Dodaj do ulubionych

Jest okazja do moralnego oburzenia. Liczę na Tete

22.05.19, 14:12
Nie odbywa wymierzonej przez sąd kary więzienia, ale wydaje "opozycyjne" piosenki - Konrad M., skazany za handel kobietami i zmuszanie ich do nierządu właśnie wydał nową płytę. Poinformował o tym na Facebooku.

"KOD-Kapela" to grupa, która uczestniczyła w manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji. Jak pisze na Facebooku M., piosenki z nowego krążka pt. "Prosty Przekaz" dedykowane są ulicznej opozycji. Opowiadają między innymi o akcji "Światełko dla Sądów", czy o Piotrze Szczęsnym, który w 2017 roku dokonał samospalenia pod Pałacem Kultury w Warszawie. Jeszcze inny utwór jest poświęcony strajkującym niepełnosprawnym i ich rodzinom.
dorzeczy.pl/kraj/103435/skazany-za-handel-kobietami-lider-kod-kapeli-wydaje-nowa-plyte-z-piosenkami-o-ulicznej-opozycji.html
Edytor zaawansowany
  • oleg3 22.05.19, 14:16
    Mnie to nie oburza. Śpiewać każdy może. Nie wszyscy pewnie widzą w tym ośmieszanie AntyPisa. Potrafię z tym żyć.

• oleg3 22.05.19, 15:45
    Ostatnie dni nie były udane dla Joanny Scheuring-Wielgus. Na jaw wyszło bowiem, że posłanka znana z obrony zwierząt i praw najsłabszych grup społecznych sama oddała niedawno swoje dwa psy do schroniska. Decyzję tłumaczyła alergią i małym metrażem mieszkania, ale i tak spotkała się z falą krytyki. Teraz polityk Wiosny znów "zabłysnęła". Stwierdziła bowiem, że przekazałaby 20 tys. złotych na schronisko... gdyby dostała się do Parlamentu Europejskiego.

Prowadzący rozmowę Jacek Gądek spytał Scheuring-Wielgus, czy wpłaciła kiedyś jakąkolwiek kwotę na schronisko, do którego oddała psy. Tu polityk zaczęła się bronić, że nie pamięta i nie jest w stanie podać żadnej kwoty. – Nie pamiętam, czy było to 10, czy 10 tys. złotych – mówiła. Wtedy dziennikarz zapytał, czy posłanka będzie wpłacać jakieś pieniądze na to schronisko. – Nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym... –odparła Scheuring-Wielgus. Po kolejnych pytaniach prowadzącego powiedziała w końcu, że mogłaby wpłacić 20 tys., gdyby uzyskała mandat w PE.
    dorzeczy.pl/kraj/103446/kolejna-kompromitacja-scheuring-wielgus-przekazalabym-20-tys-na-schronisko-ale.html
    To też Tete nie oburzy. Joasia jest swoja. Mnie też nie oburza tylko śmieszy.
  • oleg3 22.05.19, 15:53
    Więcej o psach pancernika.

dorzeczy.pl/kraj/103445/scheuring-wielgus-oddala-psy-do-schroniska-teraz-grozi-hejterom-sadem.html

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • babaobaba 22.05.19, 15:54

.... powinna powiedzieć redachtorowi: " pięknie Pan (Pani) dziś wygląda". najlepsze wzorce są od polityków skierowanych na partyjny odcinek przez Ojca Dyrektora, nieprawdaż? wink

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • benek231 22.05.19, 16:44
    czesto jest praktykowane. Na wsiach zbednemu psu dawali palka w leb, badz prowadzali do hycla by to samo zrobil ktos inny. Teraz funkcjonujace schroniska daja szanse zwierzakom. I JS-W skorzystala z oferty, wiec o co chodzi? Czy zrobila cos nagannego?
  • oleg3 22.05.19, 17:01
    benek231 napisał:

> czesto jest praktykowane.

A i owszem. Tyle, że JSW zbudowała swoją karierę polityczną na miłości zwierząt i (w dalszej kolejności) ludzi (niektórych). A nie wpłaciła na schronisko ani złotówki. Wpłaci dopiero jak dostanie przelew z Parlamentu Europejskiego. Tak obiecuje! Zerowa wiarygodność!

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • benek231 22.05.19, 17:19
    oleg3 napisał:

A czy spytal jej ktos czy akurat stac ja bylo na jakis datek dla schroniska? Czasami ludzie znajduja sie w trudnej sytuacji i nic na to nie moga poradzic nawet gdy jest im jeszcze bardziej glupio, gdyz deklarowali milosc do zwierzat.
    Albo czy spytal ja ktos czy oddanie zwierzat do schroniska miesci sie w jej definicji milosci - bo moze sie miesci. I co wtedy?

Dla mnie jest to bardzo trudny temat gdyz do schronisk udawalem sie wylacznie pom zwierzeta - w celu adoptowania jakiegos. A pozniej stawaly sie one czlonkami rodziny. Nam, tzn. mojej zonie i mnie, nigdy nie przyszloby do glowy oddanie zwierzat do schroniska, ale wiem, ze zdarzaja sie takie przymusowe sytuacje. Tak jak z oddaniem rodzica czy dziadka z Alzheimerem do odpowiedniej instytucji. Na nasze szczescie nie musielismy sie mierzyc z czyms podobnym, i dlatego osobiscie wole wierzyc, ze JS-W znalazla sie wlasnie w takiej sytuacji.
  • oleg3 22.05.19, 17:34
    > A czy spytal jej ktos czy akurat stac ja bylo na jakis datek dla schroniska?

Pozwolisz, że zacytuję
    Cytat
    Jak donosi dzisiejszy "Super Express", posłanka ma jednak pokaźny majątek – same diety i uposażenie poselskie wynoszą około 170 tys. złotych. Wraz z pensją i świadczeniami w rodzaju 500+, polityk startująca z list Wiosny zarabia rocznie około 200 tys. złotych.

--
  • benek231 22.05.19, 19:24
    Wiesz,nie kazdy jest taki zwariowany na punkcie zwierzat jak ja. Znam zwariowanych znacznie bardziej. A pani Wielgus byc moze zwariowana nie jest, a przy okazji miala dla swych zwierzat zbyt malo czasu. Taka polityczka ma bardzo duzo zajec a o zwierzeta trzeba dbac: chodzic na spacery, karmic, sprzatac po nich, pielegnowac, pobawic sie z nimi przynajmniej ze dwie godziny dziennie. Byc moze najbardziej by do niej pasowal zolw, albo jeszcze lepiej - pluskwa. Wymaga ona karmienia ponoc raz na siedem lat, a w miedzyczasie swietnie zajmuje sie sama soba. Pluskwa to wrecz idealny pet dla politykow.
  • oleg3 22.05.19, 19:34
    Krzysiu. Mam nadzieję, iż zdajesz sobie sprawę z tego, że pierdolisz całkiem bez sensu. Co mnie obchodzą kłopoty posłanki postulującej zamykanie morderców karpi, jednocześnie traktującej własne psy jak przedmioty, a darczyńców schroniska jak leszczy do oskubania.

--
  • benek231 22.05.19, 19:56
    No i popatrz jak ladnie sam - bez pomocy Tete - doszedles do konkluzji, ktora chciales uslyszec wlasnie od niej.

Ja jestem bardziej powsciagliwy w ocenach, gdyz jej decyzje o oddaniu psow do schroniska uwazam za bardzo rozsadna. Bo np. mozna sobie wyobrazic, z p. Wielgus zdecydowala sie na dalsze posiadanie tych psow, pomimo tego, ze nie ma na nie absolutnie czasu. I tak widze je dokladnie tak jak tego psa ktory pokazywany byl na Youtubie - taki zaniedbany, ze az plakac sie czlowiekowi chcialo nad losem tego psa. Obraz nedzy i rozpaczy. A wystarczyloby gdyby wlasciciel wpadl na pomysl oddania psa do schroniska - tak jak pani Wielgus.

Gdyby ona podobnie zaniedbala swoje psy to rozkrecilbys tu taka afere, ze mucha nie siada. A Tete zostalaby potepiona w czambul zanim zdazylaby wybakac pierwsze slowo. Cala prawica mialaby wrecz uczte wspaniala i uzywanie na tej poslance. No i na nas - tu, na forum. Oczywiscie jak najbardziej zasluzone.Tylko co z tego kiedy w wyniku niezbyt dojrzalej decyzji wlascicielki psy doswiadczylyby podobnego koszmaru jak ten wspomniany, z Youtuba. A tak - wyszlo calkiem niezle. Humanitarnie.
  • oleg3 22.05.19, 19:58
    Pierdol dalej bez sensu. Wiarygodność pancernika SW jest zerowa.

--
  • benek231 22.05.19, 21:18
    oleg3 napisał:

> Pierdol dalej bez sensu. Wiarygodność pancernika SW jest zerowa.
    **
    Alez ja nawet nie staram sie bronic jej wiarygodnosci. Nie znam kobity, nie wiem co za jedna Po prostu trudno jest mi uwierzyc, ze dorosla osoba plci zenskiej, co wazne, tak sobie lekka raczka pozbywa sie swych zwierzakow, oddajac do schroniska. Pewnie zaistnialo cos oczym nie mamy pojecia - niepotrafie tego wytlumaczyc inaczej. Cos co mogloby postawic JS-W w znacznie lepszym swietle, badz inne cos kompletnie rujnujace image tej pani. Nie wiem, wiec wole byc powsciagliwy. To jest zupelnie inna historia niz ta w ktorej ludzie przywiazuja swoje psy do lesnych drzew. Badz przynajmniej nie jest taka jednoznaczna.
  • snajper55 24.05.19, 00:12
    oleg3 napisał:

> Pozwolisz, że zacytuję
    > Cytat
    > Jak donosi dzisiejszy "Super Express", posłanka ma jednak pokaźny majątek – sam
    > e diety i uposażenie poselskie wynoszą około 170 tys. złotych. Wraz z pensją i
    > świadczeniami w rodzaju 500+, polityk startująca z list Wiosny zarabia rocznie
    > około 200 tys. złotych.
    >

Uważasz że przychody świadczą o sytuacji majątkowej człowieka? Można mieć milionowe przychody i klepać biedę. Dobrze o tym wiesz, ale rola propagandzisty jaką pełnisz zobowiązuje.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • benek231 22.05.19, 16:33
    oleg3 napisał:

Nie odbywa wymierzonej przez sąd kary więzienia, ale wydaje "opozycyjne" piosenki...
    A czy otrzymal wezwanie do odbycia kary, w terminie takim a takim? Bo jesli otrzymal to znaczy, ze tzw."wladza" opieprza sie, poprostu.
    Jesli jednak nie otrzymal jeszcze wezwania to o co chodzi? To tym bardziej - gdzie tu jest ten moralny aspekt historyjki?
  • oleg3 22.05.19, 16:56
    benek231 napisał:

> gdzie tu jest ten moralny aspekt historyjki?

Ja Krzysiu nie robię za autorytet moralny. Ty raczej też nie. Ale Tete ... .
  • benek231 22.05.19, 17:07
    Msle, ze tu nie ma co filozofowac. Po prostu jesli otrzymal wezwanie do odsiadki a nie zglosil sie to mamy moralny aspekt. Ale jesli wezwania nie dostal, bo nie wyslali z racji chwilowego przepelnienia wiezien, to tak jak mowilem wczesniej - o czym my mowimy?
  • oleg3 22.05.19, 17:18
    Kupiłeś już zatem jego piosenki. Ja ci się słucha protest songów o wolności?
    Krzysiu nie na tym polega problem, że on nie siedzi. Idzie o to, że sprzedawał kobiety do burdeli.
    Dotarło?

--
  • benek231 22.05.19, 17:30
    oleg3 napisał:

Kupiłeś już zatem jego piosenki. Ja ci się słucha protest songów o wolności? Krzysiu nie na tym polega problem, że on nie siedzi. Idzie o to, że sprzedawał kobiety do burdeli.
    Dotarło?
    Pewnie, ze dotarlo, ale odnioslem wrazenie, ze najbardziej uwypuklony zostal ten aspekt odsiadki, ktora powinien odbywac. I chyba slusznie, bo gdyby siedzial to nie moglby handlowac swoimi protest songami i nikt nie mialby moralnego dylematu - kupic czy nie kupic, z powodu handlu ludzmi. Ja ani nie sluchalem jego piosenek ani ich nie kupowalem, ba teraz gdy wiem kto on zacz to jego piosenek nie kupie tym bardziej.
    Ale powiedz sam, Oleg, czy naprawde widzisz sens w oburzaniu sie na faceta z powodu sprzedawania piosenek tym razem? Czy jest sens potepiac go za to? Stara sie facet jak moze - znaczy operatywny jest byznesman. Nie wyszlo z kobietami to przerzucil sie na piosenki.

Ciekawe czy Tete nakupila sobie teraz jego plyt (?)
  • oleg3 22.05.19, 17:52
    Krzysiu. Czy ja się oburzam? Czytaj co napisałem i nie zawracaj mi dupy. Kolejny cytat, tym razem autocytat

Cytat
    Komentarz olega
    oleg3 22.05.19, 14:16
    Mnie to nie oburza. Śpiewać każdy może. Nie wszyscy pewnie widzą w tym ośmieszanie AntyPisa. Potrafię z tym żyć.

--
  • benek231 22.05.19, 19:32
    To o oburzaniu to byla generalizacja.

Ale OK, jedzmy dalej. Jak dotad wyszlo mi ludziom roztkliwiajacym sie nad protest songami tego gosciaumknal ten drobiazg z handlowaniem kobietami w sex byznesie. W ich przypadku mozemy smialo mowic o hipokryzji, oraz o tym ze kapke niemoralne jest wspieranie tworczosci faceta ktory, na dobra sprawe, nie powinien tworzyc lecz siedziec. Tak mi sie wydaje, bo handlarzowi zywym towarem nie podalbym reki bez wzgledu na piekno tych jego piosenek. I mam tylko nadzieje, ze gosc spiewa coraz cieniej.
  • oleg3 22.05.19, 19:36
    >Tak mi sie wydaje, bo handlarzowi zywym towarem nie podalbym reki bez wzgledu na piekno tych jego piosenek.
    No to w tym jesteśmy zgodni.

--
  • t_ete 22.05.19, 18:22
    Juz tak kiedys bylo.
    W jednym watku dyskutowalismy - a Ty otworzyles kolejny, na inny temat,
    z moim nickiem w tytule. Oraz zlosliwym przytykiem.

Takie sobie.

tete
  • oleg3 22.05.19, 18:28
    To poszukiwanie autorytetu moralnego. Ja cynik spragniony jestem moralnego drogowskazu. Na co się oburzać, co podziwiać, co myśleć i jak pisać. Cynicznie sądząc wypowiadasz się wyłącznie na wygodne tematy. Tak by przywalić moralnie ciemnogrodowi. OK. Tylko pozycjonujesz się na autorytet moralny, a jesteś pospolitą propagandystką.

• babaobaba 22.05.19, 18:40
    oleg3 napisał:

> To poszukiwanie autorytetu moralnego. Ja cynik spragniony jestem moralnego dro
    > gowskazu. Na co się oburzać, co podziwiać, co myśleć i jak pisać. Cynicznie sąd
    > ząc wypowiadasz się wyłącznie na wygodne tematy. Tak by przywalić moralnie ciem
    > nogrodowi. OK. Tylko pozycjonujesz się na autorytet moralny, a jesteś pospolitą
    > propagandystką.
    >
    ===========================
    Ty, Olegu, jesteś nie tylko nieprzyzwoity ale nawet propagandysta z ciebie do dupy.

smile

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • t_ete 22.05.19, 20:51
    oleg3 napisał:

> To poszukiwanie autorytetu moralnego. Ja cynik spragniony jestem moralnego dro
    > gowskazu. Na co się oburzać, co podziwiać, co myśleć i jak pisać. Cynicznie sąd
    > ząc wypowiadasz się wyłącznie na wygodne tematy. Tak by przywalić moralnie ciem
    > nogrodowi. OK. Tylko pozycjonujesz się na autorytet moralny, a jesteś pospolitą
    > propagandystką.

Wyglada na to, ze moja niepochlebna opinia
    o Premierze MM - obudzila jakies furie.

Prawde mowiac - jestem zdumiona.

tete

• oleg3 22.05.19, 20:54
    > Prawde mowiac - jestem zdumiona.

Ciężko na to pracowałaś Tete.

--
  • piq 23.05.19, 00:48
    ...nigdy nie widziałem, żeby tete się "pozycjonowała" na autorytet moralny. Owszem, wygłaszała swoje zdanie w mniej lub bardziej pozbierany sposób - ma do tego prawo. Nie rozumiem tego twojego zaperzenia, oleg, na dodatek w personalnym wątku. Tete propagandystką? To kto w takim razie nie jest propagandystą?
  • oleg3 23.05.19, 08:06
    > To kto w takim razie nie jest propagandystą?
    Ano nikt piqu. Każdy propaguje poglądy własne bądź te uznane za własne.

--
  • snajper55 24.05.19, 00:06
    oleg3 napisał:

> Nie odbywa wymierzonej przez sąd kary więzienia, ale wydaje "opozycyjne" piosen
    > ki - Konrad M., skazany za handel kobietami i zmuszanie ich do nierządu właśnie
    > wydał nową płytę. Poinformował o tym na Facebooku.

No popatrz jakie to państwo pislamskiej nieudolne. Skazani chodzą wolni po ulicach i płyty wydają zamiast siedzieć w celi. Jaki zajęty kampanią wyborczą, Ziobro zajęty partyjnymi rozgrywkami ryje pod Morawieckim a podwładni wycinają konfetti. To już nawet nie chuj i nie dupa, tylko impotencja totalna. Oni tak się nadają do rządzenia jak świnia do śpiewania arii operowych.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.