Dodaj do ulubionych

Polsce grozi zapaść systemu energetycznego

01.07.19, 20:33
"Polsce grozi zapaść systemu dostarczającego prąd! Za rządów PiS energetyka kupuje rekordowe ilości energii za granicą
Kolejny niechlubny rekord za rządów PiS. W ostatnią środę, w czasie fali upałów, polska energetyka zmuszona była do zakupu blisko 3 gigawatów mocy elektrycznej. Nigdy wcześniej w historii naszego kraju taka sytuacja nie miała miejsca Gdyby nie import system energetyczny mógłby przestać prawidłowo funkcjonować. Czy grozi nam zapaść systemu dostarczającego prąd i powrót do niesławnych stopni zasilania jak za komuny? Nie jest to wykluczone.
Gigantyczne zapotrzebowanie to efekt upałów i używania klimatyzatorów. Braki w prądzie to z kolei efekt wieloletnich zaniedbań w sektorze energetycznym. Jednym z kierunków tego rozwoju są odnawialne źródła energii, szczególnie fotowoltanika, która doskonale działa w czasie intensywnego nasłonecznienia. Jednak w czasie rządów PiS nie powstały żadne duże inwestycje w tym zakresie. Takie inwestycje ma za to w swoim programie PSL. Ludowcy zapowiadają postawienie na zieloną energię, bo to powinno również obniżyć ceny prądu.
"
źródło: Wysokienapiecie.pl

To mamy. I co robimy ? Niewiele. Dopiero teraz - pod PSL , społeczną (stowarzyszeń energetycznych) - zauważono wielkie rezerwy i możliwości szybkiego inwestowania i przyrostu produkcji energii z biomasy (bioelektrownie, biogazownie). I podjęta została stosowna ustawa. Zmarnowano blisko 4 lata na dyskusje i zaniechania.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka