Dodaj do ulubionych

A jednak ociepla sie, i to wyraznie :O)

03.07.19, 20:25
Czerwiec jak z piekła. Lato ledwie się zaczęło, a już padły rekordy wszech czasów

Piotr Cieśliński
3 lipca 2019 | 14:42

Od 25 do 29 czerwca Europa się dosłownie zagotowała. Masy gorącego powietrza znad Sahary sprawiły, że temperatura była aż o 6-10 st. C wyższa od długoletniej średniej na większości obszaru Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Czech, a także sporej części Polski - informuje europejska służba klimatyczna Copernicus.

Upał w końcówce czerwca pobił wszelkie historyczne rekordy - ostrzegają naukowcy

Opublikowane przez europejską służbę klimatyczną dane pokazują, że w dziejach pomiarów temperatury, które sięgają połowy XIX wieku, nie było jeszcze w Europie upalniejszego czerwca.
Temperatura tego czerwca na naszym kontynencie była o 2 st. C wyższa niż brana zazwyczaj do porównań średnia z lat 1981-2010. Ten miesiąc pozostawił też w tyle upalne czerwce z lat 1901, 1917 i rekordowy dotąd rok 1999.

To był rekordowo gorący czerwiec nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Globalna temperatura w tym miesiącu o 0,1 st. C pobiła rekord ustanowiony w 2016 roku.

Jeszcze większe wrażenie robią obecne upały, kiedy porównamy je z temperaturą drugiej połowy XIX wieku. Jak widać z poniższego wykresu, średnia temperatura na naszym kontynencie była aż o 3 stopnie wyższa niż średnia dla czerwców w tamtym okresie.

- Temperatury w południowo-zachodnim regionie Europy w ostatnim tygodniu czerwca były wyjątkowo wysokie, a z powodu zmian klimatycznych w przyszłości prawdopodobnie doświadczymy więcej takich anomalii - mówi szef Copernicusa Jean-Noël Thépaut.

wyborcza.pl/7,75400,24959363,upal-w-koncowce-czerwca-pobil-wszelkie-historyczne-rekordy.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly
Ciekawe gdzie podziala sie ta czarnoszczecinna swolocz, ktora przez kilka lat "umilala" tu ludziom zycie, gdy probowali spokojnie rozmawiac o zmianach klimatycznych.
Najwyrazniej wyparowala bo PiS wygral wybory a wiec nie ma juz potrzeby przypuszczania frontalnego ataku na wszystko co "lewackie", oraz wszystko co nalezalo "lewakom" wcisnac, ze to ich. A, ze te rozne organizacje klimatyczne zblizone byly do lewicy wiec czarnoszczecinna swolocz wsciekle zaatakowala odnosne dociekania naukowe wraz z konkluzjami tych dociekan. Potepiane bylo w czambul, i odrzucane, doslownie wszystko co nawiazywalo do ocieplania sie klimatu. Najwieksi kretyni tamtej formacji "udowadniali" takze na internetowych forach jak to bardzo naukowcy manipuluja przyglupia opinia publiczna gdyz to nie o ocieplanie klimatu idzie a o kontrole nad swiatem. Zakrzykujac i przekrzykujac, wszystkich zainteresowanych, rzeczowa dyskusja pseudo argumentami o ponadnarodowych spiskach i zmowach.

Ciekawe jak czuje sie teraz taki Kretynluka, ktory na glowie tu stawal by nie dac pozyc komukolwiek kto argumentowal na rzecz ocieplania sie klimatu. Ciekaw jestem co ta koscielna kurwa ma do powiedzenia teraz, gdy juz wiadomo, ze ma byc tylko gorecej.
Albo moze raczej nie jestem ciekaw. On zawsze ma cos do powiedzenia ale zazwyczaj nic madrego.
Edytor zaawansowany
  • dachs 03.07.19, 22:08
    benek231 napisał:

> Ciekawe jak czuje sie teraz taki Kretynluka, ktory na glowie tu stawal by nie d
    > ac pozyc komukolwiek kto argumentowal na rzecz ocieplania sie klimatu.

A ktoś argumentował? Bo ja pamiętam tylko, że wszyscy zauważali ocieplenie sie klimatu, a różnice polegały na szacowaniu powodu tego zjawiska.

--
    Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
  • benek231 04.07.19, 05:24
    dachs napisał:
    >
    > A ktoś argumentował? Bo ja pamiętam tylko, że wszyscy zauważali ocieplenie sie
    > klimatu, a różnice polegały na szacowaniu powodu tego zjawiska.
    To sprobuj spozywac nieco mniej tlustego miesa, Szkopie.
  • snajper55 04.07.19, 11:11
    dachs napisał:

> A ktoś argumentował? Bo ja pamiętam tylko, że wszyscy zauważali ocieplenie sie

To źle pamiętasz.

"Odgrzewasz Rycho stare kotlety. Temat był wałkowany w Polsce w latach 70-tych XX w. Te raporty Klubu Rzymskiego to ewidentna bzdura, taki poprzednik dzisiejszego globcia."

"Ty WIERZYSZ, że jest globalne ocieplenie, bo tak jak wszyscy nie-naukowcy nie masz zielonego pojęcia o badaniach, ich metodologii, wynikach czy o zależnościach występujacych w różnych cyklach czasowych. I jak każdemu fanatykowi w niczym ci to nie przeszkadza, bo przecież ty WIERZYSZ w globalne ocieplenie, czyli odrzucasz wszelkie argumenty, informacje, które twojej WIERZE przeczą, nie szukasz wiedzy, tylko sposobów na potwierdzenie TWOJEJ wiary.
    Taki moherowy beret z ciebie się zrobił w kwestii globalnego ocieplenia."

itp itd

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • benek231 04.07.19, 17:09
    snajper55 napisał:

dachs napisał:
    >
    A ktoś argumentował? Bo ja pamiętam tylko, że wszyscy zauważali ocieplenie sie klimatu, a różnice polegały na szacowaniu powodu tego zjawiska.
    >
    > To źle pamiętasz.
    **
    Dla niego dobrze. Zawszec to rzyjemniej nie pamietac gdy dalo sie dupy.

Jesli o mnie idzie to nie mam zwyczaju kwestionowac badan naukowych w oparciu o sufit. Bo to wszystko jest czym ja dysponuje - sufit. Musze zatem wierzyc, choc trzymam dystans.

Oni jednak wypowiedzieli wojne "lewusom", wiec brali pod but wszystko co im "lewizna" pachnialo. Niech sie wies spali...
  • dachs 04.07.19, 21:36
    benek231 napisał:

> Dla niego dobrze. Zawszec to rzyjemniej nie pamietac gdy dalo sie dupy.

Wręcz przeciwnie. Dobrze jest pamiętać żeby nie dać ponownie.
    No to przeszukałem autorów dachsa i borsuka pod kątem słów "Rzymskiego" i "kotlety".
    Nic nie znalazłem.
    Zdanko do Rycha mogło by być faktycznie moje, to dlaczego nie wyskakuje?

--
    Przyjemna atmosfera w Klubu Rzymskieg stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • oleg3 04.07.19, 22:00
    dachs napisał:

> Zdanko do Rycha mogło by być faktycznie moje, to dlaczego nie wyskakuje?

Bo jest prawdopodobnie moje. Nawet jeżeli nie jest moje to w pełni je podtrzymuję i raczej nie zamierzam o tym dyskutować z wyznawcami globalnego ocieplenia.

--
    "Ludzie muszą cię zaszufladkować i nazwać. A na koniec muszą ci dopier…, co polega na tym, że piszą do ciebie „pisiorze” - J. Jakimowicz
  • dachs 04.07.19, 22:17
    oleg3 napisał:

> dachs napisał:
    >
    > > Zdanko do Rycha mogło by być faktycznie moje, to dlaczego nie wyskakuje?
    >
    > Bo jest prawdopodobnie moje. Nawet jeżeli nie jest moje to w pełni je podtrzymu
    > ję i raczej nie zamierzam o tym dyskutować z wyznawcami globalnego ocieplenia.
    >

Nie idzie o to, aby odwoływać. Chciałem znaleźć kontekst, bo Snajper jest mistrzem wyrywania zdań z kontekstu.
    Właśnie pomieszał Klub Rzymski z ociepleniem, i zasugerował Krzysiowi że może sobie ze mnie pochichrać.
    I tyle w sprawie dawania dupy. smile))

--
  • xiazeluka 04.07.19, 22:26
    Proszę, oto cały wątek:

forum.gazeta.pl/forum/w,13,124497695,124497695,Granice_wzrostu.html

Maestro wyrywania zdań z kontekstu i tym razem nie zawiódł.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • snajper55 04.07.19, 22:34
    dachs napisał:

> Nie idzie o to, aby odwoływać. Chciałem znaleźć kontekst, bo Snajper jest mistr
    > zem wyrywania zdań z kontekstu.

To jest cała treść wpisu.

> Właśnie pomieszał Klub Rzymski z ociepleniem, i zasugerował Krzysiowi że może s
    > obie ze mnie pochichrać.
    > I tyle w sprawie dawania dupy. smile))

Nie pomieszał, tylko przyrównał, nie ja tylko autor wpisu, reszta się zgadza. Przeniosłeś się do Erewania i stamtąd nadajesz?

forum.gazeta.pl/forum/w,13,124497695,124497695,Granice_wzrostu.html?p=124504265

S.
    --
  • benek231 04.07.19, 23:04
    dachs napisał:

I tyle w sprawie dawania dupy. smile))
    Szkopie, dajesz jej caly czas i temu dawaniu nie koniec. Bo caly czas popierales Kretynaluke takze na plaszczyznie ocieplenia klimatu. Gdy dochodzilo do kontrowersji to ty wolales punktowac przeciwnkow Kretynaluki, zamiast samego Kretyna - choc na inne okazje oficjalnie miales inne niz on zdanie. Ty myslisz, ze taki z ciebie spryciulek, lawirancik-manipulancik, a ty tylko antydemokratyczne gowno jestes, padalcu.
  • benek231 05.07.19, 05:23
    Strach sprzedaje się najlepiej
    dachs 01.12.10, 14:24
    snajper55 napisał:

> To co było najgorszego dla człowieka do zrobienia już zrobiono - zniszczono nat
    > uralną równowagę doprowadzając do zmian klimatu.

Nie ma najmniejszych podstaw do tego twierdzenia. Wręcz przeciwnie, wszystkie nauki o ziemi uczą nas, że zmiany klimatu nastepują cyklicznie, w cyklach dłuższych i krótszych, oraz że powody ich są tak złożone, iż nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje.
    Teorię o wpływie człowieka na zmiany klimatu, wymyśliła banda cwaniaków, doskonale wiedzących, że konfitury leżą tam, gdzie najwięcej histeryków. Wokół tej teorii rozwinął sie już dobrze prosperujący przemysł, produkujący niewydajne wiatraki, nikomu niepotrzebne baterie słoneczne (które przez całe swoje "życie" nie oddadzą energii włożonej w ich produkcję), oraz tzw. biopaliwo prowadzące do wytrzebienia setek tysięcy kilometrów kwadratowych tropikalnej puszczy.
    I nawet nie muszą wydawać grosza na reklamę tych produktów bo robią to dziennikarze dla zwiększenia nakładow swoich pism i politycy dla zdobycia głosów nastraszonej publiki.
    I jeżeli czegoś się, Snajperze, nie cofnie, to nie cofnie się skutków zielonej propagandy.
    Masz rację, że człowiek przez wieki ziemię wykorzystywał, zmieniał, niszczył też, ale nigdy w takim tempie w jakim robią to wyposażeni w nowoczesne środki "ekolodzy".
    Innymi slowy Szkop jest sklonny przytaknac, ze klimat sie ociepla, ale przeciez to sa naturalne zmiany cykliczne o "cyklach dłuższych i krótszych, oraz że powody ich są tak złożone, iż nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje." Czyli ta cala klimatologia z fizyka i osiagnieciami tysiecy naukowcow nadaje sie do rozbicia o kant dupy. Oni obserwuja, mierza, i analizuja cos czego nie ma - zajmuja sie mirazem, ktory nijak ma sie do faktow. Choc, nawiasem mowiac, te fakty to takze znaleziska tych samych naukowcow, ktorzy "poodkrywali" okresowe globalne i lokalne ocieplenia i oziebienia, w ktore Szkop jednak wierzy choc przy tych przemianach takze go nie bylo, a wiec wierzyc nie musi.
    W konsekwencji oficjalnie i laskawie deklarujac, ze akceptuje idee ocieplenia klimatu, czyli osiagniecia naukowcow, stoi Szkop w jednym szeregu z Kretynemluka, ktory twierdzi dokladnie to samo ale w innych slowach. Kretynluka odrzuca bowiem jakiekolwiek ocieplenia (oprocz tych "naturalnych") wychodzac na glupa, podczas gdy Szkop "rozsadnie" odrzuca "tylko" wplyw czlowieka na zmiany klimatyczne czyli - jak Kretynluka - uznajac, ze zadnego specjalnego ocieplenia po prostu nie ma. Bo naukowcy mierza wylacznie ocieplenie (zmiany) ktore bez wzgledu na istnienie i dzialania czlowieka i tak mialyby miejsce.

Tak jak Kretynluka tak i Szkop odrzuca forsowana ostatnio przez nauke idee globalnego ocieplania, ktore to globalne ocieplenie ma miec zwiazek z dzialalnoscia czlowieka, choc - jak to pokretny Szkop - mydli rozmowcom oczy, ze akceptuje... ocieplanie sie klimatu (w domysle naturalne i cykliczne, ale nie kazdy musi to wiedziec).

Jako laik nie mam lepszego wyjscia jak przyjmowac do wiadomosci to co glosi Nauka. Nie "wierzyc" bo wierzyc to sobie mozna w Boga, swiete duszki, i tp. barachlo. Znaleziska nauki przyjmuje do wiadomosci jako informacje, a nie prawde objawiona. Czyli biore pod uwage mozliwosc, ze i nauka moze sie mylic, a wiec nie bede specjalnie zaskoczony, gdy Nauka "zmieni zdanie", gdyz do poprzedniego nie przywiazalem sie nicia nierozerwalnego zwiazku. Niemniej powaznie traktuje to co Nauka mowi, gdyz nauka wyposazona jest w narzedzia przy pomocy ktorych jest w stanie znacznie lepiej zglebic takze mozliwe ziany klimatyczne niz ja, ktory tych narzedzi nie posiadam. Zatem jako laik slucham i nie roszcze sobie pretensji do bycia madrzejszym.
  • snajper55 05.07.19, 08:20
    Jedni negują lądowanie czlowieka na księżycu i wierzą, że to mistyfikacja. Inni negują skuteczność szczepionek wierzac, ze sa one narzędzim wszechswiatowego spisku. Kolejni wysmiewają powody globalnego ocieplenia ustalone przez naukowców wierząc, że działalność człowieka nie ma wpływu na klimat.

S.
    --
  • benek231 05.07.19, 22:41
    snajper55 napisał:

Jedni negują lądowanie czlowieka na księżycu i wierzą, że to mistyfikacja. Inni negują skuteczność szczepionek wierzac, ze sa one narzędzim wszechswiatowego spisku. Kolejni wysmiewają powody globalnego ocieplenia ustalone przez naukowców wierząc, że działalność człowieka nie ma wpływu na klimat.
    A jeszcze inni, wiesz przeciez, neguja wszystko jak leci. Tak jakby nawet nie byli ruskimi trollami lecz agentami kompletnie obcej cywilizacji pozaziemskiej, przygotowujacymi grunt pod zastapienie nas swoimi.

Albo masz takich beztroskich idiotow, ktorzy ciesza sie, ze zamiast jablek beda sobie hodowac pomarancze i dinozaury - bo robi sie cieplej, tak jak "w cieplych krajach". A duzo dwutlenku wegla da im nie tylko tropikalne co jurajskie nawet dzungle.

Nie wiem czy mozemy cos zmienic. Sa tacy uczeni ludzie, ktorzy twierdza, ze nie. Ale skoro zostalo mi jeszcze kilka lat zycia to wolalbym przezyc je w srodowisku jak najczystszym, w miejsce zatrutego sadza i zwiazkami siarki. A tu jak na zlosc pojawia sie stabilny geniusz Trump a w Polsce jego miniaturka, ktorzy uwazaja, ze nawet nalezy pojsc na calosc i spalac tyle ile mozna, skoro od nas nic nie zalezy. Mozna i tak, znaczy robic swoje i oddac sie w rece opatrznosci, co od dawna sugeruje takze Szkop. Bo bedzie co bedzie i nie ma co przeciwstawiac sie temu. Moze i ma to sens. Dla niego.

Bo ja nie wierze w zadne opatrznosci.

• dachs 10.07.19, 00:37
    dlaczego jesteś dla mnie taki niedobry?
    Napisałeś:
    "Innymi slowy Szkop jest sklonny przytaknac, ze klimat sie ociepla, ale przeciez to sa naturalne zmiany cykliczne o "cyklach dłuższych i krótszych, oraz że powody ich są tak złożone, iż nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje."

Przecież ja podaję powody, i nawet wyraźnie wskazuję na działalność człowieka.

"Teorię o wpływie człowieka na zmiany klimatu, wymyśliła banda cwaniaków, doskonale wiedzących, że konfitury leżą tam, gdzie najwięcej histeryków. Wokół tej teorii rozwinął sie już dobrze prosperujący przemysł, produkujący niewydajne wiatraki, nikomu niepotrzebne baterie słoneczne (które przez całe swoje "życie" nie oddadzą energii włożonej w ich produkcję), oraz tzw. biopaliwo prowadzące do wytrzebienia setek tysięcy kilometrów kwadratowych tropikalnej puszczy."

Ta banda cwaniaków - to ludzie. smile
    --
  • snajper55 04.07.19, 22:39
    dachs napisał:

> Zdanko do Rycha mogło by być faktycznie moje, to dlaczego nie wyskakuje?

Dlaczego miałoby być twoje? Napisałeś "Bo ja pamiętam tylko, że wszyscy zauważali ocieplenie sie klimatu, a różnice polegały na szacowaniu powodu tego zjawiska."

Więc zacytowałem ci wypowiedzi dwóch osób negujących istnienie globalnego ocieplenia, pokazując, że źle pamiętasz.

S.
    --
  • monalisa2016 04.07.19, 23:08
    snajper55 napisał:

> Więc zacytowałem ci wypowiedzi dwóch osób negujących istnienie globalnego ociep
    > lenia, pokazując, że źle pamiętasz.
    >
    > S.

18-letnia inteligentna z duzym, sprawdzonym i udowodnionym IQ dziewczyna rozklada wszystkich wynajetych ideologicznych ekspertow na lopatki podlozonymi faktami. Szkoda ze wiele osob tu piszacych nie zna j. niemieckiego.

vimeo.com/345685172

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • dachs 04.07.19, 23:42

snajper55 napisał:

> Więc zacytowałem ci wypowiedzi dwóch osób negujących istnienie globalnego ociep
    > lenia, pokazując, że źle pamiętasz.

Pojęcie "globalne ocieplenie" od chwili gdy zaczęło robić medialna karierę, nie było traktowane jako opis konkrektnego stanu w jakim znajduje sie Ziemia, ale jako hasło polityczne wiążące ten stan z działalnością człowieka (niszczycielską, rzecz jasna).
    Myślę, że tak je traktował Oleg, w tym konkretnym przypadku,gdy pisał tamte słowa. Jako wyraz ideologii, a nie jako zjawisko mierzalne.
    I tak ja je rozumiałem i rozumiem nadal.
    Stąd napisałem o różnicach w szacowaniu przyczyn zjawiska mierzalnego jakim jest ocieplenie Ziemi.
    "Globalne ocieplenie", jako ideologia, nadal mnie nie przekonuje, a jeszcze mniej przekonują mnie środki, jakie mają "zapobiec katastrofie"

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • monalisa2016 05.07.19, 00:14
    Skoro powinno nas cos interesowac to ochrona srodowiska, na to mamy wplyw natomiast na ocieplenie klimatu nie ma czlowiek wplywu to sprawa slonca, oceanow i ziemi wiec zostawmy to w spokoju przestanmy straszyc ludzi. Byly lata kiedy mowilo sie ze lodowce pokryja cale Niemcy (skoro Niemcy to Polske tez) i beda siegac az po Alpy, pozniej byla mowa o sauren Regen (kwasne deszcze) ktore mialy zniszczyc lasy i co? Lasy istnieja wrecz staly sie obfitsze, lodowce nie pokryly Niemiec jest normalne lato, a zimy sa zimami jak przystalo na zime.

--
  • snajper55 05.07.19, 01:28
    monalisa2016 napisał(a):

> Skoro powinno nas cos interesowac to ochrona srodowiska, na to mamy wplyw natom
    > iast na ocieplenie klimatu nie ma czlowiek wplywu to sprawa slonca, oceanow i z
    > iemi wiec zostawmy to w spokoju przestanmy straszyc ludzi.

Ma wpływ emitując gazy cieplarniane, których coraz większe stężenie w atmosferze podnosi temperaturę na powierzchni. Nie ma dziś ani jednego ośrodka naukowego, który by negował ten mechanizm i rolę sprawczą człowieka. Natomiast są ludzie, którzy negują wpływ człowieka na globalne ocieplenie. Tak jak są ludzie twierdzący, że szczepionki zabijają. Tak jak są ludzie wierzący w zabójczość chemtrails. Tak jak są ludzie wierzący, że Ziemia jest płaska. No są.

S.
    --
  • monalisa2016 05.07.19, 01:34
    snajper55 badz tak uprzejmy i wymien te gazy cieplarniane ktore maja wplyw na ocieplenie klimatu, nie sposob pisac anonimowo "gazy" nalezy je wymienic poniewaz zawartosc powietrza sie nie zmienila od lat jest ciagle ta sama zalezna od pory roku.smile

--
  • snajper55 05.07.19, 08:10
    monalisa2016 napisał(a):

> snajper55 badz tak uprzejmy i wymien te gazy cieplarniane ktore maja wplyw na o
    > cieplenie klimatu, nie sposob pisac anonimowo "gazy" nalezy je wymienic poniewa
    > z zawartosc powietrza sie nie zmienila od lat jest ciagle ta sama zalezna od po
    > ry roku.smile

No właśnie skład atmosfery nie jest taki sam. Zmieniliśmy go spalając paliwa kopalnie, przez co drastycznie zwiększyla sie zawartość CO2 w atmosferze. Jakie są inne gazy cieplarniane - odsyłam do wujka Google.

S.
    --
  • qwardian 05.07.19, 16:26
    Na przestrzeni 600 milionów lat (życie na Ziemi), CO2 systematycznie się obniża (czarna linia) i tudzież temperatura (niebieska linia). Obydwie są na niebezpiecznie niskich poziomach..

https://images90.fotosik.pl/212/8b3f97a1c084a0bcmed.gif

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • snajper55 05.07.19, 16:51
    qwardian napisał:

> Na przestrzeni 600 milionów lat (życie na Ziemi), CO2 systematycznie się obniża
    > (czarna linia) i tudzież temperatura (niebieska linia). Obydwie są na niebezpi
    > ecznie niskich poziomach..
    >
    > https://images90.fotosik.pl/212/8b3f97a1c084a0bcmed.gif

W których z tych epok mógłby żyć człowiek? Może weź pod uwagę, że mamy, jako ludzie, spore wymagania wobec otoczenia, wobec atmosfery.

"Narzekania na jakość powietrza z reguły pojawiają się w sytuacji w której stężenie CO2 przekracza 600-800 ppm, a nasilają powyżej 1000 ppm. Według różnych standardów międzynarodowych zalecane stężenie CO2 dla bardzo dobrej jakości powietrza to poniżej 600 ppm"

Martwisz się niskim poziomem CO2? Ludzie martwią się, że ten poziom zbyt szybko rośnie.

https://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/52569336dac53_co2increase.png

Oczywiście wykres jest już nieaktualny. Poziom 400 ppm przekroczyliśmy w 2014 roku. W tym roku przekroczyliśmy poziom 415 ppm (415,39 ppm). Gdy poprzednim razem stężenie CO2 było na tym poziomie, nie było jeszcze człowieka.

smoglab.pl/poziom-co2-w-atmosferze-przekroczyl-415-ppm-po-raz-pierwszy-od-narodzin-ludzkosci/

S.
    --
  • qwardian 05.07.19, 18:28
    snajper55 napisał:

W których z tych epok mógłby żyć człowiek? Może weź pod uwagę, że mamy, jako ludzie, spore wymagania wobec otoczenia, wobec atmosfery.

Dostosowanie gatunków do zmieniających warunków jest motorem ewolucji. Ja na ten sposób posadziłem sobie winogronka i cieszę się, że rosną jak nad Adriatykiem. Kiedy wzrośnie CO2 jak w paleozoiku, staniemy się wielcy jak dinozaury i będziemy zjadać liście z wierzchołków drzew. Głowa do góry..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • snajper55 05.07.19, 20:14
    qwardian napisał:

> Dostosowanie gatunków do zmieniających warunków jest motorem ewolucji. Ja na te
    > n sposób posadziłem sobie winogronka i cieszę się, że rosną jak nad Adriatykiem
    > . Kiedy wzrośnie CO2 jak w paleozoiku, staniemy się wielcy jak dinozaury i będz
    > iemy zjadać liście z wierzchołków drzew. Głowa do góry..

Radzę ci już teraz rozpocząć dostosowywanie się. Jedz dużo i się rozrastaj. Polecam szczególnie fast foody.

S.
    --
  • monalisa2016 05.07.19, 18:48
    Snejper55 nie zdajesz sobie sprawy co grafikiem "koncentracja CO2 w ostatnich 10.000 latach" nam cytujesz i co jest przy tym przemilczane. smile Ano czestotliwosc pomiarow, miejsce jak i pory roku a to ma wplyw na wykres. Dobry ekspert o tym mowi na przyklad Prof. Dr. Werner Kirstein a pseudoeksperci celowo przemilczaja.

--
  • snajper55 05.07.19, 20:38
    Nic nie jest przemilczane. Na wykresach podawane są uśredniane roczne lub miesięczne. Większa częstotliwość nie ma sensu przy takiej skali, no i niczego nie zmieni. Tak na przykład wygląda wykres z uśrednionymi miesiącami a nie latami:

https://dzikiezycie.pl/images/artykuly/dz_06-2014_06-500.jpg

Co "ząbki" zmieniają? Nic.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 00:13
    Czym to wytlumaczysz Snejper ten zig zag, znaczy raz na gorze raz na dole koncentracje dwutlenku wegla?

--
  • monalisa2016 06.07.19, 00:47
    monalisa2016 napisał(a):

> Czym to wytlumaczysz Snejper ten zig zag, znaczy raz na gorze raz na dole konce
    > ntracje dwutlenku wegla?
    >
    Widzisz Snejper Prof. Dr. Werner Kirstein tlumaczy dokladnie ze sa to okresy kiedy temperatury ida raz na gore raz na dol i to wyraznie obrazuje na dodatkowym grafiku ktorego nam tu nie zaprezentowales, moze nie miales dojscia do niego.

www.youtube.com/watch?v=UiRRrMUaSb8
    Jaki wniosek globalne ocieplenie nie ma nic wspolnego z spalaniem dobr zemnych, CO2 musze powtorzyc po raz ktory ma duzo wspolnego z sloncem, ziemia i woda, jak temperatura wzrasta wzrasta zawartosc CO2 w powietrzu, znaczy pokarm potrzebny roslinom do produkcji zywnosci dla ludzi i zwierzat. Temperatura idzie na dol, na dol idzie zawartosc CO2 w powietrzu, a przeciez mowi sie wyraznie w mediach, w polityce o globalnym ociepleniu, znaczy bez uwagi na pory roku.

Upsala, znowu czytalam dzis o nastepnym horrorze, doniesienie ze znikna nam Erle /olchy, Kiefer/sosny i Pappel/topole, czyzby wciskanie ludziom znowu ciemnoty z lat dziewidziesiatych?

www.epochtimes.de/umwelt/botaniker-kiefer-und-erle-werden-langfristig-wohl-nicht-ueberleben-a2934899.html
    Polityka potrzebuje ubocznych tematow by oderwac uwage spoleczenstw od bardzo powaznych rzeczy ktore chca przeprowadzic za plecami spoleczenstw.smile

--
  • snajper55 06.07.19, 01:48
    monalisa2016 napisał(a):

> Widzisz Snejper Prof. Dr. Werner Kirstein tlumaczy dokladnie ze sa to okresy ki
    > edy temperatury ida raz na gore raz na dol i to wyraznie obrazuje na dodatkowym
    > grafiku ktorego nam tu nie zaprezentowales, moze nie miales dojscia do niego.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=UiRRrMUaSb8

No chyba nie sądzisz że będę słuchał godzinnego wykładu w nieznanym mi języku żeby zobaczyć wykres, który nie wiem jak wygląda. smile

> Jaki wniosek globalne ocieplenie nie ma nic wspolnego z spalaniem dobr zemnych,
    > CO2 musze powtorzyc po raz ktory ma duzo wspolnego z sloncem, ziemia i woda, j
    > ak temperatura wzrasta wzrasta zawartosc CO2 w powietrzu, znaczy pokarm potrzeb
    > ny roslinom do produkcji zywnosci dla ludzi i zwierzat. Temperatura idzie na do
    > l, na dol idzie zawartosc CO2 w powietrzu, a przeciez mowi sie wyraznie w media
    > ch, w polityce o globalnym ociepleniu, znaczy bez uwagi na pory roku.

Globalne ocieplenie jest skutkiem wzrostu poziomu CO2, który wzrost powodujemy spalając paliwa kopalne.

Ja też powtórzę, że wzrost CO2 nie ma nic wspólnego z aktywnością słońca, gdyż ta spada a stężenie CO2 rośnie.

Poziom CO2 znacznie przewyższa potrzeby roślin, Więc na zielonych przyjaciół liczyć nie możemy.

Spadki poziomu CO2 z powody zmian temperatury są niewielkie i cykliczne - raz spada a potem więcej rośnie, znów spada i rośnie jeszcze bardziej. Tak więc suma summarum cały czas rośnie.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 02:24
    Masz pecha smile Snejper ze nie znasz jezyka niemieckiego, moglabym ci jeszcze zalinkowac pewna dyskusje gdy dwoch osobnikow jednej narodowosci (jeden z IPCC > tezy globalnego ocieplenia) drugi z uniwersytetu w Tel Aviv'u okladali sie tezami w niemieckim parlamencie (Bundestag'u), ten z IPCC jak zbraklo mu argumentow zaczal ublizac swojemu ziomkowi z Tel Aviv'u mimo ze ten z Tel Aviv'u mial racje przedstawiajac konkretne dowody i argumenty, a o zleicowanych partiach wpominac juz nie bede, to bylo ponizej poziomu jak na ich tytuly i politykow. Tja, spoleczenstwo widzi, wyrabia sobie swoje osobiste zdanie i ocenia.

--
  • snajper55 06.07.19, 01:40
    monalisa2016 napisał(a):

> Czym to wytlumaczysz Snejper ten zig zag, znaczy raz na gorze raz na dole konce
    > ntracje dwutlenku wegla?

Te ząbki? To są nieuśrednione pomiary miesięczne. W ciągu roku stężenie CO2 zmienia się cykliczne, co jest pokazane na małym wykresie w rogu. Dlatego dla zwiększenia czytelności zwykle podaje się uśrednione pomiary roczne, a nie miesięczne. Wtedy widać tendencję zmian niezafałszowaną cyklem rocznym.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 02:02
    Nie Snajper to sa pomiary pory roku zima (jesien), lato, grafik wyraznie pokazuje zig, zag wzrost CO2 zalezny od temperatury czyli aktywnosci slonca. Prof. Dr. Werner Kirstein obrazuje to dosc dobrze dwoma grafikami, o ile sie nie myle od minuty chyba 18:00.

www.youtube.com/watch?v=UiRRrMUaSb8

Fazit: nie ma globalnego ocieplenia, wzrost CO2 jest zalezny od pory roku a cykle raz cieplejsze, raz zimniejsze sa to naturalne cykle ktore powtarzaja sie na przemian od zaran.

Cos dla humoru, jedna osoba z wiodacych zielonych (partia die Grünen, nazwiska nie chce wymieniac) oglosila swiatu ze ostatnie trzesienia sie naszej rzadzacej pani sa ofiara ocieplenia klimatu, pozniej publicznie przepraszala. Tu widzisz najlepiej zlewicowany trend polityki ktorym chca odwrocic uwage od wazniejszych spraw juz i tak skolowanego spoleczenstwa.smile Samobojcze gole zlewicowanych partii a to dobrze nie wplywa na wiarygodnosc spoleczenstwa w polityke.

--
  • snajper55 06.07.19, 22:27
    monalisa2016 napisał(a):

> Fazit: nie ma globalnego ocieplenia, wzrost CO2 jest zalezny od pory roku a cyk
    > le raz cieplejsze, raz zimniejsze sa to naturalne cykle ktore powtarzaja sie na
    > przemian od zaran.

Obecny wzrost nie mieści się w żadnym cyklu.

1000 lat:

http://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/52d9ac42c2d3f_co2wykres.png

800.000 lat:

http://prepperis.pl/sites/default/files/pictures/co2_historia.png

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 22:58
    Co widzi sie na grafiku, widzi sie wyraznie ze srednia temperatura jak i CO2 jest konstant /wacha sie ciagle w tym samym obszarze. Jaki wniosek z prezentowanego przez ciebie grafiku, globalnego ocieplenia i wzrostu CO2 nie ma, przerywana linia to dolaczona sugestia. Tak jak pisalam po raz "nty" z chwila wzrostu temperatury uzaleznionej od pory roku wzrasta rownolegle CO2 i odwrotnie. Gaz sie rozszerza pod wplywem temperatury znaczy nasilania slonecznego naswietlania i sie ulatnia, jesienia i zima jest absorwowany przez wode, ziemie, ....

Globalne ocieplenie to ideologia by wyciagnac ludziom jak najwiecej pieniedzy z kieszeni, biurokracja sie rozrasta, a goscie naszej pani tez potrzebuja w dodatku sa krolewsko dotowani w przeciwnosci do osob pracujacych.
    U nas juz zaprezentowano propazycje, nie mysl ze was to ominie.smile, smile

www.focus.de/finanzen/service/co2-steuer-auf-sprit-und-heizen-was-bedeutet-das-fuer-wen_id_10902717.html
    Skoro energia (gaz, ropa, wegiel, prad,... itd.) podrozeje znaczy wszystkie ceny pojda go gory niezaleznie od sortymentu. Unia potrzebuje.smile

--
  • snajper55 06.07.19, 23:27
    monalisa2016 napisał(a):

> Co widzi sie na grafiku, widzi sie wyraznie ze srednia temperatura jak i CO2 je
    > st konstant /wacha sie ciagle w tym samym obszarze.

Nieprawda. Poziom CO2 drastycznie rośnie i nie jest to żaden cykl. Jeśli uważasz, że to jest cykl zalinkuj wykres pokazujący te cykle.

> Jaki wniosek z prezentowane
    > go przez ciebie grafiku, globalnego ocieplenia i wzrostu CO2 nie ma, przerywana
    > linia to dolaczona sugestia.

Nie, to nie jest sugestia, to są fakty. Co prawda już nieaktualne, bo dziś poziom CO2 jest już dużo wyższy niż na rysunku.

> Tak jak pisalam po raz "nty" z chwila wzrostu tem
    > peratury uzaleznionej od pory roku wzrasta rownolegle CO2 i odwrotnie. Gaz sie
    > rozszerza pod wplywem temperatury znaczy nasilania slonecznego naswietlania i s
    > ie ulatnia, jesienia i zima jest absorwowany przez wode, ziemie, ....

Ależ wszyscy o tym wiemy, tylko że każdego lata poziom CO2 jest wyższy. I każdej zimy jest wyższy. I każdej wiosny jest wyższy. Cały czas tak rośnie.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 23:51
    Nie Snajper, widze ze potrzebujesz korepetycji w czytaniu grafikow, szczegolnie w tych dwoch dolnych:

- CO2 concentration, ppm / Stężenie CO2, ppm
    - Antarctic temperature, °C / temperatura antarktyczna, ° C

Te dwa grafiki maja wyrazna wymowe, co widzi sie wzrost temp. za nim pelzajace CO2 czyli pora aktywnosci slonca (wiosna, lato), widzi sie tez spadek temp. z jednoczesnym spadkiem CO2 (jesien, zima) smile Tych grafikow sie wlasnie od ciebie domagalam poniewaz one odzwierciedlaja prawde jak i rzeczywistosc ze globalnego ocieplenia nie ma. Tja.

--
  • snajper55 07.07.19, 00:40
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie Snajper, widze ze potrzebujesz korepetycji w czytaniu grafikow, szczegolnie
    > w tych dwoch dolnych:
    >
    > - CO2 concentration, ppm / Stężenie CO2, ppm
    > - Antarctic temperature, °C / temperatura antarktyczna, ° C
    >
    > Te dwa grafiki maja wyrazna wymowe, co widzi sie wzrost temp. za nim pelzajace
    > CO2 czyli pora aktywnosci slonca (wiosna, lato), widzi sie tez spadek temp. z j
    > ednoczesnym spadkiem CO2 (jesien, zima) smile Tych grafikow sie wlasnie od ciebie
    > domagalam poniewaz one odzwierciedlaja prawde jak i rzeczywistosc ze globalneg
    > o ocieplenia nie ma. Tja.

Nie wiem o czym piszesz, ponieważ nie podałaś żadnych danych, żadnych wykresów, niczego.

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:18
    Grafik przedstawia sprawe wyraznie wzrostow temperatur w porach roku a za temepraturami wzrost CO2 potrzebnej dla wegetacji jak i wzrostu zielonych ploc (tlen > synteza) jak pokarmu dla spolecznosci swiata.

--
  • snajper55 07.07.19, 01:24
    monalisa2016 napisał(a):

> Grafik przedstawia

To pokaż tę grafikę.

> sprawe wyraznie wzrostow temperatur w porach roku

Ja wiem, że lato jest cieplejsze od zimy. Problem w tym, że kolejne lata są coraz cieplejsze.

> a za temepraturami wzrost CO2

Każdego roku poziom CO2 jest wyższy. UWażasz, że każdego roku wyższa jest temperatura?

> potrzebnej dla wegetacji jak i wzrostu zielonych ploc (tlen > synteza) jak pokarmu dla
    > spolecznosci swiata.

Zbyt wysoki poziom CO2 jest szkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin.

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:43
    Chyba to juz ostatni post, msze tez troche odpoczac jutro przyjda znajomi na gryla a pogoda nie zapowiada sie tez zachecajaco, juz dzis po wielkich upalach czyli prawdziwych letnich temperatur sie niebo rozjasnia bylyskami wiec musze zmienic plan calej imprezy, wiec czas tez do lozka na odpoczynek.

Co do powyzszego postu, wykrysy wskazuja skoro sa prawdziwe ze CO2 nie zagraza w zaden sposob spolecznosciom, jest w optymalnych granicach produkcji zielonych ploc jak i pokarmu dla ludnosci.
    Milo sie dyskutowalo tu z taba Snajper mimo ze kiedys ("x" lat temu) kosiles mnie jako admin na euroejskim forum. smile, smile

--
  • snajper55 07.07.19, 02:06
    monalisa2016 napisał(a):

> Chyba to juz ostatni post, msze tez troche odpoczac jutro przyjda znajomi na gr
    > yla a pogoda nie zapowiada sie tez zachecajaco, juz dzis po wielkich upalach cz
    > yli prawdziwych letnich temperatur sie niebo rozjasnia bylyskami wiec musze zmi
    > enic plan calej imprezy, wiec czas tez do lozka na odpoczynek.

Ja też już będę niedługo kończył. Czas spać. U mnie deszcz stuka o blaszane parapety.

> Co do powyzszego postu, wykrysy wskazuja skoro sa prawdziwe ze CO2 nie zagraza
    > w zaden sposob spolecznosciom, jest w optymalnych granicach produkcji zielonych
    > ploc jak i pokarmu dla ludnosci.

W tej chwili jest najwyższy w historii człowieka. Jest najwyższy i cały czas rośnie. Jeśli wzrost CO2 się nie zatrzyma (a dlaczego niby ma się zatrzymać?), dojdzie do poziomu szkodliwego dla człowieka, zwierząt i roślin. Już pomijam temperaturę.

> Milo sie dyskutowalo tu z taba Snajper mimo ze kiedys ("x" lat temu) kosiles mn
    > ie jako admin na euroejskim forum. smile, smile

Całkiem możliwe. Jeśli wpisy łamały regulamin... smile

S.
    --
  • benek231 08.07.19, 06:07
    Na wykresach tempratury CO2 z 'snajper55 06.07.19, 22:27', z ostatnich 800tys. lat, pomiary dokonywane sa na lodowych rdzeniach, i te pomiary pokazuja zarowno CO2 jak i temperature na stabilnym poziomie. Niemniej wspolczesne pomiary to pomiary bezposrednie z powietrza, pokazujace wzrost temperatury i CO2.
    Pytanie

Czy rdzenie lodowe analizowane za 1000 lat pokaza taki sam wzrost (temp. oraz CO2) jaki aktualnie obserwowany jest w powietrzu czy tez pokaza kontynuacje tego stabilnego poziomu jaki odnotowujemy aktualnie, mierzac lodowe rdzenie?
  • institoris2 05.07.19, 22:34
    pisales o sredniej temperaturze w Dehli ( ponad 30°) wiec maksymalna z wykresu (26°) nie stanowi chyba az tak wielkiego wyzwania?

snajper55 napisał:

> W których z tych epok mógłby żyć człowiek? Może weź pod uwagę, że mamy, jako lu
    > dzie, spore wymagania wobec otoczenia, wobec atmosfery.

• snajper55 05.07.19, 23:31
    institoris2 napisał(a):

> pisales o sredniej temperaturze w Dehli ( ponad 30°) wiec maksymalna z wykresu
    > (26°) nie stanowi chyba az tak wielkiego wyzwania?

Nie, to nie temperatura jest problemem, tylko stężenie CO2.

"Normy europejskie, amerykańskie (ASHRAE) i te wprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wskazują na wartość 1000 ppm (0,1%) jako graniczną w pomieszczeniu, w którym ciągle przebywają ludzie. "

www.muratorplus.pl/technika/wentylacja-klimatyzacja/precyzyjny-pomiar-dwutlenku-wegla-w-pomieszczeniach-aa-LR9s-ctfe-p5uX.html

Natomiast optymalny poziom stężenia CO2 to 600 ppm. Przy wyższym gorsza jakość powietrza jest już odczuwalna.

Takie warunki panowały jedynie w drugiej połowie Karbonu i w pierwszej połowie Permu. No i, oczywiście, pod koniec Kenozoiku.

S.
    --
  • institoris2 05.07.19, 23:58
    snajper55 napisał:

> Nie, to nie temperatura jest problemem, tylko stężenie CO2.
    >
    > "Normy europejskie, amerykańskie (ASHRAE) i te wprowadzone przez Światową Organ
    > izację Zdrowia (WHO) wskazują na wartość 1000 ppm (0,1%) jako graniczną w pomie
    > szczeniu, w którym ciągle przebywają ludzie. "

rozumiem, a jakie sa normy WHO poza pomieszczeniami zamknietymi?
    >
    > Natomiast optymalny poziom stężenia CO2 to 600 ppm. Przy wyższym gorsza jakość
    > powietrza jest już odczuwalna.

a o ile podniesie sie srednia temperatura na Ziemi, jesli juz uda nam sie osiagnac to optymalne stezenie 600ppm.?

> Takie warunki panowały jedynie w drugiej połowie Karbonu i w pierwszej połowie
    > Permu.

czyli okolo 100 mln lat w kawalku? Czy moze sie myle?

• institoris2 06.07.19, 21:36
    chyba wyczul, ze pytan w zanadrzu mam znacznie wiecej...

• snajper55 06.07.19, 23:23
    institoris2 napisał(a):

> chyba wyczul, ze pytan w zanadrzu mam znacznie wiecej...

Dawaj te pytania. Jeśli będę potrafił, to odpowiem.

S.
    --
  • institoris2 06.07.19, 23:48
    moze bys najpierw odpowiedzial na te juz postawione?

snajper55 napisał:

> Dawaj te pytania. Jeśli będę potrafił, to odpowiem.
    >
    > S.
  • snajper55 07.07.19, 00:37
    institoris2 napisał(a):

Dziwne, wcięło mi odpowiedź. Bo chyba nie wycięło? wink Szkoda.

> rozumiem, a jakie sa normy WHO poza pomieszczeniami zamknietymi?

Nie wiem czy jakieś normy WHO tego dotyczące są. Wiadomo jakie stężenia są dla ludzi szkodliwe, wiadomo że przez jakiś czas człowiek może pracować przy wyższych stężeniach, wiadomo że przez jakiś czas przeżyje w jeszcze wyższych. To jest niezależne od tego, czy człowiek jest w pomieszczeniu zamkniętym, czy pod gołym niebem. Znalazłem coś takiego:

600 ppm CO2 poziom komfortu dla 80% użytkowników wg zaleceń US Air Force,
    800 ppm CO2 w budynkach biurowych wg przepisów stanu Kalifornia USA i proponowane max. dla stanowiska pracy wg standartów OSHA, USA.
    1000 ppm CO2 max. stężenie dopuszczalne w Szwecji, Japonii i Kanadzie i maksimum zalecane wg. standartów ASHRAE 62 -1989r. (równoważność ilości powietrza wentylacyjnego o wartości 25,2 m3/h na osobę)
    1500 ppm. max. dopuszczalne stężenie we Włoszech i w Finlandii.
    5000 ppm CO2 NDS wg MPiPS z dn. 18.12.2002r. - Polska
    10000 ppm. CO2 max. dopuszczalne stężenie w ciągu 10 min. wg standartu OSHA, USA.
    15000 ppm CO2 wg. MPiPS z dn. 23.121994r. - Polska.

> a o ile podniesie sie srednia temperatura na Ziemi, jesli juz uda nam sie osiag
    > nac to optymalne stezenie 600ppm.?

600 ppm to nie jest optymalne stężenie, tylko górna granica optymalnego stężenia. Jest też dolna.

"Wzrostowi koncentracji dwutlenku węgla z przedprzemysłowego poziomu 280 ppm do dwukrotnie większego poziomu 560 ppm będzie więc odpowiadał wzrost temperatury o ok. 3°C. Aby temperatura wzrosła o kolejne 3°C (czyli w sumie o 6°C), potrzebny będzie dalszy wzrost stężenia CO2 w atmosferze z 560 ppm do 1120 ppm."

naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-temperatura-rosnie-tylko-logarytmicznie-z-koncentracja-co2-99

Zresztą temperatura to jest jednym zagrożeniem, a samo wysokie stężenie CO2 jest kolejnym. Człowiek i zwierzęta nigdy nie funkcjonowały przy tak wysokich stężeniach CO2. A wystarczy 1000 ppm CO2, aby sprawność umysłowa człowieka wyraźnie się obniżyła.

> czyli okolo 100 mln lat w kawalku? Czy moze sie myle?

Wczoraj liczyłem i wyszło mi ok. 70 mln lat.

S.
    --
  • felusiak1 06.07.19, 00:08
    No popatrz ty się a na stacji kosmicznej alarm włącza sie kiedy CO2 przkroczy 5000 ppm.
    I nie truj doopy, ze jakość powietrza przy 1000 ppm ci nie pasuje bo to masz w mieszkaniu a zimą nawet wiecej.
  • monalisa2016 06.07.19, 01:04
    felusiak1 napisał:

> No popatrz ty się a na stacji kosmicznej alarm włącza sie kiedy CO2 przkroczy 5
    > 000 ppm.
    > I nie truj doopy, ze jakość powietrza przy 1000 ppm ci nie pasuje bo to masz w
    > mieszkaniu a zimą nawet wiecej.
    ......................
    A o biurach lepiej nie mowic poniewaz tam koncentracja CO2 jest najwieksza, skoro sie reklamuje wzrost CO2 powinno zabronic prace w biurze gdzie sie pracuje dla korzysci panstwa.smile

--
  • snajper55 06.07.19, 01:37
    monalisa2016 napisał(a):

> felusiak1 napisał:
    >
    > > No popatrz ty się a na stacji kosmicznej alarm włącza sie kiedy CO2 przkr
    > oczy 5
    > > 000 ppm.
    > > I nie truj doopy, ze jakość powietrza przy 1000 ppm ci nie pasuje bo to m
    > asz w
    > > mieszkaniu a zimą nawet wiecej.
    > ......................
    > A o biurach lepiej nie mowic poniewaz tam koncentracja CO2 jest najwieksza, sko
    > ro sie reklamuje wzrost CO2 powinno zabronic prace w biurze gdzie sie pracuje d
    > la korzysci panstwa.smile

Dzięki wentylacji poziom CO2 w pomieszczeniach utrzymywany jest na przyzwoitym poziomie. Oczywiście o ile wentylacja jest sprawna. Ja mam w domu co roku wentylację sprawdzaną.

S.
    --
  • snajper55 06.07.19, 01:51
    felusiak1 napisał:

> No popatrz ty się a na stacji kosmicznej alarm włącza sie kiedy CO2 przkroczy 5
    > 000 ppm.

Dasz linka, bo nigdzie nie widzę o tym informacji?

> I nie truj doopy, ze jakość powietrza przy 1000 ppm ci nie pasuje bo to masz w
    > mieszkaniu a zimą nawet wiecej.

Nie mam. Mam sprawną wentylację, mieszkanie wietrzę także zimą i mam poziom CO2 odpowiedni do tego za oknem. Ale faktycznie, niektórzy pewnie mają ze 3000 ppm CO2 co tłumaczy poziom ich postów. wink

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 02:49
    snajper55 w zasadzie nie chcialam tego pisac z wzgledow na cenzure ale ta cala polityka zlewicowanych partii w unii dazy pod plaszczykiem ocieplenia klimatu do zrownania poziomu krajow wysoko-uprzemyslowionych do poziomu wschodnich krajow unii czyli podcinania galezi na czym ona (unia) wlasnie siedzi i bazuje, a to dobrze sie nie skonczy. Taka jest prawda innej nie ma. Mam zrozumienie dla brexitu, mam zrozumienie do nowopowstalej partii w Wielkiej Bratanii zalozonej przez Nigel Farage ktora zdobyla najwiecej glosow w unijnych wyborach. smile Brytyjczycy nie gesi oni zrozumieli to najszybciej o co tu chodzi. smile Ludzie/spoleczenstwa budza sie z letargu przez to powszechna cenzura by zdlawic wolnosc mysli, wolnosc slowa. Wystarczy otworzyc oczy i zrozumiec o co tu chodzi. DOBRANOC, zycze Ci milej nocy, milo sie dyskutowalo z toba.smile
  • snajper55 06.07.19, 22:39
    monalisa2016 napisał(a):

> snajper55 w zasadzie nie chcialam tego pisac z wzgledow na cenzure ale ta cala
    > polityka zlewicowanych partii w unii dazy pod plaszczykiem ocieplenia klimatu
    > do zrownania poziomu krajow wysoko-uprzemyslowionych do poziomu wschodnich kraj
    > ow unii czyli podcinania galezi na czym ona (unia) wlasnie siedzi i bazuje, a t
    > o dobrze sie nie skonczy. Taka jest prawda innej nie ma. Mam zrozumienie dla br
    > exitu, mam zrozumienie do nowopowstalej partii w Wielkiej Bratanii zalozonej pr
    > zez Nigel Farage ktora zdobyla najwiecej glosow w unijnych wyborach. smile Brytyj
    > czycy nie gesi oni zrozumieli to najszybciej o co tu chodzi. smile Ludzie/spolecz
    > enstwa budza sie z letargu przez to powszechna cenzura by zdlawic wolnosc mysli
    > , wolnosc slowa. Wystarczy otworzyc oczy i zrozumiec o co tu chodzi. DOBRANOC,
    > zycze Ci milej nocy, milo sie dyskutowalo z toba.smile
    > ......................................
    > www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Wystarczy otworzyć oczy i obejrzeć dane o poziomie CO2 w atmosferze, aby zrozumieć o co tu chodzi.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 23:09
    Wystarczy otworzyc oczy i zrozumiec o co tu chodzi w polityce.smile Musze stwierdzic ze czesc polikiej inteligencji kapuje a reszta merda slepo za mediami. smile Europa budzi sie z letargu i to jest dobrze, lepiej pozno jak wcale. Amerykanie, Brytyjczycy byli pierwsi, my na starym kontynencie dopiero sie uczymy. smile

--
  • monalisa2016 06.07.19, 01:11
    snajper55 napisał:

> Nie, to nie temperatura jest problemem, tylko stężenie CO2.
    >
    Nie bardzo Snejper, CO2 idzie w parze z wzrostem temperatury jak nasileniem aktywnosci slonca, wzrasta temperatura za nia wzrasta stezenie CO2 w powietrzu, prawo fizykli i chemii gazy sie rozszerzaja pod wplywem temperatury (aktywnosci slonca) i ulatniaja sie do powietrza.

Przed paroma dniami wybuch vulkan Stromboli na wloskiej wyspie Stromboli i co nie ma krzyku o CO2? smile Dziwne?

--
  • snajper55 06.07.19, 01:35
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie bardzo Snejper, CO2 idzie w parze z wzrostem temperatury jak nasileniem akt
    > ywnosci slonca, wzrasta temperatura za nia wzrasta stezenie CO2 w powietrzu, pr
    > awo fizykli i chemii gazy sie rozszerzaja pod wplywem temperatury (aktywnosci s
    > lonca) i ulatniaja sie do powietrza.

Po pierwsze, to nie tak działa. Cykl aktywności Słońca w ogóle nie jest skojarzony z ciągłym wzrostem stężenia CO2.

Po drugie aktywność Słońce jest w tej chwili na minimalnym poziomie.

> Przed paroma dniami wybuch vulkan Stromboli na wloskiej wyspie Stromboli i co n
    > ie ma krzyku o CO2? smile Dziwne?

Nie, wcale nie dziwne. Wulkany wydzielają około 0,3 mld ton CO2 na rok. To około 1% ludzkich emisji, które przekraczają znacznie 30 mld ton na rok.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 02:13
    Nie Snajper, latem zawartosc CO2 w powietrzu jest wieksza pod wplywem rozszerzania sie gazu czyli uwalniania CO2 z wody, z ziemi, a to nie ma nic wspolnego z globalnym ociepleniem spowodowanym przez czlowieka. Podczas jesieni i zimy jest CO2 absorbowane jest przez wode aktywnosc slonca jak i CO2 jest mniejsza, (CO2 jest rozpuszczalne w wodzie) przez to mamy jesienne sztormy na morzach, oceanach.

Upsala nawet nie zauwazyla ze jest juz daleko po drugiej w nocy, koncze, chce przylozyc glowe do poduszki na nocny odpoczynek.

--
  • snajper55 06.07.19, 22:32
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie Snajper, latem zawartosc CO2 w powietrzu jest wieksza pod wplywem rozszerza
    > nia sie gazu czyli uwalniania CO2 z wody, z ziemi, a to nie ma nic wspolnego z
    > globalnym ociepleniem spowodowanym przez czlowieka. Podczas jesieni i zimy jest
    > CO2 absorbowane jest przez wode aktywnosc slonca jak i CO2 jest mniejsza, (CO2
    > jest rozpuszczalne w wodzie) przez to mamy jesienne sztormy na morzach, oceana
    > ch.

No i co z tego że jest taki cykl? Jaki to ma związek z szybko rosnącym poziomem CO2 w atmosferze?

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 23:11
    Grafiki prezentowane przez ciebie (te co wlasnie na tobie wymusilam, zalaczajac do ktoregos postu wideo z profesorem) pokazuja ze CO2 trzyma sie ciagle w tym samym zakresie. smile

--
  • felusiak1 06.07.19, 00:05
    I chwala Bogu, ze przekroczyl 400 ppm. Przy 170 ppm rośliny obumierają czyli nic nie rośnie a jak nie rośnie to nie ma co jeść. W kinowej sali albo w teatrze stezenie przekracza 4000 ppm a w twoim mieszkaniu jest grubo ponad 100 ppm zatem nie wciskaj kitu a agitacyjnej propagandy.
    PS. W szklarniach pompują CO2 do poziomu 1500 bo im szybciej rośnie.
  • monalisa2016 05.07.19, 18:23
    snajper55 napisał:

> No właśnie skład atmosfery nie jest taki sam.

Naturalnie jest ciagle taki sam skladajacy sie z CO2 > Sauerstoff/tlen, CH4 > Methan/metan, N2O >Distickstoffmonoxid/podtlenek azotu (nie jestem pewna polskiej nazwy), i reszta roznych gazow reprezentujaca sladowe procenty. Ilosc powyzszych gazow jest zalezna od pory roku, od naswietlenia slonecznego i od miejsca, wiec z tego powodu nie warto dyskutowac o procentowym skladzie w powietrzu.

> Zmieniliśmy go spalając paliwa kopalnie, przez co drastycznie zwiększyla sie zawartość CO2 w atmosferze.

Paliwa kopalniane nie maja wplywu na CO2. CO2 to wspolnota istnienia flory i fauny a w tym naszego zycia do tego przeciez sie zaliczamy jako zywe istoty. smile Na CO2 ma wplyw jak juz napisalam po raz drugi slonce, ziemia i woda. Moze przypomnijmy sobie prawa chemii, a wiec Photosynthese:
    6CO2 + 6H2O > C6H12O6 + 6O2 Co powstaje ano Glucose/glukoza (cukier) i molekularen Sauerstoff czyli w jezyku polskim tlen.

Bez CO2 nie byloby zycia na ziemi, nie byloby nas, Sneiper.
    W zime jest mniej CO2, wiadomo zasada kurczenia sie gazow pod wplywem temperatury jak i wchlaniania ich przez wode: oceany, morza, jeziora, rzeki, ..., latem gazy sie rozszerzaja i sa wydzielane pod wlywem promieni slonecznych z wody i ziemi. CO2 jest gazem rozpuszczalnym w wodzie, pijesz ten gaz codziennie w postaci gazowanych wod, lemoniad, itd. smile

Bedzie ciekawie jak nasi pseudoeksperci zaprowadza zapowiedziane ograniczenie CO2 do roku 2030 o 45% w stosunku do roku 2010 do czego zobowiazali sie politycznie, do roku 2050 ma byc 0% CO2. smile Ciekawwe czym wyzywia ludnosc swiata?

Jakie są inne gazy cieplarniane - odsyłam do wujka Google.
    >
    > S.

Sneiper na milosc Boska nie odsylaj mnie do wujka Google albo do wiki na ten temat mam moje osobiste zdanie o ktorym tu pisac nie bede. Sa inne przegladarki z ktorych mozna korzystac, wiec? smile Google to juz ostatecznosc jak w innych nie umie cos znalezc.smile

Na inny post odpowiem ci pozniej ten napisalam szybko i w skrocie by troche odetchnac od jazdy w zatorze drogowym.
    --
  • monalisa2016 05.07.19, 18:26
    Sorry blad odkrylam nie wiem jak powstal

Naturalnie jest ciagle taki sam skladajacy sie z CO2 > Sauerstoff/tlen sad

CO2 to nie Sauerstoff/tlen tylko Kohlenstoffdioxid/dwutlenek wegla smile

--
  • snajper55 05.07.19, 20:55
    monalisa2016 napisał(a):

> Naturalnie jest ciagle taki sam

Nie jest taki sam, ponieważ różne są proporcje gazów.

> Paliwa kopalniane nie maja wplywu na CO2.

Paliwa kopalne zwiększają zawartość CO2 w atmosferze. Nie znikają, nie ulatują w kosmos, zostają w atmosferze.

> Moze przy pomnijmy sobie prawa chemii, a wiec Photosynthese:
    > 6CO2 + 6H2O > C6H12O6 + 6O2 Co powstaje ano Glucose/glukoza (cukier) i mole
    > kularen Sauerstoff czyli w jezyku polskim tlen.

Rośliny "zagospodarowują" cały czas podobną ilość CO2. Dodatkowa ilość CO2 powstająca przy spalaniu paliw w niewielkim stopniu jest w ten sposób zużywana.

> Bez CO2 nie byloby zycia na ziemi, nie byloby nas, Sneiper.

Przy zbyt dużym stężeniu CO2 w atmosferze życie na ziemi na pewno będzie, ale nas już nie będzie.

> W zime jest mniej CO2, wiadomo zasada kurczenia sie gazow pod wplywem temperatu
    > ry jak i wchlaniania ich przez wode: oceany, morza, jeziora, rzeki, ..., latem
    > gazy sie rozszerzaja i sa wydzielane pod wlywem promieni slonecznych z wody i z
    > iemi. CO2 jest gazem rozpuszczalnym w wodzie, pijesz ten gaz codziennie w posta
    > ci gazowanych wod, lemoniad, itd. smile

Piszesz o rzeczach powszechnie znanych. Tu masz obrazek pokazujący cykl obiegu CO2 w przyrodzie. Z ilościami absorbowanego/wydzielanego CO2:

https://files.clickweb.home.pl/dd/d1/ddd1d426-e0be-4ee9-b97b-b5811c42c3ad.JPG

A my, spalając paliwa, dokładamy do tego cyklu dodatkowe ilości CO2, które zostają w atmosferze, zwiększając tam stężenie CO2.

> Bedzie ciekawie jak nasi pseudoeksperci zaprowadza zapowiedziane ograniczenie C
    > O2 do roku 2030 o 45% w stosunku do roku 2010 do czego zobowiazali sie politycz
    > nie, do roku 2050 ma byc 0% CO2. smile Ciekawwe czym wyzywia ludnosc swiata?

Nikt nie zapowiada ograniczania CO2 do 2030 roku o 45%. Zapowiadane jest ograniczenie naszej emisji CO2 o 45%. Dzięki odchodzeniu od spalania paliw kopalnych. Dlaczego miałoby to spowodować jakieś problemy z wyżywieniem ludności???

> Jakie są inne gazy cieplarniane - odsyłam do wujka Google.
    >
    > Sneiper na milosc Boska nie odsylaj mnie do wujka Google albo do wiki na ten te
    > mat mam moje osobiste zdanie o ktorym tu pisac nie bede. Sa inne przegladarki z
    > ktorych mozna korzystac, wiec? smile Google to juz ostatecznosc jak w innych nie
    > umie cos znalezc.smile

Google nie jest przeglądarką tylko wyszukiwarką. Ostateczność??? Niby dlaczego?

S.
    --
  • felusiak1 06.07.19, 10:25
    Bo rolnictwo jest zmechanizowane i potrzebuje ropę. A jesli wprowaadzi sie elektryczne maszyny to trzeba wiecej elektrowni. I ani wiatraki ani panele sloneczne nie są w stanie wyprodukowac tyle energii. Wrócimy do koni?
    Nie bedzie zadnego ograniczenia emisji CO2. Fizycznie nie jest to możliwe. Cywilizacja wymaga ogromnej ilości energii.
  • monalisa2016 06.07.19, 11:48
    Od dlugiego czasu pisze, ze jak tak dalej pojdzie zaprzegi konne wyjada na ulice, w wielkich aglomeracjach trzeba bedzie budowac wychodki na wypadek braku energii elektrycznej. smile Tydzien czasu bez slonca i wiatru katastrofa zaprogramowana dzisiejsza propaganda. Pare dni temu w Holandii zbraklo przez pare godzin energii elektrycznej, katastrofa, nic nie dzialalo. Polcjanci musieli wyjsc na ulice i nasluchiwac czy gdzies ktos nie wzywa pomocy. Wiec jak to jest z dzisiejsza nowa religia ocieplenia klimatu? Skrocony ale skondensowany wyklad norwesko-amerykanskiego fizyka Ivar Giaever (laureat nagrody Nobla), niestety w jezyku niemieckim, j. angielski w tle.

www.youtube.com/watch?v=24m958v0HNA

CO2 nie ma zadnego zwiazku z religia ocieplenia klimatu poniewaz tego ocieplenia nie ma, a CO2 bylo i bedzie pokarmem dla flory i fauny potrzebnej nam do istnienia.

--
  • snajper55 06.07.19, 23:22
    monalisa2016 napisał(a):

> Od dlugiego czasu pisze, ze jak tak dalej pojdzie zaprzegi konne wyjada na ulic
    > e, w wielkich aglomeracjach trzeba bedzie budowac wychodki na wypadek braku ene
    > rgii elektrycznej. smile

Brak energii elektrycznej to powrót do epoki kamienia łupanego. A nawet jeszcze większa cofka, bo kto dziś potrafi łupać kamienie, aby uzyskać funkcjonalne narzędzia?

> CO2 nie ma zadnego zwiazku z religia ocieplenia klimatu poniewaz tego ociepleni
    > a nie ma, a CO2 bylo i bedzie pokarmem dla flory i fauny potrzebnej nam do istn
    > ienia.

CO2 nie ma nic wspólnego z żadną religią. Natomiast ma dużo wspólnego z ocieplaniem się klimatu. Poza tym samo wysokie stężenie CO2 w atmosferze jest zabójcze dla ludzi, zwierząt i roślin. Dzisiejsza przyroda nie jest przygotowana na bardzo wysokie stężenia CO2 w atmosferze.

"Wielokrotne doświadczenia z roślinami uprawnymi: pszenicą i rzodkiewnikiem, wykazały coś całkiem odwrotnego. Do pewnego momentu owszem, wyższy poziom dwutlenku węgla sprzyja fotosyntezie, jak to się przyjęło uważać. Jednak już wzrost powyżej 50% w stosunku do poziomu obecnego zaczyna wywierać odwrotny skutek: rośliny wytwarzają mniej białek i rosną gorzej."

kopalniawiedzy.pl/dwutlenek-wegla-efekt-cieplarniany-fotooddychanie-przyswajanie-azotu-pszenica-rzodkiewnik-UC-Davis,10408
    S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 00:05
    Snajper, CO2 to nowoczesna religia dla naiwnych, dla prostackiego narodu ktory nie ma czasu na zainteresowanie sie tematem albo go nie rozumie, takich sie wykorzystuje by wyciagnac z nich jak najwiecej euro z kieszeni. Biedacy biegaja jak w kieracie by powiazac koniec z koncem, zalacza telewizornie by wysluchac wiadomosci a potem szybko do lozka poniewaz nastepny kierat ich czeka > sprytne zajecie przez polityke popolstwa by potem slepo poszli do urny i wybierali ciagle tych samych z braku doglebnej orientacji. Zapytaj sie na Zachodzie starszych czy mlodych kto jest ich prezydentem, dlugo sie zastanawiaja a na koniec dadza ci odpowiedz mimo tego niewlasciwa. smile Jaki wniosek, europejski Zachod ma sie jeszcze dobrze ale jak im przyciagna pasa (a wszystko idzie w tym kierunku) ciekawe co bedzie? smile

--
  • snajper55 07.07.19, 00:44
    monalisa2016 napisał(a):

> Snajper, CO2 to nowoczesna religia dla naiwnych, dla prostackiego narodu ktory
    > nie ma czasu na zainteresowanie sie tematem albo go nie rozumie, takich sie wyk
    > orzystuje by wyciagnac z nich jak najwiecej euro z kieszeni. Biedacy biegaja ja
    > k w kieracie by powiazac koniec z koncem, zalacza telewizornie by wysluchac wia
    > domosci a potem szybko do lozka poniewaz nastepny kierat ich czeka > sprytn
    > e zajecie przez polityke popolstwa by potem slepo poszli do urny i wybierali ci
    > agle tych samych z braku doglebnej orientacji. Zapytaj sie na Zachodzie starszy
    > ch czy mlodych kto jest ich prezydentem, dlugo sie zastanawiaja a na koniec dad
    > za ci odpowiedz mimo tego niewlasciwa. smile Jaki wniosek, europejski Zachod ma s
    > ie jeszcze dobrze ale jak im przyciagna pasa (a wszystko idzie w tym kierunku)
    > ciekawe co bedzie? smile

Nie. CO2 to gaz, którego stężenie w atmosferze bardzo szybko rośnie i osiągnęło poziom, z jakim nie mieliśmy nigdy do czynienia. Osiągnęło ponad 400 ppm i dalej szybko rośnie. Człowiek ani zwierzęta zginą, jeśli to stężenie CO2 osiągnie zabójczy dla nas poziom. Abo wcześniej, z powodu zmian klimatu. Takie są FAKTY.

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:19
    Bawisz i rozsmieszasz mnie coraz bardziej. smile

--
  • snajper55 06.07.19, 23:11
    felusiak1 napisał:

> Bo rolnictwo jest zmechanizowane i potrzebuje ropę. A jesli wprowaadzi sie elek
    > tryczne maszyny to trzeba wiecej elektrowni. I ani wiatraki ani panele sloneczn
    > e nie są w stanie wyprodukowac tyle energii. Wrócimy do koni?
    > Nie bedzie zadnego ograniczenia emisji CO2. Fizycznie nie jest to możliwe. Cywi
    > lizacja wymaga ogromnej ilości energii.

Ja też tak uważam. Nie będzie istotnego ograniczenia emisji CO2 i gatunek ludzi zniknie z tej planety razem z większością innych gatunków zwierząt. Trwa szóste wielkie wymieranie i my się na nie załapiemy. Może jeszcze nie nasze dzieci, ale wnuki mają to jak w banku. Jeśli nic się nie zmieni.

S.
    --
  • monalisa2016 06.07.19, 23:13
    Gatunek normalnych z zdrowym rozsadkiem ludzi nie zniknie, zmieni sie system wraz z stara garda politykow. smile

--
  • snajper55 06.07.19, 23:29
    monalisa2016 napisał(a):

> Gatunek normalnych z zdrowym rozsadkiem ludzi nie zniknie, zmieni sie system wr
    > az z stara garda politykow. smile

Jaki system się zmieni? Energetyczny? Na taki bez emisji CO2? Nie wierzę. System energetyczny się nie zmieni i człowiek podzieli los dinozaurów.

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 00:12
    Snajper sadzilam ze jestes w swiecie zorientowanym, dlaczego pociagasz mnie za nos? Mam za ciebie myslec i sledzic co dzieje sie za wialka woda a co propaguja na starym kontynencie? smile Jestem w tej sprawie, tak sadze w odpowiednim stopniu zorientowana by wyciagac wlasne wnioski z najciekawszych czasow przemian w swiecie. Czytam bardzo duzo odpowiednich mediow zza oceanu ale tez z wschodu takze, konfrontacja interpretacji z jednej i drugiej strony rozszerza horyzonty. smile

Za bledy skoro gdzies je znajdziesz przepraszam, polskich szkol nie konczylam jestem j. polskiego samoukiem.

--
  • snajper55 07.07.19, 00:48
    monalisa2016 napisał(a):

> Snajper sadzilam ze jestes w swiecie zorientowanym, dlaczego pociagasz mnie za
    > nos? Mam za ciebie myslec i sledzic co dzieje sie za wialka woda a co propaguja
    > na starym kontynencie? smile Jestem w tej sprawie, tak sadze w odpowiednim stopn
    > iu zorientowana by wyciagac wlasne wnioski z najciekawszych czasow przemian w s
    > wiecie. Czytam bardzo duzo odpowiednich mediow zza oceanu ale tez z wschodu tak
    > ze, konfrontacja interpretacji z jednej i drugiej strony rozszerza horyzonty. :
    > -)

Nie ma żadnego ośrodka naukowego, który by dziś kwestionował globalne ocieplenie, to że jego powodem jest dramatycznie wysoki i cały czas rosnący poziom CO2 oraz to, że to człowiek spowodował ten wzrost spalając paliwa kopalne.

> Za bledy skoro gdzies je znajdziesz przepraszam, polskich szkol nie konczylam j
    > estem j. polskiego samoukiem.

Nie ma sprawy. Na forach piszą czasem ludzie nie mający od lat kontaktu z językiem polskim i to, że robią błędy jest dla mnie całkowicie zrozumiałe. Czasem aż się dziwię, że po tylu latach tak nieźle potrafią pisać po polsku. Czasem Polacy gorzej piszą. smile

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:03
    Snajper jak ju pionier/zalozyciel Greenpeace Patrick Moore dystansuje sie od obecnej polityki swietej Grety to juz cos znaczy. smile On twierdzi ze komputerowe hypotezy nie maja pokrycia w praktyce globalnego ocieplenia i ze globalne ocieplenie nie jest spowodowane przez czlowieka, to sa hypotezy koncertu zyczen paranoicznych politykow a nie rzeczywistosci. On twierdz ze wzrost CO2 na swiecie nie ma zadnego potwierdzenia w kopalnianych srodkow energetycznych i jest najwiekszym absurdem.
    Twierdz ze wykorzystanie zmiany klimatu czyli ocieplenia staly sie najwieksza sila poltyczna wywolania w spolecznosci strach i poczucie winy a taki narod prowadzi sie zrecznie na szafot (o tym szafocie to juz moj osobisty z obserwacji wniosek). Twierdz tez ze religia zmiany klimatu sluzy pewnym elitom (elity dla mnie to cos pozytywnego z ktorych mozna brac przyklad ale nie w tym znaczeniu) by powiekszac ich dochody > vide certyfikaty CO2 ktorych ceny ida konstant do gory. A wiemy ze na handlu niczym zarabia miedzy innymi, powtarzam MIEDZY INNYMI dosc dobrze Polska. Patrick Moore podkresla ze dowiaduje sie z politycznych powodow CO2 (wywolanie strchu przez Greta) jest toksyczne ale w tym stezeniu jakim znajduje sie od tysiaca lat w powietrzu jest pokarmem dla flory i fauny czyli miedzy innymi do produkcji zywnosci jak i tlenu (synteza). Wiec kolego Snajper przedstawilam ci dosc sporo dowodow ze swiat poza wiadoma polityka wyglada innaczej jak nam orwellowska polityka chca z wszelaka sila wlozyc do glowy. smile

--
  • snajper55 07.07.19, 01:13
    monalisa2016 napisał(a):

> Snajper jak ju pionier/zalozyciel Greenpeace Patrick Moore dystansuje sie od ob
    > ecnej polityki swietej Grety to juz cos znaczy. smile On twierdzi ze komputerowe
    > hypotezy nie maja pokrycia w praktyce globalnego ocieplenia i ze globalne ociep
    > lenie nie jest spowodowane przez czlowieka, to sa hypotezy koncertu zyczen para
    > noicznych politykow a nie rzeczywistosci. On twierdz ze wzrost CO2 na swiecie n
    > ie ma zadnego potwierdzenia w kopalnianych srodkow energetycznych i jest najwie
    > kszym absurdem.
    > Twierdz ze wykorzystanie zmiany klimatu czyli ocieplenia staly sie najwieksza s
    > ila poltyczna wywolania w spolecznosci strach i poczucie winy a taki narod prow
    > adzi sie zrecznie na szafot (o tym szafocie to juz moj osobisty z obserwacji wn
    > iosek). Twierdz tez ze religia zmiany klimatu sluzy pewnym elitom (elity dla m
    > nie to cos pozytywnego z ktorych mozna brac przyklad ale nie w tym znaczeniu) b
    > y powiekszac ich dochody > vide certyfikaty CO2 ktorych ceny ida konstant d
    > o gory. A wiemy ze na handlu niczym zarabia miedzy innymi, powtarzam MIEDZY INN
    > YMI dosc dobrze Polska. Patrick Moore podkresla ze dowiaduje sie z politycznych
    > powodow CO2 (wywolanie strchu przez Greta) jest toksyczne ale w tym stezeniu
    > jakim znajduje sie od tysiaca lat w powietrzu jest pokarmem dla flory i fauny c
    > zyli miedzy innymi do produkcji zywnosci jak i tlenu (synteza). Wiec kolego Sna
    > jper przedstawilam ci dosc sporo dowodow ze swiat poza wiadoma polityka wyglada
    > innaczej jak nam orwellowska polityka chca z wszelaka sila wlozyc do glowy. :-
    > )
    >

No sorry, ale opinia pewnego pana nie jest dla mnie żadnym dowodem. Opinia to nie dowód. Dowód to konkretne dane, liczby, które pokazują

- wzrost poziomu naszej emisji CO2 do atmosfery
    - analogiczny wzrost poziomu CO2 w atmosferze
    - wzrost temperatury

To nie są żadne komputerowe hipotezy, to są fakty. Wyniki pomiarów. Z którymi faktami się nie zgadzasz?

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:24
    Tak to sa niby fakty w owych czasch nie istnialy dokladne zapiski temperatur a co mowic o komputerach ale teraz w dobie komputerow, urzadzen pomiarowych chce sie nam tworzyc swiat grozy i strachu tak jak zapowiedziala nam swieta Greta " in Angst versetzen" czyli po polsku w stan przerazenia (strachu). smile

--
  • snajper55 07.07.19, 01:31
    monalisa2016 napisał(a):

> Tak to sa niby fakty w owych czasch nie istnialy dokladne zapiski temperatur a
    > co mowic o komputerach ale teraz w dobie komputerow, urzadzen pomiarowych chce
    > sie nam tworzyc swiat grozy i strachu tak jak zapowiedziala nam swieta Greta "
    > in Angst versetzen" czyli po polsku w stan przerazenia (strachu). smile

Dane o poziomie CO2 i inne dane określa się na podstawie badań rdzeni lodowych.

S.
    --
  • snajper55 07.07.19, 01:21
    Znalazłem artykuł o poglądach Moore'a. Otóż Moore twierdzi, że:

- poziom CO2 w atmosferze rośnie
    - to człowiek spowodował jego wzrost spalając paliwa kopalne

Moore nie widzi niebezpieczeństwa w rosnącym poziomie CO2. Czyżby uważał, że ten wzrost się zatrzyma? Dlaczego miałby się zatrzymać? A może uważa, że człowiek przetrzyma każdy poziom CO2? Medycyna temu przeczy.

Moore neguje istnienie globalnego ocieplenia, w które uwierzyli nawet uczestnicy tego forum, też wcześniej negujący globalne ocieplenie.

nczas.com/2019/03/09/globalne-ocieplenie-to-najwiekszy-przekret-w-historii-patrick-moore-zalozyciel-greenpeace-demaskuje-ekologow-i-ich-strategie-wykorzystywania-dzieci/

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 01:34
    Niestety nie w j. polskim, szkoda.
    www.youtube.com/watch?v=mWv1tOoczLY

Demaskuje Fridays For Future czyli wykorzystywanie dzieci dla ich politycznych ideologii a to mi cos przypomina z dawnych chinskich czasow kulturalnej rewolucji. Rewolucji produkcji stali w kazdym podworku dla stworzenia wielkiego chinskiego mocarstwa stali i jednakowej w ideologii, uborze jak i kultury. smile Mao Zedong pozdrawia smile niestety musze tu tez niezadowolonego wrecz bardzo smutnego smailka z powodu ofiar postawic sad

--
  • snajper55 07.07.19, 02:02
    monalisa2016 napisał(a):

> Niestety nie w j. polskim, szkoda.
    > www.youtube.com/watch?v=mWv1tOoczLY
    >
    > Demaskuje Fridays For Future czyli wykorzystywanie dzieci dla ich politycznych
    > ideologii a to mi cos przypomina z dawnych chinskich czasow kulturalnej rewoluc
    > ji. Rewolucji produkcji stali w kazdym podworku dla stworzenia wielkiego chinsk
    > iego mocarstwa stali i jednakowej w ideologii, uborze jak i kultury. smile Mao Z
    > edong pozdrawia smile niestety musze tu tez niezadowolonego wrecz bardzo smutnego
    > smailka z powodu ofiar postawic sad

A niech sobie demaskuje kogo chce. Przecież to nie zmienia faktów dotyczących globalnego ocieplenia ani wzrostu poziomu CO2. Wzrostu, którego istnienie potwierdza.

S.
    --
  • snajper55 05.07.19, 01:21
    dachs napisał:

> Pojęcie "globalne ocieplenie" od chwili gdy zaczęło robić medialna karierę, ni
    > e było traktowane jako opis konkrektnego stanu w jakim znajduje sie Ziemia, ale
    > jako hasło polityczne wiążące ten stan z działalnością człowieka (niszczyciel
    > ską, rzecz jasna).

Dałem ci przykłady wypowiedzi negujących istnienie globalnego ocieplenia, samego zjawiska. Nie są to wypowiedzi na temat przyczyn globalnego ocieplenia. Nie mówimy o naukowo stwierdzonych przyczynach globalnego ocieplenia, które są nawet dziś przez niektórych odrzucane. Dałem przykłady wypowiedzi negujących samo zjawisko globalnego ocieplenia. Ciekawe, że o drugim cytacie konsekwentnie milczysz.

S.
    --
  • wkkr 05.07.19, 09:16
    Globalne ocieplenie to stan klimatu udokumentowany pomiarami.
    Przyczyny to sfera hipotez.
    Nigdy nie spotkałem się z traktowanie tego pojęcia jak jakiego hasła politycznego.
    Globalne ocieplenie to nie jest żadna ideologia, to nie jest dźenderyzm!
    Kto twierdzi inaczej należy do klubu płaskoziemcow, antyszczepionkowców itd....

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • kalllka 05.07.19, 09:41
    Ale przyznaj, wkretku, ze to polskie g.o. to średnie tłumaczenie. Gdzie w zagranicznej prasie, a nawet w Minnesocie-znajdziesz global warning?
    Paluszki maja nieuprawniony dostep i chore fantazje, ale to wszystko co maja. Zreszta,
    idzie lipcowy weekend, pierwsze ogory zakiszone, to i zobaczymy przez kogo pobudzony podal swoje leki i w kogo celował.
  • wkkr 05.07.19, 09:08
    dachs napisał:

> benek231 napisał:
    >
    >
    > > Ciekawe jak czuje sie teraz taki Kretynluka, ktory na glowie tu stawal by
    > nie d
    > > ac pozyc komukolwiek kto argumentowal na rzecz ocieplania sie klimatu.
    >
    ============
    Oczywiście, to jest podejście racjonalne. Sam uważam, że nie jesteśmy w stanie określić w jakim stopniu za ocieplenie odpowiada człowiek a w jakim natura.
    Ale nie ma to znaczenia w świetle ostatnich doniesień.
    Otóż po raz pierwszy w Polsce odnotowano obecność komarów tygrysich - roznosiciele tropikalnego plugastwa wszelkiego rodzaju.
    Dlatego, moim zdaniem, należy zakończyć jałowe dyskusje i zacząć działać na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia nawet jeśli lewacy przeceniają nasz wpływ na to zjawisko.
    Lepiej zrobić cokolwiek w tym kierunku, choćby to maiło być nieskuteczne, niż z powodów ideowych problem ignorować.
    PS
    Komary to pestka w porównaniu z miliardem uchodźców klimatycznych za Afryki jacy mogą zapukać do naszych bram za 10-20 lat.

--
  • man_sapiens 07.07.19, 19:34

Przecież wiadomo, że przyczyną ocieplenia klimatu są szczepionki i gluten a nie jakieś tam antropogeniczne emisje, nie ma się o co spierać.
    Meteorolodzy dziwią się tylko, że ocieplenie zachodzi w ostatnich latach tak szybko i tak bardzo przyśpiesza. Dotychczasowe modele prawdopodobnie nie doceniały tempa wzrostu obok CO2 także ilości pary wodnej w atmosferze.
    --
    Wstyd mi, że łgarz jest premierem Polski Cimoszewicz
  • snajper55 08.07.19, 02:46
    man_sapiens napisał:

> > klimatu, a różnice polegały na szacowaniu powodu tego zjawiska.
    >
    > Przecież wiadomo, że przyczyną ocieplenia klimatu są szczepionki i gluten a nie
    > jakieś tam antropogeniczne emisje, nie ma się o co spierać.
    > Meteorolodzy dziwią się tylko, że ocieplenie zachodzi w ostatnich latach tak sz
    > ybko i tak bardzo przyśpiesza. Dotychczasowe modele prawdopodobnie nie doceniał
    > y tempa wzrostu obok CO2 także ilości pary wodnej w atmosferze.

Ja sądzę, że globalne ocieplenie to efekt ofensywy zła, tych wszystkich pedałów i ministrantów donoszących na księży. Kiedyś nie było tej rozpusty i żadne CO2 się nie gromadziło.

S.
    --
  • man_sapiens 08.07.19, 09:51
    > Kiedyś nie było tej rozpusty

Masz na myśli rozpustę donosów na księży, jak rozumiem.

--
    PiS nie rozwiązuje problemów. PiS je zwalcza. Ewa Siedlecka
  • snajper55 08.07.19, 11:32
    man_sapiens napisał:

> > Kiedyś nie było tej rozpusty
    >
    > Masz na myśli rozpustę donosów na księży, jak rozumiem.

No tak. Przecież to jest obraza boska i dobry bóg postanowił zrobić z Ziemią to samo co z Sodomą i Gomorą, tylko nie za pomocą wody, a CO2 i zmian klimatu. I jak nas wydusi i usmaży, to zrobi sobie nowe zwierzątko. Jakiegoś pajęczaka na obraz i podobieństwo swoje.

S.
    --
  • xiazeluka 04.07.19, 00:19
    "juz wiadomo, ze ma byc tylko gorecej"

Nooo, mamy w Polsce - w lipcu - temperatury 15-22 stopnie. W nocy mają spaść do 5-11. Liczono rekordy czerwca w górę, ciekawe czy równie donośnie będą liczone temperatury lipca.

Tak więc niczego nie wiadomo, Kretynie52. Jeśli będzie cieplej, to bardzo dobrze, laski będą chodzić w miniówach cały rok. Ciebie to nie obchodzi, wolisz owłosione łydki swojego Murzyna, ale Mła będzie z gorąca zadowolony.

--
  • wkkr 05.07.19, 09:10
    gościu nie masz pojęcia o czym piszesz. Mam nadzieje że będziesz pierwsza w Polsce ofiarą dengi roznoszonej przez komary tygrysie.

--
  • xiazeluka 05.07.19, 12:43
    Towarzyszu, Wy się habilitowaliście z durnoty, więc macie nawet specyficzne kompetencje do oceniania innych. Innych, ale tylko jeszcze głupszych od Was. Czyli Mła nie możecie recenzować.

--
  • wkkr 05.07.19, 12:53
    Przestań się puszyć bo robisz z siebie durnia.

--
  • xiazeluka 05.07.19, 13:50
    Towarzyszu, poproście jakiegoś dorosłego, by Wam przeczytał poprzedni wpis Mła.

--
  • wkkr 08.07.19, 07:00
    xiazeluka napisała:

> Towarzyszu, poproście jakiegoś dorosłego, by Wam przeczytał poprzedni wpis Mła.
    ======================
    Odejdź błaźnie to skąd przypełzłeś.

--
  • xiazeluka 08.07.19, 12:42
    Towarzyszu, mówią na mieście, że z powodu Waszego wyrazu twarzy nawet Wasze lustro nie chce Was odbijać swoją czystą kryształową doskonałością.

--
  • boomerang 04.07.19, 11:25
    a w Australii zimno jak cholera, w nocy temperatury poniżej zera (80km od Sydney)
  • monalisa2016 04.07.19, 23:01
    Benio231 gdzie sie ocepla? Lato jest latem i na to wplywu nie mamy! Pamietam w mojej szerokosci geograficznej lato (dawno temu, wtedy byly zapowiadane lodowce i umieranie lasu) gdzie szyny tramwajowe sie wygiely z naswietlenia slonca i temperatury, nie moglam dojechac wtedy trampem z szkoly do domu. Pamietam tez zimy gdzie w mojej szerokosci geograficznej bylo niespotykane -28°C i gdzie trzeba bylo zakladac lancuchy na kola by wyjechac z parkingu i dojechac z pracy do domu, byla wtedy zima prawdziwa z obfitym sniegiem, wtedy na pobliskiej mi autostradzie musieli ludzie nocowac w autach poniewaz dalsza jazda byla niemozliwa. Pamietam tez sluzbowa jazde do Czech kiedy od Pragi zaczelo tak sypac sniegiem ze czlowiek nie widzial sladow/kolein auta jadacego przed mna, a drogowskazy byly tak zasypane sniegiem ze czlek nie wiedzial gdzie jest, gdyby nie nawigacja chyba bym musiala nocowac zamiast w hotelu na jakims parkingu. Skoro przygrzeje jest prawdziwym latem, przeciez to nalezy do lata, skoro przymrozi i posypie sniegiem to prawdziwa zima mim ze w mojej szerokosci geograficznej mamy jak zwykle malo sniegu ale bardzo cieple lato.smile

--
  • man_sapiens 07.07.19, 19:44
    > Benio231 gdzie sie ocepla?

Na planecie Ziemi. Rośnie temperatura uśredniona po całej powierzchni Ziemi, a nie koniecznie ta w Parzęczewie, Nicei czy Irkucku.

To co widać gołym okiem (albo raczej gołym brzuchem) to wzrost ilości i natężenia gwałtownych zjawisk atmosferycznych w Europie, np. fal upałów czy silnego wiatru. Ze wzrostem temperatury wzrasta energia zawarta w atmosferze i to może być przyczyną, ale za wcześnie żeby to uznać za trwałe zjawisko. Zanika te Golfstrom i maleje jego wpływ na klimat Europy - to oznacza, że Europa będzie stepowieć.

--
    Państwo peerelowskie wstydziło się tego, co robiło.[...] A w rządzie PiS - zero wstydu Karol Modzelewski
  • qwardian 05.07.19, 07:04

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24965200,mroz-w-lipcu-w-jakuszycach-temperatura-spadla-do-1-5-stopni.html
    Mróz w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby
    Ostatnie dni przyniosły ochłodzenie, ale nikt pewnie nie spodziewał się, że w niektórych miejscach w Polsce może być aż tak zimno. Okazuje się, że nawet w lipcu może pojawić się przymrozek. Jak donoszą synoptycy z Meteomodel, w nocy ze środy na czwartek temperatura w Jakuszycach (woj. dolnośląskie) niedaleko Szklarskiej Poręby spadła aż do -1.3 st. C.

--
  • kalllka 05.07.19, 09:12
    powiadasz, ze na nas kolej? Ja bym tam gazecie nie wierzyła. Podaja mrzonki zamiast newsow.,
  • qwardian 05.07.19, 09:23
    Jakby co, polarnych niedźwiedzi za oknem nie widzę, ale na kąpiel w jeziorze za zimno. 16 stopni i lekki deszczyk. Winko się chłodzi na stole..

--
  • kalllka 05.07.19, 09:46
    Ahh ja przez okno, polarnych tez nie widzę..
    ale safari na lwyby i grzyby już przygotowane.
    Kawa cherbata jogurt.. kontynentalne śniadanie bez skumbrii i camamberow bo nieświeże.
  • qwardian 05.07.19, 12:43
    Na te wiatry z Sahary zawsze można jakiś mur pociągnąć, zaradzić temu i owemu, przyholować wyspy z nad Morza Egejskiego, zapytać pingwiny, co o tym wszystkim myślą, albo krokodyle...

--
  • snajper55 05.07.19, 08:34
    "We wtorek w stolicy kraju Delhi zanotowano najwyższą w historii temperaturę 48 stopni Celsjusza, podczas gdy w Churu w stanie Radźasthan na północnym zachodzie Indii termometry wskazywały 51 stopni C. W wielu miastach temperatura przekracza 45 stopni."

www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Indie-temperatura-dochodzi-do-51-stopni-z-powodu-upalow-zmarlo-36-osob,195523,10.html
    Migracja uchodźców, z którą się zmagaliśmy (zmagamy?) to pikuś w porównaniu z tym, co nas czeka, gdy ruszy fala ludzi poszukujacych jedzenia, wody i niższej temperatury. Bo ludzie nie będę spokojnie umierać gdy temperatura będzie dalej rosnać, gdy skonczy sie żywność i woda. Co za różnica, że ci niewierzący w globalne ocieplenie będą umierać dalej bredząc o naturalnych cyklach?

S.
    --
  • xiazeluka 05.07.19, 08:44
    Churu to obszar pustynny. I wygląda na to, że globalne ocieplenie wywołane przez amerykańskich imperialistów tam ustąpiło, jako że w tej chwili jest tam 35 stopni i w ciągu najbliższego tygodnia temperatura nie przekroczy 39 stopni. Co zdaje się nie odbiegać od średniej lipca.

--
  • snajper55 05.07.19, 11:57
    xiazeluka napisała:

> Churu to obszar pustynny. I wygląda na to, że globalne ocieplenie wywołane prze
    > z amerykańskich imperialistów tam ustąpiło, jako że w tej chwili jest tam 35 st
    > opni i w ciągu najbliższego tygodnia temperatura nie przekroczy 39 stopni. Co z
    > daje się nie odbiegać od średniej lipca.

Oczywiście. O rekordowych temperaturach pisze się wtedy, gdy temperatura nie odbiega od średniej.

S.
    --
  • xiazeluka 05.07.19, 12:45
    O rekordach pisze się wówczas, gdy poprzednie zostają pobite, a nie kiedy temperatura odbiega od średniej. Temperatura może być idealnie średnia w ujęciu miesięcznym i jednocześnie w tym samym miesiącu mogą paść rekordy.

--
  • qwardian 05.07.19, 08:55

Untermenschen czują się najlepiej w takim klimacie, który pozwala przetrwać pod liściem w dzień, pod kocem w nocy, za miskę ryżu. Po to się zbroimy, żeby odeprzeć każdą inwazję..

--
  • felusiak1 05.07.19, 09:12
    Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    Zatem ci ludzie są przyzwyzajeni do wysokich temperatur.
    Ponadto przy niskiej wilgotności to są temperatury do zniesienia.
    Mam to w sierpniu niemal codziennie.
    Dopiero wysoka wilgotność czyni upal nieznośnym.
  • snajper55 05.07.19, 12:10
    felusiak1 napisał:

> Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    > Zatem ci ludzie są przyzwyzajeni do wysokich temperatur.
    > Ponadto przy niskiej wilgotności to są temperatury do zniesienia.
    > Mam to w sierpniu niemal codziennie.
    > Dopiero wysoka wilgotność czyni upal nieznośnym.

Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 34,1.

pl.climate-data.org/azja/indie/delhi/delhi-967662/?amp=true
    S.
    --
  • xiazeluka 05.07.19, 12:48
    No, niekoniecznie:

www.meteoblue.com/pl/pogoda/historyclimate/climatemodelled/new-delhi_indie_1261481

W czerwcu 24 dni mają temperaturę przekraczającą 40 stopni.

--
  • snajper55 05.07.19, 13:06
    xiazeluka napisała:

> No, niekoniecznie:
    >
    > www.meteoblue.com/pl/pogoda/historyclimate/climatemodelled/new-delhi_indie_1261481
    >
    > W czerwcu 24 dni mają temperaturę przekraczającą 40 stopni.

Pisałem o Delhi a nie o New Delhi. Pisałem o średniej temperaturze czerwca a nie o liczbie dni z taka czy inna temperaturą. Gdy nie masz nic do powiedzenia na temat tego co napisałem, podczepiaj się z łaski swojej pod wpisy które będą bardziej pasowały do tego, co koniecznie chcesz powiedzieć.

S.
    --
  • xiazeluka 05.07.19, 13:53
    Gdzie leży Delhi, a gdzie Nowe Delhi, ofermo?

--
  • qwardian 05.07.19, 14:07

Nieco ponad mila różnicy horyzontalnie. Ale w Himalajach, to może oznaczać różnicę 10 stopni w jedną lub drugą stronę i masowy exodus na ich szczyty. Uprasza się o niekwestionowanie wypowiedzi Snajpera, bo jest moim największym idolem na tym forum..

www.distancecalculator.net/from-delhi-to-new-delhi
    --
  • snajper55 05.07.19, 14:26
    xiazeluka napisała:

> Gdzie leży Delhi, a gdzie Nowe Delhi, ofermo?

Sprawdź sobie na globusie Indii.

S.
    --
  • qwardian 05.07.19, 14:38
    Snajperze, ogłaszam wszech i wobec, że jesteś globusem Indii i nikt Tobie tego tytułu nie odbierze..

--
  • snajper55 05.07.19, 14:44
    qwardian napisał:

> Snajperze, ogłaszam wszech i wobec, że jesteś globusem Indii i nikt Tobie tego
    > tytułu nie odbierze..

Widzę, że nie załapałeś.

S.
    --
  • xiazeluka 05.07.19, 21:32
    Pomyliliście się, towarzyszu S55, to przeproście zamiast pyskować. Miejcie odrobinę honoru.

--
  • snajper55 05.07.19, 23:32
    xiazeluka napisała:

> Pomyliliście się, towarzyszu S55, to przeproście zamiast pyskować. Miejcie odro
    > binę honoru.

Gdzie się niby pomyliłem?

S.
    --
  • felusiak1 06.07.19, 00:12
    Delhi i New Delhi leżą obok siebie. To tak ja Środmieście Warszawy i Mokotów.
    Innymi slowy pomylileś się ale idziesz w zaparte i zadymiasz.
  • snajper55 06.07.19, 00:54
    felusiak1 napisał:

> Delhi i New Delhi leżą obok siebie. To tak ja Środmieście Warszawy i Mokotów.

Nie, Delhi i New Delhi nie leżą koło siebie. New Delhi to miasto, stolica Indii, leżąca w Delhi, wielkiej aglomeracji miejskiej, w której mieszka 27 mln ludzi.

> Innymi slowy pomylileś się ale idziesz w zaparte i zadymiasz.

Gdzie się pomyliłem?

S.
    --
  • xiazeluka 06.07.19, 01:16
    "Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta."

Przeproś i zjeżdżaj.

--
  • snajper55 06.07.19, 01:31
    xiazeluka napisała:

> "Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stano
    > wi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami D
    > elhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta."
    >
    > Przeproś i zjeżdżaj.

Za co mam niby przepraszać? Miałeś pokazać gdzie się pomyliłem. Potrafisz?

S.
    --
  • xiazeluka 06.07.19, 02:39
    Oczywiście:

"Pisałem o Delhi a nie o New Delhi."

Pomyliłeś się, ale idziesz w zaparte. Tak postępują szmaty pozbawione honoru.

--
  • snajper55 06.07.19, 22:34
    xiazeluka napisała:

> Oczywiście:
    >
    > "Pisałem o Delhi a nie o New Delhi."
    >
    > Pomyliłeś się, ale idziesz w zaparte. Tak postępują szmaty pozbawione honoru.

Możesz w końcu pokazać w czym się pomyliłem?

S.
    --
  • xiazeluka 07.07.19, 14:26
    "Możesz w końcu pokazać w czym się pomyliłem? "

Po raz czwarty. Tutaj:

"Pisałem o Delhi a nie o New Delhi."

--
  • snajper55 07.07.19, 15:43
    xiazeluka napisała:

> "Możesz w końcu pokazać w czym się pomyliłem? "
    >
    > Po raz czwarty. Tutaj:
    >
    > "Pisałem o Delhi a nie o New Delhi."

Na czym według ciebie polega pomyłka?

Felusiak napisał o Delhi, dlatego ja też pisałem o Delhi, prostując to, co on napisał. O Delhi, a nie o New Delhi. Inne średnie temperatury są w Delhi, a inne w New Delhi.

forum.gazeta.pl/forum/w,13,168344499,168344499,A_jednak_ociepla_sie_i_to_wyraznie_O_.html?p=168351543

S.
    --
  • xiazeluka 07.07.19, 16:27
    Gdzie leży Delhi a gdzie New Delhi?

--
  • kalllka 07.07.19, 16:33
    Bój śle Boga, nie wiesz!?
  • xiazeluka 07.07.19, 21:50
    S55 twierdzi, że zasadniczo inne temperatury są na Ochocie, a inne w Śródmieściu. On po prostu nie wiedział, że Delhi i Nowe Delhi to ta sama aglomeracja. Teraz już wie, bo sprawdził, ale nadal rżnie głupa.

--
  • snajper55 08.07.19, 02:57
    xiazeluka napisała:

> S55 twierdzi, że zasadniczo inne temperatury są na Ochocie, a inne w Śródmieści
    > u. On po prostu nie wiedział, że Delhi i Nowe Delhi to ta sama aglomeracja. Te
    > raz już wie, bo sprawdził, ale nadal rżnie głupa.

Nie, to nie jest ta sama aglomeracja. New Delhi to część Delhi. Przeczysz faktom.

S.
    --
  • xiazeluka 08.07.19, 15:33
    Popatrzcie wreszcie na mapę, głupku. I wyjaśnijcie, co znaczy konstrukcja " nie jest ta sama aglomeracja. New Delhi to część Delhi". W przełożeniu na polski napisaliście "to nie jest ta sama aglomeracja. Mokotów to część Warszawy".

--
  • snajper55 10.07.19, 00:09
    xiazeluka napisała:

> Popatrzcie wreszcie na mapę, głupku. I wyjaśnijcie, co znaczy konstrukcja " nie
    > jest ta sama aglomeracja. New Delhi to część Delhi". W przełożeniu na polski n
    > apisaliście "to nie jest ta sama aglomeracja. Mokotów to część Warszawy".

Jak sam zacytowałeś, New Dehli to miast, będące częścią Dehli.

"Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta."

S.
    --
  • xiazeluka 10.07.19, 15:30
    Co za debil:

Sąsiednie dzielnice to inne miasto? Nowe Delhi to niewielka część obszaru metropolitalnego, sprawdźcie sobie, towarzyszu, co znaczy to określenie. Spojrzeliście na mapę i oczy Wam pękły?
    Angielska idiotopedia ujmuje to tak:

"Delhi - officially the National Capital Territory of Delhi (NCT), is a city and a union territory of India containing New Delhi, the capital of Indi"

I odpowiedzcie wreszcie, czy klimat się różni pomiędzy "administracyjnie wydzielonymi" obszarami tej samej metropolii.

--
  • snajper55 11.07.19, 13:01
    xiazeluka napisała:

> Co za debil:
    >
    > "Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem,
    > nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzi
    > elnicami Delhi
    , stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta."
    >
    > Sąsiednie dzielnice to inne miasto?

To nie jest kolejna dzielnica, to jest jakby kolejna dzielnica.

> Nowe Delhi to niewielka część obszaru metro
    > politalnego, sprawdźcie sobie, towarzyszu, co znaczy to określenie. Spojrzeliśc
    > ie na mapę i oczy Wam pękły?
    > Angielska idiotopedia ujmuje to tak:
    >
    > "Delhi - officially the National Capital Territory of Delhi (NCT), is a city an
    > d a union territory of India containing New Delhi, the capital of Indi"

New Delhi to stolica Indii. New Delhi jest miastem. New Delhi to nie jest Delhi. Znów to co zacytowałeś potwierdza to, co ja piszę.

> I odpowiedzcie wreszcie, czy klimat się różni pomiędzy "administracyjnie wydzie
    > lonymi" obszarami tej samej metropolii.

Średnia temperatura czerwca Delhi i New Delhi jest różna.

S.
    --
  • xiazeluka 11.07.19, 14:04
    "To nie jest kolejna dzielnica, to jest jakby kolejna dzielnica."

Co znaczy "jakby"? Różnicą między dzielnicą Nowe Delhi a dowolną sąsiednią polega jedynie na tym, że w Nowe Delhi pełni funkcję dzielnicy rządowej. To administracyjnie wytyczony obszar w tym samym mieście, o czym świadczy załączona przez Mła mapa.

"New Delhi to stolica Indii. New Delhi jest miastem. New Delhi to nie jest Delhi. Znów to co zacytowałeś potwierdza to, co ja piszę. "

Nie znacie angielskiego, to się nie mądrzcie: "Delhi is city containing New Delhi".

"Średnia temperatura czerwca Delhi i New Delhi jest różna. "

Podajcie dowody, mataczu.

--
  • snajper55 08.07.19, 02:32
    xiazeluka napisała:

> Gdzie leży Delhi a gdzie New Delhi?

"Nowe Delhi – stolica Indii znajdująca się w Delhi – jednostce administracyjnej mającej status narodowego terytorium stołecznego"

S.
    --
  • xiazeluka 08.07.19, 09:34
    Równie dobrze moglibyście napisać, że Wilanów znajduje się w Warszawie. To jest to samo miasto, tani krętaczu. No i najważniejsze : czy pogoda w Wilanowie różni się zasadniczo od pogody w Warszawie? Czy fakt "24 dni czerwca mają temperatury przekraczające 40 stopni" dla Nowego Delhi jest różny od tego samego stwierdzenia dla Delhi? No widzicie, tchórzu. Naprawdę dziecinny upór, by nie przyznać się do omyłki jest ważniejszy od przyzwoitości?

--
  • snajper55 08.07.19, 11:23
    xiazeluka napisała:

> Równie dobrze moglibyście napisać, że Wilanów znajduje się w Warszawie.

No fakt, przecież Wilanów jest w Radomiu.

> To jest to samo miasto, tani krętaczu.

To nie jest to samo miasto.

New Delhi:
    Zarządzający: Arvind Kejriwal
    Powierzchnia: 42,7 km2

Delhi:
    Zarządzający: Anil Baijal
    Powierzchnia: 1483 km2

Indie:
    stolica: New Delhi

> No i najważniejsze : czy pogoda w Wilanowie różni się zasadniczo od pogody w Warszawie?

A dlaczego ma się różnić zasadniczo, manipulatorze??? Jeśli ktoś podaje złą temperaturę w Wilanowie, to ma go poprawiać podając temperaturę w Warszawie???

Inna jest średnia czerwca temperatura w Delhi, inna - w New Delhi.

> Czy fakt "24 dni czerwca mają temperatury przekraczające 40 stopni" dla Nowego Delhi jest > różny od tego samego stwierdzenia dla Delhi? No widzicie, tchórzu.

Nie taka była rozmowa. Wyglądała ona tak:

Felusiak: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    Snajper: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 34,1.

> Naprawdę dziecinny upór, by nie przyznać się do omyłki jest ważniejszy od przyzwoitości?

Jakiej omyłki? Nie pokazałeś żadnej mojej omyłki.

S.
    --
  • xiazeluka 08.07.19, 12:55
    Towarzyszu, gorączkowo grzebaliście w idiotopedii, więc i to powinniście zauważyć:

"Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta. Potocznie nazwą Nowe Delhi określa się całe Delhi z wyłączeniem Starego Delhi."

To jest to samo miasto, tak samo jak Wilanów jest częścią Warszawy.

"A dlaczego ma się różnić zasadniczo, manipulatorze??? Jeśli ktoś podaje złą temperaturę w Wilanowie, to ma go poprawiać podając temperaturę w Warszawie??? "

Przecież tak właśnie czynicie: twierdzicie, wrzeszcząc przy tym wniebogłosy, że temperatury dla Delhi i Nowego Delhi są zasadniczo różne. Mła przypomni ten Wasz kompromitujący gejzer ignorancji:

"Pisałem o Delhi a nie o New Delhi. Pisałem o średniej temperaturze czerwca a nie o liczbie dni z taka czy inna temperaturą. Gdy nie masz nic do powiedzenia na temat tego co napisałem, podczepiaj się z łaski swojej pod wpisy które będą bardziej pasowały do tego, co koniecznie chcesz powiedzieć."

Jednym słowem centralna dzielnica Nowe Delhi ma zauważalnie inną temperaturę od reszty miasta?

"Inna jest średnia czerwca temperatura w Delhi, inna - w New Delhi. "

Inna jest na Mokotowie, a inna na Ochocie?

"Nie taka była rozmowa. Wyglądała ona tak:

Felusiak: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    Snajper: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 34,1."

A Mła uzupełnił, że w czerwcu 24 dni mają temperaturę powyżej 40 stopni - bo o to szło, że niby to niespotykanie dużo. Wy w odpowiedzi rozdarliście się jak stare prześcieradło, że w dzielnicy nowej temperatury są inne niż w starej.
    Towarzyszu, to bardzo proste - podajcie średnie temperatury i dni > 40 stopni dla obu dzielnic. Porównamy i zobaczymy, czy mieliście prawo się awanturować.

"Jakiej omyłki? Nie pokazałeś żadnej mojej omyłki."

Kto napisał: "To nie jest to samo miasto"? Nowe Delhi to enklawa (dzielnica) Delhi. Wilanów to nie Warszawa, męczący krętaczu?

--
  • felusiak1 08.07.19, 17:55
    nie dokuczaj snajperu. on jest nieomylny i zawsze mowi prawde.
  • snajper55 10.07.19, 00:09
    felusiak1 napisał:

> nie dokuczaj snajperu. on jest nieomylny i zawsze mowi prawde.

Niestety jest omylny i oczywiście nie zawsze mówi prawdy. Jak każdy inny.

S.
    --
  • snajper55 10.07.19, 00:06
    xiazeluka napisała:

> Towarzyszu, gorączkowo grzebaliście w idiotopedii, więc i to powinniście zauważ
    > yć:
    >
    > "Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stano
    > wi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami D
    > elhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta. Potocznie nazwą Nowe Delhi
    > określa się całe Delhi z wyłączeniem Starego Delhi."

Cytujesz coś a potem zaprzeczasz temu, co zacytowałeś. Zabawne.

> To jest to samo miasto, tak samo jak Wilanów jest częścią Warszawy.

Wilanów jest tym samym miastem co Warszawa???

> "A dlaczego ma się różnić zasadniczo, manipulatorze??? Jeśli ktoś podaje złą te
    > mperaturę w Wilanowie, to ma go poprawiać podając temperaturę w Warszawie??? "
    >
    > Przecież tak właśnie czynicie: twierdzicie, wrzeszcząc przy tym wniebogłosy, że
    > temperatury dla Delhi i Nowego Delhi są zasadniczo różne.

Kłamiesz. Nigdzie nie twierdziłem, że są zasadniczo różne.

> Mła przypomni ten Wasz kompromitujący gejzer ignorancji:
    >
    > "Pisałem o Delhi a nie o New Delhi. Pisałem o średniej temperaturze czerwca a n
    > ie o liczbie dni z taka czy inna temperaturą. Gdy nie masz nic do powiedzenia n
    > a temat tego co napisałem, podczepiaj się z łaski swojej pod wpisy które będą b
    > ardziej pasowały do tego, co koniecznie chcesz powiedzieć."

Gdzież tu ignorancja?

> Jednym słowem centralna dzielnica Nowe Delhi ma zauważalnie inną temperaturę od
    > reszty miasta?

O jakiej dzielnicy New Delhi piszesz?

> "Inna jest średnia czerwca temperatura w Delhi, inna - w New Delhi. "
    >
    > Inna jest na Mokotowie, a inna na Ochocie?

Nie wiem, nie pisze o Ochocie ani o Mokotowie.

> "Nie taka była rozmowa. Wyglądała ona tak:
    >
    > Felusiak: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    > Snajper: Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 34,1."
    >
    > A Mła uzupełnił, że w czerwcu 24 dni mają temperaturę powyżej 40 stopni - bo o
    > to szło, że niby to niespotykanie dużo. Wy w odpowiedzi rozdarliście się jak st
    > are prześcieradło, że w dzielnicy nowej temperatury są inne niż w starej.

Ja z Felusiakiem pisaliśmy o średniej temperaturze w Delhi, ty bez związku z naszą rozmową zacząłeś pisać o liczbie dni o temperaturze ponad 40 stopni w New Delhi.

> Towarzyszu, to bardzo proste - podajcie średnie temperatury i dni > 40 stop
    > ni dla obu dzielnic. Porównamy i zobaczymy, czy mieliście prawo się awanturować

Nie wiem o jakich dzielnicach piszesz.

> "Jakiej omyłki? Nie pokazałeś żadnej mojej omyłki."
    >
    > Kto napisał: "To nie jest to samo miasto"? Nowe Delhi to enklawa (dzielnica) De
    > lhi. Wilanów to nie Warszawa, męczący krętaczu?

Delhi i New Delhi nie są tym samym miastem.

S.
    --
  • xiazeluka 10.07.19, 02:05
    "Cytujesz coś a potem zaprzeczasz temu, co zacytowałeś. Zabawne."

Mła niczemu nie zaprzecza. Mła od początku pokazuje, że tow. S55 kłamie rozróżniając Delhi od Nowego Delhi. To jest to samo miasto, oszuście, a rozróżnienie jest jedynie administracyjne (czyli ktoś ołówkiem rozrysował na mapie rozgraniczenie między ulicami).

"Wilanów jest tym samym miastem co Warszawa???"

Wilanów jest częścią Warszawy, tak samo jak Nowe Delhi jest częścią Delhi.

"Kłamiesz. Nigdzie nie twierdziłem, że są zasadniczo różne."

Wy kłamiecie, towarzyszu:

"Pisałem o Delhi a nie o New Delhi. Pisałem o średniej temperaturze czerwca a nie o liczbie dni z taka czy inna temperaturą. Gdy nie masz nic do powiedzenia na temat tego co napisałem, podczepiaj się z łaski swojej pod wpisy które będą bardziej pasowały do tego, co koniecznie chcesz powiedzieć.""

Wasz upór jest groteskowy, a Wasz honor poniżej zera.

"Ja z Felusiakiem pisaliśmy o średniej temperaturze w Delhi, ty bez związku z naszą rozmową zacząłeś pisać o liczbie dni o temperaturze ponad 40 stopni w New Delhi."

Jak to bez związku, skoro to jest to samo miasto? Towarzyszu, nie spojrzeliście na mapę czy rozmyślnie kłamiecie?

"Nie wiem o jakich dzielnicach piszesz."

New Delhi to dzielnica Delhi, zakłamana szmato.

"Delhi i New Delhi nie są tym samym miastem."

Są tym samym miastem. Nowe Delhi leży wewnątrz Delhi, tak samo jak Śródmieście leży w środku Warszawy.

Przeproście i won.

--
  • snajper55 10.07.19, 02:17
    xiazeluka napisała:

> Mła niczemu nie zaprzecza. Mła od początku pokazuje, że tow. S55 kłamie rozróżn
    > iając Delhi od Nowego Delhi. To jest to samo miasto, oszuście, a rozróżnienie j
    > est jedynie administracyjne (czyli ktoś ołówkiem rozrysował na mapie rozgranicz
    > enie między ulicami).

To oczywiście nie jest to samo miasto. Zresztą miastem jest New Delhi, Delhi to aglomeracja.

> "Wilanów jest tym samym miastem co Warszawa???"
    >
    > Wilanów jest częścią Warszawy, tak samo jak Nowe Delhi jest częścią Delhi.

Wilanów nie jest miastem, a New Delhi jest miastem.

> "Kłamiesz. Nigdzie nie twierdziłem, że są zasadniczo różne."
    >
    > Wy kłamiecie, towarzyszu:
    >
    > "Pisałem o Delhi a nie o New Delhi. Pisałem o średniej temperaturze czerwca a n
    > ie o liczbie dni z taka czy inna temperaturą. Gdy nie masz nic do powiedzenia n
    > a temat tego co napisałem, podczepiaj się z łaski swojej pod wpisy które będą b
    > ardziej pasowały do tego, co koniecznie chcesz powiedzieć.""

Gdzie tu jest napisane, że średnia temperatura New Delhi jest zasadniczo różna od średniej temperatury Delhi?

> "Ja z Felusiakiem pisaliśmy o średniej temperaturze w Delhi, ty bez związku z n
    > aszą rozmową zacząłeś pisać o liczbie dni o temperaturze ponad 40 stopni w New
    > Delhi."
    >
    > Jak to bez związku, skoro to jest to samo miasto? Towarzyszu, nie spojrzeliści
    > e na mapę czy rozmyślnie kłamiecie?

Pisanie o liczbie dni w czerwcu o temperaturze ponad 40 stopni nie ma żadnego związku z dyskusją o średnie temperaturze czerwca.'

> "Nie wiem o jakich dzielnicach piszesz."
    >
    > New Delhi to dzielnica Delhi, zakłamana szmato.

Nie, New Delhi to nie dzielnica, to miasto, stolica Indii.

> "Delhi i New Delhi nie są tym samym miastem."
    >
    > Są tym samym miastem. Nowe Delhi leży wewnątrz Delhi, tak samo jak Śródmieście
    > leży w środku Warszawy.

Czy ty w ogóle myślisz? Twierdzisz:

1. A jest tym samym miastem co B.
    2. A leży wewnątrz B

Albo 1, albo 2. Może się w końcu zdecydujesz? Podpowiem. Prawdziwe jest 2. A jest miastem, a B - aglomeracją.

Trójmiasto nie jest tym samym do Gdańsk, Gdańsk nie jest dzielnicą Trójmiasta, Gdańsk jest miastem a Trójmiasto - aglomeracją.

Po co ja to piszę? Przecież dobrze wiesz, że pleciesz idiotyzmy.

S.
    --
  • xiazeluka 10.07.19, 10:00
    "To oczywiście nie jest to samo miasto. Zresztą miastem jest New Delhi, Delhi to aglomeracja."

To jest to samo miasto. Nowe Delhi jest otoczone "starym" Delhi. Równie dobrze możecie dowodzić, zatwardziały oszuście, że Śródmieście nie jest częścią Warszawy. No i najważniejsze: czy temperatury na omawianym obszarze są zauważalnie różne, mataczu?

Masz tu mapę Delhi z podziałem na dzielnice, wybitny geografie:

www.mapsofindia.com/delhi/districts/

Macie coś jeszcze do powiedzenia?

"Gdzie tu jest napisane, że średnia temperatura New Delhi jest zasadniczo różna od średniej temperatury Delhi?"

A o co się rzuciliście? O to: "Pisałem o Delhi a nie o New Delhi".

Porządny człowiek by przeprosił. Co Wy zrobicie?

"Trójmiasto nie jest tym samym do Gdańsk, Gdańsk nie jest dzielnicą Trójmiasta, Gdańsk jest miastem a Trójmiasto - aglomeracją."

Delhi nie jest zbiorem kilku miast, lecz jednym podzielonym na dzielnice. Mapkę Wam Mła zamieścił. Nowe Delhi to jedna z dzielnic Delhi. Temperatura po lewej stronie ulicy jest różna od tej po prawej?

--
  • snajper55 11.07.19, 12:47
    xiazeluka napisała:

> To jest to samo miasto. Nowe Delhi jest otoczone "starym" Delhi. Równie dobrze
    > możecie dowodzić, zatwardziały oszuście, że Śródmieście nie jest częścią Warsza
    > wy. No i najważniejsze: czy temperatury na omawianym obszarze są zauważalnie ró
    > żne, mataczu?

Czy Śródmieście jest stolicą Polski? A New Delhi jest stolicą Indii. New Delhi jest miastem. Miastem różnym od Delhi.

> Masz tu mapę Delhi z podziałem na dzielnice, wybitny geografie:
    >
    > www.mapsofindia.com/delhi/districts/
    >
    > Macie coś jeszcze do powiedzenia?

Mam. New Delhi to stolica Indii. Śródmieście nie jest stolicą Polski.

> Delhi nie jest zbiorem kilku miast, lecz jednym podzielonym na dzielnice. Mapkę
    > Wam Mła zamieścił. Nowe Delhi to jedna z dzielnic Delhi. Temperatura po lewej
    > stronie ulicy jest różna od tej po prawej?

Nie, New Delhi to nie dzielnica. New Delhi to miasto, stolica Indii.

S.
    --
  • monalisa2016 11.07.19, 13:47
    Cytat z wiki:
    Neu-Delhi ist die Hauptstadt Indiens, Sitz der indischen Regierung, des Parlaments und der obersten Gerichte. Es ist Teil der indischen Metropole Delhi. Der Grundstein wurde während der britischen Kolonialzeit am 15. Dezember 1911 südlich der Altstadt von Delhi angelegt
    de.wikipedia.org/wiki/Neu-Delhi
    de.wikipedia.org/wiki/Delhi

Delhi nie jest zadnym regionem tylko miastem, natomiast New Delhi jest dzielnica rzadowa wchodzaca w sklad miasta Delhi, tak jak dla przykladu dzielnica bankow London City w Londynie.

--
  • snajper55 16.07.19, 19:01
    monalisa2016 napisał(a):

> Cytat z wiki:
    > Neu-Delhi ist die Hauptstadt Indiens, Sitz der indischen Regierung, des Parlame
    > nts und der obersten Gerichte. Es ist Teil der indischen Metropole Delhi. Der G
    > rundstein wurde während der britischen Kolonialzeit am 15. Dezember 1911 südlic
    > h der Altstadt von Delhi angelegt
    > de.wikipedia.org/wiki/Neu-Delhi
    > de.wikipedia.org/wiki/Delhi
    >
    > Delhi nie jest zadnym regionem tylko miastem, natomiast New Delhi jest dzielnic
    > a rzadowa wchodzaca w sklad miasta Delhi, tak jak dla przykladu dzielnica banko
    > w London City w Londynie.

Stolicą Indii jest New Delhi. Stolicą Indii jest miasto, a nie dzielnica.

S
    --
  • xiazeluka 11.07.19, 14:00
    "Czy Śródmieście jest stolicą Polski? A New Delhi jest stolicą Indii. New Delhi jest miastem. Miastem różnym od Delhi."

A skąd wiesz, że akurat ta część miasta to Śródmieście? Czym ono się różni od reszty Warszawy? Niczym - to jest to samo miasto, jeno Śródmieście zostało wirtualnie ograniczone administracyjną granicą na mapie. Tak samo jest z Nowym Delhi, jedną z dzielnic Delhi. Popatrzcie wreszcie na mapę, zatwardziały negacjonisto.
    I połączcie obraz z mapy ze swoim niedorzecznym piszczeniem "pisałem o klimacie w Delhi, a nie New Delhi".

--
  • snajper55 16.07.19, 19:00
    xiazeluka napisała:

> "Czy Śródmieście jest stolicą Polski? A New Delhi jest stolicą Indii. New Delhi
    > jest miastem. Miastem różnym od Delhi."
    >
    > A skąd wiesz, że akurat ta część miasta to Śródmieście?

Jaka ta część? Piszę o dzielnicy Warszawy.

> Czym ono się różni od r
    > eszty Warszawy? Niczym - to jest to samo miasto, jeno Śródmieście zostało wirtu
    > alnie ograniczone administracyjną granicą na mapie. Tak samo jest z Nowym Delhi
    > , jedną z dzielnic Delhi. Popatrzcie wreszcie na mapę, zatwardziały negacjonist
    > o.

Nie, ponieważ New Delhi nie jest dzielnicą, jest miastem, jest stolicą Indii.

> I połączcie obraz z mapy ze swoim niedorzecznym piszczeniem "pisałem o klimacie
    > w Delhi, a nie New Delhi".

Felusiak pisał o średniej temperaturze w czerwcu w Delhi (40 stopni)
    Ja go poprawiłem pisząc o średniej temperaturze w czerwcu w Dehli (34,1 stopni)
    A ty mi odpowiedziałeś od czapy, pisząc o liczbie gorących dni w New Delhi.

S.
    --
  • felusiak1 16.07.19, 20:26
    felusiak napisał o średniej górnej (average high) a nie sredniej z calej doby.
    I ta srednia górna to 40 stopni w czerwcu. Jesli w czerwcu w Delhi 24 dni mają temperaturę równą lub wyższą niż 40 stopni to 6 dni ma niższę. Najwyższa temperatura kazdego dnia czerwca podzielone na 30 daje 40 stopni.
  • xiazeluka 16.07.19, 22:04
    Temperatura w Delhi jest inna niż w dzielnicy New Delhi? Udowodnijcie to wreszcie. Udowodnijcie, że temperatura w dzielnicach Delhi jest inna.

--
  • felusiak1 16.07.19, 23:54
    To snajper twierdzi, że Delhi i New Delhi to dwa rozne miasta. A temperatury mogą sie niznacznie róznić w zależności gdzie stoi termometr. Ten pośród drzew i ten na betonowym parkingy beda pokazywać różne temperatury w tym samym miescie.
    Ale na przyklad temperatura w Manhattanie jest o 2-3 stopnie wyższa niż w sąsiednich dzielnicach.
  • xiazeluka 17.07.19, 01:32
    Mła wie, że hochsztapler S55 upiera się, że Delhi i Nowe Delhi to odrębne miasta.

--
  • felusiak1 06.07.19, 02:40
    Nie musisz przepraszać ale wciskasz kit i zachowujesz się jak chlopczyk który zjadl cukierki z choinki i mówi, ze to nie on. To jego 3 miesięczna siostra wpie_doliła wszystkie, włozyła skrawki gazety w papierki i powiesila zeby wygladało.
    Zreszta wciskasz propagandowy kit. Pomyśl sam własna glową i nie powtarzaj jak papuga.
  • snajper55 06.07.19, 22:36
    felusiak1 napisał:

> Nie musisz przepraszać ale wciskasz kit i zachowujesz się jak chlopczyk który z
    > jadl cukierki z choinki i mówi, ze to nie on. To jego 3 miesięczna siostra wpie
    > _doliła wszystkie, włozyła skrawki gazety w papierki i powiesila zeby wygladało
    > .
    > Zreszta wciskasz propagandowy kit. Pomyśl sam własna glową i nie powtarzaj jak
    > papuga.

A tak konkretnie to o co ci chodzi? Cały czas myślę swoją głową. Ty potrafisz myśleć cudzą???

S.
    --
  • felusiak1 05.07.19, 17:29
    To co podajesz to srednia dobowa a to co ja podaję to średnia najwyższa temperatura dnia (average high).
    W mojej wsi w sierpniu srednia temperatura to 29 stopni ale średnia najwyższa to 38. Ale jest sucho i da się bez trudu wytrzymać. W Nowym Jorku 30 stopni jest nieznośne bo wilgotność powietrza jest wysoka (ponad 90%) i nie ma czym oddychać i pot leci strumieniem.
  • monalisa2016 05.07.19, 18:38
    snajper55 napisał:

> felusiak1 napisał:
    >
    > > Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 40 °C.
    > > Zatem ci ludzie są przyzwyzajeni do wysokich temperatur.
    > > Ponadto przy niskiej wilgotności to są temperatury do zniesienia.
    > > Mam to w sierpniu niemal codziennie.
    > > Dopiero wysoka wilgotność czyni upal nieznośnym.
    >
    > Średnia temperatura w czerwcu w Delhi to 34,1.
    >
    > pl.climate-data.org/azja/indie/delhi/delhi-967662/?amp=true
    > S.
    ...........................
    W Indiach nie bylam ale na Malediven i tam takie temperatury to normalnosc. Nasi hinduscy koledzy po fachu jak przyjezdzaja do nas na kontrakty nie moga doczekac sie zimy i zobaczyc snieg pierwszy raz na oczy. Ich najcieplejszym ubraniem ktore przywoza z Indii sa normalne marynarki od garniturow. smile

--
  • felusiak1 05.07.19, 08:58
    ale to takie prostackie i niewykształcone. No i teraz wierzą w różne rzeczy i wierzą w globalne ocieplenie. Media każdego dnia bombarduja. Tak goraco jeszcze nigdy nie było.
    Musimy coś zrobić. Ale co? Zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. No dobrze ale jak to zrobić.
    No i tu pojawia sie problem bo takiej możliwości nie ma.
    Zatem cała heca z globalnym ociepleniem jest stricte polityczna. Polityczne elity wmawiają maluczkim a celem jest spolegliwe spoleczeństwo i wladza.
    To widać golym okiem ale sporo osób zostalo przekonanych przez propagande i skoczyliby w ogień broniac teorii globalnego ocieplenia.
  • qwardian 06.07.19, 07:08
    Odkryto wreszcie katalizator zdolny do taniej przeróbki CO2 w CO, który sam lub w połączeniu z wodą może służyć jako nośnik energii...

phys.org/news/2018-03-co2-usable-energy.html
    --
  • snajper55 06.07.19, 23:07
    qwardian napisał:

> Odkryto wreszcie katalizator zdolny do taniej przeróbki CO2 w CO

Odkryto kolejny taki katalizator.

"A few noble metals, such as gold and platinum, can avoid HER and convert CO2 to CO; however, these metals are relatively rare and too expensive to serve as cost-efficient catalysts."

No właśnie. Taki katalizator musi być jeszcze opłacalny. Póki co jest to "a major step toward recycling CO2 for usable energy and chemicals."

Ponieważ artykuł jest sprzed ponad roku, a o tym katalizatorze jest cicho...

S.
    --
  • qwardian 07.07.19, 15:49
    snajper55 napisał:

> Odkryto kolejny taki katalizator.

To Ty Snajperze napisałeś. Ja napisałem

> Odkryto wreszcie katalizator zdolny do taniej przeróbki CO2 w CO

--
  • snajper55 07.07.19, 16:27
    qwardian napisał:

> snajper55 napisał:
    >
    > > Odkryto kolejny taki katalizator.

>
    > To Ty Snajperze napisałeś. Ja napisałem

Nie, to napisał autor cytowanego przez ciebie artykułu.

> Ja napisałem> Odkryto wreszcie katalizator zdolny do taniej przeróbki CO2 w C
    > O
    >

A dlaczego twierdzisz, że przeróbka będzie tania? Odkrywcy są bardziej ostrożni w ocenianiu tego odkrycia:

""To apply this technology to real applications in the future, we are currently aimed at producing this single atom catalyst in a cheap and large-scale way, while improving its performance and maintaining its efficiency," said Wang."

Póki co produkcja katalizatora była droga i w małej skali.

Jeszcze raz podkreślę, że odkrycie tego kolejnego drogiego katalizatora miało miejsce ponad rok temu i do tej pora żadna technologia CO2 -> CO się nie pojawiła. Choć faktycznie, byłaby ona ratunkiem dla życia na Ziemi.

S.
    --
  • felusiak1 07.07.19, 20:09
    Ratunek życia na Ziemi, trzymajcie mnie. Życie na Ziemi istnieje od okolo 3.7 miliardów lat. i bedzie istnialo aż Słońce wchlonie planete. A kiedy nachylenie ziemskiej osi dojdzie do 24,5 stopnia to bedzie bardzo zimno i bedzie duzo lodu niezależnie od mrzonek o ratowaniu. Człowiek istnieje okolo 200 tysiecy lat i za 200 tysiecy lat moze go nie być a zycie na Ziemi dalej bedzie. Trzeba mieć w sobie niesamowicie duzo pychy aby mysleć, ze człowiek jest w stanie zmienić nature.
  • snajper55 08.07.19, 02:53
    felusiak1 napisał:

> Ratunek życia na Ziemi, trzymajcie mnie. Życie na Ziemi istnieje od okolo 3.7 m
    > iliardów lat. i bedzie istnialo aż Słońce wchlonie planete.

Mówiłem o obecnym życiu, dostosowanym do (plus, minus) obecnych warunków. Oczywiście życie będzie, ale całkiem inne, dostosowane do dużo wyższej temperatury, dużo wyższego poziomu CO2, do dużo mniejszej ilości wody o innej kwasowości.

Tak było po każdym z pięciu wielkich wymierań. Padły dinozaury, ssaki dostały swoją szansę. Teraz padną ssaki i coś oczywiście po nich będzie. Teraz trwa szóste wielkie wymieranie. I mamy dużą szansę się na nie załapać.

S.
    --
  • qwardian 08.07.19, 08:01

Stare musi umrzeć, żeby dać przestrzeń dla nowego i wspanialszego..

--
  • benek231 08.07.19, 15:24
    qwardian napisał:

Stare musi umrzeć, żeby dać przestrzeń dla nowego i wspanialszego..
    **
    A co na ten temat mowi Biblia?
  • boomerang 07.07.19, 02:28
    fantastyczny pomysł - pożywienie roślin, jakim jest CO2, zamieniamy w truciznę człowieka, jaką jest CO
  • snajper55 07.07.19, 14:13
    boomerang napisał:

> fantastyczny pomysł - pożywienie roślin, jakim jest CO2, zamieniamy w truciznę
    > człowieka, jaką jest CO

Fantastyczny, gdyż ten CO byłby wykorzystywany jako surowiec do produkcji różnych związków chemicznych, na przykład alkoholi. Wyobraź sobie takie urządzenie, które ma rurkę i kranik. Dmuchasz (CO2!) w rurkę a z kurka leci okowita! Nobel murowany. smile

Poważnie, metoda "utylizacji" CO2 problem by rozwiązała. Niestety, nie odkryto jeszcze opłacalnej metody. Choć słowo "opłacalność" w perspektywie zagłady życia na Ziemi jakby zmienia swoje znaczenie...

S.
    --
  • monalisa2016 07.07.19, 00:16
    Gdzie sie podzial Benio231 zalozyciel watka, skapitulowal albo poza cytowaniem cudzych mysli nie potrafi nic z siebie wydac? smile

--
  • benek231 07.07.19, 05:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Gdzie sie podzial Benio231 zalozyciel watka, skapitulowal albo poza cytowaniem
    > cudzych mysli nie potrafi nic z siebie wydac? smile
    Czytam sobie wypowiedzi w tej dyskusji i widze, ze to glownie ty cytujesz cudze mysli, Moniu.

Powyzej, w "A jednak ociepla sie, i to wyraznie, Szkopie surprised) benek231 05.07.19, 05:23" okreslilem moja pozycje laika. Ba, ja nie mam najmniejszych ambicji by glebiej wchodzic w to zagadnienie gdyz wowczas i ja musialbym przylaczyc sie do cytujacych cudze mysli. Czekam na jakis rozsadny konsensus pomiedzy walczacymi stronami.

Mam jednak wlasne spostrzezenia. Otoz jesli bezpieczny dla nas poziom CO2 to graniczne 1000ppm, a obserwowny jest wzrost do aktualnego poziomu 400 ppm to, sadze, jest podstawa do niepokoju, bez wzgledu na istnienie tego swiatowego spisku o ktorym ciagle mowisz, jako wyznawczyni ciaglych i permanentnych spiskow. Nawet pomijajac wzrost temperatury, ktory wy kwestionujecie. Wiem, ze gdy poziom CO2 jest w powietrzu zbyt wysoki to robie sie senny a jak jeszcze wyzszy to moge wyciagnac kopyta. Zatem zainteresowany jestem tym, aby nie podskoczyl on na powiedzmy 2000ppm, choc ten i ow planuje sobie juz zakladanie plantacji pomaranczy, bananow i palm kokosowych pod Warszawa. Juz ja wole aby wymienione rosly sobie tam gdzie rosly do tej pory.
  • felusiak1 07.07.19, 08:03
    1000 to ty masz w mieszkaniu. A jak idziesz do kina to masz 3000-4000. Na okrecie podwodnym 7000 to standard.
    Kto ustalil, że 1000 to granica. Zapytaj się jakie jest stezenie CO2 w namiocie. A ty co wydychasz? Tlen?
  • snajper55 07.07.19, 14:03
    felusiak1 napisał:

> 1000 to ty masz w mieszkaniu.

Kiedy u mnie byłeś, aby zmierzyć poziom CO2? W tej chwili mam w mieszkaniu około 400 ppm.

> A jak idziesz do kina to masz 3000-4000.

Bzdura.

"Okazało się, że już przy oddychaniu powietrzem o stężeniu CO2 równym 1000 ppm obserwuje się mierzalny spadek zdolności intelektualnych. Przy stężeniu CO2 na poziomie 2500 ppm inicjatywa i myślenie strategiczne uczestników obniżały się do poziomu dysfunkcjonalnego."

naukaoklimacie.pl/aktualnosci/homo-sapiens-w-swiecie-wysokich-stezen-co2-57

> Na okrecie podwodnym 7000 to standard.

A w myśliwcach przeciążenia 7 g to standard.

> Kto ustalil, że 1000 to granica.

Ewolucja.

" Stężenie dwutlenku węgla powyżej 1 000 ppm, czyli powyżej tzw. minimum higienicznego w pomieszczeniach zamkniętych, powoduje spadek wydajności pracy, czy nauki, u osób w nich przebywających."

www.phie.pl/pdf/phe-2014/phe-2014-2-287.pdf

> A ty co wydychasz? Tlen?

Wydychamy między innymi CO2 i dlatego pomieszczenia, w których sa ludzie trzeba wentylować.

S.
    --
  • felusiak1 07.07.19, 18:49
    To interesujace, ze po polsku steżenie 1000 ppm "powoduje spadek" a po angielsku "może powodować spadek" a to oznacza, że minimum higieniczne to wartość wzieta z sufitu.
    No i piszą tam, ze w sali wykladowej gdzie były 83 osoby steżenie CO2 wynosilo 6689.
    Amerykanie bardzo dokładnie badali wpływ CO2 na człowieka (jako, ze lodzie podwodne są pod wodą przez 3 miesiace)
    i stwierdzili, ze ludzie bez trudu i objawów wytrzymują 11000 ppm.
    www.nap.edu/read/11170/chapter/5
  • snajper55 08.07.19, 02:44
    felusiak1 napisał:

> Amerykanie bardzo dokładnie badali wpływ CO2 na człowieka (jako, ze lodzie podw
    > odne są pod wodą przez 3 miesiace)
    > i stwierdzili, ze ludzie bez trudu i objawów wytrzymują 11000 ppm.

Z podanego przez ciebie źródła:

"In the most modern protocol to examine dyspnea, Menn et al. (1970) reported that eight subjects exposed to CO2 at 11,000 ppm exhibited no increase in dyspnea or intercostal pain during 30 min of maximal exercise. "

Przypuszczam, że przez minutę człowiek jest zdolny wytrzymać dużo większe stężenie CO2.

S.
    --
  • felusiak1 08.07.19, 08:24
    Podczas 30 minut intensywnych ćwiczeń przy 11000 ppm. nie doświadczyli trudności z oddychaniem i bólu klatki piersiowej.
    Na okretach podwodnych CO2 waha się pomiedzy 300 a 11000 ppm. Generalnie jest pomiędzy 5000-7000.
    W twoim linku 83 osoby w pomieszczeniu 850 m³ wywolalo stężenie ponad 6500 ppm to gwarantuję ci, ze w klasie z 30 uczniami przy kubaturze 220 m³ jest tyle samo albo wiecej chyba, ze okna są otwarte.

Przy podwyąszonym stęzeniu CO2 wzrasta kwasowośc plynow w organizmie (krew, mocz) co jest widoczne na sedesach w okretach podwodnych.
  • boomerang 08.07.19, 10:10
    T.zw. Mieszanka Meduny, czyli CO2+O2 w proporcji 50/50, zapewnia halucynacje jak LSD.
  • snajper55 08.07.19, 11:35
    Wiesz co, podyskutuj z lekarzami na temat CO2 i udowodnij im, że dla człowieka 50.000 ppm CO2 to betka. Jeśli będą mieć czas, możliwości i poczucie humoru, to stworzą ci takie warunki i sprawdzą ile wytrzymasz.

S.
    --
  • benek231 07.07.19, 18:42
    felusiak1 napisał:

A ty co wydychasz? Tlen?
    Z tego co pamietam to wdycham jakies 78% Azotu i ok. 21% Tlenu. CO2 i inne gazy to razem 1%.
  • felusiak1 07.07.19, 19:07
    Co wYdychasz a nie wdychasz
  • benek231 07.07.19, 20:02
    felusiak1 napisał:

> Co wYdychasz a nie wdychasz
    Przepraszam. Zle przeczytalem. Pewnie z powodu oczywistosci odpowiedzi uznalo mi sie, ze pytasz o cos innego.

Ale w takim razie widac, ze takze my, ludzie, jestesmy powaznym wytworca CO2. A im jest nas wiecej tym wiecej CO2 wytwarzamy. I to tylko dzieki wydychaniu.
    Moze nas jest za duzo, jak myslisz(?)
  • felusiak1 07.07.19, 20:19
    A zwierzeta co wydychają? Co wydychaja szczury, których na swiecie jest 10 razy wiecej niż ludzi?
    No i rosliny w nocy też wydalają CO2.
  • benek231 07.07.19, 20:38
    felusiak1 napisał:

> A zwierzeta co wydychają? Co wydychaja szczury, których na swiecie jest 10 razy
    > wiecej niż ludzi?
    > No i rosliny w nocy też wydalają CO2.
    Czy to ma byc pocieszenie?
  • felusiak1 07.07.19, 21:51
    Jakie tam pocieszenie. Realizm. Życie oparte jest na weglu i tlenie a snajper chce to wyeliminować bo pragnie ratować Ziemię i zycie na niej. A ja mówię, ze to niewykonalne i że zycie bylo na Ziemi przed nami i bedzie po nas.
  • benek231 07.07.19, 22:24
    felusiak1 napisał:

Jakie tam pocieszenie. Realizm. Życie oparte jest na weglu i tlenie a snajper chce to wyeliminować bo pragnie ratować Ziemię i zycie na niej. A ja mówię, ze to niewykonalne i że zycie bylo na Ziemi przed nami i bedzie po nas.
    Wiesz ja to juz dlugo nie pozyje, wiec po mnie zycie raczej na pewno bedzie. O wnuczkow to juz absolutnie sie nie martwie. Bo ich nie mam. Ale to dobrze, ze jestes optymista.
  • snajper55 08.07.19, 02:59
    felusiak1 napisał:

> Jakie tam pocieszenie. Realizm. Życie oparte jest na weglu i tlenie a snajper c
    > hce to wyeliminować bo pragnie ratować Ziemię i zycie na niej. A ja mówię, ze t
    > o niewykonalne i że zycie bylo na Ziemi przed nami i bedzie po nas.

Ależ będzie życie, tylko to nie będzie nasze życie. Bo nas nie będzie. Ani współczesnych zwierząt czy roślin. Jakoś mnie to nie pociesza, że jakieś życie będzie.

S.
    --
  • boomerang 08.07.19, 10:15
    życie sobie da radę, człowiek też... człowiek już się przynajmniej raz odrodził po zimie nuklearnej (epoka lodowcowa)
  • qwardian 08.07.19, 11:28
    Proste, będziemy pić więcej wina niż polować na morsy arktyczne..

--
  • snajper55 08.07.19, 11:29
    boomerang napisał:

> życie sobie da radę, człowiek też... człowiek już się przynajmniej raz odrodził
    > po zimie nuklearnej (epoka lodowcowa)

Ale nie odrodzi się, jeśli poziom CO2 osiągnie zbyt wysokie stężenie. A dlaczego ma nie osiągnąć, skoro cały czas rośnie? Ale nie odrodzi się, jeśli zmiany klimatu staną się zbyt istotne. Tak jak nie odrodziły się dinozaury.

Chyba, że wymyślimy jakąś metodę na "utylizację" CO2. Takie coś jak ten katalizator, o którym pisał Qwardian. To faktycznie jest jedyna szansa na przeżycie człowieka.

S.
    --
  • monalisa2016 08.07.19, 21:33
    snajper55 napisał:

> Ależ będzie życie, tylko to nie będzie nasze życie. Bo nas nie będzie. Ani wspó
    > łczesnych zwierząt czy roślin. Jakoś mnie to nie pociesza, że jakieś życie będz
    > ie.
    >
    > S.

smile Snajper masz jedna mozliwosc a wiesz jaka? Jak masz dosyc na koncie "drobnych" mozesz zapisac sie na pofruniecie na inna planete gdzie CO2 nie bedzie. smile Ja pozostane jednak mimo twoich i swietej Grety ostrzezen na kuli ziemskiej.smile

176 wpisow watek osiagnal. smile

--
  • snajper55 10.07.19, 00:12
    monalisa2016 napisał(a):

> smile Snajper masz jedna mozliwosc a wiesz jaka? Jak masz dosyc na koncie "drobny
    > ch" mozesz zapisac sie na pofruniecie na inna planete gdzie CO2 nie bedzie. smile
    > Ja pozostane jednak mimo twoich i swietej Grety ostrzezen na kuli ziemskiej.:-
    > )

Wszyscy zostaniemy. Nie mamy wyboru. A CO2 jest człowiekowi niezbędne do życia, tak więc brak CO2 jest tak samo dla człowieka zabójczy jak i jego nadmiar. Tak jest zresztą z wieloma rzeczami, mnie tylko z CO2. smile

S.
    --
  • monalisa2016 10.07.19, 00:48
    snajper55 napisał:

> Wszyscy zostaniemy. Nie mamy wyboru. A CO2 jest człowiekowi niezbędne do życia,
    > tak więc brak CO2 jest tak samo dla człowieka zabójczy jak i jego nadmiar. Tak
    > jest zresztą z wieloma rzeczami, mnie tylko z CO2. smile
    >
    > S.

Rezygnujesz? Glosiles juz groze jako ostatni dzwonek do upadku ludzkosci. smile Nigdy nie bedzie za duzo CO2 skoro bedziemy dbac o nature (naturalne srodowisko) ktora jest naszymi plucami jak i podstawa zycia. Podstawa zycia potrzebuje CO2 by nas i potrzebne nam zwierzeta wyzywic. Symbioza: CO2 > natura > czlowiek.
    Naturalne srodowisko, wzrost czy upadek dzienny temperatury albo pogoda, a globalne ocieplenie to rozne pary kaloszy ktorych nie mozna z soba laczyc.smile

--
  • snajper55 10.07.19, 02:04
    monalisa2016 napisał(a):

> Rezygnujesz? Glosiles juz groze jako ostatni dzwonek do upadku ludzkosci. smile N
    > igdy nie bedzie za duzo CO2 skoro bedziemy dbac o nature (naturalne srodowisko)
    > ktora jest naszymi plucami jak i podstawa zycia. Podstawa zycia potrzebuje CO2
    > by nas i potrzebne nam zwierzeta wyzywic. Symbioza: CO2 > natura > czl
    > owiek.
    > Naturalne srodowisko, wzrost czy upadek dzienny temperatury albo pogoda, a glob
    > alne ocieplenie to rozne pary kaloszy ktorych nie mozna z soba laczyc.smile

Nigdy nie będzie za dużo? Jeśli cały czas jego ilość będzie rosła, to będzie w końcu go za dużo. A póki co cały czas rośnie, bo cały czas spalamy paliwa i emitujemy CO2.

S.
    --
  • monalisa2016 11.07.19, 00:05
    snajper55 napisał:

> Nigdy nie będzie za dużo? Jeśli cały czas jego ilość będzie rosła, to będzie w
    > końcu go za dużo. A póki co cały czas rośnie, bo cały czas spalamy paliwa i emi
    > tujemy CO2.
    >
    > S.

Przez to nasadzililismy w naszym ogrodzie dosc duzo drzewek i krzewow owocowych jak i roslin warzywnych by miec latem bio/eco (chyba po polsku) po to by symbioza flory i fauny (czlowiek, roslina, powietrze, zwierze) zataczala kregi i kazdy cos z tego profitowal.smile

--
  • snajper55 11.07.19, 13:08
    monalisa2016 napisał(a):

> Przez to nasadzililismy w naszym ogrodzie dosc duzo drzewek i krzewow owocowych
    > jak i roslin warzywnych by miec latem bio/eco (chyba po polsku) po to by symbi
    > oza flory i fauny (czlowiek, roslina, powietrze, zwierze) zataczala kregi i kaz
    > dy cos z tego profitowal.smile

Super! Ale gdy Ty sadzisz agrest, inni wycinają hektary puszczy tropikalnej. Zresztą nawet gdyby nie wycinali, to aby zrównoważyć emitowany przez naszą gospodarkę CO2, to trzeba by było całą Ziemię drzewami obsadzić i dla nas by już nie starczyło miejsca. smile

S.
    --
  • monalisa2016 11.07.19, 14:05
    snajper55 napisał:

> Super! Ale gdy Ty sadzisz agrest, inni wycinają hektary puszczy tropikalnej. Zr
    > esztą nawet gdyby nie wycinali, to aby zrównoważyć emitowany przez naszą gospod
    > arkę CO2, to trzeba by było całą Ziemię drzewami obsadzić i dla nas by już nie
    > starczyło miejsca. smile
    >
    > S.

Tak to jest prawda ze wycinane sa hektary z lasow tropikalnych dla wolnorynkowych (bezclowych) umow dla bogactwa zachodniego przemyslu i bankow kosztem wyniszczania rodzimych rolnikow. Typowe niewolnictwo jak i falszywa polityka dyktowana przez lobby.

--
  • snajper55 16.07.19, 19:04
    monalisa2016 napisał(a):

> Tak to jest prawda ze wycinane sa hektary z lasow tropikalnych dla wolnorynkowy
    > ch (bezclowych) umow dla bogactwa zachodniego przemyslu i bankow kosztem wynisz
    > czania rodzimych rolnikow. Typowe niewolnictwo jak i falszywa polityka dyktowan
    > a przez lobby.

Eee tam. My należymy do tego lobby, gdyż chcemy taniej energii (z węgla), taniej benzyny, taniego gazu. No to się te nasze potrzeby zaspakaja. Chcemy też dużo taniego mięsa i innych rzeczy, więc się wyrąbuje lasy i zasiewa wyręby. A jest nas coraz więcej... To nasze zachcianki napędzają to błędne koło (i będą napędzać dalej).

S.
    --
  • benek231 08.07.19, 21:39
    www.youtube.com/watch?v=6hCRafyV0zI
    Napatoczylem przypadkowo, podczas wysluchiwania Ivara Giaevera (b. interesujace Moniu - dzieki). Zatem teraz ja polecam i tobie schneidera.
  • monalisa2016 08.07.19, 23:26
    benek231 napisał:

> Napatoczylem przypadkowo, podczas wysluchiwania Ivara Giaevera (b. interesujace
    > Moniu - dzieki).

Cala przyjemnosc po mojej stronie, bitte, bitte ze sprawilam tobie tez to samo. Bylam osobiscie na jego prelekcji, bardzo ciekawa. Jeszcze ciekawsze bylo jak odpowiadal na pytania widowni. Kompetentny czlowiek z bardzo duza wiedza nie tak jak nasi z bozej laski politycy.

> Zatem teraz ja polecam i tobie schneidera.

Schneider? Nie moge odsluchac akurat zalinkowanego widea, mam sluchawki na uszach odsluchujac chat miedzy policjantami, jest bardzo, bardzo interesujacy. Moze pozniej. Nazwisko Schneider u nas jest tak popularne jak Kowalski czy Malinowski w Polsce.

*) bitte = prosze

--
  • felusiak1 09.07.19, 00:18
    Jest jeden problem w tym co mówi Schneider. Na pytanie o termometry odpowiada, ze ze wgledu na zmiany warunkow pomiaru naukowcy stosują korekty. ciekawe jest, że unikają pomiarow satelitarnych. te pomiary nie nadają się do malowania katastroficznego obrazu.
  • benek231 09.07.19, 04:48
    felusiak1 napisał:

Jest jeden problem w tym co mówi Schneider. Na pytanie o termometry odpowiada, ze ze wgledu na zmiany warunkow pomiaru naukowcy stosują korekty. ciekawe jest, że unikają pomiarow satelitarnych. te pomiary nie nadają się do malowania katastroficznego obrazu.
    To jest tylko twoje przypuszczenie.
  • felusiak1 09.07.19, 08:39
    To nie jest przypuszczenie. Ten problem zostal opisany stosunkowo dawno. Czołowi propagatorzy globalnego ocieplenia nie korzystają z danych satelitarnych. Schneider też nie korzystał.
    Inna ciekawostka. Ostatno bebnią. że poziom oceanu podniosl sie o 25 centymetrow w Newport, RI. To ciekawe bo nie podniosl sie w Bostonie. Okazuje się, ze Newport powoli opada a nie woda się podnosi. Ale czego nie robi się dla propagandy i czego senator z Rhode Island nie rozdmucha do absurdu.
  • monalisa2016 09.07.19, 21:00
    felusiak1 napisał:

> Inna ciekawostka. Ostatno bebnią. że poziom oceanu podniosl sie o 25 centymetro
    > w w Newport, RI. To ciekawe bo nie podniosl sie w Bostonie. Okazuje się, ze New
    > port powoli opada a nie woda się podnosi. Ale czego nie robi się dla propagandy
    > i czego senator z Rhode Island nie rozdmucha do absurdu.

Ruchy tektoniczne jak i ilosc opadow w regionach powoduja raz obnizanie sie poziomu oceanu a w drugim miejsu podwyzszanie.
    Nawet w Japoni nie wierza w bajke globalnego ocieplenia:
    www.thegwpf.com/scientists-find-evidence-cosmic-rays-influence-earths-climate/
    www.kobe-u.ac.jp/research_at_kobe_en/NEWS/news/2019_07_03_01.html
    www.nature.com/articles/s41598-019-45466-8
    w Wloszech takze:
    www.opinione.it/cultura/2019/06/19/redazione_riscaldamento-globale-antropico-clima-inquinamento-uberto-crescenti-antonino-zichichi/
    Jeden oferuje 1000 € nagrody jak "eksperci" z IPCC podejma sie z nim publicznej rozmowy na temat globalnego ocieplenia i wzrostu CO2 spowodowanego przez czlowieka. Jak dotad zaden z nich, znaczy z IPCC nie chce sie wdac w publiczna debate z dana osoba, twierdzac ze wszystko co trzeba bylo powiedziane i stwierdzone.smile

--
  • benek231 09.07.19, 21:53
    monalisa2016 napisał(a):

Jeden oferuje 1000 € nagrody jak "eksperci"...
    A moze to jest zbyt mala suma?
  • monalisa2016 09.07.19, 22:39
    Benio gdyby nie bali sie ich gloszonej jednej, jedynej prawdy globalnego ocieplenia, wzrostu CO2 powodowanego przez czlowieka, nie zagladali by na proponowana nagrode tylko publicznie bronili by ich swojej pozycji, w zamiast tego widzi sie publiczne oczernianie, zdyskredytowanie proponujacej nagrode osoby.smile

--
  • snajper55 10.07.19, 00:29
    monalisa2016 napisał(a):

> Benio gdyby nie bali sie ich gloszonej jednej, jedynej prawdy globalnego ociepl
    > enia, wzrostu CO2 powodowanego przez czlowieka, nie zagladali by na proponowana
    > nagrode tylko publicznie bronili by ich swojej pozycji, w zamiast tego widzi s
    > ie publiczne oczernianie, zdyskredytowanie proponujacej nagrode osoby.smile

Patrick Moore, na którego się powoływałaś twierdzi, że to człowiek spowodował ten dramatyczny wzrost CO2. Nawet przeciwnicy globalnego ocieplenia widzą, że to my jesteśmy odpowiedzialni za wzrost CO2.

"Według współzałożyciela Greenpeace spalanie paliw wsparło w ostatniej epoce rozwój życia na Ziemi, bo od czasów epoki lodowcowej poziom dwutlenku węgla w atmosferze systematycznie spadał. Według niego aż do czasów rewolucji przemysłowej poziom dwutlenku węgla był na tyle niski, że roślinność na planecie ledwie była w stanie się odtwarzać."

nczas.com/2019/03/09/globalne-ocieplenie-to-najwiekszy-przekret-w-historii-patrick-moore-zalozyciel-greenpeace-demaskuje-ekologow-i-ich-strategie-wykorzystywania-dzieci/

S.
    --
  • monalisa2016 10.07.19, 01:14
    Snajper bym musiala ci mase linkow podac z Twittera jak i innych mediow gdzie odbywa sie ta dyskusja miedzy osoba proponujaca tysiac euro nagrody za publiczna dyskusje w mediach na temat globalnego ocieplenia z proponujacym niestety wszystko jest w j. niemieckim (ktory jak juz napisales nie znasz) tak samo jak oczernianie, zdyskredytowanie osoby ktora wzywa pseudoekspertow od globalnego ocieplenia do dyskusji. Zaczal sie powazny theater w ktorym sami sie demaskuja nie tylko oczernianiem ale tez brakiem ochoty na dyskusje. Taki theatr widzialam juz w Bundestagu w pewnej komsji kiedy zaproszono ekserta z Izraela a jego ziomek jako ekspert z IPCC brakiem argumentow zaczal dyskredytowaniem obrazac (po hebrajsku) zaproszonego do Bundestagu z Izraela gosca ktory jak sie okazalo operowal faktami a nie fantazja jak eksert z IPCC.

--
  • snajper55 10.07.19, 02:41
    monalisa2016 napisał(a):

> Snajper bym musiala ci mase linkow podac z Twittera jak i innych mediow gdzie o
    > dbywa sie ta dyskusja miedzy osoba proponujaca tysiac euro nagrody za publiczn
    > a dyskusje w mediach na temat globalnego ocieplenia z proponujacym niestety wsz
    > ystko jest w j. niemieckim (ktory jak juz napisales nie znasz) tak samo jak ocz
    > ernianie, zdyskredytowanie osoby ktora wzywa pseudoekspertow od globalnego ocie
    > plenia do dyskusji. Zaczal sie powazny theater w ktorym sami sie demaskuja nie
    > tylko oczernianiem ale tez brakiem ochoty na dyskusje. Taki theatr widzialam ju
    > z w Bundestagu w pewnej komsji kiedy zaproszono ekserta z Izraela a jego ziomek
    > jako ekspert z IPCC brakiem argumentow zaczal dyskredytowaniem obrazac (po heb
    > rajsku) zaproszonego do Bundestagu z Izraela gosca ktory jak sie okazalo operow
    > al faktami a nie fantazja jak eksert z IPCC.

Czy warto dyskutować z... każdym? Nawet za pieniądze? Ty podajesz argumenty, a on że to sfałszowane dane przez rząd światowy dążący do depopulacji. Do pewnego poziomu dyskusji nie ma się po co zniżać. Tak jak nie gra się z gołębiem w szachy. Znasz to powiedzenie, a raczej jego uzasadnienie? smile My mamy różne poglądy ale miło dyskutujemy. Bo żadne z nas nie jest gołębiem. smile

S.
    --
  • monalisa2016 10.07.19, 15:01
    snajper55 napisał:

> Czy warto dyskutować z... każdym?

Naturalnie że warto w dobie kiedy obcowanie człowieka z człowiekiem zanika stając się dyskusją z smartphonem, do czego to prowadzi?

> Nawet za pieniądze?

Zachęta nie szkodzi, przecież w TV, w talkshow też nie są za darmo, to są płatne dyskusje, a co gorsze trzeba przed taką dyskusją przejść casting. Nie jest to segregacja jak i dobór poglądów pod jedną, jednostronną linię? smile A to jest już świadoma i z premedytacją manipulacja trzeciej strony. smile

> Ty podajesz argumenty, a on że to sfałszowane dane przez rząd światowy dążący do
    > depopulacji. Do pewnego poziomu dyskusji nie ma się po co zniżać. Tak jak nie gra się z
    > gołębiem w szachy. Znasz to powiedzenie, a raczej jego uzasadnienie? smile My mamy różne
    > poglądy ale miło dyskutujemy. Bo żadne z nas nie jest gołębiem. smile
    >
    > S.

Różne poglądy są jak najbardziej pożądane dla zrewidowania i sprawdzenia własnych czy się nie jest jednostronnym i czy nie kluczy się w błedzie. W dodatku ty z Polski, ja z Niemiec wymieniamy nasze poglądy poznając podejście stron do rzeczy, rozszerzanie mentalności jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Zadałam sobie trochę trudu by mój post był bardziej czytelnym bez polskiej tastatury.
    --
  • snajper55 11.07.19, 12:55
    monalisa2016 napisał(a):

> snajper55 napisał:
    >
    > > Czy warto dyskutować z... każdym?
    >
    > Naturalnie że warto w dobie kiedy obcowanie człowieka z człowiekiem zanika staj
    > ąc się dyskusją z smartphonem, do czego to prowadzi?

No nie, nie z każdym. Przerysowując, nie będę dyskutował z faciem, który twierdzi, że Trump to obcy z kosmosu, czego dowodem jest kolor jego włosów.

> Zachęta nie szkodzi, przecież w TV, w talkshow też nie są za darmo, to są płatn
    > e dyskusje, a co gorsze trzeba przed taką dyskusją przejść casting. Nie jest to
    > segregacja jak i dobór poglądów pod jedną, jednostronną linię? smile A to jest j
    > uż świadoma i z premedytacją manipulacja trzeciej strony. smile

Są różne programy o różnych zasadach. Oczywiście zdecydowana większość reżyserowana od pierwszej minuty do ostatniej.

> Różne poglądy są jak najbardziej pożądane dla zrewidowania i sprawdzenia własny
    > ch czy się nie jest jednostronnym i czy nie kluczy się w błedzie. W dodatku ty
    > z Polski, ja z Niemiec wymieniamy nasze poglądy poznając podejście stron do rze
    > czy, rozszerzanie mentalności jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Oglądałem kiedyś dyskusję biologa z kreacjonistą. Pierwszy argumentował, że wykopaliska, warstwy, datowanie węglem, a drugi mówił, że to wszystko tak zostało stworzone przez boga. Jaki jest sens takiej dyskusji? Poza tym, że, chcąc nie chcąc, stawia na jednej płaszczyźnie, faktycznie zrównuje naukową wiedzę i wiarę ciemnogrodu.

> Zadałam sobie trochę trudu by mój post był bardziej czytelnym bez polskiej tast
    > atury.

Daję sobie radę z Twoimi postami, ale dzięki za trud. smile

S.
    --
  • monalisa2016 10.07.19, 01:16
    Patrick Moore dystansuje sie wyraznie od obecnej polityki globalnego ocieplenia, to widzi sie w linku jaki wczesniej podalam.

--
  • snajper55 10.07.19, 02:05
    monalisa2016 napisał(a):

> Patrick Moore dystansuje sie wyraznie od obecnej polityki globalnego ocieplenia
    > , to widzi sie w linku jaki wczesniej podalam.

Wiem, że nie wierzy w globalne ocieplenie. Ale wie, że to my zwiększamy poziom CO2 w atmosferze.

S.
    --
  • benek231 10.07.19, 07:59
    odrzucali wzrost CO2 jako robota czlowieka, upierajac sie, ze nawet jesli to nie ma to najmniejszego znaczenia przy skutkach aktywnosci wulkanicznej i pozarach lasow na swiecie. Pamietam to jak dzis wiec niech mi tu nie udaja, ze nic takiego nie mialo miejsca. Teraz Moore jego koledzy laskawie zaakceptowali ten wzrost CO2, jako produkt aktywnosci ludzkiej, ale nadal jada po starej linii odrzucenia ocieplenia. Teraz chcieliby aby pomiary temperatury odbywaly sie z satelitow, bo tradycyjne raptem nie sa juz miarodajne.

Mimo wszystko jest to jednak jakis sposob kontrolowania tego co "wyczyniaja" naukowcy - takze poprzez ciagle przypieprzanie sie i tworzenie teorii spiskowych, zupelnie jak z "Pinky and the Brain". Bo zarzucac mozna przerozne bzdury ale kto niby, i w jaki sposob, mialby kontrolowac swiat poprzez narzucenie mu lipnego ocieplenia klimatu? Moze Brain. Bo po co to wiadomo: by podbic swiat.
  • felusiak1 10.07.19, 18:57
    Nikt nie odrzucal "wzrost CO2 jako robota czlowieka". Moore i wielu innych twierdzi, ze CO2 nie ma wiele wspolnego z temperaturą.
    Tradycyjne termometry nie są miarodajne gdyż kiedyś staly w terenie niezabudowanym a dzisiaj to jest betonowy parking.
  • benek231 10.07.19, 20:40
    Tego Moora to ja znam od wczoraj, a krytykow osmieszajacych wzrost CO2, i znaczenie powyzszego, slyszalem juz ladnych pare lat temu i przez kilka lat. Przypadkowo czytywalem wpisy sceptykow powolujacych sie na owych krytykow. Bardzo ladnie, ze im teraz przeszlo z CO2, i sa w stanie zaakceptowac wzrost, ale byl czas, ze i wzrost CO2 oddawali w watpliwosc.

Nadal nie wiem kto mialby miec owa "kontrole", w wyniku "ideologii" ocieplania klimatu, w jakim celu jest temu komus potrzebna ta "kontrola" (nie wiesz przypadkiem?) czy i w jaki sposob mialaby miec miejsce (nawiazuje tu do koncowki z "Pinky and the Brain"). Czyli na czym ta kontrola mialaby polegac? Bo jesli to jest spiskowa czesc "teorii" to i "teoria" jest spiskowa.

Co do ocieplania to wiekszosc naukowcow twierdzi, ze sie ociepla a ja nie mam powodow by im nie wierzyc. Byc moze racje maja ich krytycy, ale jak do tej pory przewage maja ci pierwsi. I nie wydaje mi sie by oni wszyscy mogli byc manipulowani przez mr. Brain.
  • felusiak1 11.07.19, 00:54
    A skąd są pieniadze na "badania"? No wlasnie. Poddaj w watpliwość że CO2 powoduje wzrost temperatury i zostajesz bez pieniedzy i wyrzucą cię z pracy.
  • snajper55 11.07.19, 13:11
    felusiak1 napisał:

> A skąd są pieniadze na "badania"?

Z tych samych źródeł co pieniądz na inne badania naukowe.

> No wlasnie. Poddaj w watpliwość że CO2 powodu
    > je wzrost temperatury i zostajesz bez pieniedzy i wyrzucą cię z pracy.

Jakiej pracy?

Jeśli lekarz zacznie twierdzić, że grypa jest skutkiem nierównowagi w organizmie żółci czarnej i żółtej i leczyć ją trzeba upuszczaniem krwi, to też go z roboty w szpitalu wyrzucą.

S.
    --
  • benek231 10.07.19, 21:37
    www.youtube.com/watch?v=7W33HRc1A6c
  • monalisa2016 10.07.19, 19:16
    W dniu 04.07.2011 roku Die Welt pisal (cytat)

"Die CO2-Theorie ist nur geniale Propaganda" / (w j. polskim) Teoria CO2 to po prostu genialna propaganda

Link do artykulu z ktorego wyjeto cytat:
    www.welt.de/debatte/kommentare/article13466483/Die-CO2-Theorie-ist-nur-geniale-Propaganda.html?wtmc=socialmedia.facebook.shared.web

Przeciez to sie wszystko sprawdza o czym w roku 2011 sie pisalo, a dzis propagande uwaza sie za prawde i tym pierze sie mozgi malo oczytanym czy zorientowanym.smile

--
  • monalisa2016 10.07.19, 19:20
    Dzis kiedy swiat stoi na krawedzi recesji jak i utrzymania rzeszy nowych unijno-merkelowskich gosci siega sie po propagande (CO2 certyfikaty) by zasilac budzety, kto to wszystko zaplaci? Ano nie kto inny jak podatnik!

--
  • snajper55 11.07.19, 13:04
    monalisa2016 napisał(a):

> W dniu 04.07.2011 roku Die Welt pisal (cytat)
    >
    > "Die CO2-Theorie ist nur geniale Propaganda" / (w j. polskim) Teoria CO2 to po
    > prostu genialna propaganda
    >
    > Link do artykulu z ktorego wyjeto cytat:
    > www.welt.de/debatte/kommentare/article13466483/Die-CO2-Theorie-ist-nur-geniale-Propaganda.html?wtmc=socialmedia.facebook.shared.web
    >
    > Przeciez to sie wszystko sprawdza o czym w roku 2011 sie pisalo, a dzis propaga
    > nde uwaza sie za prawde i tym pierze sie mozgi malo oczytanym czy zorientowanym
    > .smile

Nie wiem o jakiej teorii jest ten artykuł, więc trudno mi komentować. No może tylko tyle: prasa pisze najróżniejsze rzeczy, czasem sama sobie przecząc.

S.
    --
  • boomerang 09.07.19, 10:25
    Wcale się nie ociepla, franek231. Skorzystaj z okazji i kup teraz latem kilka par kalesonów na amerykańską zimę, bo będzie mroźna.
  • monalisa2016 10.07.19, 19:33
    Benio231 gratulacje, tak dlugiego watka z 207 (stan: 10.07.19 godz. 19:32) wpisami jeszcze nie miales.

--
  • benek231 10.07.19, 22:03
    monalisa2016 napisał(a):

Benio231 gratulacje, tak dlugiego watka z 207 (stan: 10.07.19 godz. 19:32) wpisami jeszcze nie miales.
    Dziekuje. Czy nie mialem? Zdecydowanie nie mialem za twojej pamieci. Kiedys mialem kilka dlugich watkow. To przyjemne, owszem, ale dla starego forumowicza nie ma juz takiego znaczenia jak dla poczatkujacego. No i teraz to juz w ogole calkiem inne forum.
  • boomerang 10.07.19, 23:31
    zakupiłeś już ciepłe kalesony na zimę?
  • monalisa2016 10.07.19, 23:49
    benek231 napisał:

> Dziekuje. Czy nie mialem? Zdecydowanie nie mialem za twojej pamieci. Kiedys mia
    > lem kilka dlugich watkow. To przyjemne, owszem, ale dla starego forumowicza nie
    > ma juz takiego znaczenia jak dla poczatkujacego. No i teraz to juz w ogole cal
    > kiem inne forum.

Nie zawsze zagladam na te forum, tylko od czasu do czasu jak mam chec i jak jest jakis ciekawy tytul oraz mam ochote do podniesienia na watku mojego glosu.

Tu, na tym watku dyskutowalo sie dosc milo i na pewnym poziomie mimo sprzecznych pogladow.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka