Dodaj do ulubionych

Uszczypnijcie mnie!

10.04.19, 10:37
Strajk nauczycieli może zostać zawieszony na czas przerwy świątecznej - poinformował przedstawiciel związkowców Sławomir Wittkowicz

To nie może być na poważnie! Ja proponuję w tym okresie strajk okupacyjny, w w samą Wielkanoc strajk głodowy. Oczywiście rotacyjny.
--
„Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
Obserwuj wątek
    • sz0k Re: Uszczypnijcie mnie! 10.04.19, 10:40
      oleg3 napisał:

> Strajk nauczycieli
      > może zostać zawieszony na czas przerwy świątecznej - poinformował przedstawici
      > el związkowców Sławomir Wittkowicz
      >

>
      > To nie może być na poważnie! Ja proponuję w tym okresie strajk okupacyjny, w w
      > samą Wielkanoc strajk głodowy. Oczywiście rotacyjny.

Głodowy to w Wielki Piątek i Wielka Sobotę aż do mszy Wigilii Paschalnej.

--
      "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
      Nicolás Gómez Dávila
      • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 10.04.19, 10:49
        No tak. Ale dopiero strajk głodowy w Niedzielę i Poniedziałek będzie wyrzeczeniem. Za dużo nie wymagam. Głodujemy rotacyjnie. Ja godzinę, ty godzinę ...

--
        „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
    • au999 Re: Uszczypnijcie mnie! 10.04.19, 10:52
      oleg3 napisał:

> To nie może być na poważnie! Ja proponuję w tym okresie strajk okupacyjny, w w
      > samą Wielkanoc strajk głodowy. Oczywiście rotacyjny.

ale w Wielki Piątek pasztet im dostarczyć zgodnie z tradycją sejmowej opozycji właśnie.
            • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 11.04.19, 09:58
              andrzejg napisał:

> jaja są widząc radość przeciwników PiSu
              A ja czytałem, że Broniarz wygrywa. AntyPiS triumfuje! Cała postępowa i proeuropejska Polska stoi murem za nauczycielami.

Czy ty jeszcze coś pamiętasz? Konkretnie idzie mi o początki lepperiady. Chłopi z widłami blikują drogi. Czym to się różni od pomysłów Broniarza, które zeszły do aktywu?

twitter.com/i/status/1116011331604353025
              twitter.com/Polub_PiS_3/status/1115998737954942976
              --
              • andrzejg Re: Uszczypnijcie mnie! 11.04.19, 18:17
                Nie wiem kto wygrywa i w ogóle kto wygra.
                Widzę fatalny wybór terminu strajku ( egzaminy, święta, znów egzaminy razem z maturą) i radość z ewentualnej przegranej nauczycieli. Jestem wrogiem , z natury i profesji, związków zawodowych i strajków, ale rozumiem, że musiała zostać przekroczona jakaś linia wytrzymałości nauczycieli. A rząd? No cóż. Populiści wpędili się na ścieżkę roszczeń. Wiedzą, że jak tu ustąpią to znajdzie się dziesiątki następnych roszczeniowych grup.

Źle życzę PiSowi i w poglądach na pewno jestem stronniczy. Jestem antyPiSior, tak jak większość z Was określa samych siebie. Dlatego pisałem o jajach z radości z sukcesu PiS.
                • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 12.04.19, 08:26
                  andrzejg napisał:

> Nie wiem kto wygrywa i w ogóle kto wygra.

Zgodzisz się chyba na poniższe 3 tezy:
                  - oświata jest chora
                  - nauczyciele marnie zarabiają
                  - strajk jest raczej polityczny niż pracowniczy.

Nie mamy w Polsce ruchu politycznego zmierzającego do rozwiązywania jakichkolwiek problemów generowanych przez państwo. Na stare lata robię się coraz większym pesymistą.

--
                  • qwardian Re: Uszczypnijcie mnie! 12.04.19, 08:51

Paradoksalnie, Andrzej jest na tym forum jedynym rzetelnym nauczycielem, który wyuczył w zawodzie setki młodych i zdezorientowanych ludzi. Mam pytanie Andrzeju, czy otrzymałeś za to jakąkolwiek gratyfikację z państwowych pieniędzy?

--
                    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
                    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
                    • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 12.04.19, 08:53
                      Pewnie tak. Była (jest?) ulga podatkowa za wyszkolenie ucznia. Skromna.

--
                        • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 12.04.19, 15:29
                          andrzejg napisał:

> Śpiewka rządzących o politycznym charakterze strajku, którą łyknęłeś.

Łyknąłem to od ciebie.

andrzejg 10.04.19, 19:03
                          > jaja są widząc radość przeciwników PiSu

--
                          • andrzejg Re: Uszczypnijcie mnie! 13.04.19, 14:35
                            A mój wpis wziął się z powietrza?
                            Był on wynikiem Waszego rechotu ze strajkujących.
                            Tam powinien być cudzysłów przy przeciwnikach PiSu.
                            A jaja są , bo przy byle okazji się ujawniacie. Zaklinać to możecie deszcz, a nie to że uwierzę w Wasza antypisowość
                            • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 13.04.19, 14:42
                              Weź ty się Andrzeju napij zimnej wody. Odrobina uczciwości w dyskusji jej warunkiem jej prowadzenia. Najpierw sam uznajesz za oczywisty polityczny charakter strajku, a później twierdzisz, że to ja głoszę inspirowany prorządową TV.

--
                              • andrzejg Re: Uszczypnijcie mnie! 13.04.19, 15:08
                                Zarzucanie komuś nieuczciwości tylko dlatego, że nie zrozumiało się jego wypowiedzi, czy nie wyczuło intencji jest samą w sobie nieuczciwością.
                                Nie odnosiłem się do strajku, tylko do waszego zachowania ( Waszego, to znaczy obecnych w tym wątku)
                                • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 13.04.19, 15:28
                                  Nie da się Andrzeju inaczej interpretować Twojej wypowiedzi. To dobitne stwierdzenie politycznego charakteru strajku. Napisałeś coś takiego (po przetłumaczeniu): gdybyś rzeczywiście był przeciwnikiem PiS to nie wyśmiewałbyś strajkujących. A contrario: AntyPiS wspiera strajk.

--
                                  • snajper55 Re: Uszczypnijcie mnie! 14.04.19, 00:38
                                    oleg3 napisał:

> Nie da się Andrzeju inaczej interpretować Twojej wypowiedzi. To dobitne stwierd
                                    > zenie politycznego charakteru strajku. Napisałeś coś takiego (po przetłumaczeni
                                    > u): gdybyś rzeczywiście był przeciwnikiem PiS to nie wyśmiewałbyś strajkujących
                                    > . A contrario: AntyPiS wspiera strajk.

Nieprawda. To, że antyPiS wspiera strajk nie oznacza, że strajk jest polityczny.

Powiedzmy że wybucha jakiś strajk niepolityczny. Czy antyPiS go nie wesprze? Wesprze, gdyż każdy strajk uderza w rządzących, czyli w PiS. A może negujesz istnienie strajków niepolitycznych?

S.
                                    --
                                    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
                                    • oleg3 Re: Uszczypnijcie mnie! 14.04.19, 07:39
                                      snajper55 napisał:

> Nieprawda. To, że antyPiS wspiera strajk nie oznacza, że strajk jest polityczny

Możesz Snajper robić wrażenie na logicznych ignorantach.

Ekwiwokacja polega na tym, że:

pewne wyrażenie potencjalnie wieloznaczne występuje w danej wypowiedzi przynajmniej dwukrotnie;
                                      przynajmniej w dwóch miejscach tej wypowiedzi jest ono użyte w różnych znaczeniach;
                                      wypowiedź ta zakłada, że ów wieloznaczny jej element posiada w każdym miejscu, w którym jest w niej użyty, to samo znaczenie.

--
                                      • babaobaba Re: Uszczypnijcie mnie! 14.04.19, 09:22
                                        oleg3 napisał:

> snajper55 napisał:
                                        >
                                        > > Nieprawda. To, że antyPiS wspiera strajk nie oznacza, że strajk jest poli
                                        > tyczny
                                        >
                                        > Możesz Snajper robić wrażenie na logicznych ignorantach.
                                        >
                                        > Ekwiwokacja polega na tym, że:
                                        >
                                        > pewne wyrażenie potencjalnie wieloznaczne występuje w danej wypowiedzi przynajm
                                        > niej dwukrotnie;
                                        > przynajmniej w dwóch miejscach tej wypowiedzi jest ono użyte w różnych znaczeni
                                        > ach;
                                        > wypowiedź ta zakłada, że ów wieloznaczny jej element posiada w każdym miejscu,
                                        > w którym jest w niej użyty, to samo znaczenie.
                                        >

====================
                                        Oleg, gdybyś ty był logikiem, jak to na każdym kroku podkreślasz, to nigdy byś nie poparł PiS ponieważ w tym poparciu nie ma żadnej logiki.

--
                                        Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
              • babaobaba Re: Uszczypnijcie mnie! 12.04.19, 22:23
                Te linki to prowokacja, na którą dałeś się nabrać jak pissowskie cudowne dziecko. Komunikat MEN: Egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Jasne?
                Bez zakłóceń! To produkt trolla a ile wywołał negatywnych opinii na twiterze.

--
                Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka