Dodaj do ulubionych

Temat hydeparkowy .

09.10.18, 07:50
Po styczniowym reportażu TVN, w którym pokazano, jak grupa sympatyków wodza III Rzeszy świętuje w lesie jego urodziny, politycy od lewa do prawa grzmieli, że w Polsce nie może być przyzwolenia na propagowanie faszyzmu.
www.rp.pl/article/20180121/KRAJ/180129965
Tymczasem stowarzyszenie nie dość, że nie zostało zdelegalizowane, to jeszcze wciąż cieszy się przywilejem organizacji pożytku publicznego i zgarnia pieniądze z jednoprocentowego odpisu z podatku dochodowego.
www.rp.pl/Kraj/310089909-Kasa-dla-neonazistow.html&cid=44&template=restricted
Wg mnie . Problem jest tu marginalny bo chodzi kwotę o <1000 zł. Ale niech ci sympatyczni chłopcy – patrioci , znawcy historii (przynajmniej tak było u nas w 2014 r. na spotkaniu z p. B.Nowacką) , których odsądza się od czci i wiary , których potępia cała nasza klasa polityczna – niech nie mają dofinansowania do ich akcji propagowania faszyzmu. Tylko po to by wiedzieli, że państwo polskie niechętnie wraca do mrocznej karty historii faszyzmu.

.... na marginesie -- jestem przeciwnikiem delegalizacji takich nacjonalistycznych organizacji jak Duma i Nowoczesność. Mam świeżo w pamięci art . Konstytucji o wolności słowa. I zdanie, że organizacja ta nie rozpowszechniała idei faszyzmu uciekając ze swoją uroczystością do lasu. To media rozpowszechniły ją poprzez przekazanie informacji o tajnym (wewnętrznym) temacie poruszanym w lesie przez nacjonalistów. Było to tak jak z trzymaniem w bibliotece domowej - "Mein Kampf". A swoją drogą nie wiadomo czy kiedyś ci chłopcy nie przydadzą się Polsce, jak ci na Ukrainie.

--
Nie wiem ile warte są twoje przekonania jeśli nie jesteś gotów za nie umrzeć - Ołeh Sencow
Edytor zaawansowany
  • babaobaba 09.10.18, 13:06
    Jesteś przeciw delegalizacji.... popatrz co z ciebie zrobili. Parę razy ochrzanili i już doprowadzony zostałeś do pionu. Napisałeś jak, za przeproszeniem, upeerek. Niestety ogniska zarazy trzeba likwidować bo rozpełznie na cały kraj. Kiedyś przez gangreną chroniono wypalając zakażone miejsca rozgrzanym do czerwoności żelazem. Dziś przydałoby się znowu.

--
    Uczeni głupcy są najgorsi.
  • xiazeluka 09.10.18, 13:16
    No. Takiego komucha baobaba należy wziąć za mordę i zlikwidować, bo inaczej komusza zaraza rozpełznie się na cały kraj. Zgadza się?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • babaobaba 09.10.18, 13:28
    xiazeluka napisała:

> No. Takiego komucha baobaba należy wziąć za mordę i zlikwidować, bo inaczej kom
    > usza zaraza rozpełznie się na cały kraj. Zgadza się?
    >

=====================
    Niezły z ciebie głupek, ale zgodzę się z tobą pod jednym wszakże warunkiem - najpierw szlachetnie urodzone nieroby i darmozjady. Potem reszta.

--
  • xiazeluka 09.10.18, 13:34
    Czyli propagujecie totalitarne ustroje, co u komucha nie jest niczym dziwnym. Dziwne jest to, że tacy jak Wy, towarzyszu, powołują się także na konstytucję.

--
  • babaobaba 09.10.18, 14:22
    xiazeluka napisała:

> Czyli propagujecie totalitarne ustroje, co u komucha nie jest niczym dziwnym.

Dziwne jest to, że tacy jak Wy, towarzyszu, powołują się także na konstytucję.

=======================
    My? Widzisz podwójnie? - to da się leczyć.

Polskie prawo zabrania propagowania ustrojów totalitarnych. Faszyzm i komunizm to miliony ofiar. Powinieneś coś o tym wiedzieć ale co to za wykształcenie - historyk. Jesteś kolejnym dowodem na to, że historia nikogo, niczego nie nauczyła. Pewnie dlatego pozwalasz hajlować. A są na tym forum osoby, którym hajlujący Niemcy kogoś z rodziny zabili. Gdyby ktoś taki dał ci po ryju to też nazwałbyś go komuchem? Wstydź się.

--
  • czuk1 10.10.18, 08:31
    > xiazeluka napisała: Czyli propagujecie totalitarne ustroje, co u komucha nie jest niczym dziwnym. Dziwne jest to, że tacy jak Wy, towarzyszu, powołują się także na konstytucję.
    Wchodzimy w ustrój zbliżony do dyktatury i to Cię nie razi. Przecież mamy bazę prawną ustroju totalitarnego i początki jego stosowania. Mamy rządy jednej partii, mamy wymiar sprawiedliwości podporządkowany rządowi i prezydentowi.
    A z tą konstytucją w PRL to jak było .... była przestrzegana przez władze i sądy. U nas mamy okres początkowego rozwoju nacjonalizmu i narodowcom ona nie przeszkadza w prowadzeniu ich działalności. Narodowcy nie żądają zmiany ustroju. I, póki co, prowadzą spokojne polemiki na tematy regionalne.

> babaobaba napisał do xiazeluki ogólnie :[/u] My? Widzisz podwójnie? - to da się leczyć.

xiazeluka napisała: Polskie prawo zabrania propagowania ustrojów totalitarnych. Faszyzm i komunizm to miliony ofiar....... historia nikogo, niczego nie nauczyła . Pewnie dlatego pozwalasz hajlować. A są na tym forum osoby, którym hajlujący Niemcy kogoś z rodziny zabili. .....
    Niepotrzebne emocje i potępienia za poglądy. I to przez walczącego o wolność.
    Jestem takim właśnie którego stryj zamordowany został w Auschwitz-Birkenau . Nie widzę tu nikogo kto by nie zabraniał propagowania ustrojów totalitarnych. Ale też tylko nieliczni zauważają, że nasza konstytucja otwiera (swoim artykułem o wolności słowa) parasol ochronny. I nie ma nikogo kto wnioskował by bezdyskusyjną przecież i możliwą nawet w tej kadencji korektę konstytucji, polegającą na wprowadzeniu do konstytucji sedna odpowiednich art. KK (cytowałem je). I wtedy można by skutecznie już teraz blokować w zarodku rozwój
    ideologii faszyzmu w naszym kraju.

--
    Nie wiem ile warte są twoje przekonania jeśli nie jesteś gotów z
    a nie umrzeć - Oleh Sencow
  • xiazeluka 10.10.18, 10:23
    "chodzimy w ustrój zbliżony do dyktatury i to Cię nie razi. "

Rażą Mła idiotyzmy tego typu, co powyżej. Nie powtarzaj bezmyślnie każdej głupoty, która Ci się na Idiotopedii czy w biuletynie Peło spodoba, bo to Ty wychodzisz potem na durnia. Przy okazji warto zauważyć, że przepisując z jakiegoś beznadziejnego źródła powyższe zdanie stajesz się - zgodnie z nomenklaturą naszego akwanetowego Katona z tektury - antydemokratycznym gownem. Dlatego, że kwestionujesz demotfukratyczną decyzję, jaką wyborcy podjęli w demotfukratycznych wyborach.

Możesz tego nie wiedzieć, lecz w przeszłości na Akwanecie wielokrotnie dyskutowano na temat jakości tego poronionego systemu. Dopóki LiN nie doszło do władzy, większość polemistów zachwycała się demotfukracją, jednocześnie lekceważąc uwagi bardziej przytomnych o historii dojścia do władzy tow. Hitlera. Demotfukracja to przecież najlepszy z systemów, a Hitler nie ma co już szczęścia szukać, bo demotfukracja ma doskonałe bezpieczniki i powtórkę z historii uniemożliwi. Peany na cześć demotfukracji piali wszyscy ci, którzy obecnie następstwa zwycięstwa LiN kwestionują i atakują.

"Mamy rządy jednej partii, mamy wymiar sprawiedliwości podporządkowany rządowi i prezydentowi. "

Strumienia cudzych myśli ciąg dalszy. No i kolejny przykład atakowania systemu demotfukratycznego. Jakoś rządy jednej partii przez poprzednie dwie kadencje Ci nie przeszkadzały, podobnie jak sędziowie na telefon. To po pierwsze. po drugie, gdybyś słuchał wypowiedzi z treścią, a nie pustej propagandy, gdybyś wsłuchał się w głosy prawników, rzeczowo analizujących zmiany, to byś zauważył, że zdania są podzielone, wyczekujące, wskazujące, że nie da się ot tak wszystkiego zmienić na tak, "jak już było". Po trzecie, nadal nie zdołałeś wykazać, że zmiany w polskim sądownictwie różnią się od rozwiązań w innych państwach europejskich. A skoro się nie różnią, to albo i tam są dyktatury, albo opowiadasz głupoty.

"U nas mamy okres początkowego rozwoju nacjonalizmu i narodowcom ona nie przeszkadza w prowadzeniu ich działalności. "

Znowu jakieś pustosłowie. Skracając analizę nonsensów: czy ruch narodowy jest wyjęty spod prawa? Czy organizacje narodowe działają legalnie? Jeśli odpowiedź brzmi "dwa razy tak" to znaczy, że dalej bredzisz.

--
  • xiazeluka 10.10.18, 09:52
    Wy, czyli komuchy. Komuchy to z definicji bydlęta stadne. Macie wspólny ptasi móżdżek i te same zaprogramowane odruchy. Jako wspólnota jesteście przeciwko człowiekowi i jego prawom - wolności słowa, wolności poglądów i swobody ich głoszenia.

Lewo zabrania propagowania ustrojów totalitarnych, piszecie. No to nie propagujcie tutaj ustroju totalitarnego, w którym morduje się ludzi posiadających poglądy, które Wam się nie podobają. A to przecież dwa posty wcześniej zaproponowaliście, towarzyszu.

Przy okazji Mła zaproponuje Wam małe ćwiczenie na podnoszenie sprawności mikrorozumku: załóżmy, że pan Adolfowicz ma poglądy nazistowskie. Wy, towarzyszu czekisto, chcecie pana Adolfowicza karać. No dobrze - ukaraliście, raz, drugi, zero efektu. Pan Adolfowicz nadal nosi wąsik, paraduje po ulicy w brunatnej koszuli, sklepową w gieesie wita zwrotem "Heil Hitler", a wieczorem puszcza na cały regulator piosenki nazirocka i przemówienia swojego idola. Poza tym żadnych czynów nie popełnia - nie prześladuje żydowskiego sąsiada, nie nawołuje do zagazowania Cyganów, nie zakłada partii nazistowskiej. Wtrącacie w końcu pana Adolfowicza do pudła, między morderców i gwałcicieli. Na rok, na dwa, na trzy. I tak kilka razy. Innymi słowy jesteście w stanie skazać pana Adolfowicza ZA POGLĄDY na DOŻYWOCIE.

Powiedzcie, towarzyszu, ale szczerze - czy aby na pewno jest tu wszystko w porządku?

--
  • czuk1 09.10.18, 13:28
    Nie jestem za pośpiechem. Bo przy istniejącym prawie, którego ta opcja (PiS) nie zmieni, nie da się zdelegalizować istniejących organizacji narodowców. Zawsze wybronią się przed pisowskimi sądami, powołując na konstytucję i swoją lojalność do państwa polskiego. Dlatego - wg mnie - trzeba punktować każde ich potknięcie, tj naoczne , masowe, z symbolami manifestowanie faszyzmu bądź nazizmu, włączanie do ruchu nieletnich, pokazywanie wyrządzonych szkód, edukowanie młodzieży i społeczeństwa, pokazywanie bezczynności policji i stronniczości sądów. No a ich .... naprowadzać na dobrą drogę, nie robić z nich bojówki PiS.

Nie mam serca by potępiać narodowców, bo lokalni szkód nie czynią ubarwiają jedynie uroczystości patriotyczne a lokalne debaty polityczne prowadzą chłopcy z wyuczoną wiedzą historyczną i silnymi argumentami merytorycznym, z wysoką kulturą. Nie można ich poglądów zakwalifikować do faszystowskich czy nazistowskich.

Wiem, że masz rację ..... ale ja jestem za stary i za słaby do takiej walki, w oparciu odoswiadczenia historyczne (przewidywanie - co będzie). Chodzę jedynie na manify i protesty Obywateli.pl - dla mnie ten bieżący temat jest bolesny.
    Nie mam sztywnego kręgosłupa , jak poniższy Sencow.

-
    Nie wiem ile warte są twoje przekonania jeśli nie jesteś gotów za nie umrzeć - Oleh Sencow
  • cullinan1 09.10.18, 13:31
    czuk1 napisał:

> jestem przeciwnikiem delegalizacji takich nacjonalistyczn
    > ych organizacji jak Duma i Nowoczesność. Mam świeżo w pamięci art . Konstytucj
    > i o wolności słowa. I zdanie, że organizacja ta nie rozpowszechniała idei faszy
    > zmu uciekając ze swoją uroczystością do lasu. To media rozpowszechniły ją poprz
    > ez przekazanie informacji o tajnym (wewnętrznym) temacie poruszanym w lesie pr
    > zez nacjonalistów. Było to tak jak z trzymaniem w bibliotece domowej - "Mein K
    > ampf". A swoją drogą nie wiadomo czy kiedyś ci chłopcy nie przydadzą się Polsce
    > , jak ci na Ukrainie.

ten temat był już wałkowany na Aqua, niemniej zaskoczyłeś mnie czuk tym tekstem.
    Miałem takie samo zdanie właśnie.
  • czuk1 09.10.18, 13:50
    cullinan1 napisał(a):
    > ten temat był już wałkowany na Aqua, niemniej zaskoczyłeś mnie czuk tym tekstem
    > Miałem takie samo zdanie właśnie.

Patrzę po ludzku. Widzę tych miłych chłopców, rozmawiałem z nimi kilkakrotnie .... w tym na tematy ukraińskich narodowców. Nie mają ducha walki, czy wojny, szanują inne poglądy. Wyrosną z tego radykalnego patrzenia. Ważne że, nie szkodzą Polsce. Tak subiektywnie uważam ....przed wyjściem na "Kler".

Luka zaś - jak zwykle - każde moje poglądy potępia. wink

--
    Nie wiem ile warte są twoje przekonania jeśli nie jesteś gotów za nie umrzeć - Oleh Sencow
  • xiazeluka 10.10.18, 10:24
    "Każde moje poglądy potępia. "

To nie są poglądy. To są zapożyczenia.

--
  • benek231 10.10.18, 18:27
    czuk1 napisał:

jestem przeciwnikiem delegalizacji takich nacjonalistycznych organizacji jak Duma i Nowoczesność. Mam świeżo w pamięci art . Konstytucji o wolności słowa.
    Ja takze uwaza, ze takich glupkow jak ci z lasu, czy Kretyn z Piqiem, powinno sie tolerowac i pozwalac im na lesne biwakowanie z okazji urodzin Hitlera. Niech sobie pohajluja, postrzelaja obcasami, potrenuja zbiorki i na prawo patrz - to im tylko na zdrowie wyjdzie. A jak panstwo ma zdrowa mlodziez to i samemu panstwu powodzi sie lepiej.
    Jedyny problem w...

Konstytucji RP z 1997r.
    Art. 13.
    Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

A ostatnie zdanie jest tu szczegolnie wazne. Bo cala reszta to typowe trele morele ale na tolerowanie utajniania struktur lub czlonkostwa panstwo nie moze sobie pozwolic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.