Dodaj do ulubionych

No to bedziecie sie wedzic, Najmilsi :O)

01.07.19, 08:19
>> Miliardy euro nie dotrą do nas. Polska dalej będzie zasnuta smogiem

Komisja Europejska nie będzie spotykać się już z polskim rządem i pracować nad zmianą programu "Czyste powietrze". W praktyce oznacza to, że z 4 mln pieców na węgiel uda nam się zlikwidować niewielki procent.(...)

PiS nie widział problemu
Do spotkania jednak nie doszło, a minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który miał je zorganizować, w mailu do „Wyborczej” przekonuje, że KE nie postawiła polskiej stronie żadnego ultimatum, lecz zapytała grzecznie, czy „polska strona wyraża chęć kontynuowania wsparcia Banku Światowego w realizacji programu” i dalszej współpracy.(...)

Unia mówi koniec
Dlatego po miesiącach prób współpracy KE mówi dość współpracy z polskim rządem. Co to oznacza w praktyce dla przeciętnego Kowalskiego?

Dotychczas złożone 60 tys. wniosków o dotację ma szanse na realizację, bo w budżecie NFOŚ jest w tym roku ok. 1 mld zł na program „Czyste powietrze”. Uśredniając, że jedna dotacja to 15 tys. zł, obecnie złożone wnioski sięgają 900 mln. Bez unijnej kasy nie uda się jednak zrealizować kolejnych 340 tys. planowanych przez BŚ inwestycji.

W przyszłym roku na program NFOŚ ma blisko 2,5 mld zł. W programie będzie mogło wziąć więc udział ok. 160 tys. mieszkańców.

Na tyle jest szansa ze środków krajowych. Oznacza to więc, że bez unijnych pieniędzy tego programu nie uda się zrealizować, bo w optymistycznym wariancie 160 tys. dotacji udzielanych przez dziesięć lat daje 1,6 mln zlikwidowanych pieców zamiast 4 mln. A więc polskie miasteczka zimą dalej będą spowite chmurą pyłów, a Polska nadal będzie brunatną, zanieczyszczoną plamą na mapie Europy. >>

wyborcza.pl/7,155287,24949458,miliardy-euro-nie-dotra-do-polski.html#s=BoxOpImg4
Obawiam sie, ze jednak tej "szansy krajowej nie ma" gdyz pisiory przeloza te pieniadze do kieszeni pt. "cos tam +" - czyste powietrze nie jest priorytetem.
Edytor zaawansowany
 • qwardian 01.07.19, 08:50

  My się wędziliśmy od końca epoki zlodowacenia na terytorium Polski. Mieszkaliśmy w ziemiankach oblepionych gliną, do połowy pod powierzchnią z dachem z mchu z dziurą od góry, pod którym zimą zawsze paliło się ognisko wokół ich mieszkańców i dobytku trzody. Skutecznie odstraszało grzyby, owady, bakterie, wirusy, unikając zarazy, która dziesiątkowały miasta południowej Europy. Dlatego my Słowianie tak szybko i łatwo zasiedliliśmy kontynent po Adriatyk i granice Grecji, bo ludy tych terytoriów zostały kompletnie wyludnione przez zarazy.

  --
  Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
 • benek231 01.07.19, 18:15
  qwardian napisał:

  Mieszkaliśmy w ziemiankach oblepionych gliną,
  ***
  O, to juz nie mieszkacie?
 • benek231 01.07.19, 21:48
  qwardian napisał:

  my Słowianie
  **
  Wy, Slowianie? Nie rozsmieszaj mnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka