Dodaj do ulubionych

Oświadczenia arcybisk-ow po filmie Sekielskiego:O)

12.05.19, 09:05
>>
"Jestem głęboko poruszony" - pisze abp Wojciech Polak w reakcji na film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. Po obejrzeniu dokumentu o pedofilii w Kościele prymas Polski przeprasza i zapewnia, że "nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności". Z kolei abp Stanisław Gądecki dziękuje Sekielskiemu.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

W przeważającej części tenor tego filmu zgadza się z moimi doświadczeniami, jakie wyniosłem z wielu rozmów przeprowadzonych z pokrzywdzonymi. Jestem przekonany, że także ten film przyczyni się do jeszcze dokładniejszego przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Kościele >>

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24775348,tylko-nie-mow-nikomu-abp-polak-wydal-oswiadczenie-po-filmie.html#s=BoxOpImg4
Mozna powiedziec, ze po ostatnich bezczelnych i bezwstydnych wystepach w biskupach dokonala sie cudowna przemiana, stad ten zwrot o 180 stopni - swiety duszek czy co?

No i bardzo ladnie bo obawialem sie, ze beda kontynuowac chodzenie w zaparte. Najwyrazniej wyczuli, ze tym razem to im nie ujdzie na sucho. A takie "szczere" walniecie sie w klate - no ile to kosztuje? Tyle co nic bo to sa tylko slowa... poprawiajace PR, w dodatku.
Na parafianach niewatpliwie zrobilo to wrazenie. Jak zwykle gotowi sa przyjac te "szczerosc" za dobra monete. Bo czy maja lepsze wyjscie(?)
Zwlaszcza, ze teraz maja do czynienia z kolejna "dobra zmiana", a taka nalezy przyjmowac z otwartymi rekami. Pytanie tylko czy istotnie takie spryciule jak biskupi sa w stanie zmienic poglady w obliczu filmu Sekielskiego, tak z dnia na dzien(?) Nie wierze. Po prostu nakazywal to pragmatyzm.
Edytor zaawansowany
  • benek231 12.05.19, 17:36
    >>
    Przeprosiny biskupów, którzy miesiąc temu szli twardo w zaparte, a dziś - wystraszeni siłą argumentów filmu dokumentalnego, w których wcześniej odmówili wzięcia udziału oraz namówieni przez kościelnych PR-owców do ratowania dawno utraconej twarzy - bąkają o smutku, są tyle warte, co banknoty dawno już wycofane z obiegu. >>

natemat.pl/272467,kosciol-zmieni-podejscie-do-pedofilii-po-filmie-sekielskiego

Co ciekawe na tym wlasnie polega konserwatyzm kk - na trwaniu przy wlasnym stanowisku bez wzgledu na to jako no jest beznadziejne. Nie ustepuja az ostana do tego zmuszeni. Gdy wymysla, ze dalsze trwnie przy swoim oznaczac moze katastrofe, czyli tak jak teraz. I takie podejscia z konserwatyzmem niewiele ma wspolnego. To jest po prostu osli upor.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.