Dodaj do ulubionych

Kłamstwa gdańskiego biskupa

24.04.19, 08:46
Kłamstwa gdańskiego biskupa....pogrubiam ; jako komentarz

Kościelno-partyjna propaganda świąteczna w Gdańsku,


Abp Głódź: nie może być tak, że mniejszość rządzi większością
Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością - powiedział podczas mszy rezurekcyjnej w Bazylice w Gdańsku-Oliwie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, mówiąc o szerzeniu w kraju antychrześcijańskich haseł. Ocenił, że strajk nauczycieli krzywdzi uczniów.
Abp Sławoj Głódź twierdzi, że "ład społeczny i pokój poczyna czasem podważać agresja hałaśliwych antychrześcijańskich prądów i ideologii, promocja moralnego nihilizmu i społecznej arogancji", przykładem ma być karta LGBT
Mówiąc o strajku nauczycieli, stwierdził, że "trzeba mówić prawdę i stać po stronie prawdy" - Skrzywdzono wrażliwość, idealizm, zaufanie ludzi młodych, dzieci i młodzieży - ocenił
Nawiązując do pożaru katedry Notre Dame, powiedział, że był to "ogień oczyszczenia" i "zapowiedź duchowej przemiany".... I można dostrzec ten motyw trwałego trwania Kościoła z narodem, wierność Kościoła narodowi, a narodu Kościołowi, bo szliśmy i idziemy wspólną drogą, która trwa i nie ustaje. I o tym przypominać chociażby ustanowione przez Sejm święto chrztu Polski - mówił w homilii abp Głódź.
Podkreślił, że w Wielkanoc padają "słowa zmartwychwstałego: »Pokój wam«". - Słowa nadziei, słowa wzywające do pielęgnowania pokoju. I czynimy to od 25 lat w kraju wolnym i niepodległym, zabezpieczonym konstytucją, także konkordatem, choć dochodzą tu często różne głosy, że ma być podważany - dodał.
Zaznaczył, że "to wszystko gwarantuje, poprzez także ustawy i rozporządzenia, harmonię życia religijnego w społeczeństwie, w tym także obecność religii w szkole". - To zabezpiecza wolność religijną, a także jej prawną ochronę. I to tworzy społeczny ład i pokój, właściwy klimat dla relacji Kościół-państwo - dodał.
"Antychrześcijańskie prądy"
- Obserwujemy jak ten ład społeczny i pokój poczyna czasem podważać agresja hałaśliwych antychrześcijańskich prądów i ideologii, promocja moralnego nihilizmu i społecznej arogancji, apologia relatywizmu, który bywa, że za nic ma pojęcia zła i prawdy, wynosi na piedestał społecznej akceptacji bożka tolerancji. A zawarta w nim jest akceptacja nawet wobec największych wynaturzeń. Prowadzi to także do niszczenia narodowych tradycji, podważa fundamentalne pojęcia co do istoty rodziny, małżeństwa, świętości życia, przykazań, Dekalogu i daje zielone światło dla tzw. karty LGBT - mówił abp Głódź.
- To także dezawuuje rolę Kościoła i jego misję, jego nabyte prawa. To sprawia, że ustawiane są kierunkowskazy, by usuwać znaki święte z przestrzeni publicznej, religię ze szkoły, katechetów ze szkół i bywa to czynione w sposób burzliwy i krzykliwy - powiedział hierarcha.
Zwrócił uwagę, że "te ideologie, programy i propagujące je ugrupowania mają już nawet swoje przyczółki w samorządach lokalnych, a także i w parlamencie". - Formułują żądania, a nawet inicjatywy legislacyjne wymierzone w prawa ludzi wierzących, a nade wszystko w prawa Boże, w prawa wierzących, którzy przecież stanowią zdecydowaną większość obywateli. I nie może być tak, że mniejszość rządzi większością, bo to nie ma nic wspólnego z demokracją - podkreślił.
Edytor zaawansowany
 • oleg3 24.04.19, 09:59
  Wy czuk nie jesteście w stanie rozróżnić opinii od kłamstwa. Nie zamierzam wam pomagać.


  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • biologiczny_zegar 24.04.19, 23:10
  KK, tyle wart, co ich święci, Rydzyk i Jankowski razem wzięci ! Jak nie oszust, pedofil ! Intelektualne i moralne dno !
 • benek231 25.04.19, 08:51
  >> Zaznaczył, że "to wszystko gwarantuje, poprzez także ustawy i rozporządzenia, harmonię życia religijnego w społeczeństwie, w tym także obecność religii w szkole". - To zabezpiecza wolność religijną, a także jej prawną ochronę. I to tworzy społeczny ład i pokój, właściwy klimat dla relacji Kościół-państwo - dodał. >>

  Czyli powinien byc katabas zadowolony a nie zawracac dupe porzadnym ludziom, i bezustannie na cos utyskiwac.

  W sumie nie wiadomo czy klamal wczesniej, pozniej, czy tez tylko w cytacie co powyzej. Tak czy owak - klamal.
 • oleg3 25.04.19, 09:17
  benek231 napisał:

  > W sumie nie wiadomo czy klamal wczesniej, pozniej, czy tez tylko w cytacie co
  > powyzej. Tak czy owak - klamal.


  Конечно, товарищ Вышинский.


  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • benek231 25.04.19, 15:27
  Jako koscielna qrwa ty po prostu nie masz innego wyjscia jak byc kanalia i swinia.
 • oleg3 25.04.19, 15:35
  To jakieś kłamstwo abepe będzie wreszcie pokazane czy nie? Krzysiu, ty jako, absolutny, intelektualny lider tej grupki podstarzałych antyklerykałów, odpowiadasz za reputację grupy. Nie dacie rady pokazać ani jednego kłamstwa?

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • benek231 25.04.19, 15:44
  >> Słowa nadziei, słowa wzywające do pielęgnowania pokoju. I czynimy to od 25 lat w kraju wolnym i niepodległym, zabezpieczonym konstytucją, także konkordatem, choć dochodzą tu często różne głosy, że ma być podważany - dodał.
  Zaznaczył, że "to wszystko gwarantuje, poprzez także ustawy i rozporządzenia, harmonię życia religijnego w społeczeństwie, w tym także obecność religii w szkole". - To zabezpiecza wolność religijną, a także jej prawną ochronę. I to tworzy społeczny ład i pokój, właściwy klimat dla relacji Kościół-państwo - dodał. >>

  To nie moja wina, ze ty jestes inteligentny inaczej (logik z ciebie taki sam). Powyzej zacytowalem caly ineresujacy nas fragment. A jako taki stoi on w calkowitej sprzecznosci z tym calym wybrzydzaniem Godzia, utyskiwaniem, krytykowaniem, wybrzydzaniem. Bo albo te ustawy i rozporzadzenia gwarantuja harmonie zycia spolecznego w spoleczenstwie albi nie gwarantuja. Glodz twierdzi, ze gwarantuja zatem dlaczego wybrzydza na zjawiska nieistniejace gdyz w/w system gwarantuje ich nieistnienie.

  Innymi slowy Glodz klamie, w ktoryms miejscu.
 • oleg3 25.04.19, 17:00
  Krzysiu istniały definicje. Istniała na przykład definicja kłamstwa. Leciało to tak. Mamy świat (interesujący nas, dostępny, kawałek czasoprzestrzeni). W rozumie Krzysia, olega czy abepe Głodzia wytwarza się obraz tego świata. Kłamstwo to jest komunikat Krzysia, olega czy abepe Głodzia niezgodny z obrazem świata zawartym w rozumie Krzysia, olega czy abepe Głodzia. I to komunikat błędny z intencją oszukania innych posiadaczy rozumu.

  Na tym na razie kończę. Ciąg dalszy niewykluczony. Optymistycznie zakładam, że tyle może wystarczyć.


  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • benek231 25.04.19, 22:05
  Niepodlegle panstwo, konkordat, konstytucja, ustawy, rozporzadzenia, religia w szkole, sa gwarancja dla spolecznego ladu i pokoju - twierdzi klecha.

  Ale mowi tez klecha, ze o szerzeniu w kraju antychrześcijańskich haseł, o strajku nauczycieli co krzywdzi uczniów, o agresji hałaśliwych antychrześcijańskich prądów i ideologii, o promocji moralnego nihilizmu i społecznej arogancji", o karcie LGBT.

  Czyli natychmiast rzuca sie woczy rozdzwiek pomiedzy pierwsza czescia wypowiedzi a druga. Bo albo sa te gwarancje dla spolecznego ladu i pokoju albo ich nie ma. W pierwszej czesci gwarancje maja sie znakomicie. W drugiej, natomiast, rzeczywistosc jest pozbawiona gwarancji, przepelniona agresja i chaosem. W tym samym spoleczenstwie. Jednoczesnie. Zupelnie tak jakby to mialy byc dwa rozne spoleczenstwa, funkcjonujace w roznych epokach.

  Ja wiem, ze rola klechy jest wybrzydzanie, straszenie, grozenie, ciagle narzekanie, a rola parafian - czyli i twoja, Oleg - jest lykanie tego bez zastanawiania sie nad sensem tego co dany klecha mowi. Z racji tego "poslannictwa" musi sprzedawac klecha czesto tresci wewnetrznie i kompletnie sprzeczne ze soba. Bo wy barany i tak to kupicie a on swoja robote zrobic musi. Tyle, ze on doskonale zdaje sobie sprawe z powyzszego. On wie, ze musi was troche pooklamywac - im bardziej gladko i slisko, tym lepiej. A wszystko dla waszego dobra, Olegu3. I za to jestescie mu wdzieczni, gamonie.
 • oleg3 26.04.19, 09:11
  Krzysiu wyjaśniłem ci już czym jest kłamstwo. Wskaż konkretnie gdzie abepe kłamał.

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • benek231 26.04.19, 17:40
  oleg3 napisał:

  Krzysiu wyjaśniłem ci już czym jest kłamstwo. Wskaż konkretnie gdzie abepe kłamał.
  ***
  Ty jestes znacznie bardziej tepy niz kiedys sadzilem.
  W jego wystapieniu masz przynajmniej kilka ponaciaganych i nieuprawnionych stwierdzen. Kazde z nich niekoniecznie jest klamstwem, niemniej sklada sie na calosc znacznie wiekszego klamstwa, ktorego najwieksza czescia jest wspomniane istnienia gwarancji a zarazem jej nieobecnosc. To jest szereg niewielkich klamstewek, z ktorych kazde moze byc uznane za opinie, po prostu, niemniej calosc to jedno wielkie klamstwo majace na celu kontynuacje manipulowania przyglupimi parafianami.
 • oleg3 27.04.19, 07:10
  Twoja opinia Krzysiu na temat dyskutowanej wypowiedzi abepe powoli i konsekwentnie zbliża się do mojej. Napisałeś, że "Kazde z nich (stwierdzeń abepe) niekoniecznie jest klamstwem". I tego się trzymajmy!

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • benek231 27.04.19, 08:12
  oleg3 napisał:

  > Twoja opinia Krzysiu na temat dyskutowanej wypowiedzi abepe powoli i konsekwentnie zbliża się do mojej. Napisałeś, że "Kazde z nich (stwierdzeń abepe) niekoniecznie jest klamstwem". I tego się trzymajmy!
  ***
  To nie jest calkiem tak. Bo np. we fragmencie cytowanym ponizej, moim zdaniem, zawarte jest klamstwo gdyz nikt nie promuje nihilizmu i spolecznej arogancji. Sa ludzie ktorzy promuja nieco inny zespol wartosci, ale nie nihilizm. Dotyczy to takze LGBT. Katabas klamie, po prostu, oczerniajac LGBT.
  Mozna powiedziec, ze promowanie czegokolwiek innego niz on sam promuje to, jego zdaniem, promocja nihilizmu i spolecznej arogancji, ale jestem przekonany on nie jest az tak glupi by w to wierzyc. Po prostu bezwzglednie stara sie niszczyc konkurencje. Klamiac.

  >> promocja moralnego nihilizmu i społecznej arogancji", przykładem ma być karta LGBT >>
 • oleg3 27.04.19, 10:01
  Krzysiu. Stwierdzenie abepe o promocji nihilizmu jest opinią. Nie może zatem być kłamstwem. Tak samo jak twoja opinia, że "nikt nie promuje nihilizmu".

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • wikul 25.04.19, 17:11
  A co w tym dziwnego? Dziwne by było gdyby mówił prawdę. Chociaż do swoich podwładnych potrafi.

  natemat.pl/54551,pijak-i-prostak-ktory-uwielbia-ponizac-innych-ksieza-przestaja-milczec-na-temat-abp-slawoja-leszka-glodzia

  Charakterystyczne że tak "obiektywny" Bufon3 bierze go w obronę.


  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1 v. au999
 • oleg3 25.04.19, 18:24
  Kserokopiarko. To zdecydowanie przekracza twój potencjał.

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • wikul 25.04.19, 20:42
  bufon3 napisał:

  Gdybyś zdawał sobie sprawę z tego ile ty masz potencjału
  to sam byś się pierdolnął w ten głupi łeb zamiast powtarzać w kółko to samo.

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56407466_819194791783272_1524053799067451392_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_eui2=AeGIvbvmlHlL6DMQgPRh7d1qMTTsUkxhW2u8jjsWgvHSZ9cec94MgECGkrQbfP2AIc9h7VLiO8U_vi0BSFM8PpSNINrPQIgfbhsQFhGRf91zPw&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d213b9afff6a1b6fecfbeb542968bf3d&oe=5D4FE173


  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1 v. au999
 • boavista4 25.04.19, 22:22
  oi trolle anntykoscielne maja robote!!
 • oleg3 26.04.19, 09:22
  Jasne Wikul. Abepe to pijak, a każdy pijak to złodziej.

  www.facebook.com/467689333360318/videos/1296424480486795/?v=1296424480486795

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.