Dodaj do ulubionych

No kto by przypuszczał...................

23.04.19, 08:43
.........że zgodzę się z Brudzińskim.

"Szef MSWiA wyraził swoją dezaprobatę wobec "sądu nad Judaszem", do którego doszło na Podkarpaciu w trakcie świąt wielkanocnych. Brudziński przestrzegł również przed wizerunkowym kosztem osobliwego zwyczaju."

===================
Też wyrażam dezaprobatę. Tym razem tylko tyle i aż tyle bo nie mam wątpliwości kto tym baranom zaszczepił ten zwyczaj. A Wy, Drodzy Przyjaciele, wątpliwości macie?

--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • qwardian 23.04.19, 08:59
    A teraz zgrabnie cmoknij czubek biskupiego bucika, Pisia mendo..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • babaobaba 23.04.19, 17:00
    qwardian napisał:

> A teraz zgrabnie cmoknij czubek biskupiego bucika, Pisia mendo..
    >

Pisia mendo..... piszesz do swojego chłoptasia?
    Pytam bo nie czytuję smile

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • qwardian 23.04.19, 19:25
    Piszę do osoby rozpoczynającej kampanię wyborczą na rzecz PiS-u, dokładnie miesiąc przed datą wyborów. Zostałeś namierzony..

--
  • babaobaba 23.04.19, 19:40
    Często pisywałeś bzdury ale ta jest PIRAMIDALNA.

--
  • sz0k 23.04.19, 10:39
    babaobaba napisał:

> Też wyrażam dezaprobatę. Tym razem tylko tyle i aż tyle bo nie mam wątpliwości
    > kto tym baranom zaszczepił ten zwyczaj. A Wy, Drodzy Przyjaciele, wątpliwości m
    > acie?

Ja nie mam. To najpewniej byli nasi drodzy "starsi bracia w wierze":
    www.salon24.pl/u/beta/950664,judasz-i-himalaje-hipokryzji
    --
    "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
    Gilbert Keith Chesterton
  • babaobaba 23.04.19, 16:58
    Odpowiem ci, sz0ku, w duchu katolickim za wypowiedzią bpa Rafała Markowskiego, z którym, co jest rzadkością, też się zgadzam.

"- Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego - oświadczył biskup Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski."

www.salon24.pl/newsroom/950660,biskup-potepil-spalenie-kukly-judasza-w-pruchniku-kosciol-nie-toleruje-pogardy

Jak widać salonowcy prezentują szerokie spektrum poglądów na tą samą sprawę.

--
  • dachs 23.04.19, 17:28
    sz0k napisał:

> Ja nie mam. To najpewniej byli nasi drodzy "starsi bracia w wierze":

Każdy zaczyna od małego. Bankowości nauczą nas w następnej kolejności.
    smile
    --
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • wkkr 23.04.19, 18:54
    A ich też potępiasz?
    pbs.twimg.com/media/D42BmEpXsAAj4iO.jpg:large

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • babaobaba 23.04.19, 19:37
    Nie znam "ich" zwyczajów ale są brzydkie, jeśli kogoś się wiesza, chyba, że to był morderca.

--
  • wkkr 23.04.19, 21:40
    babaobaba napisał:

> Nie znam "ich" zwyczajów ale są brzydkie, jeśli kogoś się wiesza, chyba, że to
    > był morderca.
    ----------------
    A zdrajca wydający ludzi na śmierć?
    >
    >

--
  • wikul 24.04.19, 11:37
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57456866_2091775534211636_48870822248448000_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b9f474f9338dac8c16395dbfda6910b3&oe=5D363ECE

--
    "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
    Perła v. Cullinan1 v. au999
  • snajper55 24.04.19, 15:27
    babaobaba napisał:

> .........że zgodzę się z Brudzińskim.
    >
    > "Szef MSWiA wyraził swoją dezaprobatę wobec "sądu nad Judaszem", do którego dos
    > zło na Podkarpaciu w trakcie świąt wielkanocnych. Brudziński przestrzegł równie
    > ż przed wizerunkowym kosztem osobliwego zwyczaju."

To był sąd nad Judaszem??? Tak sobie Brudziński wyobraża sądy? A może tak sobie wyobraża jedynie sądy nad Żydami?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • oleg3 25.04.19, 08:04

Brudziński:
    > >Szef MSWiA wyraził swoją dezaprobatę wobec "sądu nad Judaszem"

Snajper:
    > To był sąd nad Judaszem???

Bredzisz Snajper. Jesteś durniem albo prowokiem. Znowu zastosowałeś ekwiwokację.

Cytat
    sjp.pl/ekwiwokacja
    błąd językowo-logiczny polegający na użyciu w jednym zdaniu lub wypowiedzi wyrazu o dwóch różnych znaczeniach, kiedy logika zdania nakazuje użycie tego wyrazu w jednym znaczeniu, np. Złodziej dopuścił się kradzieży kozy (zwierzęcia), więc poszedł do kozy (do aresztu, ale może do tego zwierzęcia?)

Brudziński użył >"sądu nad Judaszem"< (nazwa własne opisywanego zwyczaju), a ty >sądu < w rozumieniu instytucji wymierzającej sprawiedliwość.
  • snajper55 25.04.19, 16:23
    oleg3 napisał:

> Brudziński użył >"sądu nad Judaszem"< (nazwa własne opisywanego zwyczaj
    > u), a ty >sądu < w rozumieniu instytucji wymierzającej sprawiedliwość.

Nie znałem takiej nazwy tego "zwyczaju". Nazwy nijak nie pasującej do okładania kijami kukły symbolizującej Judasza. Bardziej by pasowała nazwa "bicie Żyda" (tak, wiem, powinno być "bicie Judasza").

S.
    --
  • oleg3 25.04.19, 16:35
    Zatem był to tylko błąd z powodu niedoinformowania.

Mam przyjemność poinformować Cię, że w 2010 r. Wielkanocny rytuał palenia kukły Judasza został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • dachs 25.04.19, 16:55
    oleg3 napisał:

> Mam przyjemność poinformować Cię, że w 2010 r. Wielkanocny rytuał
    > palenia kukły Judasza został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kultu
    > rowego UNESCO

Próbowałem sprawdzić u źródła, ale nie ma.
    Gdzie to może jeszcze być?

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • oleg3 25.04.19, 17:16
    > Próbowałem sprawdzić u źródła, ale nie ma.
    > Gdzie to może jeszcze być?

Starasz się Borsuku na wszelkie sposoby deprecjonować "do rzeczy". Ani on (portal) lepszy ani gorszy od innych. Kilka kliknięć i znalazłem to. Więcej musisz sam wyszukać.

www.nulk.cz/2017/01/30/vodeni-jidase/

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • dachs 25.04.19, 17:44
    oleg3 napisał:

> Starasz się Borsuku na wszelkie sposoby deprecjonować "do rzeczy".

Zaraz tam deprecjonować! Nie wierzę im, jako źródłu poznawania faktów.
    Choćby i teraz. Napisali o dziedzictwie UNESCO.
    Szukam na stronie UNESCO nie znajduję, pytam Ciebie.
    W Twoim linku ani słowa o UNESCO.
    Krajowe dziedzictwo, to jednak jest co innego.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • oleg3 25.04.19, 17:53
    Staraj się dalej.

--
  • dachs 25.04.19, 18:02
    oleg3 napisał:

> Staraj się dalej.

A po co?
    To nie mnie zależy na udowodnieniu, że czeskie topienie Judasza jest dziedzictwem UNESCO.
    I nie mnie zależy na obronie dobrego imienia pisma, które o tym informuje.

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • oleg3 25.04.19, 18:08
    Do mnie należy?

--
  • oleg3 25.04.19, 18:16
    Topienia Judasza na międzynarodowej liście nie ma, ale w lipcu 2012 roku na wniosek instytutu dziedzictwa z Pardubic trafiło ono na krajową listę dziedzictwa niematerialnego, którą prowadzi czeskie Ministerstwo Kultury. W 2018 roku listę ponownie zatwierdził minister Antonin Staněk.
    www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,1528,topienie-judasza-na-liscie-dziedzictwa-unesco-to-nie-takie-proste.html
    Prawdopodobnie źródło błędu jest tutaj:

Cytat
    Grzegorz Górny na łamach serwisu wpolityce.pl opublikował tekst, w którym twierdzi, że "gdyby Pruchnik leżał w Czechach, jego mieszkańcy mogliby zapewne w spokoju kontynuować swoje ludowe zwyczaje", tak jak robią to mieszkańcy wiosek w okolicach Pardubic. Zdaniem Górnego tamtejszy zwyczaj "Voděni Jidáše" trafił w 2010 roku na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Niestety, to nieprawda.

--
  • dachs 25.04.19, 18:23
    oleg3 napisał:

"Niestety, to nieprawda."

I tak to jest, jak się nie czyta do końca. smile

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • babaobaba 25.04.19, 18:44
    No cóż, nikt nie pokusił się o próbę odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie. Ja zaryzykuję: zwyczaj został "wyhodowany na piersi" Kościoła Katolickiego. Dzisiejsze odżegnywanie się od tego zwyczaju świadczy o tym, że Kościół się wstydzi. Wstydzi się także ściśle powiązana z Kościołem władza.. Może ten wstyd, wbrew głosom niedorzecznym, wyda dobre owoce?

--
  • dachs 25.04.19, 19:44
    babaobaba napisał:

> Ja zaryzykuję: zwyczaj został "wyhodowany na piersi" Kościoła Katolickiego.

W zasadzie zgoda. Nie podoba mi się jednak zwrot "wyhodowany na piersi" , bo zawiera w sobie konotację pejoratywną.
    Faktem jest, że to dzięki chrześcijaństwu właśnie Judasz, a nie kto inny stał się uosobieniem zdrajcy, ale przecież niechęć do zdrajcy należy do podstaw kodeksu moralnego każdej kultury.

> Dzisiejsze odżegnywanie się od tego zwyczaju świadczy o tym, że Kościół się wstydzi.

Kościół może się wstydzić jedynie tego, że jego wpływy na postępowanie mieszkańców "państwa kościelnego" są zbyt małe.

> Wstydzi się także ściśle powiązana z Kościołem władza..

Nie sądzę, że ta władza się nie wstydzi. Władza kalkuluje. Brudziński powiedział to, co Minister Spraw Wewnętrznych powiedzieć musiał.

> Może ten wstyd, wbrew głosom niedorzecznym, wyda dobre owoce?

Np. takie, że mieszkańcy Pruchnika nadal będą tłukli swojego Judasza, a za palenie kukły Żyda ktoś wreszcie pójdzie do więzienia.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • dachs 25.04.19, 19:46
    dachs napisał:
    Nie sądzę, że ta władza się nie wstydzi.
    mialo być
    Nie sądzę, że ta władza się wstydzi.
    --
  • babaobaba 25.04.19, 20:46
    dachs napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Ja zaryzykuję: zwyczaj został "wyhodowany na piersi" Kościoła Katolickieg
    > o.
    >
    > W zasadzie zgoda. Nie podoba mi się jednak zwrot "wyhodowany na piersi" , bo za
    > wiera w sobie konotację pejoratywną.

Rozumiem, że na konotację pejoratywną KK nie zasługuje. Gdyby tak było byłbym w nim co niedzielę a nie jestem. Zbyt wiele zła zawdzięczamy (dobre słowo?) Kościołowi. Od wieków. Przed wojną wydawano Rycerza Niepokalanej. Nie wiem czy miałeś w ręku ten periodyk. Ja miałem. To dlatego możliwe było Jedwabne miedzy innymi a zatrute owoce tych "dzieł" spożywamy do dziś.

> Faktem jest, że to dzięki chrześcijaństwu właśnie Judasz, a nie kto inny stał s
    > ię uosobieniem zdrajcy, ale przecież niechęć do zdrajcy należy do podstaw kode
    > ksu moralnego każdej kultury.

Tak jest w istocie w kodeksie moralnym każdej kultury ale czy powinno tak być w naszym, katolickim kodeksie? Zacznijmy od podstaw, od roli jaką Synowi wyznaczył Bóg Ojciec. Miał On zginąć na krzyżu za nas zatem rola jaką wyznaczył Judaszowi prowadziła do wykonania Bożego zamierzenia. To w ogromnym skrócie ale przecież każdy rozumie o co chodzi. Zatem rola zdrajcy odpada - zostaje Żyd.

>
    > > Dzisiejsze odżegnywanie się od tego zwyczaju świadczy o tym, że Kościół s
    > ię wstydzi.
    >
    > Kościół może się wstydzić jedynie tego, że jego wpływy na postępowanie mieszkań
    > ców "państwa kościelnego" są zbyt małe.

Jest to wstyd słuszny. Zbyt wielu kapłanów poświęca się robieniu mamony, politykowaniu.
    Zaniedbuje się owieczki.

> > Wstydzi się także ściśle powiązana z Kościołem władza..
    >
    > Nie sądzę, że ta władza się nie wstydzi. Władza kalkuluje. Brudziński powiedzia
    > ł to, co Minister Spraw Wewnętrznych powiedzieć musiał.

Zapewne masz rację niemniej swoją wypowiedzią Brudziński zrobił na mnie wrażenie. Była to wypowiedź zaskakująca.

> > Może ten wstyd, wbrew głosom niedorzecznym, wyda dobre owoce?
    >
    > Np. takie, że mieszkańcy Pruchnika nadal będą tłukli swojego Judasza, a za pale
    > nie kukły Żyda ktoś wreszcie pójdzie do więzienia.
    >
    Może smile

--
  • dachs 26.04.19, 22:38
    babaobaba napisał:

> Rozumiem, że na konotację pejoratywną KK nie zasługuje. Gdyby tak było byłbym w
    > nim co niedzielę a nie jestem.

Mnie to nie przekonuje. Chodzę do kościoła na mszę, a nie żeby zachwycać się księdzem.

> Zbyt wiele zła zawdzięczamy (dobre słowo?) Kościołowi. Od wieków.

Zbyt wiele dobra zostało przesłonięte przez znacznie mniej zła.
    Czy wiesz np. że pierwsze nowoczesne sądy z obrońcą i ścisłymi procedurami wprowadził kościół katolicki?

> Przed wojną wydawano Rycerza Niepokalanej. Nie wiem czy miałeś w ręku ten periodyk. Ja > miałem. To dlatego możliwe było Jedwabne miedzy innymi a zatrute owoce tych "dzieł"
    > spożywamy do dziś.

Myślę, że przeceniasz role kościoła w rozwoju antysemityzmu w Polsce. Niewątpliwie miał swój wkład, ale robienie z Ojca Kolbego żydożercy to tak, jak robienie z Kaczyńskiego prawicowca.
    Rycerz Niepokalanej nie był założony, jako pismo antysemickie, lecz misyjne.

> Tak jest w istocie w kodeksie moralnym każdej kultury ale czy powinno tak być w
    > naszym, katolickim kodeksie?

Nie rozumiem Tej wątpliwości. Czy katolicy wg. Ciebie, powinni pochwalać zdradę?

> Zacznijmy od podstaw, od roli jaką Synowi wyznaczył Bóg Ojciec. Miał On zginąć na krzyżu > za nas zatem rola jaką wyznaczył Judasz owi prowadziła do wykonania Bożego zamierzenia. > To w ogromnym skrócie ale przecież każdy rozumie o co chodzi. Zatem rola zdrajcy odpada - > zostaje Żyd.

To nielogiczne. Piszesz o rolach, jakie Bóg wyznaczył Synowi i Judaszowi.
    W myśl tych ról Jezus umarł na krzyżu, a Judasz go zdradził. Wypełniło się.
    Ale nie może być tak, że Jezus umarł naprawdę, a Judasz tylko grał rolę zdrajcy.
    Istnieje teraz moda na jego wybielanie, mam nawet w domu "Ewangelię wg Judasza" - ładny kawałek literatury, ale tylko literatury.

> Jest to wstyd słuszny. Zbyt wielu kapłanów poświęca się robieniu mamony, politykowaniu.
    > Zaniedbuje się owieczki.

Nie powiem, że nie.
    Ale po co zaraz łamać krzesła?

--
    /G.K. Chesterton/
  • babaobaba 27.04.19, 21:28
    dachs napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Rozumiem, że na konotację pejoratywną KK nie zasługuje. Gdyby tak było by
    > łbym w
    > > nim co niedzielę a nie jestem.
    >
    > Mnie to nie przekonuje. Chodzę do kościoła na mszę, a nie żeby zachwycać się ks
    > iędzem.
    ==================
    To jest to "racjonalne" podejście smile
    A gdybyś wiedział, ze to pederasta?

> > Zbyt wiele zła zawdzięczamy (dobre słowo?) Kościołowi. Od wieków.
    >
    > Zbyt wiele dobra zostało przesłonięte przez znacznie mniej zła.
    > Czy wiesz np. że pierwsze nowoczesne sądy z obrońcą i ścisłymi procedurami wpro
    > wadził kościół katolicki?
    ==================
    Wiem, to zasługa inkwizycji. Przy okazji wypróbowano hiszpańskie trzewiczki i inne takie.

> > Przed wojną wydawano Rycerza Niepokalanej. Nie wiem czy miałeś w ręku ten
    > periodyk. Ja > miałem. To dlatego możliwe było Jedwabne miedzy innymi a za
    > trute owoce tych "dzieł"
    > > spożywamy do dziś.
    >
    > Myślę, że przeceniasz role kościoła w rozwoju antysemityzmu w Polsce. Niewątpli
    > wie miał swój wkład, ale robienie z Ojca Kolbego żydożercy to tak, jak robienie
    > z Kaczyńskiego prawicowca.
    ==================
    Przesadziłeś, Dachs. Tego pana uczyniono świętym. To bardzo mocno podważyło mój stosunek do świętych.
    Legendę jaką do tego podłożono to majstersztyk propagandy. Ale niektórych przekonano.

> Rycerz Niepokalanej nie był założony, jako pismo antysemickie, lecz misyjne.

====================
    Miłe złego początki lecz koniec żałosny.....

>
    > > Tak jest w istocie w kodeksie moralnym każdej kultury ale czy powinno tak
    > być w
    > > naszym, katolickim kodeksie?
    >
    > Nie rozumiem Tej wątpliwości. Czy katolicy wg. Ciebie, powinni pochwalać zdradę
    > ?
    >
    > > Zacznijmy od podstaw, od roli jaką Synowi wyznaczył Bóg Ojciec. Miał On z
    > ginąć na krzyżu > za nas zatem rola jaką wyznaczył Judasz owi prowadziła do
    > wykonania Bożego zamierzenia. > To w ogromnym skrócie ale przecież każdy r
    > ozumie o co chodzi. Zatem rola zdrajcy odpada - > zostaje Żyd.
    >
    > To nielogiczne.
    ====================
    To logiczne aż do bólu.
    Gdyby nie kwestie związane z wiarą napisałbym "misterna intryga" Najpierw Bóg Ojciec, jako Wszechmogący, czyni Marię w cudowny sposób brzemienną, potem rodzi się chłopiec, który stając się dorosłym naucza, czyni cuda, podważa prawdy głoszone przez rabinów żydowskich czym wywołuje gniew tych ostatnich głosząc poglądy, które dziś nazwalibyśmy rewolucyjnymi. Zapada decyzja by się pozbyć Wichrzyciela. Wszystko to dzieje się z woli Boga. Role zostały rozpisane i zagrane by mogło się spełnić.

Piszesz o rolach, jakie Bóg wyznaczył Synowi i Judaszowi.
    > W myśl tych ról Jezus umarł na krzyżu, a Judasz go zdradził. Wypełniło się.
    > Ale nie może być tak, że Jezus umarł naprawdę, a Judasz tylko grał rolę zdrajcy.

>
    > Istnieje teraz moda na jego wybielanie, mam nawet w domu "Ewangelię wg Judasza"
    > - ładny kawałek literatury, ale tylko literatury.
    ===============
    Nie czytałem, ale ostatnio spotkałem się z podobnym zdaniem do mojego, wygłoszonym przez zupełnie nieznaną mi osobę. Jak Popow i Marconi, jednocześnie i niezależnie od siebie wymyślili radio smile
    Wracając do sedna - nikt nie mógł się wymówić od spełnienia roli jaka wyznaczył sam Bóg. Judasz znalazł się wśród apostołów bo został wybrany przez Jezusa. Gdyby był złym człowiekiem nie znalazłby się w zacnym gronie.
    >
    > > Jest to wstyd słuszny. Zbyt wielu kapłanów poświęca się robieniu mamony,
    > politykowaniu.
    > > Zaniedbuje się owieczki.
    >
    > Nie powiem, że nie.
    > Ale po co zaraz łamać krzesła?
    >

=================
    Nie korzystam z krzeseł ani ławek smile

--
  • a000000 27.04.19, 22:31
    babaobaba napisał:

Jak Popow i Marconi, jednocześnie i nieza
    > leżnie od siebie wymyślili radio smile

Nicola Tesla. Radio, silnik elektryczny czy prąd przemienny to robota Tesli. No i najważniejszy gadżet współczesnego prawdziwego mężczyzny - pilot do sterowania bezprzewodowego. Nawet na jakimś jeziorku pokaz urządził i sterował miniaturą stateczku.
    Geniusz wszech czasów. Tylko dziwak i bałaganiarz i dlatego zepchnięty przez współczesnych na margines.

to tak dla porządku.
    Co do meritum - też nie przypuszczałam że takich czasów dożyję, iż zgodzisz się z Brudzińskim.... Cud nad Wisłą mocium panie.

Ta cała hucpa w Pruchniku to prowokacja. Ten "obyczaj" już od lat nie istniał.... ktoś go wznowił i ANONIMOWO zawiadomił prasę... Dziś ten zawiadomiony dziennikarz o tym mówił. Pojechał i zobaczył jak dzieci są zagrzewane przez jakiegoś jegomościa do boju.... A tłum jak to tłum - zawsze się włączy tam gdzie rozróba... A dziennikarz zawsze hucpę wykorzysta - od tego jest.
    I to by było na tyle.

post scriptum : topieniu Marzanny, czy żydówka, czy Polka, też jestem przeciwna.

• snajper55 28.04.19, 01:29
    a000000 napisała:

> Ta cała hucpa w Pruchniku to prowokacja.

Podpowiem ci, że ta hucpa w Jedwabnem to też prowokacja (wiadomo czyja). A także getto ławkowe, pogromy Żydów, to, że "ty Żydzie" jest stosowane jako obelga, polskie szmalcownictwo czy Mały Dziennik Kolbego. To wszystko to są żydowskie prowokacje. Gdyż Polacy nie są antysemitami. Polski antysemityzm to wymysł dzikich, wrednych, kłamliwych, bezczelnych, podłych Żydów.

S.
    --
  • a000000 28.04.19, 12:07
    snajper55 napisał:

> Podpowiem ci, że ta hucpa w Jedwabnem to też prowokacja (wiadomo czyja). A takż
    > e getto ławkowe, pogromy Żydów, to, że "ty Żydzie" jest stosowane jako obelga,
    > polskie szmalcownictwo czy Mały Dziennik Kolbego. To wszystko to są żydowskie p
    > rowokacje. Gdyż Polacy nie są antysemitami. Polski antysemityzm to wymysł dziki
    > ch, wrednych, kłamliwych, bezczelnych, podłych Żydów.

no i po co pajacujesz??? co chcesz rozmyć w oparach absurdu?

• babaobaba 28.04.19, 15:36
    a000000 napisała:

Nicola Tesla. Radio, silnik elektryczny czy prąd przemienny to robota Tesli. No i najważniejszy gadżet współczesnego prawdziwego mężczyzny - pilot do sterowania bezprzewodowego. Nawet na jakimś jeziorku pokaz urządził i sterował miniaturą stateczku.
    Geniusz wszech czasów. Tylko dziwak i bałaganiarz i dlatego zepchnięty przez współczesnych na margines.
    ======================
    Nie jest to takie pewne. Dziś nie zarydzykowałbym takiej wypowiedzi bo powszechnie wiadomo, że twórcą radia jest nasz premier Morawiecki. Pierwsze odbiorniki wyszły spod jego ręki już kiedy był sześcioletnim chłopcem. Smykałka do majsterkowania mu została do dziś a za niedługo będziemy obchodzili uroczyście wyprodukowanie milionowego egzemplarza elektromobilu wg jego pomysłu.

--
  • snajper55 28.04.19, 01:52
    dachs napisał:

> Mnie to nie przekonuje. Chodzę do kościoła na mszę, a nie żeby zachwycać się ks
    > iędzem.

Skoro nie dla księdza chodzisz na mszę, to po co? Mnie uczono, że Bóg jest wszędzie i wszędzie można się modlić. Coś się od tamtych czasów zmieniło?

> Zbyt wiele dobra zostało przesłonięte przez znacznie mniej zła.
    > Czy wiesz np. że pierwsze nowoczesne sądy z obrońcą i ścisłymi procedurami wpro
    > wadził kościół katolicki?

Czy wiesz, że likwidację analfabetyzmu i elektryfikację zawdzięczamy komunistom? A także sporo innych dobrych rzeczy.

> Myślę, że przeceniasz role kościoła w rozwoju antysemityzmu w Polsce. Niewątpli
    > wie miał swój wkład, ale robienie z Ojca Kolbego żydożercy to tak, jak robienie
    > z Kaczyńskiego prawicowca.

Negujesz (przedwojenny) antysemityzm Kolbego? Autora takich, na przykład słów:

„żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu”

> Rycerz Niepokalanej nie był założony, jako pismo antysemickie, lecz misyjne.

Ważne jest co w tym periodyku znajdowali czytelnicy, a nie to, jako jakie pismo został on założony. A znajdowali takie teksty:

„Hitler żywcem bierze swe prawa z encyklik papieskich (…) ma wzory wśród Wielkich papieży, którzy zwalczali złość żydowską, ma on wzory wśród świętych, ma opatrznościowe posłannictwo, by poskromić złość żydowską i uratować ludzkość od żydo-komuny” (1939);

„Kradzież i fałszywe świadectwo stały się dziś głównym narzędziem działania trzymilionowej rzeszy ludności, wychowanej nie na chrześcijańskich zasadach Ewangelii, ale ponurych mrokach Talmudu, który pozwala kraść i kłamać, jeśli się ma do czynienia z obcym” (1939);

sam ojciec Kolbe: „Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię” (1938).

www.newsweek.pl/opinie/zydostwo-wzera-sie-jak-rak-w-cialo-narodu-autora-tych-slow-stowarzyszenie/q9k4dmf

S.
    --
  • a000000 28.04.19, 12:37
    snajper55 napisał:

> Czy wiesz, że likwidację analfabetyzmu i elektryfikację zawdzięczamy komunistom
    > ? A także sporo innych dobrych rzeczy.

????? Tesla był komunistą???? A może jezuici to komuniści, jeju o mój jeju....

• dachs 28.04.19, 23:57
    snajper55 napisał:

> Skoro nie dla księdza chodzisz na mszę, to po co?

Dla eucharystii

>Mnie uczono, że Bóg jest wszędzie i wszędzie można się modlić. Coś się od tamtych czasów >zmieniło?

Nic. Patrz wyżej.

> Czy wiesz, że likwidację analfabetyzmu i elektryfikację zawdzięczamy komunistom?

Wiem, że nad tym pracowali. Podobno tych najpilniejszych stawiali potem pod ścianę.

> Negujesz (przedwojenny) antysemityzm Kolbego? Autora takich, na przykład słów:
    > „żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało na
    > rodu”
    A także np. takich:
    "Mówiąc o Żydach, bardzo bym uważał na to, żeby czasem nie wzbudzić albo nie pogłębić nienawiści do nich w czytelnikach i tak już nastrojonych do nich czasem nawet wrogo. Na ogół więcej bym się starał o rozwój polskiego handlu i przemysłu, niż piętnował Żydów"

Może miał mniejszy wpływ na swoje pismo, niż by się wydawało.

--
    /G.K. Chesterton/
  • wkkr 29.04.19, 09:46
    snajper napisał:
    Czy wiesz, że likwidację analfabetyzmu i elektryfikację zawdzięczamy komunistom?
    ====
    Napisałeś to tak, jakby bez komuny świat stanął w miejscu i żadnego rozwoju by nie było.
    To jest błąd.
    Kraj by się rozwijał (pewnie szybciej niż za komunistów) a w ramach rozwoju zmniejszał by się analfabetyzm oraz wzrastał by poziom elektryfikacji. Oczywiście działo by się to ewolucyjnie a nie rewolucyjnie.
    ===
    I mam pewność ze w takim naturalnym modelu wysoki status społeczny i materialny nauczycieli został by utrzymany.
    To właśnie komuna jest odpowiedzialna a za upadek zawodu nauczyciela.

--
  • benek231 27.04.19, 22:20
    babaobaba napisał:

No cóż, nikt nie pokusił się o próbę odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie. Ja zaryzykuję: zwyczaj został "wyhodowany na piersi" Kościoła Katolickiego.
    Dzisiejsze odżegnywanie się od tego zwyczaju świadczy o tym, że Kościół się wstydzi. Wstydzi się także ściśle powiązana z Kościołem władza.. Może ten wstyd, wbrew głosom niedorzecznym, wyda dobre owoce?
    Ta banda gotowa jest juz zachowac sie jak ten Zyd ktory przeszedl na katolicyzm i spral po pysku napotkanego starozakonnego Zyda, za to, ze "wy Zydzi zabiliscie naszego pana Jezusa".
  • qwardian 25.04.19, 19:06

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24697225,sarna-z-plastikowa-butelka-na-glowie-blaka-sie-po-wroclawskim.html
    --
  • wikul 28.04.19, 23:19
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/54256801_789727561402157_4014451132083470336_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=33033d85be602742ddc4f5a384d046a2&oe=5D11611F

--
    "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
    Perła v. Cullinan1 v. au999
  • babaobaba 29.04.19, 06:58
    Ile można udawać?

--
  • cepekolodziej 29.04.19, 11:24
    W pewnym azjatyckim kraju świętuje się od setek już lat zwycięstwo nad innowiercami. Taki jeden król odczytywał odpowiedni fragment z ich świętych ksiąg, gdy tymczasem wbijano na pal trzech najbardziej zaciekłych (inteligentnie wymownych) przeciwników panującej religii.

Dziś inscenizuje się, dość realistycznie, to wbijanie. Krew, kozie czy bawole flaki, itd. Publiczność jest zachwycona. W końcu tradycja to tradycja. Trzeba. Jak najwierniej.

I jakoś nie widzę w światowych mediach, nie słyszę głosów oburzenia i humanistycznego sprzeciwu.

--
    Все это рок-н-ролл!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.