Dodaj do ulubionych

Niczym pan Zagloba ksieciu Radziwillowi :O)

05.11.18, 18:49
Róża Thun odpowiada na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy

5 listopada 2018 | 16:40


Panie Prezydencie,

Otrzymałam od Pana zaproszenia na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie ma się odbyć w Zamku Królewskim w Warszawie, 11 listopada 2018 r. o godzinie 17.00. Ponieważ na zaproszeniu nie widnieje prośba o odpowiedź, czynię to listownie.

Panie Prezydencie,

Piastuje Pan najwyższe państwowe stanowisko w Polsce a czasy i okoliczności są poważne. Doprowadził Pan do tego, że razem świętować nie możemy, bo ran, które Pan zadał demokracji w Polsce, nie da się zagoić spotkaniem na Zamku.

Byłoby z mojej strony nieuczciwością, czynem obłudnym i zaprzeczeniem mojego wieloletniego zaangażowania na rzecz wolnej i demokratycznej Polski w Unii Europejskiej, gdybym zdecydowała się wznosić toast z Panem lub kimś z Pana otoczenia w czasie, kiedy najważniejszy dorobek naszej wspólnej Ojczyzny jest niszczony przez Pana formację polityczną, z Pana przyzwoleniem i z aktywnym Pana udziałem.

Podniósł Pan rękę na Trybunał Konstytucyjny, na niezawisłość sądów, na Sąd Najwyższy. Wielokrotnie złamał Pan Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, nie zechciał Pan nigdy wysłuchać głosów tysięcy osób, które wołały do Pana na Krakowskim Przedmieściu, pod Pałacem Prezydenckim, bo miały nadzieję, że nie dopuści Pan do wejścia w życie ustaw niszczących to, co z takim trudem sobie wywalczyliśmy: niezawisłe sądownictwo.

Nie słychać Pana oburzenia kiedy nas, protestujących przeciwko dewastacji polskiej praworządności, przeciwko odbieraniu wolności mediom publicznym, marginalizowaniu Polski w Unii Europejskiej określa się drugim sortem, zdrajcami i jeszcze bardziej obraźliwymi epitetami, kiedy wiesza się portrety polityków na symbolicznych szubienicach, a o przybyszach do Polski poszukujących tu schronienia powiada się, że roznoszą pasożyty. Swoim milczeniem wyraża Pan poparcie dla takich zachowań.

Jest Pan współtwórcą bardzo głębokiego podziału wśród Polaków i rozbicia polskiego społeczeństwa. Współuczestniczy Pan w osłabianiu naszej pozycji, jeśli nie po prostu w wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej, która jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, dobrobytu i przestrzegania naszych wspólnych wartości: poszanowania praw człowieka, wolności, demokracji a przede wszystkim jest gwarantem pokoju na naszym europejskim kontynencie.

Panie Prezydencie,

Nie udawajmy, że nic się nie stało i że nic złego się nie dzieje. Proszę przyjąć moją odmowę jako wyraz protestu wobec Pańskich działań oraz smutku i ogromnego niepokoju o przyszłość Polski pod Pana prezydenturą. Od 1989 roku przez myśl mi nie przechodziło, że kiedykolwiek będę musiała z powodów zasadniczych odrzucić zaproszenie Prezydenta RP.

Zaproszenie przedstawicieli opozycji mogłoby być krokiem ważnym i przełomowym, ale tylko jeśli by za nim szły konkretne czyny naprawiające błędy i destrukcję popełnioną wcześniej. W przeciwnym wypadku zaproszenie które otrzymałam, jest tylko dekoracją, pustym, nic nie znaczącym gestem.

Panie Prezydencie, te konkretne czyny ciągle jeszcze są w Pana zasięgu.

Nie tracę nadziei. Wierzę w mądrość Polaków i wierzę w to, że obronią Nasz Kraj przed zniszczeniem, do którego prowadzi rząd PiS-u i Pana, Panie Prezydencie, podpisy pod szkodliwymi ustawami. Wierzę, że rozpaczliwy krzyk Piotra Szczęsnego: „Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!” dociera do serc i umysłów naszych Rodaków.

Z okazji naszego Święta Narodowego, życzę Panu, sobie i wszystkim sprawującym władzę oraz uczestniczącym w życiu publicznym w Naszej Ojczyźnie, żeby poważna i odpowiedzialna refleksja odmieniła oblicze polskiej polityki.

Róża Thun

Kraków, 04.11.2018


wyborcza.pl/7,95891,24131166,roza-thun-odpowiada-na-zaproszenie-prezydenta-andrzeja-dudy.html#a=190&c=8000:undefined
Edytor zaawansowany
 • babaobaba 05.11.18, 18:59
  Cóż można by do tego co napisała Róża Thun dodać? Może tylko pogratulować pełnego godności zachowania.



  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.
 • benek231 05.11.18, 19:50
  babaobaba napisał:

  Cóż można by do tego co napisała Róża Thun dodać? Może tylko pogratulować pełnego godności zachowania.
  ***
  Dla odmiany Thun nie musiala wykrzyknac w twarz adresatowi swego listu: "Ile mu wyliczono? Co mu jeszcze obiecano? Mości panowie, oto Judasz Iskariota! Bodajeś konał w rozpaczy! bodaj ród twój wygasł! bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł... zdrajco! zdrajco! po trzykroć zdrajco!"
  Tym razem nie bylo juz potrzeby otwierania ludziom oczu...
 • xiazeluka 05.11.18, 20:13
  Rurza Zdun won Holeraiassna w formie. Targowiczanie powinni się od niej uczyć pisania donosów do obcych dworów.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 05.11.18, 20:29
  xiazeluka napisała:

  > Rurza Zdun won Holeraiassna w formie. Targowiczanie powinni się od niej uczyć pisania donosów do obcych dworów.
  ***
  Sam jestes targowiczanin, ty antydemokratyczne gowno koscielne.
 • wikul 05.11.18, 23:06
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/45405049_2237027169640736_2503832845416398848_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d6a35ff9ac32dedec0f0d25d7e2473d0&oe=5C7E0FB8


  --
  "– Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy" – Jarosław Kaczyński "
 • xiazeluka 06.11.18, 08:22
  Ty jesteś zdrajca, Ty demotfukratyczne gowno ateistyczne.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 06.11.18, 16:41
  gowno.
  Jestes targowiczanin bo popierasz te wspolczesna koscielna Targowice - kolejne wyprowadzanie Polski i Polakow spod "zgubnych" zachodnich wplywow, z demokracji i z Unii Europejskiej, w celu wyladowania w zachowawczym narodowo-katolickim Grajdole. W ktorym rzadzic beda biskupi - dwa razy grubsi. Powinniscie zawisnac na warszawskich latarniach juz teraz, czyli zanim znow narobicie katastrofalnych szkod Polsce i Polakom.
 • xiazeluka 07.11.18, 20:41
  Wczoraj takich zdrajców jak Ty opieprzył sam tow. Tusk mówiąc, że gadanie o polexicie jest bardzo groźne i nieodpowiedzialne. Weź sobie do serca radę swojego pana, targowico oregońska.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • qwardian 06.11.18, 08:52

  Niczym epidemia Różyczki..

  ndie.pl/lista-zaufanych-polskich-europoslow-sorosa/
  --
  Marsz Niepodległości, 11 listopada 2018 rok o godzinie 14.00. Start z Placu Dmowskiego.
 • benek231 07.11.18, 16:48
  gowno, skoro czytujesz takie gowniane szmatlawce dla debili.
 • babaobaba 07.11.18, 17:24
  benek231 napisał:

  > gowno, skoro czytujesz takie gowniane szmatlawce dla debili.

  ======================
  Wyobraź sobie, że "nasz" qwardian pisuje na forum nauka, powtarzam: N A U K A razem ze swoim chłoptasiem co ma w środku kilka "L" smile




  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.
 • benek231 07.11.18, 18:01
  Wiesz, mnie intymne sprawy ludzi nie interesuja. A jak sie kochaja to nawet lepiej, niz mieliby soba poniewierac...Ale w sumie nie moja sprawa.
 • babaobaba 07.11.18, 19:34
  benek231 napisał:

  > Wiesz, mnie intymne sprawy ludzi nie interesuja. A jak sie kochaja to nawet lep
  > iej, niz mieliby soba poniewierac...Ale w sumie nie moja sprawa.

  ===================
  Nie z qullllllinannnem a z kallllllkiem smile
  Naukawcy smile




  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.
 • benek231 07.11.18, 19:49
  babaobaba napisał:

  Nie z qullllllinannnem a z kallllllkiem smile
  > Naukawcy smile
  ***
  A z czym mu sie Culllinan nie podoba?! Podobno bardzo przystojny i ladny chlopak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.