Dodaj do ulubionych

Coś pięknego - statusem uchodźcy w twarz postempak

04.04.19, 10:32
om.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24614534,rosjanin-porwal-swoje-dzieci-ze-szwecji-zatrzymano-go-na-lotnisku.html#s=BoxOpMT
Jak pisze Polsatnews.pl, 39-latek to Denis Lisov obywatel Rosji, który od siedmiu lat mieszkał w Szwecji. Przyjechał tam ze swoją żoną i najstarszą córką Sofią (obecnie 12-letnią). Po wyjeździe na emigrację małżeństwu urodziły się jeszcze dwie córki - 6-letnia dziś Serafina i 4-letnia obecnie Alisa.
Kilka lat temu u żony Lisova zdiagnozowano chorobę: podejrzewano schizofrenię i wtedy rodziną zainteresowała się szwedzka opieka społeczna. Zdecydowano, że ojciec nie radzi sobie z opieką nad trzema córkami, więc dziewczynki zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Denisowi Lisovowi przyznano cotygodniowe, 6-godzinne widzenia z dziećmi. Mężczyzna nie mógł się z tym pogodzić, więc w tym tygodniu postanowił porwać córki. Chciał wywieźć je do rodzinnego kraju. Do Polski przypłynął promem, następnie z warszawskiego lotniska chciał dostać się do swojego kraju.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak mówił w rozmowie z Gazeta.pl, że dzieci trafiły pod opiekę policji i spędziły noc w komisariacie. Na sali odpraw ustawiono łóżka, żeby ją do tego dostosować. Dziewczynkom cały czas towarzyszył ojciec. Jak podkreślał kom. Marczak, mężczyzna nie został zatrzymany przez policję. 

Fakt ten mógł wydać się zastanawiający. Przypominamy, że zaledwie kilka tygodni wcześniej policja zatrzymała matkę i jej partnera, którzy uprowadzili dzieci kobiety z Finlandii. W tym przypadku było jednak inaczej, ponieważ Denis Lisov wystąpił o status uchodźcy. Gdy rodzina z Rosji trafiła pod opiekę policji, na miejscu od razu zjawił się nowy Rzecznik Praw Dziecka - Karol Pawlak. Jak informuje PAP, dzięki pomocy prawnej RPD Pawlaka ojciec w nocy z wtorku na środę wystąpił do polskich władz o przyznanie jemu i jego córkom statusu uchodźcy. "Po wszczęciu tej procedury rosyjska rodzina nie mogła być już wydana Szwedom" - czytamy. 

Na lotnisku w Warszawie zjawił się także rosyjski konsul, pracownicy socjalnie ze Szwecji oraz rodzina zastępcza, której szwedzki sąd przyznał opiekę nad dziećmi Denisa Lisova. Policja odmówiła jednak wydania dzieci. Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak tłumaczył wczoraj Gazeta.pl, że zgodnie z polskim prawem sprawą zajął się polski sąd. 

Jeszcze w środę warszawski sąd rozpatrzył sprawę Denisa Lisova i jego córek. Z relacji Polsatnews.pl wynika, że sąd zdecydował, że dzieci mogą zostać z ojcem w Polsce. Sędzia rozpatrująca sprawę tłumaczyła, że sąd nie otrzymał dokumentu potwierdzającego ograniczenie praw ojcu, uwzględnił też "szeroko rozumiane dobro małoletnich".

Podczas rozprawy 39-letni Rosjanin mówił, że dzieciom, a zwłaszcza najstarszej córce, trudno było dostosować się do życia w rodzinie zastępczej, m.in. do panującego tam rygoru. ". PAP dodaje, że polscy obrońcy Denisa Lisova podkreślali również, że dziewczynki są wyznania chrześcijańskiego, a rodzina, do której trafiły - muzułmańskiego.

(wytłuszczenia moje)

--
"Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
Gilbert Keith Chesterton
Edytor zaawansowany
 • xiazeluka 04.04.19, 10:38
  Dzielny Rusek nie "porwał" córki, lecz je odbił.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • sz0k 04.04.19, 10:59
  xiazeluka napisała:

  > Dzielny Rusek nie "porwał" córki, lecz je odbił.

  To pięknie pokazuje jaką moc niosą za sobą słowa i jaką destrukcyjną robotę potrafią wykonywać media manipulując za ich pomocą przekazem.

  --
  "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
  Karol Marks
 • snajper55 04.04.19, 20:32
  sz0k napisał:

  > xiazeluka napisała:
  >
  > > Dzielny Rusek nie "porwał" córki, lecz je odbił.
  >
  > To pięknie pokazuje jaką moc niosą za sobą słowa i jaką destrukcyjną robotę pot
  > rafią wykonywać media manipulując za ich pomocą przekazem.

  Media albo forumowicze nazywając porwanie - odbiciem.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 04.04.19, 21:02
  Zniwelowanie skutków kidnapingu do odbicie, towarzyszu S55.

  Lubicie się znęcać nad dziećmi, prawda, zboku?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • snajper55 04.04.19, 21:07
  xiazeluka napisała:

  > Zniwelowanie skutków kidnapingu do odbicie, towarzyszu S55.

  Dzieci zostały porwane przez ojca. Wcześniej nikt ich nie porwał.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • qwardian 04.04.19, 21:50
  No to Polska zdobywa kolejne drzewka sprawiedliwych tego świata. Wypada mieć cichą nadzieję, że Kreml nie odpłaci nam się jak pozostali..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • xiazeluka 04.04.19, 22:12
  Jak można porwać swoje dzieci? Twierdzicie, że nie powinno się mówić "ojciec zabrał dzieci do kina" lecz "ojciec porwał dzieci do kina"?

  Śfeccy bezduszni kidnaperzy ukradli bez powodu dzieci, narażając je na traumę umieścili u obcych kulturowo ciapatych, na szczęście dzielny gieroj z powodzeniem odbił porwane potomstwo i dokonał udanego odwrotu z granic opresyjnego Śfeckiego Kalifatu.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • snajper55 04.04.19, 23:03
  xiazeluka napisała:

  > Jak można porwać swoje dzieci?

  Można, wtedy gdy sąd przyznał opiekę komuś innemu - żonie czy rodzinie zastępczej. Tak jak było w tym przypadku. A także w tym:

  telewizjarepublika.pl/dramat-polki-ktorej-maz-uprowadzil-syna-do-egiptu-wstrzasajacy-wywiad-specjalnie-dla-nas,39449.html

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 05.04.19, 07:31
  Śfecka opieka społeczna, która porwała dzieci, to sąd?

  Poza tym czytaj to, co wklejasz:

  "A jak ma się do tego postanowienie holenderskiego sądu? Ono jest w jakiś sposób respektowane?

  Nie. Oni to biorą pod uwagę, ale wyrok musi zapaść w Egipcie."  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • sz0k 04.04.19, 23:05
  snajper55 napisał:

  > xiazeluka napisała:
  >
  > > Zniwelowanie skutków kidnapingu do odbicie, towarzyszu S55.
  >
  > Dzieci zostały porwane przez ojca. Wcześniej nikt ich nie porwał.

  Państwo zabrało przemocą dzieci ojcu. Wbrew jego woli i zapewne wbrew woli samych dzieci. Do tego pod jakimiś kuriozalnymi, dmuchanymi powodami. Także tak, to ono porwało te dzieci.

  --
  "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
  Nicolás Gómez Dávila
 • kalllka 05.04.19, 09:03
  Uoj, porwał nie porwał, zrobił jak mu kazano.
  żonę (schizofreniczke?) zostawił łasce szwedzkiej matki boskiej, a dzieci promem do Polski. Blisko tanio i wiadomo , ze się nikt teraz nie dogada...
  qw ma racje, nowy rzecznik praw dziecka to tez dyplomatyczny beton, dziala/ strzela właściwie/ zanim pogada i dowie o co chodzi...z obiema stronami. Może nie umie po szwedzku?
  Zreszta co się dziwić, ojciec nie dość, ze tatarus to i Lisov.
 • monalisa2016 05.04.19, 10:56
  Kalllka piszecie to bez zastanowienia co wam slina przyniesie na jezyk, do trzech lat moze sprowadzic zone, takie jest prawo w ramach laczenia rodzin szczegolnie w wypadku gdzie wchodza dzieci w rachube.smile

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • kalllka 05.04.19, 11:29
  No proszę to teraz już wiadomo gdzie nożyce leżą.
  Moniu lisiu, nie pozwalaj sobie na puszczanie języka, bo co wolno wojewodzie, nawet jeśli tylko peryferyjnym, to nie tobie.
  Po drugie-
  Obywatel Lisov jest obywatelem rosyjskim i zgodnie z prawem- jeśli takie jest i w Rosji, może się starać łączyć rodzine na swoim terenie.
  Nie wiem jakie jest szwedzkie prawo dotyczące nabywania obywatelstwa /tu dzieci ze związku urodzonych na terenie królestwa Szwecji.../ ale wiem i to wynika z faktów- ze Polska nie ma w tym względzie nic do gadania. I decyzja urzędnika, od praw dziecka w Polsce, jest tyle o tyle głupia ze pospieszna. O tym napisałam i bądź łaskawa przyjąć to do wiadomości.
  dzięki za wyp k
 • monalisa2016 05.04.19, 11:49
  Kalllka nie jestem Lisov'em, nie bede decydowac za niego, nie znam jego zamiarow, nie ... itd wiec nie bede tu spekulowac o dalszych jego albo dzieci losach ale jest taka mozliwosc dla ochrony dzieci i rodziny, znaczy prawo do laczenia rodzin.

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • qwardian 05.04.19, 15:32

  Moje NSDAP w programie Heuaktion, zabierało dzieci wschodniej i bliskowschodniej dziczy przekazując je na wychowanie wśród ślicznych zabawek Brudera, poddanych surowej etyce pracy. Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby to działało w drugą stronę, to jest żeby z nadludzi robić podludzi, a z tym mamy do czynienia powyżej..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • dachs 04.04.19, 10:49
  Granda wielka, że dano dzieci muzułmańskiej rodzinie. To chyba tylko Szwedzi mogą.
  Ale dlaczego nie pozwolono im wrócić do Rosji?


  --
  Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
 • snajper55 04.04.19, 20:31
  dachs napisał:

  > Granda wielka, że dano dzieci muzułmańskiej rodzinie. To chyba tylko Szwedzi mo
  > gą.

  A dlaczego nie?

  > Ale dlaczego nie pozwolono im wrócić do Rosji?

  Z jakiego powodu mieliby je wysyłać do Rosji? Dokąd?

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 04.04.19, 20:58
  "A dlaczego nie? "

  Dlatego, że to narusza poczucie bezpieczeństwa dzieci.

  "Z jakiego powodu mieliby je wysyłać do Rosji? Dokąd?"

  Pytanie " Ale dlaczego nie pozwolono im wrócić do Rosji?" było za trudne, jak widać.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • snajper55 04.04.19, 21:11
  xiazeluka napisała:

  > "A dlaczego nie? "
  >
  > Dlatego, że to narusza poczucie bezpieczeństwa dzieci.

  A niby dlaczego oddanie dzieci do rodziny muzułmańskiej narusza poczucie bezpieczeństwa dzieci?

  > "Z jakiego powodu mieliby je wysyłać do Rosji? Dokąd?"
  >
  > Pytanie " Ale dlaczego nie pozwolono im wrócić do Rosji?" było za trudne, jak w
  > idać.

  Pytanie było po prostu idiotyczne. Jak mogą wrócić do Rosji dzieci, które tam nigdy nie były? Dzieci urodzone w Szwecji, mówiące po szwedzku, mające szwedzkie obywatelstwo. Dlaczego Szwedki miały "wracać" do Rosji?

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 04.04.19, 22:19
  Oddanie chrześcijańskich dzieci do obcych kulturowo i religijnie dzieci naraża je na dodatkowy stres. Wszystkie instytucje opiekuńcze oraz sądy - przynajmniej w Tymkraju - są zobowiązane na pierwszym miejscu starać się jak najmniej narażać dzieci na takie działania, które godzą w poczucie bezpieczeństwa małoletnich. Śfeccy kidnaperzy mieli do w swoich faszystowskich tyłkach.

  Pytanie było zasadne. Rusek wracał do ojczyzny, uciekając z faszystowskiego śfeckiego obozu koncentracyjnego. Dwie z trzech córek urodziły się na terenie Kalifatu Śfeckiego, lecz sądząc po imionach raczej trudno uznać, by rodzice chcieli z nich zrobić Śfedki. Mylicie, towarzyszu, obywatelstwo z narodowością. Tak więc Rusek i najstarsza córka jak najbardziej wracali, a dwie młodsze wracały w sensie przybywały do miejsca, skąd narodowościowo i kulturowo się wywodziły.
  Skończcie z tym prymitywnym jątrzeniem, niedobrze Mła się robi, kiedy musi opisywać oczywistości.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • piq 04.04.19, 23:45
  ...praktykującej rodzinie katolickiej jest w takim razie także okej? To fajnie. Należy zabierać imigrantom islamskim dzieci pod byle pozorem i będziemy je umieszczać w rodzinach Radia Maryja.
 • dachs 04.04.19, 23:19
  snajper55 napisał:


  > Z jakiego powodu mieliby je wysyłać do Rosji? Dokąd?

  Bo chcieli tam wracać.
  Wolność wyboru miejsca zamieszkania i takie tam duperele.
  --
  Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
 • snajper55 05.04.19, 02:46
  dachs napisał:

  > snajper55 napisał:
  >
  >
  > > Z jakiego powodu mieliby je wysyłać do Rosji? Dokąd?
  >
  > Bo chcieli tam wracać.
  > Wolność wyboru miejsca zamieszkania i takie tam duperele.

  Kto chciał wracać? Te małe Szwedki, które Rosji na oczy nie widziały? Jak można wracać do miejsca, w którym nigdy się nie było?

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 05.04.19, 07:35
  "małe Szwedki"

  Dzieci Żydów mieszkających w Polsce to "mali Polacy"? Turcy mieszkający w Niemczech, jawnie manifestujący swe przywiązanie do Turcji, to "mali Niemcy"?

  Mła już Wam raz napisał: mylicie narodowość z obywatelstwem.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • qwardian 05.04.19, 07:59
  Poza tym najstarsza córka urodziła się w Rosji i bardzo pięknie wyraziła się o Polsce w krótkiej relacji dziennika TVP.

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • monalisa2016 05.04.19, 20:01
  dachs napisał:

  > Ale dlaczego nie pozwolono im wrócić do Rosji?
  >
  >
  Borsuku daj sobie przetlumaczyc szwedzkie media wtedy zrozumiesz dlaczego rosyjski ojciec poprosil pospiesznie o azyl w Polsce, po prostu nie mial wyjscia poniewaz muslimischen Mohammed przylecial do Polski by dzieci Rosjaninowi odebrac.

  Hochachtung und Hut ab für die polnische Regierung!!! / Najwyzszy szacunek jak i kapelusz z glowy (z szacunku) dla polskiego rządu !!!

  Hut ab = mowi sie wtedy kiedy ma sie do kogos wielki szacunek, wielki respekt, wielkie uznanie.

  www.nordfront.se/svenska-socialtjansten-tog-tre-barn-fran-deras-ryske-pappa-placerades-i-muslimsk-fosterfamilj.smr


  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • qwardian 04.04.19, 11:05

  Demokracja liberalna cechuje się agresywnością na najsłabszych, dzieci i księży katolickich. Wątpię, że dojdzie do inwazji na nasze terytorium, bo straż terytorialna Macierewicza pogoni pedałów z północy kopniakami w Dudę..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • sz0k 04.04.19, 11:49
  qwardian napisał:

  > Demokracja liberalna cechuje się agresywnością na najsłabszych, dzieci i księży
  > katolickich. Wątpię, że dojdzie do inwazji na nasze terytorium, bo straż teryt
  > orialna Macierewicza pogoni pedałów z północy kopniakami w Dudę..

  Inwazja pederastów? Bądźmy poważni. Jedyna inwazja jaka może aktualnie przyjść z północy to inwazja islamska.

  --
  "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
  Fryderyk D. Wilhelmsen
 • monalisa2016 05.04.19, 00:42
  Ludzkie podejscie Polski do spraw opisywanego uchodzcy, chwali sie to, godne nasladowania!

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • qwardian 05.04.19, 07:57

  Rzecznik Spraw Dziecka urodził się w Łodzi. Absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi. Odbył studia w latach 1999–2005 na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie obronił pracę magisterską pod kierunkiem abp. dr. hab. Andrzeja Dzięgi.

  To jest co ja nazywam wzorowy życiorys osoby o najwyższych wartościach moralnych. To dzięki niemu Polska jest ostatnim bastionem normalnej rodziny..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • monalisa2016 05.04.19, 10:50
  qwardian napisał:

  > To dzięki niemu Polska jest ostatnim bastionem normalnej rodziny..
  >

  Tak to prawda, rodzina jest podstawa panstwa, bez rodziny nie istnieje zadne panstwo.
  Za to sie ceni poza granicami Polske mimo ze zlewicowane media pisza co innego.  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA
 • au999 05.04.19, 11:23
  najlepiej dogadać się z ambasadą rosyjską aby przerzucili ich do Rosji przy biernej postawie naszych pograniczników.
  Wtedy można będzie powiedzieć Szwedom, że dzieci i ojciec zostali porwani przez Rosjan. Oczywiście Polska złoży notę protestacyjną wobec Rosji. Oraz dodać, że Polska wypełniła zobowiązania traktatowe a pretensje Szwedzi niech kierują do Moskwy.
  Szwedzi i Snajper zostaliby wtedy ze swoimi zadartymi czerwonymi nosami właśnie.
 • monalisa2016 06.04.19, 01:11
  Co zauwazam, narzucona antyrosyjska propaganda robi swoje ale gdy idzie o wspolne wartosci, ochrony rodziny, chrzescijanstwa to znajduja wspolny jezyk z rosyjskim konsulatem, tu potrafia rozmawiac jezykiem serca mimo narzuconej propagandy, znaczy dokladniej rozmawiac z soba w obronie wspolnych wartosci. Bardzo dobry znak!

  --
  ......................................
  Inteligentna mlodziez jeszcze nie wyginela i tak jest dobrze.
  www.youtube.com/channel/UCf3Ns5rI0nV4EnO-KNxxtLA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.