Dodaj do ulubionych

Dobra zmiana..

09.10.18, 10:52
..jak nas widzą tak nas piszą.

Międzynarodowe badanie na temat jakości rządów zostało opracowane po raz trzeci przez ekspertów niemieckiej Fundacji Bertelsmanna. Polska gwałtownie w dół w rankingu Fundacji Bertelsmanna. W najnowszej odsłonie rankingu Fundacji Bertelsmanna Polska zajmuje 37. miejsce ,wśród 41 krajów UE i OECD. Fundacja Bertelsmanna stworzyła ranking już po raz trzeci. Wcześniej wyniki publikowano w latach 2011 i 2014. W tym roku wyniki dla naszego kraju są szczególnie niepokojące – w grupie 41 państw OECD i UE, Polska spadła aż o 29 miejsc i zajmuje obecnie 37 lokatę. Główną przyczyną jest znaczące pogorszenie praworządności, w tym ograniczenie niezależności sądownictwa – mówi Daniel Schraad-Tischler, kierownik projektu badawczego.
W raporcie zwrócono ponadto uwagę na upartyjnienie mediów publicznych, ograniczenie prawa do zgromadzeń, brutalność policji, próby kontroli organizacji pozarządowych i zmiany w prawie wyborczym.
www.rp.pl/Polityka/310089905-Raport-Fundacji-Bertelsmanna-Rzady-prawa-w-ruinie.html
Edytor zaawansowany
 • oleg3 09.10.18, 11:14
  To jest oczywiście zły pijar dla Polski. Nie jest to jednak ocena faktów tylko skutek strategii AntyPisa polegającej na szkalowaniu własnego kraju za granicą. Rozczuliło mnie zwłaszcza przywołanie "brutalności policji".


  --
  OK. Problem z tobą jest taki, że w każdym przypadku skomplikowane sytuacje oparte o wieloznaczne pojęcia upraszczasz do prostych i nieskomplikowanych zdań podstawowej logiki. Przy czym uproszczenie zwykle nie oddaje sensu wypowiedzianej opinii lub nie odpowiada znanym faktom.
 • xiazeluka 09.10.18, 11:17
  "W raporcie zwrócono ponadto uwagę na upartyjnienie mediów publicznych "

  Upartyjnienie mediów publicznych za Peło dawało 8 lokatę, upartyjnienie przez LiN to spadek o 29 miejsc. Na tym w zasadzie można zakończyć omawianie "badań" hitlerowskich "ekspertów", lecz dalej jest jeszcze śmieszniej:

  "ograniczenie prawa do zgromadzeń"

  Nie ma miesiąca bez jakiegoś pajacowania na ulicach opozycji, Kodorastów, Obywateli SB czy zboczeńców. To czyje w takim razie "prawa" zostały ograniczone? Organizatorów miesięcznic???

  "brutalność policji"

  Brutalność policji przejawia się tym, że żadnemu z ww małpiszonów nie został otarty choćby naskórek. Jednocześnie "brutalna policja" ograniczyła prześladowanie obywateli, masowo zaprzestając nakładania mandatów (jak donosi Trybuna Wybiórcza: "Dramatyczny spadek wpływów do budżetu... W sierpniu spadek wyniósł aż 72 proc."). O co więc chodzi "ekspertom" z IV Rzeszy? Może dane pobierali bezpośrednio od Rurzy Zdun won Holeraiassna?

  "próby kontroli organizacji pozarządowych"

  ??? To jakaś wiedza tajemna, niemniej pośmiać się można.

  " zmiany w prawie wyborczym"

  Czyżby chodziło o uwaloną przez prezydenta wspólną próbę PełoLiNu zdobycia kontroli nad eurowyborami, poprzez eliminację partyjnej drobnicy? bardzo być może, ale temat został wygaszony. O czym więc "eksperci" ględzą?

  "Polska jest przykładem skrajnym, ale niepokojące tendencje zaobserwowano aż w 26 z 41 analizowanych państw – w tym m.in. na Węgrzech, w Rumunii, Meksyku, Turcji, ale też w USA."

  Hitlerowscy eksperci nie zauważyli za to niczego niepokojącego w IV Rzeszy - wszystko jest w jak najlepszym porządku, szczególnie w strefach bezpieczeństwa dla kobiet, inżynierowie z Somalii i naukowcy z Nigerii ubogacają kraj uczciwą, ofiarną pracą, w Chemnitz wcale żaden kolorowy nie zabił Niemca, a zamieszki wywołali neofaszyści... wróć - żadnych zamieszek nie było, przecież w IV Rzeszy praworządność jest wzorowa.

  Jak to wszystko skomentować? Chyba tylko tak: Fundacja Bertelsmanna to nowa nazwa reaktywowanego Monthy Pythona.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • czuk1 09.10.18, 13:53
  Kontrartykuł. Będę kilka razy czytał .... po filmie.

  --
  Nie wiem ile warte są twoje przekonania jeśli nie jesteś gotów za nie umrzeć - Oleh Sencow
 • sz0k 09.10.18, 14:12
  xiazeluka napisała:

  > Rurzy Zdun won Holeraiassna?

  Śmiechłem.

  --
  "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
  Gilbert Keith Chesterton
 • institoris2 09.10.18, 12:36
  zadziwiajaca symbioza miedzy postepowym lewactwem, a globalnie operujacym wielkim kapitalem, manifestuje sie doskonale dzialanoscia takich wlasnie fundacji jak Stifftung Bertelsmanna.
  Gdyby Polska zostala przez niemieckich ekspertow oceniona pozytywnie, to faktycznie mielibysmy problem, ocena negatywna oznacza, ze sprawy w Polsce ida, przynajmniej czesciowo, we wlasciwym kierunku.
  Bertelsmann to lewacko-globalistyczna fabryka propagandowa, jesli dodac do tego, ze najwazniejsza osoba w Bertelsmannie pani Liz Mohn, to psiapsiolka grabarza Europy, pani Merkel, to bedziecie mieli pelniejszy obraz czuk1.
  Dla pocieszenia dodam, ze w przypadku zwyciestwa europejskich socjalistow z PO nad narodowymi socjalistami z PiSu, pozycja Polski w rankingu Bertelsmanna wzrosnie o jakies 650 pozycji.


  czuk1 napisał:

  > ..jak nas widzą tak nas piszą.
  >
 • babaobaba 09.10.18, 14:36
  Postępowe lewactwo, jakie emocje w wypowiedzi. To może niepostępowe podobałoby się bardziej. Śmiechu warte. Gdzie się tacy rodzą jak ty, Insti. Grabarz Europy. No tak, córka pastora, pewnie otrzymała porządne, chrześcijańskie wychowanie - tyle lat kanclerzem w demokratycznym kraju. Kraju, do którego przez jeszcze wiele lat nie doszlusujemy jak będzie Polską rządził kler.


  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.