Dodaj do ulubionych

VujekDave o filmie Sekielskiego

15.05.19, 11:17
a raczej chyba o Sekielskim. Wyszedł z założenia , że z faktami się nie dyskutuje?

www.youtube.com/watch?v=pU2uY_3qHbA
Edytor zaawansowany
 • dachs 15.05.19, 14:02
  Z faktami nie, ale ze sposobem ich prezentowania tak.
  Dwie minuty tego filmu (4-6) każą naprawdę zastanowić się czy Sekielskiemu bardziej chodzi o dzieci, czy o kościół.

  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • sz0k 15.05.19, 15:53
  andrzejg napisał:

  > a raczej chyba o Sekielskim. Wyszedł z założenia , że z faktami się nie dyskutu
  > je?
  >
  > www.youtube.com/watch?v=pU2uY_3qHbA

  Jedną z ludzkich słabości jest łatwość w osądzaniu, ocenianiu i ferowaniu wyroków na temat innych. Często oczywiście pochopnym i krzywdzącym. Jako katolicy powinniśmy się tego wystrzegać ("Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni", "Jaką miarą mierzycie taką wam odmierzą", itd.), ale cóż człowiek jest tylko człowiekiem.

  Co do filmiku, który zalinkowałeś to po pierwsze dzięki - całkiem ciekawie mówi. To o nadwadze i kompleksach mógł i raczej powinien sobie darować. Emocje pewnie wzięły górę, zdarza się każdemu. Reszta ocen myślę, że warta wzięcia pod rozwagę, tym bardziej że autor stara się je jednak jakoś uargumentować, a nie rzuca sobie od tak.

  --
  "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
  Nicolás Gómez Dávila
 • benek231 15.05.19, 17:09
  koscielnych, choc nikt mu tego nie zabranial. A jak widac tez potrafi robic filmiki. Najwyrazniej uznal, ze wszystko jest w porzadku, czyli zadnej pedofilii w kk nie ma, nie bylo i nie bedzie. Bo dobremu katolikowi nie przystoi inne myslenie.

  Nie za bardzo potrafila koscielna qrwa przypieprzyc sie do filmu to chociaz sprobowala tradycyjnie po katolicku, czyli od strony intencji. No bo ten Sekielski dobrych intencji nie mogl miec, skoro nie tyle zajmowal sie dziecmi (przedszkole mial zalozyc, czy co?) i nawet pedofilami, co calym klerem. Nie przyszlo mu do pustaka, ze moze wlasnie zderzyl sie z CUDEM gdyz pan Bozia zarzadzil, iz intencje intencjami ale najwazniejsze sa rezultaty podjetych dzialan. Wyszlo wiec calkiem niezle. Pomimo nieslusznych intencji. Ba, tak niezle, ze powalilo koscielnych na kolana, czyli ze znowu beda musieli z nich wstawac. Tym razem naprawde.

  www.youtube.com/watch?v=brvH59634H8
 • dachs 15.05.19, 17:56
  benek231 napisał:

  > koscielnych, choc nikt mu tego nie zabranial.

  A Ty zrobiłeś? Też nie, tylko gardłujesz na mało dostępnym forum.

  > Najwyrazniej uznal, ze wszystko jest w porzadku, czyli zadnej pedofilii w
  > kk nie ma, nie bylo i nie bedzie. dobremu katolikowi nie przystoi inne mysl
  > enie.

  Nie uznał, ale dobremu atolowi nie przystoi inne myślenie


  > Nie za bardzo potrafila koscielna qrwa przypieprzyc sie do filmu to chociaz spr
  > obowala tradycyjnie po katolicku, czyli od strony intencji. No bo ten Sekielski
  > dobrych intencji nie mogl miec, skoro nie tyle zajmowal sie dziecmi (przedszko
  > le mial zalozyc, czy co?) i nawet pedofilami, co calym klerem.

  Wyobraź sobie, Krzysiu mój miły, że ktoś postanowił zrobić film o pedofilii wśród prawników.
  Znalazł ofiary, znalazł pedofilów, rozmawia, potępia, demaskuje, a wszystko to krasi przebitkami (wiesz chyba co to przebitka?) w rodzaju: sala sądowa, toga, biegnący korytarzem adwokat, zagłębiony w księgach sędzia, gmach, tablica, łańcuch z orłem, wokanda, prokurator patrzy surowo, rodzina czeka na korytarzu na wyrok, oskarżony (koniecznie młody i wzbudzający sympatię), tomy akt, kodeks karny, woźny sądowy itp, itd.
  Nie uznałbyś przypadkiem, że to wymiar sprawiedliwości jest bohaterem tak ilustrowanego filmu, a pedofile są jedynie jego częścią?  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • benek231 15.05.19, 18:03
  Jako koscielna qrwa oraz antydemokratyczne gowno, w jednym, nie masz innego wyjscia jak bezustannie bronic swego integrystycznego zlodziejskiego kosciolka. Jak pamietam taki byles od zawsze i nigdy nie pozwalales na krytykowanie swych Pedofilow.

  Acha, twoje uwagi sa wybitnie kretynskie, Kretynie7.
 • dachs 15.05.19, 18:33
  benek231 napisał:

  > Jako koscielna qrwa oraz antydemokratyczne gowno, w jednym, nie masz innego wyj
  > scia jak bezustannie bronic swego integrystycznego zlodziejskiego kosciolka.

  Mam inne wyjście, ale chcę go bronić.

  >Jak pamietam taki byles od zawsze i nigdy nie pozwalales na krytykowanie swych Pe
  > dofilow.

  Źle pamiętasz, nigdy nie miałem swoich pedofilów, a tym bardziej nie zabraniałem ich krytyki.

  > Acha, twoje uwagi sa wybitnie kretynskie, Kretynie7.

  No, tak. To są argumenty.
  smile

  --
  Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
  /G.K. Chesterton/
 • benek231 15.05.19, 18:49
  dachs napisał:

  No, tak. To są argumenty.
  ***
  Jak go zwal tak zwal, ale sa to argumenty zamykajace mozliwa dyskusje. A dyskutowac z toba nie mam zamiaru, gdyz brzydze sie toba. Jestes koscielna qrwa oraz antydemokratyczne gowno - takie indywidua nie zasluguja na dyskusje.
 • andrzejg 15.05.19, 19:10
  "Nie uznałbyś przypadkiem, że to wymiar sprawiedliwości jest bohaterem tak ilustrowanego filmu, a pedofile są jedynie jego częścią? "


  Sekielski użył przebitek w bardzo słusznym celu, bo tu nie chodzi tylko o sama pedofilię wśród księży, ale również o chronienie pedofilów przez instytucję kościoła. Te przebitki, które Ceibie i Vujka tak rażą nie są w filmie na pierwszoplanowym miejscu i rzeczywiście tworzą atmosferę. Może po to , aby wielu nie pomyliło się o jakich pedofilów chodzi?


  Bardzo zaangażowanej katoliczce zrecenzowałem filmik tego ( jak sam się określił ) drobnego youtubera, mówiąc " Sekielski to wredna gnida. Zrobił film dla swojej chwały perfidnie używając symboli religijnych i atakując kościół. Przecież bez tego był taki spokój. Wszyscy się domyślali, niby wiedzieli, ale nie było tak czarno na białym i ze spokojem sumienia można było uczęszczać na mszę"


  Przyznała rację.

  A.
 • dachs 15.05.19, 19:53
  andrzejg napisał:

  > "Nie uznałbyś przypadkiem, że to wymiar sprawiedliwości jest bohaterem tak ilus
  > trowanego filmu, a pedofile są jedynie jego częścią? "
  >
  >
  > Sekielski użył przebitek w bardzo słusznym celu, bo tu nie chodzi tylko o sama
  > pedofilię wśród księży, ale również o chronienie pedofilów przez instytucję koś
  > cioła. Te przebitki, które Ceibie i Vujka tak rażą nie są w filmie na pierwszop
  > lanowym miejscu i rzeczywiście tworzą atmosferę. Może po to , aby wielu nie pom
  > yliło się o jakich pedofilów chodzi?

  Tworzą wrażenie, jakby pedofilia była wbudowana strukturalnie w kościół.
  A Twoim zdaniem jest?

  >
  > Bardzo zaangażowanej katoliczce zrecenzowałem filmik tego ( jak sam się określi
  > ł ) drobnego youtubera, mówiąc " Sekielski to wredna gnida...."

  > Przyznała rację.

  Ja bym go nie nazwał wredną gnidą.
  Wie, czego ludzie oczekują i im to daje.
  --
  Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
 • andrzejg 15.05.19, 21:59
  "
  Tworzą wrażenie, jakby pedofilia była wbudowana strukturalnie w kościół.
  A Twoim zdaniem jest? "


  Kościół jako instytucja, poprzez branie udziału w kształceniu dzieci ( co prawda nauka religii jest w interesie kościoła) daje większe możliwości do procederu pedofilii. Tym bardziej, że ksiądz z reguły jest człowiekiem wysokiego zaufania i obraz ten jest wpajany dzieciom przez samych rodziców.

  Pedofilia nie jest wbudowana strukturalnie w kościół, tak jak nie jest wbudowana w rodzinę ( gdzie tez jest masa dobrych wujków, czy tez tatusiów) , czy w szkolnictwo. Jest to tylko ułatwienie kontaktów.


  Sam napisałeś, że Sekielscy są dobrymi dziennikarzami i znają się na swoim fachu. Czy jedna na pewno zrobili ten film pod publikę? Jaka była reakcja kościoła po aferach rozliczeniowych w USA? Żadna. Nawet pokazywali Polskę jako wyspę prawości. Jaka była rekcja hierarchi po filmie Kler? Żadna. Też były głosy, że chodzi o zrobienie kasy kosztem biednego kościoła. Teraz jest to samo z Sekielskimi. Wypowiedź Vujka jest tego świetnym przykładem. Nie zaprzeczył faktom, poubolewał nad ofiarami, pogroził sprawcom obiecując modlitwę. Potem bezceremonialnie zaatakował Sakielskiego, jakby on był winny całej sytuacji z pedofilią w kościele.


  Nie podobały Ci się wstawki z elementami kościelnymi, z pomnikiem JPII... ale skoro Sekielscy jest sprawnymi fachowcami, to użyli to świadomie. Jednak nie po to, aby wykazać że pedofilia i kościół to jedno. Moim zdaniem po to , aby widz jasno wiedział ,że te nieprawości działy się w kościele, za sprawą księży, z ochroną przełożonych. Nie na jakimś obozie harcerskim, czy kolonii w wakacje.Nie okłamujmy się. Ogół wiernych jakoś był i jest odporny na tego typu informacje. Trzeba jakoś dotrzeć do umysłów.


  Ponadto odniosłem wrażenie, że ów Vujek szkolił się na naszym forum, gdzie nagminnym jest atak ad personam, gdy z faktami nie można dyskutować.
 • sz0k 15.05.19, 20:07
  andrzejg napisał:


  >crying...) i ze spokojem sumienia można było uczęszczać na mszę"

  No proszę jak to z obfitości serca usta mówią.
  Jakbym nagle od teraz miał "ze spokojem sumienia" nie uczęszczać na Mszę Św. Po pierwsze absurdalna teza zakładająca, że moje sumienie ma być obciążane grzechami innych (do których nijak nie miałem nawet możliwości się przyczynić). Po drugie podejrzliwość wobec każdego kapłana jako potencjalnego pedofila, którą miałbym teraz niby zacząć się wykazywać. To właśnie przez takie myślenie autor filmiku wraz z żoną wystosowali na końcu piękną odezwę do kapłanów.

  --
  "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
  Fryderyk D. Wilhelmsen
 • andrzejg 16.05.19, 20:29
  Obecnie to tak, jakbyś słuchał muzyki przez skrzeczące radio.

 • benek231 15.05.19, 21:11
  benek231 napisał:

  > koscielnych, choc nikt mu tego nie zabranial.

  A Ty zrobiłeś? Też nie, tylko gardłujesz na mało dostępnym forum.
  ***
  Ja zamowilem produkcje u Sekielskiego i to nie ja czepiam sie go.
  *
  > Najwyrazniej uznal, ze wszystko jest w porzadku, czyli zadnej pedofilii w
  > kk nie ma, nie bylo i nie bedzie. dobremu katolikowi nie przystoi inne mysl
  > enie.

  Nie uznał, ale dobremu atolowi nie przystoi inne myślenie
  ***
  To jest odwracanie argumentu w stylu Kretynaluki. A tu nie o moja biernosc chodzilo lecz tego katolickiego palanta.
  *

  > Nie za bardzo potrafila koscielna qrwa przypieprzyc sie do filmu to chociaz spr
  > obowala tradycyjnie po katolicku, czyli od strony intencji. No bo ten Sekielski
  > dobrych intencji nie mogl miec, skoro nie tyle zajmowal sie dziecmi (przedszko
  > le mial zalozyc, czy co?) i nawet pedofilami, co calym klerem.

  Wyobraź sobie, Krzysiu mój miły, że ktoś postanowił zrobić film o pedofilii wśród prawników.
  Znalazł ofiary, znalazł pedofilów, rozmawia, potępia, demaskuje, a wszystko to krasi przebitkami (wiesz chyba co to przebitka?) w rodzaju: sala sądowa, toga, biegnący korytarzem adwokat, zagłębiony w księgach sędzia, gmach, tablica, łańcuch z orłem, wokanda, prokurator patrzy surowo, rodzina czeka na korytarzu na wyrok, oskarżony (koniecznie młody i wzbudzający sympatię), tomy akt, kodeks karny, woźny sądowy itp, itd.
  Nie uznałbyś przypadkiem, że to wymiar sprawiedliwości jest bohaterem tak ilustrowanego filmu, a pedofile są jedynie jego częścią?
  ***
  Jesli pokazywalby pedofilow i ich ofiary to otoczka niewiele by mnie razila. Uznalbym, ze musial zrobic troche tego"na wage" bo inaczej mialby material na 15 minut. Ponadto otoczka ("przebitka") nie stanowila wylacznie wypelniacza lecz pomagala stworzyc taka atmosfere jakiej obecnosc rezyser uznal za niezbedna. Wszystko jest wazne a najlepszym na to dowodem jest sukces filmu, oraz to, ze zalewa was teraz krew.

  Widzisz Andrzeju, ja znam Szkopa i wiem, ze on tych swoich kretynizmow nie wstawia przypadkowo. Nie ma argumentow to probuje zapetlic mnie przy pomocy pseudo-argumentow, czyli takich o ktorych wie, ze sa kapke nie na temat.
 • andrzejg 15.05.19, 22:24
  " Uznalbym, ze musial zrobic troche tego"na wage" bo inaczej mialby material na 15 minut. Ponadto otoczka ("przebitka") nie stanowila wylacznie wypelniacza lecz pomagala stworzyc taka atmosfere jakiej obecnosc rezyser uznal za niezbedna. Wszystko jest wazne a najlepszym na to dowodem jest sukces filmu, oraz to, ze zalewa was teraz krew. "

  Co ciekawe, po wysłuchaniu opinii Vujka moja żona ( normalna katoliczka) postanowiła obejrzeć film Sekielskiego, aby sprawdzić słuszność zarzutów, głownie o wstawkach. Potwierdziła, że nie były dominujące w filmie, jaedynie jako tło.
 • benek231 16.05.19, 15:27
  Widze, ze z Twoja zona, "normalna katoliczka", znalazlbym wspolny jezyk. Z tutejszymi katolikami (Szkop, Kretynluka, Sz0k, Oleg3, itp.) za cholere nie dalo rady. Znaczy musza to byc katolicy nienormalni.
 • dachs 16.05.19, 17:48
  benek231 napisał:


  > Ponadto otoczka ("przebitka") nie stanowila wylacznie wypelniacza lecz p
  > omagala stworzyc taka atmosfere jakiej obecnosc rezyser uznal za niezbedna.


  Otóż to, właśnie!
  Przepraszam, że tak niezgrabnie to przedtem sformułowałem, ale dokładnie o to mi chodziło.
  Dzięki, Krzysiu.  --
  Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
 • babaobaba 16.05.19, 16:58
  Cóż za ponurak.... te jego oczy, jakby ogarnięte diabelskim obłędem. Nie chciałbym być w jednym pomieszczeniu z Vujkiem. Usiłuje zasłużyć na tytuł obiektywnego ale obiektywny nie jest.
  Czego zazdrościmy ludziom Zachodu? - ja zazdroszczę im niewiele.... może uśmiechu?  --
  Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
 • benek231 16.05.19, 18:41
  babaobaba napisał:

  > Czego zazdrościmy ludziom Zachodu? - ja zazdroszczę im niewiele.... może uśmiechu?
  **
  Niedlugo moze Polacy zbliza sie do Amerykanow z jakoscia uzebienia. Wowczas beda usmiechac sie czesciej i szerzej.

  Gowniarz nie wie o czym mowi a nakarmiony zostal tymi zasranymi wartosciami polsko-katolickimi, wiec tym bardziej nie wie.

  Nie wiem jak w stanach Poludnia i na srodkowym zachodzie ale polnoc wschodniego wybrzeza, Polnoc, oraz zachodnie wybrzeze, zamieszkuja ludzie zyczliwi, usmiechnieci, rzeczowi a na zachodnim wybrzezu przyjaznie wyluzowani. Takie glupole jak ten VujekDave to chyba tylko w sektach na Poludniu lub srodkowym zachodzie, gdzie najwiecej religianckich wariatow. To typowy polski katol-nienawistnik.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.