Dodaj do ulubionych

Nowe pokolenie artystów

13.05.19, 08:49
Młoda dziewczyna wzięła do Dolinki Szwajcarskiej młotek i zniszczyła jedną ze znajdujących się tam rzeźb. Wszystko nagrała i wrzuciła do internetu. Pierwotnie film, na którym widać jak dziewczyna niszczy młotkiem rzeźbę, został opublikowany na Instagramie, szybko został jednak skopiowany i opublikowany w wielu innych miejscach. Udało się również ustalić, kim jest dziewczyna, która dewastuje posążek. Okazuje się, że to modelka i aktorka, która pojawiała się m.in. w reklamie jednego z banków.

metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,24776640,nastolatka-wziela-do-dolinki-szwajcarskiej-mlotek-i-zniszczyla.html#s=BoxLoCpMT
Edytor zaawansowany
 • boomerang 13.05.19, 10:31
  No i jak taką ukarać? wyciąć jej łechtaczkę?
 • oleg3 13.05.19, 10:33
  A za co karać? Za artystyczną kreację?

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • kalllka 13.05.19, 10:34
  /Po co/ dlaczego karać?
 • qwardian 13.05.19, 10:46
  Jak karać? Salomonowo. Wytatuować zniszczony wizerunek na czole.

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • oleg3 13.05.19, 14:03
  qwardian napisał:

  > Jak karać? Salomonowo. Wytatuować zniszczony wizerunek na czole.

  O karaniu nie może być oczywiście mowy. Panienka ma status artystki i wszystko co robi jest s z t u k ą. Żyjemy w czasach odwrócenia relacji dzieło -----> artysta. W strasznych czasach ciemnoty pierwotne było dzieło. Kto stworzył dzieło był artystą . Teraz wszystko co zrobi artysta jest dziełem. Relacja wygląda tak artysta* -----> dzieło. Nastoletnia artystka* przekroczyła po prostu kolejną granicę ograniczającą wolność artystyczną.


  * Współcześnie artystą zostaje się na podstawie medialnej nominacji.
 • dachs 14.05.19, 11:51
  oleg3 napisał:

  > W strasznych czasach ciemnoty pierwotne było dzieło. Kto stworzył dzieło
  > był artystą . Teraz wszystko co zrobi artysta jest dziełem.

  Bardzo ładny aforyzm.

  > * Współcześnie artystą zostaje się na podstawie medialnej nominacji.

  Ba, to by jeszcze nie było takie złe.
  Artystą zostaje się poprzez złożenie deklaracji.


  --
  Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
  /G.K. Chesterton/
 • babaobaba 13.05.19, 10:45
  Być może, Oleg, kopiesz się we własne jaja. Pewnie dziecko było zideologizowane i ustawione na niszczenie pamiątek socrealizmu. Poza tym w informacji dziennikarskiej nie ma słowa o tym jakie otrzymała wychowanie, czy była ochrzczona i bierzmowana, czy chodziła na religię. To dałoby jakieś podstawy do tego by wyciągnąć wnioski z roli jaką odgrywa w Polsce kościół katolicki a jaką powinien odgrywać.

  --
  Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
 • oleg3 14.05.19, 09:27
  Julia opublikowała na swoim koncie na Instagramie zdawkowe przeprosiny. "Przepraszam wszystkich" - napisała i dodała, że nie ma zamiaru tłumaczyć, dlaczego to zrobiła, bo "to jej prywatna sprawa".

  Później skomentowała sprawę w relacji na żywo w internecie, którą w niedzielę prowadził jej kolega. Zadeklarowała w niej, że w poniedziałek ma zamiar sama pójść na policję. Mówi, że chce się przyznać do tego, co zrobiła oraz zgłosić groźby, które od momentu opublikowania filmu, dostaje. Przyznaje się również, że podczas zdarzenia była pod wpływem alkoholu, ale, jak podkreśla, nie brała żadnych innych środków odurzających. Dodaje, że jej zdaniem wysyłanie jej gróźb i wyzwisk jest nieadekwatne do sytuacji. - Jeśli ważniejsza jest dla was rzeźba bez duszy, niż człowiek, który ma duszę, no to k***a serio, za*****cie - mówi zdenerwowana dziewczyna.
  metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,24780529,nastolatka-zniszczyla-rzezbe-w-dolince-szwajcarskiej-konserwator.html#s=BoxLoCpMT
 • qwardian 14.05.19, 10:15

  oleg3 napisał:

  - Jeśli ważniejsza jest dla was rzeźba bez duszy, niż człowiek, który ma duszę, no to k***a serio, za*****cie - mówi zdenerwowana dziewczyna.


  To ma głębszy sens kulturowy, który tak trafnie scharakteryzował Himmler na przemówieniu w Poznaniu. Wschodnia i bliskowschodnia rządza zniszczenia, w odróżnieniu od zachodniej cywilizacji i jej pragnienia budowania rzeczy pięknych. To nie dotyczy się tego posągu pewnie odlanego w formie, ale argumentacja wyżej zaprezentowana wspaniale się w to wpisuje.

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • oleg3 14.05.19, 11:55
  Ja w ten "głębszy sens kulturowy" nie zamierzam wnikać. Nazizm to dla mnie odrażająca wersja socjalizmu z irracjonalnymi nurtami.

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • qwardian 14.05.19, 12:12
  No więc mamy to co mamy na własne życzenie.

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.