe dla nas niebezpieczeństwo: przyjacielski sojusz Niemiec i Rosji.
- To nasze zadanie. Zjednoczyć się z Niemcami i stworzyć potężny blok kontynentalny.
- Co wówczas z Polską?
- My Rosjanie i Niemcy rozumujemy w pojęciach ekspansji i nigdy nie będziemy rozumować inaczej. Nie jesteśmy zainteresowani po prostu zachowaniem własnego państwa czy narodu. Jesteśmy zainteresowani wchłonięciem, przy pomocy wywieranego przez nas nacisku, maksymalnej liczby dopełniających nas kategorii. Nie jesteśmy zainteresowani kolonizowaniem tak jak Anglicy, lecz wytyczaniem swoich strategicznych granic geopolitycznych bez specjalnej nawet rusyfikacji, chociaż jakaś tam rusyfikacja powinna być. Polska musi wybrać: albo tożsamość słowiańska, albo katolicka.
Edytor zaawansowany
 • kalllka 24.09.18, 11:08
  Aj waj, trzeba by na „tropach smetka” znowu poczytać, żeby choć trochę ogarnąć nasza kaszebskosc.. a i o Łemkowszczyźnie i o Śląsku, przydałby się panuDuginu łaciński alfawiet;
  nie tylko taki co go on trumienna slowianszczyzba mierzy.
  Ale chwała frondzie, ze się choć pofatygowała i udostępnia całosc opinii. Człek przynajmniej wie od początku do końca czego/kogo unikać.
 • maksimum 24.09.18, 12:48
  sasiadow i wszystkich innych,ktorzy sie do nich zbliza.
 • maksimum 24.09.18, 21:54
  Ruski prymityuw chce imperium i rubla transferowego przy parytecie 1:1 z dolarem i wtedy mozna bylo okradac demoludy.
  POLSka kupowala oprzyrzadowanie do statkow za dolary na zachodzie a sprzedawalismy statki z wyposazeniem do ZSRR za rubelki.
  I wlasnie dzieki temu poziom zycia w rosji byl podobny do tego w POLSCE i ruscy w dalszym ciagu by tego chcieli,zeby ktos na nich robil a oni tylko swoje bazy w Polsce ustawia a Michnik bedzie pilnowal czy komo ruski jest wybrany na prezydenta.
 • qwardian 24.09.18, 13:58

  Szacunek również dla Aleksandra Dugina, który jasno określił intencje i warunki brzegowe. Chyba trochę zagalopował się z odwzajemnioną miłością do historycznych Prus, to była raczej jednokierunkowa uliczka. Ale pouczający felieton i zdecydowana odpowiedź, która nie spotka się z sympatią w Moskwie i Berlinie...

  --
  Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
 • kalllka 24.09.18, 14:26
  Ano, zdecydowanie wole jasne postawienie sprawy.
  Cała rzecz w tym ze nie ma co dyskutować z warunkami brzegowymi postawionymi bardziej przez rosyjska cyrylicę niż łacińska metodę myślenia.
  Gdy się pan Dugin postara i mając łatwiej niz np.Davies, zrozumie co się do niego po polsku mówi, to wtedy pogadamy o Rosiju.
 • boavista4 24.09.18, 18:04
  ma racje pod tym wzgledme ze Polska to schizofremia, albo z Rosja, albo z Europa, albo zydowska Ameryka. Interesujace jest to ze Niemcy i Rosja nie widza problemow, a chca rzadzic Europa razem. Polska nie moze sie z tym pogodzic. Jednym slowem coraz mniej mozliwosci egzystenci malych panstw.
 • kalllka 24.09.18, 20:13
  Może boavista wyjaśnić i rozwinąć myśl oraz znaczenie zdania, ...”Niemcy i Rosja nie widza problemów, a chcą rządzić Europą razem”...

 • dachs 24.09.18, 20:07
  Dugin napisał je wprawdzie w innej kolejności, bo potrzebne mu do tezy, że Polska musi sie skierować w stronę Rosji. Kolejność Dugina zaznaczyłem w / /.
  Ustawione w tej kolejności dają pole do obiektywnych przemyśleń na temat kondycji Polski i Polaków.
  "Są narody, które umieją rozszerzyć się do rozmiarów cywilizacji. Tracą wówczas swoją tożsamość, rasę, czasami nawet język, ale to jest ryzyko, jakie trzeba podjąć, jeżeli chce się być imperium. /2/
  "Polska nie umiała stworzyć własnej cywilizacji i musi dokonać wyboru." /3/
  "Jeśli Polska będzie się upierać przy zachowaniu swojej tożsamości, to nastawi wszystkich wobec siebie wrogo i po raz kolejny stanie się strefą konfliktu. " /1/

  Zdanie ostatnie jest wprawdzie sprzeczne w stosunku do dwóch poprzednich (tożsamości polskiej bowiem przeczą), ale w imię czego do k. nędzy jedyny sąsiad, do którego nie mamy uraz to Bałtyk?
  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • kalllka 24.09.18, 20:39
  ...Bałtyk znaczy Szwecja?
  To ja dachowi powiem, ze do Szwecji tez mamy.
  Ale już bez żartów to ja dachowi powiem, ze tak Niemcy jak i Rosja zdecydowanie bardziej niż Polska maja pretensje., i właściwie do wszystkich, to co nas różni, to to ze oni inaczej je wyrażają... jak nie rewolucja to wojna o korytarz gdański.., . albo nord stream

 • qwardian 24.09.18, 21:27
  Kaleczko nie mam już żadnych pretensji do Adolfa, Gustawa Adolfa i Stalowego Adolfa, oraz spychających nas w otchłań Bałtyku...

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • kalllka 24.09.18, 22:04
  No dobrze, ty może nie masz, ale czy kanarkom na dachu to wystarczy?
  Wątpię.
 • wikul 24.09.18, 22:40
  Pierwsza - to plaga nacjonalizmu.
  Druga - to plaga rasizmu.
  Trzecia - to plaga religijnego fundementalizmu.
  Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik - jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność.
  Ryszard Kapuściński  --
  Problem rasizmu to problem kultury. Rasistą jest człowiek bezmyślny. Agresywny sekciarz. Cham. Ludziom którzy uważają się za coś wyższego niż są i niż na to zasługują. Rasizm jest potrzebny jako mechanizm dominacji i samo wyniesienia. Jako trampolina, która wyrzuci ich w górę. Ciemny poszukuje jeszcze ciemniejszego, by dowieść że sam nie jest najciemniejszy. Szuka gorszego, ponieważ chce się pokazać lepszym. Musi kimś gardzić gdyż to daje mu poczucie wyższości, pozwala zapomnieć, że on sam jest marnością.
  Ryszard Kapuściński
 • maksimum 24.09.18, 23:49
  wikul napisał:

  > Pierwsza - to plaga nacjonalizmu.
  > Druga - to plaga rasizmu.
  > Trzecia - to plaga religijnego fundementalizmu.
  > Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik - jest nim agresywna, wsze
  > chwładna, totalna irracjonalność.
  > Ryszard Kapuściński
  -----------
  Spotkalem go w Stanach i pogadalem z nim troche ale nie przesiaknela do mnie jego lewicowosc.
  Te tzw "plagi" wcale nie musza byc plagami,bo jesli dobrze rozegrane to moga byc plusy dodatnie.

  On nie rozumial dosc prostych rzeczy,ze zeby byl rozwoj MUSI byc konkurencja.
  Kiedy wyeliminujesz konkurencje ludzi dopada apatia i zniechecenie do zycia.

  Te tzw "plagi' to jest wlasnie konkurencja i sa po to by kazdy mogl wykazac ze jest lepszy od drugiego.
  BEZ KONKUREncji masz komune i zgnilizne moralna.
  Po co w Polsce jest opozycja?
  Po to by PIS mogl pokazac ze robi cos lepiej niz PO.
  Niestety PO jest taka glupia,ze PIS praktycznie nie ma konkurencji i PO zniknie smiercia naturalna.
  Jesli mialbys u wladzy dwie takie same partie z takimi samymi programami jak to bylo za PO/PSL to rozwijalaby sie korupcja ,lapowkarstwo i mafie.
 • qwardian 25.09.18, 06:53

  Kontynuując myśl Kaleczko, pierwszy Adolf doprowadził nas do zapaści cywilizacyjnej, ominęła nas rewolucja przemysłowa i los jaki doświadczyła Łódź, oraz Górny Śląsk. Dziękuję, lubię Polskę ogródkową, miasteczkową i rolniczą. Drugi Adolf wraz z trzecim na pół wieku wybili nam z głowy euforię Międzynarodówki Soc., to jest świat bez państw, narodów, religii i przeszłości. Najgorsze co mogło nas spotkać to życie bez duszy..

  --
  Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
 • kalllka 25.09.18, 10:46
  Mamy to szczęście przeciw położyć się Rosji i Niemcom w szczególnej językowo-cywilizacyjnej niecce.
  Język zawszesmy mieli giętki i prędki wiec i cywilizacja do nas waliła drzwiami i oknami..

  Pytanie zatem, nie o drogę wyjścia /ta przez góry jak słusznie zauważył insistoris, czy trójmorze o które posadza nas dach/ ale jak nauczyć się gadać: tradycyjnie postaw się / i zastaw się/ czy kulruralnie pokazując, z własnego balkonika, panorame raclawicka europieki?

  No ciekawe jakich ty użyłbys porównań, qwardianie, żeby mowiac do benia trafic kanarka.?


 • qwardian 26.09.18, 05:47

  kalllka napisała:

  > No ciekawe jakich ty użyłbys porównań, qwardianie, żeby mowiac do benia trafic
  > kanarka.?


  Zawsze w takich sytuacjach odnoszę się do Państwa Samona. A kiedy podstawią pod dom wagony bydlęce uciekać do lasu żywiąc się grzybkami z jagodami. Zamieszkałbym na drzewie koło gniazd ptaków i podbierał im jajka. Albo miejsce na wzgórku zdrenowane i pokryte mchem, razem z kretami. Mam kilka wariantów B..


  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • kalllka 26.09.18, 10:32
  Animated film recalls 'Soldier Bear' Wojtek www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-45625363
 • institoris2 25.09.18, 02:29
  dachs napisał:

  > Dugin napisał je wprawdzie w innej kolejności, bo potrzebne mu do tezy, że Pols
  > ka musi sie skierować w stronę Rosji. Kolejność Dugina zaznaczyłem w / /.
  > Ustawione w tej kolejności dają pole do obiektywnych przemyśleń na temat kondyc
  > ji Polski i Polaków.
  > "Są narody, które umieją rozszerzyć się do rozmiarów cywilizacji. Tracą wówczas
  > swoją tożsamość, rasę, czasami nawet język, ale to jest ryzyko, jakie trzeba p
  > odjąć, jeżeli chce się być imperium. /2/
  > "Polska nie umiała stworzyć własnej cywilizacji i musi dokonać wyboru." /3/
  > "Jeśli Polska będzie się upierać przy zachowaniu swojej tożsamości, to nastawi
  > wszystkich wobec siebie wrogo i po raz kolejny stanie się strefą konfliktu. " /
  > 1/

  zadziwia megalomanstwo tego Ruska.
  Imperium rosyjskie polegalo chyba na tym, ze car nazywal siebie imperatorem.
  Dugin gledzi cos o tworzeniu cywilizacji w kontekscie do Rosji; biedaki probowaly stworzyc cywilizacje/imperium przez 300 lat, i nie udalo im sie to nawet z ortodoksyjna slowianszczyzna. Jedyna "cywilizacje" jaka udalo im sie stworzyc, to pozbawiona ludnosci Syberia.
  Za sto lat nie bedzie ich nawet 50 milionow i niech sie Dugin zajmie raczej tym, bo moze sie okazac, ze faktycznie straca swoja "tozsamosc, rase, jezyk", a Imperium pozostanie mzonka.
  >
  > Zdanie ostatnie jest wprawdzie sprzeczne w stosunku do dwóch poprzednich (tożsa
  > mości polskiej bowiem przeczą), ale w imię czego do k. nędzy jedyny sąsiad, do
  > którego nie mamy uraz to Bałtyk?

  bez przesady Borsuku, dodalbym do Baltyku jeszcze Karpaty
 • maksimum 24.09.18, 22:46
  theconversation.com/alexander-dugin-eurasianism-and-the-american-election-87367
  Nie wiem po co komu takie kretynskie art pod dyskusje poddawac,szczegolnie ze pisane przez polglowka dugina,ktory jest duchowym doradca wiekszego polglowka.
  To sa rozwazania polglowkow ,ktorzy chcieliby imperium ale sa za glupi zeby zwykly warzywniak prowadzic.
  NO ale taka jest rosja w ktorej polglowki duginy i putiny sa u wladzy i oglupiaja reszte zdezorientowanego spoleczenstwa.
  U nas lewica zajmuje sie oglupianiem ludzi i slynny medrzec ze swoim dowcipem o zakonnicy ktora miala byc na pasach przejechana by polski komo ruski zostal prezydentem i przywodca sil zbroinych.
  Z wielkim niepokojem zauwazylem,ze wiekszosc ludzi na tym forum te rzygowiny dugina bierze na powaznie.
 • maksimum 24.09.18, 23:01
  Ten kalmuk popieral inwazje na Gruzje w 2008r oraz "powrot" Krymu do imperium w 2014.
  KALMUk faworyzowal Trumpa na amerykanskiego prezydenta i sie nie zawiodl,bo nikt nigdy nie nalozyl tyle sankcji na Rosje co Trump.
  Oczywiscie ze ruscy wydali duzo kasy by TRUmp zostal prezydentem,no i wszystkim oplacilo sie,bo zasr... imperium wlasnie dogorywa i jak vovka dozyje konca swojej kadencji to bedzie cud.
 • maksimum 25.09.18, 00:29
  Trump przyjezdza do Polski i stawia Polske za przyklad w Europie a wy rozwazacie art jakichs przyglupow komunistycznych,ktorzy wladzy na swiecie nie maja zadnej i beda mieli jeszcze mniejsza.
 • oleg3 25.09.18, 11:48
  > Koneczny miał rację. Niemcy są wewnętrznie podzielone. Bawaria ciąży ku
  > Zachodowi, Prusy ku Wschodowi. Prusy to taka mała Rosja wewnątrz Niemiec.

  Nie chce mi się komentować megalomańskich opinii tego geostratega. Muszę jednak sprostować obu rozmówców. Według Konecznego Rosja, Niemcy (głównie Prusy) oraz Polska to różne cywilizacje. Nie jest tak, jak wynika z wywiadu, że Koneczny uważał, iż "Prusy to taka mała Rosja wewnątrz Niemiec". Prusy to cywilizacja bizantyjska, Rosja zaś to cywilizacja turańska. Polska to oczywiście cywilizacja łacińska.

  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • maksimum 25.09.18, 17:19
  oleg3 napisał:

  > Nie jest tak, jak wynika z wywiadu, że Kon
  > eczny uważał, iż "Prusy to taka mała Rosja wewnątrz Niemiec". Prusy to cywiliza
  > cja bizantyjska, Rosja zaś to cywilizacja turańska. Polska to oczywiście cywili
  > zacja łacińska.
  ----------
  Caly wywiad z kretynem rosyjskim jest gvn wart,ale Prusy nie maja nic wspolnego z cywilizacja bizantyjska.
  Ciwilizacja bizantyjska to rozrosniety aparat panstwowy,ktory niszczy przedsiebiorczosc nauke i sztuke.
  Rosja ma duzo wspolnego z cywilizacja bizantyjska ale nigdy Prusy,ktore byly bardzo preznym,dobrze rozwijajacym sie panstwem.
  Kalmucja rosyjska zrobila inwazje na wschodnie Niemcy i to ruscy zrobili z NRD bizancjum.
 • qwardian 25.09.18, 18:20
  To jest niesamowite, jak często ma miejsce odwoływanie się do osiągnięć i dorobku Prus. Jeżeli Rosja autentyczne pragnie budować własną fortunę na tym filarze to dobry początek. Chińczykowi to nie zaszkodziło..


  --
  Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
 • oleg3 25.09.18, 19:21
  Historia qwardianie. Brytole wpuścili w 1914 r. Niemców z Prus i Niemców z Rosji (Niemcy rządzili w Rosji od pocz. XVIII w.) do bratobójczej walki zakończonej upadkiem obu dynastii.


  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • oleg3 25.09.18, 19:18
  Więcej czytaj, mniej pisz!
  Ja nie diagnozuję, tylko referuję Konecznego. Gó... mnie obchodzą twoje komentarze.


  maksimum napisał:

  > Caly wywiad z kretynem rosyjskim jest gvn wart,ale Prusy nie maja nic wspolnego
  > z cywilizacja bizantyjska.

  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • maksimum 25.09.18, 20:31
  oleg3 napisał:

  > Więcej czytaj, mniej pisz!
  > Ja nie diagnozuję, tylko referuję Konecznego. Gó... mnie obchodzą twoje komentarze.
  ---------
  Czyli robisz referat na temat referatu.
  Tak tez mozna,ale to jest zwykla tautologia,nikomu niepotrzebna.
  Masz sie odnosic do FAKTOW,czyli do rzeczywistosci.
  To pierdzenie dugina o czyms tam jest tyle samo warte co gvn ptasie.

  > maksimum napisał:
  >
  > > Caly wywiad z kretynem rosyjskim jest gvn wart,ale Prusy nie maja nic wsp
  > olnego z cywilizacja bizantyjska.
  ------------
  Prymityw rosyjski najechal NRD i usilowal zrobic tam bizancjum,tak samo jak robili to w Polsce,na Litwie i wszedzie indziej gdzie sie dostali.
  Mocna a glupia administracja poparta wojskiem i milicja.
  Tak wlasnie do tej pory jest w rosji,dlatego jest tam taka nedza.
 • piq 26.09.18, 13:07
  ...co ma pisać oleg, który jest jednym z najbystrzejszych uczestników FAq. Nie nadajesz się nawet do tego, żeby mu buty wyczyścić, bo trzeba by je potem wyrzucić z powodu twojego braku higieny osobistej. Pa.
 • maksimum 26.09.18, 14:22
  piq napisał:

  > ...co ma pisać oleg, który jest jednym z najbystrzejszych uczestników FAq.

  on jest najbystrzejszy dla ciebie,a dla mnie to ty jestes zrusyfikowanym polanalfabeta,cos jak dugin czy putin
 • maksimum 25.09.18, 20:23
  oleg3 napisał:

  > Według Konecznego Rosja, Niemcy (głównie Prus
  > y) oraz Polska to różne cywilizacje.

  Pojecia nie masz o czym sie wypowiadasz.
  Prusy i Zach Polska czyli Poznanskie to jest ta sama cywilizacja.
  W tej chwili ,od wygrania wyborow przez PIS,ta cywilizacja uczciwosci,pracowitosci rozlewa sie na cala Polske,a prymitywizm i zlodziejstwo rosyjskie jest eliminowane z polskiego zycia spolecznego.

  > Nie jest tak, jak wynika z wywiadu, że Kon
  > eczny uważał, iż "Prusy to taka mała Rosja wewnątrz Niemiec". Prusy to cywiliza
  > cja bizantyjska, Rosja zaś to cywilizacja turańska. Polska to oczywiście cywili
  > zacja łacińska.
  --------------
  Koneczny dawno umarl i nie we wszystkim mial racje.
  Ten Rasputin Putina to jest zwykly przyglup tak jak i jego pan i o tym nie ma co rozmawiac.
  Rozmawiamy o rzeczywistosci polskiej ,niemieckiej i rosyjskiej.
 • maksimum 25.09.18, 20:43
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
  -----------------
  Ty dla odmiany uprawiasz filozofie na poziomie dugina i putina,ktorych ja uwazam za kretynow.
  Nie mozesz sie podpierac w dyskusji tym kto cos kiedys napisal(Koneczny) w stosunku do sytuacji ktora rozpatrujesz obecnie,bo nigdzie nie widac twojego wlasnego myslenia. Wszedzie podpierasz sie "klasykami" ktorzy mogli miec racje albo mogli jej nie miec.
  Gdy bedzie sie cale zycie opieral na klasykach,to nigdy zadnego postepu nie bedzie i widac to wlasnie w Rosji,ktora sie wrecz cofa cywilizacyjnie za panowania putina i jego dugina.
  Gdyby dugin i putin mieli racje,to rosja bylaby krajem mlekiem i miodem plynacym a nie syfem jaki jest obecnie.
  Racje ma Trump,bo bezrobocie jest najnizsze w historii i gielda jest najwyzej w historii.
  Racje ma PIS i Morawiecki,bo oni u boku Trumpa prowadza Polske do sukcesow.
  Niemcy nawet w polowie nie rozwijaja sie tak szybko jak USA,bo u wladzy jest zamulona lewica,ktora pewno tobie sie podoba,bo tez jestes zamulony.
 • oleg3 25.09.18, 20:53
  Pomyliłem się. Nie jesteś nieukiem. Jesteś analfabetą. Funkcjonalnym.

  To wszystko!


  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • maksimum 25.09.18, 20:56
  dugin-putin:"Zarówno oni (tzn. Nowy Światowy Porządek), jak i my (Eurazjaci) chcemy pozbawić was waszego katolicyzmu. Nasza oferta jest jednak lepsza, ponieważ przy nas będziecie mogli przynajmniej rozwijać i realizować swoją słowiańską tożsamość. Im mniej wpływowe są więc siły prowschodnie w lobby antykatolickim, tym wasza sytuacja staje się tragiczniejsza."
  ------------
  dugin i putin obiecuja nam swietlana przyszlosc pod bokiem rosji.
 • maksimum 25.09.18, 21:03
  Porzucmy katolicyzm i przylaczmy sie do rosji a pod bacznym okiem putina stworzymy najgorszy syf na swiecie,jakiego jeszcze nie bylo.
  dugin zostanie przywodca duchowym wszystkich Polakow tak jak kiedys dzierzynski.
  a geniusz putina sprawi,ze wrogowie wewnetrzni nowego panstwa rosyjsko-polskiego beda masowo ginac w niewyjasnionych okolicznosciach,tak jak to bylo w latach 1990-tych w Polsce a w rosji jest do tej pory.
 • maksimum 25.09.18, 21:15
  " A Niemcy? Co mogą zrobić Niemcy? Przecież to kraj okupowany. Niemcy zaprzepaścili swoją szansę podczas wojny. Trzeba było razem z nami walczyć przeciwko Anglii, obrócić pakt Ribbentrop-Mołotow na Zachód, a wtedy Hitler-Stalin forever. Dziś, zamiast po angielsku, wszędzie by mówiono po rosyjsku i niemiecku. Niemcy nie poszli na to i przegrali. Teraz panuje tam okupacja amerykańska i taki "zamordyzm", że nawet ust nie można otworzyć. Mam jednak nadzieję, że Niemcy otrząsną się z tego stanu i wcześniej czy później zrzucą zależność. Jestem przekonany, że we wspólnym eurazjatyckim domu znajdzie się miejsce i dla Niemców, i dla Polaków, i dla Francuzów, i dla Włochów. My Rosjanie narzucimy całej Eurazji jedynie barbarzyński, sakralny stosunek do życia, "
  --------------
  To jest bardzo POwazna choroba psychiczna.
  Ten facet jest duzo ponizej kretyna,za ktorego go poczatkowo bralem.
 • lont12 26.09.18, 10:36
  Dugin jest w pewnym sensie pokrewny Tuskowi: Polskość to nienormalność. Normalność to Prusy i Rosja.


  --
  It ain't over until the fat lady sings
 • oleg3 26.09.18, 12:13
  Źle interpretujesz tę znaną wypowiedź Tuska. Polskość to rzeczywiście nienormalność. Niezwykła nienormalność, z której ja jestem dumny. Tusk ma dużo za uszami, ale atakowanie go za ten stary tekst to nienormalność. Mickiewicz (Adam) też tak twierdził.

  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • maksimum 26.09.18, 13:46
  oleg3 napisał:

  > Źle interpretujesz tę znaną wypowiedź Tuska. Polskość to rzeczywiście nienormal
  > ność. Niezwykła nienormalność, z której ja jestem dumny. Tusk ma dużo za uszami
  > , ale atakowanie go za ten stary tekst to nienormalność. Mickiewicz (Adam) też
  > tak twierdził.
  ------------
  Jesli Polska to nienormalnosc a nasladuje ona we wszystkim USA to by znaczylo,ze TRUMP i USA to tez nienormalnosc,a jakos tego nie slysze nigdzie na swiecie.

  Tusk mowil o nienormalnosci Polski w takim znaczeniu w jakim Rosja jest nienormalna.

  Rosja rzeczywiscie to NIENORMALNOSC i o tym wszyscy wiedza i dlatego Tusk mial takie dobre stosunki z Putinem i Rosja.

  Polska w niczym nie jest podobna do Rosji,co wykazuje wielkie poparcie dla PIS,ktora jest antyrosyjska.

  Tusk to jest zwykly lewacki pacholem zdolny lizac rova kazdemu,kto mu da stanowisko.
 • oleg3 26.09.18, 14:24
  parę zdań napisanych przez intelektualistę. Tak! Wtedy Tusk był intelektualistą.


  maksimum napisał:

  > Tusk mowil o nienormalnosci Polski w takim znaczeniu w jakim Rosja jest nienormalna.


  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • kalllka 26.09.18, 13:09
  No to proste, jeśli Tusk swoim postępowaniem pokazuje, ze jest Kaszebem, to jest to dla mnie, jasne i zrozumiałe. Niekoniecznie akceptowalne gdy jego kaszebskosc jest pruska i np.bierze górę nad bezstronnością wymagana w wykonywanej przez niego funkcji.
  No i teraz powinno paść pytanie/ gdzie Tusk przedłożył swoj pruski kaszubizm nad kaszubska kaszebskosc- ukazując ja jako polska nienormalność?
  Ja wiem ze to jest trochę pytanie o budowę cepa.. ale warto zastanowić nad logiczna budwa /własnego /zdania,...
  I zanim użyje, np. w nagłówku, skrótu imienia i nazwiska powszechnie znanego jako skrót stowarzyszenia Anonimowych Alkoholików.
 • oleg3 26.09.18, 14:19
  kalllka napisała:
  > No to proste, jeśli Tusk swoim postępowaniem pokazuje, ze jest Kaszebem

  Tusk jest Polakiem. Można być Kaszubem, Ślązakiem, Małopolaninem, Wielkopolaninem , Podlasiakiem, .... I jest się Polakiem. Można nawet być Polakiem będąc Ormianinem, Tatarem, ... . Można też być, jak Bronek Komorowski ... z Polski.

  Problem z Tuskiem jest taki, że postanowił kosztem polskich interesów zostać unijnym baronem. To mu nie odbiera przynależności do narodu polskiego.
  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • qwardian 26.09.18, 14:30
  oleg3 napisał:

  Można też być, jak Bronek Komorowski ... z Polski.


  Gdyby miał pochodzenie szlacheckie byłby z Komorowa..

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • kalllka 26.09.18, 22:30
  ..kosztem polskich interesów, powiadasz.
  Myśle, ze on dokonał wyboru.
  miedzy służba Polsce, a służba na europejskim dworze,/ z możliwością nauki-szdobycia międzynarodowych szlifów w dyplomacji, politycznej ogłady. A le nade wszystko, nawiązania kontaktów, które budując prywatna przyszłość pomogą Kaszubom. Albowiem sadze, ze
  po przegranych unijnych wyborach ,Tusk wróci by wygrać euroregionalna, po_unijna przyszłośc. I właśnie na historycznych dobrze się kojarzących-Kaszubach. .
  Wtedy intuicyjnie, a teraz na pewno wie, ze w Polsce był- Kims-na wyrost.
  Obecnie jest zorientowanym w międzynarodowej polityce lobbysta. A na tym Polska może tylko zyskać.
 • maksimum 26.09.18, 22:39
  kalllka napisała:

  > Obecnie jest zorientowanym w międzynarodowej polityce lobbysta. A na tym Polska
  > może tylko zyskać.

  On jest zorientowany TYLKO i wylacznie w lewicowej polityce,ktora wlasnie jest na wymarciu jak GW.
  Do prawicowej polityki Trumpa i PIS trzeba dorosnac i NIE wszystkim jest to dane.
  Cego sie Jas nie nauczyl za mlodu,to malowanie kominow mu nie pomoze na starosc.
 • maksimum 26.09.18, 22:57
  kalllka napisała:

  > Wtedy intuicyjnie, a teraz na pewno wie, ze w Polsce był- Kims-na wyrost.

  Rzeczywiscie w Polsce Tusk spelnial role Kima w Korei Pln i jego spotkania na molo z Putinem potwierdzily,ze Moskwie on bardzo pasowal na najwyzszym stanowiski w Polsce.
  Donek za soba pociagnie zdradka po 3-letniej politologii ,ktory zadal od Amerykanow milionow dolarow za zainstalowanie Tarczy Antyrakietowej.
  Przyciagnie tez experta od finansow Vincenta "pimiendzy ni ma i ni bendzie" i cala ta elyte ktora gvn sie zna na rzadzeniu,ale jest bardzo przychylna mafiom VAT,paliwowej i wielu innym.

  > Obecnie jest zorientowanym w międzynarodowej polityce lobbysta. A na tym Polska
  > może tylko zyskać.

  A czy bolek sie nauczyl czegos jak byl prezydentem??????????
  Jakies ciekawe kontakty zdobyl???????
  Najwiekszy i najbardziej zaufany kontakt bolka,kapciowy okradl go na miliony.
 • piq 26.09.18, 13:15
  ...kształtuje nowy-stary imperializm Rosyjski i ma sporo wpływów zwłaszcza wśród wykształciuchów tamtejszych. Nie wolno go lekceważyć.
 • maksimum 26.09.18, 13:50
  piq napisał:

  > ...kształtuje nowy-stary imperializm Rosyjski i ma sporo wpływów zwłaszcza wśró
  > d wykształciuchów tamtejszych. Nie wolno go lekceważyć.

  ty tez lubisz ruskim rova lizac,co zawsze pokazujesz.

  PS Jesli Kim jest wazna postacia w Korei Pln tzn ze tez musimy sie z nim liczyc.
  Jesli Meduro jest wazna postacia w Wenezueli tzn ze tez musimy sie z nim liczyc.

  Glupich ludzi jak ty,kim,meduro,dugin trzeba lekcewazyc.
 • oleg3 26.09.18, 15:12
  piq napisał:

  > ...kształtuje nowy-stary imperializm Rosyjski i ma sporo wpływów zwłaszcza wśród wykształciuchów tamtejszych. Nie wolno go lekceważyć.

  Ruskie ( w rozumieniu imperialnym) są najlepszymi uczniami Talleyranda, Metternicha i Bismarcka. Miałem w życiorysie moment, że mogłem wylądować na MGIMO. Dziękuję Bogu, że tak się nie stało.

  Rosjanie imperialni przejęli niemiecką szkołę dyplomacji. Są najlepsi na świecie. Na pewno w pierwszej lidze: Rosja, Chiny, Izrael.


  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • maksimum 26.09.18, 21:44
  oleg3 napisał:

  > piq napisał:
  >
  > > ...kształtuje nowy-stary imperializm Rosyjski i ma sporo wpływów zwłaszcz
  > a wśród wykształciuchów tamtejszych. Nie wolno go lekceważyć.
  >
  > Ruskie ( w rozumieniu imperialnym) są najlepszymi uczniami Talleyranda, Mette
  > rnicha i Bismarcka. Miałem w życiorysie moment, że mogłem wylądować na MGIMO. Dziękuję Bogu, że tak się nie stało.
  >
  > Rosjanie imperialni przejęli niemiecką szkołę dyplomacji. Są najlepsi na świeci
  > e. Na pewno w pierwszej lidze: Rosja, Chiny, Izrael.
  ---------------
  Moja corka Monika miala z SAT 2.200 pkt co sie miesci w 1% najlepszych wynikow,ale jej znajomy Lucien pochodzenia rosyjskiego mial 2.350 czyli prawie perfekt.
  Roznica miedzy nimi polega na tym,ze Monika zrobila to bez zadnego przygotowania a Lucien cwiczyl po nocach SAT do upadlego.
  Ojciec Lucien gra bardzo dobrze w ping-ponga,bo w Moskwie cwiczyl gdzies w klubie i dosc regularnie mnie ogrywal,ale gdy przyszlo do wysylania dzieci na studia on wyslal podanie do Moskwy do tego Instytutu Stosunkow Miedzynarodowych bo tam mozna sie rowniez uczyc po angielsku,chociaz Lucien dosc dobrze mowi po rosyjsku.
  Bylo to w czasie gdy Rosja dokonywala aneksji Krymu.
  Ja mu od razu odradzalem,twierdzac ze Rosja bedzie miala potezny kryzys gospodarczy przez nastepnych kilkadziesiat lat,bo Zachod tego zajecia Krymu nie odpusci.
  On sie przekomarzal jak zwykly rusek,a co zachod moze zrobic,wojska wyslac.
  Ja mu tlumacze jak chlop krowie na granicy,ze zachod zniszczy rosje ekonomicznie i wtedy na przybysza z Ameryki w Moskwie (Lucien) beda patrzec jak na wroga.

  NO I STALO SIE.
  Mocno popierany przez ruskich Trump wygral wybory i zaczely sie sankcje,ktore NIGDY sie nie skoncza.

 • maksimum 26.09.18, 22:09
  oleg3 napisał:

  > Rosjanie imperialni przejęli niemiecką szkołę dyplomacji. Są najlepsi na świeci
  > e. Na pewno w pierwszej lidze: Rosja, Chiny, Izrael.
  ---------
  Rosyjscy dyplomaci sa najglupsi na swiecie i to jest niepodwazalny FAKT.
  Skoro ja bez zadnego problemu przewidzialem sankcje i upadek gospodarczy rosji tzn ze tysiace innych inteligentnych ludzi to przewidzialo.
  Chinczycy sa rzeczywiscie dobrzy ,ale oni umieja unikac konfrontacji i niemal we wszystkim zgadzaja sie z Trumpem.
  Izrael dla odmiany to sa chlopki-roztropki,ktore w miare dobrze zyja tylko i wylacznie dzieki laskawosci USA.
 • kalllka 26.09.18, 23:25
  Ja bym powiedziała ze Dugin nie tyle kształtuje opinie co próbuje wpływać na opinie, by poprawić własny wizerunek.
  Stad jego imperialistyczny (sic!) ton.
  Czy ten ton jest przejawem nowoczesnej dyplomacji?
  Wątpię. Wedle mnie Dugin niewiele ma wspólnego z imperialna dyplomacja poMetternichowa, o która posadza go oleg, za to wiele z agresywnym pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych.. które, jak wiemy, dużo bardziej efektywne.
  nic tak nie skłania do pokazania co się ma w ręku jak celowe gnębienie przeciwnika. Zwłaszcza tak „przewidywlnego, jak Polska.
  Czy lekcewazylabym Dugina?
  Nie. Ale z pewnością nie dałabym się zastraszyć jego wyrobionym na negocjacjach z niemieckim kontrahentem, tonem.
  W tym względzie podzielam
  władczy lobbyzm i pokerową twarz Trumpa.
 • maksimum 26.09.18, 23:37
  kalllka napisała:

  > nic tak nie skłania do pokazania co się ma w ręku jak celowe gnębienie przeciwnika.

  I dzieki tym gnebieniom przez miedzynarodowa lewice Polska staje sie mocniejsza i coraz bardziej zwiazana z USA.

  > Zwłaszcza tak „przewidywlnego, jak Polska.

  Polska jest tak samo przewidywalna jak Trump.
  Jak dotychczas nikt Trumpa nie rozszyfrowal poza mna.

  > Czy lekcewazylabym Dugina?

  Dugin to jest smiec nie warty wspomnienia. JA nawet nie wiedzialem o jego istnieniu.

  > Nie. Ale z pewnością nie dałabym się zastraszyć jego wyrobionym na negocjacjach
  > z niemieckim kontrahentem, tonem.
  > W tym względzie podzielam
  > władczy lobbyzm i pokerową twarz Trumpa.

  Tusk nie ma zadnej pokerowej twarzy.
  Tusk ma twarz czlowieka kompletnie zagubionego w zyciu,ktory nie ma pojecia co niesie przyszlosc.

  Ps, On na wszelki wypadek wyglada na powaznego bo chce by go brac na powaznie.
 • oleg3 27.09.18, 09:38
  kalllka napisała:


  > Wedle mnie Dugin niewiele ma wspólnego z imperialna dyplomacja poMetternichowa, o która posadza go oleg,

  Pisałem o systemie (to nie tylko dyplomaci). Dugin jest tylko trybikiem w tej maszynerii.
 • kalllka 27.09.18, 11:25
  A istotnie, pisałeś o Rosjanach imperialnych jako spadkobiercach wielkiej niemieckiej dyplomacji..
  I rzeczywiście Dugin jest trybikiem.. w takiej specjalnej maszynie drukarskiej.
  Może należałoby uprzedzić fronde zanim popełnia błąd / i wystraszeni/ zamkną się, jak np. tygodnik powszechny, w płatnej subskrypcji / w pełni kontrolowanej przez ruskie serwery.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.