Dodaj do ulubionych

Angole obrażone!

03.07.19, 17:12
Czytam i zastanawiam się czy to na poważnie czy w ramach sezonu (kiedyś) ogórkowego.

www.sport.pl/pilka/7,64946,24958933,cieszynka-alex-morgan-rozwscieczyla-anglikow-to-wypowiedzenie.html#s=BoxSportImg2
W środę kobieca reprezentacja USA pokonała Angielki 2:1 i po raz drugi z rzędu zameldowała się w finale mistrzostw świata. Wynik spotkania ustaliła Alex Morgan, która po zdobyciu bramki zaprezentowała niecodzienną "cieszynkę". Amerykanka uniosła do ust dłoń naśladując picie filiżanki herbaty, czyli napoju który uznawany jest za narodowy symbol Anglików.

Nic dziwnego, że w angielskich mediach zawrzało. Znany angielski dziennikarz Piers Morgan stwierdził nawet, że gest piłkarki zahacza o "wypowiedzeniem wojny". Swoją rywalkę skrytykowała też reprezentantka Anglii Lianne Sanderson: "Spodziewałam się, że Alex strzeli dziś bramkę, jednak nie podobał mi się sposób, w jaki ją celebrowała. Zawodniczka może wyrażać radość, jak tylko chce, jednak dla mnie jej zachowanie było po prostu niesmaczne" – stwierdziła Sanderson w wywiadzie dla beIN Sports.

Jestem fanką reprezentacji USA i lubię patrzeć, jak wspólnie świętują, jednak tym razem okazano nam brak szacunku. Mogę się mylić, ale gest Morgan miał związek z tym, że grała przeciw Anglii. A przecież Anglicy kochają herbatę i jesteśmy z nią kojarzeni na świecie" – dodała zawodniczka Juventusu.
--
"Ludzie muszą cię zaszufladkować i nazwać. A na koniec muszą ci dopier…, co polega na tym, że piszą do ciebie „pisiorze” - J. Jakimowicz
Edytor zaawansowany
  • sz0k 03.07.19, 17:17
    oleg3 napisał:

> Czytam i zastanawiam się czy to na poważnie czy w ramach sezonu (kiedyś) ogórko
    > wego.
    >
    > www.sport.pl/pilka/7,64946,24958933,cieszynka-alex-morgan-rozwscieczyla-anglikow-to-wypowiedzenie.html#s=BoxSportImg2
    > W środę kobieca reprezentacja USA pokonała Angielki 2:1 i po raz drugi z rzędu
    > zameldowała się w finale mistrzostw świata. Wynik spotkania ustaliła Alex Morga
    > n, która po zdobyciu bramki zaprezentowała niecodzienną "cieszynkę". Amerykanka
    > uniosła do ust dłoń naśladując picie filiżanki herbaty, czyli napoju który uzn
    > awany jest za narodowy symbol Anglików.

Myślę jednak, że i tak najbardziej nurtujące pytanie to jest czy wymieniły się po meczu koszulkami czy nie? I czy można to gdzieś zobaczyć?

--
    "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
    Nikołaj Gogol
  • institoris2 03.07.19, 17:28
    mozliwe, ze ta haniebna prowokacja posluzyla za pretekst, zeby tradycyjna wymiana koszulek nie doszla do skutku.
    Jak zwykle cierpia prawdziwi kibice...

sz0k napisał:

> Myślę jednak, że i tak najbardziej nurtujące pytanie to jest czy wymieniły się
    > po meczu koszulkami czy nie? I czy można to gdzieś zobaczyć?
    >
  • institoris2 03.07.19, 17:22
    widac, ze juz najwyzszy czas na powstanie kodeksu cieszynkowego, bo nie moze tak byc, ze obraza sie permamentnie (pokonanego) rywala.
    Jak tak dalej pojdzie, to sport jako taki zaniknie, bo nikt nie bedzie chcial przystapic do rywalizacji w obawie o mozliwa obraze w przypadku porazki.
    No chyba, ze z gory sie ustali, ze kazda rywalizacja musi zakonczyc sie remisem.

No i dobrze, ze akurat nasze panie w tych pseudomistrzostwach nie graja, bo cieszynke pani Morgan pewnie uznanoby za obalenie setki wodki.
  • sz0k 03.07.19, 17:25
    institoris2 napisał(a):

> No chyba, ze z gory sie ustali, ze kazda rywalizacja musi zakonczyc sie remisem.

Ależ oczywiście. Nie może być tak aby upokarzać i obrażać kogoś pokonywaniem go w rywalizacji sportowej.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • au999 03.07.19, 18:00
    to męska gra, kobiety jej nie rozumieją właśnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka