Dodaj do ulubionych

na Kasprowy znów po polsku

10.10.18, 09:04
kolejkę, która jest jednym z naszych symboli i która była dochodowa, Ryży sprzedał za granicę.
Teraz rząd wykupił z obcych rąk i znów jest polska.
Po prostu PO brakowało kasy na mafię reprywatyzacyjną i vatowską to sprzedawali co tylko mogli.
Całe szczęście, że Ryży zwiał z kraju bo by nam jeszcze Wawel rozsprzedał razem z Plantami właśnie.
Edytor zaawansowany
  • dachs 10.10.18, 12:11
    Kolejka - symbolem? Bez przesady. Pamiętam czasy, kiedy symbolem był "Batory". Też jakiś taki naciagany był.
    Jeździłem polska i obcą - różnicy nie widziałem. Tylko knajpę na Kasprowym, która kiedyś była luksusowa, przrobiono na obskurny bar dworcowy.
    To, że znowu jest polska mi wisi, dobre, że jest znowu państwowa, ze względu na rozliczne zazębienia z TPN.
    A, że Wawelu nie sprzedano, to może i szkoda. Nie każdego by było stać na miejsce w krypcie.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • cullinan1 10.10.18, 13:14
    dachs napisał:

> Kolejka - symbolem? Bez przesady. Pamiętam czasy, kiedy symbolem był "Batory".
    > Też jakiś taki naciagany był.
    > Jeździłem polska i obcą - różnicy nie widziałem.

bo ty Borsuku pewnie jesteś obywatelem świata, choć nie wiadomo czy świat uznaje to obywatelstwo.
    A ja jestem tylko obywatelem polskim i zależy mi abyśmy mieli własność, którą ten sku...syn Lewandowski z PO sprzedał za grosze.
    A przy okazji, u was w Niemczech media mogą być tylko niemieckie natomiast na hasło "repolonizacja mediów" dostajecie drgawek właśnie.
  • dachs 10.10.18, 13:46
    cullinan1 napisał(a):

> bo ty Borsuku pewnie jesteś obywatelem świata, choć nie wiadomo czy świat uznaj
    > e to obywatelstwo.

Spytaj świata.

> A ja jestem tylko obywatelem polskim i zależy mi abyśmy mieli własność, którą t
    > en sku...syn Lewandowski z PO sprzedał za grosze.

Nie wiedziałem, że miałeś udziały w kolejce na Kasprowy, przepraszam.
    Czy wystarczyły na pokrywanie strat w Twoich kopalniach?

> A przy okazji, u was w Niemczech media mogą być tylko niemieckie natomiast na h
    > asło "repolonizacja mediów" dostajecie drgawek właśnie.

My???

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • cullinan1 10.10.18, 13:59
    Borsuku, tylko dlatego, że kolejkę sprzedał Tusk to gotów jesteś bronić jak lew tej transakcji.
    Natomiast gdyby sprzedał Jarek to pierwszy byś grzmiał właśnie.
  • dachs 10.10.18, 14:18
    cullinan1 napisał(a):

> Borsuku, tylko dlatego, że kolejkę sprzedał Tusk to gotów jesteś bronić jak lew
    > tej transakcji.

To co napisałem dokładnie to było:
    "To, że znowu jest polska mi wisi, dobre, że jest znowu państwowa, ze względu na rozliczne zazębienia z TPN."
    Zwracam uwage na frazę "dobre, że jest znowu państwowa".
    Dodam, że nie bardzo rozumiem, jak kolejka może być "polska".

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • snajper55 10.10.18, 14:23
    dachs napisał:

> Dodam, że nie bardzo rozumiem, jak kolejka może być "polska".

Pewnie nadano jej polskie obywatelstwo.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • piq 10.10.18, 12:25
    ...góvvno mnie obchodzi, czyja jest kolejka na Kasprowy. Ma jeździć, ma nie być kolejek i ma być czysto.
  • cullinan1 10.10.18, 13:05
    piq napisał:

> ...góvvno mnie obchodzi, czyja jest kolejka na Kasprowy. Ma jeździć, ma nie być
    > kolejek i ma być czysto.

a mnie obchodzi, bo inaczej sprzedajmy wszystko co tam jeszcze pozostało i zyski niech płyną zagranicę.
    Nasze media są w rękach niemieckich i to też cię gó... obchodzi?
    Posprzedawali skupy i przetwórstwo owoców i teraz obcy mówią naszym plantatorom, że jak nie podoba im się cena 5 groszy za jabłka to niech spie...ją. Ale potem sprzedają z olbrzymim zyskiem.
    Lotnisko jest w Berlinie, a po prawdzie go jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie, ale mimo tego po co nam nasze.
    Francuzi mogą nam wyłączyć tiwi i komórki.
    Banki też nie nasze choć ostatnio odkupiliśmy jeden.
    Otóż piq kapitał ma narodowość, tak jak i ta kolejka właśnie.
  • cullinan1 10.10.18, 13:19
    pewnie masz własne mieszkanie.
    Po co ci to. Nie lepiej sprzedać i wynajmować w kamienicy gdzie właścicielem będzie Niemiec?
    Na pewno będzie czysto a winda też będzie jeździć właśnie.
  • snajper55 10.10.18, 13:26
    cullinan1 napisał(a):

> a mnie obchodzi, bo inaczej sprzedajmy wszystko co tam jeszcze pozostało i zysk
    > i niech płyną zagranicę.

To nie sprzedawaj. Przecież gdy coś jest twoje, to ty decydujesz czy sprzedać. A gdy nie jest twoje, to niech właściciel decyduje.

S.
    --
    Five miles out
  • cullinan1 10.10.18, 13:34
    snajper55 napisał:

> To nie sprzedawaj. Przecież gdy coś jest twoje, to ty decydujesz czy sprzedać.
    > A gdy nie jest twoje, to niech właściciel decyduje.

o co ci biega Snajper pisząc tą oczywistość właśnie?
  • snajper55 10.10.18, 14:11
    cullinan1 napisał(a):

> snajper55 napisał:
    >
    > > To nie sprzedawaj. Przecież gdy coś jest twoje, to ty decydujesz czy sprz
    > edać.
    > > A gdy nie jest twoje, to niech właściciel decyduje.
    >
    > o co ci biega Snajper pisząc tą oczywistość właśnie?

O to samo, co innymi słowami napisał Borsuk.

S.
    --
    Five miles out
  • snajper55 10.10.18, 14:22
    cullinan1 napisał(a):

> a mnie obchodzi, bo inaczej sprzedajmy wszystko co tam jeszcze pozostało i zysk
    > i niech płyną zagranicę.

Gdy ma się wielomilionowe długi, jak PKP, to trzeba pozbywać się części własności szczególnie gdy ta własność przynosi skromne zyski. Za 215 mln sprzedano firmę, która w 2011 przyniosła 9,1 mln zysku.

> Otóż piq kapitał ma narodowość, tak jak i ta kolejka właśnie.

Jakiej narodowości jest MidEuropa Partners, który kupił PKL?

S.
    --
    Five miles out
  • piq 10.10.18, 16:16
    ...wprowadź niewymienialność złotówki i to rozwiąże wszystkie twoje problemy. Na przykład kupowanie przez lud narodowego proszku do prania, a już narodowych samochodów to na pewno. Jeździsz narodowym autem, peerelła? Powiem ci od razu, bo może nie wiesz, że bawarskie nie jest jeszcze narodowe.

Mam też w dupie, czyje są media, jeśli zachowują podstawowe standardy zawodowe. W Polsce, peerelła, akurat najbardziej obiektywne są Rzepa, wp i media lokalne w niemieckich rękach. Media narodowe to potworne góvvno. A ty chciałbyś, żeby wszystkie były potwornym góvvnem.

Gdybym był plantatorem i ktoś mi oferował 5 groszy za kilo jabłek, to zorganizowałbym kooperatywę z sąsiadami i sam się zajął przetwórstwem. Na kooperatywy lokalne jest specjalna kasa unijna. Nie trzeba płakać, jak to "Polaka krzywdzą", tylko myśleć i działać. A sądzisz, że skup w polskich rękach leciałby do plantatorów, żeby im na pniu kupić kilo jabłek po stówie? Otóż, peerelła, nie. Nie leciałby, skupowałby za najniższą możliwą cenę.

Zapisz się do jakiejś kompartii, peerelła, tam będziesz realizował moczarowską wizję peerelu. Już nawet Ikonowicz jest bardziej prawicowy od ciebie.

Bo widzisz, peerelła, ja kupując proszek biorę pod uwagę stosunek ceny do jakości przeze mnie wymaganej, a nie to, czy on jest narodowy. Bo szanuję moje pieniądze, chłopczyku. Tak samo jadąc kolejką na Kasprowy wymagam tego, co napisalem, a nie żeby kolejka była narodowa.

Odpuść, chłopczyku, trochę używek, bo ci problemy z flakami działają na mózg.
  • piq 10.10.18, 16:28
    ...wielkie międzynarodowe koncerny piwne poległy w starciu z małymi browarami i nie prdol mi więcej o wyzyskiwaniu plantatorów jabłek. Rynek wchłonie każdą niemal ilość dobrego cydru i świeżego soku jabłkowego wyciskanego z owoców, nie z koncentratu, a na wytłokach można hodować ekstra zwierzynę w stylu bio albo sprzedawać je na paszę. Podobnie można robić z powidłami śliwkowymi, dżemami i konfiturami, tylko trza pomyśleć, a nie płakać, że miemce Polaka bijo.
  • qwardian 10.10.18, 16:29
    Chyba jednak kolejka na Kasprowy jest monopolistą, nie jak tradycyjny prl-owski ixi, więc nie ma szans na konkurencję Tide i Persil..

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • kalllka 10.10.18, 16:44
    Wawel, Kokejka na Kasprowy., wszystko turystyka.. warto żeby czerpać z tego zyski.
    Co jeszcze zostało? lasy państwowe, koleje /losu?/
    Mysle ze precjoz /perła-brylant/ ma racje choć lubi przesadzać waśnie.
    PS
    Nasze gazety w niemieckich rękach, a piszą jeszcze po polsku., to dziwne zjawisko, fakt.
  • qwardian 10.10.18, 16:56
    Opozycja proponuje ustawę antymonopolową. Likwidacja państwa i pojęcie układu współrzędnych geograficznych w stopniach, minutach, sekundach kątowych, bez serca, duszy i sentymentu..

--
    Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
  • piq 10.10.18, 16:55
    ...że poprzez "polonizację" kolejki na Kasprowy i innych kolejek linowych ktoś wyprowadził niewiadomą kwotę z konta PFR na konto prywatnej spółki Mid Europa Partners. Sprawa śmierdzi na kilometr, bo grunty, na których stoi kolejka, są własnością po części TPNu, po części skarbu państwa, a po części PTTK, a w sądzie jest roszczenie ws. bezprawnego wywłaszczenia gruntów w roku 1930tym którymś ze strony dawnych właścicieli prywatnych. W istocie lina między podporami jest nielegalna, a budynki stoją na czyimś gruncie, czyli zgodnie z kodeksem cywilnym nie są własnością właściciela PKL.
    A tu PFR za (podobno) pół miliarda kupuje coś, co ma niewyjaśnioną kwestię własności. Przewał śmierdzący na kilometr.
  • qwardian 10.10.18, 17:03
    Oczywiście, że należało stosować metodę w sposób jaki załatwiono banki zagraniczne, które pokryły straty SKOK-ów i uciekły gdzie pieprz rośnie.

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • qwardian 11.10.18, 21:11
    Cena jest za wysoka. Przepłacono. Ale jest również królik w kapeluszu, bo w planach zakłada się podwojenie pasażerów w okresie letnim. Może będą kolejne..
    www.tvn24.pl/krakow,50/pkl-chce-zwiekszyc-przepustowosc-kolejki-na-kasprowy-tpn-protestuje,741324.html

--
    Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
  • cullinan1 10.10.18, 17:06
    widzę piq, że jesteś kosmopolitą, ale ja jestem nacjonalistą.
    Szacunek do pieniądza to pozytywna cecha, której mi brak. Po prostu jak coś chcę to kupuję i tyle. Na cenach się nie znam, a jak już to patrzę który produkt jest najdroższy. Szczególnie gdy chodzi o żywność i kosmetyki. Być może to wynika z łatwości zarabiania pieniędzy.
    Ale już za nowe auto z salonu nie dam więcej niż 100 tys. zł, mam w nosie bawarskie auta.
    A na tym proszku to się oszukujesz. Oni nam sprzedają drugi sort i ten kupiony w Berlinie jest o niebo lepszy niż ten kupiony w Krakowie, mimo, że to ta sama firma i ten sam produkt.
    A z tymi jabłkami to tak palnąłeś aż śmiesznie. Oni przejęli magazyny, place, sprzęt, transport, które są warte setki milionów, to i jak ci biedni plantatorzy mają się zorganizować. A mnie zachodnie tłuste dupska mało obchodzą, ważniejsze są rodziny plantatorów, które są pod uciskiem monopolu.
    Prawicowość to nie znaczy wyzysk. A to jest wyzysk.
    Chciałbym cię piq zobaczyć w 19 wiecznej Łodzi jak sobie radzisz. Miałbyś jedną szansę na 100 tysięcy aby być Borowieckim.
    Jestem przedsiębiorcą, który musi na wszystko zarobić, mnie nikt nie opłaci podatków czy przymusowego zusu. A skoro tak to jako przedsiębiorca jestem kapitalistą. Jednak jako kapitalista muszę pamiętać skutek wilczego kapitalizmu - komunizm i 2 wojny światowe.
    No i lubię jak ludziom się powodzi to przepłacam czyjąś pracę. W tym wymiarze mogę przełknąć Ikonowicza.
    A ponieważ jestem nacjonalistą to wolę, że kolejkę na Kasprowy mają Polacy.
    Jak napisał Borsuk jakość jest taka sama jak kolejek na Zachodzie ale zysk zasila budżet państwa a nie kasę w Luksemburgu.
    Ja wiem, że dla niektórych jak zagraniczne to i gó... smakuje właśnie.
  • dachs 10.10.18, 17:13
    cullinan1 napisał(a):

> Jak napisał Borsuk jakość jest taka sama jak kolejek na Zachodzie ale zysk zasi
    > la budżet państwa a nie kasę w Luksemburgu.

To mnie źle zrozumiałeś, Perła. Kolejki za granica poniektóra są lepszej jakości.
    Ale ta konkretna, na Kasprowy, jest ciągle ta sama czy w polskich czy w cudzych rękach.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • cullinan1 10.10.18, 17:23
    dachs napisał:

> To mnie źle zrozumiałeś, Perła. Kolejki za granica poniektóra są lepszej jakośc
    > i.
    > Ale ta konkretna, na Kasprowy, jest ciągle ta sama czy w polskich czy w cudzych
    > rękach.

ok Borsuku, ale ta kolejka jest szczególna, bo poniekąd jest jakimś tam symbolem 2 RP.
    Sprzedaż kolejki ubodła mnie ambicjonalnie jako Polaka nacjonalistę. Tym bardziej, że przynosiła zysk.
    No i jest jeszcze sprawa obietnic wyborczych. Jarek powiedział, że jak wygra to odkupi kolejkę.
    Wierz nie wierz, ale nigdy nie zagłosowałem na PiS. Niemniej to miłe, że po tylu latach ktoś jednak realizuje obietnice wyborcze właśnie.
  • qwardian 10.10.18, 12:43

Należało po kanadyjsku w sposób jaki wykołowano KGHM. Wynająć moją skromną osobę na kontrolera biletów, po czym molestowałbym podróżne. Potem zrobić Mid Europa Partners proces o odszkodowanie na pół miliarda złotych, a mnie posadzić w pudle na cztery lata. Doprowadzić do bankructwa firmę, wykupić ją za dwa grosze, a mi wypłacić kilka milionków. Musimy jako IV RP sporo się jeszcze nauczyć jak funkcjonować tanio...

--
  • andrzejg 10.10.18, 13:44
    Wawel mogą sprzedać. I tak chowają tam po kolesiostwie.
  • cullinan1 10.10.18, 14:05
    andrzejg napisał:

> Wawel mogą sprzedać. I tak chowają tam po kolesiostwie.

widzę, że tobie i Borsukowi Wawel kojarzy się z jednym.
    No to do roboty panowie.
    Zabierzcie kilofy i taczki i usuńcie tych co tak wam zawadzają.
    Wikul i czuk też pójdą.
    Wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi, bogaci, zdrowi a państwo polskie będzie rosło w siłę właśnie.
  • dachs 10.10.18, 14:43
    cullinan1 napisał(a):

> widzę, że tobie i Borsukowi Wawel kojarzy się z jednym.

Wawel mi się, Perła, zawsze kojarzył i kojarzy z chwałą Rzeczypospolitej i miejscem spoczynku królów polskich.
    I nie chcę, żeby mi parweniusze ten obraz Wawelu psuli.

--
    /G.K. Chesterton/
  • cullinan1 10.10.18, 15:01
    dachs napisał:

> I nie chcę, żeby mi parweniusze ten obraz Wawelu psuli.

no to usuń tych parweniuszy.
    I przy okazji kilku morderców, bandytów i zboczeńców, którzy też tam się znajdują właśnie.
  • dachs 10.10.18, 17:09
    cullinan1 napisał(a):

> I przy okazji kilku morderców, bandytów i zboczeńców, którzy też tam się znajdu
    > ją właśnie.

Zboczeniec królewski - Perła - to nie zboczeniec, a produkt hodowli dynastycznej.
    Z morderców to chyba tylko Kościuszko i ten ... terrorysta Piłsudski. Jego możesz, razem z Sikorskim sobie wziąć.
    Wieszczów nie dam.

--
  • cullinan1 10.10.18, 17:39
    dachs napisał:

> Z morderców to chyba tylko Kościuszko i ten ... terrorysta Piłsudski. Jego może
    > sz, razem z Sikorskim sobie wziąć.
    > Wieszczów nie dam.

ależ ja się tam z łopatą nie wybieram. To ciebie ktoś uwiera.
    Jak dla mnie, skoro kogoś tam zamurowali to już zostawić właśnie..
  • dachs 11.10.18, 06:41
    Chcemy rozwijać infrastrukturę PKL we współpracy z lokalną społecznością i TPN do takich standardów, jakie oferują najlepsze ośrodki narciarskie w Europie.

Na Kasprowym???
    Ale co tam, jak już będziemy mieli tam drugą Bawarię i drugie Alpy, to wybudujemy drugi Kasprowy.

--
  • kalllka 11.10.18, 10:18
    Ale kto „wybuduje” drugi Kasprowy,dachu?
    Tak się tylko pytam o logikę konstrukcji myślowej..
    to, ze to złośliwość nie ma wątpliwości, tylko skąd ci przylaza, oto jest pytanie.
    / używasz tzw intuicyjnej klawiatury?/
  • qwardian 11.10.18, 06:46

Dwukrotnie większą stawką, niż zapłacił Morawiecki, koncern Monsanto został ukarany odszkodowaniem murzynowi, który pracował w ogródku. To jest dopiero wojna ekonomiczna Stanów i Niemiec w obliczu przejęcia monopolisty w dziedzinie zmodyfikowanego ziarna siewnego, który właśnie został przejęty przez Bayer AG i Amerykanie natychmiast pokazali co myślą na ten temat. Oczywiście, że kapitał ma ojczyznę, widać to najlepiej po dotacjach na programy, które te prywatne firmy sponsorują.

--
  • piq 11.10.18, 18:33
    ...miałem to sam napisać, ale Warzecha mnie wyręczył:
    wei.org.pl/article/zabawa-kolejka-gorska/
    Z mojej strony dodam, że na 88% jest to wyprowadzenie państwowych pieniędzy do prywatnej kieszeni. Ponad 3-krotnie zawyżona cena kupna i rebucha dla sprzedającego, który wyciągnął fundusz który był właścicielem z głębokiej dupy, o której już pisałem (stosunki własnościowe). Teraz ten kanał na głowie ma budżet, czyli my. A ty, perła, dalej się ciesz, że ci się symbol zrepolonizował.
  • benek231 11.10.18, 19:40
    "Sprawa, jako się rzekło, jest banalnie prosta. Nie ma tu nic poza piarowym posunięciem, wykonanym całkowitym przypadkiem tuż przed wyborami samorządowymi. Szkoda tylko, że znów za nasze pieniądze."
    **
    Ja nie bylbym taki pewien czy "nie ma tu nic poza piarowym posunięciem", bo przy tego typu operacjach do lapek operatorow zwykly przyklejac sie pokazne sumy. A jesli panstwo tak grubo przeplacilo prywatnemu wlascicielowi to takze z nadzieja kilku pisiackich bonzow na ubogacenie wlasnych kieszeni kasa pochodzaca od sprzedajacego. Tak sie to zalatwia pod stolem. "My damy tobie zarobic 80mln choc oryginalnie otrzymasz 100mln - 20mln po cichu nam oddacie."
    A za lat kilka, mysle, ze wystarczy 5 lat, podupadajace PKL trzeba bedzie sprzedac prywatnemu inwestorowi za psie pieniadze, i takze wtedy prywaciarz bedzie musiql odpalic dzialke kilku pisiakom. Po to by za kolejnych 5 lat, deja vu, panstwo znow uratowalo polski PKL dla Polakow.

A swoja droga takze piarowe posuniecie niezwykle jest wazne przed wyborami. A kazdy nowy sukces jest na wage zlota. Narod cieszy sie jak glupi gdyz Polskie Koleje Linowe znow sa polskie. No i dumny jest nieslychanie z tego, wiec glosuje na PiS. A, ze te cale PKL to tyle co nic? Co za roznica - dzis PKL a jutro moze i Walmart czy Exxon Mobil !!
  • babaobaba 11.10.18, 20:10
    Piszesz "cały naród' - pierdłą to jeszcze nie naród choć otumaniony on jest wzorcowo. Słowo tuman możesz zastąpić słowem perła właśnie. To najnowszy synonim, więc jeszcze nie pojawił się w słownikach właśnie.

--
    Uczeni głupcy są najgorsi.
  • kalllka 11.10.18, 22:42
    Sobie tez przeczytałam.
    Wyliczenia i argumenty, ze zakup jest właściwie tylko pijarem są przekonujące/ zwłaszcza, ze retoryka wladzy bardziej niż gomułkowska.. z tym tez się zgadzam;
    z jednym się z p. Warzecha nie zgadzam, a mianowicie z tym, ze zakup pkl to zakup nieprzemyślany.
    Mysie,ze gdy po obecnej ekipie, przyjdą nowi, bo przyjść musza.. to w miarę uporządkowane prawo własności w pkl, pozwoli na kolejne ruchy; a będzie to ponowny podział i oddanie w dzierżawę/ pewnie wieczysta, z prawem glosu w zarzadzie / małym (!) prywatnym, tyle ze polskim przedsiębiorstwom,.
    Taki ruch geopolityczny pozwoli wreszcie zakończyć never wedding story - czyli warszawsko- góralski spór kto właściwym gospodarzem. Poza tym rozwinąć się lokalnym spółkom zgodnie z lokalna implementacja. A najlepiej zorientowanym w problemach i możliwościach wykorzystać wreszcie, bo niewykorzystany przez obcych potencjał.
    I tak na marginesie pkl, warto wspomnieć, ze dobrze już widać przed wyborami samorządowymi, kto będzie gluejym wygranym w przyszłych wyborach do sejmu;
    Ci którzy na sprawach lokalnych znają się najlepiej, solidni ludzie, którzy wiedza jak rozwiązać problem a nie tylko o nim gadać... ludzie którzy lubią swoje małe ojczyzny bo lubią siebie nawzajem i potrafią to okazać.
    no i wreszcie ci, którzy sa mobilni w każdym tego znaczeniu.
    To ci ludzie, będą głównym tworzywem przyszłej wygranej w wyborach- partii zrzeszającej lokalsow.
    Na Górnym Śląsku już taka inicjatywa dziala.
  • piq 12.10.18, 00:35
    ...z publicznych pieniędzy, bo skarb państwa ma 100% własności terenu od dolnej stacji do górnej granicy lasu (bez podpór), a od górnej granicy lasu do szczytu ma współwłasność bez podzialu fizycznego z PTTK. Oznacza to, że za wyjątkiem słupków cały majątek PKL już należał do skarbu państwa (i częściowo PTTK), gdyż zgodnie z kodeksem cywilnym budynki i inne nieruchomości związane z gruntem należą do właściciela gruntu.

Ktoś, czyli PiS, wyprowadził tę kasę ze skarbu państwa do prywatnej kieszeni. Prawdopodobnie jest cichy dil z funduszem, który miał kolejkę, a był w dupie, bo ani z tym coś robić, ani sprzedać z powodu kwestii własności gruntu i fundusz dostał powiedzmy 150 baniek, a reszta poszła do kieszeni PiSu. Fundusz był umownie zobowiązany do dokonania inwestycji, a tego nie zrobił, co jest dodatkowym przyczynkiem do możliwości rozwiązania umowy, więc możliwe, że dostał jeszcze mniej.

Przy oczywistym współudziale szefa rządu kasa publiczna została ukradziona. Dokładnie tak samo się robi interesy w Putinowskiej Rosji.
  • kalllka 12.10.18, 10:35
    No i uporządkowali, za czyjaś rada /dobra zreszta/ prawo własnościam w całoścc. Wydzierżawia to później spółkom góralskim na preferencyjnych warunkach i wszyscy będą szczęśliwi.Lokalsi faktyczna władze,pod polska wizytówka.
    PS
    Ja wiem, ze największe emocje wzbudza sposób zarządzania orzez PiS,jego archaiczna retoryka, ale sposób myślenia przynajmniej, w sprawie uporządkowania polskich spraw jak najbardziej nowoczesny.
    Na wierzchu J. Kaczyński bez karty bankomatowej a pod spodem- mobilna sieć sąsiedzka, lepsza pod każdym względem
    od nowoczesnej, ciastek czy po.. uncertain

• piq 12.10.18, 12:26
    ...bo kolejka jest spółki PFR, a teren starosty tatrzańskiego i PTTK. TPN mający wieczystą dzierżawę na obszarze własności starosty tatrzańskiego za chwilę w ramach ustawy o zniesieniu użytkowania wieczystego uwłaszczy się na całości i kolejka pójdize do śmieci, bo TPN uważa, że należy ją zlikwidować. To wszystko za pół miliarda zlotych z publicznej kasy (bo PFR ma kapitał skarbu państwa) dla nabicia sobie głosów wyborczych na Podhalu. Takie są fakty. Przy tym - jak pisałem - wykupiono swoje własne za PÓŁ MILIARDA, czyli przelano je z konta spółki skarbu państwa do prywatnej kieszeni. To jest uwłaszczenie się na gotówce, a nie porządkowanie.
  • wikul 14.10.18, 14:14
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/44057208_858339814373677_1355381950793121792_n.jpg?_nc_cat=102&oh=4f62abc5e55097c6cad8336fd332a4c9&oe=5C622A8F

--
    "– Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy" – Jarosław Kaczyński "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.