Dodaj do ulubionych

Qwa, zostało mi 8(osiem) rolek papieru toaletowego

02.06.19, 20:50

Tylko ten PRL-owski był wystarczająco mocny i szorstki, żeby mi się nie rozłaził w rękach, co doświadczam kiedy korzystam z papieru używanego przez małżonkę. W zasadzie szorstkość bardziej wpływała na mój komfort, bo te z Auchan się ślizgają i muszę używać ćwierć rolki, żeby się wyczyścić.

Dekadę temu z hakiem, przeczuwając nadchodzącą pislandię kupiłem tego ile mogłem zmieścić w moim SUV-ie, a ten jest sporych rozmiarów. No więc dzisiaj, niedzielę po południu otwieram ostatnie opakowanie. Przepisuję i wprowadzam w Google nazwę firmy, adres, otrzymując następujący wynik:

A & B PAPER LTD SP Z O O W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ, ul. 1A, 87-123 Kawęczyn, KRS 0000028903, REGON 870519984, NIP 8790168665
Data rozpoczęcia działalności: 1991
Data wykreślenia z rejestru przedsiębiorców: 2015-11-27

A więc trzy miesiące od momentu przejęcia, przez pisich władzy w Polsce firma wywróciła się brzuchem do góry jak zdechła ryba. Firma przeżyła burzliwe czasy UB-eków III RP, Żydów, Kaszubów, donosicieli, komunistów i prostytutki w sejmie (Anastazja Potocka).

Jeżeli ktoś mi da namiary na oryginalny PRL-owski szortki papier toaletowy, może być z Białorusi, Ukrainy, albo Federacji Rosyjskiej będę szczerze zobowiązany.

--
Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
Edytor zaawansowany
  • kalllka 02.06.19, 21:13
    Andrzeja Zbycha tez najpierw drukowali na papierze z recyklingu
  • qwardian 02.06.19, 22:47
    Mam wrażenie, że coś się kończy..

--
  • kanuk 02.06.19, 23:18
    Dalbym...ze podczas ostatniego pobytu w Kraju jesienia, widzialem ten w/w produkt. Zaluje,ze nie kupilem. Chetnie bym odstapil chociaz rolke.
  • jenisiej 03.06.19, 01:43
    W czasach według Ciebie niesłusznie minionych też nie było tak słodko - ten papier o fakturze gruboziarnistego papieru ściernego także wówczas był towarem deficytowym. Nie pamiętam, czy był na kartki obok wyrobów czekoladopodobnych i mięsopodobnych. Zwykle stosowaliśmy Trybunę Ludu, snobi i wykształciuchy używali gazety Правда (obie były dostępne bez ograniczeń w każdym kiosku Ruchu).

Pamiętajmy także o geniuszu Francuzów, którym ludzkość zawdzięcza nie tylko gilotynę, ale też bidet:

https://i.pinimg.com/originals/05/3d/77/053d77a14f821738723dd839a3247e11.jpg

Niedawno Japończycy zintegrowali bidet z muszlą klozetową i suszarką do dupy, prawdopodobnie też z maszynką do strzyżenia-golenia tamtych okolic (taka moda) i przystawkami do masturbacji dla przynajmniej dwóch dżenderów. Nowoczesność w domu i zagrodzie!

Ekolodzy obliczyli, że przesiadając się na bidety uratowalibyśmy nie tylko wiele Puszcz Białowieskich, ale też rozliczne rzeki i jeziora, jeśli nie oceany: bidet zużywa mniej wody niż potrzeba do wyprodukowania adekwatnego metrażu papieru toaletowego. Nie wykluczam jednak, że do gry wstępnej przydałby się skrawek organu Michnika.

--
    - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
    - Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
    - Też o nim myślałem.
  • maksimum 03.06.19, 04:02
    www.youtube.com/watch?v=RRrQWpBEv5A
  • qwardian 03.06.19, 06:06
    Max, mentalnie nie jestem na to gotowy, a gazeta jest za śliska. Musi być papier ścierny bo moja skóra jest gruba jak papa.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/15efe0749bbd1f7e

--
  • qwardian 03.06.19, 06:07
    https://images89.fotosik.pl/193/15efe0749bbd1f7e.jpg

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • qwardian 03.06.19, 16:01

jenisiej napisał:

> Nie wykluczam jednak, że do gry wstępnej przydałby się skrawek o
    > rganu Michnika.

Może nie wystarczyć. Ten papier toaletowy był w stu procentach produkowany z recyklingu, a gładka gazeta nie daje efektu papieru ściernego.
    https://images92.fotosik.pl/194/d3f98530ef24e999.jpg

--
  • kalllka 03.06.19, 16:28
    Tzw krepina / bibuła karbowana/ ma dokładnie fakturę dawnego papieru toaletowego. możesz spróbować poszukać w sklepach papierniczych. jeśli takie jeszcze są, ale obawiam się , ze możesz być jednak niezadowolony, wycierać pewnie powyciera ale zafarbuje.

• qwardian 03.06.19, 16:50
    Pamiętam, ta krepa karbowana była szeroka, używało się jej w klasach i świetlicach na ozdoby ścienne. Będę zmuszony Kaleczko się dostosować, albo skapitulować i poddać selekcji naturalnej.

--
  • babaobaba 03.06.19, 16:18
    To może zacznij prać... Będzie oszczędnie (po poznańsku lub po krakowsku) i na dłużej wystarczy. Możesz też przed użyciem nawilżyć i zanurzyć w piasku.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • qwardian 03.06.19, 16:46

Babo, jestem kultury prusko wielkopolskiej, gdzie wszystko robiło się solidnie i mocno, a urządzenia sanitarne przypominały współczesne w czasach kiedy rozporządzeniem Prezydenta RP budowano Sławojki w Kongresówce. Wydrukuj sobie zdjęcie tej rolki papieru i zachowaj dla wnuków. Kiedyś na naszym terytorium ciężkimi maszynami mielono makulaturę i produkowano najlepszy papier toaletowy na tej planecie.

--
  • boomerang 04.06.19, 00:04
    zainstaluj sobie muszlę klozetową z ekologiczną myjnią
  • institoris2 04.06.19, 02:33
    wyzwala w nas uatjnione talenty.
    Byc moze w tej trudnej sytuacji odkryjesz w sobie oszczednosc o jakiej Ci sie nawet nie snilo...

• ewelkaa33 04.06.19, 15:43
    a to nie lepiej sobie biobidet kupić, wtedy więcej papieru zostanie i nie będzie trzeba lamentować smile
  • qwardian 05.06.19, 13:11
    To zbyt drastyczny szok kulturowy, którego na tym etapie nie jestem w stanie zaakceptować..

--
  • maksimum 06.06.19, 01:11
    qwardian napisał:

> To zbyt drastyczny szok kulturowy, którego na tym etapie nie jestem w stanie za
    > akceptować..

Szok kulturowy to bylo zastapienie inteligencji wielkich miast przez moherow,ale twoj problem widze to przerasta!!!
  • piq 05.06.19, 22:00
    ...podobno wystarczy odpowiednia aplikacja zwana apką i możesz nim zastąpić wszystko. Zapewne także się nim podcierać; w zakładce "ustawienia" odpowiedniej apki podajesz pożądane parametry (czyli personalizujesz) i masz w dupie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.