Dodaj do ulubionych

Ktoś wie, skąd pomysł szczytu GW w Izraelu?

19.02.19, 04:28
Kto to zaproponował, kiedy i z jakim uzasadnieniem? Jakie były powody akceptacji przez poszczególne państwa GW (zwłaszcza PL)?

Przyznam ze wstydem, że dowiedziałem się o tym dziwacznym projekcie dopiero w trakcie ostatniej awantury - kto był lepiej poinformowany, niech rzuci we mnie wirtualnym kamieniem ;-(

Być może odpowiedzi są łatwe do wygóglania czy nawet kryją się w czeluściach ostatnich wątków na forum tym, ale mam przejściowe kłopoty z siecią, i czasem - sorry.

Aha, interesują mnie fakty, nie domniemania opatrzone łatwym do przewidzenia autorskim komentarzem.

--
- To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
- Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
- Też o nim myślałem.
Edytor zaawansowany
  • oleg3 19.02.19, 06:58
    kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/haaretz-netanjahu-chce-by-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-odbyl-sie-izraelu/
    --
    „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”. Barbara Engelking-Boni
  • qwardian 19.02.19, 08:51

Dlaczego ja muszę się tłumaczyć i wstydzić za świeckie polskie władze, za decyzje niemieckich władz, sowieckich władz, komunistycznych władz i żydowskie Judenraty. Polskę założył Watykan, biskupi stanowili tu administrację i najlepiej niech zamkną ten projekt za który muszę się wstydzić. Odtworzyć Zakon pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i wygonić stąd wszystkie antykatolicke mendy. Takie luźne rozmyślania..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • piq 19.02.19, 09:25
    ...konferencji w sprawie Bliskiego Wschodu w Warszawie? Czyli jak towarzysz Trump na spółkę z rządem warszawskim zrobił z Państwa Polskiego żałosne popychadło?
    www.defence24.pl/amerykanska-konferencja-ws-iranu-w-polsce-kilkadziesiat-panstw

Upokarzające, qrvva.
  • oleg3 19.02.19, 09:33
    Polski MSZ dowiedział się z prasy, że organizuje konferencję.

--
    „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”. Barbara Engelking-Boni
  • babaobaba 19.02.19, 19:45
    piq napisał:

> ...konferencji w sprawie Bliskiego Wschodu w Warszawie? Czyli jak towarzysz Tru
    > mp na spółkę z rządem warszawskim zrobił z Państwa Polskiego żałosne popychadło
    > ?
    > www.defence24.pl/amerykanska-konferencja-ws-iranu-w-polsce-kilkadziesiat-panstw
    >
    > Upokarzające, qrvva.

Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
    W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
    Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
    — Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!

Waligórski rulez!

--
    Uczeni głupcy są najgorsi.
  • kalllka 19.02.19, 10:37
    Ponoć Izraelski był to pomysł, a po to aby poprawić stosunki z EU, po awanturze o ustawę z naszego prawa, z Lutego zeszłego roku: dzisiejsze relacje przedstawiają to tak:
    „ Israel offered to host the meeting of the Visegrad group to strengthening ties with members of the Eurpein Union”...

Poland PM cancels Israel trip after Netanyahu's Holocaust comment www.bbc.co.uk/news/world-europe-47272718

Tyle dzisiaj można się dowiedzieć. Przeszukalam anglojęzyczne archiwa netu pobieżnie ale widać ze /od czasu działania poprawionego RODO/ są nieaktualizowane.
    Z oglądu sytuacji widać ze zamieszanie spowodowane było raczej izraelsko- amerykańskimi zmianami w planach;
    US to buy Israeli Iron Dome missile defence system www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47149918
    Powyzsze wydaje dość istotna przesłanka aby zmianę planów uzasadnić niekontrolowanym przejęzyczeniem premiera Izraela.

• qwardian 19.02.19, 12:37

Ta nieszczęsna konferencja sprowadziła same nieszczęścia. W Niemczech urządzono łapanki na białe kobiety i ich dzieci...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,24469752,norwezka-z-12-latkiem-chciala-dostac-azyl-w-polsce-zostala.html
    --
  • sz0k 19.02.19, 22:17
    jenisiej napisał:

> Kto to zaproponował, kiedy i z jakim uzasadnieniem? Jakie były powody akceptacj
    > i przez poszczególne państwa GW (zwłaszcza PL)?
    >
    > Przyznam ze wstydem, że dowiedziałem się o tym dziwacznym projekcie dopiero w t
    > rakcie ostatniej awantury - kto był lepiej poinformowany, niech rzuci we mnie w
    > irtualnym kamieniem ;-(
    >
    > Być może odpowiedzi są łatwe do wygóglania czy nawet kryją się w czeluściach os
    > tatnich wątków na forum tym, ale mam przejściowe kłopoty z siecią, i czasem - s
    > orry.
    >
    > Aha, interesują mnie fakty, nie domniemania opatrzone łatwym do przewidzenia au
    > torskim komentarzem.
    >

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • snajper55 19.02.19, 22:34
    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • xiazeluka 20.02.19, 13:23
    Nie, wszyscy ważniejsi Żydzi znają polski, zatem spotkanie na węgierskiej ziemi odpada.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • piq 20.02.19, 21:51
    ...o GW.
  • czuk1 21.02.19, 13:19
    Wpadliśmy na minę....." Wiadomo, że na konferencji bliskowschodniej było niebezpieczeństwo zagrania antypolską. Teraz premier Izraela pokazał , że ma przyjaciół w Europie, i ro takich , którzy przyjechali, choć powinni bronić Polski" - tak uważa Marcin Bosak dyplomata. Sam pomysł organizacji konferencji bliskowschodniej w Polsce "to było wręcz samobójstwo".

Nie można mu racji odmówić. Pokazaliśmy obłudę. Niby tak jesteśmy za UE, tak uczciwie stosujemy unijne traktaty. A nie Trumpa, który - w interesie USA - podjął wojnę gospodarczą z UE.
  • gosc88 22.02.19, 22:09
    no ale ktos musial byc tu pomyslodawca, tylko kto ??

Czy to mial byc 1szy szczyt V4 ? Bo jesli nie to gdzie byly poprzednie ?

No i gdzie beda nastepne ?
  • wwwi.gil 22.02.19, 23:00
    Jak to skad. Z Izraela.
  • qwardian 23.02.19, 07:10

www.facebook.com/renata.cygan/videos/10218608664474646/
    --
  • kalllka 23.02.19, 12:10
    No widzę ze kolegium redaktorskie z udziałem snajpera zacieśnia działania zaczepne...
    A wydawało ze koleś tylko na gościnnych występach... a tu proszę, nawet mafii rosyjskiej zrobił wejścia. Ciekawe co tak naprawdę chcą przejąć...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.