Dodaj do ulubionych

Nikt. Słownie: NIKT, nie wspomniał słowem o.....

04.06.19, 22:05
.... przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej rocznicy. Nikt....
A niby tacy patrioci. Patrioci na niby. Dostaliście wolność prezencie i tą wolnością gardzicie.
Szkoda słów.

--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • institoris2 04.06.19, 22:15
    to po cholere watek zakladacie?
    A o jakiej rocznicy piszecie troll ( bo mi sie juz to intensywne rocznicowanie powoli miesza)?

babaobaba napisał:

> .... przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej rocznicy. N
    > ikt....
    > A niby tacy patrioci. Patrioci na niby. Dostaliście wolność prezencie i tą woln
    > ością gardzicie.
    > Szkoda słów.
    >
    >
    >
    >
  • benek231 04.06.19, 22:21
    institoris2 napisał(a):

...mi sie juz to intensywne rocznicowanie powoli miesza
    No to teraz rozumiem twoje dziwne zachowania w watku Tete. Po prostu masz namieszane i pomieszane.
  • babaobaba 05.06.19, 07:05
    benek231 napisał:

> institoris2 napisał(a):
    >
    > ...mi sie juz to intensywne rocznicowanie powoli miesza
    > ***
    > No to teraz rozumiem twoje dziwne zachowania w watku Tete. Po prostu masz namie
    > szane i pomieszane.
    =====================
    Podziwiam tete. Za styl, elegancję i ..... cierpliwość. Toż to jej pełne ciepła pisanie jest z pogranicza masochizmu. Wiadomo, że przyjdzie sfora tzw "patriotów" i dziewczynę skopią a ona wciąż ma nadzieję, że do tych bęcwałów trafi, że poruszy czułą strunę, by zrozumieli jak bardzo się mylą.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • babaobaba 05.06.19, 06:57
    institoris2 napisał(a):

> to po cholere watek zakladacie?
    > A o jakiej rocznicy piszecie troll ( bo mi sie juz to intensywne rocznicowanie
    > powoli miesza)?
    >
    =======================
    Ty chciałbyś aby ci się "powoli" mieszało a miesza ci się szybko. Co raz trudniej zrozumieć o co ci chodzi. Czwartego czerwca minęła trzydziesta, jakby nie było, okrągła rocznica wydarzenia, które podziwiał cały, bez mała, świat. Wydarzenia, które pozwoliło na wyjście z komunizmu bez tysięcy ofiar na ulicach. Rzeczywiście nie ma czego świętować....

Założyłem ten wątek z myślą o osobistych refleksjach z udziału z tamtych wyborów. Pewnie w tym czasie wybierałeś kolejnego "Fryderyka" a dziś obudził się w tobie popie*rdolony patriota ględzący trzy po trzy......

--
  • t_ete 05.06.19, 12:09
    babaobaba napisał:

> Założyłem ten wątek z myślą o osobistych refleksjach z udziału z tamtych wyborów.

Przyznam, ze i ja mialam mysl by taki watek zalozyc.

Wspomnienia ludzi, ktorzy wowczas kandydowali - lub pomagali w 'solidarnosciowej'
    kampanii wyborczej - przypomnialy mi, ze nie do konca wierzylam, ze 4 czerwca 1989
    zmieni wszystko. Oczywiscie - entuzjazm, radosc - ale i wielki znak zapytania -
    co bedzie dalej ? Gdzies tam na dnie serca czail sie niepokoj i watpliwosc.

I wiesz kiedy uswiadomilam sobie, ze 'zmienilismy swiat' ?
    Gdy pod ambasada RFN w Warszawie zaczely sie ustawiac trabanty i wartburgi
    Niemcow z NRD ... ktorzy chcieli sie przedostac do Zachodnich Niemiec.

A polskie wladze nie zamierzaly przestrzegac umowy z NRD (wowczas obowiazujacej)
    o wydawaniu im uciekinierow. Za to zaangazowaly sie w otoczenie ich opieka.

www.youtube.com/watch?v=Dk_moxu3tZ4
    Wtedy poczulam, ze nieodwolanie, nieodwracalnie
    Polska staje sie czescia wolnego swiata.

tete

• babaobaba 05.06.19, 18:12
    t_ete napisała:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Założyłem ten wątek z myślą o osobistych refleksjach z udziału z tamtych
    > wyborów.
    >
    > Przyznam, ze i ja mialam mysl by taki watek zalozyc.
    ================
    Aż się prosiło smile Cały dzień uroczystości. Na Nowym Targu w Gdańsku tłumy ludzi w tym upale. Przyszli by uczcić tą piękną rocznicę, przemówienia, wspomnienia a tymczasem na politycznym forum Gazety nikt, przynajmniej z porządnych ludzi, o tym doniosłym przemówieniu nie wspomniał. Tymczasem Tusk mówił o podawaniu ręki. Miałbym ogromny problem by się przełamać. Pewnie tak wielki jak politycy PiS, związani z Kościołem, w czasie przekazywania "znaku pokoju" podczas mszy świętej.

>
    > Wspomnienia ludzi, ktorzy wowczas kandydowali - lub pomagali w 'solidarnosciowe
    > j'
    > kampanii wyborczej - przypomnialy mi, ze nie do konca wierzylam, ze 4 czerwca 1
    > 989
    > zmieni wszystko. Oczywiscie - entuzjazm, radosc - ale i wielki znak zapytania -
    > co bedzie dalej ? Gdzies tam na dnie serca czail sie niepokoj i watpliwosc.
    ===================
    Miałem te same odczucia. Wietrzyłem podstęp. Miałem również świadomość, że parę tysięcy rosyjskiego wojska czeka na rozkaz by "pomóc" Polakom wyjść z kłopotów.

>
    > I wiesz kiedy uswiadomilam sobie, ze 'zmienilismy swiat' ?
    > Gdy pod ambasada RFN w Warszawie zaczely sie ustawiac trabanty i wartburgi
    > Niemcow z NRD ... ktorzy chcieli sie przedostac do Zachodnich Niemiec.
    >
    > A polskie wladze nie zamierzaly przestrzegac umowy z NRD (wowczas obowiazujacej
    > )
    > o wydawaniu im uciekinierow. Za to zaangazowaly sie w otoczenie ich opieka.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=Dk_moxu3tZ4
    > Wtedy poczulam, ze nieodwolanie, nieodwracalnie
    > Polska staje sie czescia wolnego swiata.
    ===================
    Myślę, że ta pomoc jest do dziś w Niemczech ceniona. Może nie przez tzw zwykłych ludzi ale politycy pamiętają. Z resztą kilka dosłownie miesięcy później gniew ludu rozebrał mur berliński przy biernej postawie słynnych ze skrupulatności enerdowskich pograniczników.
    Wszystko to zawdzięczamy umowom okrągłego stołu. Zastanawiam się dzisiaj czy mógłby powstać nowy okrągły stół, który byłby w stanie przełamać istniejące podziały. Szczerze pisząc nie wierzę w taką możliwość, ale to temat na inny wątek smile

> tete
    >
    >

--
  • benek231 05.06.19, 19:24
    babaobaba napisał:

Wszystko to zawdzięczamy umowom okrągłego stołu. Zastanawiam się dzisiaj czy mógłby powstać nowy okrągły stół, który byłby w stanie przełamać istniejące podziały. Szczerze pisząc nie wierzę w taką możliwość, ale to temat na inny wątek smile
    Oczywiscie, ze wdziecznosc nalezy sie tym wszystkim ludziom ktorzy postanowili sie dogadac.

Niedawno spotkalem narodowca-pisiora, ktory odwiedzil tu moich znajomych, a swoich krewnych. Usilowal mi wcisnac opowiadanie o niedobrej PO ktora skapila ludziom wszystkiego oraz na wyscigi wyprzedawala polski majatek narodowy, za grosze. Nie to co gospodarny i dobry PiS, teraz.
    Spytalem go tylko z czego niby PO miala rozdawac jak polska ekonomia byla niesamowicie nedzna a jedynym sposobem na uzyskanie gotowki bylo sprzedanie byznesow zagranicznym oferentom, zanim te byznesy zdazyly splajtowac. No i okazalo sie, ze tego akurat zapomnieli powiedziec facetowi. On nie mial zielonego pojecia, ze wczesniej nie bylo co rozdawac a koniuktura dla Polski zaczela sie dopiero ok. 2011roku, czyli 4 lata przed ostatnimi wyborami. O tym, ze wczesniej Polska otarla sie o powazne zalamanie swiatowej ekonomii, wywolane przez amerykanski system bankowy. Kompletnie pusty leb jakich bardzo wiele w tym PiSie. Bo skoro Kaczynski moze dawac to dlaczego Tusk nie chcial dawac - pewnie zlosliwy skurwiel oraz sam kradl.

Polska transformacja z komuny do wolnego rynku, z panstewka za zelazna kurtyna do wolnego i demokratycznego panstwa, byla mozliwa wlasnie dzieki Okraglemu Stolowi i Magdalence. To byl wielki poczatek przemian, ktore przebiegaly w podrecznikowy wrecz sposob. Tak wlasnie kilku uczonych politologow nakreslalo mozliwa ransformacje w polowie lat 1980ch. Zatem najpierw ancient regime dogaduje sie z bardziej umiarkowanym skrzydlem opozycji. Idzie na szereg koncesji, wprowadza reformy, w zamian za zapewnienie bezpieczenstwa fizycznego i finansowego. Gdyby komuna nie mogla dogadac sie z Michnikami to nie byloy wtedy zadnego okraglego stolu, Magdalenki, ani tym bardziej prawie wolnych wyborow. Kaczynskich komuna mogla co najwyzej olac, gdyz oni nie istnieli, nie liczyli sie. A z solidarnosciowa ekstrema komuna by po prostu nie rozmawiala, bo niby w jakim celu. Jakie bylyby skutki powyzszego - trudno powiedziec, ale na pewno zmiana ustroju i rezymu nie poszlaby tak gladko.

Mnie takze nie podobal sie ten "wasz prezydent - nasz premier". Uwazalem, ze wybory powinny byc calkiem wolne. Dopiero niedlugo pozniej zrozumialem, ze byla to czesc kompromisu. Po to by kompromis i transformacja byly mozliwe. Nastepne wybory byly juz calkiem wolne - w ramach umowy zawartej przy OS. Tak jak napisano w podreczniku komuna stopniowo oddawala wladze, szla na stopniowe koncesje, az oddala wladze zachowujac gardla i portfele. A bedac zmuszona do obrony jednego i drugiego z cala pewnoscia popchnelaby narod ku wojnie domowej. Bo wlasna dupa stanowi wtedy najwyzsza wartosc.

Zgodnie z wiedza podrecznikowa z polowy lat 1980ch, po jakims czasie drugi i trzeci garnitur zaczyna przypominac o sobie, krytykujac osiagniecia wczesniejszch liderow. Bo po fakcie ten trzeci garnitur robi sie bardzo madry i przekonuje wszystkich durniow, ze on to samo zrobilby wczesniej znacznie lepiej, bo trzeba bylo... i trzeba bylo... i trzeba bylo.
    A durniow w kazdym narodzie jest niestety najwiecej.
  • benek231 05.06.19, 17:12
    babaobaba napisał:

Wydarzenia, które pozwoliło na wyjście z komunizmu bez tysięcy ofiar na ulicach. Rzeczywiście nie ma czego świętować....
    Institoris jest z gruntu nieuczciwym czlowiekiem, jak oni wszyscy. Antydemokratycznym pisiorskim gownem. Wszelka dyskusja z nim nie ma sensu (sprobowalem przedwczoraj ale widze, ze nic sie z nim nie zmienilo).

Pisiory wykombinowaly sobie, ze nalezy potepiac w czambul wszystko to co przed nimi, i odmawiac zaslug wszystkim nie z ich obozu. No i zakrzykneli, ze Magdalenka do zmowa "nieprawdziwej" opozycji z komuna, pod Okraglym Stolem. Pozniej mieli orzech do zgryzienia gdy przypomniano im udzial Lecha K. w tej imprezie. Wtedy wybrali zaparcie sie. Nawet sam Kaczor klamal, ze jego brata tam nie bylo - cel uswieca srodki.

Jak dla mnie jest to wielkie swieto, upamietniajace wielkie wydarzenie, wielkie osiagniecie. Pamietam, ze z poczatku sam krecilem nosem, ale pozniej - gdy komuna okazywala sie wiarygodna, metodycznie ustepujac pola - trzeba bylo przyznac, ze to bylo naprawde COS.

Gnojki i tchorze, natomiast, oraz zapiekle komunistyczne doktrynerskie lby, jak Jaroslaw Kaczynski, chcialyby wszystkie zaslugi przypisac sobie, poczynajac od skokow JK przez plot oraz obalenia komuny w 1992r., bez zadnych kompromisow z czerwonymi.
  • babaobaba 05.06.19, 18:23
    benek 231 napisał:

Institoris jest z gruntu nieuczciwym czlowiekiem, jak oni wszyscy. Antydemokratycznym pisiorskim gownem. Wszelka dyskusja z nim nie ma sensu (sprobowalem przedwczoraj ale widze, ze nic sie z nim nie zmienilo).
    ======================
    Trzeba zawsze mieć nadzieję. Ja też nie mogę go poznać. To nie ten sam człowiek, to znaczy może ten sam ale nie taki sam jak ten, który kreślił się institoris bez cyferki. Ten psioczy na pisiorów a po chwili broni ich jak niepodległości. To samo z paroma innymi osobnikami. Odżegnują się od PiS jak diabeł od święconej wody by po chwili stawać w ich obronie.

Kaczor dziś prostował "kłamstwo Tuska" - rzekomo Lech Kaczyński nie pił wódki z Kiszczakiem. Fotografia, którą jest stopklatka z filmu przeczy Kaczyńskiemu. Z resztą jakie to ma znaczenie...

--
  • xiazeluka 04.06.19, 22:39
    A co ma wspólnego przemówienie tow. Tuska z patriotyzmem? I niby dlaczego ktokolwiek miałby się ględzeniem tego oszusta przejmować?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • snajper55 04.06.19, 22:39
    babaobaba napisał:

> .... przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej rocznicy. N
    > ikt....
    > A niby tacy patrioci. Patrioci na niby. Dostaliście wolność prezencie i tą woln
    > ością gardzicie.
    > Szkoda słów.

Nie mogą przeboleć swojej przegranej w 1989 roku.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • babaobaba 05.06.19, 06:59
    snajper55 napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > .... przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej roczn
    > icy. N
    > > ikt....
    > > A niby tacy patrioci. Patrioci na niby. Dostaliście wolność prezencie i t
    > ą woln
    > > ością gardzicie.
    > > Szkoda słów.
    >
    > Nie mogą przeboleć swojej przegranej w 1989 roku.
    >
    > S.
    ====================
    Dokładnie, Snajper. Celny strzał w samą dziesiątkę.

--
  • benek231 05.06.19, 06:54
    Ze wszystkimi pan rozmawia?

Jest tam kilku takich gadzinowców, z którymi bym nie gadał, na przykład pani Ogórek. Z większością nie mam problemu. Ta telewizja jeszcze kiedyś będzie nasza.

Nasza?

Demokratów, a nie reżimowców. Demokracja wielu ludziom przeszkadza. Dużo łatwiej ugruntowuje się władzę za pomocą aparatu represji. A w demokracji zawsze ktoś przyjdzie i zapyta: "dlaczego pan przekracza prawo".

Skoro jest tak źle, jak pan mówi, to dlaczego PiS właściwie nieustannie prowadzi w

sondażach?

A nie słyszał pan o szczurze, który wraca do klatki, bo w klatce jest jedzenie? Przegryzł pręty, żeby wyjść na wolność, ale wraca, bo tam jest ziarno.

I co jest tym ziarnem?

500 plus.

500 plus załatwiło wszystko?

Nie tylko. Różnego rodzaju dopłaty. Do demokracji trzeba dojrzeć, wolność nie wszystkim pasuje. Wielu ludzi bardzo chętnie dałoby się zniewolić za parę groszy.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24836488,maciej-malenczuk-dla-gazeta-pl-wielu-ludzi-bardzo-chetnie-daloby.html#BoxWOpImg1
    Zupelnie nie znam czlowieka, ani jego piosenek. Ale od razu przypadl mi do serca.

Ostatnie zdanie znajduje sie w tytule wywiadu. Wlasnie ono przyciagnelo moja uwage.
  • piq 05.06.19, 21:55
    ...który nie wywiązuje się ze zobowiązań finansowych.
  • benek231 05.06.19, 22:21
    Ale w takim razie wiem po kim odziedziczyles te dupkowatosc.
  • sz0k 05.06.19, 09:17
    babaobaba napisał:

> ikt....

Nikt łącznie z Tobą troliku, widocznie nie było tego warte. Ale powiem szczerze, że przynajmniej mnie rozbawiłeś tym wątkiem. Czyli jakieś pozytywy nawet z trolowania się czasem znajdą.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • babaobaba 05.06.19, 17:54
    sz0k napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > .... przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej roczn
    > icy. N
    > > ikt....
    >
    > Nikt łącznie z Tobą troliku, widocznie nie było tego warte. Ale powiem szczerze
    > , że przynajmniej mnie rozbawiłeś tym wątkiem. Czyli jakieś pozytywy nawet z tr
    > olowania się czasem znajdą.
    >
    ======================
    A mógłbyś napisać co śmiesznego było w moim poście? Poza tym pozwoliłeś sobie na pewną nieścisłość, otóż ja o przemówieniu i rocznicy napisałem.

--
  • sz0k 06.06.19, 09:14
    babaobaba napisał:

> A mógłbyś napisać co śmiesznego było w moim poście?

Całokształt. Najzabawniejszy jest oczywiście szpagat, w którym tkwisz - jedna noga kopie "sekciarzy z PiS wpatrzonych w Jarosława Polskę Zbawa jak w obrazek", a druga noga klęczy przed guru Donaldem i łka, że nikt nie chce spijać z ust jego słodkiego pierdzenia.

> Poza tym pozwoliłeś sobie n
    > a pewną nieścisłość, otóż ja o przemówieniu i rocznicy napisałem.

Masz na myśli ten lament z postu otwierającego wątek? Toć tam ani słowa nie ma o tym przemówieniu, jedynie jęczenie że nikt o nim nie mówi. To samo w sobie jest już śmieszne.

--
    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
    Nicolás Gómez Dávila
  • babaobaba 06.06.19, 14:42
    "Nikt nie wspomniał o przemówieniu Donalda Tuska w Gdańsku. O świętowaniu wspaniałej rocznicy. Nikt....
    A niby tacy patrioci. Patrioci na niby. Dostaliście wolność prezencie i tą wolnością gardzicie.
    Szkoda słów."

Pozwoliłem sobie zacytować siebie by dowieść, że nie lamentowałem a raczej wyraziłem zdumienie.
    Z czego tu się śmiać?

--
  • xiazeluka 06.06.19, 16:35
    Z Waszego zdumienia, towarzyszu baobab.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • sz0k 06.06.19, 22:14
    babaobaba napisał:

> Pozwoliłem sobie zacytować siebie by dowieść, że nie lamentowałem a raczej wyr
    > aziłem zdumienie.

Ten szloch bezsilności wyraża zdumienie? O matko, to jeszcze lepiej... Znaczy, że mit "Tuska wybawiciela, który wjeżdża do Polski na białym Timmermansie i robi porządek w tymkraju" jest nadal żywy wśród lemingozy...

> Z czego tu się śmiać?

No teraz to rzeczywiście mam ochotę płakać, aczkolwiek z zupełnie innego powodu niż Ty smile

--
    "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
    Gilbert Keith Chesterton
  • snajper55 05.06.19, 17:52
    https://v.wpimg.pl/NDAyNTU5YSUgGzhnek5sMGNDbD08F2JmNFt0dnp6YXB1QTZiZA1hIG8OPj04UmA0LVZ4Z2AHeHNzSHZ5eAR7fXZKe2xhDHdrKhgtLixbPS8oVyQkMhcz

S.
    --
  • snajper55 05.06.19, 17:53
    Jarosław Kaczyński popiera kandydaturę Lecha Wałęsy w wyborach do Senatu.

S.
    --
  • babaobaba 05.06.19, 17:55
    snajper55 napisał:

> Jarosław Kaczyński popiera kandydaturę Lecha Wałęsy w wyborach do Senatu.
    >
    > S.

====================
    Czy nie na odwrót czasem?

--
  • piq 05.06.19, 21:56
    ...babie, jak widzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.