Dodaj do ulubionych

Tolerancja w obrazkach

28.05.19, 14:33
Na profilu Krystyny Jandy można zobaczyć grafikę, która przedstawia biedną, starszą kobietę z różańcem w ręku, klęczącą pod banknotem trzymanym przez mężczyznę. Nad nimi znajduje się hasło: "Daj głos!". Rysunek, który udostępniła aktorka, jest szeroko komentowany przez internautów. Część użytkowników Facebooka wskazuje, że to pogarda wobec zwykłych ludzi.

Portal NaTemat apeluje do Prezesa Polskiego Związku Żeglarstwa, aby mistrzyni świata Zofia Klepacka nie była brana pod uwagę przy reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej. "Od nienawiści do osób homoseksualnych zaczął się kiedyś Holokaust" - przekonuje autor apelu Damian Maliszewski, dziennikarz portalu

– Dziś piękna niedziela, wróciłam z Pucharu Europy i wybraliśmy się spacerkiem z moim tatą na wybory (...). Niestety prezenterka pewnej TV zaatakowała mnie krzycząc z drugiego końca ulicy "Wstyd" – poinformowała na Facebooku Zofia Klepacka. Jak widać na nagraniu, które załączyła sportsmenka, chodziło o Kingę Rusin. Między paniami wywiązała się ostra dyskusja. Prezenterka odpowiedziała też na Instagramie.

aktor Borys Szyc. "Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd" – tak skomentował całą sytuację, zwracając się do Zofii Klepackiej.

Edytor zaawansowany
  • au999 28.05.19, 14:41
    widziałem ten rysunek.
    Ten facet z banknotem to Trzaskowski a klęcząca babinka to Janda żebrząca o dotacje na teatr właśnie.
  • oleg3 29.05.19, 15:45
    "Mem krąży po internetach. Przedstawia starą kobietę ze wsi - ma na to wskazywać chuścina na głowie- na klęczkach, z dłońmi złożonymi jak do modlitwy. Nad nią, jak nad pieskiem, stoi gość machający banknotem nad i wydający komendę: „ Daj głos!”. Nie udostępniam, bo nie chcę przyczyniać się do jeszcze większych zasięgów" – podkreśla Paulina Młynarska. Publicystka określa tę grafikę jako "wstrząsającą". "Poraża pogardą do osób najbardziej zapracowanych, obciążonych i umęczonych codziennością jakie chodzą po tym świecie - starych kobiet wiejskich" – pisze.

Młynarska przyznaje, że jedna z takich kobiet ją wychowała. "Ma na imię Helena i pochodzi z Beskidów. Opisałam ją w jednej z książek. Zawdzięczam jej bezgranicznie dużo. Wszystko co we mnie dobre, czułe i współczujące jest z niej. Nie głosujemy na tę samą opcję, tego jestem pewna. Ją widzę na tym koszmarnym memie i chce mi się płakać. Widzę na nim moje ukochane, serdeczne, wesołe gaździny z Podhala. Widzę babcie i mamy przyjaciółek i przyjaciół pochodzących ze wsi. Wiecznie urobione po łokcie, stawiające na stole talerze parującej zupy, krojące chleb, parzące się przy dokładaniu do pieca, troszczące się o wszystkich tylko nie o siebie. Nie mogę się tym pogodzić" – kwituje publicystka.
    dorzeczy.pl/kraj/104335/chce-mi-sie-plakac-mlynarska-ten-mem-jest-wstrzasajacy-poraza-pogarda.html
  • oleg3 29.05.19, 16:01
    Magdalena Filiks z zarządu głównego Komitetu Obrony Demokracji napisała na Facebooku mocny komentarz, który dotyczy niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiele gorzkich słów padło w nim pod adresem Koalicji Europejskiej. "Jest mi wstyd. Czuję poczucie bezsilności. Nie mogę patrzeć na mapy podziału i czytać o tym, że Wam duszno. To zabierzcie swoje tyłki na riwiery, może Wam przewietrzy głowy" - napisała.

dorzeczy.pl/kraj/104351/dzialaczka-kod-mocno-do-opozycji-jak-mozna-tak-gardzic-ludzmi.html
    "Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł" – czytamy.
  • oleg3 29.05.19, 16:15
    – Jak słucham, co mówią liderzy Koalicji Europejskiej, Platformy, to się zastanawiam, czy z takimi liderami na pewno może zwyciężać. Bo wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak dzisiaj w RMF-ie, czyli dwa dni po przegranych widocznie wyborach mówi: Ludzie chcą odsunięcia PiS od władzy. To zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest na innej planecie – stwierdziła wczoraj Anita Werner w studiu „Faktów po faktach” (w trakcie rozmowy z Leszkiem Millerem).

– Dwa dni po wyborach tego rodzaju opinia jest dosyć ekstrawagancka. Delikatnie mówiąc – odpowiedział dziennikarce Miller.

Słowa dziennikarki zdenerwowały wiceszefa PO, który zarzucił Anicie Werner brak rzetelności. Jak bowiem tłumaczył Siemoniak, słowa o „odsunięciu PiS-u od władzy”, padły w poniedziałek, a nie we wtorek.

dorzeczy.pl/kraj/104311/siemoniak-kontra-dziennikarka-tvn24-nie-wiem-na-jakiej-planecie-jest-pani-werner.html

• benek231 29.05.19, 16:43
    Dopiero skomentowalem te Klepacka w watku Piqa. Zatem powtorze, choc doskonale wiesz bo czytales, czyli teraz strugasz glupa. Zatem Klepacka spotkal hejt nie za to, ze zaatakowala czyjes poglady lecz za to, ze odmawia LGBT praw obywatelskich i prawa do egzystencji. I za to powinien spotkac ja hejt. Wedlug mie zebrala zbyt malo yobow.

Nadeszlo to czego sie obawialismy - w kolorze brunatnym i czarnym. Nadeszli faszysci, naziolki, zwolennicy przeroznych zamordyzow, czyli entuzjasci tzw. "silnej reki", nasz pobozny lud. Nadeszliscie wy. I gdyby to byly lata 20 ub. wieku to chyba nie bylbym sie tym specjalnie przejmowal. Ale my mamy juz doswiadczenie, bardzo bolesne doswiadczenie. I krotka pamiec. Takze nie dziwilbym sie niemieckim czarnoszczecinnym bo u nich dazenie do odwetu za historyczne dostanie w dupe jest zupelnie naturalne. Ale wy?!

A wyglada mi na to, ze idzie na znacznie gorsze. W ktorym i ty masz udzial.
  • piq 30.05.19, 02:24
    ...chújku niemyjku, odmawia elgiebetowcom Klepacka? No dawaj, gnojuniu, szybciutko, bo chciałbym cię skopać zanim pojdę spać.
  • benek231 30.05.19, 07:34
    to znalazlbys odpowiedz sam. A tak, szkoda na ciebie czasu bo do jutra i tak zapomnisz, ty chodzace zero.
  • oleg3 30.05.19, 09:30
    Krzysiu, ty nie jesteś demokratą. Jesteś totalitarystą. To już ja jestem większym demokratą, jeżeli przez demokrację (co jest oczywiście błędem) rozumiemy prawo do publicznego głoszenia mniejszościowych (większościowych też!) poglądów.

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • benek231 30.05.19, 15:26
    oleg3 napisał:

Krzysiu, ty nie jesteś demokratą. Jesteś totalitarystą. To już ja jestem większym demokratą, jeżeli przez demokrację (co jest oczywiście błędem) rozumiemy prawo do publicznego głoszenia mniejszościowych (większościowych też!) poglądów.
    **
    Tylko zauwaz, ze to musi dzialac w obie strony. To nie moze byc tak, ze X ma prawo wyglaszac poglady nt. Y-ka, a Y nie moze tego samego w stosunku do X-a. Zatem jesli Klepackiej wolno bylo powiedziec o homoseksualistach, wynaturzeni czy zboczency, to im rowniez wolno jest wyrazic o niej swa wlasna opinie, ze np. jest glupia kurwa, ktorej nalezy odebrac wszystkie medale. Badz, tu zaraz poprze mie Institoris2, bo jesli poczul sie ktorys obrazony to "powinien (Klepackiej) w morde dac i to niezaleznie od tego, czy obrazil(a) swiadomie lub nieswiadomie." A, ze jednak nie dal jej w morde lecz w zamian naublizal troche to ona takze nie powinna miec pretensji gdyz, jak przekonuje Sz0k, o prawde nie mozna sie obrazac.

Na koniec dobra dada. Jesli nie masz o czyms zielonego pojecia, jak tu o demokracji, to po prostu nie zabieraj glosu na ten temat.
  • xiazeluka 31.05.19, 13:06
    "jesli Klepackiej wolno bylo powiedziec o homoseksualistach, wynaturzeni czy zboczency, to im rowniez wolno jest wyrazic o niej swa wlasna opinie, ze np. jest glupia kurwa, ktorej nalezy odebrac wszystkie medale"

W tym przykładzie nie ma równowagi, Kretynie52. Klepacka wyraziła opinię, zboczeńcy wyrazili opinię plus napastliwy postulat, nijak się mający do treści obu opinii.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • wkkr 30.05.19, 09:24
    Klepacka przekroczyła granice tolerancji w momencie gdy nazwała homoseksualizm wynaturzeniem.
    Zgadnie ze współczesną wiedzą homoseksualizm wynaturzeniem nie jest.
    Homoseksualizm z nieznanych powodów występuję we wszystkich społecznościach, we wszystkich czasach w mniej więcej w takim samym procencie.
    Mało tego, zachowania homoseksualne sa obserwowane u zwierząt.
    ====
    Jeśli już ktoś chciałby znaleźć w sferze seksualne zachowania niezgodne z natura, będące forma wynaturzenia to świetnym kandydatem jest celibat.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • oleg3 30.05.19, 09:27
    Cenzor się znalazł!
    > Klepacka przekroczyła granice tolerancji w momencie gdy nazwała homoseksualizm wynaturzeniem.
    A czymże Abstrakt jest homoseksualizm? Wynaturzenie to b. łagodne określenie.

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • wkkr 30.05.19, 11:20
    Homoseksualizm jest zjawiskiem naturalnym jak np. wschody i zachody słońca, wzrost roślin czy wybuchy wulkanów.
    To że uważasz homoseksualizm za wynaturzenie świadczy tylko i wyłącznie o żałosnym poziomie twojej wiedzy oraz o tym że dajesz prymat emocjom kosztem rozumu.

--
  • sz0k 30.05.19, 11:23
    wkkr napisał:

> Homoseksualizm jest zjawiskiem naturalnym jak np. wschody i zachody słońca, wzr
    > ost roślin czy wybuchy wulkanów.
    > To że uważasz homoseksualizm za wynaturzenie świadczy tylko i wyłącznie o żałos
    > nym poziomie twojej wiedzy oraz o tym że dajesz prymat emocjom kosztem rozumu.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że każde wynaturzenie musi siłą rzeczy występować w naturze?

--
    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
    Nicolás Gómez Dávila
  • wkkr 30.05.19, 11:42
    sz0k napisał:

> wkkr napisał:
    >
    > > Homoseksualizm jest zjawiskiem naturalnym jak np. wschody i zachody słońc
    > a, wzr
    > > ost roślin czy wybuchy wulkanów.
    > > To że uważasz homoseksualizm za wynaturzenie świadczy tylko i wyłącznie o
    > żałos
    > > nym poziomie twojej wiedzy oraz o tym że dajesz prymat emocjom kosztem ro
    > zumu.
    >
    > Zdajesz sobie sprawę z tego, że każde wynaturzenie musi siłą rzeczy występować
    > w naturze?
    =====================
    To ty nie rozumiesz znaczenia słowa "wynaturzenie".
    Homoseksualizm występujący stale i na tym samym poziomie w populacji ludzkiej wynaturzeniem być nie może. Występowanie homoseksualizmu jest normą a nie aberracją.
    ===
    Zacznij używać rozumu i panuj nad emocjami.

--
  • sz0k 30.05.19, 11:50
    wkkr napisał:

> Zacznij używać rozumu i panuj nad emocjami.

Zajrzyj wreszcie do słownika i przestań bredzić:
    sjp.pwn.pl/sjp/wynaturzenie;2539952.html
    wynaturzenie «rzecz, fakt lub zjawisko odbiegające od normy lub niezgodne z naturą»

Homoseksualizm jest zarówno i czymś odbiegającym od normy i czymś niezgodnym z naturą. Niezgodnym to nie znaczy nie występującym, dlatego że wtedy nic nie mogłoby być niezgodne z naturą, bo sam fakt pojawienia od razu czyniłby to "naturalnym". Defekty genetyczne, fizyczne, umysłowe, też są niezgodne z naturą, mimo że od zawsze w niej występują.

--
    "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
    Ludwik Pasteur
  • wkkr 30.05.19, 13:46
    Homoseksualizm jest zgodny z naturą bo występuję zawsze w takiej samej proporcji.
    Najwyraźniej jest do czegoś potrzebny. W przeciwnym razie by nie występował.
    Musi mieć znaczenie być może z pogranicza społeczno-ewolucyjnego.
    Normą jest 5% osobników homoseksualnych. Dlatego trudno mówić o tym że homoseksualizm jest czym odbiegającym od normy, że jest wynaturzeniem.
    Gdyby przyjąć twoją perspektywę to za wynaturzenie należało by uznać np. rudych, albinosów, mańkutów czy ludzi z grupa krwi 0Rh-.

--
  • sz0k 30.05.19, 14:00
    wkkr napisał:

> Homoseksualizm jest zgodny z naturą bo występuję zawsze w takiej samej proporcj
    > i.
    > Najwyraźniej jest do czegoś potrzebny. W przeciwnym razie by nie występował.
    > Musi mieć znaczenie być może z pogranicza społeczno-ewolucyjnego.
    > Normą jest 5% osobników homoseksualnych. Dlatego trudno mówić o tym że homoseks
    > ualizm jest czym odbiegającym od normy, że jest wynaturzeniem.
    > Gdyby przyjąć twoją perspektywę to za wynaturzenie należało by uznać np. rudych
    > , albinosów, mańkutów czy ludzi z grupa krwi 0Rh-.

Abstrakt a możesz podać jakieś przykłady wynaturzeń? Niezmierniem ciekawe co Ty rozumiesz pod tym pojęciem.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • sz0k 30.05.19, 14:49
    sz0k napisał:

> wkkr napisał:
    >
    > > Homoseksualizm jest zgodny z naturą bo występuję zawsze w takiej samej pr
    > oporcj
    > > i.
    > > Najwyraźniej jest do czegoś potrzebny. W przeciwnym razie by nie występow
    > ał.
    > > Musi mieć znaczenie być może z pogranicza społeczno-ewolucyjnego.
    > > Normą jest 5% osobników homoseksualnych. Dlatego trudno mówić o tym że ho
    > moseks
    > > ualizm jest czym odbiegającym od normy, że jest wynaturzeniem.
    > > Gdyby przyjąć twoją perspektywę to za wynaturzenie należało by uznać np.
    > rudych
    > > , albinosów, mańkutów czy ludzi z grupa krwi 0Rh-.
    >
    > Abstrakt a możesz podać jakieś przykłady wynaturzeń? Niezmierniem ciekawe co Ty
    > rozumiesz pod tym pojęciem.

A i jeszcze jako bonus fajnie by było jakbyś wskazał, który to gen (wg. "dzisiejszej nauki i wiedzy" oczywizda) odpowiada za homoseksualizm. Bo, że "dzisiejsi naukowcy" tak już odlecieli, że orientację seksualną traktują jak cechę osobniczą w stylu koloru włosów, czy grupy krwi (których zapis da się od biedy jakoś tam umieścić w kodzie genetycznym), to ja nie daję wiary. Że to domorosła "nauka" rodem z internetu, wikipedii i portalu gazeta.pl to nie mam za to najmniejszych wątpliwości.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • wkkr 31.05.19, 09:33
    Przyczyny homoseksualizmu są złożone i nie do końca poznane. Ocenia się ze geny odpowiadają za homoseksualizm z 50%. Poza tym bierze się pod uwagę stan układu hormonalnego matki w czasie ciąży oraz interakcje społeczne w pierwszych 3 latach życia. Z tym że są to ogólne hipotezy nie poparte twardymi dowodami a jedynie statystycznymi poszlakami.

--
  • oleg3 31.05.19, 10:08
    Abstrakt z pewnością wyjaśnisz taki paradoks. Nauka, ta w którą wierzysz, twierdzi, że człowiek wcale nie jest zdeterminowany płciowo. Płeć jako konstrukt społeczny można sobie wybrać. A "orientacja" jest zdeterminowana. Nic nie można zrobić i już. Wydaje się, że zmiana "orientacji" jest zdecydowanie łatwiejsza niż zmiana płci.

--
  • wkkr 31.05.19, 12:17
    Wierze tylko w Boga.
    Nauka nie jest kwestia wiary.
    To o czy mówisz nie ma nic wspólnego z nauka, to jest ideologia nie mająca oparcia w faktach.
    Plec jest zjawiskiem wielowymiarowym i wieloaspektowym.
    Mamy płeć genetyczną, morfologiczna, psychologiczną, społeczną itd.
    Żadnego z aspektów płci nie można rozpatrywać w oderwaniu od pozostałych od pozostałych.
    ====
    1) Zmiana orientacji w ramach wolnej woli nie jest możliwe. Nie możesz sobie powiedzieć "od dzisiaj będę pedałem" nawet jak będziesz doopy dawał to i tak nie będzie miało znaczenia bo nie o to chodzi w orientacji seksualnej.
    2) Zmiana płci może dotyczyć jedynie morfologii ciała i w gruncie rzeczy sprowadza się ona do uzgodnienia jej z tożsamością płciową danego osobnika. Czyli tak naprawdę Zmiana płci nie jest zmianą.
    ====
    Lobby pedalsko-lewackie zaprzeczając determinacji płciowej samo wystawia się na strzał. Prawda jest taka, ze zarówno płeć jak i orientacja są z znacznym stopniu zdeterminowane.
    ====
    Oczywiście jest coś takiego ja płynna orientacja czyli istnieją ludzie którym orientacja w raz z wiekiem możne się zmieniać ale to są jednostki.
    ====
    Biorąd pod uwagę poziom uwikłania ideologicznego zjawiska zwanego płcia i orientacja nie ma co liczyc na rzetelne badania w tej dziedzinie.

--
  • sz0k 31.05.19, 10:31
    wkkr napisał:

> Z tym że są to ogólne hipotezy nie poparte twardymi dowodami a jedyn
    > ie statystycznymi poszlakami.

No oklaski rozległy się z najdalszej części sali... To jest właśnie to Twoje całe "zgodnie ze współczesną wiedzą"... hipotezy, poszlaki, wyssane z palca bajania. Te Wasze "wierzenia" postempaki to mogą być dobre w środowisku GW et consortes, normalnym ludziom takimi pierdołami nie zwracajcie głowy towarzysze.

--
    Ludwik Pasteur
  • wkkr 04.06.19, 10:35
    Nasze "wierzenia" oparte są na statystyce i racjonalnym myśleniu.
    Wasze na przesądach.

--
  • oleg3 04.06.19, 11:02
    wkkr napisał:

> Nasze "wierzenia" oparte są na statystyce i racjonalnym myśleniu.

Coś mi się zdaje Abstrakt, że wierzysz w to, że statystyka ujawnia związki przyczynowe.

--
  • sz0k 04.06.19, 17:44
    wkkr napisał:

> Nasze "wierzenia" oparte są na statystyce i racjonalnym myśleniu.
    > Wasze na przesądach.

Statystycznie abstrakt to Ty z psem na spacerze macie po 3 nogi.

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • wkkr 31.05.19, 09:30
    Celibat jest wynaturzeniem.

--
  • sz0k 31.05.19, 10:38
    wkkr napisał:

> Celibat jest wynaturzeniem.

O cholera, to znaczy że człowiek od urodzenia do pewnego wieku, a następnie ponownie na starość jest, ani chybi, wynaturzony...
    A przeprowadziłeś może abstrakt jakieś badania statystyczne ile to tych celibatariuszy jest? Bo może ich liczba też jest na przestrzeni wieków w miarę stała i niezmienna, no a wtedy to wiesz... zgodnie z Twoją definicją to już nie może być wynaturzenie wtedy.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • xiazeluka 31.05.19, 13:01
    "Celibat jest wynaturzeniem."

Podobnie jak strzyżenie trawnika, wegetarianizm czy drink co sobotni wieczór?

--
  • wkkr 02.06.19, 21:37
    U progu cywilizacji ludzie jedli przede wszystkim rośliny (owoce, nasiona, bulwy itd). Źródłem białka zwierzęcego było przede wszystkimi to co nie uciekało i dało się zebrać czyli: robaki jaj i... padlina.
    Tak, ludzie w raju byli padlinożercami. To jest stan naturalny.
    Wszystko co wynaleźliśmy później to jest wynaturzenie.
    Ze szczególnym wskazaniem chowu przemysłowego.

--
  • xiazeluka 03.06.19, 14:49
    "U progu cywilizacji ludzie jedli przede wszystkim rośliny..." - jedni to, co potrafili zdobyć. Jednak rozwijali się cały czas, tworząc narzędzia, umożliwiające polowanie i hodowlę. Co jest w tym nienaturalnego?

"Wszystko co wynaleźliśmy później to jest wynaturzenie. "

Wynalazczość to wynaturzenie? Znaczy używanie mózgu jest niezgodne z naturą?

--
  • wkkr 04.06.19, 10:34
    To jest ciekawa kwestia.
    Co oznacza pojęcie "naturalny" tak powszechnie używanie w mediach i handlu.
    Przecież w gruncie rzeczy człowiek jest częścią natury.
    A to implikuje zdanie że wszystko co robi człowiek jest zgodne z naturą.
    Cała nasz działalność polegająca na zasrywaniu tej planety jest jak najbardziej naturalna.
    Ludzkość przypomina kolonie kormoranów.....
    Jest tylko jeden problem.
    To kwestia wolnej woli. Czy działania wynikające z aktu woli a nie z instynktu można uznać za wpisane w ramy natury?
    Moim zdaniem nie.
    Za udział w kreacji Wszechświata zapłaciliśmy wynaturzeniem. Człowiek nie jest częścią natury.

--
  • oleg3 04.06.19, 10:57
    > Co oznacza pojęcie "naturalny" tak powszechnie używanie w mediach i handlu.
    Gdybyś czytał cokolwiek innego niż kodowskie biuletyny i manifesty LGBTQ+ dowiedziałbyś się bez trudu, że "natura" ma co najmniej dwa znaczenia. Jedno - oczywiste - oznacza "brak chemii" czy innych wynalazków wprowadzonych przez cywilizację. Istotę drugiego znaczenia oddaje znany cytat "naturą konia jest bieg". To drugie znaczenie pochodzi oczywiście od Greków. Jest powiązane z koncepcją 4 przyczyn Arystotelesa. Konkretnie z przyczyną celową.

Poza tym tylko ignorant może twierdzić, że "wszystko co robi człowiek jest zgodne z naturą" rozumianą jak przypuszczam w pierwszym sensie. Jest jeszcze kultura!

--
  • wkkr 04.06.19, 13:06
    Twoim zdaniem chemia nie jest naturalna?
    Możesz mi nie uwierzyć, ale cała natura jest chemiczna.......
    PS
    Napisz jeszcze że nie mamy wspólnego przodka z małpami i że Ziemia jest płaska.
    A szczepionki trują....
    ======================

--
  • oleg3 04.06.19, 13:12
    Bredzisz Abstrakt.
    To w zasadzie nic nowego.

--
  • wkkr 04.06.19, 13:08
    Ty chyba masz poważne problemy z percepcją, przecież wyraźnie napisałem:

"To kwestia wolnej woli. Czy działania wynikające z aktu woli a nie z instynktu można uznać za wpisane w ramy natury?
    Moim zdaniem nie.
    Za udział w kreacji Wszechświata zapłaciliśmy wynaturzeniem. Człowiek nie jest częścią natury."

--
  • kalllka 04.06.19, 14:00

instynkt- pierwotny impuls -niezależny od woli / np układ wydalniczy/
    natura zespół procesów- zmian.
    Jedno nie wyklucza drugiego.
  • oleg3 30.05.19, 14:15
    wkkr napisał:

> Normą jest 5% osobników homoseksualnych.

Skąd masz te dane?
  • wkkr 31.05.19, 09:34
    Przeprowadziłem badania statystyczne na reprezentatywnej grupie Polaków i Polek.

--
  • oleg3 31.05.19, 10:10
    wkkr napisał:

> Przeprowadziłem badania statystyczne na reprezentatywnej grupie Polaków i Polek

To za mało. Prawo ma obejmować wszystkich ludzi we wszystkich epokach!
    Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś wykształconym durniem.

--
  • wkkr 31.05.19, 12:19
    Zgodnie z zasadami obowiązującymi w nauce wyniki uzyskane na reprezentatywnej próbie można ekstrapolować na całą populację.
    PS
    Czy zdajesz sobie sprawę że codziennie witasz się z jakimś pedałem?

--
  • oleg3 31.05.19, 12:36
    Jestem pod wrażeniem twojej znajomości metodologii naukowej. Wyjaśnij tylko dlaczego próba "polska" miałaby być reprezentatywna dla całego świata i to od Adama i Ewy.

> Czy zdajesz sobie sprawę że codziennie witasz się z jakimś pedałem?
    Wątpię. Posługując się twoją statystyką musiałbym witać się codziennie z co najmniej 20 mężczyznami.
    Otwarte pozostaje pytanie o wagę zaprezentowanego argumentu. Co by z niego miało wynikać?

--
  • wkkr 31.05.19, 12:52
    To, że homosie są takimi samymi ludźmi jak ty czy ja. Spotykasz ich, rozmawiasz z nimi, załatwiasz sprawy i interesy z homosiami. Może gdy to sobie uświadomisz, to odkryjesz jak absurdalny jest twój lek przed homoseksualistami.

--
  • xiazeluka 31.05.19, 13:03
    Uświadomcie sobie, towarzyszu, swój lęk przed przyjęciem do wiadomości, że nikt się pedałów nie boi. Po drugie - skoro zboczeńcy są "normalni", to dlaczego koniecznie starają się wyróżnić i zmusić innych do uznania ich przywilejów?

--
  • wkkr 01.06.19, 17:43
    Normalnego homoseksualisty nie odróżnisz od heteroseksualisty. Poza tym nienormalni heteroseksualiści epatujący swoja seksualnością też istnieją.
    ===
    Gdybyś miał rację to nie wpadał byś w histerię na dźwięk słowa homoseksualizm.

--
  • xiazeluka 02.06.19, 12:34
    A gdzie, towarzyszu, widzicie histerię? Kto organizuje obleśne paradenmarsche, wrzeszczy o "prawach" dla zboczeńców, widzi w niewielkiej grupce zwichniętych psychicznie ludzi najważniejszy problem XXI wieku? To aby nie wyczerpuje znamion histerii?

--
  • oleg3 31.05.19, 13:05
    wkkr napisał:

> To, że homosie są takimi samymi ludźmi jak ty czy ja. Spotykasz ich, rozmawiasz
    > z nimi, załatwiasz sprawy i interesy z homosiami. Może gdy to sobie uświadomis
    > z, to odkryjesz jak absurdalny jest twój lek przed homoseksualistami.

Już ci napisałem Abstrakt, że jesteś wykształconym durniem. Masz swoje ad Hitlerum (wmawiasz dyskutantom strach przed homoseksualizmem) jako ostateczny argument. A całej sprawie idzie o neomarksistowską ideologię, a nie o dyskryminację homoseksualistów.

--
  • wkkr 01.06.19, 17:46
    Nikomu nic nie wmawiam. Wyciągam jedynie wnioski na podstawie emocji jakie dyskutanci wyrażają w swoich postach w stosunku do homoseksualizmu. Ja widzę w nich histerię. A histeria jest objawem irracjonalnego strachu.

--
  • sz0k 31.05.19, 13:10
    wkkr napisał:

> To, że homosie są takimi samymi ludźmi jak ty czy ja. Spotykasz ich, rozmawiasz
    > z nimi, załatwiasz sprawy i interesy z homosiami. Może gdy to sobie uświadomis
    > z, to odkryjesz jak absurdalny jest twój lek przed homoseksualistami.

Ale my mówimy o homoseksualizmie a nie o homoseksualistach. To homoseksualizm jest wynaturzony, a nie ludzie.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • wkkr 01.06.19, 17:48
    Homoseksualizm nie jest wynaturzeniem. Już parę razy napisałem dlaczego tak uważam. Nie można nazwać aberracją coś co występuje stale.

--
  • sz0k 02.06.19, 10:21
    wkkr napisał:

> Homoseksualizm nie jest wynaturzeniem. Już parę razy napisałem dlaczego tak uwa
    > żam. Nie można nazwać aberracją coś co występuje stale.

Problem w tym, że stałość/nie stałość występowania to nie jest żadne kryterium. Już nawet pomijając fakt problemów z ustaleniem tej rzekomej "stałości" (bo niby jak?). Każde wynaturzenie, które występuje jest w ujęciu statystycznym "stałe" (zdarzające się w 1 przypadku na miliard, dotykające 1% populacji, etc.).

--
    Ludwik Pasteur
  • wkkr 02.06.19, 19:18
    Czy albinizm to wynaturzenie? Czy mańkuctwo to wynaturzenie? Czy rudy kolor włosów to wynaturzenie?
    Odrzuć uprzednia i zacznij korzystać z rozumu.

--
  • sz0k 03.06.19, 10:42
    wkkr napisał:

> Czy albinizm to wynaturzenie?

Tak.

> Czy mańkuctwo to wynaturzenie?

Nie.

> Czy rudy kolor włosów to wynaturzenie?

Nie.

> Odrzuć uprzednia i zacznij korzystać z rozumu.

Ja korzystem. Ty dla odmiany zastąpiłeś go ideologiczną papką. Wymyśliłeś sobie jakieś kryterium, które kompletnie niczego nie dowodzi. Wszystkie wybryki natury, jak baba z brodą, 3 sutkami, czy 6 palcami występują w stałej i niezmiennej ilości w populacji. I co z tego?
    Chociaż i tak największym problemem jest to, że wierzysz (tak, tak, wierzysz, bo naukowo udowodnioną wiedzą tego się nijak nazwać nie da), że homoseksualizm to jest coś "wrodzonego", cecha osobnicza, jak kolor włosów, czy oczu. To jest czysty bulszit, nie mający nic wspólnego z rozumem i Twoje zaklinanie rzeczywistości, polegające na odmienianiu tego słowa przez wszystkie przypadki, nie jest wstanie tego zmienić.

--
    Nicolás Gómez Dávila
  • wkkr 04.06.19, 10:25
    Mylisz się, żadna z wymienionych cech nie jest wynaturzeniem.

--
  • sz0k 30.05.19, 11:06
    wkkr napisał:

> Klepacka przekroczyła granice tolerancji w momencie gdy nazwała homoseksualizm
    > wynaturzeniem.

Nazywanie rzeczy po imieniu nie ma nic wspólnego z tolerancją. To raczej zabranianie tego jest przejawem nietolerancji. Poza tym powinna powiedzieć wprost: zboczenie, wynaturzenie to i tak dość delikatnie.

> Zgadnie ze współczesną wiedzą homoseksualizm wynaturzeniem nie jest.

Zgodnie z neomarksistowską ideologią i homopropagandą, a nie żadną wiedzą. Z wiedzą, która powinna wynikać z obserwacji rzeczywistości, to nie ma nic wspólnego.

> Homoseksualizm z nieznanych powodów występuję we wszystkich społecznościach, we
    > wszystkich czasach w mniej więcej w takim samym procencie.

Powody są jak najbardziej znane - skażenie świata (natury) grzechem jest jego powodem.

> Mało tego, zachowania homoseksualne sa obserwowane u zwierząt.

I czego to ma niby dowodzić? Kanibalizm też jest obserwowany u zwierząt.

> ====
    > Jeśli już ktoś chciałby znaleźć w sferze seksualne zachowania niezgodne z natu
    > ra, będące forma wynaturzenia to świetnym kandydatem jest celibat.

Używanie wolnej woli (w tym wypadku jako dobrowolna rezygnacja ze współżycia seksualnego) jako przykład "wynaturzenia". Ciekawe, nie powiem. Ale też sporo mówiące o współczesnych postempakach. Dla nich bowiem "naturalne" oznacza coś co występuje i daje się zaobserwować w naturze, konkretnie to w świecie zwierząt.

Nie ma co odsyłać do słowników, do rozumu, na nic się to zda, marksizm kulturowy rządzi się swoimi prawami i żadna logika nie stanie mu na przeszkodzie. W tak kretyńskim ujęciu to rzeczywiście człowiek jako taki jest "wynaturzony". Ze swoją wolną wolą, ze świadomością działania, rozumem, abstrakcyjnym myśleniem, umiejętnością odróżniania dobra od zła i trzymania zwierzęcych instynktów na wodzy - to wszystko czyni go tak różnym od świata zwierząt kierowanego ślepymi instynktami. Ale to jest przecież właśnie szczyt aspiracji klasycznego postempaka - zrównać sie z bezrozumnym światem zwierząt. Stąd małpki bonobo jako niezbity dowód na "normalność" homoseksualizmu, szympansy z prawami wyborczymi, koty dziedziczące spadek po właścicielach, itp. itd.

Lewizna jest niesamowita z tą swoją umiejętnością sprowadzenia wszystkiego, nawet z najbardziej szczytnymi i wzniosłymi ideami (jak np. postęp) do ich kompletnej odwrotności, do poziomu szamba. Postęp (w dziedzinie rozwoju człowieka) rozumiany jako postępowanie człowieka w cnotach i czynieniu dobra został sprowadzomy do cofania się do poziomu zwierzęcia. Brawo!

--
    "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
    Nicolás Gómez Dávila
  • wkkr 30.05.19, 11:22
    Wolna wola użyta do tłumienia jednego z podstawowych instynktów to gwałt na naturze.
    Nie po to Bog dał człowiekowi popęd seksualny by z powodów tak absurdalnych jak wymagania kościoła go tłumił.
    Celibat jest szkodliwy dla zdrowia.

--
  • sz0k 30.05.19, 11:31
    wkkr napisał:

> Wolna wola użyta do tłumienia jednego z podstawowych instynktów to gwałt na nat
    > urze.
    > Nie po to Bog dał człowiekowi popęd seksualny by z powodów tak absurdalnych jak
    > wymagania kościoła go tłumił.

Są po prostu na świecie większe cele i potrzeby, niż dawanie akurat upustu instynktowi seksualnemu, dla których najwidoczniej warto go poświęcić. Podobnie jak z wstrzymywaniem się od pokarmów, czy napojów (w tym alkoholowych), potocznie zwanych postem.
    Nie oczekuję, że to zrozumiesz, ale dobrze by było abyś chociaż rozważył.

> Celibat jest szkodliwy dla zdrowia.

Niech zgadnę - wg. "współczesnej wiedzy"?
    Wg. wczorajszej wiedzy post / cukier / sól / cholesterol / węglowodany / alkohol / cokolwiek jest mega szkodliwy, wg. dzisiejszej mega potrzebny dla zdrowia, wg. jutrzejesz zabójczy.

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • wkkr 30.05.19, 11:44
    sz0k napisał:
    > Są po prostu na świecie większe cele i potrzeby, niż dawanie akurat upustu inst
    > ynktowi seksualnemu, dla których najwidoczniej warto go poświęcić.
    ===
    Pierdolisz. Sam nie wiesz nawet jak bardzo.
  • sz0k 30.05.19, 11:53
    wkkr napisał:

> sz0k napisał:
    > > Są po prostu na świecie większe cele i potrzeby, niż dawanie akurat upust
    > u inst
    > > ynktowi seksualnemu, dla których najwidoczniej warto go poświęcić.
    > ===
    > Pierdolisz. Sam nie wiesz nawet jak bardzo.

Oczywiście, Ty wiesz lepiej. Tak się właśnie kończy utrata wiary w transcendencję i sprowadzenie wszystkiego tylko do tego co ziemskie.

--
    "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
    Karol Marks
  • qwardian 30.05.19, 13:01
    wkkr napisał:

> Wolna wola użyta do tłumienia jednego z podstawowych instynktów to gwałt na naturze.

Darwinizm stawia homoseksualizm jako ślepą uliczkę ewolucji, która prowadzi do marnowania zasobów i ewentualną śmierć gatunku. Tyle nauka na temat natury.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • wkkr 01.06.19, 20:15
    qwardian napisał:

> wkkr napisał:
    >
    > > Wolna wola użyta do tłumienia jednego z podstawowych instynktów to gwałt
    > na naturze.

>
    > Darwinizm stawia homoseksualizm jako ślepą uliczkę ewolucji, która prowadzi do
    > marnowania zasobów i ewentualną śmierć gatunku. Tyle nauka na temat natury.
    ========================
    Nie można mówić o ślepej uliczce w przypadku zjawiska stale obecnego we wszystkich pokoleniach populacji ludzkiej. To że celowości homoseksualizmu nie dostrzegamy nie oznacza że ta celowość nie istnieje.
    PS
    Prezentujesz skrajnie prymitywne pojmowanie ewolucjonizmu.

--
  • xiazeluka 02.06.19, 12:35
    Pedofilia także występuje od stuleci. Znaczy jest w niej jakaś "naturalna celowość". Skoro tak, to zgłoście, towarzyszu, postulat jej legalizacji.

--
  • wkkr 02.06.19, 19:16
    W tej sprawie należy zwrócić się do pana Boga. To on to wymyślił i to on wie dlaczego pedofilia istnieje i jaka jest jej celowość.
    ==========

--
  • xiazeluka 02.06.19, 20:10
    W kwestii pedalstwa także apelujcie do Pana Boga. Zostawcie wszystkich na Ziemi w spokoju.

--
  • wkkr 02.06.19, 21:31
    xiazeluka napisała:

> W kwestii pedalstwa także apelujcie do Pana Boga. Zostawcie wszystkich na Ziemi
    > w spokoju.
    ==============
    Dlaczego histeryzujesz?
    ===
    Ja jestem konserwatysta, używającym rozumu konserwatystą.
    Zmian możemy nie lubić ale nie można reagować histerią tylko dlatego że zachodzą.
    Tylko wtedy można wpływać na ich przebieg.

--
  • sz0k 03.06.19, 10:45
    wkkr napisał:

> Zmian możemy nie lubić ale nie można reagować histerią tylko dlatego że zachodz
    > ą.

Czy zmiany mogą zachodzić tylko na lepsze, czy na gorsze też?

--
    Nicolás Gómez Dávila
  • xiazeluka 03.06.19, 14:52
    Mła histeryzuje, ponieważ korzysta z tak zwanego argumentu autorstwa towarzysza? Przecież to zaproponowana przez Was oś rozumowania.

Wy, towarzyszu, nie jesteście konserwatystą. Głupota to nie zbiór ideologiczny. Zmiany mogą zachodzić na gorsze, co wtedy robi "konserwatysta"?

--
  • wkkr 04.06.19, 10:24
    Dlaczego wartościujesz zmiany?
    Przecież to jest rzecz względna.
    Komuś pasuje pogoda bezdeszczowa a inny modli się o deszcz.....

--
  • xiazeluka 04.06.19, 14:09
    Jedni zabijają ludzi, inni to wartościują i mają pretensje. To jest względne?

--
  • wkkr 06.06.19, 07:18
    xiazeluka napisała:

> Jedni zabijają ludzi, inni to wartościują i mają pretensje. To jest względne?
    ============
    Oczywiście. Sam fakt zabicia jeszcze o niczym na mnie mówi. Dopiero kontekst pozbawienia kogoś życia pozawala zając nam stanowisko.
    ============
    Nawet 10 przykazań nie jest bezwzględnych.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 07:47
    Jaką względność widzicie, towarzyszu, w przykazaniu "Nie morduj"?

Fakt zabicia kogoś bez powodu bardzo wiele mówi o mordercy i jego adwokacie.

--
  • qwardian 04.06.19, 14:16
    Mechanizmem teorii ewolucji jest selekcja naturalna, więc pedalstwo jest w tym sensie naturalne, że jego osobniki giną zubażając bezcenne zasoby zdrowych istot. Tych które pozostawiają po sobie kolejne pokolenia.

--
  • kalllka 04.06.19, 15:12
    Homoseksualizm gdyby go traktować jako wybryk natury/ musiałby mieć charakterystyczna wyróżniająca go cechę w łańcuchu /DNA, byc układem homogenicznym. A nie jest.
    Ale wciąż jest naturalnym wynikiem / łańcucha przyczynowo- skutkowego/ ktory w oslabionym cywilizacyjnie /nadmiar/ układzie hetero „wybrał” najsilniejsze impulsy- stymulację homoseksualna.
    Wyglada na to ze statystycznie to hetero, dotychczas było wynaturzeniem; chcąc wiec uregulować przeludnienie, natura ukierunkowała target w homoseksualizm i niepłodne pochodne.
  • qwardian 05.06.19, 07:13
    kalllka napisała:

> Wyglada na to ze statystycznie to hetero, dotychczas było wynaturzeniem; chcąc wiec uregulować przeludnienie, natura ukierunkowała target w homoseksualizm i niepłodne pochodne.

To rezultat faktu, że człowiek nie uczestniczy w łańcuchu pokarmowym innych gatunków poza bakterią. Kiedyś przerost populacji w miastach regulowały zarazy, daleko bardziej skuteczne. Homoseksualizm jest samodestrukcyjny więc nie do końca podzielam Twoją myśl, że uczestniczy w ogólnej masakrze, ale let's agree to disagree. Racja, gdyby pedalstwo było genetyczne już by znikło, jest z nami jako patologia. Co do braku rozmnażania jest zaprzeczeniem ewolucji, albo temu słowu trzeba przydzielić nowe znaczenie, to jest lipa.

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • kalllka 05.06.19, 11:53
    Ok, nazwałeś homo samodestrukcyjnym, ja,, ze jest samodestrukcyjnym -at the moment.
    I tak sobie o tym myśle oglądając „zaburzenia” / relatywizację / w procesach pokarmowych wszystkich zreszta ziemskich organizmów, ze tylko ewolucyjny łańcuch przyczynowo- skutkowy, pozwoli przetrwać ziemi.
    Myśle ,ze tak homoseksualizm jak każda inna nadczynnosc... z czasem wyprodukuje zagrożenie życia/ tym samym ureguluje populacje.
  • wkkr 06.06.19, 07:16
    qwardian napisał:

> Mechanizmem teorii ewolucji jest selekcja naturalna, więc pedalstwo jest w tym
    > sensie naturalne, że jego osobniki giną zubażając bezcenne zasoby zdrowych isto
    > t. Tych które pozostawiają po sobie kolejne pokolenia.
    >===================
    To co napisałeś jest skrajnie prymitywna interpretacją doboru naturalnego. Kompletnie pomijasz role struktur społecznych u organizmów żywych.
    Sukcesu ewolucyjnego nie można rozmotywać w oderwaniu od tej istotnej kwestia.
    Czasem sukces reprodukcyjny pojedynczego osobnika jest poświęcany na rzecz rozwoju społeczności.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 07:46
    Organizmy żywe poświęcają się reprodukcji. To jest najważniejsze z punktu widzenia przetrwania gatunku. "Role społeczne u organizmów żywych" podporządkowane są temu działaniu. Antylopy poświęcają się ochronie dzieci, mając gdzieś problematykę "rozwoju społeczności czworonożnych ssaków" w kontekście naturalnych potrzeb żywieniowych lwów.

--
  • wkkr 06.06.19, 14:20
    Sprawdż sobie jak jest struktura społeczną np. pszczół i jak one się rozmnażają i jakie ma znaczenie w takiej społeczności rozrodczość np. robotnicy.
    Ale pszczoły mogą ci nie odpowiadać bo to w końcu tylko owady.
    Wśród ssaków społecznych są takie u który prawo rozrodu ma tylko samiec lub samica alfa. Pozostałe osobniki pracują na sukces reprodukcyjny ty które są na szczycie hierarchii.
    ewolucja oraz jej uwarunkowania to naprawdę skompilowana rzecz.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 16:37
    Towarzyszu, przedłużenie gatunku determinuje postępowanie wszystkich żywych organizmów (z wyjątkiem lewaków). Metody, sposoby czy techniki realizacji tej najważniejszej cechy mogą być rozmaite, niemniej sprowadzają się do tego samego.

--
  • snajper55 30.05.19, 11:35
    sz0k napisał:

> Nazywanie rzeczy po imieniu nie ma nic wspólnego z tolerancją.

A kto ustala jakie jest imię danej rzeczy? Niektórzy mogą uważać, że imię Kai Godek to "chora umysłowo katolska fanatyczka" i że nazywanie jej tym imieniem nie sprzeciwia się tolerancji. Inni mogą uważać, że religia ma na imię "wynaturzenie umysłowe" i będą się upierać, że nazywanie tak na przykład katolicyzmu nie jest sprzeczne z tolerancją.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • sz0k 30.05.19, 11:42
    snajper55 napisał:

> sz0k napisał:
    >
    > > Nazywanie rzeczy po imieniu nie ma nic wspólnego z tolerancją.
    >
    > A kto ustala jakie jest imię danej rzeczy?

Oczywiście Parlament Europejski, poprzez głosowanie.

--
    Nicolás Gómez Dávila
  • institoris2 30.05.19, 11:45
    wyrazac sie lekcewazaco o snajperowych swietosciach?

sz0k napisał:

> Oczywiście Parlament Europejski, poprzez głosowanie.

• sz0k 30.05.19, 11:54
    institoris2 napisał(a):

> wyrazac sie lekcewazaco o snajperowych swietosciach?

Mea culpa!

--
    "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
    Nicolás Gómez Dávila
  • oleg3 30.05.19, 12:49
    > institoris2 napisał(a):
    > > wyrazac sie lekcewazaco o snajperowych swietosciach?

> sz0k napisał:
    > Mea culpa!

Przekonanie (wiara chyba), że wiedza naukowa powstaje poprzez demokratyczne głosowanie jest bardzo zabawnym zabobonem. Charakterystycznym dla naszych czasów.
  • wkkr 30.05.19, 08:58
    Obrazek na profilu Jandy nie wyraża pogardy dla osób biednych. Obrazek ten piętnuje tych którzy biedę cynicznie wykorzystują do swoich podłych celów. Zachowanie pana z banknotem jest alegorią gościa który wyborcy zadającemu niewygodne pytanie odpowiada "macie na nas głosować a nie przeszkadzać"
    ===

--
  • oleg3 30.05.19, 09:25
    Tak, tak.
    Jeszcze z tydzień emocjonalnych wpisów celebrytów o wyborcach PiS i lista ZP dostanie większość konstytucyjną. Nawiasem pisząc pani Janda utrzymuje się z żebractwa. Czytałem, że wyżebrała jakieś 15 baniek w ciągu ostatnich 15 lat. Ze sprzedaży swego niewątpliwego talentu nie da rady wyżyć.

--
  • kalllka 30.05.19, 10:42

Janda utrzymuje się z żebractwa. W polskiej kulturze/ szolbiznesie/ być skutecznym żebrakiem /wiek płeć/ to niełatwe. Uważam ze to zdjęcie jest miernikiem nie tyle złośliwości wklejacza , co niewątpliwego talentu Jandy.
    Z jej doświadczeniem i umiejętnościami i koneksjami - w Hollywoodzie, byłaby dużym producentem.
  • institoris2 30.05.19, 11:25
    jeszcze jedna osoba, ktora dosieglo przeklenstwo urodzenia sie w niewlasciwym kraju.

kalllka napisała:

> Janda utrzymuje się z żebractwa. W polskiej kulturze/ szolbiznesie/ być skutec
    > znym żebrakiem /wiek płeć/ to niełatwe. Uważam ze to zdjęcie jest miernikiem n
    > ie tyle złośliwości wklejacza , co niewątpliwego talentu Jandy.
    > Z jej doświadczeniem i umiejętnościami i koneksjami - w Hollywoodzie, byłaby du
    > żym producentem.
  • wkkr 30.05.19, 11:31
    Każdy musi jakoś odreagować.
    Przeceniasz siłę oddziaływania emocjonalnych wpisów celebrytów.
    Jandę można lubić lub nie ale talentu nie można jej odmówić.
    =========
    A teraz powiedz mi gdzie ty jakieś emocje dostrzegasz w moim poście? To że zinterpretował inkryminowany obrazek w kontrze do histerycznej interpretacji tłumu miłośników suwerena nie znaczy, że angażowałem w to jakieś emocje.
    Generalnie wynik wyborów przewidziałem, Jedynie skali zwycięstwa PiS nie doceniłem.
    A emocjonować się nie będę bo wiem jak to się skończy.

--
  • andrzejg 30.05.19, 14:47
    Ten zek obraził Twoje uczucia?

Przedstawia on mechanizm stosowany przez PiS w tych wyborach.
    Moznaby równie dobrze narysować emeryta , który dostał 13-tkę i dziwnym trafem na dwa dni przed wyborami dostał list z ZUSu informujący o przyznaniu dodatkowej emerytury ( mam kilku emerytów w zakładzie i wszyscy dostali tą informację)

Zbiego okoliczności?

Tak więc łapę z banknotem traktuj jako symbolikę dzisiejszych czasów.

Poza tym przypomnij mi , kto wypowiedział słowa o "czarnej masie"?
  • oleg3 30.05.19, 15:05
    andrzejg napisał:

> Ten zek obraził Twoje uczucia?

Tak Andrzeju. Niepomiernie mnie wkurwił. Może nie sam obrazek ile jego promowanie przez elitki rozpaczające nad każdym przejawem rzekomej dyskryminacji i mowy nienawiści. Obrazek obraża wszystkie stare wiejskie kobiety. Tak się składa, że to krajobraz mojego dzieciństwa. Kochany i miło wspominany.
  • andrzejg 30.05.19, 15:49
    A kto i w jaki sposób mógłby nagłośnić niewątpliwy fakt przekupstwa wyborczego, aby nie urazić Twoich uczuć, ale aby jedna informacja dotarła?
  • sz0k 30.05.19, 16:09
    andrzejg napisał:

> A kto i w jaki sposób mógłby nagłośnić niewątpliwy fakt przekupstwa wyborczego,

Zgłosiłeś już ten "niewątpliwy fakt przekupstwa wyborczego" do prokuratury?

Niezmiennie cieszy mnie jak to rasowi demokraci zaczynają się oburzać na same podwaliny i cechy wrodzone demokracji bo nagle zobaczyli, że są wykorzystywane (i to skutecznie, bo przecież jeszcze pół biedy kiedy było to nieskuteczne) przez siły im nieprzyjazne. W momencie kiedy robiły to (i robią nadal!) siły przyjazne, oczko pozostaje jak najbardziej ślepe.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • andrzejg 30.05.19, 16:33
    Znów przykładasz swój sposób do myslenia do moich wypowiedzi.

Dlaczego mam zgłaszać cośkolwiek do prokuratury? Przecież nic nie było zrobione wbrew prawu. Ba!
    Powinieneś dostrzec w mojej wypowiedzi zachwyt nad skutecznością działania dzisiejszych elit rządowych.

Demokracja jaka jest doskonale wiem. Godzę się z jej wynikami, bo prawdę mówić jej wyniki obrazują nasze społeczeństwo. PiS pięknie się w to wpisuje. Gdyby nie ta demokracja i ciągle rządziła opcja szOka bez możliwości zmian, prędzej czy później doszłoby do rewolty.

Masz jakieś obiekcje co do faktu przekupstwa wyborczego?
  • sz0k 31.05.19, 13:03
    andrzejg napisał:

> Masz jakieś obiekcje co do faktu przekupstwa wyborczego?

Mam jedynie obiekcje do prymitywnego tłumaczenia sobie porażki wyborczej i przyczyn sukcesu przeciwników. Prymitywnego i do tego jak zwykle zakłamanego, dlatego że Ci sami "prześmiewcy" jedyny program jaki potrafią wymyślić w "kontrze" to: "rozdamy jeszcze więcej i jeszcze większej liczbie ludzi".

A prymitywnego dlatego, że powierzchownego, ślizgającego się po skojrzeniach, uogólniającego. Przekupstwo wyborcze to płacenie danej osobie w zamian za oddany głos. To jest jak najbardziej karane. PiS trudni się polityką rozdawnictwa, bez wątpienia, ale ani nie da się udowodnić, że każdy kto jest beneficjentem tych zapomóg oddał głos na PiS, ani też że każdy głosujący na PiS na pewno coś od niego dostał. A przecież to zdają się sugerować omawiane "przezabawne" memy. Oczywiście ja rozumiem, że dla lemingowatych troglodytów takie "analizy rzeczywistości" są wystarczające i pozwalają im utrzymać się w niekończącym się błogostanie i przekonaniu o własnej wyższości i mądrości, ale dla ludzi myślących jest to jednak nieco za mało.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • andrzejg 31.05.19, 15:15
    Rysunek , który tak mocno uraził Olega , wpisuje się pięknie do Twojego opisu. Widać na nim politykę rozdawnictwa, której nienagłaśnianym celem jest uzyskanie głosu wyborcy. Nie wiemy, czy modląca się kobieta zagłosowała na PiS, czy nie. Wszystko jest zgodne z Twoim opisem i teraz zastanawiam się, czy Oleg miał powody do takiego oburzania się, skoro rysunek przedstawia stan faktyczny.

JKM też mówi o przekupstwie wyborczym i to bardziej bezpośrednio. Rysunek , który wkleiłem poniżej jest z jego strony na FB.
  • sz0k 31.05.19, 15:30
    andrzejg napisał:

> Rysunek , który tak mocno uraził Olega , wpisuje się pięknie do Twojego opisu.
    > Widać na nim politykę rozdawnictwa, której nienagłaśnianym celem jest uzyskanie
    > głosu wyborcy. Nie wiemy, czy modląca się kobieta zagłosowała na PiS, czy nie.
    > Wszystko jest zgodne z Twoim opisem i teraz zastanawiam się, czy Oleg miał pow
    > ody do takiego oburzania się, skoro rysunek przedstawia stan faktyczny.

Andrzeju jeśli nie widzisz, że z tych rysunków bije pogarda dla określonych ludzi, oparta na graniu na specyficznych instynktach, to ja już Ci na to nic nie poradzę. Tylko proszę w takim razie abyś się przypadkiem nie oburzał jak TVPiS będzie utożsamiała wyborców PO-KO z obrzydliwą, wulgarną, zboczoną dziczą z homoparad i innych czarnych marszy. OK?

> JKM też mówi o przekupstwie wyborczym i to bardziej bezpośrednio. Rysunek , któ
    > ry wkleiłem poniżej jest z jego strony na FB.

JKM nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek. Jeśli już to pajacowania i starczego satyrstwa.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • andrzejg 31.05.19, 15:39
    Ależ widzę pogardę, tu akurat dla starszych , wiejskich kobiet. W zasadzie to i małomiasteczkowych, a i w wielkich miastach też takie się znajdzie.

Tylko zastanów się , kto tymi ludźmi bardziej pogardza. Ten, który wskazał na taki proceder, czy ten który go uprawia?
  • sz0k 31.05.19, 16:13
    andrzejg napisał:

> Tylko zastanów się , kto tymi ludźmi bardziej pogardza. Ten, który wskazał na t
    > aki proceder, czy ten który go uprawia?

Ten, który wmawia, że Ci ludzie się sprzedali. To jest zakładanie i budowanie narracji, że "normalnie" oddaliby głos na kogo innego (ani chybi na zboczeńców od Biedronia albo pajaców z KOD), ale ponieważ PiS im zapłacił to zagłosowali na niego.
    I jaką "pogardę" ze strony rządzących masz na myśli? Za mało dali jak za 1 głos, czy co?

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • andrzejg 01.06.19, 12:36
    "ale ponieważ PiS im zapłacił to zagłosowali na niego."

Nie żartuj szoku.

Pogarda ze strony rządzących? Choćby wypowiedź premiera o dodatkowych emeryturach, które będą coroczne jeżeli PiS wygra wybory. Jak to zinterpretujesz?
  • sz0k 02.06.19, 10:29
    andrzejg napisał:

> "ale ponieważ PiS im zapłacił to zagłosowali na niego."
    >
    > Nie żartuj szoku.
    >
    > Pogarda ze strony rządzących? Choćby wypowiedź premiera o dodatkowych emerytura
    > ch, które będą coroczne jeżeli PiS wygra wybory. Jak to zinterpretujesz?

Nie znam tej wypowiedzi, no ale jeśli rzeczywiście tak powiedział to są oczywiste kpiny.
    Ale powtarzam, chodzi mi o to, że taka powierzchowna, prymitywna analiza sukcesu wyborczego PiS prowadzi donikąd. Po pierwsze dlatego, że nie stara się zrozumieć innych czynników (a jest ich na pewno wiele), a po drugie, że prowadzi do tragicznych wniosków - "musimy rozdawać jeszcze więcej". Nie przybliża to na pewno partii opozycyjnych do wygrania z PiS-em... raczej przeciwnie.

--
    Nicolás Gómez Dávila
  • andrzejg 02.06.19, 11:05
    Ogólna diagnoza wygranej PiSu jest taka, że po rządach PO-PSL, w sumie udanych, ale pod koniec drugiej kadencji charakteryzujących się dokręcaniem śruby ( późniejsze emerytury ) , rozleniwieniem urzędasów przekonanych o pewnej wygranej ( informacja z pierwszej ręki od syna, który musiał zabiegać w urzędach ) , totalnym lekceważeniem "czarnej masy " ( nieważne kto to pierwszy powiedział ) braku choćby pochylenia się nad słabiej sobie radzącymi, przyszedł PiS z propozycją wspomożenia tych biednych Januszów i Grażynki, z cofnięciem zmian w emeryturach.

Z lekkim uśmiechem czytam wypowiedzi sfrustrowanych, cytujących Teacher, że rząd nie ma swoich pieniędzy. No i co z tego , że nie ma. Ma narzędzie w ręku pozwalające dzielić pieniądze wedle swojego uznania. Zaryzykowali i trafili w dziesiątkę. Hossa pomogła im w dużej mierze, bo moim zdaniem przy słabszej gospodarce takie rozdawnictwo nie ma szans.

A opozycja? Nie powinna tworzyć dziwnych tworów typu KE, gdzie 1.5 mln głosów przepadło. PO powinno iść samodzielnie, jedynie wskazując przyszłych koalicjantów. Powinni uznać wprowadzone już rozwiązania socjalne z zastrzeżeniem możliwości ich wykonania od kondycji gospodarczej. Powinni odpuścić najbliższe wybory i nie przelicytowywać PiSu, bo obietnice trzeba spełnić, a tego budżet nie wytrzyma. Powinni czekac na potknięcie się PiSu, na pęknięcie budżetu i wcześniejsze wybory. Jeżeli tego nie będzie, to znaczy , że PiS zatrudnił lepszych ekonomistów od przeciętnej. Tylko czy potrafią czekac?
  • kalllka 02.06.19, 11:14
    Nie maja innej drogi. Musza czekać To właśnie jest weakness pisu.
    Z tym ze ostatnio zatrudnili- eks_ekspertów od propagandy z PO- wiec zupełnie możliwe ze upojeni zwycięstwem będą wzorowac na zasadzie :
    z weakness w strength.
    I na to właśnie liczy Grzesio/ Schetyna/
    Tajna
  • kalllka 02.06.19, 11:15
    Broń...po.
  • sz0k 03.06.19, 10:53
    andrzejg napisał:

[cut]

Telewizja reżimowa jeszcze coś tam o tych wpływach z uszczelniania VAT-u zawsze wspomina. Nie wiem ile w tym prawdy.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • andrzejg 04.06.19, 20:52
    Ja tym bardziej nie wiem. Rozliczamy się jak Pani Fiskus przykazuje

Da się żyć

• andrzejg 02.06.19, 11:12
    www.money.pl/gospodarka/13-emerytura-premier-mateusz-morawiecki-trzynastki-beda-wyplacane-co-roku-6357108774332033a.html
  • oleg3 30.05.19, 16:39
    Jestem dużym chłopcem Andrzeju. Ty też. I obaj wiemy, że polityka, zwłaszcza w demokracji, polega na przekupywaniu wyborców za ich własne pieniądze. Pani Janda cierpi za miliony i wyśmiewa biedną chłopkę, bo ta cierpi za setki. To mnie wnerwia, wkurwia i oburza. Ta artystyczna wrażliwość.

--
  • andrzejg 30.05.19, 16:42
    Rozumiem doskonale Twoje wkurwienie. Też praktycznie wychowywałem się na wsi, ale tego obrazka nie przykładałbym do niej.

PO też przekupywało, może w bielszych rękawiczkach, słabiej, ale nie zmienia to faktu , że mamy z nim do czynienia.

Który z artystów mógłby wykreować podobny obrazek?
  • oleg3 30.05.19, 17:37
    Ten obrazek Andrzeju nie ma nic z artyzmu. Pisząc o "artystycznej wrażliwości" piłem do pani Jandy, artystki bez wątpienia. W przypadku Szyca już miałbym wątpliwości. Artysta scen polskich, raczej niż artysta.

--
  • andrzejg 30.05.19, 19:02
    OK
    Doceniam szczerość.

Swoją drogą nie spodziewałem się ataków na tym poziomie ludzi wykształconych. To co ( w moim mniemaniu ) przystoi elektarowi PiSu , nie przystoi "wykształciuchom"

Tak swoją drogą ta cła KE, ze Schetyna na czele brną w ślepą uliczkę. Polska jaka jest , taka jest i należy zrozumieć ludzi.
  • wkkr 31.05.19, 09:38
    oleg3 napisał:

> andrzejg napisał:
    >
    > > Ten zek obraził Twoje uczucia?
    >
    > Tak Andrzeju. Niepomiernie mnie wkurwił.
    ================================
    I kto tu histeryzuje.
    Naprawdę wqrwił cie obrazek piętnujący skandaliczne zachowanie rządzących w stosunku do biednych ludzi?

--
  • andrzejg 31.05.19, 09:09
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61680860_10156507396177060_8596082670180499456_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=d501444f678b32802a1b80a12c90d5ed&oe=5D959ADA
  • qwardian 31.05.19, 12:51
    Za PO te właśnie pieniądze trafiały do niemieckich rafinerii, albo spekulantów na Cyprze..

images92.fotosik.pl/192/e683fd0c594e9d4cmed.jpg
    --
  • benek231 01.06.19, 17:58
    w celu dorwania sie do koryta i obzerania ile tylko sie da. Innymi slowy ci przy korycie wyrywaja z panstwowej kasy miliony ale pamietaja o "malym czlowieczku" ktoremu odpalaja 500+, itp. by glosowal za ich pozostaniem przy korycie - by mogli doic z panstwa kolejne miliony. A tej mniejszosci ktora zapewnia pisiorom trwanie przy korycie najzupelniej nie przeszkadza, ze ta banda rabuje Ciebie, czyli ze z tego rabunku pochodza pieniadze na ich 500+ czyli na kupowanie glosow dzieki ktorym banda moze rabowac Ciebie dalej. Daja to biora i nie pytaja skad - jak ksiadz.
  • xiazeluka 02.06.19, 12:39
    Widzisz, Kretynie52, nawet całkiem trafnie powyżej napisałeś. Tyle, że pomijasz najważniejsze - nieprzytomna chęć trwania przy korycie i okradania państwa w przypadku Peło połączona była z arogancją i samolubstwem. Lewo i Niesprawiedliwość przynajmniej łupem się z ludem dzieli, mając po swojej stronie w dodatku wiarygodność i skuteczność (Peło utrzymywało przecież jeszcze po wyborach 2015, że forsy na pińsetplus nie ma i nie będzie).

--
  • wkkr 06.06.19, 14:23
    Wiesz na czy polega różnica pomiędzy PO a PiS? PO brało mała łyżeczką tak by nie zarżnąć żywiciela.
    PiS przyszedł z łopatą a takiej zachłanności ten kraj nie wytrzyma.
    Co z tego że PiS się dzieli łupem ze swoimi wyborcami skoro przez to w końcu znajdziemy się w czarnej doopie.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 16:38
    Towarzyszu, macie problem z rozumieniem tekstów.

--
  • messiahstradivarius 04.06.19, 10:29
    A Wałesa, Solidarnośc i 700 plus? Ty dałeś się czy nie wtedy kupić? Słuszne oburzenie, ale jak to było z krytykującymi? WTEDY? napisalam, Kaczyński "odgrzał" sprawe niczego nowego nie wymyślił.
  • messiahstradivarius 04.06.19, 10:27
    Janda nie powinna takiego rysunku publikować...
    Pogarda dla ludzi, to wstrętne. Wstrętne !
    A pamiętacie Adamowicza, który w reakcji na określenie
    "moherowe berety" uszył sobie malutki moherowy berecik
    i powiedział, ze będzie w nim chodził dopóty, dopóki?

A "kuszenie" pieniądzem?
    A Wałesa? który dołożył wszystkim jak leci po 700 złotych do pensji, przecież
    to "nagoniło" wielu nowych do Solidarności, nowych członków.
    Kaczyński nie wymyślił niczego nowego.
    Odgrzał tamto 700 plus. W tamtym czasie to był - zaznaczam pamięci Waszej
    dodruk pieniądza, który popędził monstrualną inflacje. Ale skutecznie zachecił.
    Badziewia moralne zapisywały się do Zwiazku... i na to było przyzwolenie !

Wyrachowany cynizm, cel uświęca środki a potrzebny argument masowości ruchu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.