Dodaj do ulubionych

Wybory do P UE blisko...

07.01.19, 06:42
Wybory do P UE blisko a w Polsce - jak zawsze - trwa dyskusja opozycji , "iść razem czy osobno". Najwyższy czas na opracowanie spójnego programu wyborczego koalicji antypisowskiej , takiego który jest w interesie Polski , który akceptowany jest przez większość rozsądnych Polaków. Jeśli taki uczciwy, pożyteczny dla Polaków program przedstawiać będą kandydaci opozycji - autorytety lokalne i państwowe - jest szansa na wprowadzenie do P UE
bardzo dużej grupy opozycyjnych kandydatów.
Według mnie są dwa cele tych wyborów parlamentarnych:
- pierwszy - wybrać jak najwięcej posłów - zwolenników reformowania UE w interesie Europy.
- drugi - pokazać partii rządzącej i jej zwolennikom, jak duża jest determinacja i siła Polaków,
by Polska pozostała w UE jako silne ogniwo jak i to , że PiS nie ma przyzwolenia na
samowolkę .... na zmianę ustroju, na nie podporządkowanie Polski traktatom unijnym.
A więc w tych wyborach nie powinno chodzić opozycji by przekonywać Polaków za obecnością Polski w UE. Ten podział jest bowiem wyraźny i dawno dokonany.
Teraz przed wyborami oczekiwany jest twórczy program koalicji / opozycji , który nieść muszą jej kandydaci na sztandarach , w kampanii wyborczej. Kandydaci Koalicji wszystkich partii i ruchów opozycyjnych (wg mnie) powinni głosić - co zamierzają w UE zmieniać by jej potencjał i znaczenie gospodarcze w świecie rosło, by sprostała nowym wymogom i chroniła państwa UE przed zagrożeniami, by zmniejszyć rozrośnięte centrum zarządzania UE, by umocnić integrację państw UE wokół wspólnych europejskich celów, jak przeciwstawiać się zewnętrznym i wewnętrznym wrogom UE.
Warto wymienić poglądy na ten temat...
Edytor zaawansowany
 • xiazeluka 07.01.19, 11:06
  "- pierwszy - wybrać jak najwięcej posłów - zwolenników reformowania UE w interesie Europy"

  No to musisz głosować na PiS.

  "PiS nie ma przyzwolenia na
  samowolkę .... na zmianę ustroju,"

  Jesteś antydemokratyczne gowno.

  " na nie podporządkowanie Polski traktatom unijnym."

  "Wyrok" TSUE jest ewidentnie pozatraktatowy. To Cię nie boli?

  "powinni głosić - co zamierzają w UE zmieniać "

  Targowica Peło nie zamierza niczego zmieniać. Znowu wynika z tego wniosek, że musisz głosować na PiS, jeśli chcesz zmian.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 07.01.19, 15:52
  i prawdopodobnie ruski troll. Nie masz zielonego pojecia jak dziala demokracja a wymadrzasz sie, ty glupie, jakbys pozjadal wszystkie rozumy.

  kretynluka napisała:

  > "PiS nie ma przyzwolenia na
  > samowolkę .... na zmianę ustroju,"
  >
  > Jesteś antydemokratyczne gowno.
  ***
  Partia ma spoleczne przyzwolenie, legitymacje, do zmiany ustroju wtedy gdy w wyborach glosuje na nia powyzej 60% wyborcow. Albo wtedy gdy parlamencie posiada 2/3 glosow, co wymagane jest do zmiany Konstytucji, czy ustroju. PiS zdobyl w wyborach poparcie 19% wyborcow wiec legitymacji do zmiany konstytucji czy ustroju z cala pewnoscia nie posiada, ty glupia putinowska mendo.

 • xiazeluka 07.01.19, 17:23
  Oregońska wersja demotfukracji zadęła w surmy bojowe.

  Czy PiS ma 2/3 głosów w Zejmie? Nie ma. Czy może więc zmienić tę parszywą konstytucję? Nie może. O jakiej zmianie konstytucji czy wręcz ustroju opowiadasz, szatniarzu na emeryturze?

  To, co ćwierćinteligenci i banici z Portland opowiadają, nie jest zmiana ustroju, lecz korzystaniem z sytuacji: mają większość, więc sobie uchwalają demokratycznie to, na co pozwala ta większość. Peło robiło dokładnie to samo, a w wyborach zdobyli mniej głosów od pisu (18%). Jako antytdemokratyczne gowno kwestionujesz teraz zasady demokracji, hitlerowski pierwotniaku.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • maksimum 07.01.19, 15:07
  czuk1 napisał:

  > Wybory do P UE blisko a w Polsce - jak zawsze - trwa dyskusja opozycji , "iść r
  > azem czy osobno".

  ske do Brukseli.
  Nie ma znaczenia czy pojdsa razem czy osobno,bo tona ponizej progu.

  Niech wybiora mazgule na lidera opozycji.
 • czuk1 07.01.19, 17:25
  maksimum napisał:
  > Nie ma znaczenia czy pojdsa razem czy osobno,bo tona ponizej progu.
  Doucz sie trochę. Załóżmy , że opozycja tworzy jeden komitet wyborczy. Otrzymuje najwięcej głosów. Oznacza to, że zyskuje jeszcze dodatkowe profity (co wynika z zastosowania metody Donta) z tytułu zajęcia pierwszego miejsca. Już dziś mozna powiedzieć, że Zjednoczona Prawicja nie uzyska więcej niż 40 % ogółu głosów.
  Dadatkowo wiemy, że większość Poalów chce pozostania Polski w UE .
  Poza tym kandydaci Komitetu Wyborczego zwolenników UE prezentować będą swoje/ opozycji twórcze propozycje dot. modernizacji UE. I będą one prawdopodobnie zgodne z oczekiwaniami Polaków. I co ty na to ? Lepiej wiesz niż my Polacy z Polsce ?  > Niech wybiora mazgule na lidera opozycji.
  Nie wymądrzaj się. To wstyd dla dorosłego chłopa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.