Dodaj do ulubionych

Wciskanie kitu

03.07.19, 05:57
Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski , o przeforsowaniu na spotkaniu szefów państw unijnych polskiej koncepcji i obsady nowych , najważniejszych stanowisk w UE.
Media donoszą, że - wprost przeciwnie -jest to unijna porażka PiS. „Po raz pierwszy raz brakuje polskiego kandydata na jedno z kluczowych stanowisk. Do tego najważniejsze dyskusje odbywały się de facto bez udziały Polski.”
Wieści24
Edytor zaawansowany
 • czuk1 03.07.19, 06:14


  ...w tychże Wieściach24 klęskę PiS w ostatnim spotkaniu unijnym przywódców państw potwierdza lider ludowców. zwrócił on uwagę na fakt, że kadry PiS są bardzo słabe i nie mają żadnych szans w Europie. „Gdzie są starania rządu PiS o najwyższe stanowiska w Unii Europejskiej dla Polaków? Ten rząd nie jest w stanie wystawić jednej osoby, która miałaby kwalifikacje?” – komentował Władysław Kosiniak-Kamysz w jednym z programów telewizyjnych sytuację z brakiem polskich reprezentantów we władzach Unii Europejskiej. I przypomniał, że on sam współpracował z Ursulą vad der Leyen, kandydatką na szefa Unii Euroipejskiej. „Bardzo dobrze współpracowało mi się z Ursulą vad der Leyen, kiedy oboje byliśmy ministrami pracy. Wspólnie przygotowaliśmy m.in. program „Praca dla młodych”, który pozwolił obniżyć bezrobocie wśród młodych osób” – mówił Kosiniak-Kamysz. Musimy rozwijać współpracę międzynarodową i szukać jak najlepszych możliwości rozwoju dla Polski. To się nazywa dialog. PiS tych umiejętności nie posiada” – podsumował Kosiniak-Kamysz.

  -----
  Dodajmy, że nawet w gronie ok. 50 unijnych ambasadorów nie ma Polaka. I to ma być sukces ? Jak można tak kłamać ?
  Przecież Zimmermann pozostał na swoim stanowisku i konsekwentnie będzie nawracał PiS do - stosowania polskiej konstytucji i prawa unijnego. A to już jest jego sukces . Kiedy nawrócenie się uda.... to będzie sukces Polski.
 • institoris2 03.07.19, 16:55
  nawet od Kamysza, a wy tow. czuk 1 nawet w tej skali sie nie miescicie...

  W tych chujnijnych przepychankach chodzi tym razem o 5 najwazniejszych stanowisk:
  przew. Komisji, nastepca Tuska, przew. "Parlamentu", szef polityki zagranicznej, szef banku europejskiego, czyli z polskiej perspektywy o 4 (bez banku).

  Gamon Kosiniak stwierdzil, ze:

  „Gdzie są starania rządu PiS o najwy
  ższe stanowiska w Unii Europejskiej dla Polaków? Ten rząd nie jest w stanie wystawić jednej osoby, która miałaby kwalifikacje?”

  Zadne z tych stanowisk w obecnej kadencji nie jest w zasiegu Polski, nawet gdyby Polska wystawila 20 kandydatow na kazde.

  Gamoniowi Kosiniakowi zawtorowal polglowek Kamysz:

  . „Bardzo dobrze w
  > spółpracowało mi się z Ursulą vad der Leyen, kiedy oboje byliśmy ministrami pra
  > cy. Wspólnie przygotowaliśmy m.in. program „Praca dla młodych”, który pozwolił
  > obniżyć bezrobocie wśród młodych osób” – mówił Kosiniak-Kamysz. Musimy rozwijać
  > współpracę międzynarodową i szukać jak najlepszych możliwości rozwoju dla Pols
  > ki. To się nazywa dialog."

  co, zdaniem debila Kamysza, dokumentuje zarzut wobec PiSu postawiony przez idiote Kosiniaka.


  czuk1 napisał:

  > Dodajmy, że nawet w gronie ok. 50 unijnych ambasadorów nie ma Polaka. I to m
  > a być sukces ? Jak można tak kłamać ?
  > Przecież Zimmermann pozostał na swoim stanowisku i konsekwentnie będzie nawraca
  > ł PiS do - stosowania polskiej konstytucji i prawa unijnego. A to już jest jego
  > sukces . Kiedy nawrócenie się uda.... to będzie sukces Polski.

 • maksimum 03.07.19, 14:51
  czuk1 napisał:

  > Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski ,

  Nie dziwie sie ze cie z roboty wyrzucili.
 • czuk1 04.07.19, 04:51
  maksimum napisał: Nie dziwie sie ze cie z roboty wyrzucili.

  Przeciwnie. Pracowałem dokąd chciałem. A więc do 74 roku życia.

  A swoją drogą masz co z głową …. by na podstawie mojego wpisu "politycznego"
  pisać ocenę mojej pracy.  --
  Rezolutny wpis pia.ed ze Szwecji 03.07.19, 01:32
  "A jak ten katolik z IKEA zareagowalby, gdyby muzulmanin pracujacy z nim razem zaczalby wklejac cytaty z Koranu o tym, ze chrześcijanie to "niewierne psy" ktore nalezy zabijac?
 • maksimum 04.07.19, 16:45
  czuk1 napisał:

  > A swoją drogą masz co z głową …. by na podstawie mojego wpisu "politycznego"
  > pisać ocenę mojej pracy.[/i]
  -------
  Nie mogles byc w pracy madrzejszy niz w domu czy na forum.
 • czuk1 05.07.19, 22:23
  maksimum napisał:
  > Nie mogles byc w pracy madrzejszy niz w domu czy na forum.
  Co , jaki, gdzie powinienem być to nie Twoja sprawa. Mogłem nie mogłem.
  Podważaj to o czym piszę a nie moją osobę.
 • maksimum 05.07.19, 22:58
  czuk1 napisał:

  > Podważaj to o czym piszę a nie moją osobę.[/i]

  To jest typowy chwyt komunistow i innych tepakow.

  Jak chcesz wiedziec co robi P.O. to przeczytaj ich program.

  Program jest swietny,ale kradziez VAT na 250 mld zl i niezliczona ilosc mafii dzialajacych w kraju NIE jest wpisana w program P.O.

  No wiec jak oceniam tuska czy kopaczke?
  Dla mnie to sa kabotyni,ktorzy przy pomocy ladnego programu i ubioru dostali sie do wladzy,a pozniej zaczelo sie strzyzenie owiec.
  Po 8 latach owce sie ocknely,ze sa strzyzone i daly kopa zlodziejom.

  Wiec to co mowisz ty,kopacz czy tusk dla mnie nie ma zadnego znaczenia,bo popierasz te sama grupe kabotynow,ktora niepomiernie niszczyla Polske.
 • czuk1 05.07.19, 23:22
  maksimum napisał:
  > To jest typowy chwyt komunistow i innych tepakow.
  Jaki chwyt ? Gdzie tu masz komunistów? Tępacy to Ci którzy nawet w okularach nie widzą realnego świata, bo są ślepi.

  > Jak chcesz wiedziec co robi P.O. to przeczytaj ich program. Program jest swietny,ale kradziez VAT na 250 mld zl i niezliczona ilosc mafii dzialajacych w kraju NIE jest wpisana w program P.O.
  Każdy politykier powinien znać programy partii politycznych. Ale też umieć liczyć i rzetelnie oceniać. Wtedy zauważy, że wybrano PO i pozwolono na rządzenie Polską przez 8 lat (to co wyborcy to idioci ?), nikt nie siedzi za jakoby "kradzież 250 mld zł" (bo chyba to pomówienie, kiedy nie ma podstaw - przez4 lata). Mafie i afery PiS zostały wyspecyfikowane a jest ich ok. 180 i nikt za to nie ściga bo jak mogą ścigać pisowscy prokuratorzy i osądzać pisowscy sędziowie ?

  > Wiec to co mowisz ty,kopacz czy tusk dla mnie nie ma zadnego znaczenia,bo popierasz te sama grupe kabotynow,ktora niepomiernie niszczyla Polske.
  Oceniaj PO jak chcesz. Co to jednak daje.... to wracanie do historii ? Ja 4 lata oczekuję na osądzenie tych z PO. I co ? Nawet pod Trybunałem Stanu nikogo nie postawiono.
  Jakim prawem ty ułomny na umyśle, emigrant zarobkowy możesz japę drzeć na polskie elity, wyraźnie ale bezpodstawnie oceniając zjawiska, wydarzenia i fakty ?
 • benek231 03.07.19, 15:48
  pojdzie w slady Timmermansa, a sadze, ze jednak pojdzie.

  Czy poloza uszy po sobie i podporzadkuja sie, oglaszajac, ze "teraz to zupelnie co innego, bo z nowa szefowa da sie rozmawiac", czyli zmiany potrzebowali dla podreperowania prestizu, choc go nie maja(?)

  Czy tez znow rozedra ryje, ze ta nowa takze jest do nich uprzedzona badz, ze Niemcy powracaja do starej antypolskiej polityki(?)
 • institoris2 03.07.19, 17:06
  i latwo sie pomylic, stad moja upzrejma podpowiedz Tobie Krzysiu, von der Leyen ma zostac nastepca Junckera, a nie Timmermansa.

  benek231 napisał:

  > pojdzie w slady Timmermansa, a sadze, ze jednak pojdzie.
 • benek231 03.07.19, 17:23
  institoris2 napisał(a):

  latwo sie pomylic, stad moja upzrejma podpowiedz Tobie Krzysiu, von der Leyenma zostac nastepca Junckera, a nie Timmermansa.
  ***
  To jako nastepca Junckera nie moze ona isc w slady Timmermansa?

  We wpisie ponizej podalem link do art. z 'NaTemat' traktujacy o tym czego mozemy spodziewac sie po Ursuli von der Leyen.
 • institoris2 03.07.19, 17:47
  lewackim szmatlawcem, tylko pomysl chwile..

  Kandydatem niemieckim byl Weber, zostal on jednak uwalony przez Macrona, a kandydatura Timmermansa byla wynikiem kompromisu francusko-niemieckiego, wspieranego przez Holandie i Hiszpanie.
  Nie wiem jaki byl stosunek polskiego rzadu do kandydatury Webera, ale uwalenie Timmermansa, to w gruncie uwalenie kandydata tego francuskiego fircyka, co, jak dla mnie, mozna smialo zakwalifikowac jako sukces.

  benek231 napisał:

  > We wpisie ponizej podalem link do art. z 'NaTemat' traktujacy o tym czego mozem
  > y spodziewac sie po Ursuli von der Leyen.
 • benek231 03.07.19, 19:25
  A ty uporczywie jej unikasz. Zapoznaj sie co napisala autorka artykulu i odnies sie wlasnie do tego, zamiast wyglaszac jakies kretynskie oceny nieuka.

  Jak jakies wodoglowie zakwestionowales poprawnosc stwierdzenia, ze Ursula von der Leyen mogla pojsc w slady Timmermansa. Uslujac zamaskowac wlasna durnote zaczynasz teraz belkotac na zupelnie inny temat, jakby to mialo miec znaczenie.

  Dowiedz sie wiecej na temat Ursuli von der Leyen za podanym linkiem, zamiast wybrzydzac. I sam zastanow sie nad tym jak to bedziecie rozgrywac gdy okaze sie ona podobniejsza do Timmermansa, badz nawet ostrzejsza. W dodatku majac go za plecami jako zastepce.
  Wczesniej pisiory twierdzily, ze milo sie z nia wspolpracowalo, ale nie zdaja sobie sprawy z tego, ze punkt widzenia zmienia sie wraz z miejscem siedzenia. I teraz moze juz sie im wspolpracowac mniej mile. A gdy z NaTemat dowiesz sie wiecej o samej Ursuli von der Leyen to moze zaczniesz inaczej patrzec na te wasze kretynskie prawackie gazetki.
 • institoris2 03.07.19, 22:37
  podejrzewam, ze o pani von der Layen uslyszales po raz pierwszy dzisiaj, a zachowujesz sie tak, jakbys tutaj przynajmniej od 10 lat regularnie o niej pisywal.

  benek231 napisał:

  > Jak jakies wodoglowie zakwestionowales poprawnosc stwierdzenia, ze Ursula von d
  > er Leyen mogla pojsc w slady Timmermansa. Uslujac zamaskowac wlasna durnote zac
  > zynasz teraz belkotac na zupelnie inny temat, jakby to mialo miec znaczenie.

  Krzysiu mily, ja jedynie zwrocilem uwage na fakt, ze pani von der Layen ma byc nastepca pana Junckera. O tym w czyje slady pojdzie lub nie pojdzie, nie pisalem nic.
  >
  > Dowiedz sie wiecej na temat Ursuli von der Leyen za podanym linkiem, zamiast wy
  > brzydzac. I sam zastanow sie nad tym jak to bedziecie rozgrywac gdy okaze sie o
  > na podobniejsza do Timmermansa, badz nawet ostrzejsza. W dodatku majac go za pl
  > ecami jako zastepce.

  ja Krzysiu niczego rozgrywac nie bede, bo nie mam z tym nic wspolnego, a o pani von der Layen wiem pewnie znacznie wiecej niz reklamowana przez Ciebie autorka.

  > Wczesniej pisiory twierdzily, ze milo sie z nia wspolpracowalo, ale nie zdaja s
  > obie sprawy z tego, ze punkt widzenia zmienia sie wraz z miejscem siedzenia. I
  > teraz moze juz sie im wspolpracowac mniej mile. A gdy z NaTemat dowiesz sie wi
  > ecej o samej Ursuli von der Leyen to moze zaczniesz inaczej patrzec na te wasze
  > kretynskie prawackie gazetki.

  a ktore konkretnie pisiory tak twierdzily?
  Wedle moich informacji mogl to byc jedynie Macierewicz, albo Blaszczak, ktory z nich?

 • benek231 04.07.19, 06:16
  pojdzie w slady Timmermansa.

  institoris2 napisał(a):

  podejrzewam, ze o pani von der Layen uslyszales po raz pierwszy dzisiaj, a zachowujesz sie tak, jakbys tutaj przynajmniej od 10 lat regularnie o niej pisywal.
  ***
  A ewentualnie powinienem patrzec na ciebie z podziwem i miedlic czapke w garsci...

  Na razie wyglada na to, ze Ursula jest bardziej liberalna niz Timmermans, i na plaszczyznie wdrazania demokratycznych zasad bedzie znacznie bardziej upierdliwa od Junckera. Ale pozyjemy i zobaczymy...
  Jak na razie wyszliscie pisiory na walow (znowu) bo wlasnie ten krytykowany przez Kaczynskiego, Waszczykowskiego, Morawieckiego, i kogo tam jeszcze, "brak demokracji" dal wam moznosc uwalenia kandydatury Timmermansa. Wlasnie dzieki unijnej tradycji zabiegania o konsensus, w miejsce prostego przeglosowywania, na co pruliscie ryje, mogliscie cos ugrac. Teraz Kaczynski powinien odszczekac to co wczesniej naszczekal na Unie.

  Swoja droga, zauwaz, ruskim juz teraz nie podoba sie ta von der Layen (patrz Monia), z czego wnioskuje, ze jednak poprawnie ocenilem te Niemke.
 • czuk1 04.07.19, 06:25
  benek231 napisał:
  Co powiedza pisiory gdy Ursula von der Leyen pojdzie w slady Timmermansa.?

  Jeśli tylko zostawi sobie zastępcę - Timmermansa to wiadomo, że wzmocniony zostanie ze strony Komisji UE nadzór nad przestrzeganiem prawa unijnego w państwach zrzeszonych, przez UE. To chyba normalne. Gdyby było inaczej …. to bym się zdziwił.
 • monalisa2016 03.07.19, 23:08
  Przeszlo dziesiec panstw unii nie popieralo ani jednego, ani drugiego o tym pisaly media w Holandii, w naszych byla cichosza na ten temat, spychalo sie na 4V czyli Czechy, Wegry, Slowacje i Polske. Te przeszlo dziesiec panstw uratowalo unie ale mimo tego poslano na te stanowisko te osobe wobec ktorej prowadzi sie parlamentarne dochodzenie za wydanie prawie albo wiecej jak cwierc miliarda euro na doradcow poniewaz nie dawala sobie rady na zadnym z dotychczas piastowanych stanowiskach, na koniec byly wynajeci doradcy przeciw doradcom czyli ekspertyzy przeciw ekspertyzyom. smile Bundeswehra odetchnela pozbywajac sie szefowej ale niespodzianki czekaja unie.smile Mam nadzieje ze przeprowadzi szybkie "uzdrowienie" unii ekspertyzami przeciw ekspertyzom smile do stanu Gorch Fock.smile, smile

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • czuk1 04.07.19, 05:00
  monalisa2016 napisał(a):

  > Przeszlo dziesiec panstw unii nie popieralo ani jednego, ani drugiego o tym pis
  > aly media w Holandii, w naszych byla cichosza na ten temat, spychalo sie na 4V
  > czyli Czechy, Wegry, Slowacje i Polske. Te przeszlo dziesiec panstw uratowalo u
  > nie ale mimo tego poslano na te stanowisko te osobe wobec ktorej prowadzi sie p
  > arlamentarne dochodzenie za wydanie prawie albo wiecej jak cwierc miliarda euro
  > na doradcow poniewaz nie dawala sobie rady na zadnym z dotychczas piastowanych
  > stanowiskach, na koniec byly wynajeci doradcy przeciw doradcom czyli ekspertyz
  > y przeciw ekspertyzyom. smile Bundeswehra odetchnela pozbywajac sie szefowej ale
  > niespodzianki czekaja unie.smile Mam nadzieje ze przeprowadzi szybkie "uzdrowieni
  > e" unii ekspertyzami przeciw ekspertyzom smile do stanu Gorch Fock.smile, smile
  >

  Każdy głupi ma swój rozum..... na tyle by wciskać swoje V4+
  A także by głosić, że UE dołuje, bo takie sterowalne miernoty (jak "ta osoba")
  skierowano do zarządzania UE.
  To jest wpis z wschodnią intencją i chciejstwem rozwalenia UE.  --
  Rezolutny wpis pia.ed ze Szwecji 03.07.19, 01:32
  "A jak ten katolik z IKEA zareagowalby, gdyby muzulmanin pracujacy z nim razem zaczalby wklejac cytaty z Koranu o tym, ze chrześcijanie to "niewierne psy" ktore nalezy zabijac?
 • monalisa2016 04.07.19, 22:33
  czuk1 napisał:

  > Każdy głupi ma swój rozum..... na tyle by wciskać swoje V4+
  > A także by głosić, że UE dołuje, bo takie sterowalne miernoty (jak "ta osoba")
  > skierowano do zarządzania UE.
  > To jest wpis z wschodnią intencją i chciejstwem rozwalenia UE.

  >
  >
  Genosse czuk kto okazuje sie tu glupim i tempym? Ten co nie ma wiedzy a chce najmadrzejszego zgrywac na forum ublizajac i zarzucajac innym wymysly swojej chorej glowy. Widzi sie ze PRL jeszcze nie wyparowalo z glowy mimo ze polska spolecznosc budzi sie z letargu obiecywania im gruszek na wierzbie. To co w powyzszym poscie napisalam jest najszczersza prawda, potwierdzenie w prasowych doniesieniach ale tu trzeba znac jezyki, w tym wypadku j. niemiecki, angielskich artykulow na ten temat oszczedze ci by nie zrobic ci mentliku juz i tak skolowanej glowie, wiec:

  Niezbyt pochlebna ocena przyszlej szefowej unii w szwajcarskim medium jak i o zwyciezcach unijnego szczytu ktorzy (V4) skutecznie odparli niewygodnych dla nich kandydatow:

  www.nzz.ch/international/der-eu-postenschacher-auf-einen-blick-ld.1493363
  Afery pani Uschi, nie cwierc miliarda euro wydala na doradcow (amerykanska firma w ktorej pracuja na stanowiskach dwoje jej dzieci: corka i syn) tylko 300 milionow i mimo tego nie umiala zwiazac konca z koncem by podolac pracy na powierzonych jej stanowiskach, czy to byla ministrem pracy, czy rodziny, czy obrony narodowej. Gorch Fock jest symbolem jej wladzy. smile

  www.nzz.ch/international/die-allmaehliche-entzauberung-der-ursula-von-der-leyen-beim-regieren-ld.1431022
  A teraz:
  Politik » Deutschland / Polityka Niemcy
  Abschied nach Brüssel: Bundeswehr weint von der Leyen keine Träne nach
  / Pozegnanie przed odejsciem do Brukseli: Bundeswehr nie uroni zadnej lzy po Leyen.

  Ciezko jest ten cytat przetlumaczyc by odzwierciedlic doslowne znaczenie.

  Link do artkulu:
  www.epochtimes.de/politik/deutschland/abschied-nach-bruessel-bundeswehr-weint-von-der-leyen-keine-traene-nach-a2934044.html
  www.stern.de/politik/ausland/ursula-von-der-leyen--pressestimmen-zur-nominierung-zur-eu-kommissionspraesidentin-8783478.html
  www.cicero.de/aussenpolitik/europaparlament-eu-merkel-emmanuel-macron-von-der-leyen

  Ciekawe co bedzie za ca. dwa tygodnie, zatwierdzi ja parlament czy nie. smile, smile

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • maksimum 05.07.19, 05:43
  monalisa2016 napisał(a):

  > Genosse czuk kto okazuje sie tu glupim i tempym? Ten co nie ma wiedzy a chce na
  > jmadrzejszego zgrywac na forum ublizajac i zarzucajac innym wymysly swojej chor
  > ej glowy. Widzi sie ze PRL jeszcze nie wyparowalo z glowy mimo ze polska spolec
  > znosc budzi sie z letargu obiecywania im gruszek na wierzbie.
  ---------
  W 2015 przyszedl PIS do wladzy i wyslal komuchow na emerytury a teraz te komuchy bredza na forach GW.
 • czuk1 05.07.19, 22:28
  maksimum napisał: W 2015 przyszedl PIS do wladzy i wyslal komuchow na emerytury a teraz te komuchy bredza na forach GW.

  PiS otrzymało władzę, wykorzystuje też ludzi PRL do swoich celów.
  Polską sprawą jest nie twoją (uchodźcy) sprawą jest ocena sytuacji w Polsce.
  Gnij umysłowo …. tam gdzie jesteś. Gnój jesteś..... to widać i czuć.
 • czuk1 05.07.19, 22:41
  > monalisa2016 napisał(a):
  Genosse czuk kto okazuje sie tu glupim i tempym? Ten co nie ma wiedzy a chce najmadrzejszego zgrywac na forum ublizajac i zarzucajac innym wymysly swojej chorej glowy. Widzi sie ze PRL jeszcze nie wyparowalo z glowy mimo ze polska spolecznosc budzi sie z letargu obiecywania im gruszek na wierzbie.

  Żaden twój Genosse . Jeszcze raz ci przypominam, każdy głupi ma swój rozum . I używa go jak uważa. Rzadko zdarzają się tu ludzie których nawet tępota identyfikuje jako rosyjskich
  najemników , uczestników wojny hybrydowej (nazywam ich delikatnie trollami) . Ale nie udaje się im - jak ml2016 - działać w ukryciu. Każdy widzi jak usiłuje mieszać w polskim bądź europejskim kotle..... I piszą o tym.... już teraz śmiało.

 • czuk1 06.07.19, 00:18
  monalisa2016 napisał(a):
  To co w powyższym poscie napisalam jest najszczersza prawda, potwierdzenie w prasowych doniesieniach ale tu trzeba znac jezyki, w tym wypadku j. niemiecki, angielskich artykulow na ten temat oszczedze ci by nie zrobic ci mentliku juz i tak skolowanej glowie,

  Wystarczy, że masz to sama. Szumy zachodnie przenosisz na polską rzeczywistość. Z konieczności, bo skąd ją możesz znać. Media zachodnie piszą w interesie i z pozycji swoich czytelników. My w Polsce żyjemy i sprawach polskich potrzebna jest nam (na forum) wiedza praktyczna oraz informacje polskich polityków i polskich mediów . Wiedza z mediów zagranicznych mogła by jedynie rozszerzać nasze poglądy i pożytecznie informować o echach światowych na tematy polskie.


  wiec:
  *Niezbyt pochlebna ocena przyszlej szefowej unii w szwajcarskim medium jak i o zwyciezcach unijnego szczytu ktorzy (V4) skutecznie odparli niewygodnych dla nich kandydatow:
  * Afery pani Uschi, nie cwierc miliarda euro wydala na doradcow (amerykanska firm a
  *w ktorej pracuja na stanowiskach dwoje jej dzieci: corka i syn) tylko 300 milionow i
  *mimo tego nie umiala zwiazac konca z koncem by podolac pracy na powierzonych jej stanowiskach, czy to byla ministrem pracy, czy rodziny, czy obrony narodowej.

  > Ciezko jest ten cytat przetlumaczyc by odzwierciedlic doslowne znaczenie.
  Nie wysilaj się. To szpanowanie jest potrzebne psu na budę. Z ;polskim mediów (z tłumaczeń ) wiemy to samo o kandydatce.

  > Ciekawe co bedzie za ca. dwa tygodnie, zatwierdzi ja parlament czy nie. smile, :-
  Parlament UE nie powinien zatwierdzać takiego kandydata. Wstyd dla Polski, że poparła słabego kandydata i jednocześnie nieprzychylnego Polsce. Powinna "odszczekać", za 2 tygodnie. Zobaczymy czy Premier stanie na wysokości zadania.
 • czuk1 06.07.19, 00:49
  Morawiecki i Orban ograni przez Merkel i Macrona?

  >…"Skoro było do przewidzenia oburzenie Morawieckiego i Orbana, to jak zostało to wykorzystane przez Macrona i Merkel?
  Po pierwsze przywódcy wiedzieli, że będzie opór Polski, Węgier i Włoch. Po drugie wszyscy byli zgodni co do tego, że nie chcą przegłosowywać innych państw, czyli nie chcieli powtórki z Junckera sprzed kilku lat. Uwzględniając te dwa czynniki, moim zdaniem strategia polegała na tym, żeby doprowadzić do bardzo silnego napięcia, które mieliśmy de facto we wtorek. Chodziło o to, żeby położyć na stole negocjacyjnym zupełnie nowe rozdanie na czele z Ursulą von der Layen kandydatką z Niemiec, która pochodzi z chadecji, i nie ma doświadczenia jako premier, czy prezydent. I tym razem Macronowi to nie przeszkadzało. W drugim rozdaniu Macron doprowadził do tego, że Francuzka Christine Lagarde otrzymała nominację na szefową Europejskiego Banku Centralnego, co uznaje się za jego ogromny sukces i sprawia, że jest największym zwycięzcą szczytu."
  GW
 • maksimum 06.07.19, 05:29
  czuk1 napisał:

  > Morawiecki i Orban ograni przez Merkel i Macrona?
  >
  > >…"Skoro było do przewidzenia oburzenie Morawieckiego i Orbana, to jak zost
  > ało to wykorzystane przez Macrona i Merkel?

  Najwiekszym pewniakiem GW byl:

  www.youtube.com/watch?v=VgQQKbqF56M
  Musisz sie liczyc z tym ze GW nie chce dobra Polski lecz tylko i wylacznie swojej zydo-komuny.
  Jesli Morawiecki jest zadowolony tzn ze jest to dobre dla Polski.
  Jesli Michnik jest zadowolony to nie jest to dobre dla Polski lecz tylko dla niego samego.
  Taka zydo-komunistyczna prywata.

  Przeciez org zydowskie chcace mld dol od Polski w zwiazku z act 447 nie chca dobrze dla Polski.
  Zydzi i komunisci tylko UDAJA przyjacieli Polakow,ale chca ich zniszczyc przy pierwszej lepszej okazji.
 • czuk1 06.07.19, 09:37
  > czuk1 napisał: Morawiecki i Orban ograni przez Merkel i Macrona?

  maksimum napisał:
  > > >…"Skoro było do przewidzenia oburzenie Morawieckiego i Orbana, to jak zostało to wykorzystane przez Macrona i Merkel?
  Zrobili próbę wprowadzenia na zarządzającego - administratora UE swojego człowieka.
  Utrzymali i umocnili silny nadzór UE nad stosowaniem prawa przez państwa unijne, poprzez zostawienie na swoim stanowisku Timmermansa


  maksimum napisał:
  > Największym pewniakiem GW byl:
  Jakie to ma znaczenie. Niech sobie gazety spekulują co chcą !

  maksimum napisał:
  > Musisz sie liczyc z tym ze GW nie chce dobra Polski lecz tylko i wylacznie swojej zydo-komuny.
  To musisz udowodnić. Szczególnie to, że GW działa w interesie żydokomuny", czyli swoim.


  > Jesli Morawiecki jest zadowolony tzn ze jest to dobre dla Polski.
  Czyli dla ciebie - uchodźcy, to jest swego rodzaju objawienie - człowiek nieomylny ?!
  To jest nieprawda. Premier wielokrotnie kłamał. Echa tego są w mediach:
  1. Mateusz Morawiecki kłamie. Premier został nazwany ...
  natemat.pl/251651,mateusz-morawiecki-klamie-premier-zostal-nazwany-pieprzonym...
  2. premier kłamca - pomorska.pl
  pomorska.pl/tag/premier-klamca
  3. Pupil finansjery w amoku! Balcerowicz: Premier to kłamca
  wpolityce.pl/polityka/446821-pupil-finansjery-w-amoku-balcerowicz-premier-to....
  4. premier kłamca - Kurierlubelski.pl
  kurierlubelski.pl/tag/premier-klamca
  5. 'Kłamca!', 'Pinokio!'. Morawiecki w Toruniu [ZDJĘCIA]
  torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23986057,klamca-pinokio-morawiecki-w-toruniu-zdjecia.html
  6. Grzegorz Schetyna: kłamca nie może być premierem
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/grzegorz-schetyna-klamca-nie-moze-byc...
  7. Premier Mateusz Morawiecki. Polityczny kameleon i kłamca ...
  www.newsweek.pl/premier-mateusz-morawiecki-polityczny-kameleon-i-klamca...
  8. Mateusz Morawiecki-kłamca premierem? Całe spotkanie w ...
  www.youtube.com/watch?v=fAx5VD7g6Pk


  > Jesli Michnik jest zadowolony to nie jest to dobre dla Polski lecz tylko dla niego samego. Taka zydo-komunistyczna prywata.
  A to jest insynuacja .


  > Przeciez org zydowskie chcace mld dol od Polski w zwiazku z act 447 nie chca dobrze dla Polski. Zydzi i komunisci tylko UDAJA przyjacieli Polakow,ale chca ich zniszczyc przy pierwszej lepszej okazji.
  Dziwisz się ? Występują o zwrot majątków po dziadach. Przez blisko 65 lat nie potrafiliśmy problemu rozwiązać , odmówić im definitywnie ? A więc jest to i nasza wina.
 • czuk1 06.07.19, 09:37
  > czuk1 napisał: Morawiecki i Orban ograni przez Merkel i Macrona?

  maksimum napisał:
  > > >…"Skoro było do przewidzenia oburzenie Morawieckiego i Orbana, to jak zostało to wykorzystane przez Macrona i Merkel?
  Zrobili próbę wprowadzenia na zarządzającego - administratora UE swojego człowieka.
  Utrzymali i umocnili silny nadzór UE nad stosowaniem prawa przez państwa unijne, poprzez zostawienie na swoim stanowisku Timmermansa


  maksimum napisał:
  > Największym pewniakiem GW byl:
  Jakie to ma znaczenie. Niech sobie gazety spekulują co chcą !

  maksimum napisał:
  > Musisz sie liczyc z tym ze GW nie chce dobra Polski lecz tylko i wylacznie swojej zydo-komuny.
  To musisz udowodnić. Szczególnie to, że GW działa w interesie żydokomuny", czyli swoim.


  > Jesli Morawiecki jest zadowolony tzn ze jest to dobre dla Polski.
  Czyli dla ciebie - uchodźcy, to jest swego rodzaju objawienie - człowiek nieomylny ?!
  To jest nieprawda. Premier wielokrotnie kłamał. Echa tego są w mediach:
  1. Mateusz Morawiecki kłamie. Premier został nazwany ...
  natemat.pl/251651,mateusz-morawiecki-klamie-premier-zostal-nazwany-pieprzonym...
  2. premier kłamca - pomorska.pl
  pomorska.pl/tag/premier-klamca
  3. Pupil finansjery w amoku! Balcerowicz: Premier to kłamca
  wpolityce.pl/polityka/446821-pupil-finansjery-w-amoku-balcerowicz-premier-to....
  4. premier kłamca - Kurierlubelski.pl
  kurierlubelski.pl/tag/premier-klamca
  5. 'Kłamca!', 'Pinokio!'. Morawiecki w Toruniu [ZDJĘCIA]
  torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23986057,klamca-pinokio-morawiecki-w-toruniu-zdjecia.html
  6. Grzegorz Schetyna: kłamca nie może być premierem
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/grzegorz-schetyna-klamca-nie-moze-byc...
  7. Premier Mateusz Morawiecki. Polityczny kameleon i kłamca ...
  www.newsweek.pl/premier-mateusz-morawiecki-polityczny-kameleon-i-klamca...
  8. Mateusz Morawiecki-kłamca premierem? Całe spotkanie w ...
  www.youtube.com/watch?v=fAx5VD7g6Pk


  > Jesli Michnik jest zadowolony to nie jest to dobre dla Polski lecz tylko dla niego samego. Taka zydo-komunistyczna prywata.
  A to jest insynuacja .


  > Przeciez org zydowskie chcace mld dol od Polski w zwiazku z act 447 nie chca dobrze dla Polski. Zydzi i komunisci tylko UDAJA przyjacieli Polakow,ale chca ich zniszczyc przy pierwszej lepszej okazji.
  Dziwisz się ? Występują o zwrot majątków po dziadach. Przez blisko 65 lat nie potrafiliśmy problemu rozwiązać , odmówić im definitywnie ? A więc jest to i nasza wina.
 • czuk1 06.07.19, 10:10
  Brak sukcesu Polski w tych wyborach przywódców UE potwierdza Tusk. Cytuję za PAP:

  Donald Tusk uważa , polski rząd nie ugrał nic dla siebie ; Nie widzę żadnych powodów do satysfakcji dla polskiego rządu - powiedział dziś Donald Tusk, komentując podział stanowisk w Unii Europejskiej. Szef Rady Europejskiej stwierdził również, że nie zna przyczyn "upokarzającej porażki Zdzisława Krasnodębskiego". Niektórzy byli tak skoncentrowani na blokadzie Fransa Timmermansa, że postanowili zrezygnować z walki o bardziej prestiżowe stanowiska. Domyślacie się, o kim mówię - powiedział Donald Tusk.
  - Nie wspomniałem ani razu, że ta taktyka jest dobra. Lepiej coś wygrać dla Polski, dla regionu, niż kogoś utrącić. Rząd Morawieckiego był przeciwny Timmermansowi, bo ten odważył się bronić polskiego wymiaru sprawiedliwości - ocenił szef Rady Europejskiej. Dodał, że polski rząd "nie ugrał nic dla siebie".
  Tusk odniósł się także do wyboru Ewy Kopacz na stanowisko jednego z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie na takie stanowisko nie został wybrany Zdzisław Kranosdębski. - Pogratulowałem premier Kopacz, to bardzo fajna puenta. Nie będę cytował klasyków, że jej się to należało, ale widzę pewną sprawiedliwość. Nie znam przyczyny, że Zdzisław Krasnodębski doznał tak upokarzającej klęski - powiedział były premier.
  "Nie wierzę, że polski rząd wsparł Rosję"
  Wczoraj Onet poinformował, że 17 maja 2019 r. w Helsinkach, podczas zebrania Komitetu Ministrów Rady Europy, polski rząd poparł deklarację umożliwiającą przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. Potwierdziło nam to biuro prasowe MSZ. Szef Rady Europejskiej zabrał głos również w tej sprawie.
  - Aż mi się nie chce wierzyć, że rząd polski wsparł Rosję w tych staraniach w Radzie Europy.
  Jeżeli to jest prawda, to nie jest pytanie do mnie, ale do rządu polskiego, czy potrafi to wytłumaczyć. Tym bardziej że było tam sporo szumu, jak to polska delegacja walczyła o inne rozwiązanie - skomentował Tusk.
  - Ze zdumieniem dowiedziałem się, że podobno rząd polski to aprobował. Ja nie znajduję dla tego wyjaśnienia, ale ja jestem ostatnim, którego należałoby pytać o to - dodał Tusk.

  - Nie jest rolą szefa Rady Europejskiej, aby wyznaczać kandydatów na szefa PE. Nie mam wpływu na ten wybór - oświadczył Tusk, dodając, że obietnicą socjalistów było obsadzenie tej funkcji przez kandydata z Europy Wschodniej.
  Wczoraj przewodniczącym Parlamentu Europejskiego został włoski socjalista David Sassoli.
  Tusk w wystąpieniu w Strasburgu wypomniał, że mimo zapewnień "niektórych socjalistycznych premierów" podczas szczytu UE o zagwarantowaniu geograficznej równowagi w sprawie obsady najważniejszych stanowisk w UE, ten region nie jest reprezentowany na najważniejszych unijnych stanowiskach.
  W rozmowie z dziennikarzami Tusk tłumaczył, że jako szef Rady Europejskiej nie ma wpływu na prace europarlamentu, w tym wybór jego szefa. Jak zaznaczył, nie jest jego rolą wyznaczanie kandydata na to stanowisko. Według niego jednak kontekst polityczny w tej sprawie związany z równowagą geograficzną był dość oczywisty. Decyzja eurodeputowanych – mówił – nie ułatwi budowy takiego balansu.Tusk zapowiedział, że jeszcze dziś będzie rozmawiał na ten temat z nominowaną na szefową Komisji Europejskiej Niemką Ursulą von der Leyen, także w kontekście jej programu. - Myślę, że znajdę dobre argumenty – dodał.
  Źródło: Onet, PAP.
 • czuk1 06.07.19, 23:08
  W interesie Niemiec:
  *nasz Premier zabiegał by KUE przewodziła Niemka.
  *jest osłabienie Polski na arenie międzynarodowej (nie zabiegaliśmy o 2 wiceprzewodniczących).
  *rezygnacja z działań Polski wstrzymujących budowę Nord Stream 2.
  *wyciszenie tematu reperacji wojennych od Niemiec.
  W interesie Rosji:
  * jest również, jest rezygnacja Polski z wstrzymywania budowy Nord Stream 2.
  * zwiększamy bardzo (np. o 60% w III kw.2018 r) import węgla z Rosji, ze szkodą dla polskiego górnictwa i stanu środowiska.
  * w wyniku dużego wzrostu tego importu w ub.r mieliśmy ujemny bilans hz ( deficyt 5 mld euro).
  * gigantyczny wzrost importu z Rosji do Polski przyczynia się do ratowania rosyjskiego bilansu hz.
  * bdb rozwija się współpraca Polski z Rosją na wielu polach.
  * Polska nie przeciwdziała pełnoprawnemu powrotowi Rosji do Rady Europy.
  * nie prowadzi się skutecznych starań o zwrot wraku Tupolewa.

  A rządowa propaganda mówi o obronie naszych interesów w kontaktach z Rosją i Niemcami.
 • czuk1 08.07.19, 07:16
  Napisałem:
  > A rządowa propaganda mówi o obronie naszych interesów w kontaktach z Rosją i Niemcami.

  Dodam za Wieściami24:
  >"„Proszę popatrzeć co robi Putin. On wpływa na wybory na Węgrzech, wpływa na wybory w Polsce.” – mówił Joe Biden, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w jednym z programów telewizyjnych.
  „Joe Biden sugeruje wpływ Rosji na wybory w Polsce. Co obserwujemy? Spustoszenie dowództwa i zatrzymanie modernizacji armii. Trzy razy więcej importu rosyjskiego węgla. Zgoda na powrót Rosji do Rady Europy. Spotkania z Salvinim, Ławrowem…” – skomentował tą wypowiedź Michał Szczerba."
 • maksimum 07.07.19, 01:38
  czuk1 napisał:

  > Dziwisz się ? Występują o zwrot majątków po dziadach. Przez blisko 65 lat ni
  > e potrafiliśmy problemu rozwiązać , odmówić im definitywnie ? A więc jest to i
  > nasza wina.


  To jest tylko twoja wina,ze im wierzysz.
  O zwrot majatku po dziadach wystepuje sie z AKTEM wlasnosci tego majatku.

  To cale 447 nie ma ani jednego aktu wlasnosci.

  I nie zapominajmy ze zydzi ktorzy zgineli na terytorium Polski mieli obywatelstwo polskie,a o ich majatki bezspadkowe ubiegaja sie zydzi amerykanscy.

 • czuk1 07.07.19, 12:45
  maksimum napisał:
  > To jest tylko twoja wina,ze im wierzysz. O zwrot majatku po dziadach wystepuje sie z AKTEM wlasnosci tego majatku. To cale 447 nie ma ani jednego aktu wlasnosci.
  > I nie zapominajmy ze zydzi ktorzy zgineli na terytorium Polski mieli obywatelst
  > wo polskie,a o ich majatki bezspadkowe ubiegaja sie zydzi amerykanscy.

  Komu wierzę ? Jakim - im ? Wierzę prawu państwowemu. A wiem, że opuszczone nieruchomości przechodzą na skarb państwa. A więc każdy kto chce teraz po blisko 90 latach przychodzi ktoś na nieruchomość państwa polskiego .... to nie może takiego rodzinnego kiedyś majątku odzyskać. I po drugie - po ostatniej wojnie światowej - USA zagwarantowały Polsce pomoc , w tym przejmując od Polski wszelkie ew. roszczenia wojennego.


 • monalisa2016 03.07.19, 23:33
  institoris2 napisał(a):
  > (...), co, jak dla mnie, mozna smialo zakwalifikowac jako sukces.
  >

  Popieram, twarde zdanie, twarda pozycja miedzy innymi Polski uratowala unie ale mimo tego nie znaleziono wlasciwego i dobrego dla unii rozwiazania. Wyslano osobe ktora nie nadaje sie na te stanowisko, ani nie brala udzialu w unijnych wyborach, ani nie kandydowala na jakiekolwiek unijne stanowisko, jak to nazwac w swietle wyborow i wyborcow? smile Tja sad

  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • czuk1 04.07.19, 05:32
  monalisa2016 napisał(a):
  > Popieram, twarde zdanie, twarda pozycja miedzy innymi Polski uratowala u
  > nie ale mimo tego nie znaleziono wlasciwego i dobrego dla unii rozwiazania. Wys
  > lano osobe ktora nie nadaje sie na te stanowisko, ani nie brala udzialu w unijn
  > ych wyborach, ani nie kandydowala na jakiekolwiek unijne stanowisko, jak to naz
  > wac w swietle wyborow i wyborcow? smile Tja sad

  Twarde zdanie. Jakie ono - "twarda pozycja miedzy innymi Polski uratowała unie".
  Na czym ten ratunek polega ? A no - "Wyslano osobe ktora nie nadaje sie na te stanowisko"
  Co sądzić o takim trollowaniu ?
  > nie
 • monalisa2016 04.07.19, 22:36
  Trollu (czuk) kto jest tu trollem? Kto oklamuje nie tylko siebie ale wciska swoj kit innym?

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • czuk1 05.07.19, 23:31
  monalisa2016 napisał(a):
  > Popieram, twarde zdanie, twarda pozycja miedzy innymi Polski uratowala u
  > nie
  ale mimo tego nie znaleziono wlasciwego i dobrego dla unii rozwiazania. Wys
  > lano osobe ktora nie nadaje sie na te stanowisko, ani nie brala udzialu w unijn
  > ych wyborach, ani nie kandydowala na jakiekolwiek unijne stanowisko, jak to naz
  > wac w swietle wyborow i wyborcow? smile
  Tja sad

  Tak wygląda uratowanie UE przez polskie twarde stanowisko ?
  Przecież , w wyniku którego …"Wyslano osobe ktora nie nadaje sie na te stanowisko, ani nie brala udzialu w unijnych wyborach, ani nie kandydowala na jakiekolwiek unijne stanowisko, jak to nazwac w swietle wyborow i wyborcow? smile


  Wynika z tego, że zmiana ta (dokonana przy decydującym udziale Polski) jest niekorzystna dla UE. Czyżby Polska działała na życzenie Putina ? W każdym razie jego agentka słusznie się
  z tego cieszy. Ściślej , z osłabiania UE przez Polskę. Wydało się.
 • benek231 03.07.19, 17:16
  >> Dziwne bywa pojęcie sukcesu w wykonaniu PiS. Widzieliśmy to podczas głosowania 27:1 w sprawie Tuska, gdy sromotną porażkę przerobili w zwycięstwo. Podobnie teraz część Polaków odbiera ogłoszony sukces Polski przy okazji wyboru niemieckiej polityk na szefa Komisji Europejskiej. Krzyczą, że to porażka "dobrej zmiany", a nie żaden sukces.

  Marcin Rola 🇵🇱
  @MarcinRola89
  Sorry, zwracam honor! Pani Ursula von der Leyen to faktycznie najlepszy wybór dla Polski. Jest dobrą znajomą Angeli Merkel, chce likwidacji państw narodowych, wspiera LGBT i była za obaleniem rządu PiSu "wspierając ruchy oporu w Polsce". Ten sukces mnie po prostu oszołomił.
  (...)


  Wojciech Sadurski
  @WojSadurski
  Tandem Von der Leyden i Timmermans w Komisji to dobra wiadomość dla Polski, ale zła dla PiS-u. Musi im przeciwstawić naprawdę potężny team mózgów. Na przykład Europosłów Sasina i Czarneckiego.
  (...)

  Krzysztof Mądel
  @Krzysztof_Madel
  mówiąc prościej, zamiast jednego Timmermansa, będzie dwóch, do tego ten drugi nawet lepszy, bo niemiecki, chadecki i babka, nie facet
  (...)


  Bartosz T. Wieliński 🇵🇱💯

  @Bart_Wielinski
  #VonDerLeyen nie ma żadnego unijnego doświadczenia.
  Komisją będą kręcić jej zastępcy:#Timmermans, który po atakach ze strony #PIS i #Fidesz zaostrzy kurs ws. łamania zasad #UE #Vestager równie wyczuloną na pkt. demokracji i praworządności

  Co na szczycie ugrał więc Morawiecki?
  (...)

  Marcin Antosiewicz
  @Antosiewicz
  Rządy PO/PSL: Polak szefem PE, Polak szefem RE
  Rządy PiS: Jeden zablokowany Holender
  (...)

  natemat.pl/277623,ursula-von-der-leyen-szefowa-ke-dlaczego-pis-cieszy-sie-z-jej-wyboru
 • czuk1 04.07.19, 06:09
  czuk1 napisał:

  > Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski , o przeforsowaniu na spotka
  > niu szefów państw unijnych polskiej koncepcji i obsady nowych , najważniejszych
  > stanowisk w UE.
  > Media donoszą, że - wprost przeciwnie -jest to unijna porażka PiS. „Po raz
  > pierwszy raz brakuje polskiego kandydata na jedno z kluczowych stanowisk. Do te
  > go najważniejsze dyskusje odbywały się de facto bez udziały Polski.”

  > Wieści24
  ----------------------------------------
  Dodam:
  Okazało się jednak, że honor Polski uratowała p. Kopacz, która z rekomendacji Partii Ludowej została wybrana (461 głosy) na wiceprzewodniczącą PE. A sławny prof. wieloletni eurodeputowany z PiS (a więc "przedstawiciel" Polski) prof. Krasnodęski odpadł. Głosowało za nim zaledwie 169 osoby.

  Jak to jest ? Kitu wcisnąć się tam nie da ?

  …"W tajnym głosowaniu Kopacz dostała 461 głosów i została w pierwszej turze wybrana na wpływowe stanowisko. Krasnodębski otrzymał w niej zaledwie 169 głosów, co nie pozwoliło mu na podobny sukces i musi walczyć o jedno z trzech wolnych miejsc w drugiej turze. Przypomnijmy, że była szefowa Platformy Obywatelskiej zdobyła jeden z lepszych wyników opozycji w wyborach do PE...."
  natemat.pl/277713,ewa-kopacz-zostala-wiceprzewodniczaca-parlamentu-europejskiego?_ga=2.216128854.1591700450.1561550336-2089260098.1514035964

  Co poniektórzy zgrzytają zębami.

 • maksimum 04.07.19, 16:49
  czuk1 napisał:

  > Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski ,

  wpolityce.pl/polityka/453545-losiewicz-w-sieci-czego-opozycja-nie-wie-o-wyborcy-pis?fbclid=IwAR2z34Ttam79I_Wrgqe6r5ArP8Aoe_A0RykuLGFYZabe9qCzDmLP5VeW8ik
  Zwykly wyborca PIS jest madrzejszy niz elity opozycji z Tuskiem i Schetyna na czele,ze o tej od dinozaurow nie wspomne.
  Niemcom te polskie ciemniaki od dinozaurow sa PO-trzebne bo moga nimi latwo sterowac.
 • monalisa2016 04.07.19, 22:03
  maksimum napisał:

  > czuk1 napisał:
  >
  > > Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski ,
  >

  Nawet neutralne w tej sprawie Neue Zürcher Zeitung (NZZ /Szwajcaria) pisze, zwyciezcami zostali przedstawiciele panstw Europy Wschodniej, ktorzy z skutecznie odparli dwoch niewygodnych dla nich kandydatow. Ale co moga Genossen czuk albo Benio o tym wiedziec? NIC!!!

  Link do calego artykulu:
  www.nzz.ch/international/der-eu-postenschacher-auf-einen-blick-ld.1493363

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • monalisa2016 05.07.19, 01:11
  Tu widzi sie dobitnie ze kraje Europy Wschodniej maja wielki wplyw na polityke unii, musze uzyc slow typowo polskich z forow, trzymac tak dalej i nie popuscic! smile

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • wikul 05.07.19, 22:05
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/65825746_698172677279345_297094454211248128_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQk8KA9gRS63zVFmtCG5M6STGGBztAT055Z1lRJ2E-sIUNHS-hbusin4SQxFLkn2YFI&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a81676a9cd99e98de6ab666e14c7daf7&oe=5DAAED81


  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1 v. au999
 • xiazeluka 05.07.19, 22:44
  Ta portugalska idiotka nie zauważyła, że reżim Morawieckiego wygrał ostatnie wybory?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • czuk1 05.07.19, 23:06
  monalisa2016 napisał(a):
  > Tu widzi sie dobitnie ze kraje Europy Wschodniej maja wielki wplyw na polityke
  > unii,
  musze uzyc slow typowo polskich z forow, trzymac tak dalej i nie popuscic

  Na forach polskich mało jest idiotów . Jaki to wielki wpływ krajów EW na politykę UE ? Żaden.
  Cel jedyny tych państw (napuszczonych przez Polskę) - nie dopuścić Timmermansa do dalszego egzekwowania od Polski przestrzegania prawa - nie został osiągnięty. Tenże urzędnik będzie nadal swoje zadania wykonywał a dodatkowo został wsparty osobą nowej przewodniczącej. Ponadto (okazało się) państwa EW nie mają swoich przedstawicieli w osobach najwyższych przywódców UE. W propagandę ostatniego sukcesu Premiera mało kto wierzy. Polakom nie chodzi o blokowanie funkcjonowania i rozbijanie jedności w UE. Aż 81 % z nich (wg mediów) jest za silną UE. Pisowski rząd nie potrafi zrozumieć, że w interesie UE i Polski jest by UE funkcjonowała w oparciu o podstawowe dokumenty prawne UE i państw unijnych. I robi wroga z uczciwego urzędnika KUE, które przywołują rząd Polski do stosowania prawa traktatowego i państwowego. To jest działanie na szkodę Polski.
  A troll najemny ….swoje o wielkim wpływie państw EW na politykę UE !!
 • czuk1 05.07.19, 23:55
  > maksimum napisał: Nawet neutralne w tej sprawie Neue Zürcher Zeitung (NZZ /Szwajcaria) pisze, zwyciezcami zostali przedstawiciele panstw Europy Wschodniej, ktorzy z skutecznie odparli dwoch niewygodnych dla nich kandydatow.
  Szwajcarski Zeitung opisuje beznamiętnie ale stronniczo. Pokonanych z EW nazywa zwycięzcami.


  monalisa2016 napisał(a):
  Ale co moga Genossen czuk albo Benio o tym wiedziec? NIC!!!
  Ty zaś miernoto najemna nie możesz oceniać obiektywnie tego tematu, bo dla ciebie i niemieckiego medium zwycięzcami są ci co osłabiają UE. A kandydat niewygodny dla błądzącej Polski ale dobry dla umacniania UE , wg ciebie jest do odrzucenia.


  > Link do calego niemieckiego artykulu nie jest tu potrzebny. Problem oceniamy z polskiego punktu widzenia.


 • monalisa2016 06.07.19, 00:03
  Genosse jestes tu na forum po to by odreagowac twoje niezadowolenie z zycia ublizajac innym?

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • czuk1 06.07.19, 00:23
  monalisa2016 napisał(a):
  > Genosse jestes tu na forum po to by odreagowac twoje niezadowolenie z zycia ublizajac innym?
  Nie lubię rosyjskiego imperatora , jego zbrodniczej roli w świecie i jego sługusów.
  Na forum jest dla rozrywki. Z życia ("przeżytego" i trwającego) jestem bardzo zadowolony.

  Jesteś mierną szamanką.
 • czuk1 06.07.19, 00:00
  maksimum napisał: Zwykly wyborca PIS jest madrzejszy niz elity opozycji z Tuskiem i Schetyna na czele,ze o tej od dinozaurow nie wspomne. Niemcom te polskie ciemniaki od dinozaurow sa PO-trzebne bo moga nimi latwo sterowac.

  Na czym ta mądrość polega?
  Przecież to premier wybrał Niemkę. Po to by Polską mogła łatwo sterować.
  O czym ty piszesz tępa głowo.
 • monalisa2016 06.07.19, 01:42
  Napisalam wczesniej wiec cytuje moje slowa:
  "(...) ani nie brala udzialu w unijnych wyborach, ani nie kandydowala na jakiekolwiek unijne stanowisko, jak to nazwac w swietle wyborow i wyborcow? smile Tja smile"

  Jak to nazwac inaczej? Ano czyste oszustwo na wyborcach z najwyzszych wladz unii ale czuk interpretuje to inaczej a to mowi wiele o kompletnym braku rozeznania jak i braku wlasnego intelektu, wiec dalsza dyskusja z takim osobnikiem nie ma najmniejszego sensu, nie mam zamiaru znizac sie do jego poziomu. PRL u niego wiecznie zywe!!!

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • czuk1 06.07.19, 08:38
  monalisa2016 napisał(a): Napisalam wczesniej wiec cytuje moje slowa:
  > "(...) ani nie brala udzialu w unijnych wyborach, ani nie kandydowala na jakiek
  > olwiek unijne stanowisko, jak to nazwac w swietle wyborow i wyborcow? smile Tja
  > smile"

  Ja znacznie wcześniej czytałem i uzyskałem wiedzę z polskich mediów o tym jaką osobę podrzucili - UE Macron i Merkel. Po to by skutecznie wykołować oponentów - Orbana i Morawieckiego, którzy (nawet nie sprawdzili albo sprawdzili ale...) zagłosowali za potencjalną przestępczynią. I to jest sukces !!!! Nie zauważyli też , że Timmermans zostaje.
  Ja liczę, że za 2 tygodnie temat wróci i będą poszukiwania innego kandydata.


  > Jak to nazwac inaczej? Ano czyste oszustwo na wyborcach z najwyzszych wladz unii
  Zgoda.

  > ale czuk interpretuje to inaczej a to mowi wiele o kompletnym braku rozeznania
  A najemnik o czym pisze ? Insynuuje mi brak rozeznania. Co jest nieprawdą, kłamstwem.
  Interpretuję , że wybór kandydatki na szefową Komisji Europejskiej Niemki Ursula von der Leyen nie był sukcesem lecz klęską popierających ją - Orbana i Morawieckiego. Po uzyskanych informacjach , że to nie jest kandydat wysokich lotów.... mam nadzieję, że nasz Premier zmieni zdanie i zagłosuje przeciwko wyborowi p. Leyen.


  >"jak i braku wlasnego intelektu, wiec dalsza dyskusja z takim osobnikiem nie ma najmniejszego sensu, nie mam zamiaru znizac sie do jego poziomu. PRL u niego
  > wiecznie zywe!!!"
  Choć nie jest w moim interesie cytowanie kolejnego wylewania swojego szamba (przez monalisę) na moją głowę ; pozwalam sobie zauważyć, że jestem człowiekiem (nie osobnikiem) i nie ułomnym- w poziomie, bo pełnosprawnym - w pionie . Z PRL została dla mnie jako sentymentalny życiorys. Od co najmniej 36 lat żywa mi jest Nowa Polska. Patrzę na nią z troską. I wszystko to co krytykuję, to z myślą o godnym życiu moich następców, żyjących w Polsce. Ale... co taki zagraniczny najemnik - uchodźca może o tym wiedzieć ? Wie jedynie , że
  inaczej myślących trzeba niszczyć, lżyć. Marny to sposób na prowadzenie wojny hybrydowej.

 • maksimum 07.07.19, 19:19
  czuk1 napisał:

  > Premier wciska narodowi kit..... o sukcesie Polski

  wpolityce.pl/polityka/453010-misilo-grozi-dziennikarzom-tvp-swietlik-ripostuje
  Misilo raze z michnikiem wprowadza stan wojenny w Polsce i przejma TVP.
 • czuk1 07.07.19, 22:16
  maksimum napisał:
  > Misilo raze z michnikiem wprowadza stan wojenny w Polsce i przejma TVP.
  Przestraszyłeś się ?! wink
  Przecież Misiło to zadymiarz.
 • maksimum 07.07.19, 22:50
  czuk1 napisał:

  > Przestraszyłeś się ?! wink
  > Przecież Misiło to zadymiarz.


  Facet wyglada jak ostatni burak spod budki z piwem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka