14.05.19, 13:31

"[...] miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wypadków miłosnych” zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie" – pisze Młynarska i przyznaje, że nie wie i nie rozumie dlaczego do tej sceny nie zatrudniono dublerki. "Mogę się tylko domyślać, że była to jakaś popaprana wizja artystyczna gościa, który był zapewne przekonany, że skoro jest ważny, sławny i wszyscy się do niego modlą, to mu po prostu wolno" – dodaje.
dorzeczy.pl/kraj/102614/po-filmie-sekielskiego-mlynarska-oskarza-wajde.html
lider Wiosny - jako prezydent Słupska miał okazję pokazać jak skutecznie walczyć z pedofilią. Chodzi o głośną sprawę Pawła K., instruktora tańca w Słupskim Ośrodku Kultury, który miał m.in. współżyć z 13- i 14-latką oraz rozpijać dzieci. Urzędnicy w Słupsku na długo przed wybuchem afery mieli sygnały o wykorzystywaniu nieletnich przez K. Do ośrodka wpłynął wtedy anonim z informacją o podejrzanych relacjach nauczyciela tańca z dziewczynkami. Na władzach miasta nie zrobiło to jednak żadnego wrażenia. Wczoraj w "Kropce nad i" Robert Biedroń przekonywał, że podjął wówczas "bardzo ważne decyzje, jakie powinno się podejmować". – Natychmiast zawiesiłem tego faceta i wysłałem dokumenty do prokuratury. Natychmiast to zrobiliśmy i tak powinno się dziać w takich sprawach i być standardem – oświadczył.
Czy na pewno zrobił wszystko co mógł? Dziennikarz Radia Gdańsk, Przemysław Woś opublikował wiadomość od prokuratury w Słupsku. Wynika z niej, że ówczesne władze tego miasta nie złożyły nawet zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pawła K.
dorzeczy.pl/kraj/102624/biedron-przylapany-na-klamstwie-tak-walczyl-z-pedofilia-w-slupsku.html
Edytor zaawansowany
  • sz0k 14.05.19, 13:37
    [cut]

Przecież i tak wiemy jak ten wątek sie potoczy.

--
    "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
    Nicolás Gómez Dávila
  • qwardian 14.05.19, 13:51
    Czy to ten sam Wajda, czy jakiś inny?

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • oleg3 14.05.19, 13:53
    qwardian napisał:

> Czy to ten sam Wajda, czy jakiś inny?

Wajda jest tylko jeden!

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • qwardian 14.05.19, 14:06
    Nigdy nie wspominał, że zgwałciła go czternastolatka...

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • t_ete 14.05.19, 23:14
    oleg3 napisał:

>
    > "[...] miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wyp
    > adków miłosnych” zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej
    > z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środk
    > ów uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na
    > planie" – pisze Młynarska i przyznaje, że nie wie i nie rozumie dlaczego do tej
    > sceny nie zatrudniono dublerki. "Mogę się tylko domyślać, że była to jakaś pop
    > aprana wizja artystyczna gościa, który był zapewne przekonany, że skoro jest wa
    > żny, sławny i wszyscy się do niego modlą, to mu po prostu wolno" – dodaje.

Moze dlatego tak sie stalo, ze na planie filmu przez caly czas byla
    mama Pauliny Mlynarskiej - aktorka - Adrianna Godlewska.
    Grala zreszta jej 'filmowa' matke.

To nie Wajdzie 'wszystko bylo wolno'. To mama Pauliny aprobowala by jej
    nieletnia corka grala w trudnych dla nastolatki - scenach. Zgodzila sie
    by corce podawano srodki uspokajajace i alkohol.

Wajdzie nie mozna zadac pytania - dlaczego narazil mlode dziewcze
    na stres ? Wajda nie zyje. Ale mama - czyli Adrianna Godlewska - zyje.
    Mozna pytac, mozna miec zal ... jesli faktycznie ma sie ten zal.

A co wydarzylo sie po premierze filmu 'Kronika wypadkow milosnych'
    (ktory swiecil triumfy) ?
    Paulina Mlynarska przerwala nauke w liceum i wyjechala w wieku 16 lat do Paryza.
    No przeciez nie uciekla z domu wink
    itd.itd.

Wajda to nie pierwszy rezyser, na ktorego skarzyli sie aktorzy czy aktorki
    (ze despotyczny, ze poniewierajacy ludzmi itd.)
    Ale akurat w tym przypadku - to mama Pauliny Mlynarskiej wziela odpowiedzialnosc
    za to - ze jej 14 letnia corka zagrala w tym filmie.

No i tyle.

tete
  • piq 15.05.19, 00:59
    ...człowiek o jakim takim poczuciu przyzwoitości powiedziałby matce Adriannie Godlewskiej, że chyba ją poyebało i zatrudnił dublerkę 14-latki. Wajda tego nie zrobił, bo był bucem, przekonanym o własnej wielkości oraz że z tego powodu wszystko mu wolno, choć zrobił w zasadzie tylko dwa naprawdę dobre filmy: "Wesele" i "Ziemię obiecaną". Znam jego asystenta z czasu pracy w teatrze, anegdoty o odklejeniu Wajdy, chyba że była to po prostu zadufana w sobie głupota, sypie jak z rękawa.
  • oleg3 15.05.19, 10:36
    Tete,
    ja nie jestem od ustalania win. Idzie mi raczej o coś innego. O przykładanie aktualnych (słusznych coby nie było wątpliwości) miar do zdarzeń i sytuacji sprzed lat. I o to, by te miary przykładać równo. Do wybitnych reżyserów, chórmistrzów, psychiatrów i ideologów też. Nie tylko do prezbiterów i episkopusów. Zamiatanie pod dywan pedofilii nie dotyczy tylko KK. Nawet rodzice przymykali oko. Przypomnę
    pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Krolopp

Informacje o molestowaniu chórzystów przez Kroloppa pojawiały się już od lat 60., nigdy jednak nie zostały sformułowane w postaci doniesienia o popełnieniu przestępstwa[8].

16 czerwca 2003 został zatrzymany pod zarzutem poddawania osób małoletnich innym czynnościom seksualnym[5][4][9]. 13 stycznia 2004 rozpoczął się proces o molestowanie seksualne małoletnich chórzystów[10], którego dyrygent dopuszczał się w latach 1994–1998. W lutym 2004 w związku z podejrzeniem nowotworu u Kroloppa zdiagnozowane zostało zaawansowane AIDS i proces zawieszono na czas szeregu operacji[8].

Ostatecznie 24 lipca 2004 sąd skazał Kroloppa na karę ośmiu lat pozbawienia wolności.

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • t_ete 15.05.19, 14:23
    oleg3 napisał:

> Tete,
    > ja nie jestem od ustalania win. Idzie mi raczej o coś innego. O przykładanie ak
    > tualnych (słusznych coby nie było wątpliwości) miar do zdarzeń i sytuacji sprze
    > d lat. I o to, by te miary przykładać równo. Do wybitnych reżyserów, chórmistrz
    > ów, psychiatrów i ideologów też. Nie tylko do prezbiterów i episkopusów. Zamiat
    > anie pod dywan pedofilii nie dotyczy tylko KK. Nawet rodzice przymykali oko. Pr
    > zypomnę

Domyslam sie, ze mama Pauliny Mlynarskiej wowczas uznala wstepnie, ze choc filmowa
    scena seksu moze byc dla jej corki trudna - to film jest najwazniejszy.
    Ale to jednak dzialo sie 'na jej oczach'.
    To ona - jako matka byla odpowiedzialna za corke - czyz nie ?

Robienie z Wajdy potwora i pomijanie milczacej zgody matki - nie opowiada nam calej
    prawdy o tamtej rzeczywistosci. To nie do konca pelna refleksja.
    Byc moze Paulinie Mlynarskiej tak jest latwiej.
    Tym bardziej, ze niezyjacy Wajda nie moze juz zabrac glosu w dyskusji.
    Matka moze. Ale corka ja chroni.

To wybor Pauliny Mlynarskiej.

Wajde znam z pracy rezyserskiej. Z dziesiatkow filmow, ktore ogladalam.
    Nie wiem jakim byl czlowiekiem.
    Pauline Mlynarska znam z roli w 'Kronice wypadkow milosnych' oraz z
    mediow. Duzo opowiada o swoim zyciu. Znak czasow. Ale naprawde to
    nie wiem jakim jest czlowiekiem.

tete

• oleg3 15.05.19, 14:29
    Tete,

złośliwie zauważę, że zachowujesz się jak ta "wierząca baba", która nie widzi winy pedofila wikarego. Albo jak ten biskup, co gadał, że "dzieci same się pchają". Stosujesz do obrony Wajdy już przećwiczony schemat przy sprawie Polańskiego.

--
  • t_ete 15.05.19, 23:38
    oleg3 napisał:

> złośliwie zauważę, że zachowujesz się jak ta "wierząca baba", która nie widzi w
    > iny pedofila wikarego. Albo jak ten biskup, co gadał, że "dzieci same się pcha
    > ją". Stosujesz do obrony Wajdy już przećwiczony schemat przy sprawie Polańskieg
    > o.

Brawo.
    Pomiesciles w jednym : pedofila, biskupa, Wajde i Polanskiego.
    Mozesz byc z siebie dumny.

tete

• oleg3 16.05.19, 09:19
    t_ete napisała:

> Brawo.
    > Pomiesciles w jednym : pedofila, biskupa, Wajde i Polanskiego.
    > Mozesz byc z siebie dumny.

Ty też możesz być z siebie dumna. Zgrabnie zamiatasz pod dywan, to co niewygodne.
  • t_ete 16.05.19, 10:36
    oleg3 napisał:

> Ty też możesz być z siebie dumna. Zgrabnie zamiatasz pod dywan, to co niewygodn
    > e.

Jeszcze raz powtorze - bo udajesz, ze nie rozumiesz : to nie Wajdzie 'wszystko bylo wolno'.
    Ludzie mu na to pozwolili. Dorosli ludzie.
    Cala ekipa filmowa, lacznie ze scenarzysta Tadeuszem Konwickim.
    I - co najwazniejsze - mama Pauliny.

Tak wlasnie powstaja 'bogowie'. Dzieki otoczeniu,
    ktore z jednej strony plawi sie w promieniach wielkiego nazwiska, z drugiej
    - po cichu - zlorzeczy i wyklina. Ale nie ma odwagi powiedziec : nie.
    Lub po prostu korzysci przewazaja nad niekorzysciami, wiec
    'stula dziob' i korzysta.

Nie usprawiedliwiam Wajdy. Nic z tych rzeczy.
    Ale nie mozna go o to zapytac poniewaz nie zyje.
    Pytac mozna innych - ktorzy wowczas tam byli.

Oni powinni zerknac w lustro i zastanowic sie dlaczego
    na to pozwolili.

Standardy ? Kultura ? Mentalnosc ? Poziom cywilizacyjny ?

Dla porownania - inny rezyser - Scorsese, tworca 'Taksowkarza' z 1976 r., w ktorym
    13-letnia Jodie Foster zagrala prostytutke.

"Jodie Foster kpiła po latach, że choć była wtedy "dziewczynką od Disneya", doskonale wiedziała, jak zagrać prostytutkę-nimfetkę – wychowała się w Los Angeles i takie dziewczyny jak Iris mijała na ulicy codziennie. Ale i tak musiała odbyć "parogodzinną sesję z psychologiem, aby dowieść, że jest wystarczająco normalna, by zagrać dziwkę".

Na planie "Taksówkarza" towarzyszyła jej nie tylko matka, ale też pracowniczka opieki społecznej. Ta miała pilnować, aby nie przekraczano przepisów dotyczących pracy małoletnich (np. zakaz udziału w nocnych zdjęciach). Z uwagi na wiek nie wchodziło też w grę, aby Foster grała w jakichkolwiek prowokacyjnych scenach. Gdy było trzeba, jako dublerka występowała jej 19-letnia siostra.

Gdy "Taksówkarz" wszedł na ekrany, Foster nadal była zbyt młoda, by wejść do kina bez opieki rodzica lub dorosłego opiekuna."

tete

• oleg3 16.05.19, 11:03
    Tete,

ja pisałem coś o głupocie przykładania współczesnych miar do zdarzeń z przeszłości. Zdarzeń w innym kontekście mentalnym, kulturowym. I o przykładaniu równych miar do reżyserów i biskupów. O powszechnym (nie tylko w KK) zamiataniu pedofilii pod dywan. I o paru jeszcze sprawach. Wajda nie jest pedofilem, nie jest też obrońcą pedofilów. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Wyśmiewasz "wierzące baby", a zachowujesz się tak jak one. Rodzice chórzystów broniący Kroloppa to ciemne baby omamione przez proboszcza?

--
  • t_ete 16.05.19, 16:20
    oleg3 napisał:

> ja pisałem coś o głupocie przykładania współczesnych miar do zdarzeń z przeszło
    > ści. Zdarzeń w innym kontekście mentalnym, kulturowym. I o przykładaniu równych
    > miar do reżyserów i biskupów.

Scorsese nakrecil 'Taksowkarza' w 1976 r, Wajda - 'Kronike wypadkow milosnych' w 1985 r.
    Po fragmencie, ktory wkleilam - dostrzegasz chyba roznice w podejsciu do mlodziutkiej dziewczyny ?
    Przykladanie wspolczesnych miar to jedno - ale i dostrzezenie na jakim poziomie mentalnosciowym, kulturowym bylismy 30 lat temu.

>Wajda nie jest pedofilem, nie jest te
    > ż obrońcą pedofilów. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo.

Gdyby byl - juz by to ujawniono. Z luboscia. Nic tak nie ozywia pierwszych stron gazet
    jak pieprzny skandal.

>Wyśmiewasz "
    > wierzące baby", a zachowujesz się tak jak one.

Nie pomyslalam, ze wiara w Ojca Rydzyka
    to to samo co wiara w Boga.
    Ty tak uwazasz ?

>Rodzice chórzystów broniący Kroloppa to ciemne baby omamione przez proboszcza?

Wlasnie tak.
    Dobre slowo - omamieni.
    Co ich omamilo ? Pozycja Kroloppa, jego mozliwosci, korzysci plynace
    z udzialu ich dzieci w chorze ?
    A ze bronili Kroloppa pozniej ?
    To dosc proste.
    Nie chcieli uwierzyc bo wowczas byliby wspolwinni.
    Musieliby nosic w sobie ten ciezar. A czlek z natury ciezarow nie lubi.
    Szuka komfortu. Dlatego ucieka od prawdy, od odpowiedzialnosci.

To samo mozna powiedziec o ludziach tworzacych komitet
    obrony ksiedza, ktory dopuscil sie okropnych
    czynow wobec dzieci.

tete
  • oleg3 16.05.19, 16:31
    Teta, tylko jeden sprzeciw.

> Nie pomyslalam, ze wiara w Ojca Rydzyka
    > to to samo co wiara w Boga.
    > Ty tak uwazasz ?
    Co to ma być? O co chodzi?

--
  • t_ete 16.05.19, 22:43
    oleg3 napisał:

> Teta, tylko jeden sprzeciw.
    >
    > > Nie pomyslalam, ze wiara w Ojca Rydzyka
    > > to to samo co wiara w Boga.
    > > Ty tak uwazasz ?
    > Co to ma być? O co chodzi?

Napisales chwile wczesniej : Wyśmiewasz "wierzące baby"

W watku 'Tylko nie mow nikomu' - napisalam :

"Ale nie dam glowy ... gdyby pojawil sie tam dziennikarz i 'zlowil' jakas
    wzmozona 'babcie' to moze i stanelaby w obronie 'atakowanego Kosciola'
    i napyskowala, ze Sekielski zatrudnil aktorow a ksieza sa swieci ..."

oraz

"Rzecz w tym - kto dla owej (symbolicznej) wierzacej babci (przekonanej,
    ze film 'Tylko nie mow nikomu' jest atakiem na KK a film Sekielskich to mistyfikacja)
    - jest autorytetem... ?

Z pewnoscia nie Prymas Polski.
    Z pewnoscia nie arcybiskup Gadecki.
    Nie wydaje sie by krytyczny glos wielu ksiezy o zaniechaniach niektorych biskupow
    mial jakikolwiek wplyw na opinie 'babci'.

Ktoz wiec ?
    Komu 'babcia' wierzy jak Panu Bogu ?

Jest ktos taki. Ma wlasne media i polityczne wplywy.
    Wykorzystuje je bez mrugniecia okiem do zdobywania kasy.
    Rzadzi polskim Kosciolem - a przynajmniej spora jego czescia.
    Jesli o filmie Sekielskich mowi, ze 'problem pedofilii w kosciele
    jest wytworem medialnym' - i proponuje zakup 'jedynie prawdziwej' ksiazki
    na ten temat
    - to ja nie mam zludzen jaka bedzie reakcja czesci osob
    wierzacych. Kupia ksiazke promowana przez Ojca Rydzyka a na glos
    Prymasa Wojciecha Polaka zamkna uszy."
    .................................................................................................................

Nie wysmiewam osob wierzacych.
    Jest cos groteskowego w tym, ze glos Prymasa Polski
    w sprawie filmu 'Tylko nie mow nikomu'
    przegrywa 'walke o katolickie dusze' z medium Ojca Rydzyka.

tete
  • oleg3 17.05.19, 07:32
    Dalej nie rozumiem, ale mogę z tym żyć.

--
  • dachs 16.05.19, 23:22
    oleg3 napisał:

> Stosujesz do obrony Wajdy już przećwiczony schemat przy sprawie Polańskiego.

Czy masz na myśli ten schemat, który przy okazji księdza pedofila każe mówić, że Polański też?

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • oleg3 17.05.19, 07:28
    dachs napisał:

> > Stosujesz do obrony Wajdy już przećwiczony schemat przy sprawie Polańskiego.

> Czy masz na myśli ten schemat, który przy okazji księdza pedofila każe mówić, że Polański też?

Chyba jasne jest, że miałem na myśli schemat: przyszła z mamusią.
  • oleg3 17.05.19, 08:39
    dachs napisał:

Zainspirowałeś mnie do napisania jeszcze paru zdań. To są uwagi ogólne; nie odnoszą się do twoich stwierdzeń i nie są atakiem, a nawet przytykiem.

Każdy głos, ustawiający bolesny problem rozliczenia pedofilii w KK, w innym kontekście niż likwidacja struktur kościelnych i masowa apostazja, jest natychmiast atakowany jako obrona pedofilów. To już prawie odruch Pawłowa. Oczywiście polscy biskupi nie sprostali wyzwaniu, a kardynalną przyczyną było zabetonowanie lustracji kleru. Prawdopodobnie wszyscy księża-pedofile czynni przed 1989 byli TW. Dobry Bóg dał polskiemu Kościołowi wybitnych mężów "za komuny", a później niestety wyłącznie przeciętniaków.

--
  • benek231 15.05.19, 03:43
    oleg3 napisał:

Przemysław Woś opublikował wiadomość od prokuratury
    Az trzy osrodki smrodu: Woś, DoRzeczy, prokuratura Ziobry.

Biedron jest zbyt inteligentny by generowac tego rodzaju, latwe do obnazenia, klamstwa. Osobiscie najbardziej nie wierze waszej klamliwej, ziobrowej, prokuraturze. Za jakis czas okaze sei, ze do prokuratury wplynelo co nalezy ale sie jakos zawieruszylo. Kaczynscy klero-faszysci to klamcy, i jest to wszystko co nalezy wiedziec.
  • oleg3 15.05.19, 10:11
    Lider Wiosny Robert Biedroń przekonuje, że jako prezydent Słupska szybko zareagował na informacje o dewiancie. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej i śledczych było inaczej – donosi dziennik.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-problemy-biedronia-ze-slupskim-pedofilem,nId,2991580#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
  • au999 15.05.19, 11:16
    - chór Poznańskich Słowików, chyba najbardziej obrzydliwa afera pedofilska bo pedofil Wojciech Krolopp był chory na hiv i zarażał tych chłopców. Obrzydliwa również z tego powodu, iż zarówno władze jak i ludzie z tzw. kultury i sztuki dobrze o tym wiedzieli i nic nie robili. Ba! w towarzystwie tzw. artystów wypadało pochwalić się nowym dowcipem nt. pedofilii w chórze.
    - psycholog Andrzej Samson, guru środowiska, a w rzeczywistości bandyta pedofilski. Lansowany przez filmowców w swoich filmach. Wykorzystywał pozycję psychoterapeuty do czynów pedofilskich. Tak ten guru leczył dzieci.
    - Piotr Tymochowicz, skazany pedofil, teraz w zakładzie karnym, a 4 lata temu doradca prezydenta Komorowskiego w czasie wyborów właśnie.
  • t_ete 16.05.19, 00:07
    au999 napisał:

> - Piotr Tymochowicz, skazany pedofil, teraz w zakładzie karnym, a 4 lata temu d
    > oradca prezydenta Komorowskiego w czasie wyborów właśnie.

Przeciez to nieprawda.
    Tymochowicz zapowiadal, ze chetnie Komorowskiemu doradzi. Publikowal jakies teksty
    w mediach.Media pisaly o tym ze znakiem zapytania.
    Kancelaria Prezydenta Komorowskiego zaprzeczyla, ze Tymochowicz doradzal bedzie.

Tymochowicz doradzal Tyminskiemu, Krzaklewskiemu, Kaminskiemu i wykreowal Leppera.
    Zdaje sie, ze krotko wspolpracowal z Palikotem, potem mial doradzac SLD - ale nie wiem czy byl to plan - czy rzeczywiscie doradzal.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.