Dodaj do ulubionych

Eksperci z USA. Dość marchewki, czas na kij! :O)

20.03.19, 15:42
Eksperci z USA o Polsce, Węgrzech i Turcji: Dość marchewki, czas na kij!

Marek Beylin
20 marca 2019 | 06:00


Polska, Węgry i Turcja zagrażają Unii i NATO, najwyższa pora przywołać je do porządku, nawet za pomocą sankcji - twierdzi Brookings Institution, wpływowy amerykański ośrodek analityczny.


Zdaniem znanego amerykańskiego think tanku Brookings Institution Polska PiS razem z Turcją Erdogana i Węgrami Orbána to wzorcowe przykłady państw „nieliberalnych”, które używają dyktatorskich narzędzi do konsolidacji władzy.

Brookings jest czołowym think tankiem w USA. Jego raporty czytają amerykańscy i europejscy politycy oraz urzędnicy. Dociera też do kręgów biznesowych i elit opiniotwórczych, a to, co głosi, ma wielką siłę oddziaływania.

Umieszczenie Polski obok Turcji i Węgier jako państw zagrażających – jak twierdzi opublikowany w lutym raport – funkcjonowaniu Unii i NATO jest potężnym ciosem w wiarygodność polskich władz i ich ambicje, by prowadzić skuteczną politykę międzynarodową. Wprawdzie w Unii wiedzą z grubsza, jak więdnie praworządność w Polsce, ale dla administracji USA i kierowniczych gremiów NATO – adresatów raportu – tezy Brookings Institution stanowią mocny dowód na to, że zarówno Polska, jak i pozostałe dwa kraje stały się groźnymi pariasami cywilizowanego świata. Co – podkreśla raport – nie powinno pozostać bezkarne.

Bodaj po raz pierwszy niezależna instytucja o międzynarodowej renomie stwierdziła to tak dobitnie i otwarcie. W polskich gabinetach władzy powinny zawyć syreny alarmowe. Bo diagnozy i stanowcze rekomendacje raportu mogą wpływać na zaostrzenie polityki USA, NATO i Unii wobec Polski. To będzie mieć fundamentalne znaczenie dla naszego rozwoju i bezpieczeństwa.

Polska, Węgry, Turcja – trzy bratanki
Raport oczywiście dostrzega różnice między wymienionymi państwami – w Turcji Erdogan morduje, torturuje i masowo wsadza do więzień przeciwników. Polsce daleko do tych praktyk. Amerykańscy eksperci zwracają też uwagę na to, że PiS-owi nie udało się tak skonsolidować władzy jak w Turcji i na Węgrzech. Jednak od różnic ważniejsze okazują się podobieństwa: Erdogan, Kaczyński i Orbán gromadzą podobne antydemokratyczne instrumenty władzy, tyle że dyktator Turcji używa ich znacznie brutalniej niż jego koledzy.

Świetnie wiemy, jakie to instrumenty. Przede wszystkim podporządkowywanie sądownictwa i prokuratury rządzącym, co wynika ze wspólnego dla trzech przywódców pojmowania władzy. „PiS, uznając, że zwycięstwo wyborcze daje mu mocny mandat, przyznaje sobie monopol na stwierdzanie, czy prawa i obowiązki są zgodne z konstytucją, i sądzi w efekcie, że krytykowanie czy przeciwstawianie się władzy wykonawczej i ustawodawczej nie leży w gestii sądów” – głosi raport.

Erdogan, Kaczyński i Orbán zwalczają też niezależne media oraz społeczeństwo obywatelskie. Tak jak pozostałe reżimy „PiS przeprowadził czystkę w administracji i służbie cywilnej, zatrzymując jedynie urzędników lojalnych wobec władzy. Stawka na lojalność ponad legalnością oraz centralizacja rządzenia sprawiły, że rządy w Polsce można porównać do neosowieckiego stylu sprawowania władzy” – czytamy w raporcie.

Do tych dyktatorskich instrumentów należy też także rządzenie za pomocą mowy nienawiści i rozbudzania nastrojów ksenofobicznych. Towarzyszą temu – stwierdza raport – dążenia do tego, by nacjonalizm uczynić centralną ideologią państwa. Pod tym względem Polska tylko odrobinę zostaje w tyle za Węgrami.

Podobieństwa widać również w ustanawianiu kontroli nad gospodarką przez przekształcanie jej w kumoterską oligarchię. Jedyną istotną różnicą są zacieśniające się związki Orbána z Putinem.

W latach 2015-17 „36 generałów z polskich sił zbrojnych zostało usuniętych bądź zdegradowanych. PiS wymienił też wszystkich funkcjonariuszy wysokiego szczebla w służbach kontrwywiadowczych” – stwierdza think tank. I diagnozuje, że czystki w armii i służbach osłabiają suwerenność Polski, a także jej zdolność do uczestniczenia w polityce obronnej NATO.

Symulowana demokracja
Jak trafnie zauważają twórcy raportu, w trzech krajach rządzący chcą nie tylko utrzymać władzę, lecz także pragną na stałe wmontować w system narzędzia dyktatorskie. Demokracji ma nie być, nawet gdy obecni władcy już odejdą. W raporcie pada celne określenie „symulowane demokracje”, których przywódcy przekonują mieszkańców, że mają szczęście żyć w najlepszej demokracji pod słońcem.

Niepokój dotyczy także Czech i Słowacji. Autorzy opisują populizm rządzących, ciągoty do ksenofobii i dyskryminacji mniejszości etnicznych, niechęć do wolności mediów, korupcję, a w przypadku Czech – również politykę zbratania z Putinem. Dostrzegają jednak, że zwłaszcza na Słowacji budzi się społeczny opór przeciw takiej polityce.

Jeszcze niedawno Słowacy zdawali się społeczeństwem szczególnie podatnym na urzędowy nacjonalizm. Dziś niekwestionowanymi liderami w tej ponurej konkurencji są w naszej części Europy Węgrzy i Polacy. Dlatego autorzy raportu proponują, by Czechów i Słowaków intensywniej wciągać w demokrację i związki z Zachodem, głównie przez inwestycje i dyplomatyczne kontakty na wysokim szczeblu.

Zastosować sankcje wobec funkcjonariuszy reżimów
Natomiast w sprawie Polski, Węgier i Turcji rekomendacje think tanku adresowane do władz USA, NATO i Unii wzywają do twardości i zdecydowania. Dla tych trzech reżimów kończy się czas marchewek, łagodnych perswazji lub przeczekiwania. Przychodzi czas odporu i powstrzymywania „symulowanych demokracji”.

Widać to szczególnie w rewolucyjnych zaleceniach skierowanych do NATO i USA. Sojusz Atlantycki i amerykańskie władze powinny się mocno zaangażować w obronę demokratycznych wartości. W przypadku Polski oznacza to uzależnienie obecności sił NATO, w tym budowę fortu Trump, od przestrzegania standardów demokracji.

Think tank postuluje, by administracja USA i Kongres systematycznie nadzorowały stan praworządności w Polsce, a także w pozostałych reżimach oraz wywierały presję na te rządy, np. za pomocą sankcji przewidzianych w prawie z 2016 r., zwanym Magnitsky Act, zezwalającym na niewpuszczanie do USA osób winnych łamania praw obywatelskich i zamrażanie ich kont. Ta propozycja spektakularnie pokazuje, jak nisko upadła Polska w oczach demokratycznego Zachodu.

Raport zaleca też, by władze USA wsparły społeczeństwo obywatelskie i wolne media. Proponuje, żeby ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher mocniej interweniowała na rzecz swobód obywatelskich.

Think tank formułuje również ostre rekomendacje dla Unii Europejskiej: musi ona twardo uzależnić wypłatę funduszy od stanu praworządności. I intensywnie finansować demokratyczne organizacje w tych krajach niezależne od reżimów.

W powstrzymywanie „symulowanych demokracji” powinny się zaangażować też sądy państw unijnych, odmawiając respektowania orzeczeń zależnych trybunałów – jak TK w Polsce.

Raport wzywa też międzynarodowe organizacje biznesowe, by lobbowały na rzecz powiązania inwestycji w „symulowanych demokracjach” ze stanem sądownictwa i praw obywatelskich.

W konkluzji autorzy raportu pozwalają sobie na ostrożny optymizm wobec Polski. Podkreślają, że reżim Kaczyńskiego jest wrażliwy na międzynarodową presję. Trzeba tylko stosować ją konsekwentnie.

wyborcza.pl/7,75968,24564047,eksperci-z-usa-o-polsce-wegrzech-i-turcji-dosc-marchewki.html#BoxWOpImg1:undefined
Nareszcie slychac glosy rozsadku. A z faszystami, czy klero-faszystami dzialaja tylko argumenty sily. Przytoczone opinie powinny pojawic sie rok temu, a ich realizacja chwilowo nie bedzie mozliwa, niemniej Trump nie jest wieczny, czyli co sie odwlecze to nie uciecze. Tyle, ze bedzie bardziej bolesne dla polskiego spoleczenstwa gdyz obecna klero-faszystowska jaczejka bedzie bronila sie mocniej.
Edytor zaawansowany
 • au999 20.03.19, 16:16
  Dość marchewki, czas na kij! - powiedział Murzyn do Kretyna52 rozkazując mu wypiąć kufer właśnie.
 • benek231 20.03.19, 19:05
  n/t
 • babaobaba 20.03.19, 16:55
  Jak wylądujemy poza Unią i pokłócimy się z USA, to Putina zielone ludziki dojadą z Kaliningradu na czołgach do Warszawy w jeden weekend i nikt nie kiwnie palcem w naszej obronie.

  --
  Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
 • herr7 22.03.19, 09:07
  babaobaba napisał:

  > Jak wylądujemy poza Unią i pokłócimy się z USA, to Putina zielone ludziki dojad
  > ą z Kaliningradu na czołgach do Warszawy w jeden weekend i nikt nie kiwnie palc
  > em w naszej obronie.

  OK. Ruscy zajmą Polskę i co im to da? Zachód przestanie u nich kupować ropę i gaz i Rosja zbankrutuje w ciągu trzech miesięcy. To jest jedynie strona ekonomiczna, a pozostaje jeszcze militarna, czyli możliwy konflikt z Zachodem. Co wg. takiego mądrali jak ty Putin mógłby w ten sposób osiągnąć?
 • kalllka 22.03.19, 11:51
  Ruscy od dawna przez polskie www, inwigilują zachód. Od paru lat, zaraz po „smoleńskim sukcesie” intensywnie spierają polsko- polski konflikt. Żadne to czary mary.. ani teorie spiskowe tylko zwykła neurolingwistyka zaprzęgnięta do programowania komputerowego. Łatwość narzędzi ich intuicyjnośc” bardzo pomaga., nie dociekać.. ze tak powiem,,ergo, ułatwiać wejście i instalacje bugow exploitow cdyvinjych prostych podglądaczy podsuniętych niewinnemu przez podstawione źródło....
  Każde dziecko dzisiaj potrafi zbudować prosta stronę za pomocą hrml czy pajączka wiec rozumiem doskonale rozumiem, xl, w jego bezpardonowej walce z „seksualizacją” dzieci.
  mimo nadal przyjacielskich” stosunków z benkiem&consorces.. bo taki jego tutejszy o niezbywalny przywilej...
  Dzięki za wypowiedz, K
 • herr7 22.03.19, 12:30
  kalllka napisała:

  > Ruscy od dawna przez polskie www, inwigilują zachód. Od paru lat, zaraz po „s
  > moleńskim sukcesie” intensywnie spierają polsko- polski konflikt. Żadne to cz
  > ary mary.. ani teorie spiskowe tylko zwykła neurolingwistyka zaprzęgnięta do pr
  > ogramowania komputerowego. Łatwość narzędzi ich intuicyjnośc” bardzo pomaga., n
  > ie dociekać.. ze tak powiem,,ergo, ułatwiać wejście i instalacje bugow exploito
  > w cdyvinjych prostych podglądaczy podsuniętych niewinnemu przez podstawione źr
  > ódło....

  Polscy postsolidarnościowi politycy jak chcą obrazić swojego oponenta to nazywają go agentem Putina. Brzmi to paradnie, kiedy ludzie z PO i PIS używają tego "arcy-ciężkiego" w ich oczach argumentu. Jak to politycy, w większości są to idioci. Ludzie mądrzy by czegoś takiego nie robili. Ja doradzam umiarkowanie. Wszystko na to wskazuje, że Rosja weszła na ścieżkę upadku, tak jak Rzeczpospolita Szlachecka w XVIII w czy Imperium Rzymskie w V w ne. W Rosji wszystko praktycznie zależy od Putina, który nigdy nie nadawał się na rosyjskiego cara. Tam panuje kompletny marazm, gdyż Putinowi brak zarówno mądrości żeby wiedzieć co należy zrobić, jak też woli żeby takie zmiany wprowadzić. Polsce grozi wojna z Rosją, jeżeli nasi politycy (którzy też nie są przesadnie mądrzy) zrobią jakieś głupstwo nakręceni przez "przyjaciół" z Waszyngtonu. Poza tym, upadek Rosji może skutkować chaosem i kryzysem związanym z uchodźcami, czy też ludźmi handlującymi materiałami radioaktywnymi. Jeżeli jednak takich katastrof nie będzie to największym zagrożeniem dla Polski jest starzenie się naszego społeczeństwa połączony z brakiem modernizacji gospodarki. W tym przypadku, Rosja ma się nijak do tego problemu.
 • kalllka 22.03.19, 14:19
  Nie obraz się, ale w kółko opisujesz sytuacje powszechnie znana.
  Każdy obwinia lub tłumaczy innego posługując tym samym wokabukarzem i „źródłami” usłużnie dostarczanymi przez polsko ukraiński darknet.. wschód to potężny zbudowany na oligarchii e-rynekz ważnym by znać jego metody ale nie dać się ponieść chciwości czy jego magii.
  Dlatego i zanim wyciągniesz wnioski - i zaczniesz coś o solidarnościowcach, pisiakach bądź innych bolących polskich sprawach.. sprawdź proszę, „jakim tonem przemawiają do ciebie źródła”
  Dzięki za uwagę. k.
 • monalisa2016 20.03.19, 23:35
  Servus Benio, jaka marchewke daje USA Polsce, taka ze Polska musi pokryc z wlasnej kieszeni rachunek za zamowiony przez "Mike" Pompeo w interesie Stanow szczyt bliskowschodni w Warszawie?
  Ot jedna marchewka z wielu.


  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • babaobaba 21.03.19, 11:49
  monalisa2016 napisał(a):

  > Servus Benio, jaka marchewke daje USA Polsce, taka ze Polska musi pokryc z wlas
  > nej kieszeni rachunek za zamowiony przez "Mike" Pompeo w interesie Stanow szczy
  > t bliskowschodni w Warszawie?
  > Ot jedna marchewka z wielu.
  >
  >

  =====================
  Paszoł won abmierzitielnyj, dwużopnyj gad!
  --
  Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
 • benek231 21.03.19, 07:46
  Wojciech Sadurski
  19 marca 2019 | 17:03


  Czy wyrok będzie dotyczyć tylko spraw sędziów, którzy skierowali do Trybunału zapytanie, czy podważy ważność całej neo-KRS i Izby Dyscyplinarnej?

  Wojciech Sadurski - profesor wydziału prawa Uniwersytetu Sydnejskiego i Centrum Europejskiego UW, obecnie gościnny profesor Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku, Twitter @WojSadurski

  To już drugi etap perypetii rządu przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej – i na pewno nieostatni. Pierwszy miał miejsce w październiku ub. roku, kiedy Trybunał w postanowieniu tymczasowym nakazał polskim władzom przywrócenie do pracy sędziów SN zwolnionych w wyniku skandalicznej ustawy obniżającej wiek emerytalny w trakcie kadencji.

  Tamta sprawa toczyła się na wniosek Komisji Europejskiej. Dziś Trybunał przystąpił do rozpatrywania trzech pytań złożonych przez polskie sądy. Pytania te Trybunał przemyślnie połączył w pakiet, na który składają się dwa wątki dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa i Izby Dyscyplinarnej.

  KRS i Izba Dyscyplinarna na cenzurowanym
  Neo-KRS (ostatnio biesiadująca z Janem Pietrzakiem na cześć "żołnierzy wyklętych") jest sercem mechanizmu przejmowania całego sądownictwa przez PiS. Obarczona licznymi defektami: jest w swej części sędziowskiej powoływana przez polityków (de facto partię rządzącą), a powołana została wadliwie, np. nie wiadomo, kto udzielił poparcia kandydatom.

  Z kolei Izba Dyscyplinarna – ukoronowanie Ziobrowego systemu dyscyplinowania sędziów, -oparta jest na modelu inkwizycji i jest „sądem” tylko z nazwy. Procedury powołania „sędziów” były wadliwe (nie przewidując możliwości odwołania się od negatywnej decyzji neo-KRS), a warunki zmieniane w trakcie samej procedury konkursowej, by umożliwić ludziom Ziobry wejście do tej „Star Chamber”. Jak wskazuje pytanie prejudycjalne, do Izby weszli ludzie, którzy dotychczas działali „na zlecenie lub w sposób zbieżny z oczekiwaniami władzy politycznej”.

  Z punktu widzenia prawnego pytania polskich sędziów dotyczą tego, czy oba te organy spełniają wymogi tzw. zasady ochrony prawnej oraz czy odpowiadają kryteriom tego, co jest „sądem” cechującym się niezależnością od organów politycznych. Krótka odpowiedź brzmi – oczywiście nie. Pytanie tylko, czy jeśli tak właśnie orzeknie Trybunał – a dowiemy się o tym zapewne dopiero w czerwcu – co będzie z tego wynikało?

  Jakie będą skutki wyroku?
  Jak to zwykle bywa, tu też są dwie szkoły wśród prawników. Jedna opinia (bardziej zachowawcza) mówi, że skutki będą ograniczone tylko do sprawy sędziów, którzy skierowali pytania prejudycjalne. Ich sprawy będą mogły być rozpatrywane nie przez Izbę Dyscyplinarną, ale przez starą dobrą Izbę Pracy SN. Orzeczenie nie podważa jednak ważności samej Izby Dyscyplinarnej. Kwestie ustroju KRS oraz istnienia Izby Dyscyplinarnej będą zależały od polskich władz, które, przypomnijmy, będą już w tym czasie miały kwit od tzw. TK, który 25 marca ogłosi, że neo-KRS jest OK.

  Natomiast koncepcja radykalna, której jestem zwolennikiem, mówi, że takie rozstrzygnięcia TSUE z mocy prawa spowodują nieważność neo-KRS i Izby Dyscyplinarnej, a co za tym idzie, także wszystkich ich dotychczasowych decyzji. To dla mnie jedyna racjonalna konsekwencja uznania, że oba te potworki instytucjonalne nie są zgodne ze standardami europejskimi, na których straży stoi TSUE.

  Na wyrok Trybunału bacznie będzie patrzeć Komisja Europejska, bo lista zarzutów wobec Polski jest dłuższa: niewłaściwa obsada Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowanie sądów powszechnych ministrowi sprawiedliwości, skarga nadzwyczajna do nowej Izby SN podważająca stabilność orzecznictwa, a przede wszystkim system i praktyka dyscyplinowania sędziów na wszystkich szczeblach. Wszystkie te sprawy w każdej chwili mogą i powinny uruchomić skargi Komisji do Trybunału Sprawiedliwości, który stał się obecnie głównym sojusznikiem w walce o zatrzymanie demontażu państwa prawa w Polsce.

  wyborcza.pl/7,75968,24563887,trybunal-sprawiedliwosci-ue-o-polskich-sadach-co-wyniknie-z.html
  O niezgodnosci z Konstytucja powolania do zycia Izb Dyscyplinarnej pisalem tu zaraz po jej utworzeniu. Po prostu podporzadkowywanie sobie sedziow (i sadow) przez wladze wykonawcza i ustawodawcza, przy pomocy mozliwosci dyscyplinowania ich to daleko nie to samo co gwarantowana w Konstytucji niezawislosc sedziow i sadownictwa. A wspomniana niezawislosc (i niezaleznosc) to przy okazji jeden z zasadniczych wymogow emokracji. Gdy sady i sedziowie nie sa juz niezawisli i niezalezni wowczas demokracji juz nie ma.

 • xiazeluka 21.03.19, 08:11
  "Eksperci" z USA, w tym jeden pedzio, wypocili donos, który spokojnie mógłby zostać opublikowany jako praca domowa Szetyny. To nie jest żaden obiektywny raport, lecz ściek standardowych nieczystości regularnie wybijających z kibli Peło. Dlaczego? Ano dlatego, że część poświęcona Polsce została wyprodukowana na podstawie jedynie takich oto źródeł (wiele z nich się powtarza, a niektóre nawzajem cytują):

  BBC
  Reuters
  Der Spiegel
  Financial Times
  Washington Post
  Foreign Policy
  New Eastern Europe
  Huffington Post
  The Economist
  Freedom House
  Politico.eu
  iura.uni-born.de

  Każdy przyzna, że zagraniczne media i portale są gwarancją rzeczowego, bezstronnego i bezpośredniego świadectwa. Jeśli jednak trafią się malkontenci, narzekający "A co żurnaliści za granicą mogą wiedzieć" rzucimy im w twarz kolejne, tym razem Tegokrajowe źródła:

  Polityka
  Gazeta Wyborcza
  Fundacja Helsińska
  Fundacja Batorego
  IUSTUCIA
  www.panstwo-pis.pl
  Natemat.pl

  Każdy przyzna, że jednostronny zestaw "źródeł" skonfliktowanych z reżimem LiN jest gwarancją bezstronności. Jeśli jednak trafią się malkontenci, narzekający "Co to za bezduszne, niepodpisane teksty" rzucimy im w twarz kolejne wyzwania, nazwiska autorów:

  Adam Bodnar
  Małgorzata Gersdorf
  tow. Sławomir Sierakowski
  tow. Wojciech Sadurski
  Piotr Buras (współpracownik GW)
  Radosław Markowski (Fundacja Batorego)

  No, co tu więcej dodać? Chyba tylko tyle, że wyraźnie brakuje w bibliografii odnośników z bloga tow. Hartmanna, którego obecność dodałaby do stuprocentowej uczciwości "raportu" kolejne dwadzieścia procent.


  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • benek231 21.03.19, 08:32
  jako, ze uwazasz, i chcesz wszystkim wmowic, iz niezaleznosc ekspecka bylaby wowczas gdyby do wymienionych gremiow dolaczyc TV Trwam, Najwyzszy czas, J*M, Kaczynskiego, Fronde, i pewnie Putina.

  Powiedz lepiej kim ty jestes becwale przy takiej Gersdorf. Oprocz tego, ze jestes antydemokratycznm gownem...
 • xiazeluka 21.03.19, 09:09
  Innymi słowy twierdzisz, Kretynie52, że dzieła Rosenberga, roczniki Stuermera i wypowiedzi Gebelsa dowodzą ich niezależności eksperckiej w zakresie problematyki żydowskiej?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 21.03.19, 09:17
  Zaraz, zaraz ---

  przyrównujesz ('innymi słowy")
  Politykę
  Gazetę Wyborczą
  Fundację Helsińską
  Fundację Batorego
  IUSTUCIA
  www.panstwo-pis.pl
  Natemat.pl

  do

  dzieł Rosenberga, roczników Stuermera i wypowiedzi G(?)ebelsa ?

  Zaczyna się wiosna. Wykwit pie.rdolców.


  --
  Все это рок-н-ролл!
 • benek231 21.03.19, 15:08
  Bo on stosuje te swoja kretynska symetrie. Innymi slowy, jesli stwierdzisz, ze np. 'X' kradnie to Kretynluka odpowie, ze co z tego - 'Y' tez kradnie. Kretynluka to debil.
 • xiazeluka 21.03.19, 19:07
  A gdzieś tu zaobserwował symetrię, Kretynie52? Chodzi o dobór nieobiektywnych źródeł, a nie "wy też kradniecie". Kwestie naukowe przerastają magistrów po stosunkach międzynarodowych, nieprawdaż?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 21.03.19, 09:11
  > w tym jeden pedzio

  Skąd wiesz, że ? Osobisty kontakt?

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 21.03.19, 10:06
  "Skąd wiesz, że ? Osobisty kontakt?"

  Mła rozumie, że to Twoja metoda badawcza: oszczerstwa zamiast samodzielnej pracy.
  Otóż biogramy autorów dostępne są na stronie firmowej Brookings, jednak, jak widać, ćwierćinteligentów to przerasta.

  "Zaraz, zaraz ---

  przyrównujesz ('innymi słowy")
  [...]
  do
  dzieł Rosenberga, roczników Stuermera i wypowiedzi G(?)ebelsa ?"

  Twoja ćwierćinteligencja robi się naprawdę męcząca. Mła odpowiadał Kretynowi52 na jego: "Glupek z ciebie nieslychany, Kretynieluko surprised) jako, ze uwazasz, i chcesz wszystkim wmowic, iz niezaleznosc ekspecka bylaby wowczas gdyby do wymienionych gremiow dolaczyc TV Trwam, Najwyzszy czas, J*M, Kaczynskiego, Fronde, i pewnie Putina."

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 21.03.19, 15:19
  Nie odpowiedziałeś ani na pierwsze, ani na drugie pytanie.

  Tylko jakieś wykręcidła.

  Np. Ten gość z tej tam strony firmowej przedstawił się jako 'pedzio'?

  I dalej czy jeśli nawet ktoś nie jest heteroseksualny, czy to znaczy, że musi być intelektualnie słaby?

  A gremia - przyrównałeś. Jak dla mnie - palantynizm.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 21.03.19, 19:13
  Mła odpowiedział na oba pytania, lecz zawzięty ćwierćinteligent upaja się swoją ćwierćinteligencją.

  Jeszcze raz, za rączkę, dziadziuś:

  1. "Skąd wiem"? Z lektury biogramu. Nadal nie sprawdziłeś, co nie przeszkadza Ci krytykować. Jak takich nachalnych leni Mła ma traktować?
  2. Pedzio uważa się za eksperta od zboczeń i z tej pozycji wymądrza się o "homofobii" i wszystkich innych fobiach, które zboczeńcy zarzucają ludziom normalnym.
  3. Słaby czy silny, nieważne. Ważne, że stronniczy.
  4. Żadnych gremiów Mła nie przyrównywał. Masz płynny mózg, stąd Twoje problemy z percepcją. To samo prościej:

  Kaczyński, Błaszczak i Pawłowicz - uznałbyś takich za obiektywne źródła "w temacie" homoseksualizm albo "praworządność"?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 21.03.19, 20:35
  Więc tak.

  Nie znasz gościa osobiście, nic o nim nie wiesz, a nazwałeś go 'pedzio'.

  Miano pogardliwe. Sugerujące typa, który nic innego, tylko ze słodką, uszminkowaną minką i z przyrodzeniem skrytym w sukience szuka partnerów do bara-bara.

  Dalej. Werbalny przekręt. Przecież nie można zarzucić żadnych zboczeń ludziom normalnym - czyli niezdradzającym żadnych odchyleń od kulturowej normy. Ale - ludzie jako tacy nie są grupą jednorodną. Są w niej obecni także ci zdradzający takie odchylenia, o różnym natężeniu. I nie trzeba 'zboczeńców' żeby wykazać istnienie odchyleń. Nierzadko pieczołowicie ukrywanych, niedemonstrowanych - ujawnianych wtedy, kiedy odpowiedni moment, kiedy okazja.

  Dalej. Facet, o którym mowa, nie wykluczam, posiada odpowiednie wykształcenie (czy homoseksualiści z definicji nie mogą być wykształceni?) w dziedzinie odchyleń. I dlatego o nich się wypowiada, i o nich pisze.

  I dlatego, kolego, że bardziej rozumie i ma bliższy kontakt ze środowiskiem odchyleńców, nie mógłbym go nazwać stronniczym.

  A na marginesie. Weź i się wreszcie odpie.dol od stanu mojej mózgownicy. I od mojej całościo- czy ćwierciowości. Obniżasz własny poziom.

  A co do pytania czy 'Kaczyński, Błaszczak i Pawłowicz' - osobiście nie uznałbym ich za obiektywne źródła w żadnym temacie.


  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 21.03.19, 20:53
  Mła - Ty zresztą też, hipokryto - nie musi znać wszystkich ludzi na świecie osobiście, by mieć o nich zdanie. A już szczególnie takich, którzy sami zamieszczają swoje biogramy na ogólnodostępnych stronach internetowych.

  Pedzio nie pisze o zboczeniach dlatego, że je studiował w Yale, lecz po to, by wydziwiać, jakie to społeczeństwa Europy Środkowej są takie i owakie, to znaczy nie padające przed LGBTQWERTYEUROAGD na kolana. On nie zajmuje się analizą środowisk odchyleńców, lecz pomstowaniem na ludzi normalnych.

  A na marginesie. Najpierw sprawdź, potem krytykuj, ponieważ takim prostackim postępowaniem obniżasz własny poziom (i tak ledwie wystający nad powierzchnię).

  PS Skoro trójcy K+B+P nie uznajesz za obiektywne, to z jakiego powodu czepiasz się przykładu Mła?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 21.03.19, 23:05
  Z jakiego powodu?

  Bo poznałem Mławskiego na tyle, żeby nie mieć do niego w żadnej sprawie zaufania. Nie - bez sprawdzianów.

  G'bye Hela.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 07:26
  W sprawie oczywistego braku obiektywizmu? Dziadek, przestań podawać się za kogoś, kto ma choćby styczną z nauką.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 07:47
  Nie mam zaufania. Dlaczego? Bo Mławski wszystko, o czym pisze, lokuje w otoczce podejrzeń i oskarżeń. A otoczka zabiera więcej miejsca niż właściwy temat i to w niej Mławski lokuje swoje koncepty prawdy.

  Przykład? Jakiś gość przyznaje, że jest homo. Pisze o homo-środowiskach. Nazywa się go (tu otoczka) pedziem, co ma przekonać ew. czytelnika, że tak terminologicznie zobrazowany gość nie może być obiektywny, jako właśnie pedzio musi być specyficznie stronniczy, w sumie - do zlekceważenia. No - przecież pedzio.

  Dla Twojej info, kol. Mławski: mam trzy i trzy czwarte styczności z nauką. Nie wykluczam, że i sześć siódmych.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 09:19
  Nie żyjemy na pustyni, ćwierćinteligencie. Wzzystko ma swój kontekst, umocowanie, powiązanie, czyli tę Twoją otoczkę. I jeśli wśród autorów publikacji jednoznacznie stronniczej znajduje się pedzio, który utyskuje nad "homofobią" (zjawiskiem przecież nieistniejącym), to otoczka jest uzasadniona i oczywista.

  Po tym, co powyżej skleciłeś, wniosek jest tylko jeden : z nauką masz tyle wspólnego, co ryba z rowerem. Jesteś zabłąkaną asteroidą w przestrzeni bezwymiarowej. W zasadzie przed każdym zdaniem Twojego autorstwa należałoby stawiać wykombinowany przez Tytusa de Zoo znak bezmyślnika.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • herr7 22.03.19, 09:54
  xiazeluka napisała:

  > Nie żyjemy na pustyni, ćwierćinteligencie. Wzzystko ma swój kontekst, umocowani
  > e, powiązanie, czyli tę Twoją otoczkę.

  Nie podniecaj się tak bardzo.

  > Po tym, co powyżej skleciłeś, wniosek jest tylko jeden : z nauką masz tyle wspó
  > lnego, co ryba z rowerem. Jesteś zabłąkaną asteroidą w przestrzeni bezwymiarowe
  > j. W zasadzie przed każdym zdaniem Twojego autorstwa należałoby stawiać wykombi
  > nowany przez Tytusa de Zoo znak bezmyślnika.

  Możesz sobie postawić znak jaki chcesz. Ja zwykle nie oceniam ludzi, których nie znam, ale staram się nawiązywać do tego co piszą i argumentów, którymi się posługują. Erystyka mnie mało interesuje, a ty jak widać nie potrafisz nic sensownego napisać. Prościej mówiąc, powinieneś częściej wybierać milczenie, z pożytkiem przede wszystkim dla siebie samego.
 • xiazeluka 22.03.19, 11:20
  Towarzyszu Herr, paszoł won.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 11:29
  Krótko, zwięźle.

  OK.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • cepekolodziej 22.03.19, 09:54

  kolego Mła-Mła,

  w tym, co i jak tu wytwarzasz, nie ma nic odkrywczego. Nic oryginalnego. Dzieje ludzkiej myśli i bezmyśli znają całe legiony podobnych predatorów. Tych, co to sami wytwarzają fantomy, by je potem z całą energią, z całą świętą energią, zwalczać.

  Otoczka.

  <<...pedzio, który utyskuje nad "homofobią" (zjawiskiem przecież nieistniejącym)...>>. Nie homoseksualista - a pedzio. Przeniesienie terminu do zasobu inwektyw. Dyskurs osłabiony. Poziom magla.

  <<...przecież...> Sł. J. Polskiego: «partykuła nawiązująca do jakiejś sytuacji lub do czyjejś opinii; wprowadza sąd polemiczny w stosunku do wypowiedzianego wcześniej, podkreślając, że jego prawdziwość jest dla mówiącego oczywista».
  Dla Mła-Mła prawdziwość stwierdzenia, że homofobia jest zjawiskiem nieistniejącym, jest oczywista. Nie powinna podlegać żadnej dyskusji.
  Tymczasem: w przestrzeni społecznej istnieje rozpowszechniony przeciwny sąd, a mianowicie, że homofobia istnieje. I że jego prawdziwość potwierdzają nie same tylko przekonania, a twarde fakty.

  Jednym z nich jest uparte określanie homoseksualisty poniżającym, dokumentującym fobię, terminem 'pedzio'.

  I to wszystko w temacie. A dalej - odpie.dólta się od wójta.


  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 11:26
  Nie jesteśmy na zlocie Ajnsztajnów, ćwierćinteligencie. Zresztą nawet gdybyśmy byli, to wyraźnie byś do towarzystwa nie pasował.

  Nie w tym jednak rzecz.

  Otóż charakterystyczna jest Twoja ćwierćinteligencka maniera wyrywania ze świerku jednej igły, by się nią upajać, przy jednoczesnym traceniu z oka całego drzewa. To zupełnie tak, jakby w kwestii opisu technicznego auta skoncentrować się wyłącznie na choince zapachowej. To hochsztaplerka typowa dla pseudonaukowców.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 11:42
  Ta drobnostka dokumentuje brak dyscypliny. Albo odpowiadasz za wszystko, albo ...?

  Albo wszystko, co usiłujesz przedstawić, to zwyczajne pie.dolamento. Prawdy nie dzieli się na bardziej i mniej ważne fragmenty. Prawda nie zna fragmentów.

  Albo - albo.

  Chcesz przekonywać?

  Przedstaw poglądy owego homoseksualisty. Na zimno, nie nazywając go pedziem. Podaj link do wypowiedzi, będzie pewność, że spolszczenie jest akuratne. Przedstaw własne kontr-argumenty. Bez partykuły 'przecież'.

  Nie wykluczam, że możesz mieć racje. Ale, argumentując, nie próbuj wikłać mnie we własne personalne fobie. To te próby wywołują sprzeciw.

  Piszę to z poczuciem, że pouczam kogoś w przedziale wiekowym - gdzieś 16-18 lat.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 13:14
  Co nazywasz "prawdą"?

  Mła jasno wykazał, że "raport" hamerykańskich" ekspertów" kwalifikuje się do kosza na śmieci. Z powodu oczywistej stronniczości. Zanim przejdziemy dalej - akceptujesz tę opinię czy nadal wolisz badać budowę samochodu na podstawie choinki zapachowej?

  Zarzut "wikłania w fobie" postaw temu facetowi w lustrze, to jego sprawka.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 15:12
  Mła-mła -

  'jasno wykazał' - w rozumieniu 'przedstawił prywatny pogląd'. Jasności nie dostrzegłem. Raczej plątaninę wrażeń.

  Dalej: 'oczywista stronniczość'. Przymiotnik 'oczywista' nie wzmacnia argumentacji, osłabia ją - bo podaje w wątpliwość rzeczownik 'stronniczość', który określa, Nakazuje bowiem sprawdzenie, czy jego użycie jest w pełni uprawnione. Dowodów nie przedstawiono. Ani nie wskazano, gdzie są dostępne.

  Nie, nie akceptuję. Została przedstawiono w trybie towarzyskim, niezobowiązującym do jej przyjęcia.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 15:56
  Dowód-analogię Mła podał, lecz okazała się dla Ciebie zbyt abstrakcyjna. I to dwa razy.

  Niestety, ćwierćinteligencie, nie dogadamy się, jeśli zawzięcie będziesz cały czas obrażał się na swoje zdezorientowanie polityczno-kulturowe. Mła nie płacą za edukowanie lewitującego w sąsiedniej rzeczywistości upierdliwego, rozkojarzonego przybysza z obcej planety.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 19:18
  I dobrze, że się nie.

  Nie po drodze mi z towarzystwem umysłowych pedziów.

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • xiazeluka 22.03.19, 19:26
  Tobie w ogóle jest nie po drodze z ludźmi wyposażonymi w umysł.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 20:14
  Poprawiam:

  ćwierć-pedziów

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • herr7 22.03.19, 12:18
  xiazeluka napisała:


  > Otóż charakterystyczna jest Twoja ćwierćinteligencka maniera wyrywania ze świer
  > ku jednej igły, by się nią upajać, przy jednoczesnym traceniu z oka całego drze
  > wa. To zupełnie tak, jakby w kwestii opisu technicznego auta skoncentrować się
  > wyłącznie na choince zapachowej. To hochsztaplerka typowa dla pseudonaukowców.


  Najwyraźniej masz omamy. I usilnie starasz się mnie obrazić nie rozumiejąc, że można pozostać przy swoich poglądach bez uprawiania erystyki. A może po prostu zapomniałeś wziąć dzisiaj lekarstwa?
 • xiazeluka 22.03.19, 13:09
  Chłoptasiu, Mła z podziwem przyjmuje fakt, że wykułeś na pamięć słowo "erystyka" i radzisz sobie z jego odmianą przez przypadki. Imponujące.

  A teraz w tył zwrot i odmarsz.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • cepekolodziej 22.03.19, 15:15
  << ryba z rowerem>>

  Fajne. Doceniam.

  Za co się uważasz? Za rybę czy za rower?

  --
  Все это рок-н-ролл!
 • qwardian 21.03.19, 10:02

  NSDAP proponuje w tej delikatnej kwestii rozwagę, żeby nie zaogniać. Wsadzić Żydów z PiS i Brookings do obozów życia i nauczyć ich pożytecznej pracy..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • felusiak1 25.03.19, 05:39
  Brookings zawsze chyli sie na lewo. Taką ma wiare.
  Oni tam maja róznych naukowcow i ci tworza roznego rodzaju raporty.
  A wpływ maja taki jak zeszłoroczny snieg na przejezdność dróg.
  No i dużo kitu w tym raporcie. A najbardziej zpodobało mi się, że oto PiS zawladnął niezaleznymi mediami i zamienil je w propagandowa tubę. To nie były media niezależne lecz państwowe zawsze wykorzystywane przez tych u wladzy do propagandy. No moze PiS robi to bardziej nahalnie ale bez przesady. Jest pelno niezaleznych i otwarcie antyrzadowych mediow w Polsce.
  Brookings placze krokodylimi lzami bo zgubil kompas.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka