Dodaj do ulubionych

MeToo# Adam Zagajewski

10.06.19, 17:11
To jest jakaś plaga. Bardzo zaraźliwa. Atakuje elity. Pozbawia samokrytycyzmu i zmusza do mówienia. Głos poety:

"Pani Szydło jest ideałem człowieczeństwa dla pół miliona osób. Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta [niemiecki filozof prawa, jeden z twórców teorii decyzjonizmu - red.], jak jej tajemniczy szef – ale podoba się. Myślę, że tylko Gombrowicz mógłby nam to wytłumaczyć" – przekonuje Adam Zagajewski.

"Myśląca mniejszość nie może dać się zepchnąć na całkowity margines. Ta mniejszość właśnie oświetla to, co jest przed nami."
dorzeczy.pl/kraj/105343/zagajewski-szydlo-jest-idealem-dla-pol-miliona-osob-nie-zna-jezykow-okropnie-sie-ubiera.html
--
"Chcę powiedzieć mocno i wyraźnie: do LGBT trzeba strzelać! Nie w sensie dosłownym, oczywiście - trzeba z nim walczyć, trzeba wiedzieć, że nie są to ludzie dobrej woli, ale nowi bolszewicy, nowi naziści, którzy chcą nas zniszczyć w imię swojego obłędnego ideolo. Podkreślam - mówię o „strzelaniu” do LGBT, do ideolo, nie do homoseksualistów” - RAZ
Edytor zaawansowany
  • oleg3 10.06.19, 17:18
    Prawdziwy Europejczyk musi:

- znać języki
    - czytać rozprawy Carla Schmitta
    - znać fizykę teoretyczną ze szczególnym uwzględnieniem mezona
    - nie może się okropnie ubierać
    - nie może być przedszkolanką
    - nie może mieć depresji.

Daremnie aspirujesz!

--
    "Chcę powiedzieć mocno i wyraźnie: do LGBT trzeba strzelać! Nie w sensie dosłownym, oczywiście - trzeba z nim walczyć, trzeba wiedzieć, że nie są to ludzie dobrej woli, ale nowi bolszewicy, nowi naziści, którzy chcą nas zniszczyć w imię swojego obłędnego ideolo. Podkreślam - mówię o „strzelaniu” do LGBT, do ideolo, nie do homoseksualistów” - RAZ
  • t_ete 10.06.19, 20:04
    oleg3 napisał:

> Prawdziwy Europejczyk musi:

> - znać języki
    > - czytać rozprawy Carla Schmitta
    > - znać fizykę teoretyczną ze szczególnym uwzględnieniem mezona
    > - nie może się okropnie ubierać
    > - nie może być przedszkolanką
    > - nie może mieć depresji.

I to wszystko z tego tekstu ???

"Pani Szydło jest ideałem człowieczeństwa dla pół miliona osób. Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta [niemiecki filozof prawa, jeden z twórców teorii decyzjonizmu - red.], jak jej tajemniczy szef – ale podoba się. Myślę, że tylko Gombrowicz mógłby nam to wytłumaczyć" – przekonuje Adam Zagajewski.

No to faktycznie - pozostaje tylko Gombrowicz.

tete
  • oleg3 10.06.19, 20:16
    > I to wszystko z tego tekstu ???
    Zapomniałem jeszcze o uprawianiu sportu. Mezon jest innego autora.

--
  • t_ete 11.06.19, 10:32
    oleg3 napisał:

> Zapomniałem jeszcze o uprawianiu sportu. Mezon jest innego autora.

Zapomniales o tym, ze glos krytyczny Zagajewskiego to nie proba zamachu
    ani obraza uczuc religijnych
    . Totez i reakcja strony przeciwnej -
    powinna byc porownywalna.

Ale gdzie tam. Do 'obrony pani Premier przed Zagajewskim'
    - ruszyla 'oburzona husaria' - na S24. To oczywiscie ta sama
    'husaria', ktora najobrzydliwiej jak tylko mozna pisze o
    kobietach-politykach z opozycji.

Zajrzalam do jednego z watkow, ktory byl 'zawieszony' na stronie glownej :

www.salon24.pl/newsroom/962493,zagajewski-obraza-szydlo-nie-zna-jezykow-okropnie-sie-ubiera-mowi-jak-w-depresji
    czegoz tam sie w komentarzach o Zagajewskim dowiedzialam :

...................ze "pismak, ze w ogole kto to ?, ze sam flejtuch, ze on tez
    sportow nie uprawia, ze cham, ze ociezaly umyslowo, ze autorytet dla idiotow, ze grafoman, ze oszczedza papier toaletowy, ze celebryta odcinajacy kupony, ze zapyzialy, cechuje go niechlujstwo charakterystyczne dla nacji wyrazajacej pogarde dla gojow, judeopolszewicka zulia, potomek stalinowskich zbrodniarzy, morda chama, kundel moralny, kto to jest ? pierwsze slysze, dno kompletne, poziom maglary, meski szmaciarz, zzera go zazdrosc i zawisc, niedorobiony menelik, od lat propaguje homoseksualizm a wiec i pederastie, lysa pala, ciuchy po zmarlych jewropejczykach, kim do czorta jest ten Zagajewski ?, lysy gnojek, cham i bufon, uwazalem dziada za chama ale to nawet nie jest cham, to ch.j zlamany"

Nie moge sie nadziwic tej histerii.

Przeciez Zagajewski wyrazil sie krytycznie o Beacie Szydlo ...
    nie oplul wizerunku Matki Boskiej.

A moze jednak ?
    Moze jednak Gretkowska ma racje gdy mowi, ze
    Beata Szydlo jest dla czesci sceny wyborczej
    taka 'Matka Boska' ...

tete

• oleg3 11.06.19, 10:34
    Rozumiem Tete, że poeta może więcej. Zwłaszcza n a s z poeta.

--
  • oleg3 11.06.19, 10:49
    Pozwolę sobie Tete na komentarz. Nie idzie o elity (nie wiem jak nie nazwać, brak określenia; próbowaliśmy je znaleźć z borsukiem) rozumiane całościowo. Mają one (te elity) ciekawy sposób na komunikację z narodem (społeczeństwem). Kontynuacja tej metody skończy się unicestwieniem tych elit. Będą oczywiście funkcjonować za zagraniczne dotacje, ale w Polsce czeka ich śmierć cywilna.

Możesz mi wyjaśnić kto w wyborach wskazuje "ideał człowieczeństwa'? Czy autor takiej diagnozy wie cokolwiek o mechanizmach władzy, demokracji? Czym on się różni w tym zakresie od wsiowego głupka?

--
  • oleg3 11.06.19, 10:53
    Errata

Pozwolę sobie Tete na komentarz. Nie idzie o Zagajewskiego. Idzie o elity ...

--
  • dachs 11.06.19, 19:59
    oleg3 napisał:

> Mają one (te elity) ciekawy sposób na komunikację z narodem (społeczeństwem). Kontyn
    > uacja tej metody skończy się unicestwieniem tych elit.

Wychodzisz, Olegu, z błędnego założenia, że Zagajewski komunikuje sie w ten sposób z narodem.
    Nie. On się komunikuje z innymi członkami elity.
    I ta elita rozumie, co on ma na myśli. I wie, że nie trzeba czytać tego tam (nie wiem, nie czytałem), żeby być europejczykiem.
    Ale, masz rację, unicestwienie tej konkretnej elity, może oczywiście nastąpić.
    Ludzkość przeżyła już parę rewolucji, w której naród uniesiony sprawiedliwym gniewem *) likwidował swoje elity. Ale nigdy nie do końca, bo jakimś cudem ta hydra się zawsze odradzała.
    Za komuny np. nowi właściciele kraju nie wybili jej do końca, bo wychowani w tradycyjnych rodzinach mieli we krwi szacunek dla kultury, sztuki, wiedzy, a nawet dobrego wychowania.
    W dyplomacji np. zatrudniali arystokratów by pilnowali, aby ludowy dyplomata potrafił zachować się przy stole. Nie wybili więc elit do końca, a jak się który eliciarz nie buntował, to nawet go hołubili
    No i mamy tego efekty.
    Może tym razem już się uda tę elitę zniszczyć ostatecznie, bo naszedł czas dumy z własnego chamstwa, niekompetencji i zwyczajnej głupoty.
    To nie jest, Olegu, manifest przeciwko PiS-owi. W tym akurat wypadku PiS jest formacją absolutnie postępową.
    Idzie, jak dym, za trendem wybujałego i nieskrępowanego indywidualizmu i politycznie poprawnej zasady, że każdy człowiek ma prawo być taki jaki jest, a taki jaki jest, jest dobry.

*) w niektórych opracowaniach zwany "motłochem"

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • oleg3 12.06.19, 07:15
    dachs napisał:
    > Wychodzisz, Olegu, z błędnego założenia, że Zagajewski komunikuje sie w ten sposób z narodem.
    > Nie. On się komunikuje z innymi członkami elity.
    > I ta elita rozumie, co on ma na myśli.

Skąd mogłem wiedzieć, że członkowie elity komunikują się ze sobą na portalu dla gimbazy używając sympatycznego atramentu. Nie jestem wtajemniczony.

> Ale, masz rację, unicestwienie tej konkretnej elity, może oczywiście nastąpić.
    Tak. Tej konkretnej. Jakaś elita być musi.

--
  • xiazeluka 12.06.19, 12:00
    "swoje elity"

Mła przeprasza, ale o kim mowa?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • dachs 12.06.19, 21:32
    xiazeluka napisała:

> "swoje elity"
    >
    > Mła przeprasza, ale o kim mowa?

No, właśnie.
    Najmodniejsze, i do dziś filmowe, było tępienie arystokracji: księcia powiesić, hrabiankę przelecieć, szlachciankę przepiłować. Takie tam.
    Dotkliwe, ale dzięki tym zabiegom arystokracja przestała być w naszych okolicach poważnym problemem.
    Naprawdę mocno trzebiono przedstawicieli elit gospodarczych, tzw. wyzyskiwaczy ludu.
    Przy czym "wyzyskiwacz " nie musiał nikogo wyzyskiwać, wystarczy, ze był trochę majętniejszy. Po tamtych czasach zostało przekonanie, że "jak ktoś ma pieniądze, to skądś je ma".
    Trochę to się przekłada na politykę podatkową, ale generalnie cieszymy się dużą liberalizacją w tym zakresie i od czasu kiedy dowiedzieliśmy się komu "te pieniądze się po prostu należą" ich posiadanie przestało definiować elitę.
    No i tak się porobiło, że urodzenie nieważne, bośmy już wszyscy równi, a pieniądze się należą każdemu.
    Ale jeszcze nie wszystkim należy się rozum.
    To jest jedyne co nam ze starego porządku zostało.
    Zauważyło to lewactwo i skonstruowało polityczną poprawność. W myśl jej kanonów już nikt nie jest głupi.
    Niby OK, ale mimo kompletnego braku głupich, ostali się jeszcze mądrzy, i trzeba się za to energicznie wziąć.
    Mianować do mądrości się nie da, ale można zdyskredytować tych mądrych, którzy jeszcze zostali.
    Okazało się to genialnie proste. Załatwia sie ich jednym słowem: "elyty".
    Najsmutniejsze jest to, że większość, która się tym słowem posługuje, nie ma zielonego pojęcia, jak bardzo są politycznie poprawni.
    Krzyś ma rację, jestem antydemokratyczne gówno i mam w dupie arrywistów.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • t_ete 11.06.19, 11:40
    oleg3 napisał:

> Rozumiem Tete, że poeta może więcej. Zwłaszcza n a s z poeta.

Moze wiecej .... niz kto ?

Kazdy czlowiek odpowiedzialny jest za to co mowi, co pisze.
    Ja odpowiadam za to w jaki sposob krytykowalam Beate Szydlo
    tu na Aqua. Nie sadze bym przekroczyla granice dobrego wychowania.
    Panowie odpowiadaja za to w jaki sposob pisza tu o mnie.
    Czy wystawiaja sobie dobre swiadectwo ?

Zagajewski nie jest 'pod ochrona'. Rozumiem, ze mogl sie spotkac z
    'kontra' ale histeria wokol jego wypowiedzi
    przekracza moje wyobrazenia.

Powiem jeszcze raz : Beata Szydlo to zywy czlowiek, polityk i jest
    zupelnie normalne, ze moze spotkac sie z krytyka. Taki los czlowieka
    piastujacego funkcje publiczna.

To jest wylacznie pytanie o granice i poziom owej krytyki
    w publicznej dyskusji.

Zagajewski przekroczyl granice ? Rzeczywiscie tak uwazasz ?

tete
  • oleg3 11.06.19, 11:51
    > Zagajewski przekroczyl granice ? Rzeczywiscie tak uwazasz ?

Toż już o tym napisałem. Przekroczył granice śmieszności.

P.S.
    A co ma "husaria S24" do oceny wypowiedzi Zagajewskiego, mojej czy twojej?

--
  • oleg3 11.06.19, 12:39
    Mam takie pytanie, Tete.
    Czy Bartosz Arłukowicz (czy X z listy KE) jest dla Ciebie "ideałem człowieczeństwa"?

--
  • t_ete 12.06.19, 09:22
    oleg3 napisał:

> Mam takie pytanie, Tete.
    > Czy Bartosz Arłukowicz (czy X z listy KE) jest dla Ciebie "ideałem człowieczeńs
    > twa"?

Bartosz Arlukowicz jest dla mnie - sprawnym politykiem.
    Prezentuje poglady, ktore w czesci podzielam.

Latwiej byloby mi odpowiedziec na pytanie o autorytet (posrod politycznych postaci).
    Zmarla nie tak dawno Olga Krzyzanowska. Nigdy nie zastanawialam sie - czy jest
    'idealem czlowieczenstwa' - ale byla dla mnie autorytetem, drogowskazem.
    Bardzo ja szanowalam, cenilam. I lubilam.

tete

• oleg3 12.06.19, 09:38
    t_ete napisała:
    > Bartosz Arlukowicz jest dla mnie - sprawnym politykiem.
    > Prezentuje poglady, ktore w czesci podzielam.

To co napisałaś jest oczywiste. Ale ja poproszę o komentarz do wywodów poety. Dlaczego to wyborcy KE głosują po prostu (z różnych powodów) na osobę, a wyborcy PiS (konkretnie wyborcy BS) głosują na "ideał człowieczeństwa"?

--
  • t_ete 12.06.19, 13:21
    oleg3 napisał:

> Dlaczego to wyborcy KE głosują po prostu (z różnych powodów) na osobę, a wyborcy
    > PiS (konkretnie wyborcy BS) głosują na "ideał człowieczeństwa"?

Poniewaz Beata Szydlo jest 'idealem czlowieczenstwa' dla swoich wyborcow.
    Tak mowia ludzie, ktorzy na nia glosowali.

– Jest bardzo spokojna, opanowana, mówi rzeczowo. Konkretnie odpowiada na pytania. W tym, co robi, widać stanowczość takiej typowej, matki, kobiety. Nie robi niczego pod publiczkę, jest normalna, naturalna – mówi naTemat Elżbieta Wysowska, sołtys Lipnicy Wielkiej w Małopolsce.

Jak się na nią patrzy, to wygląda, że jest oazą spokoju. Ale widać, że jest kobietą stanowczą. Że to, co czuje, co myśli, jest w stanie to obronić. To najbardziej zwraca uwagę. Beata Szydło robi też wrażenie kobiety przystępnej, której nie są obojętne losy ludzi. Moje odczucie jest takie, że dzięki niej zniknęła bariera rządzący a obywatele. Ten dystans znacznie się skrócił – mówi nam Anna, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w jednej z małopolskich wsi.

– Człowiek ma wrażenie, że jakby miał problem, to mógłby się do niej zwrócić i zostałby wysłuchany. Odpowiedzialna, sprawiająca wrażenie osoby bardzo uczciwej, zwracająca uwagę na zwykłego obywatela. Taka swojska kobieta. Jak członek rodziny – wymienia niemal na jednym oddechu, dlaczego postawiła na nią.

– Ludzie chcą mieć spokój, pracę, rodzinę, to są sprawy, które ich obchodzą. A ona, jako kobieta, potrafi mówić o zwykłych, codziennych sprawach. Nie używa wielkich słów, tylko zwraca się do ludzi prostym językiem Beata Szydło to prosta, tradycyjna kobieta, która ma zwyczajne podejście do codziennych spraw, ale też ogromną wiedzę wykraczającą poza sprawy Polski. Potrafi przedstawić ją w sposób bardzo zwyczajny. Tak jakby była jednym z nas.

....................................................................................................................................

tete
  • oleg3 12.06.19, 13:29
    A gdzie w tych cytatach ktokolwiek mówi, że Beata Szydło jest "ideałem człowieczeństwa"?
    Niedokładnie czytam?
    Nikt nawet nie mówi, że pani Szydło jak jej poprzednik " jest dotknięty przez Pana Boga geniuszem i nieprawdopodobną intuicją".

--
  • t_ete 12.06.19, 16:00
    oleg3 napisał:

> A gdzie w tych cytatach ktokolwiek mówi, że Beata Szydło jest "ideałem człowiec
    > zeństwa"?
    > Niedokładnie czytam?

Nie wiem czy czytasz dokladnie Oleg.

Przypomnij sobie komentarze pro-PiS-owskiego elektoratu po
    odwolaniu jej z funkcji premiera
    ('udreczona, upokorzona', 'murem za Beata' itd)

Przez poltora roku Beata Szydlo tkwila na 'fikcyjnej posadzie' z tytulem, samochodem
    i ochrona. Wiekszosc czasu wykorzystala na kampanie wyborcza.

I coz mamy ?

Mamy kobiete 'silna, stanowcza, samodzielna, rzeczowa, spokojna, opanowana,
    uczciwa' i jednoczesnie 'ciepla, normalna, naturalna, ktora nic nie robi pod publiczke, swojska, jak czlonek rodziny'.

Zachwyt i uwielbienie...

Tak ja to czytam.
    Jesli Ty - inaczej, to trudno.

> Nikt nawet nie mówi, że pani Szydło jak jej poprzednik " jest dotknięty przez
    > Pana Boga geniuszem i nieprawdopodobną intuicją".

Mowimy o tych wyborach.
    Wyborcy 'koronowali' Beate Szydlo.

tete

• oleg3 12.06.19, 16:54
    Tete, wyraźnie nie widzisz j a k o ś c i o w e j różnicy między stwierdzeniem, że Beata Szydło jest "fajną babką" ( z różnorakim uzasadnieniem), a stwierdzeniem poety, że jest "ideałem człowieczeństwa".

Mam się nad tobą znęcać przybliżając ci pojęcie "ideału człowieczeństwa"?

--
  • t_ete 12.06.19, 20:12
    oleg3 napisał:

> Mam się nad tobą znęcać przybliżając ci pojęcie "ideału człowieczeństwa"?

Proponuje sondaz w malopolskim i swietokrzyskim :

- Jak blisko Beacie Szydlo do 'idealu czlowieczenstwa' ? - w pkt. od 1 do 10.

Wynik bylby w okolicach 'dziesiatki'.
    ................................................................

Pogodz sie z tym.

tete
  • oleg3 12.06.19, 20:24
    Poproszę o zestaw pytań.
    -------------------------------------------------------------------
    Tete napisała
    Proponuje sondaz w malopolskim i swietokrzyskim :

--
  • t_ete 12.06.19, 23:20
    oleg3 napisał:

> Poproszę o zestaw pytań.

To jest zestaw. Czyli jedno smile))

Oleg, ze tez Ci sie chce ... Tak goraco !
    Chyba masz klimatyzacje.
    Ja nie.

tete
  • messiahstradivarius 12.06.19, 21:47
    Ludzie ! że zawołam. Czyście postradali zmysły?
    Polityk - i pytanie o "ideał człowieczeństwa"?
    Ktokolwiek w biznesie, nie licze handlarzy szczypiorkiem stojących samotnie na ulicach
    z dwoma główkami czosnku, parą starych butów i jaśminem zerwanym
    dla opłacenia obiadu, ktokolwiek i "ideał człowieczeństwa"?

Papiez ma z tym trudnści ! ksiądz, rabin, filozof, humanista ja ty ona on ono
    a Państwo chcecie pytać osoby, które mają szanse na ustawienie swoich rodzin
    na pokolenia FINANSOWO bo obecnie bogiem jest FORSA
    chcecie pytać o coś takiego, paranoja schiza albo... niedotlenienie mózgu.

Mam nadzieję, że przemijające.
    przecie te osoby - zauważyliście, że nie piszę "ci ludzie"? nieprzypadkowo
    przejdą po mnie, po tobie, po niej, po nim napieprzą nam bzdur
    TYLKO PO TO, żebyśmy dali im karteczkę
    a oni z tymi karteczkami, mając FORSĘ ... naprawdę musze kończyć?

Nie ma już artystów ani idealistów.
    Pozostali rzemieślinicy a w drugim przypadku - niestety ale oczajdusze.
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:40
    Czy ktoś z was chce być może sporóbować porozmawiać z poetą Zagajewskim, gdyż dysponuję kontaktem telefonicznym tudzież mailowym, nie to, że uprawiam ląns wink ale - dlaczego nie!

Tu jesteście w gembach mocni, mię weszedł drink w krew za szybko (upał) korzystajcie!
    - idzcie w cholere z nim pogadać, jeden z drugim!

ma racje Zagajewski nasz. Lwowiak smile
  • wkkr 11.06.19, 12:59
    Ty naprawdę nie rozumiesz tekstu który zacytowałeś?
    Zagajewski wyraził jedynie to że nie pojmuje jak ktoś kto: nie zna języków, fatalnie się ubiera, nie dba o zdrowie i kondycję a także estetykę swojego ciała, intonację głosu ma okropną i nie ma szerszych zainteresowań może się podobać tylu ludziom.
    Czy w którymkolwiek miejscu autor wypowiedzi mija się z prawdą? Nie. Czy w którymkolwiek miejscu autor wypowiedzi czyni z tych cech pani Szydło zarzut? Nie. Czy w którymkolwiek miejscu Zagajewski mowi cokolwiek o europejskosci pani Szydło? Nie.
    On się jedynie dziwi że ktoś taki może się podobać.....
    ===
    Z wypowiedzią Zagajewskiego można bardzo pięknie i rozumnie polemizować ale do tego jest potrzebna dobra wola i rozum.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • oleg3 11.06.19, 13:03
    Nie pierdol Abstrakt. I zrób sobie checklist czy aby jesteś Europejczykiem.

--
  • sz0k 12.06.19, 09:09
    wkkr napisał:

> Ty naprawdę nie rozumiesz tekstu który zacytowałeś?
    > Zagajewski wyraził jedynie to że nie pojmuje jak ktoś kto: nie zna języków, fat
    > alnie się ubiera, nie dba o zdrowie i kondycję a także estetykę swojego ciała,
    > intonację głosu ma okropną i nie ma szerszych zainteresowań może się podobać ty
    > lu ludziom.
    > Czy w którymkolwiek miejscu autor wypowiedzi mija się z prawdą? Nie. Czy w któr
    > ymkolwiek miejscu autor wypowiedzi czyni z tych cech pani Szydło zarzut? Nie. C
    > zy w którymkolwiek miejscu Zagajewski mowi cokolwiek o europejskosci pani Szydł
    > o? Nie.
    > On się jedynie dziwi że ktoś taki może się podobać.....

I jak tu traktować demokrację poważnie, jak sami wyborcy przyznają, że to po prostu jest konkurs piękności...

--
    "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
    Gilbert Keith Chesterton
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:36
    w kfestji formalnej to poeta Zagajeski aktóalnje posiada roslekły stan depresyjny a poza wszystkiem jeśli chodzi o niejakom Szydło, to ja siem s NIM SGADZAM!!!! smile Gomułka w spódnicy, noszszsz ludzie !
  • wkkr 11.06.19, 12:51
    oleg3 napisał:

> Prawdziwy Europejczyk musi:
    >
    > - znać języki
    > - czytać rozprawy Carla Schmitta
    > - znać fizykę teoretyczną ze szczególnym uwzględnieniem mezona
    > - nie może się okropnie ubierać
    > - nie może być przedszkolanką
    > - nie może mieć depresji.
    >
    > Daremnie aspirujesz!
    ===================
    Hmmm... t nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo o złą wolę ciebie nie podejrzewam.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • oleg3 11.06.19, 12:54
    Ja zaś wiem, że ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:41

olegowi

daremne żale
    próżny trud bezsilne złorzeczenie
    koledze Oleg żaden cud
    nie wróci znów myślenia !

plasając za Asnykiem smile
  • oleg3 12.06.19, 17:43
    Gdybym był młodszy, dziewczyno,
    Gdybym był młodszy!
    Piłbym, ach, wtenczas nie wino,
    Lecz spojrzeń twoich najsłodszy
    Nektar, dziewczyno!

• messiahstradivarius 12.06.19, 21:51

dobra dobra Oleg, nie wysilaj się
    oboje jesteśmy stare kobyły, hej! smile
    Wszyscy tu piszący, to stare kobyły wink))

po nektarach i słodkich ustach a takoż spojrzeniach pozostał popiół!
    nawet nie. Nawet nie.

Przepraszam, że dosyć brutalnie ale list z pieczeciami koloru... czarnego - cytat z "dziewczat z Nowolipek"

halo, tu Starość. Dorosłość. Świadomość. Jeszcze coklwiek?

• oleg3 13.06.19, 11:27
    messiahstradivarius napisała:

>
    > dobra dobra Oleg, nie wysilaj się
    > oboje jesteśmy stare kobyły, hej! smile
    > Wszyscy tu piszący, to stare kobyły wink))

Przepraszam. Ja nie jestem starą kobyłą. Jestem łysą szkapą. Ogierem steranym życiem. Ale ciągle mogę i mam z kim. Piękny okres życia.

Szczęścia Ci życzę.

--
  • dachs 10.06.19, 17:52
    "Domyślam się, że mój szkic nie będzie czytany przez wszystkich rolników w Polsce" – przekonuje poeta Adam Zagajewski w rozmowie z Onetem

Myślisz, że będzie czytany?
    --
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • oleg3 10.06.19, 18:01
    Szkic dotrze do góra 5 tys. czytelników. Ale wywiad (pośrednio) do setek tysięcy.

--
  • dachs 10.06.19, 18:05
    oleg3 napisał:

> Szkic dotrze do góra 5 tys. czytelników. Ale wywiad (pośrednio) do setek tysięcy.

Szacunek uważam za wygórowany. 20 000 to już byłoby bardzo dużo.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • oleg3 10.06.19, 18:10
    Sprawdź za tydzień na youtube.

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:43
    Absolutnie rolnicy mentalni nawet nie homo videns... wzięli się za rozbiór zdań poety Zagajewskiego ze Lwowa.
  • oleg3 12.06.19, 17:54
    Chyba się polubimy Miriam. Jesteś piękna (jak mi opowiadają) i błyskotliwie inteligentna. Znakomita w roli rzecznika wszystkiego.

Ja prosty chłop oderwany ze 40 lat temu od wideł patrzę na takie panienki jak na Matkę Boską. Usta mam otwarte. Prawie wszystkie członki miękkie.

Kiedyś obiecałaś wpaść z kamerą.

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:57
    Oleg, nie wierz IM !

Miriam Żydówka Zwykła

smile
  • xiazeluka 12.06.19, 20:03
    Mła potwierdza - widział Ją raz i z trudem powstrzymywał chęć wyeliminowania Jej towarzysza.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • boomerang 11.06.19, 00:21
    Nie tylko Gombrowicz. Dziś już mamy cały postępowy ruch LGBT od tego żeby tłumaczyć prostakom. Natomiast ja osobiście oczekuję że Adam Zagajewski wreszcie wytłumaczy się wszystkim z tego że za czasów Gierka mącił studentom w głowach będąc adiunktem w katedrze filozofii marksistowskiej na AGH.
  • benek231 11.06.19, 05:36
    boomerang napisał:

ja osobiście oczekuję że Adam Zagajewski wreszcie wytłumaczy się wszystkim
    A oczekuj sobie, debilu, oczekuj...
  • benek231 11.06.19, 05:51
    Dlaczego podoba sie im ta tepa ale religiancka baba-mlot?

No powiedz sam, Oleg - dlaczego?!

To wlasnie pytanie stawia Zagajewski, a dla uzyskania (jeszcze wiekszej) pewnosci dojscia do wlasciwych wnioskow dodaje wzmianke o czytelnictwie rolnikow.
  • oleg3 11.06.19, 08:48
    Na twoim miejscu Krzysiu oszczędnie bym operował przymiotnikiem "tępa". W końcu pani premier B.S. nie ma za sobą opowieści o polowaniach na dinozaury gdzieś na granicy węgiersko-syryjskiej. To co ty uważasz za obciach jest dla wyborców pani Szydło zaletą. Zaletą nie ideałem, bo tylko zaczadzony poeta może sądzić, że wybory w demokracji polegają na wskazaniu ideału człowieczeństwa.

--
  • benek231 11.06.19, 21:48
    oleg3 napisał:

To co ty uważasz za obciach jest dla wyborców pani Szydło zaletą.
    **
    Niewatpliwie dla pisiackich wyborocow zaleta Szydlo jest to, z dala im 500 plus, itp., oraz to, ze jest taka sama jak oni: tlukowata, tepa, msciwa, religiancka, autorytarna, oraz moherowa baba-mlot. Taka ja lubia i taka ja sobie wybrali. Fakt palniecia bzdury przez jej poprzedniczke niczego nie zmienia. Szydlo w dalszym ciagu jest taka jaka opisalem powyzej - odbiciem wlasnego elektoratu. To wlasnie sa zalety Szydlo w oczach jej wyborcow.
  • oleg3 12.06.19, 08:34
    > Fakt palniecia bzdury przez jej poprzedniczke niczego nie zmienia
    Oczywiście Krzysiu. Warto jednak popatrzyć szerzej. Tak dla higieny umysłowej. Rozpatrzmy sprawę języków. Pani premier Szydło nie ma się czym pochwalić. Niczym jednak nie różni się w tej sprawie od swoich poprzedników na urzędzie: pana premiera Tuska (na początku kariery europejskiej) czy koleżanki w Europarlamencie pani premier Kopacz.

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 18:05
    Re: Dlaczego milionom podoba sie taki tłuk Szydło
    oleg3 11.06.19, 08:48

Na twoim miejscu Krzysiu oszczędnie bym operował przymiotnikiem "tępa".

Nie wiem, jak w rzeczywistości ma na imię benek231, ale jeśli faktycznie Krzysiu,
    to ten Krzysiu jest oszczędny w operowaniu słowem, zwłaszcza przymiotnikiem "tępa".
    Jest to okreslenie dla podmiotu bardzo oszczędzające podmiot ów. Lajtowe, że tak napiszę.

W końcu pani premier B.S. nie ma za sobą opowieści o polowaniach na dinozaury gdzieś na granicy węgiersko-syryjskiej.

pani premier B.S absolutnie ma za sobą - i nie opowieści - tylko rzeczywste polowanie na półmilionową rzeszę mentalnych dinozaurów w określonym rejonie, naszego (jakże pięknego) KRAJU. Bynajmniej nie na granicy węgiersko-itd tylko poza granicą zdrowego rozsądku i wytrzymałości!

To co ty uważasz za obciach jest dla wyborców pani Szydło zaletą.

I znowu, o ile "Krzysiu" napisał, że "obciach" - to by oszczędny. To jest dramat narodowy!

Reszty nie jestem w stanie przeczytać, kudy mi do Zagajewskiego ze Lwowa podkreślam.
    O Was, z nielicznymi (jakże nielicznymi!) wyjątkami nie wspominając.
  • oleg3 12.06.19, 18:20
    > To jest dramat narodowy!
    Oczywiście!
    Narodowym dramatem jest kompletny rozsiew między elitami a samym narodem. Tyle, że elity narodu raczej nie mogą zmienić. Pasając krowy, ku rozpaczy matki, czytywałem to i owo. Brecht już dawno to rozstrzygnął. Wystarczy "rząd" zastąpić słowem "elity".

że naród
    stracił zaufanie rządu
    i mógłby je odzyskać
    tylko przez zdwojoną pracę.
    Czy nie byłoby wszak prościej,
    gdyby rząd rozwiązał naród i
    wybrał drugi?

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 17:46
    Ja też stawiam to pytanie, CO - CO MOŻE SIE PODOBAĆ W TYM OSOBNIKU ZWANYM BEATA SZYDŁO -
    co. I ja zadaje to pytanie serio, bo popracie jest zatrważająco wysokie, mogłoby być wyższe podobno gdyby kolega jej niejaki Jaki umiejętnie lobbował za kooleżankiem Szydlo.

CO. Konkretnie. Buc-baba. Pis-do-..ozwierz.
  • messiahstradivarius 12.06.19, 18:10

Swój zagłosuje na swojego, cham na chama, tłuk na tłuka, idiota na idiotę, człowiek na człowieka, małpa na małpę itd. W związku z powyższym tłumaczę z polskiego na aquanetowe że
    troglodyci zagłosowali na jęczącą trodlodytkę. Asz tam! na tłuka - tłuki.
    Proste.
    Tak zwodzi zawsze przez nos, słyszycie to, tak łaaaaa, łaaaa, taka strapiona zawsze.
  • oleg3 12.06.19, 18:24
    Taki pomysł Miriam już był. Wywołał furię Gazety Wyborczej i okolic.

Józef Michalik: Katolik ma obowiązek głosować na katolika, żyd na żyda, mason na masona
    watykanizacja.blogspot.com/2014/12/jozef-michalik-katolik-ma-obowiazek.html

--
  • messiahstradivarius 12.06.19, 22:08
    Oleg, wszystko - już było.

Obecnie kwestia, która to "wariacja" w sensie muzycznego rozumienia, nie chciałabym
    w innym sensie. Który to dubel. Co nam przesmażą starego, żeby zapachniało świeżo?
    W czym podadza, w jakim sosie, bo ja - nie dam się nabrać ani Szydło, ani Tuskowi, ani Cimoszewiczowi,
    ani Powidło, doktorom, osobom, które mają "wizje", dodrukiwaczom banknotów, wszystko już było.

To jest kraj zniszczony doszczętnie. Kiedy w tym kraju było dobrze.
    Weźmy czasy minione - wieki minione - albo przygotowywano powstanie, albo trwało powstanie
    albo dożynano powstanie i ... "spokój panował w Warszawie".

Kiedy TU było fajnie, bezpiecznie, proobywatelsko, ja nie piszę o Arkadii nie
    ale względnie kiedy było?

• messiahstradivarius 12.06.19, 22:02
    Po prostu nie mogę sie powtrzymać, nie wierzę, że rozważacie "ideał człowieczeństwa" w rozumieniu ludzi władzy !

Święta naiwności - "idąc za" nie byle kim! - Janem Husem (przypominam) stosik już tlił się, kiedy pobożna niewiasta
    dokładała tam chrustu, żeby spłonął - czas dokonany.

niech mi ktoś wyjaśni fenomen rozważania ideałów i polityków, czy to da się połaczyć?
  • institoris2 13.06.19, 00:59
    Pani Merkel jest idealem czlowieczenstwa dla milionow Niemcow. Okropnie sie ubiera, notorycznie klamie, ma w dupie obowiazujace prawo, swoja dzialalnosc w polityce podporzadkowuje przede wszystkim utrzymaniu sie przy korycie, zmienia poglady jak rekawiczki, najwyrazniej nie uprawia sportu, mozliwe, ze nie czyta Carla Schmitta, ale podoba sie. Mysle, ze tylko Vonnegut moglby nam to wytlumaczyc itd. itd.

albo tak:
    Pan Cimoszewicz jest idealem czlowieczestwa dla pana Zagajewskiego i setek tysiecy Polakow.
    Komuch z urodzenia i wyboru, typowy aparatczyk, obecnie "postepowiec" cala geba, ale podoba sie. Tylko pan Zagajewski moglby nam to wytlumaczyc..

oleg3 napisał:

> To jest jakaś plaga. Bardzo zaraźliwa. Atakuje elity. Pozbawia samokrytycyzmu i
    > zmusza do mówienia. Głos poety:
  • t_ete 13.06.19, 09:18
    Alez Was wkurzyl Adam Zagajewski...

A gdyby zamiast - 'ideal czlowieczenstwa'
    uzyl stwierdzenia 'ideal polityka' ... ?

Sprobujmy.

"Pani Szydło jest ideałem polityka dla pół miliona osób. Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta, jak jej tajemniczy szef – ale podoba się. Myślę, że tylko Gombrowicz mógłby nam to wytłumaczyć"

Nadal gryzie ?

tete

• oleg3 13.06.19, 09:37
    t_ete napisała:

> A gdyby zamiast - 'ideal czlowieczenstwa'
    > uzyl stwierdzenia 'ideal polityka' ... ?

Wtedy wzruszyłbym ramionami. Banalna fraza.

> Alez Was wkurzyl Adam Zagajewski...
    Zagajewski się ośmieszył. A próby obrony tej bredni dużo mówią o obrońcach.

Pewnie nie zauważyłaś, że mnie bardziej interesuje zachowanie elit en gros niż sam Zagajewski. Pal licho, że koniecznie chcą sobie wybrać inny naród. Tylko po co się tak ośmieszają? Nie dają mi szansy na traktowanie ich z szacunkiem.
    --
  • t_ete 13.06.19, 10:32
    oleg3 napisał:

> Wtedy wzruszyłbym ramionami. Banalna fraza.

Krytyczny glos. Normalne. Nieprawdaz ?

> Zagajewski się ośmieszył. A próby obrony tej bredni dużo mówią o obrońcach.

Nie widze tego. Jest jakas wielka obrona Zagajewskiego ?
    Zaobserwowalam atak na Zagajewskiego, ktory wiele mowi
    o jego autorach (przytoczylam z S24, ktory jest popularna platforma blogerska).
    Problem byl nie w tym, ze Zagajewski uzyl stwierdzenia 'ideal czlowieczenstwa'
    ale w tym, ze krytycznie potraktowal Beate Szydlo.

Co probuje unaocznic swoimi wpisami w Twoim watku.

> Pewnie nie zauważyłaś, że mnie bardziej interesuje zachowanie elit en gros niż
    > sam Zagajewski. Pal licho, że koniecznie chcą sobie wybrać inny naród. Tylko po
    > co się tak ośmieszają? Nie dają mi szansy na traktowanie ich z szacunkiem.

A mnie interesuje to - w jaki sposob przyjmuja krytyke - zwolennicy Beaty Szydlo.
    Poniewaz to oni glosuja - i beda glosowac w nastepnych wyborach.
    Interesuje mnie - jaki ton nadaja PiS-owskie elity, ktore choc nimi sa -
    to w odniesieniu do siebie - unikaja tego okreslenia wink

Swiat smiesznieje ...

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.