Dodaj do ulubionych

Nagroda ks. Tischnera nie w smak.

29.03.19, 18:32
Oto dowód na "otwartość" Kościoła w Polsce – dała go właśnie krakowska kuria. Okazuje się, że na jej stronie ocenzurowano informację o laureatach tegorocznej nagrody im. ks. Józefa Tischnera – podaje "Gazeta Wyborcza". Zniknęły nazwiska niewygodne dla wielu hierarchów Kościoła oraz władzy, czyli o. Wiśniewskiego oraz Lidii i Jerzego Owsiaków.

Archidiecezja Krakowska poinformowała o Dniach Tischnerowskich na swojej stronie internetowej już 13 marca. Wykorzystała do tego depeszę Katolickiej Agencji Informacyjnej, która zawierała cały opis uroczystości wraz z pełną listą laureatów nagrody im. ks. Józefa Tischnera.

Dziwny traf chciał, że na stronę nie trafił jednak zapis o laureatach – jak zauważa "Gazeta Wyborcza". Być może z tego powodu, że nagrodzone zostały osoby niewygodne dla Kościoła i partii rządzącej.

Chodzi tu m.in. o ojca Ludwika Wiśniewskiego (porwał tłumy podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza) – za książkę "Nigdy nie układaj się ze złem. 50 lat zmagań o Kościół i Polskę" i małżeństwo Owsiaków – za Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dla wyjaśnienia, o. Wiśniewski jako jeden z nielicznych księży otwarcie krytykuje polityczne zaangażowanie biskupów. A o stosunku katolickich hierarchów do Jerzego Owsiaka i WOŚP nie trzeba nawet wspominać.

Przypomnijmy też, że najpewniej właśnie ze względu na nazwiska laureatów z odprawiania mszy świętej podczas Dni Tischnerowskich zrezygnował metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

======================
Ciekawostka na weekend. Bez komentarza.

ttps://natemat.pl/268351,kuria-krakowska-nie-podala-nazwisk-laureatow-nagrody-im-ks-tischnera?fbclid=IwAR16B7O4CknLdn9M5qTYRfj4xBfPHDUt8vD8tRcS43--nIbPPRO5bloFGBA
--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka