Dodaj do ulubionych

Jeśli już o dyplomatołkach mowa...

19.02.19, 20:41
Dramat polskich przedsiębiorców w Iranie: Ich kontrakty przejmują Chińczycy i Niemcy.

Miał być rajem dla przedsiębiorców. Dziś zgotowano im tam piekło. Kontrakty polskich firm w Iranie przejmują Chińczycy i Niemcy.
- Dobre imię Polski w Iranie właśnie legło w gruzach. W tej chwili jestem całkowicie zablokowany na tym rynku. Nie mogę ani eksportować, ani importować – mówi Witold Gapik, właściciel firmy Caspian Trade. Do Iranu wysyłał polskie płytki ceramiczne. Z Iranu importował cement.

„Nasz rząd nie ma wyczucia. Ma za to syndrom małego dziecka, które za wszelką cenę chce przybić piątkę z Donaldem Trumpem”. To już Michał Paca, prezes warszawskiej spółki Bioelektra Development. W irańskiej prowincji Chuzestan chciał postawić innowacyjny zakład przetwarzania odpadów.

Inwestycja za 150 mln zł miała być sfinansowana przez irańskie banki. – Nawiązaliśmy współpracę z Irańczykami, opracowaliśmy projekt, dokumentację i mieliśmy ruszać z pracami – tłumaczy. Paca wydał na przygotowanie inwestycji 0,5 mln zł. Już wie, że pieniądze się nie zwrócą, bo w Chuzestanie zakład przetwarzania odpadów zamiast Polaków postawią Chińczycy.
www.wprost.pl/gospodarka/10191251/dramat-polskich-przedsiebiorcow-w-iranie-ich-kontrakty-przejmuja-chinczycy-i-niemcy.html?fbclid=IwAR1O_DLrShptyIiV9urCYIiG05RSn9w5FhlBQP9sAYTmfMLyUszW-ZPa3mE--
Uczeni głupcy są najgorsi.
Edytor zaawansowany
 • wikul 19.02.19, 21:02
  Ciekawe co nakłamie na ten temat Morawiecki.


  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1
 • babaobaba 19.02.19, 21:51
  Może nawet się nie dowiedzieć.
  A Orban podobno i tak jedzie do Izraela. Przyjaciel, urwał jego nać.  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.
 • wikul 22.02.19, 16:52
  „Polska polityka zagraniczna jest niezrozumiana” – czytam już na wstępie opracowania „Obecność i postrzeganie Polski w mediach zagranicznych w 2017 r. na podstawie doniesień placówek”.


  wyborcza.pl/7,75399,23054728,alarm-msz-ws-reputacji-kraju-polska-na-dnie.html?fbclid=IwAR3D2SeaNHlIs5bFiooQutS7uSfi53PHMS5kW11IhxWz0FSbMY0Wrke3U3k

  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1
 • benek231 22.02.19, 21:03
  Zauwaz, ze koledzy Trumpa rutynowo koncza w wiezieniu. Kaczora takze to czeka. Potrzebowal Trump zorganizowac konferencje dot. Iranu w Europie ale nikt procz Polski nie chcial sie zgodzic. W konsekwencji Polska nic nie zyskala na tej konferencji a tylko narazila sie Irenowi, oraz swym europejskim partnerom (to bylo wbijanie im noza w plecy). A jak przyjdzie co do czego to wiadomo - Trump jest narcyz i martwi sie wylacznie o wlasna dupe. Lojalnosc to dla niego cos wybitnie jednostronnego.
 • babaobaba 23.02.19, 17:52
  Cywilizowani ludzie nie mają ostatnio szczęścia do swoich przywódców. Jaki jest Tramp każdy widzi ale nie każdy widzi i nie każdy wie, ze nasz Premier złożył kwiaty na grobach bandziorów, którzy współpracowali z hitlerowcami przynajmniej u schyłku wojny. Budzi to mój ogromny niesmak. Żyją jeszcze ludzie, których te bandy skrzywdziły. Łatwo dowiedzieć się prawdy więc co skłania niektórych do takich zachowań?  --
  Uczeni głupcy są najgorsi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka