Dodaj do ulubionych

Obalony ostatecznie Jan Olszewski...

08.02.19, 09:43

Tylko garstka osób zachowała się z honorem, ale zapłacił za to z ręki Pana Donalda „panowie, policzmy głosy”. Spoczywaj w pokoju..

--
Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
Edytor zaawansowany
  • oleg3 08.02.19, 09:52
    Mecenas co został premierem!
    Niech Go sądzi Bóg i historia.

• qwardian 08.02.19, 10:01
    Nie miał najmniejszych szans w konfrontacji z III RP..

--
  • oleg3 08.02.19, 10:13
    Pogrzeb zapowiada się ciekawie.
    Kto tym razem w tylnych rzędach?

--
    „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“ Angela Merkel
  • qwardian 08.02.19, 10:18
    No właśnie. Tusk obala teraz UE, ale może znajdzie trochę czasu..

--
  • oleg3 08.02.19, 11:07
    qwardian napisał:

> No właśnie. Tusk obala teraz UE, ale może znajdzie trochę czasu..

Pewnie w TVP zobaczymy "Nocną zmianę". Kurski zgarnie honorarium?

--
    „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“ Angela Merkel
  • qwardian 08.02.19, 11:24

Opozycja pracuje pełną parą jak wyjść z twarzą, ale tam były dwie osoby, Jan Olszewski i Antoni Macierewicz. Reszta aktorów tego seansu dopuściła się zdrady. Moim zdaniem Nocna Zmiana przekłada się na dosadny przekaz..

--
  • oleg3 08.02.19, 11:58
    > Moim zdaniem Nocna Zmiana przekłada się na dosadny przekaz..
    Tego do końca nie wiemy. Ja to zostawiam historykom. Tu i teraz interesuje mnie spodziewany festiwal ze Ś.P. premierem w roli głównej. Opozycja ma zgryz.

--
  • oleg3 08.02.19, 12:22
    Proszę tego nie traktować jako dołączenie do "Nocnej zmiany". Tak sobie pukam.

Premier nigdy wcześniej niczym nie zarządzał. Minister finansów nigdy wcześniej nie zarządzał nawet swoimi finansami. Mam w indeksie wpis Karola Lutkowskiego i coś o tym wiem. Premier nie był w stanie podjąć najprostszej decyzji, minister finansów bał się podpisać jakikolwiek dokument. Zastąpił go Andrzej Olechowski. Czy Olechowski pasował do tego rządu?
  • kalllka 08.02.19, 16:06
    Ja bym się jeszcze raz przypatrzyła temu co rzyga z lewej flanki.
  • snajper55 10.02.19, 01:49
    qwardian napisał:

> Opozycja pracuje pełną parą jak wyjść z twarzą, ale tam były dwie osoby, Jan Ol
    > szewski i Antoni Macierewicz. Reszta aktorów tego seansu dopuściła się zdrady.
    > Moim zdaniem Nocna Zmiana przekłada się na dosadny przekaz..

273 posłów zdrajcami? Bo nie zagłosowali zgodnie z twoja wolą?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • qwardian 10.02.19, 11:21

Nie po to upchano sejm PRL-owskimi szpiclami, żeby zagłosowali za lustracją. To rzeczowe uzasadnienie.

--
  • snajper55 10.02.19, 14:39
    qwardian napisał:

> Nie po to upchano sejm PRL-owskimi szpiclami, żeby zagłosowali za lustracją. To
    > rzeczowe uzasadnienie.

Za uchwałą "lustracyjną" głosowało 186 posłów, przeciw było 15, wstrzymało się 32.

Przypomnę. Za odwołaniem rządu Olszewskiego głosowało 273 posłów a 119 było przeciw.

S.
    --
  • xiazeluka 10.02.19, 14:16
    "273 posłów zdrajcami?"

273 osoby spiskowały po nocy?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • snajper55 10.02.19, 14:27
    xiazeluka napisała:

> "273 posłów zdrajcami?"
    >
    > 273 osoby spiskowały po nocy?

Nikt nie spiskował po nocy.
    273 posłów zdecydowało o odwołaniu rządu Olszewskiego.

S.
    --
  • xiazeluka 10.02.19, 15:28
    273 nie ma swojego zdania, lecz głosuje, jak im firerzy klubowi rozkażą. Dorośnij wreszcie.

--
  • wkkr 11.02.19, 08:33
    xiazeluka napisała:

> 273 nie ma swojego zdania, lecz głosuje, jak im firerzy klubowi rozkażą. Dorośn
    > ij wreszcie.
    >===========================
    Jak rządzi PiS to w sejmie mamy emanację woli SUWERENA.
    A jak rządzi kto inny to mamy wolę partyjnych firerów....
    Gościu ogarnij się.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • xiazeluka 11.02.19, 10:18
    W demotfukracji zawsze jest tak samo, niezależnie od aktualnie panującego gangu. Ogarnij się, matole.

--
  • kalllka 08.02.19, 10:27
    [*]
  • dachs 08.02.19, 13:15
    qwardian napisał:

>
    > Tylko garstka osób zachowała się z honorem, ale zapłacił za to z ręki Pana Dona
    > lda „panowie, policzmy głosy”. Spoczywaj w pokoju..

Głosy trzeba było liczyć, bo to kryształowy człowiek był, wspaniały i odważny obrońca opozycjonistów, ale na premiera... to trochę za mało.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • oleg3 08.02.19, 13:33
    dachs napisał:

> na premiera... to trochę za mało.

Ano.

• t_ete 09.02.19, 14:34
    dachs napisał:

> Głosy trzeba było liczyć, bo to kryształowy człowiek był, wspaniały i odważny o
    > brońca opozycjonistów, ale na premiera... to trochę za mało.

Zgadzam sie, ze sp Jan Olszewski byl czlowiekiem wspanialym i odwaznym. Mozna rzec, ze 'wychowal' wielu polskich opozycjonistow - wyposazajac ich w niezbedna wiedze, dajac prawne i moralne wsparcie.
    Ale czy byl rownie dobrym politykiem ... ?

I strasznie mi zgrzyta zalobny chor PiS-owski nad Janem Olszewskim, 'mezem stanu' ... PiS-owski chor zdaje sie nie pamietac, ze gdy w roku 2007 - Jan Olszewski mial kandydowac do Senatu (z ramienia PiS) - to nie udalo sie zebrac wystarczajacej liczby podpisow .... Podobno z tymi glosami - 'podlozono swinie' Olszewskiemu. Kto 'podlozyl' swinie ?

Wyscig do Senatu z ramienia PiS w Warszawie wygrali : Piotr Andrzejewski i Zbigniew Romaszewski.

Stanislaw Piotrowicz mial wowczas wiecej 'szczescia' niz Jan Olszewski ... Kandydujac z innego okregu wyborczego Stanislaw Piotrowicz - po raz drugi zostal senatorem RP.
    Teraz jest szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwosci i Praw Czlowieka.
    Co za chichot historii ... sad

tete
  • dachs 09.02.19, 15:07
    t_ete napisała:

> Stanislaw Piotrowicz mial wowczas wiecej 'szczescia' niz Jan Olszewski ... Kand
    > ydujac z innego okregu wyborczego Stanislaw Piotrowicz - po raz drugi zostal se
    > natorem RP.
    > Teraz jest szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwosci i Praw Czlowieka.
    > Co za chichot historii ... sad

Swoją drogą, ciekawe czy Olszewski bronił kiedyś kogoś przed Piotrowiczem?

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • t_ete 10.02.19, 00:07
    dachs napisał:

> Swoją drogą, ciekawe czy Olszewski bronił kiedyś kogoś przed Piotrowiczem?

Nie wiem.
    Byc moze przed Piotrowiczem - nie.
    Ale przed kolegami prokuratora Piotrowicza w tamtych czasach ... tak.

Historia ma poczucie humoru.
    A mnie nie jest do smiechu sad

tete
  • qwardian 10.02.19, 07:47

dachs napisał:

> Swoją drogą, ciekawe czy Olszewski bronił kiedyś kogoś przed Piotrowiczem?

Bez Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza, Polski dzisiaj nie ominęłyby represje ze strony Stefana Michnika i jemu podobnych, jeżeli nie gorzej.

--
  • dachs 10.02.19, 08:19
    qwardian napisał:

> Bez Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza, Polski dzisiaj nie ominęłyby re
    > presje ze strony Stefana Michnika i jemu podobnych, jeżeli nie gorzej.

Nie wiem, czy powinieneś łączyć jednoznacznie pozytywną postać Jana Olszewskiego z niejednoznaczną postacią Macierewicza.
    Ja bym nie łączył.
    Kwestia szacunku.

--
    /G.K. Chesterton/
  • kalllka 10.02.19, 10:49
    Skoro nie wiesz, to nie ma potrzeby sugerować /byczegoś nie/robić/
  • qwardian 10.02.19, 11:10

No, nie jestem taki pewien Borsuku, czy wasze stanowiska są tak biegunowo odległe, czytając opinię AM o Śp. Janie Olszewskim. "Był najwybitniejszym politykiem po II Wojnie Światowej". Zamierzasz rzucić się pod koła limuzyny Antoniego Macierewicza w obronie Jarosława Kaczyńskiego?

--
  • dachs 10.02.19, 11:47
    qwardian napisał:

>
    > No, nie jestem taki pewien Borsuku, czy wasze stanowiska są tak biegunowo odleg
    > łe, czytając opinię AM o Śp. Janie Olszewskim. "Był najwybitniejszym politykiem
    > po II Wojnie Światowej". Zamierzasz rzucić się pod koła limuzyny Antoniego Mac
    > ierewicza w obronie Jarosława Kaczyńskiego?

Ja się bardzo cieszę, że AM ma dobre zdanie o JO, chociaż akurat za "najwybitniejszego polityka po II Wojnie Światowej" go (JO) nie uważam.
    W ogóle nie uważam go za dobrego polityka. M.in. dlatego, że był na to zbyt uczciwy.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • qwardian 10.02.19, 12:13

Fair genug. Jan Olszewski był premierem tylko przez pół roku, po pierwszych w pełni demokratycznych wyborach. Bezkompromisowość go zgubiła w polityce, ale dzisiaj jest jedynym, któremu trudno cokolwiek zarzucić..

--
  • babaobaba 10.02.19, 13:10
    qwardian napisał:

>
    > Fair genug. Jan Olszewski był premierem tylko przez pół roku, po pierwszych w p
    > ełni demokratycznych wyborach. Bezkompromisowość go zgubiła w polityce, ale dzi
    > siaj jest jedynym, któremu trudno cokolwiek zarzucić..
    >
    ======================
    No i sam wyjaśniłeś co trzeba. Bezkompromisowość czyniła z Niego dyktatora a nie polityka. Nie miał zdolności do zawierania sojuszy a wrogów nie traktował jak siebie samego. Ani z Niego polityk ani człowiek wiary. Nie darzyłem Go sympatią i jego dworu także. Wszystko takie chamskie, nienawistne. Dostrzegając jednak Jego zasługi dla Polski życzę by spoczywał w pokoju.

R.I.P.

--
    Uczeni głupcy są najgorsi.
  • snajper55 10.02.19, 14:28
    qwardian napisał:

> Fair genug. Jan Olszewski był premierem tylko przez pół roku, po pierwszych w p
    > ełni demokratycznych wyborach. Bezkompromisowość go zgubiła w polityce, ale dzi
    > siaj jest jedynym, któremu trudno cokolwiek zarzucić..

Każdemu można coś zarzucić. Olszewskiemu - nieudolność w tworzeniu rządu, nieudolność w rządzeniu.

S.
    --
  • qwardian 11.02.19, 07:32

Nie wymienisz nic, co by wskazywało na złe rządzenie. Analogią do obecnej sytuacji, Jan Olszewski uratował polski przemysł przetwórczy ropy naftowej. Wprowadził koncesje po których produkcja wzrosła prawie o połowę, oraz wzrosły wpływy z podatku. Analogia do zalewu nielegalnej ropy Diesel z rafinerii niemieckich za rządów PO.

--
  • wkkr 11.02.19, 08:39
    Niejednoznaczną postacią to był Olszewski a Macierewicz jest postacią jednoznaczną.

--
  • boomerang 11.02.19, 08:36
    bo to kryształowy człowiek był, wspaniały i odważny obrońca opozycjonistów, ale na premiera... to trochę za mało.

uważasz że miał gorsze wykształcenie niż dajmy na to Tusk?
  • institoris2 11.02.19, 02:09
    uwazam, ze w ocenie tak kontrowersyjnych wydarzen, jakim bylo odwolanie rzadu Olszewskiego nalezy zachowac zimna glowe i oprzec sie przede wszystkim na faktach.
    A twarde fakty wygladaja nastepujaco: grupa odpowiedzialnych politykow, ze wymienie tu Geremka, Rokite, Walese, Tuska, Moczulskiego, Pawlaka, Mazowieckiego miala swiadomosc slabosci (nie tylko politycznej, ale i merytorycznej)rzadu Olszewskiego i doszla do wniosku, ze rzad ten nalezy bezzwlocznie odwolac, co tez, ku chwale i dobru panstwa, nastapilo.
    Bylby to naturalny proces polityczny z jakim mamy, mielismy i miec bedziemy w panstwach demokratycznych, ktory po jakims czasie przeszedlby do historii i nie budzil wiekszych kontrowersji.
    W tym wypadku tak sie jednak nie stalo, bo pojawily sie spiskowe teorie, jakoby odwolanie rzadu Olszewskiego spowodowane bylo podjeciem przez rzad proby realizacji ustawy lustracyjnej pare dni wczesniej uchwalonej przez Sejm.
    Jest to o tyle absurdalne, bo jak pamietamy, inicjatorem tej ustawy byl pan Janusz Korwin Mikke, osoba ktorej mozna przypisac wiele roznych cech, ale z pewnoscia nie poczucia odpowiedzialnosci za sprawy calego kraju, a sama ustawa, byla zwyklym bublem prawnym, co potwierdzil nawet Sad Najwyzszy, instytucja cieszaca sie nieposzlakowanym autorytetem i calkowita niezaleznoscia.
    Nikt nigdy nie udowodnil, ze uchwalenie ustawy lustracyjnej, gotowosc jej realizacji przez rzad i w tydzien pozniej odwolanie tegoz rzadu byly ze soba powiazane.
    To zwykly zbieg okolicznosci, w wyniku ktorego narodzila sie legenda Olszewskiego.
    Spoczywaj w pokoju.

qwardian napisał:

>
    > Tylko garstka osób zachowała się z honorem, ale zapłacił za to z ręki Pana Dona
    > lda „panowie, policzmy głosy”. Spoczywaj w pokoju..
    >
  • snajper55 11.02.19, 02:48
    institoris2 napisał(a):

> Nikt nigdy nie udowodnil, ze uchwalenie ustawy lustracyjnej, gotowosc jej reali
    > zacji przez rzad i w tydzien pozniej odwolanie tegoz rzadu byly ze soba powia
    > zane.

Trudne by było to do udowodnienia, skoro:

24 maja 1992 rada Unii Demokratycznej podjęła uchwałę wzywającą rząd Olszewskiego do ustąpienia
    26 maja 1992 prezydent Lech Wałęsa przesłał do marszałka Sejmu formalne pismo, informując o utracie zaufania do rządu i o cofnięciu swojego poparcia
    27 maja 1992 prezydium klubu parlamentarnego UD, a następnie rada koalicyjna „trójki” (UD, KLD, PPG), podjęły decyzję o zgłoszeniu w Sejmie wniosku o wotum nieufności wobec rządu.
    28 maja 1992, Sejm na wniosek posła Janusza Korwin-Mikkego przyjął uchwałę zobowiązującą ministra spraw wewnętrznych „do podania do dnia 6 czerwca 1992 pełnej informacji na temat urzędników państwowych od szczebla wojewody wzwyż, a także senatorów, posłów (...), będących współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945–1990”
    29 maja 1992 przedstawiciel Unii Demokratycznej Jan Rokita złożył w imieniu 65 posłów z UD, KLD i PPG wniosek o wotum nieufności dla rządu Jana Olszewskiego

S.
    --
  • institoris2 11.02.19, 09:44
    ledwo napisalem, ze zwiazek miedzy ustawa lustracyjna i odwolaniem rzadu Olszewskiego nie zostal udowodniony, a juz Snajper udowadnia, ze tego zwiazku brak...
    Kalendarium jak na zawolanie, a czujnosc niemalze rewolucyjna, godna nicka!
    Zwiazku z odwolaniem rzadu, a postawieniem przez ten rzad pana prezydenta Bolka na bacznosc podczas jego wizyty w Moskwie tez oczywiscie nie ma.
    Kolejny zbieg okolicznosci...

snajper55 napisał:

> institoris2 napisał(a):
    >
    > > Nikt nigdy nie udowodnil, ze uchwalenie ustawy lustracyjnej, gotowosc jej
    > reali
    > > zacji przez rzad i w tydzien pozniej odwolanie tegoz rzadu byly ze soba
    > powia
    > > zane.
    >
    > Trudne by było to do udowodnienia, skoro:
  • qwardian 11.02.19, 07:20

institoris2 napisał(a):

> A twarde fakty wygladaja nastepujaco: grupa odpowiedzialnych politykow, ze wymi
    > enie tu Geremka, Rokite, Walese, Tuska, Moczulskiego, Pawlaka, Mazowieckiego mi
    > ala swiadomosc slabosci..

Kolejny rząd Pawlaka nie uzyskał wotum zaufania, a następny Hanny Suchockiej (posłanka z mojego okręgu na S. Grunwaldzie, na którą głosowałem) trwał rok. Potem hasło Komuno wróć, SLD, festiwal WSI, tuzin struktur mafijnych związanych z mediami i polityką, szafa Lesiaka. Dla mnie osobiście kiedy odwiedzałem Polskę miałem ogon. Te wyrażenie "ogon" to mi przekazał kumpel z Łodzi, bo ja nie miałem pojęcia dlaczego ktoś za mną jeździ i on mi powiedział, że to jest właśnie ogon. Próbowałem się z takim gościem skontaktować, ale dał nogę, więc do dzisiaj nie mam pojęcia. Więc upadek rządu Olszewskiego oznaczał początek czasów mrocznych i trochę niebezpiecznych, który trwał ponad dekadę.

--
  • wkkr 11.02.19, 08:44
    qwardian napisał:

>
    > institoris2 napisał(a):
    >
    > > A twarde fakty wygladaja nastepujaco: grupa odpowiedzialnych politykow, z
    > e wymi
    > > enie tu Geremka, Rokite, Walese, Tuska, Moczulskiego, Pawlaka, Mazowiecki
    > ego mi
    > > ala swiadomosc slabosci..

>
    > Kolejny rząd Pawlaka nie uzyskał wotum zaufania, a następny Hanny Suchockiej (p
    > osłanka z mojego okręgu na S. Grunwaldzie, na którą głosowałem) trwał rok. Pote
    > m hasło Komuno wróć, SLD, festiwal WSI, tuzin struktur mafijnych związanych z m
    > ediami i polityką, szafa Lesiaka. Dla mnie osobiście kiedy odwiedzałem Polskę m
    > iałem ogon. Te wyrażenie "ogon" to mi przekazał kumpel z Łodzi, bo ja nie miałe
    > m pojęcia dlaczego ktoś za mną jeździ i on mi powiedział, że to jest właśnie og
    > on. Próbowałem się z takim gościem skontaktować, ale dał nogę, więc do dzisiaj
    > nie mam pojęcia. Więc upadek rządu Olszewskiego oznaczał początek czasów mroczn
    > ych i trochę niebezpiecznych, który trwał ponad dekadę.
    =================
    To wygląda na paranoję albo rzeczywistość równoległą.

--
  • wkkr 11.02.19, 08:29
    To głos SUWERENA odwołał rząd Olszewskiego.

--
  • qwardian 11.02.19, 09:00

Suweren spał podczas nocy teczek..

--
  • t_ete 11.02.19, 09:34
    qwardian napisał:

> Suweren spał podczas nocy teczek..

Suweren wypowiedzial sie w parlamentarnych wyborach.

tete

• qwardian 11.02.19, 11:11
    Suweren dzisiaj wypowiada się maszerując wspólnie z narodowcami. III RP ostała się jedynie w PiS-e..

--
  • t_ete 11.02.19, 11:23
    qwardian napisał:

> Suweren dzisiaj wypowiada się maszerując wspólnie z narodowcami. III RP ostała
    > się jedynie w PiS-e..

Suweren wypowie sie w nastepnych wyborach.
    W miedzyczasie - mozna jedynie obserwowac sondaze.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.