Dodaj do ulubionych

a w Wenecji trzeci dzień pada deszcz

20.05.19, 23:21
miała być piękna pogoda a tu kicha.
Ma to jednak też swoje dobre strony.
Muzea się zwiedza, turystów mało, i ceny przystępne właśnie.
Edytor zaawansowany
  • kalllka 21.05.19, 09:11
    E tu, sai parlare venetiano?
  • qwardian 22.05.19, 13:22

Jestem na miejscu, bo mam lokalne atrakcje..
    poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24809051,los-biega-po-ulicy-promienistej-bez-trudu-przeskoczyl-przez.html
    Chętnie bym obejrzał te wszystkie faszystowskie i nazistowskie, bratnie mojemu sercu państwa, bo są najpiękniejsze. Budowniczy tych miast i kontynuatorzy byli natchnieni duchem, ich serce pękło pod naporem komunistycznych purchaw, więc zdecydowali się zginąć. Jestem z nimi w tęsknocie i refleksji..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • piq 22.05.19, 13:35
    ...do wiersza albo książki. "Łoś" jest trochę gorszy i na pewno nie kończy się to dobrze. Ale z drugiej strony to metafora losu obywatela: zagubiony obywatel trafia w ręce państwa, które dla jego dobra usypia go, żeby mu pomóc wrócić do siebie, a osłabiony opieką państwa obywatel wyziewa ducha.
  • piq 22.05.19, 13:36
    ...opiekuńczością państwa całożercy (holofagusa wg Kadłubka).
  • qwardian 22.05.19, 13:41
    Musiał przybyć z sąsiedniego Lasku Marcelińskiego, który rozciąga się za stadionem Lecha. U mnie starymi bywalcami są lisy i jeże, te które były na tyle odważne, żeby przekroczyć ulicę Bułgarską, podobno najładniejszą aleję w Poznaniu..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • ada08 22.05.19, 14:27
    piq napisał:

> ...do wiersza albo książki.

albo "promień biega po ulicy losowej(*)

to też niezły tytuł, uważam.
    bo los to każdy ma, a promień objawia się tylko niektórym.
    a.
    PS Jeszcze i biegacza można by jakoś twórczo spożytkować.
    a.
    (*) literówka, ale w wierszu literówka to zawsze coś dziwnego, nie to co w prozie.
    a.
  • au999 23.05.19, 22:55
    oni tam wystawili rysunek Leonarda da Vinci pt. człowiek z W skądś tam. W galerii weneckiej, której wystawa jest podobno objazdowa.
    Ja mam problem z zapamiętywaniem nazw własnych.
    To jest orginał gdzie facet ma 4 ręce i 4 nogi.
    No i skojarzyłem, że ja już to widziałem jak byłem uczniem.
    Był taki program w telewizji o nazwie "Sonda" gdzie dwóch facetów spierało się, które rozwiązanie jest lepsze techniczne. O ile pamiętam to jeden nazywał się Kurek a drugi nosił okulary. No i oni zginęli w wypadku samochodowym jak robili kolejny program.
    A to mi przypomniało jak byłem dzieckiem i zapuściłem się w dzikie rejony Puszczy Solskiej w poszukiwaniu grzybów. Otóż dotarłem do takiej wioski gdzie mieszkańcy mieli tylko 2 nazwiska. Innych nie było. I tam w takim drewnianym domu szykowano się na pogrzeb. Otóż dwóch młodych facetów rozpierdzieliło się na motocyklu marki WSK. Leżeli w trumnach w jednej izbie, po prawej stronie od wejścia. A po lewej była kuchnia gdzie zauważyłem ładną dziewczynę, która robiła w miednicy mizerię. Widać na stypę.
    Ten rysunek z Wenecji przypomniał mi te dwie trumny tych z motocykla. Też ich było dwóch. Zapamiętałem ich tabliczki trumienne, mieli dwa różne nazwiska a nazwisk w wiosce było tylko dwa. Więc jak to możliwe jest, że obaj leżeli w jednej izbie w trumnach skoro byli z różnych rodzin?
    Dręczy mnie ta sprawa do dziś właśnie.
  • t_ete 24.05.19, 00:07
    au999 napisał:

> Leżeli w trumnach w jednej izbie, po prawej stronie od wejścia.
    > A po lewej była kuchnia gdzie zauważyłem ładną dziewczynę, która robiła w miedn
    > icy mizerię. Widać na stypę.

Nie przepadam za Toba (jako i Ty za mna) ale przyznaje, ze namalowales
    niezly obraz.

Zdarzylo sie naprawde ...? Moze to wymysliles ... ?
    Ale wymysliles ciekawie.

Wlasnie skomplementowalam Perle.
    Koniec swiata blisko ...

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.