Dodaj do ulubionych

Ciskobieta

05.12.18, 11:49
Kto wie co oznacza to nowe słowo?

Proszę odpowiedzieć bez googlania i bez czytania poniżej linkowanego teksu

parenting.pl/10-lat-temu-jako-mezczyzna-urodzil-coreczke-dzis-ma-troje-dzieci-i-druga-zone

--
„Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“ Angela Merkel
Edytor zaawansowany
  • sz0k 05.12.18, 12:59
    Może też być np. modrzewmężczyzna. Z angielska larchman.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • oleg3 05.12.18, 13:37
    z Cisjordanią (przed Jordanem) jako przeciwieństwem Transjordanii (za Jordanem).

--
    „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“ Angela Merkel
  • oleg3 05.12.18, 13:40
    Szaleństwo ideologii gender wydaje się nie mieć końca. Środowiska LGBT wymuszają na państwach i organizacjach ponadnarodowych uznawanie wciąż nowych płci. Zamiast dwóch – męskiej i żeńskiej – mamy ich więc już kilkadziesiąt.
    Transseksualistom i transgenderystom to jednak za mało. Rażą ich same pojęcia: „mężczyzna” i „kobieta”, ponieważ sugerują one istnienie jakiejś normy, od której wszystkie inne tożsamości płciowe są tylko odchyleniem. Dlatego wprowadzane są dziś w obieg nowe kategorie: cispłciowość, cisgenderyzm, cisseksualizm.

O co w tym wszystkim chodzi? Otóż kobieta, która czuje się kobietą, nie będzie już więcej nazywać się kobietą, lecz ciskobietą. Tak samo mężczyzna, który czuje się mężczyzną, nie będzie już dłużej mężczyzną, lecz cismężczyzną. W ten sposób znikną w ogóle pojęcia „mężczyzny” i „kobiety”, ponieważ samo ich istnienie jest oznaką dyskryminacji (choć trzeba przyznać, że część ideologów genderyzmu woli inną terminologię i zamiast używania słowa mężczyzna proponuje „nie-trans-mężczyzna” a zamiast kobieta – „nie-trans-kobieta”).

źródło

--
  • xiazeluka 05.12.18, 13:52
    Są tylko dwie płci. Wszystko, co nie pasuje do tych dwóch płci jest zaburzeniem. Tak mówi nauka.

Lewactwo przypisuje sobie wszelkie możliwe zasługi za światłość, wiedzę, rozum - a w rzeczywistości jest stadem agresywnych ideologów.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • oleg3 05.12.18, 13:55
    To nie jest szaleństwo. To metoda. Niszczenie "dogmatów" czyli wszystkiego, co dotychczas uważano za stałe. "Dogmat kobiety" czy "dogmat mężczyzny" musi zostać zniszczony. Przyszłość to cisludzie.

--
  • sz0k 05.12.18, 14:13
    oleg3 napisał:

> Szaleństwo ideologii gender wydaje się nie mieć końca. Środowiska LGBT wymuszaj
    > ą na państwach i organizacjach ponadnarodowych uznawanie wciąż nowych płci. Zam
    > iast dwóch – męskiej i żeńskiej – mamy ich więc już kilkadziesiąt.
    > Transseksualistom i transgenderystom to jednak za mało. Rażą ich same pojęcia:
    > „mężczyzna” i „kobieta”, ponieważ sugerują one istnienie jakiejś normy, od któr
    > ej wszystkie inne tożsamości płciowe są tylko odchyleniem. Dlatego wprowadzane
    > są dziś w obieg nowe kategorie: cispłciowość, cisgenderyzm, cisseksualizm.
    >
    > O co w tym wszystkim chodzi? Otóż kobieta, która czuje się kobietą, nie będzie
    > już więcej nazywać się kobietą, lecz ciskobietą. Tak samo mężczyzna, który czuj
    > e się mężczyzną, nie będzie już dłużej mężczyzną, lecz cismężczyzną. W ten spos
    > ób znikną w ogóle pojęcia „mężczyzny” i „kobiety”, ponieważ samo ich istnienie
    > jest oznaką dyskryminacji (choć trzeba przyznać, że część ideologów genderyzmu
    > woli inną terminologię i zamiast używania słowa mężczyzna proponuje „nie-trans-
    > mężczyzna” a zamiast kobieta – „nie-trans-kobieta”).
    >
    > źródło

Neomarksiści walcząc z podziałem płci na kobietę i mężczyznę wprowadzają podział na XYZkobietę i XYZmężczyznę. To w uroczy sposób pokazuje jak naturalnym i głęboko zakorzenionym w człowieku jest ten oczywisty podział, tak że nawet jeden z drugim głupiec nie wpadł na pomysł wprowadzenia jakiegoś jednego, nijakiego, określenia (cisperson?) tylko nadal podświadomie zatrzymał się na naturalnej konwencji.
    Równie dobrze niedługo w celu walki z rasizmem będą postulowali odejście od posługiwania się kolorem skóry poprzez... zastąpienie biały, czarny, żółty na cisbiały, cisczarny i cisżółty.
    Boki zrywać.

--
    "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
    Nicolás Gómez Dávila
  • snajper55 05.12.18, 16:57
    sz0k napisał:

> Równie dobrze niedługo w celu walki z rasizmem będą postulowali odejście od pos
    > ługiwania się kolorem skóry poprzez... zastąpienie biały, czarny, żółty na cisb
    > iały, cisczarny i cisżółty.
    > Boki zrywać.

Przykład z kolorami dobry, ale pasuje raczej do tych, którzy twierdzą, że są tylko dwie płcie czy dwie orientacje seksualne. To tak jakby twierdzili że są tylko dwa kolory - czarny i biały, a reszta to zaburzenia.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • cullinan1 05.12.18, 17:09
    snajper55 napisał:

> Przykład z kolorami dobry, ale pasuje raczej do tych, którzy twierdzą, że są ty
    > lko dwie płcie

Snajper, a możesz mi zdradzić ile jest tych płci?
    Ja nieoświecony jeszcze jestem właśnie.
  • snajper55 05.12.18, 17:23
    cullinan1 napisał(a):

> Snajper, a możesz mi zdradzić ile jest tych płci?
    > Ja nieoświecony jeszcze jestem właśnie.

A co według ciebie decyduje o płci? Cechy fizyczne? Psychika? A może geny?

S.
    --
    Shadow On The Wall
  • cullinan1 05.12.18, 17:28
    snajper55 napisał:

> A co według ciebie decyduje o płci? Cechy fizyczne? Psychika? A może geny?

przecież napisałem, że się nie znam.
    Wiem tylko, że do tej pory płeć określały położne.
    Ale nie odpowiedziałeś na pytanie o ilość płci właśnie.
  • sz0k 05.12.18, 21:38
    cullinan1 napisał(a):

> Ale nie odpowiedziałeś na pytanie o ilość płci właśnie.

Myślę, że możesz się nie doczekać odpowiedzi. Dla kogoś kto porusza się w totalnie zrelatywizowanej rzeczywistości odpowiedź na to pytanie jest płynna. Dziś to może być 6 płci, jutro 16, a pojutrze jedna. No i oczywiście podniesione do potęgi bo to jeszcze nie wiadomo czy płeć biologiczna, psychiczna, metafizyczna, duchowa, astralna, czy wolicjonalna.
    Nawet zwykły kamień przydrożny może być dzisiaj kawałkiem skały, a jutro kto wie, ssakiem, a może rybą głębinową?

--
    "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
    Ludwik Pasteur
  • xiazeluka 05.12.18, 21:11
    "Przykład z kolorami dobry, ale pasuje raczej do tych, którzy twierdzą, że są tylko dwie płcie czy dwie orientacje seksualne. To tak jakby twierdzili że są tylko dwa kolory - czarny i biały, a reszta to zaburzenia."

Kłócisz się z nauką. A nawet z Idiotopedią (Mła nie wie, czy wyżej cenisz naukę czy Idiotopedię).

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • qwardian 05.12.18, 13:52

Nie wiem i nie wnikam, ale skoro o drzewach to kolejna katastrofa się szykuje..

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24242815,naukowcy-z-ur-drzewa-rosna-znacznie-szybciej-niz-kiedys.html
    Naukowcy Uniwersytetu Rolniczego opracowali innowacyjną metodę modelowania wzrostu drzew przy użyciu laserowego skanowania. Wyszło im, że drzewa rosną znacznie szybciej niż kiedyś. To niedobrze.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • felusiak1 05.12.18, 20:22
    cis= cipka i siurek czyli ciskobieta to taka co to ma.
  • rumia100 07.12.18, 13:14
    Nikt nie wiem, możemy domniemywać, a każdy według swojej mentalności itd.

Cis-kobieta. Cis to dxwięk w muzyce C (z krzyżykiem) czyli ton,Pół tonu wyższy od C. I zalezy od tonacji - moll czy dur.
    Kobieta na niskich, ale jednak, obcasach smile Może tak? Proponuję stronę pogodną rozważań.
  • sz0k 07.12.18, 13:29
    rumia100 napisała:

> Nikt nie wiem, możemy domniemywać, a każdy według swojej mentalności itd.
    >
    > Cis-kobieta. Cis to dxwięk w muzyce C (z krzyżykiem) czyli ton,Pół tonu wyższy
    > od C.

To było moje drugie skojarzenie, zaraz po drzewie smile

--
    "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
    Ludwik Pasteur

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.