03.07.19, 07:13
von der Leyen

Tak z czystej ciekawości: jakieś rodzinne powiązania z Waffen SS?

--
Все это рок-н-ролл!
Edytor zaawansowany
  • cepekolodziej 03.07.19, 07:28
    NSDAP ?

--
    Все это рок-н-ролл!
  • qwardian 03.07.19, 09:02

Matka siedmiorga dzieci, takie standardy przekraczają NSDAP i Waffen SS razem wzięte.

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • cepekolodziej 03.07.19, 09:22
    Ale to nie o niej - personalnie.

Poprzednie rodzinno/rodowe tradycje?

PS. U nas już wyłowili przynależność ojca niejakiej Przyłębskiej do PZPR. Sprawnie.

--
    Все это рок-н-ролл!
  • oleg3 03.07.19, 09:39
    ojciec

--
    "Ludzie muszą cię zaszufladkować i nazwać. A na koniec muszą ci dopier…, co polega na tym, że piszą do ciebie „pisiorze” - J. Jakimowicz
  • cepekolodziej 03.07.19, 15:29
    Jakiś link?

Mnie sam proces zapominania zaciekawia. Historia pełna takich.

--
    Все это рок-н-ролл!
  • oleg3 03.07.19, 16:00
    pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Albrecht_(polityk)

Ernst Carl Julius Albrecht (ur. 29 czerwca 1930 w Heidelbergu, zm. 13 grudnia 2014 w Burgdorfie) – niemiecki polityk, dyplomata i menedżer, działacz Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), w latach 1976–1990 premier Dolnej Saksonii.
    Ernst Albrecht był żonaty, miał siedmioro dzieci (w tym Ursulę von der Leyen).

Co do męża Urszuli
    Jej mężem jest profesor Heiko von der Leyen, wywodzący się z niemieckiej rodziny arystokratycznej.
    pl.wikipedia.org/wiki/Ursula_von_der_Leyen

Niemiecka wiki podaje, że Heiko jest synem lekarza Ulricha von der Leyen (1918–1992)
    de.wikipedia.org/wiki/Heiko_von_der_Leyen

O samej familii
    de.wikipedia.org/wiki/Von_der_Leyen_(Seidenweberfamilie)

Nie mam pojęcia jaki jest stopień pokrewieństwa męża Urszuli z
    de.wikipedia.org/wiki/Joachim_Freiherr_von_der_Leyen

--
    "Ludzie muszą cię zaszufladkować i nazwać. A na koniec muszą ci dopier…, co polega na tym, że piszą do ciebie „pisiorze” - J. Jakimowicz
  • cepekolodziej 03.07.19, 18:02
    O samej familii
    de.wikipedia.org/wiki/Von_der_Leyen_(Seidenweberfamilie)

Nic o okresie hitleryzmu, nic o II Wojnie Św.

--
    Все это рок-н-ролл!
  • oleg3 03.07.19, 18:24
    cepekolodziej napisał:

> O samej familii
    > de.wikipedia.org/wiki/Von_der_Leyen_(Seidenweberfamilie)
    >
    > Nic o okresie hitleryzmu, nic o II Wojnie Św.

Na dole strony jest link odsyłający do barona Joachima. Nazisty i biurokraty zbrodni.

de.wikipedia.org/wiki/Joachim_Freiherr_von_der_Leyen
    war ein deutscher Landrat im Nationalsozialismus, in der besetzten Tschechoslowakei und im besetzten Polen. Im Distrikt Galizien war er als Kreishauptmann an der Organisation des Holocaust beteiligt.

W dystrykcie Galicja brał udział jako Kreishauptmann (starosta?) w organizacji Holocaustu.
    --
  • institoris2 04.07.19, 12:41
    oleg3 napisał:

> Na dole strony jest link odsyłający do barona Joachima. Nazisty i biurokraty zb
    > rodni.

> war ein deutscher Landrat im Nationalsozialismus, in der besetzten Tschechoslow
    > akei und im besetzten Polen. Im Distrikt Galizien war er als Kreishauptmann an
    > der Organisation des Holocaust beteiligt.
    >
    > W dystrykcie Galicja brał udział jako Kreishauptmann (starosta?) w organizacji
    > Holocaustu.
    (kreishauptmann to kierownicza funkcja urzednicza)

na gorze pisza ze bral udzial (war beteilig), a na koncu, ze:
    "Dass von der Leyen über die Judenaktionen im Voraus informiert war, ist, wie bei einer Reihe anderer Kreishauptleute, belegt.", czyli, ze byl o akcjach przeciw Zydom poinformowany, co zostalo udowodnione przez niemieckiego historyka Dietera Pohla w ksiazce "Ostgalizien".
    Na czym polegal jego aktywny udzial nie wyjasniono.
  • oleg3 04.07.19, 12:57
    institoris2 napisał(a):

> (kreishauptmann to kierownicza funkcja urzednicza)

Nie mogłem rozgryź co to oznacza w strukturze okupacyjnej. Był Landratem w Rzeszy, Protektoracie Czech i Moraw oraz w GG. Na Ukrainie chyba nie było Landratów.
    --
  • oleg3 04.07.19, 12:59
    > Był Landratem w Rzeszy, Protektoracie Czech i Moraw oraz w GG.
    Nie w Rzeszy. Sorry.

--
  • benek231 03.07.19, 16:15
    cepekolodziej napisał:

> Ale to nie o niej - personalnie.
    >
    > Poprzednie rodzinno/rodowe tradycje?
    >
    > PS. U nas już wyłowili przynależność ojca niejakiej Przyłębskiej do PZPR. Spraw
    > nie.
    Takie trudne czasy byly. Ludzie musieli zapisywac sie do PZPR, badz tracili dobytek lub/i zycie.
    Straszny terror. Kaczynski powinien wystapic do panstwa o odszkodowanie, gdyz - co widac - ta przymusowa przynaleznosc pozostawila na biedaku trwale slady.

Sama Przylebska wstapila do SZSP, na pierwszym roku studiow, a w ankiecie sklamala, ze w SZSPie nigdy nie byla.
  • cepekolodziej 03.07.19, 17:46
    > ta przymusowa przynaleznosc pozostawila na biedaku trwale slady.

'przynależność' - do czego?

Konkret?

--
    Все это рок-н-ролл!
  • benek231 03.07.19, 19:05
    cepekolodziej napisał:

> > ta przymusowa przynaleznosc pozostawila na biedaku trwale slady.
    >
    > 'przynależność' - do czego?
    >
    > Konkret?
    Przynaleznosc Kaczora do PZPR, oczywiscie.

Konkretem bylaby jego legitymacja partyjna, ale ja zezarl. Musi Ci wystarczyc jego komunistyczny leb i komunistyczna mentalnosc.
    Z powodow powyzej nie zostal internowany gdyz to byl ich czlowiek.

• cepekolodziej 03.07.19, 20:24
    Legitymacja to tylko ozdoba. Przynależności towarzyszą - zawsze - papiery. Pezetpeerowska biurokracja.

'Musi Ci wystarczyc...'. Szanowny, mnie nic nie musi. Do prawdy, czy jej śladów mam stosunek wolnościowy.

--
    Все это рок-н-ролл!
  • snajper55 04.07.19, 11:40
    benek231 napisał:

> Przynaleznosc Kaczora do PZPR, oczywiscie.
    >
    > Konkretem bylaby jego legitymacja partyjna, ale ja zezarl. Musi Ci wystarczyc j
    > ego komunistyczny leb i komunistyczna mentalnosc.
    > Z powodow powyzej nie zostal internowany gdyz to byl ich czlowiek.

Mógł nie należeć, jesli skierowano go "na odcinekopozycji". Majac taką matkę miał zaufanie u towarzyszy.

- Wy, towarzyszu, będziecie opozycjonistom. Macie rozpoznać środowisko, poznać ludzi I składać meldunki. Pokierujemy wami, towarzyszu.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • boomerang 04.07.19, 11:26
    Goebbels miał szóstkę
  • kalllka 04.07.19, 11:30
    A ty jak to złe zapętlona iteracja, nadal lansujesz „króliki” zamiast poprawnego myślenia.
  • boomerang 04.07.19, 12:06
    co rozumiesz przez poprawne myślenie? strugać rysia?
  • kalllka 04.07.19, 14:28
    Jeślimasz rysie w Australii.. to tak/ jasne.
    Ale nie masz bos w Australi.

• boomerang 04.07.19, 23:57
    Australijki mają lepiej, bo strusi tu pod dostatkiem
  • kalllka 05.07.19, 08:55
    etm, wszyscyscie, jak jeden mąż, nozki w galarecie i Eugeniusz od Pach w gore...
    Z całym szacunkiem ale w jakim celu informujesz mnie ze masz problemy z fauna? Antypody dawna nie lansują męskich protektoratów i dolar ma się dobrze.

• qwardian 17.07.19, 15:35

W zastępstwie porozmawiajmy o kobietach. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo czarująca osoba, która zdobyła sympatię PiS-u i wszystkich poza betonową lewicą. Co za znacząca różnica wobec socjalisty Timmermansa i świeży powiew Europy o jakiej wszyscy marzymy, czyli normalnej.

--
  • kalllka 17.07.19, 16:59
    No nie wiem czy jest czarująca...
    Powierzchowność i fizjonomię ma euro statystyczna.
    Żadnych wybryków za młodu apaszka i nuda na sukces.
    Ale tak sobie myśle, ze gdy się spiknie z prezeska eurobanku, to i bidet w męskim kiblu /w pałacu narodów w Brr kse li ..nie jest wykluczony/

• monalisa2016 18.07.19, 13:32
    qwardian napisał:

>
    > W zastępstwie porozmawiajmy o kobietach. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo
    > czarująca osoba, która zdobyła sympatię PiS-u i wszystkich poza betonową lewicą.
    >

Czegos nie dopatrzyl sie PiS ze tytul "von" (baron) rodzinie Ludwig'a Knoop z ktorej wywodzi sie Ursula von der Leyen nadal rosyjski car Alexander II. smile

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • qwardian 18.07.19, 18:47

Z mojej strony żadnych problemów z carami. Najbardziej lubiłem Iwana i jego Opryczninę..

--
  • piq 18.07.19, 13:59
    ..."wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim, moja droga Orszulko, tym granatem swoim".
  • kalllka 18.07.19, 18:16
    Ale ze co, nie lubisz bluenavy, piqiu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka