Dodaj do ulubionych

"Codziennie odmawiam Różaniec ...

06.06.19, 19:04
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62239293_140833533754849_1646860155444264960_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=27556172c592d544fbfaed3d8f6a17a2&oe=5D87709E

A wy co, grzeszne zatwardzialce: platformy, dinozaury itp. wam w głowach. Fuj...

--
"…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
Perła v. Cullinan1 v. au999
Edytor zaawansowany
  • oleg3 06.06.19, 19:15
    Wikul?

Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści. Tylko nie płacz jak cię ktoś zjebie!

• dachs 06.06.19, 20:00
    oleg3 napisał:

> Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści.

Asaa tam, zaraz nienawiści.
    Jemu się po prostu nie może we łbie pomieścić, że katolik może nie lubić Rydzyka, być za platformą, a przeciw pisowi, no to plecie takie głupoty.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • babaobaba 06.06.19, 21:03
    dachs napisał:

> oleg3 napisał:
    >
    >
    > > Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści.
    >
    > Asaa tam, zaraz nienawiści.
    > Jemu się po prostu nie może we łbie pomieścić, że katolik może nie lubić Rydzyk
    > a, być za platformą, a przeciw pisowi, no to plecie takie głupoty.
    >
    ======================
    A czy to jest normalne by codziennie odmawiać różaniec? Mnie to się kojarzy z chorobą umysłową. Założę się, że Panu Bogu już to codzienne klepanie różańca dawno się znudziło.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • dachs 06.06.19, 22:16
    babaobaba napisał:

> A czy to jest normalne by codziennie odmawiać różaniec?

Jeżeli ktoś odczuwa taka potrzebę, to jest normalne. Gdy jej nie odczuwa, to nie.

> Mnie to się kojarzy z chorobą umysłową.

Nie jestem psychologiem, ale takie skojarzenie z pewnością o czymś mówi

> Założę się, że Panu Bogu już to codzienne klepanie różańca dawno się znudziło.

Nie sądzę, żeby Pan Bóg go za każdym razem słuchał od początku do końcu.
    Raczej odnotowuje fakt odmawiania i każe postawić plusik.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • t_ete 06.06.19, 22:32
    dachs napisał:

> Raczej odnotowuje fakt odmawiania i każe postawić plusik.

smile

Aniol w zarekawkach (zeby mu sie anielska szata nie zniszczyla) odnotowuje
    to gesim piorem w Ksiedze Zycia.

tete
  • dachs 06.06.19, 22:49
    t_ete napisała:

> Aniol w zarekawkach (zeby mu sie anielska szata nie zniszczyla) odnotowuje
    > to gesim piorem w Ksiedze Zycia.

Coś w tym rodzaju. smile

--
  • babaobaba 06.06.19, 22:57
    Ja też psychologiem nie jestem, ale traktuję to jako rodzaj natręctwa. Mnie księża oduczyli klepania pacierzy. Za każdym razem po spowiedzi dostawałem pokutę a to 40 razy Zdrowaś Mario a to ileś tam razy Ojcze Nasz. Odmawianie pacierzy za karę. Od kiedy to zrozumiałem rozmawiam Bogiem tak jak w danej chwili czuję. I nie robię tego codziennie a wtedy, kiedy czuję taką potrzebę. A i jeszcze dodam, że się tym nie chwalę.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • t_ete 06.06.19, 22:29
    babaobaba napisał:

> A czy to jest normalne by codziennie odmawiać różaniec? Mnie to się kojarzy z c
    > horobą umysłową. Założę się, że Panu Bogu już to codzienne klepanie różańca daw
    > no się znudziło.

Przeciez to jego zycie, taka ma potrzebe duchowa,
    wierzy w Boga.
    A ja wierze, ze Radek Pazura znajduje w tym sens,
    radosc i spokoj.

A co do 'nienormalnosci' ... Znalam osobe, ktora codziennie odmawiala
    rozaniec. Moja Babcia byla bardzo normalna. Spracowana, zmeczona -
    - ukladala rece na podolku, przesuwala sekatymi palcami koraliki rozanca.
    Widze jej pochylona glowe, siwy warkocz ulozony w 'cube' (taki goralski kok);
    czuje smak zacierek i swiezego chleba ...

Tak ze ... wiesz Babaobabo - nie przeginaj i nie obrazaj mojej Babci wink
    Gdyby zyla to za takie wydziwianie nad jej rozancem - dostalbys od niej
    kopyscia po glowie. A reke miala ciezka ...

tete

• babaobaba 06.06.19, 23:03
    Droga tete, nie było moim zamiarem obrażać kogokolwiek. Myślę, że ten rodzaj pobożności zaszczepił babci stary proboszcz, który twierdził, że taka modlitwa może być Bogu miła. Ja kieruję się w życiu zasadą - patrz sygnaturka.😑

--
  • wikul 06.06.19, 23:38
    t_ete napisała:

> A co do 'nienormalnosci' ... Znalam osobe, ktora codziennie odmawiala
    > rozaniec. Moja Babcia byla bardzo normalna. Spracowana, zmeczona -
    > - ukladala rece na podolku, przesuwala sekatymi palcami koraliki rozanca.
    > Widze jej pochylona glowe, siwy warkocz ulozony w 'cube' (taki goralski kok);
    > czuje smak zacierek i swiezego chleba ...

A czy Twoja babcia obnosiła się ze swoją religijnością? Podejrzewam że nie. A p.Pazura ostentacyjnie się obnosi. To jest kolosalna różnica i na to chciałem zwrócić uwagę a nie na potrzeby duchowe p.Pazury.
    Cytat z Biblii na ten temat zamieściłem w innym poscie.

--
    "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  • dachs 06.06.19, 23:56
    wikul napisał:

> A czy Twoja babcia obnosiła się ze swoją religijnością? Podejrzewam że nie. A p
    > .Pazura ostentacyjnie się obnosi. To jest kolosalna różnica i na to chciałem zwrócić uwagę
    > a nie na potrzeby duchowe p.Pazury.

Szkoda, że tak pogardliwie odnosisz się do potrzeb duchowych ludzi, których - podejrzewam - nawet nie znasz osobiście.
    A dlaczego Pazura, lub babcia, lub ktokolwiek inny miałby się kryć ze swoja religijnością?
    Jako znawca Pisma Świętego i Nauki Kościoła z całą pewnością wiesz o potrzebie dawania świadectwa wiary. Różnie można dawać to świadectwo, ale musi ono być widoczne, inaczej nie jest świadectwem.

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • t_ete 07.06.19, 00:35

> A czy Twoja babcia obnosiła się ze swoją religijnością? Podejrzewam że nie. A p
    > .Pazura ostentacyjnie się obnosi. To jest kolosalna różnica i na to chciałem zw
    > rócić uwagę a nie na potrzeby duchowe p.Pazury.
    > Cytat z Biblii na ten temat zamieściłem w innym poscie.

Moja Babcia zyla w czasach-
    gdy na wsi pozdrawialo sie ludzi mowiac
    'szczesc Boze' a modlitwa byla
    po prostu czescia zycia - tak
    naturalna jak oddychanie.
    Mozna wiec powiedziec -
    ze sie 'obnosila' podobnie jak wszyscy.

Wiesz - ja nie mam przekonania, ze Radek Pazura 'sie obnosi'
    ze swoja religijnoscia.

Takie mamy czasy i okolicznosci przyrody, ze ludzie rozni, nie tylko aktorzy,
    i w ogole artysci - dziela sie za pomoca internetu 'ze swiatem' tym co mysla,
    tym co lubia a czego nie itd.
    Czasem przesadnie obnazaja swoja prywatnosc.
    Granica intymnosci - stale sie przesuwa (takie mam wrazenie).

I oczywiscie poddaja w ten sposob publicznej 'ocenie' swoja prywatnosc.
    To zrozumiale.

A co do Radoslawa Pazury : czy jest to
    ostentacyjne - czy misyjne ? Wydaje mi sie, ze to drugie.
    On sie dzieli ze swiatem tym co dla niego wazne, w co wierzy.
    Moze chcialby tym 'zarazic' innych ?

I ja z tym nie dyskutuje.

Przyjmuje.

tete
  • institoris2 07.06.19, 01:07
    Wkleiles zdjecie Pazury i tak skomentowales:

"A wy co, grzeszne zatwardzialce: platformy, dinozaury itp. wam w głowach. Fuj..."

niech przyrzad wskaze gdzie w tym tekscie ukryta jest nagana "ostentacji", albo niech przyrzad odwola klamstwo z tekstu ponizej.

wikul napisał:

> .Pazura ostentacyjnie się obnosi. To jest kolosalna różnica i na to chciałem zw
    > rócić uwagę a nie na potrzeby duchowe p.Pazury.
    > Cytat z Biblii na ten temat zamieściłem w innym poscie.
    >
    >
  • biologiczny_zegar 07.06.19, 01:08
    Dzisiaj to aż się roi od papieży ! W Polsce są ich już miliony !

Bo jest demokracja i widocznie każdy ma prawo.

Dzisiaj każdy ma swój prywatny "rzymski katolicyzm" i monopol na "jedynie słuszne wyznanie wiary".

Może dlatego punktów zapalnych jest coraz więcej ?!...

Oliwy do ognia dolewają wszelkiej maści media i politycy.

Od dawna stoję z boku i się temu przyglądam.

• wikul 06.06.19, 23:31
    dachs napisał:

> Jemu się po prostu nie może we łbie pomieścić, że katolik może nie lubić Rydzyk
    > a, być za platformą, a przeciw pisowi, no to plecie takie głupoty.

Nie wiem co się u ciebie w głowie mieści skoro jako gorliwy katolik zapominasz o podstawowych prawdach z Biblii. A bełkot o Rydzyku i platformie dyskwalifikuje cie ostatecznie. I na Boga nie dyskutuj z własnymi urojeniami.

...Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. ...

Przy okazji, przypomnij sobie i nie kompromituj się więcej.

biblia.wiara.pl/doc/3292771.Religijnosc-nie-na-pokaz

--
  • dachs 06.06.19, 23:43
    wikul napisał:

> A bełkot o Rydzyku i platformie dyskwalifikuje cie ostatecznie.

Ale, bo Panie najjaśniejszy Wikulu katolik naprawdę nie musi kochać Rydzyka i nienawidzić Platformy. To nie jest zapisane w katechizmie,

> ...Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na
    > rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam
    > wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej
    > izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojcie
    > c twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. ...

Bardzo słuszne słowa.
    A gdzie, konkretnie, jest napisane, że to Wikul ocenia kto sie modli obłudnie, a kto nie?

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • wikul 06.06.19, 23:50
    dachs napisał:

> Ale, bo Panie najjaśniejszy Wikulu katolik naprawdę nie musi kochać Rydzyka i n
    > ienawidzić Platformy. To nie jest zapisane w katechizmie,

A czy ja coś na ten temat pisałem? Dla mnie to jest oczywiste więc z kim dyskutujesz? Z własnymi wyobrażeniami?

> Bardzo słuszne słowa.
    > A gdzie, konkretnie, jest napisane, że to Wikul ocenia kto sie modli obłudnie,
    > a kto nie?

Nie brnij dalej bo obrażasz swoją inteligencję.

--
  • dachs 07.06.19, 00:09
    wikul napisał:

> Nie brnij dalej bo obrażasz swoją inteligencję.

Ważne, że Twojej nie obrażam.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 20:40
    oleg3 napisał:

> Wikul?
    >
    > Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści. Tylko nie płacz ja
    > k cię ktoś zjebie!
    >

Oooo. Wolność słowa się nie podoba ?

Katolik naśle na ludność swoich dwóch tatusiów i dwie mamusie ?

Co jeszcze ?
  • wikul 06.06.19, 23:20
    oleg3 napisał:

> Wikul?
    >
    > Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści. Tylko nie płacz ja
    > k cię ktoś zjebie!

Ty piszesz o pogardzie? Ty? Daruj sobie te komunały.
    A zestawienie określenia "zjebie" z tematem wątku wygląda szczególnie nabożnie

--
  • babaobaba 07.06.19, 06:49
    wikul napisał:

> oleg3 napisał:
    >
    > > Wikul?
    > >
    > > Pewnie nie zauważyłeś, że siejesz pogardę i mowę nienawiści. Tylko nie pł
    > acz ja
    > > k cię ktoś zjebie!
    >
    > Ty piszesz o pogardzie? Ty? Daruj sobie te komunały.
    > A zestawienie określenia "zjebie" z tematem wątku wygląda szczególnie nabożnie
    >
    >
    ======================
    Ten osobnik jest wyjątkowo "nabożny" - niczym Kaja Godek, ale nienawidzi wszystkich wokół, którzy mają odwagę mieć własne poglądy. I znów Biblia się kłania naszemu Olegowi - pewnie nie szanuje siebie tak jak mnie, ciebie, innych.....

--
  • benek231 07.06.19, 17:15
    co takze ostentacyjnie demonstrowali uwielbienie dla religii komunistycznej, tak jakby nie mogli tej walki klas i Lenina kochac po cichu, na swoj prywatny uzytek. I co jaki deklarowal swoje czysto idowe i bezinteresowne urzeczenie socjalizmem, to wkrotce mozna go bylo odnalezc ze dwa , trzy, pietra wyzej w tej hierarchii bezinteresownych i zauroczonych idealistow. Z wieksza kasa, oczywiscie, no bo szczere i bezinteresowne zaangazowanie w budowe socjalizmu musialo byc wynagrodzone.
  • biologiczny_zegar 06.06.19, 19:33
    Skoro każde katolickie dziecko ma dwóch ojców i matki.

Adopcja zygoty. No problem...

• messiahstradivarius 06.06.19, 23:20

odmawiałby (najprawdopodobniej, zastrzegam, bo mogę sie mylić) wszystko, gdyby tylko mógł o sobie "przypomnieć" w jakikolwiek sposób. Jego brat już - nie bardzo może. Wyeksploatował się, było dobry w swoich rolach killera etc, może wróci.
    Po reklamie nowego dworca w Łodzi (o,kurwa, Łódź) ałusznie - zamilkł. Nie opłacało się za sto tysiecy tak wygłupić.
    Natomiast zastrzegam, że mogę sie mylić, jeśli chodzi o jego brata.
    Może on w tej modlitwie dla Ojczyzyny ( w co jednak wątpie) jakoś sie znalazł.

Najwięcej chyba modlą się ci, którzy najmniej o tym mówią, o reklamie nie wspominając.

A różaniec jak różaniec - to jest mantra - powtarzana zupełnie jak te buddyjskie - ma uspakajać umysł, wyciszać, nie widzę w tym niczego złego.

Człek spokojny jest, to dobra energia. Jeszcze w czyjejś intencji?

Czy to będzie rożaniec, mantra, afirmacje - byle tylko robiły dobrze temu, kto je praktykuje i nie czyniły zła innym.

Ceterum, jestem ZA wink
  • wikul 06.06.19, 23:43
    A jest tych zdjęć zatrzęsienie

--
  • dachs 06.06.19, 23:58
    wikul napisał:

> A jest tych zdjęć zatrzęsienie

Podobno każdy człowiek ma swoją dobra stronę. smile

--
  • babaobaba 07.06.19, 06:51
    dachs napisał:

> wikul napisał:
    >
    > > A jest tych zdjęć zatrzęsienie
    >
    > Podobno każdy człowiek ma swoją dobra stronę. smile
    >
    =====================
    Chyba sam w to nawrócenie tego cynicznego komucha nie wierzysz smile

--
  • dachs 07.06.19, 12:22
    babaobaba napisał:

> Chyba sam w to nawrócenie tego cynicznego komucha nie wierzysz smile

No, nie bardzo, choć nie byłby to jedyny przykład gdy ktoś na starość szuka ratunku w wierze.
    Ale rozumiem Wikula, że widok Piotrowicza z różańcem nastraja go negatywnie do kościoła.
    Podobnie, jak komentarze Wikula nastrajają wiele osób negatywnie do Platformy.

Wikula, nie Piotrowicza
    >
    >

--
  • benek231 07.06.19, 16:39
    dachs napisał:

Podobnie, jak komentarze Wikula nastrajają wiele osób negatywnie do Platformy.
    Podobnie, jak komentarze Szkopa nastrajają wiele osób negatywnie do Platformy i kk.

Ale moze dlatego, ze jestes antydemokratyczne gowno, Szkopie.
  • dachs 07.06.19, 16:47
    benek231 napisał:

> Podobnie, jak komentarze Szkopa nastrajają wiele osób negatywnie do Platformy i
    > kk.
    >
    > Ale moze dlatego, ze jestes antydemokratyczne gowno, Szkopie.

Pewnie masz rację, Łupie, ale Wikul nie jest.
    A nastraja sad

--
    Probowalem odpisac dzis uczestnikowi nick Dachs i pokazala mi sie ponizsza infornacja, na zoltym tle (pod kreska). Moge podejrzewac, ze postaral sie oto wymieniony powyzej Dachs (lub Borsuk), ktory w przeszlosci byl juz moderatorem i wycinal mi podobne numery ze znikaniem moich wpisow, czy zamykaniem mozliwosci prezentowania wlasnych pogladow. smile smile smile
  • wikul 13.06.19, 20:50
    dachs napisał:

> Podobnie, jak komentarze Wikula nastrajają wiele osób negatywnie do Platformy.

Nie wiem skąd to przekonanie. Mnie weryfikują inni. Zaskoczę Cię, pozytywnie.

--
  • qwardian 07.06.19, 07:19
    Chwytam się modlitwy natychmiast kiedy czuję, że opuszcza mnie pokora i staję się arogancki..

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • benek231 07.06.19, 17:52
    to przyjamniej modlitwa odsuwal z drog wielkie glazy zawalidrogi, wiec z tego jego mistycyzmu byl przynajmniej jakis pozytek dla spoleczenstwa, ale ten Pazura... Podejrzane to jakies.

Na ten rozaniec to jeszcze bym machnal reka, bo chociaz facet ma okazje nauczyc sie liczyc, ale ta "duchowa adopcja dzieci poczetych" swiadczy wylacznie o tym, ze facet jest calkiem niezly poyeb.
    A wszystko, popatrz, zaczyna sie od niewinngo paciorka...
  • benek231 08.06.19, 05:08
    na to codzienne odmawianie rozanca? Na klepanie paciorow(?) Godzine dziennie czy wiecej, bo nie wiem(?)
    Rozumiem jeszcze stare babcie co nie maja nic innego do roboty, oraz maja kiepska juz sprawnosc fizyczna. Siedza wiec i przewracaja paciory jako sposob na trafienie do nieba. Ale mlody facet Pazura, ktory moglby zajac sie czyms pozytecznym w tym czasie - toz to wola o pomste do nieba. Chyba, ze on po prostu robi sobie takie publiczne jaja z pogrzebu. A sa ludzie potrzebujacy, kalecy, niepelnosprawni, ubodzy, itp., ktorym przydalaby sie pomoc takiego zdrowego byka, ktory w zamian woli klepac jakies idiotyzmy.
  • wikul 13.06.19, 20:39

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62072756_1333014913514482_8263914310439272448_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4ba34e0275474776918b319123c7470d&oe=5D7F4423

--
  • wikul 13.06.19, 21:00
    ...Po co ten komunikat? Czyżby aż tak wielka była ignorancja katolików w odniesieniu do własnej wiary? Czy może Watykan chciał uspokoić zszokowanych katolickich ortodoksów? Im się nie mieści w głowie, że innowiercy też mogą zostać zbawieni. A co dopiero ateiści!

Więc ci betonowi ortodoksi gryzą paznokcie, załamują ręce: że też musieliśmy dożyć tego Franciszka, co prawie codziennie czymś nas zaskakuje?! Jak to dobrze, że Jezus tego nie dożył? Zabawne, jak stare powiedzenie o tym, że katolikach bardziej katolickich niż sam papież, nabiera nowego życia. Brawo Franciszek!

szostkiewicz.blog.polityka.pl/bardziej-katoliccy-niz-papiez/

--
  • dachs 13.06.19, 21:32
    wikul napisał:

> ...Po co ten komunikat? Czyżby aż tak wielka była ignorancja katolików w odnies
    > ieniu do własnej wiary? Czy może Watykan chciał uspokoić zszokowanych katolicki
    > ch ortodoksów? Im się nie mieści w głowie, że innowiercy też mogą zostać zbawie
    > ni. A co dopiero ateiści!

O tym, że Krzyś może pójść do nieba pisałem zanim kard. Bergoglio został papieżem.
    Ale Szostkiewicz mnie nie czyta. sad

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.