Dodaj do ulubionych

Oszołomstwo się rozkręca

02.04.19, 08:20
Teraz palą książki, następne zapłoną stosy...

a ja Wam powiem " i tak Go nie ma "

Radość ogólna ze zniszczenia źródła informacji podprogowej, czy reklama w najczystszej formie? Nie czytałem Harry Potera, ale mimo wieku chyba tam zaglądnę, aby sprawdzić z czym tak oszołomstwo walczy.
Edytor zaawansowany
  • xiazeluka 02.04.19, 08:29
    "Zaglądnąć ", "oglądnąć " - skąd bierzecie te obleśne słówka?

Co do Pottera - bez bólu można przeczytać dwa pierwsze tomy, później robi się to wszystko nudne i męczące.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • babaobaba 02.04.19, 20:24
    xiazeluka napisała:

> "Zaglądnąć ", "oglądnąć " - skąd bierzecie te obleśne słówka?
    >
    > Co do Pottera - bez bólu można przeczytać dwa pierwsze tomy, później robi się t
    > o wszystko nudne i męczące.
    >
    ==================
    To co proponujesz - dwóch pierwszych nie palimy?

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • xiazeluka 02.04.19, 21:37
    Jak chcecie, to sobie spalcie.

Mła cały zestaw ma, może kiedyś spróbuje dokończyć trzeci i przejść następne.

--
  • snajper55 04.04.19, 23:06
    babaobaba napisał:

> xiazeluka napisała:
    >
    > > "Zaglądnąć ", "oglądnąć " - skąd bierzecie te obleśne słówka?
    > >
    > > Co do Pottera - bez bólu można przeczytać dwa pierwsze tomy, później robi
    > się t
    > > o wszystko nudne i męczące.
    > >
    > ==================
    > To co proponujesz - dwóch pierwszych nie palimy?

No nie. Dwa pierwsze palimy, bo ciekawe. Reszta nudna, więc niegroźna.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • qwardian 02.04.19, 08:37
    Nie głosuj na kneblujący usta ACTA 2. Ten akt nie ma charakteru symbolicznego, ogranicza wolność internetu jak swojego czasu, wolności publikowania dzieła dżentelmena z wąsikiem..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • qwardian 02.04.19, 08:39
    Wspominając o hipokryzji..

--
  • kalllka 02.04.19, 09:38
    Etam hipokryzja... skoro nie wiedza, ze palenie wywołuje raka i dopóki nie pala czarownic.. niech pala.
    A która cześć pottery podobała ci się najbardziej ?
  • babaobaba 02.04.19, 20:27
    qwardian napisał:

> Nie głosuj na kneblujący usta ACTA 2. Ten akt nie ma charakteru symbolicznego,
    > ogranicza wolność internetu jak swojego czasu, wolności publikowania dzieła dże
    > ntelmena z wąsikiem..
    >
    ======================
    Squrwysynu, "Dżentelmen z wąsikiem" rozpoczął od palenia książek. Chcesz by ten pożar rozgorzał na nowo? Pierwsze symptomy już są. Odwieczny sojusz kościoła instytucjonalnego z faszyzmem.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • benek231 02.04.19, 21:01
    babaobaba napisał:

Squrwysynu, "Dżentelmen z wąsikiem" rozpoczął od palenia książek. Chcesz by ten pożar rozgorzał na nowo?
    On tylko nie ma nic przeciwko temu. Podobnie Kretynluka czy Sz0k. Ma tylko nadzieje, ze to on bedzie palil a nie jego. Ba, przekonany jest, ze tak wlasnie bedzie. No bo co jak co, ale po nas palenia to on nigdy nie bedzie sie spodziewal. My jestesmy mieczaki i nie robimy takich rzeczy. I oni doskonale o tym wiedza.
  • qwardian 02.04.19, 21:32
    No proszę, a mi się wydawało, że zaczął od pisania książki, a cenzura przyszła potem. Nie mordował naszej duszy, stąd nie oceniam AH zbyt surowo.

--
  • xiazeluka 02.04.19, 21:39
    " Odwieczny sojusz kościoła instytucjonalnego z faszyzmem."

Odwieczny. Faszyzm powstał we Włoszech po I wojnie światowej, towarzyszu nieuku.

--
  • babaobaba 02.04.19, 22:33
    xiazeluka napisała:

> " Odwieczny sojusz kościoła instytucjonalnego z faszyzmem."
    >
    > Odwieczny. Faszyzm powstał we Włoszech po I wojnie światowej, towarzyszu nieuku
    > .
    !No to właśnie minął wiek. Jesteś historykiem, widziałeś zdjęcia hajlujących kapłanów?

--
  • xiazeluka 03.04.19, 00:07
    "Odwieczny", czyli "istniejący od wieków", towarzyszu nieuku.

KK to zbiór tysięcy kapłanów, kilku kapłanów to nie KK.

--
  • benek231 03.04.19, 08:06
    xiazeluka napisała:

KK to zbiór tysięcy kapłanów, kilku kapłanów to nie KK.
    kk to zbior "kilku" faszyzujacych kaplanow plus tysiace kaplanow nie majacych nic przeciwko temu.

Kiepsko cie tata wyedukowali.
  • xiazeluka 03.04.19, 09:18
    A Ty ich wszystkich na tę okoliczność odpytałeś, Kretynie52?

Można rzecz postawić i tak: skoro Szetyna kłamie, to wszystkie fallusy Peło również są łgarzami.

--
  • krzys52 03.04.19, 15:10
    Kretynaluka napisała:
    same glupoty
    Gdyby te tysiace klechow bylo przeciwnych faszyzacji kk to juz dawno bysmy ich uslyszeli. Ta cisza bardzo duzo mowi, ty wodoglowiu.

To na UW tak kiepsko edukuja? Czy ty po prostu jestes ta zakala, ktora przytrafic sie moze i najlepszej uczelni?
  • xiazeluka 03.04.19, 15:19
    Cisza wynika z tego, że faszyzacja KK występuje jedynie w Twoim dziurawym czerepie.

Jak tam Portland Juniwersity? Gonią Uniwersytet Warszawski czy też po Twojej obecności jest to już beznadziejne?

--
  • benek231 03.04.19, 18:46
    Twoj wlasny kolega cie przypadkiem sypnal.

>>
    sondaż pod UW
    au999 03.04.19, 16:00
    ponoć Uniwersytet Warszawski to najlepsza uczelnia kraju.
    No i taka reporterka udała się tam ostatnio aby przepytać studentów i studentki.
    Żaden z nich nie odpowiedział na pytanie ile to jest 6 razy 8. Znaczy się jednemu udało się odpowiedzieć, że 48 ale natychmiast zapytany ile to jest 8 razy 6 odpowiedział 36.
    Nikt nie wiedział z czego wynika liczba Pi. Nikt też nie potrafił wskazać na mapie woj. lubuskiego, czy też wymienić z jakimi krajami graniczy Polska. Nie wiedzieli też kto to jest rabin a gwiazda Dawida kojarzyła im się z prawosławiem. Itp. itd. >>

To ty, Kretynieluko, byles zakala na takim podlym uniwersytecie?! Toz to wytwornia matolow i polglowkow, a nie uczelnia.

Nie mam wiecej pytan. smile
  • xiazeluka 03.04.19, 20:12
    Czyli jeśli mimo to UW jest lepsze od tego portlandzkiego uczyliszcza, to poziom degeneracji umysłowej w Oregonie musi być jeszcze większy. No, jeśli Kretyn52 ją ukończył, to trudno o lepszy dowód.

--
  • benek231 03.04.19, 20:20
    Ty nic nie wiesz, kozi bobku.

Natomiast Perla bardzo ladnie przedstawil nedze twojej uczelni. Chyba, ze dziennikarce trafili sie sami studenci Wydzialu Historii. Ale poruta, no no...
  • xiazeluka 03.04.19, 20:35
    "Ty nic nie wiesz, kozi bobku."

Taka opinia Kretyna52, magistra stosunków międzynarodowych z trzeciorzędnego uczyliszcza położonego na prowincji, z pewnością jest równie mądra jak teksty o "faszyzacji KK" czy "pełzającym polexicie".

--
  • dachs 02.04.19, 22:56
    babaobaba napisał:

> Squrwysynu, "Dżentelmen z wąsikiem" rozpoczął od palenia książek. Chcesz by ten
    > pożar rozgorzał na nowo? Pierwsze symptomy już są. Odwieczny sojusz kościoła i
    > nstytucjonalnego z faszyzmem.

"W 1942 r. w III Rzeszy, kiedy ogłoszono doktrynę Narodowego Kościoła Rzeszy, próbowano wyeliminować wszelkie przejawy chrześcijaństwa. W związku z tym zakazano również używania Biblii , którą miała zastąpić Mein Kampf ."
    ksiazki.wp.pl/nie-wolno-ci-tego-czytac-25-zakazanych-ksiazek-6145576583637121g/4
    Fajne zestawienie, warto zajrzeć.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • snajper55 04.04.19, 23:37
    dachs napisał:

> "W 1942 r. w III Rzeszy, kiedy ogłoszono doktrynę Narodowego Kościoła Rzeszy, p
    > róbowano wyeliminować wszelkie przejawy chrześcijaństwa. W związku z tym zakaza
    > no również używania Biblii , którą miała zastąpić Mein Kampf ."
    > ksiazki.wp.pl/nie-wolno-ci-tego-czytac-25-zakazanych-ksiazek-6145576583637121g/4
    > Fajne zestawienie, warto zajrzeć.

Może i fajne, tylko czy prawdziwe? Wątpię.

S.
    --
  • xiazeluka 05.04.19, 07:49
    "W związku z tym zakazano również używania Biblii , którą miała zastąpić Mein Kampf "

Nie zakazano, lecz miano zakazać, a cała ta rewelacja pochodzi nie z Niemiec, lecz z "New York Timesa", więc niemal na pewno to nieprawda.

--
  • snajper55 04.04.19, 23:09
    babaobaba napisał:

> Squrwysynu, "Dżentelmen z wąsikiem" rozpoczął od palenia książek. Chcesz by ten
    > pożar rozgorzał na nowo? Pierwsze symptomy już są. Odwieczny sojusz kościoła i
    > nstytucjonalnego z faszyzmem.

Niektórzy nie mają nic przeciwko temu. Zobacz, nawet target opałowy ten sam: książki, pedały, Żydzi...

S.
    --
  • piq 07.04.19, 23:26
    ...a poza tym faszyści, o ile pamiętam, nie palili nikogo na stosach ani w piecach. Używając słów, trzeba ich używać precyzyjnie, a nie po lewacku.
  • biologiczny_zegar 02.04.19, 22:37
    andrzejg napisał:

> Teraz palą książki, następne zapłoną stosy...
    >
    > a ja Wam powiem " i tak Go nie ma "
    >
    > Radość ogólna ze zniszczenia źródła informacji podprogowej, czy reklama w najcz
    > ystszej formie? Nie czytałem Harry Potera, ale mimo wieku chyba tam zaglądnę, a
    > by sprawdzić z czym tak oszołomstwo walczy.

Nie oszołomstwo a kryminalna banda z wyrokami sądowymi. A pozew goni pozew !
  • dachs 02.04.19, 23:10
    andrzejg napisał:

> Teraz palą książki, następne zapłoną stosy...

Jeden idiota się wygłupił, inni księża go potępiają, a Ty uogólniasz na cały kościół.
    Gdy robi to Krzyś, to się nie dziwię. On inaczej nie potrafi.

> a ja Wam powiem " i tak Go nie ma "

A ja Ci powiem, że "nie wiem". No nie wiem. Zazdroszczę Ci tej pewności.

> Radość ogólna ze zniszczenia źródła informacji podprogowej, czy reklama w najczystszej
    > formie?

Czyja radość? No, może Krzyś się cieszy.
    Jaka reklama? Sugerujesz, że to chwyt wydawcy Harry Pottera?

> Nie czytałem Harry Potera, ale mimo wieku chyba tam zaglądnę, aby
    > sprawdzić z czym tak oszołomstwo walczy.

Mnie się podobał. Znakomicie napisany. Dowcipnie z fantazją. Mam kilka tomów, mogę Ci podesłać.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • andrzejg 03.04.19, 09:02
    A ja Ci powiem, że "nie wiem". No nie wiem. Zazdroszczę Ci tej pewności."

Nie osłabiaj mnie Borsuku. Ty wątpisz?

Ja też nie wiem, a ta pewność była na użytek tego wątku.
  • dachs 03.04.19, 09:32
    andrzejg napisał:

> Nie osłabiaj mnie Borsuku. Ty wątpisz?

Oczywiście. W samym pojęciu "wiary" zawarta jest niepewność.
    Jeśli w coś wierzę, to nie jestem tego to końca pewny.
    Kto "wie", nie musi "wierzyć".
    Najważniejsza modlitwa chrześcijan nie zaczyna sie od słowa "wiem".

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • wikul 03.04.19, 12:43
    Papież Franciszek w ogłoszonej kilka dni temu adhortacji „Christus vivit”:

„Na Synodzie przyznano, że „znaczna liczba ludzi młodych z różnych przyczyn niczego nie oczekuje od Kościoła, ponieważ nie uważa go za znaczący dla ich życia.

Co więcej, niektórzy wyraźnie proszą o pozostawienie ich w spokoju, ponieważ odczuwają jego obecność jako uciążliwą, a nawet irytującą.

Takie żądanie często nie rodzi się z bezkrytycznej i impulsywnej pogardy, ale ma też swoje korzenie w poważnych i godnych uszanowania przyczynach:

• skandalach seksualnych i ekonomicznych;

• nieprzygotowaniu kapłanów, którzy nie potrafią odpowiednio uchwycić wrażliwości młodych ludzi;

• braku staranności w przygotowaniu homilii i głoszeniu słowa Bożego;

• bierności przypisywanej ludziom młodym we wspólnocie
    chrześcijańskiej;

• trudnościom Kościoła w uzasadnianiu swojego stanowiska doktrynalnego i etycznego wobec współczesnego społeczeństwa.”

Pełna wersja encykliki, w polskim przekładzie, w formacie PDF, dostępna jest pod adresem: episkopat.pl/wp-conte…/…/2019/04/Christus-Vivit-.pdf
  • dachs 03.04.19, 13:16
    wikul napisał:

> [b]Papież Franciszek w ogłoszonej kilka dni temu adhortacji „Christus vivit”:[/
    > b]
    >
    > „Na Synodzie przyznano, że „znaczna liczba ludzi młodych z różnych przyczyn nic
    > zego nie oczekuje od Kościoła, ponieważ nie uważa go za znaczący dla ich życia.

Ich sprawa.
    Czy oczekujesz ode mnie jakiejś gwałtownej reakcji?
    Dla mojego życia jest znaczący, bo tak wybrałem.

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • wikul 03.04.19, 21:35
    dachs napisał:

> Ich sprawa.
    > Czy oczekujesz ode mnie jakiejś gwałtownej reakcji?
    > Dla mojego życia jest znaczący, bo tak wybrałem.

Oczekuję pogłębionej refleksji, bo mam wrażenie że bagatelizujesz i marginalizujesz te sprawy. Ale może rzeczywiście to nie Twoja sprawa.

--
    "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
    Perła v. Cullinan1 v. au999
  • piq 07.04.19, 23:31
    ...może zanim zaczniesz znowu bredzić, dokonasz jakiegoś porządku w używanych pojęciach, bo wywracając na złość twój koszyczek z zabawkami robisz tylko burdel, a nie wrażenie.
  • boomerang 03.04.19, 09:16
    Kiedyś próbowałem oglądać jeden z filmów z serii Harry Potter i się nie dało, więc po książkę już nie sięgnąłem.
  • t_ete 04.04.19, 22:20
    andrzejg napisał:

>Nie czytałem Harry Potera, ale mimo wieku chyba tam zaglądnę, a
    > by sprawdzić z czym tak oszołomstwo walczy.

Przeczytaj koniecznie.
    Harry Potter to ksiazka dla czytelnikow w kazdym wieku.
    Warunkiem niezbednym jest tylko wyobraznia
    i poczucie humoru.

Mam wszystkie tomy.
    I oczywiscie zestaw filmow.

tete

ps. 'oszolomstwo', ktore uwaza 'Harrego Pottera' za lekture szkodliwa - z pewnoscia chetnie stworzyloby dluga liste szkodliwych ksiazek, filmow, roznych artystycznych dziel oraz gadzetow ;
  • sz0k 04.04.19, 23:12
    t_ete napisała:

> ps. 'oszolomstwo', ktore uwaza 'Harrego Pottera' za lekture szkodliwa - z pewno
    > scia chetnie stworzyloby dluga liste szkodliwych ksiazek, filmow, roznych artys
    > tycznych dziel oraz gadzetow ;

I to miałoby być coś złego? Przecież dajmy na to taki "Mein Kampf" figuruje na 1 miejscu zakazanych ksiąg wszystkich postempaków świata od dawna (choć pewnie bardziej ze wstydu przed tym co spłodzili).

--
    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
    Nicolás Gómez Dávila
  • snajper55 04.04.19, 23:43
    sz0k napisał:

> I to miałoby być coś złego? Przecież dajmy na to taki "Mein Kampf" figuruje na
    > 1 miejscu zakazanych ksiąg wszystkich postempaków świata od dawna (choć pewnie
    > bardziej ze wstydu przed tym co spłodzili).

Co ty za brednie wypisujesz???

www.olx.pl/oferta/mein-kampf-adolf-hitler-po-polsku-CID751-IDwSMQr.html#3b7284e250

S.
    --
  • sz0k 05.04.19, 00:00
    snajper55 napisał:

> sz0k napisał:
    >
    > > I to miałoby być coś złego? Przecież dajmy na to taki "Mein Kampf" figuru
    > je na
    > > 1 miejscu zakazanych ksiąg wszystkich postempaków świata od dawna (choć p
    > ewnie
    > > bardziej ze wstydu przed tym co spłodzili).
    >
    > Co ty za brednie wypisujesz???
    >
    > www.olx.pl/oferta/mein-kampf-adolf-hitler-po-polsku-CID751-IDwSMQr.html#3b7284e250

Nie podniecaj się tak snajper. "Zakazanych" w sensie do czytania w "towarzystwie" a nie prawnie zabronionych. "Harrego Pottera" z obiegu też nikt nie wycofuje.

Swoją drogą ten ksiądz mógł powiedzieć, że to wszystko było w ramach "działalności artystycznej" i żeby go pocałowali w...
    Drzeć i palić Bilbię postempaki mogą bo to "sztuka". Miejcie wy choć trochę wstydu hipokryci zakichani.

--
    "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
    Ludwik Pasteur
  • xiazeluka 05.04.19, 07:51
    To nie jest pełne wydanie "Mein Kampf", lecz bardzo skromny wybór.

--
  • wikul 07.04.19, 22:18
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56403798_850964281922863_3475217129077211136_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeEvIhSKjZl2VRWEsezfV1OxLpjQTWDxUZHgEyZKdAsg4juynr1InxYHT1kSAzvKbDM9lbfS46rfla6n8Otxh0Ozs8rTkfqxaEOL4RJeRTvjBw&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=7628bccd6909c9f5cd622d8457ab5ffd&oe=5D474150

--
    "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  • wikul 07.04.19, 22:36
    polityczek.pl/twitter/10406-meski-rozaniec-na-ulicach-warszawy-bierzemy-udzial-w-duchowej-bitwie?fbclid=IwAR0CAsPfrF91aB9pO0XGPXWtcyfP9VbZoSD6ygOlBKt57kmWDxCpCmWN-QM

--
  • piq 07.04.19, 23:42
    ...jest marna, andrzejgu, i wbrew temu, co sądzi tete, ciekawiłoby raczej uczniów likwidowanych gimnazjów, gdyby czytali coś poza smartfonami, niż inteligentów. Lepiej poczytaj sobie Tolkiena albo fenomenalny cykl Terry'ego Pratchetta o Świecie Dysku, dzieło wybitne intelektualnie, kulturowo i literacko. Joanne Rawling nigdy nie ujawniła przed czytelnikami niczego równie odkrywczego, jak istnienie potwora żyjącego w pralni, który zawsze zjada tylko jedną skarpetkę z pary, jak to feno-genialnie zrobił Pratchett.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka