Dodaj do ulubionych

Miało /powinno być tanie państwo

28.06.19, 20:33
Urzędnik Plus.
"Prof. Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych ujawnił program wyborczy PiS dla młodych wyborców. Według Parucha nowym wyzwaniem dla rządu będzie to, aby ludzie z tego pokolenia zasilili sferę publiczną.
– Zadaniem będzie poprowadzenie zmian w przestrzeni publicznej, by młodzi ludzie zasilali sferę publiczną. Tam jest problem z płacami. Są one słabo waloryzowane w porównaniu ze sferą prywatna – dodał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ekspert PiS."

Źródło: Rzeczpospolita

Rozumiem, że trzeba dbać o absolwentów szkół i ich zatrudnienie. Ale generalnie , od kilkunastu lat konieczne jest racjonalizowanie zatrudnienia w administracji, przyspieszenie informatyzacji prac biurowych, pozwalające na zmniejszanie zatrudnienia w administracji . Oczekiwałem, że następować będzie potanienie państwa - zmniejszenie wydatków i skierowanie oszczędności np. z redukcji zatrudnienia w administracji na poprawę funkcjonowania (np.) służby zdrowia.
A co widzimy ? Zbliżają się kolejne wybory i trzeba zwiększać grono zwolenników/wyborców ludzi PiS. Czyli ogłaszany jest kolejny Program Plus - URZĘDNIK + .
Edytor zaawansowany
 • benek231 29.06.19, 21:21
  wlasne dupy. Dlatego zabiegaja o jak najszersze poparcie, nawet jesli w efekcie tych poczynan panstwo ma trafic szlag.
 • boomerang 30.06.19, 01:03
  by młodzi ludzie zasilali sferę publiczną. Tam jest problem z płacami. Są one słabo waloryzowane w porównaniu ze sferą prywatna

  Prof. Parch reprezentuje myśl filozoficzną marksizmu-leninizmu. Czy on przypadkiem nie doktoryzował się na WUMLu?
  Strefa publiczna to na całym świecie siedlisko nieuków i nieudaczników wykonujących prace fikcyjne, dzięki czemu rząd może pochwalić się zmniejszeniem procentu bezrobocia (w PRL osiągali nawet 0% bezrobocia, bijąc Zachód gdzie najniższe bezrobocie to z reguły 4%).
  Żywię nadzieję że reprezentant strefy publicznej Prof. Parch pożegna się wkrótce z pracą eksperta PiS.
 • czuk1 30.06.19, 10:07
  boomerang napisał: Prof. Parch reprezentuje myśl filozoficzną marksizmu-leninizmu. Czy on przypadkiem nie doktoryzował się na WUMLu?
  Piszesz poważnie ? …. o jakimś prof. Parchu (złośliwie ? - bo przecież jest to prof. Paruch), …. i pytasz czy nie robił kariery w PRL ? Spójrz sam na jego wiek.


  > Strefa publiczna to na całym świecie siedlisko nieuków i nieudaczników wykonujących prace fikcyjne, dzięki czemu rząd może pochwalić się zmniejszeniem procentu bezrobocia (w PRL osiągali nawet 0% bezrobocia, bijąc Zachód gdzie najniższe bezrobocie to z reguły 4%). Żywię nadzieję że reprezentant strefy publicznej Prof. Parch pożegna się wkrótce z pracą eksperta PiS.
  To jest dowcip ? Uznawany przez rządzących profesor i ekspert z dziedziny prawa ma się mocno w swojej służbie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka