Dodaj do ulubionych

Mały Polak ma dwie matki

05.06.19, 22:27
Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek ma akt urodzenia, w którym jako rodzice wpisane są dwie mamy. Schody zaczęły się przy wpisywaniu tegoż aktu urodzenia do polskich ksiąg stanu cywilnego. Na razie, po wyroku NSA, akt urodzenia został wpisany, ale prawna batalia jeszcze nie jest zakończona.

www.prawo.pl/samorzad/kierownik-usc-prawidlowo-wpisal-zagraniczny-akt-urodzenia,426261.html

S.
--
Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
Edytor zaawansowany
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 00:34
    snajper55 napisał:

> Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek ma akt urodzenia
    > , w którym jako rodzice wpisane są dwie mamy. Schody zaczęły się przy wpisywani
    > u tegoż aktu urodzenia do polskich ksiąg stanu cywilnego. Na razie, po wyroku N
    > SA, akt urodzenia został wpisany, ale prawna batalia jeszcze nie jest zakończon
    > a.
    >
    > www.prawo.pl/samorzad/kierownik-usc-prawidlowo-wpisal-zagraniczny-akt-urodzenia,426261.html
    >

To dzisiaj oczywiste.

Moja ciotka w zakonie, wielebna matka, wymaga od niewolnic w habitach, by zwracały się do niej per matka. U nich jak nie ojciec, to matka big_grin
  • snajper55 06.06.19, 02:52
    biologiczny_zegar napisał:

> Moja ciotka w zakonie, wielebna matka, wymaga od niewolnic w habitach, by zwrac
    > ały się do niej per matka. U nich jak nie ojciec, to matka big_grin[/b]

Pamiętam aferę rozpętaną przez prawicowych fanatyków, którzy kłamali, że gdzieś tam zakazano używania słów "matka" i "ojciec". Jak się potem okazało, powodem ich histerii było zmienienie w formularzach rubryk "matka" i "ojciec" na "rodzic1" i "rodzic2". A teraz, za jakiś czas, tak samo będzie u nas.

S.
    --
  • piq 06.06.19, 02:28
    ...czy Polka, czy Polko, czy piesek, czy kotek, czy jeszcze coś nieodkrytego, gdyż to dziecięcie dopiero wybierze sobie płeć i zapewne - zgodnie z postępem - gatunek, którym jest, gdyż się nim czuje.
  • benek231 06.06.19, 06:46
    kopulowali a skutki sa jakie sa: totalny pokurcz, oraz antydemokratyczne gowno. Co dowodzi, ze i tradycjonalizm bywa oplakany w skutkach.
    Ciekaw jestem kto ciebie oplakiwal.
  • institoris2 06.06.19, 02:52
    dwie matki mocna rzecz, pewnie jeszcze cztery babcie do tego.
  • snajper55 06.06.19, 15:39
    institoris2 napisał(a):

> dwie matki mocna rzecz, pewnie jeszcze cztery babcie do tego.

To zależy jakich rodziców miały te dwie matki. Chłopiec może mieć 4 babcie albo 4 dziadków. Lub 1 babcię i 3 dziadków lub...

S.
    --
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 17:52
    institoris2 napisał(a):

> dwie matki mocna rzecz, pewnie jeszcze cztery babcie do tego.

Co ty nie powiesz ? pfff...

Katolickie dziecko ma dwie matki i dwóch ojców...
  • qwardian 06.06.19, 06:36

Dobrze, że ta sprawa wypłynęła w tym momencie, bo można ją łatwo sprostować, według wskazówek innego WSA. Ponieważ nadrzędne jest prawo polskiego dziecka, powinno ono uzyskać akt urodzenia kraju pochodzenia. W pozostałej części poznański WSA zaproponował następującą wykładnię:

Wyjaśnił, że w ocenie sądu przepisy tej ustawy nie przeszkadzają w tej sprawie w transkrypcji aktu urodzenia. Mogłoby to nastąpić w ten sposób, że w rubryce „dane rodziców" zostałyby wpisane dane matki, a rubryka „ojciec" pozostałaby pusta. Mechanizm ten należałoby zastosować w formie przypisku do aktu stanu cywilnego.

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • snajper55 06.06.19, 15:32
    qwardian napisał:

>
    > Dobrze, że ta sprawa wypłynęła w tym momencie, bo można ją łatwo sprostować

Co chcesz prostować? To że dziecko ma dwie matki? Już za późno. Ma dwie matki i jest to urzędowo stwierdzone.

S.
    --
  • qwardian 06.06.19, 15:39
    Decyzje urzędowe są niejednokrotnie korygowane i tak będzie w tym przypadku.

--
  • snajper55 06.06.19, 15:48
    qwardian napisał:

> Decyzje urzędowe są niejednokrotnie korygowane i tak będzie w tym przypadku.

Też tak uważam. Obie matki zostaną wpisane jako rodzice. Prędzej czy później.

S.
    --
  • xiazeluka 06.06.19, 06:59
    "Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek "

Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. OTUA! OTUA!

No i wyjaśnijcie, tow. S55, jak dwie kobiety mogą począć dziecko?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • qwardian 06.06.19, 07:27

xiazeluka napisała:

> No i wyjaśnijcie, tow. S55, jak dwie kobiety mogą począć dziecko?

Jestem NSDAP i wszystkie katolicko-polskie dzieci są moje. Mój urzędnik, mój sługa. Nie bez powodu 80 lat temu wysłaliśmy na Wawel prawnika, a nie żandarma...

--
  • wkkr 06.06.19, 07:28
    Brytyjczycy uznają homo śluby Polska chyba musi je honorować tak jak honoruje poligamiczne związki zagranicznych muzułmanów
    Nikt nie twierdzi że te kobiet poczęły dziecko.
    Obie są matkami w sensie prawnym a nie biologicznym.
    I w tym miejscu stawiam zarzut lewakom takim jak snajper.
    Ignorujecie państwo biologię. Wiedza o tym kot jest biologicznym ojcem i matka jest bardzo istotna bo pozwala uniknąć chowu wsobnego. Nie mam nic przeciwko wpisywaniu dwóch mam (w sensie prawnym) w papiery ale powinno być tez wpisane kto jest matką i ojcem biologicznym.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • xiazeluka 06.06.19, 07:43
    Towarzyszu, nauczcie się czytać:

"Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek..."

Tak więc autor tego zdania jednak twierdzi, że dziecko urodziło się w "małżeństwie" dwóch zboczonych bab.

Jeśli upadający Albion honoruje "śluby" dewiantów, to powinien je przestać honorować, ponieważ Polska ich nie honoruje. Związki muzułmańskie nadal są związkami normalnymi, różnopłciowymi.

--
  • wkkr 06.06.19, 12:51
    przestań histeryzować, zachowujesz się jak rozkapryszony bachor...
    powinieneś się wstydzić.

--
  • oleg3 06.06.19, 12:55
    wkkr napisał:

> przestań histeryzować, zachowujesz się jak rozkapryszony bachor...
    > powinieneś się wstydzić.

Krzycz o wstydzie na ulicy! Precedensy już są. Tylko jak dostaniesz w dziób to nie płacz w TVN.
  • wkkr 06.06.19, 14:10
    oleg3 napisał:

> wkkr napisał:
    >
    > > przestań histeryzować, zachowujesz się jak rozkapryszony bachor...
    > > powinieneś się wstydzić.
    >
    >
    > Krzycz o wstydzie na ulicy! Precedensy już są. Tylko jak dostaniesz w dziób to
    > nie płacz w TVN.
    Hmm???
    Krzyk? Jaki krzyk? To była jedynie dobra rada.
    I nie groź mi bo masz za krótkie łapki.

--
  • oleg3 06.06.19, 14:30
    To nie była groźba Abstrakt. Poza tym nie spodziewam się po tobie honorowego zachowania.

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • wkkr 07.06.19, 08:32
    Nie wiesz czym jest honor.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 13:15
    Towarzyszu, Wasze projekcje są żenujące.

--
  • sz0k 06.06.19, 13:25
    xiazeluka napisała:

> Towarzyszu, Wasze projekcje są żenujące.

Taka mini wersja wikula nam wyrosła. Ja nie wiem, czy czytelnicy GWna się zarażają jakimś robakiem atakującym mózg?

--
    "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
    Gilbert Keith Chesterton
  • wkkr 06.06.19, 14:12
    xiazeluka napisała:

> Towarzyszu, Wasze projekcje są żenujące.
    >
    ===============================
    Żenujące jest twoje zachowani - godne rozkapryszonego trzylatka.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 16:31
    Towarzyszu, wmawiacie innym postawy, które Wam się uroiły w ptasim móżdżku. Oceńcie, kto tu jest żałosny.

--
  • wkkr 07.06.19, 08:34
    Zacznij rozmawiać o homoseksualizmie rzeczowo, bez uprzedzeń i emocji to zmienię zdanie na temat twoje postawy.

--
  • oleg3 07.06.19, 08:43
    wkkr napisał:

> Zacznij rozmawiać o homoseksualizmie rzeczowo, bez uprzedzeń i emocji to zmienię zdanie na temat twoje postawy.

Przypuszczasz, że twoje zdanie jest aż tak ważne dla rozmówcy?

--
    „Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie”. Baruch Spinoza
  • xiazeluka 07.06.19, 09:39
    Towarzyszu, wskażcie palcem, gdzie zaobserwowaliście jakieś "uprzedzenia" czy "emocje". Albo przestańcie wreszcie kłamać.

--
  • snajper55 06.06.19, 15:42
    xiazeluka napisała:

> Towarzyszu, nauczcie się czytać:
    >
    > "Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek..."
    >
    > Tak więc autor tego zdania jednak twierdzi, że dziecko urodziło się w "małżeńst
    > wie" dwóch zboczonych bab.

Nie. Autor twierdzi że dziecko urodziło się w małżeństwie dwóch kobiet. I żadne piski ani skowyty tego nie zmienią.

S.
    --
  • xiazeluka 06.06.19, 16:32
    Nie ma małżeństw jednopłciowych, towarzyszu progresywisto. Po drugie - jak dwie kobiety (w tym przypadku: dwie dewiantki) mogą urodzić sobie dziecko?

--
  • snajper55 06.06.19, 17:24
    xiazeluka napisała:

> Nie ma małżeństw jednopłciowych, towarzyszu progresywisto.

Negujesz fakty? Można i tak...

> Po drugie - jak dwie kobiety (w tym przypadku: dwie dewiantki) mogą urodzić sobie
    > dziecko?

A ktoś twierdzi, że dwie urodziły??? Jedna urodziła.

S.
    --
  • xiazeluka 06.06.19, 19:18
    "Negujesz fakty? Można i tak..."

OTUA! OTUA!

"A ktoś twierdzi, że dwie urodziły??? Jedna urodziła."

Zachodząc w ciążę z tą drugą?

--
  • jenisiej 06.06.19, 13:54
    No nie, tak daleko postęp technologiczny i mentalny chyba jeszcze nie zaszedł?

wink

--
    - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
    - Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
    - Też o nim myślałem.
  • wkkr 07.06.19, 08:35
    Dobrze wiesz ze jest to błąd polegając na przestawieniu liter.
    Naprawdę cie to bawi?

--
  • t_ete 06.06.19, 14:20
    wkkr napisał:

>Nie mam nic przeciwko wpisywaniu dwóch mam (w sensie prawnym) w papiery ale powinno być tez wpisane kto jest matką i ojcem biologicznym.

Co to znaczy 'powinno byc wpisane' ?

Zgodnie z polskimi przepisami - wpisuje sie biologiczna matke dziecka
    (z tresci artykulu jasno wynika, ze 'matka dziecka zaskarzyla wczesniejsza decyzje WSA' - wnioskuje, ze jest to matka biologiczna - wiec z tym nie ma problemu) ale co do ojca ...

Wiesz o tym, ze zgodnie z obowiazujacymi w Polsce przepisami dopuszcza sie prawna fikcje - tzn. - w akcie urodzenia dziecka - gdy ojciec nie uznaje dziecka za swoje/matka nie chce wskazac ojca itd. - wpisuje sie zamiast 'ojciec nieznany' (by nie stygmatyzowac dziecka) - jakies imie wybrane przez matke (badz urzednika stanu cywilnego) oraz nazwisko matki ?

Sa wiec trzy mozliwosci podczas rejestracji urodzenia dziecka :
    - matka dziecka podaje imie i nazwisko ojca dziecka
    - matka podaje fikcyjne imie (jako imie ojca dziecka) oraz swoje nazwisko rodowe
    - matka nie podaje zadnych danych i wowczas urzednik wpisuje imie, ktore wymysli oraz nazwisko rodowe matki

tete
  • babaobaba 06.06.19, 14:57
    t_ete napisała:

> wkkr napisał:
    >
    > >Nie mam nic przeciwko wpisywaniu dwóch mam (w sensie prawnym) w papiery [b
    > ]ale powinno być tez wpisane kto jest matką i ojcem biologicznym.[/b]
    >
    > Co to znaczy 'powinno byc wpisane' ?
    >
    > Zgodnie z polskimi przepisami - wpisuje sie biologiczna matke dziecka
    > (z tresci artykulu jasno wynika, ze 'matka dziecka zaskarzyla wczesniejsza decy
    > zje WSA' - wnioskuje, ze jest to matka biologiczna - wiec z tym nie ma problem
    > u) ale co do ojca ...
    >
    > Wiesz o tym, ze zgodnie z obowiazujacymi w Polsce przepisami dopuszcza sie praw
    > na fikcje - tzn. - w akcie urodzenia dziecka - gdy ojciec nie uznaje dziecka za
    > swoje/matka nie chce wskazac ojca itd. - wpisuje sie zamiast 'ojciec nieznany'
    > (by nie stygmatyzowac dziecka) - jakies imie wybrane przez matke (badz urzedni
    > ka stanu cywilnego) oraz nazwisko matki ?
    >
    > Sa wiec trzy mozliwosci podczas rejestracji urodzenia dziecka :
    > - matka dziecka podaje imie i nazwisko ojca dziecka
    > - matka podaje fikcyjne imie (jako imie ojca dziecka) oraz swoje nazwisko rodo
    > we
    > - matka nie podaje zadnych danych i wowczas urzednik wpisuje imie, ktore wymysl
    > i oraz nazwisko rodowe matki
    >
    > tete

===================
    Jest dokładnie tak jak piszesz. Jakoś nikt nie martwi się ryzykiem chowu wsobnego i choć nie wykluczam, że teoretycznie takie ryzyko istnieje to przy dzisiejszym zaludnieniu mało prawdopodobne.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • snajper55 06.06.19, 15:50
    t_ete napisała:

> - matka dziecka podaje imie i nazwisko ojca dziecka
    > - matka podaje fikcyjne imie (jako imie ojca dziecka) oraz swoje nazwisko rodo
    > we
    > - matka nie podaje zadnych danych i wowczas urzednik wpisuje imie, ktore wymysl
    > i oraz nazwisko rodowe matki

Tu matka podaje akt urodzenia, w którym są wpisane jako rodzice dwie kobiety.

S.
    --
  • oleg3 06.06.19, 16:05
    t_ete napisała:

snajper55 napisał:
    > Tu matka podaje akt urodzenia, w którym są wpisane jako rodzice dwie kobiety.

Może by się państwo zastanowili jaki cel przyświecał ustawodawcy, który zlikwidował rubrykę "ojciec nieznany". Wpisanie 2 matek to dopiero powód do hejtu i stygmatyzacji. A później będziecie oskarżać, a GW opublikuje serię łzawych reportaży spod jednej sztancy.

--
  • jenisiej 06.06.19, 16:43
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Dolly_clone_PL.svg/774px-Dolly_clone_PL.svg.png
    Ciekawe, co na to barany?

Dla dobra Ludzkości sam dałbym się sklonować w milionach egzemplarzy. Powstrzymuje mnie jedynie perspektywa transferu jąder, torturowanych prądem elektrycznym. Ale służę produktem tych jąder, najchętniej pobieranym metodą tradycyjną smile

--
    - To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
    - Też o nim myślałem.
  • jenisiej 06.06.19, 16:49
    Ważne są szlachetne intencje, które mi przyświecają smile

--
    - Też o nim myślałem.
  • oleg3 06.06.19, 17:23
    jenisiej napisał:

> Ważne są szlachetne intencje, które mi przyświecają smile

Ważna jest też naukowa metoda. Prezentacja cacy. Co do metody pobierania materiału genetycznego też preferuję "metodę tradycyjną". Licencji na rozpowszechnianie bałbym się jednak udzielić.

--
  • t_ete 06.06.19, 17:34
    oleg3 napisał:

> Może by się państwo zastanowili jaki cel przyświecał ustawodawcy, który zlikwid
    > ował rubrykę "ojciec nieznany". Wpisanie 2 matek to dopiero powód do hejtu i s
    > tygmatyzacji. A później będziecie oskarżać, a GW opublikuje serię łzawych repor
    > taży spod jednej sztancy.

Naprawde uwazasz, ze dobrym pomyslem na wypelnienie rubryki 'ojciec dziecka'
    jest stworzenie fikcyjnej postaci ?
    NN byl niefajny - zgadzam sie.
    Ale jaki sens ma wpisywanie fikcyjnego ojca ?

Moze nalezaloby zmienic wzor aktu urodzenia ?

Nie wiem jak wygladaja certyfikaty urodzenia dziecka w krajach, w ktorych
    pary jednoplciowe zawieraja malzenstwa - i dzieci pojawiaja sie w drodze inseminacji
    jednej z kobiet (w malzenstwie pan) lub urodzone sa przez surogatki
    (w malzenstwie panow).
    W tym pierwszym jest biologiczna mama, w tym drugim - biologiczny tato.

tete
  • oleg3 06.06.19, 17:43
    t_ete napisała:
    > Naprawde uwazasz, ze dobrym pomyslem na wypelnienie rubryki 'ojciec dziecka'
    > jest stworzenie fikcyjnej postaci ?

Tak Tete. W ten sposób osoby mające dostęp do aktu urodzenia (i dokumentów typu DO) nie mogły od razu ustalić, że dziecko jest "bękartem". To były stare czasy, inny kontekst społeczny. Teraz "bękartem" jest co 3 dziecko (może nawet więcej). Nie ma to (pozamałżeńskie urodzenie) teraz żadnego znaczenia. Wtedy miało.

--
  • snajper55 06.06.19, 17:47
    oleg3 napisał:

> Może by się państwo zastanowili jaki cel przyświecał ustawodawcy, który zlikwid
    > ował rubrykę "ojciec nieznany". Wpisanie 2 matek to dopiero powód do hejtu i s
    > tygmatyzacji. A później będziecie oskarżać, a GW opublikuje serię łzawych repor
    > taży spod jednej sztancy.

Uważasz że rodzice jednopłciowi to powód do hejtu? A rodzice o różnym kolorze skóry też? A rodzic inwalida? A rodzic ateista? Dlatego małżeństwa powinny być różnej płci, tego samego koloru skóry, oboje sprawni i oboje katolicy? Ciemnota rulez!

S.
    --
  • oleg3 06.06.19, 17:55
    Snajper. Ty mnie nie bierz pod włos. Ty się zastanów nad problemem.
    Ja hejtował nie będę. Dziecko nie miało nic do powiedzenia.

> Ciemnota rulez!
    Piszesz oczywiście o naszych celebrytkach i celebrytach. Bycie ze wsi to powód do hejtu i zimnej pogardy. W przerwach między apelami o niesianie nienawiści.

--
  • wkkr 07.06.19, 08:40
    Nie, nie wiedziałem że w Polsce urzędnicy świadomie wpisują do aktów urodzenia fałszywe dane.
    ===
    Jeśli decydujemy się na wpisywanie dwóch matek czy dwóch ojców do aktów urodzenia to wzrasta znaczenie kwestii biologicznych rodziców.
    Nie można z powodów ideologicznych ignorować wiedzy naukowej.

--
  • snajper55 06.06.19, 15:38
    wkkr napisał:

> Ignorujecie państwo biologię. Wiedza o tym kot jest biologicznym ojcem i matka
    > jest bardzo istotna bo pozwala uniknąć chowu wsobnego. Nie mam nic przeciwko wp
    > isywaniu dwóch mam (w sensie prawnym) w papiery ale powinno być tez wpisane kto
    > jest matką i ojcem biologicznym.

Według chrześcijan wszyscy pochodzimy w chowu wsobnego, jako potomkowie jednej pary - Adama i Ewy. Wnuki Adama i Ewy musiały być owocem seksu między rodzeństwem albo seksu dziecka z rodzicem. Jesteśmy owocem patologicznych, kazirodczych związków. Według chrześcijan.

S.
    --
  • snajper55 06.06.19, 15:30
    xiazeluka napisała:

> "Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek "
    >
    > Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. OTUA! OTUA!

Niekoniecznie.

> No i wyjaśnijcie, tow. S55, jak dwie kobiety mogą począć dziecko?

Nawet jedna może począć, co dopiero dwie.

S.
    --
  • qwardian 06.06.19, 15:41

snajper55 napisał:

> Nawet jedna może począć, co dopiero dwie.

Genetycy mają inną opinię w tym temacie.

--
  • snajper55 06.06.19, 15:44
    qwardian napisał:

>
    > snajper55 napisał:
    >
    > > Nawet jedna może począć, co dopiero dwie.

>
    > Genetycy mają inną opinię w tym temacie.

To zależy jak zdefiniujemy poczęcie, ojca i matkę. Dawca nasienia to ojciec? Czy dawca nasienia poczyna dziecko? Czy matka to dawczyni jajeczka czy ta, która urodzi? A może ta, która wychowa? itp itd

S.
    --
  • qwardian 06.06.19, 15:48

Genetyk nie zna pojęcia poczęcia. On wskaże biologicznego rodzica. Nawet jeżeli nosicielem ciąży była surogatka.

--
  • xiazeluka 06.06.19, 16:34
    "Niekoniecznie."

Koniecznie. Przestańcie łamać konstytucję, towarzyszu.

"Nawet jedna może począć, co dopiero dwie. "

Coś Wam się pomyliło z manicure.

--
  • sz0k 06.06.19, 11:54
    snajper55 napisał:

> Dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w małżeństwie dwóch Polek ma akt urodzenia
    > , w którym jako rodzice wpisane są dwie mamy. Schody zaczęły się przy wpisywani
    > u tegoż aktu urodzenia do polskich ksiąg stanu cywilnego. Na razie, po wyroku N
    > SA, akt urodzenia został wpisany, ale prawna batalia jeszcze nie jest zakończon
    > a.
    >
    > www.prawo.pl/samorzad/kierownik-usc-prawidlowo-wpisal-zagraniczny-akt-urodzenia,426261.html
    >
    > S.

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • oleg3 06.06.19, 12:45
    Jak orzekł NSA w wyroku z 30 października 2018 r

Fundamentalną zasadą polskiego porządku prawnego - zauważył NSA - jest to, że dziecko może mieć najwyżej dwoje rodziców, którymi są matka, będąca kobietą i ojciec, będący mężczyzną, co wiąże się z biologicznym pochodzeniem dziecka (ewentualnie matka i ojciec adopcyjny).

A co więcej - zdaniem NSA - ważne jest także to, że dziecko nie może być przedmiotem umowy i zostać pozbawione swojej tożsamości związanej z naturalnym pochodzeniem ( II OSK 1869/16 - Wyrok NSA z 30 października 2018 r. ).

Batalia prawna trwa.

• snajper55 06.06.19, 15:47
    oleg3 napisał:

> Batalia prawna trwa.

W który pewnie będą zaangażowane instytucje unijne. Zapowiada się ciekawie.

S.
    --
  • qwardian 06.06.19, 17:08
    Ja mam w akcie urodzenia, ojciec-AH, matka-partia NSDAP.

--
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 19:13
    qwardian napisał:

> Ja mam w akcie urodzenia, ojciec-AH, matka-partia NSDAP.
    >

Pasuje. Katolik Adolf Hitler i katoliczka Ewa Braun. Nic dziwnego...

Katolickie dziecko ma od urodzenia dwoch ojców i dwie matki.
  • xiazeluka 06.06.19, 19:19
    Towarzysz Hitler nie był katolikiem, debilu.

--
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 20:48
    xiazeluka napisała:

> Towarzysz Hitler nie był katolikiem, debilu.
    >

To wiemy. Katolicki chrzest, pierwsza komunia i bierzmowanie Adolfa Hitlera nie czyni jeszcze katolika...

Liczy się wiara...wiara w to, że nikt plebana nie przyłapie na oszustwie i gwałcie na dzieciach ?!
  • xiazeluka 07.06.19, 09:42
    Ile lat miał Hitlerek, kiedy go chrzczono, komunizowano i bierzmowano, debilu?

--
  • benek231 08.06.19, 05:18
    biologiczny_zegar napisał:

Katolicki chrzest, pierwsza komunia i bierzmowanie Adolfa Hitlera nie czyni jeszcze katolika...
    A co czyni, w takim razie. Oficjalnie byl katolikiem wlasnie z racji powyzszego. Chyba, ze zlozyl na plebanii akt apostazji, czy w inny sposob oficjalnie i formalnie wypisal sie z katolicyzmu. Wiesz o czyms takim? Bo jesli nie dopelnil formalnosci to zgodnie z doktryna pozostal katolikiem.
  • qwardian 06.06.19, 19:31
    Zgadza się. Drugim ojcem jest Heinrich Himmler, a drugą matką, Waffen SS.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.