Dodaj do ulubionych

PO ma program. Rewolucja!

03.06.19, 14:50
Program „Wielka Polska Obywatelska” zakłada przeprowadzenie, w ramach zbliżającej się kampanii wyborczej, zdecydowanej ofensywy programowej, która pozwoli przejąć opozycji inicjatywę i otworzyć się na nowe grupy wyborców, poprzez zaprezentowanie głębokiej zmiany ustroju państwa. Jak proponują autorzy deklaracji, opozycja powinna 4 czerwca ogłosić zapowiedź programu gruntownych zmian w Konstytucji RP, które w ogólnym zarysie mają polegać na osłabieniu centralnych instytucji państwa na rzecz tzw. „niezależnych instytucji kontroli władzy”, w szczególności sądów oraz organów samorządowych, głównie szczebla wojewódzkiego. Program ma być adresowany do wszystkich polityków i samorządowców, którzy „bezpośrednio nie brali udziału w naruszaniu porządku demokratycznego”.

Autorzy propozycji zaznaczają, że podstawowym wyzwaniem dla Platformy jest zmiana wizerunku partii „ciepłej wody w kranie”, czyli formacji niechętnej wielkim projektom modernizacyjnym. PO musi jednak przejąć inicjatywę i zaproponować własny mądry i odważny pomysł na Polskę – możemy przeczytać w dokumencie.
wnet.fm/2019/06/01/poznalismy-plan-platformy-na-wybory-do-sejmu-opozycja-bedzie-chciala-doprowadzic-do-zamiany-ustroju-panstwa/


Edytor zaawansowany
 • au999 03.06.19, 15:01
  oleg3 napisał:

  > Program „Wielka Polska Obywatelska”

  no ja tam nie wiem, ale jak Marian Kowalski wołał "czołem Wielkiej Polsce" to w GW i TVN24 nazywali go faszystą i rasistą.
  A ten program to jakaś próba rozbicia dzielnicowego kraju właśnie.
 • oleg3 03.06.19, 15:05
  Ciekawe czy jutro zostanie przedstawiony. Może to tylko Urban Legend?

  --
  „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
 • czebu 12.06.19, 01:26
  Możecie mieć rację. To chyba jest miejska legenda. Ten dokument, który przedstawiają dziennikarze radia Wnet można łatwo wygenerować na komputerze. Nie ma tam żadnych podpisów wykonanych długopisem.

  Platforma obywatelska nie ma pomysłu na Polskę. To co zrobiła zjednoczona prawica, to oni by sami chcieli zrobić. Jak już mam wybierać między Donaldem Tuskiem, a Grzegorzem Schetyną, to wolę Donalda Tuska. Wolę tą jego politykę "ciepłej wody w kranie". Mam jedno zastrzeżenie. Nie podoba mi się, że Donald Tusk chciał wykończyć Polskie linie lotnicze "LOT". Jeżeli to prawda, że Grzegorz Schetyna chce rozbić Polskę na dzielnice. Ludzie! Przecież to jest kolejny rozbiór Polski. Kto im napisał ten program? Jacyś ludzie, którzy ledwo pamiętają komunę! Przy realnym zrealizowaniu takiego programu, to Rosja już na pewno nas zaatakuje. Podejrzewam, że znowu utworzyłaby się autonomia śląska. I wtedy Platforma nic do nich nie ma. Polska zachodnia podzieli się. Polska wschodnia będzie zjednoczona. To jest program jak z kosmosu. Partia rządząca obiecuje ziemię, a Platforma obywatelska obiecuje niebo i kosmos. To jest zwykłe ściganie się na programy.

  Ja im proponuję co innego. Oni powinni skoncentrować się na tym, czego w Polsce brakuje. Dlaczego w Polsce nie ma
  polskiej renomowanej marki samochodowej produkującej samochody osobowe? To powinna obiecać zjednoczona opozycja.

  Zbudujemy przemysł samochodowy w Polsce ze wszystkim. Od projektantów, po konstruktorów. Wyobraźcie to sobie. Gdyby historia potoczyłaby się inaczej, to Robert Kubica jeździłby bolidem skonstruowanym przez naszą polską markę samochodów osobowych. Tak w wielkim skrócie.

  Zjednoczona opozycja powinna obiecać zbudowanie polskiej fabryki układów scalonych o wysokiej skali integracji. To jest przyszłość Polski. I niech nie mówią, że układy scalone produkują Chińczycy, Japończycy i Amerykanie.

  Co do tych środowisk LGBT. Niech robią te związki partnerskie. Zbadajmy to zjawisko czysto naukowo. Niech wypowiedzą się psycholodzy na ten temat. Ale niech to będzie zrobione w przyzwoity sposób. Związki ludzi o tej samej płci. Ze strony zjednoczonej opozycji powinno być: tak. Adopcja dzieci przez pary homoseksualne: tak, ale... To powinno wyglądać w ten sposób:
  Jest dwóch mężczyzn, chcą adoptować dzieci. Niech to będzie zrobione w zdrowy sposób. Jeden z nich powinien być biologicznym ojcem. Niech dokonają zapłodnienia na matce zastępczej. Nie przez gwałt, tylko w sposób legalny. Na przykład przez zapłodnienie in vitro. Jeżeli tych dwóch mężczyzn jest homoseksualistami, to tylko w ten sposób zapładniamy matkę zastępczą. Jeżeli jeden z nich jest biseksualny, to niech zapłodni tą kobietę w sposób naturalny. Podobnie powinny zrobić dwie kobiety homoseksualne. Nie niszczmy tradycyjnej rodziny. Homoseksualizm, to nie jest wybór. Z homoseksualizmem się człowiek rodzi. To, że ktoś chce zostać homoseksualistą, to jest głupie myślenie. Homoseksualistą nie stajesz się z dnia na dzień. Homoseksualistą się rodzisz. Tak samo jest z transseksualizmem. Możemy pójść jeszcze na inny kompromis. Niech związki zawierają tylko biseksualne, ale to niestety będzie dyskryminacja.

  Ta seksualizacja dzieci powinna być stosowana w warunkach kontrolowanych. Przez psychologa-seksuologa, a nie przez jakiegoś nauczyciela z ulicy. To powinno stosować się doraźnie. Nie róbmy tego w zmasowany sposób. Nie każde dziecko interesuje się seksualnością. Co zrobić jeżeli dziecko odkrywa seksualność w wieku 9 lat? Zaprowadzić je do psychologa-seksuologa. Niech wszystko wyjaśni. Nie powinien tego wyjaśniać byle jaki nauczyciel z ulicy. Tu pojawiły się kolejne obietnice.

  Zarefundujemy zabiegi in vitro. Załatwimy związki partnerskie dla środowisk LGBT. Ale zrobimy to z udziałem ekspertów zwolenników i przeciwników tych zjawisk.

  Takie obietnice powinna złożyć zjednoczona opozycja! Oni nie powinni się wygłupiać, tylko mówić rozsądnie!
 • maksimum 12.06.19, 06:38
  Oprocz cieplej wody w kranie beda mielone jako program P.O.

  www.youtube.com/watch?v=DxP17QoiZN8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.