Dodaj do ulubionych

ONR publicznie uczcił pamięć dowódcy brygady SS

17.06.19, 17:46
Narodowcy z Lubelskiej Brygady ONR uczcili urodziny belgijskiego polityka, który do końca życia deklarował wierność Hitlerowi i ideałom nazistowskim. Post narodowców oburzył nawet prawicowych publicystów.

"Byłem hitlerowcem, ciągle nim jestem i pozostanę nim do śmierci" – miał twierdzić Léon Degrelle. Belgijski polityk i kolaborant, oficer SS i dowódca 28 Ochotniczej Dywizją Grenadierów Pancernych SS "Wallonien" do końca życia pozostawał wierny ideałom nazistowskim.

Zdaniem prowadzących stronę Brygady Lubelskiej ONR był jednym z największych narodowych rewolucjonistów.

Na profilu tej lokalnej grupy ONR postanowiono uczcić 113 rocznicę urodzin faszysty. Bezmiar głupoty narodowców zdenerwował nawet prawicowego publicystę Marcina Makowskiego. "Przepraszam, choć cisną mi się na usta dosadne słowa, ale zapytam kulturalnie: pojebało Was?" – zapytał na Twitterze dziennikarz "Do Rzeczy".

natemat.pl/276129,narodowcy-uczcili-pamiec-hitlerowskiego-kolaboranta-i-dowodcy-brygady-ss?fbclid=IwAR2p9DcnIcNDwfYc73ZdMBKoj9A4RNhRT7MbWDqO7w2Nia_expSyBiCO1Gs

--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • snajper55 18.06.19, 02:50
    Cóż dziwnego w tym, że naziści czczą nazistę?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • babaobaba 18.06.19, 08:27
    snajper55 napisał:

> Cóż dziwnego w tym, że naziści czczą nazistę?
    >
    > S.

======================
    Nic to dziwnego, choć bulwersuje. Natomiast nie rozumiem dlaczego qwardianowi toleruje się wychwalanie tej zbrodniczej organizacji, odpowiedzialnej za śmierć milionów ludzi. Nie licuje to ani z profilem politycznym Gazety ani ze zdrowym rozsądkiem. Masz coś w tej sprawie do powiedzenia, Snajper?

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • xiazeluka 18.06.19, 21:49
    Towarzuszu donosicielu, bulwersuje Was może, że w Polsce działa Komunistyczna Partia Polski?

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • institoris2 19.06.19, 01:34
    jakos sie tak dziwnie utarlo, ze wiekszosc donosow jest w "slusznej sprawie", a juz kazdy donosiciel ma sie za nieskalanego rycerza szlachetnosci. Tow. baobab wyjatkiem nie jest.
  • snajper55 18.06.19, 21:54
    babaobaba napisał:

> Natomiast nie rozumiem dlaczego qwardianowi t
    > oleruje się wychwalanie tej zbrodniczej organizacji, odpowiedzialnej za śmierć
    > milionów ludzi. Nie licuje to ani z profilem politycznym Gazety ani ze zdrowym
    > rozsądkiem. Masz coś w tej sprawie do powiedzenia, Snajper?

Też tego nie rozumiem. To jest ten rzadki przypadek, gdy tu klikam w kosz.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • qwardian 18.06.19, 06:53

AH: Gdybym miał syna, chciałbym by był taki jak Ty.
    Léon Degrelle: Byłem hitlerowcem, ciągle nim jestem i pozostanę nim do śmierci.

Dziękuję za przypomnienie tej wybitnej postaci. Uczczę tanim piwkiem zmieszanym z pikantnym sokiem pomidorowym Tymbarka, substytutem oryginalnego clamato z małży. Dam znać jak smakuje..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.