Dodaj do ulubionych

"Polska poparła przywrócenie Rosji prawa głosu :O)

04.07.19, 06:40
w Radzie Europy"

Onet
3 lipca 2019 | 21:25

Podczas zebrania Komitetu Ministrów Rady Europy 17 maja br. w Helsinkach polski rząd poparł deklarację umożliwiającą przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. Informację potwierdził w środę premier Mateusz Morawiecki.

W czerwcu po burzliwych i długich, trwających dziewięć godzin obradach członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE) stosunkiem głosów 118 do 62 (wstrzymało się 10) przyjęli uchwałę o przywróceniu delegacji parlamentu Rosji pełni praw w Zgromadzeniu. Polscy parlamentarzyści zagłosowali przeciw. Tym samym posłowie do Dumy i senatorzy Rady Federacji mogą znów brać udział w obradach, zabierać głos i uczestniczyć w środowych wyborach sekretarza generalnego Rady Europy.

ZPRE odebrało Rosjanom prawo głosu w kwietniu 2014, karząc ich za aneksję Krymu. Później sankcje były jeszcze zaostrzane. Delegatom Moskwy zabroniono pracować w kierowniczych organach Zgromadzenia, uczestniczyć w obserwacji wyborów prowadzonej przez Radę Europy. W odpowiedzi Rosjanie w 2017 r. przestali płacić składki członkowskie, za co mogli być wykluczeni z Rady.

Kreml domagał się przywrócenia odebranych mu praw i groził, że jeśli to nie nastąpi, sam głośno trzaśnie drzwiami ZPRE.

Okazuje się, że mimo głosów oburzenia polityków PiS, m.in. marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który mówił, że powyższą decyzją jest "poruszony", to w maju polski rząd poparł Rosję.

"Komitet Ministrów przyjął wtedy deklarację mówiącą o tym, że wszystkie państwa członkowskie (a zatem i Rosja) powinny na równych prawach brać udział w pracach Komitetu Ministrów i Zgromadzenia Parlamentarnego. Oznaczało to, że szefowie dyplomacji - w tym Jacek Czaputowicz - podjęli decyzję polityczną o powrocie Rosji do Rady Europy" - podaje Onet. Głosowanie w czerwcu było skutkiem tej decyzji. Deklaracji sprzeciwiły się natomiast Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Gruzja oraz Armenia.

Sprawę na antenie Polsat News skomentował w środę premier Mateusz Morawiecki. - Sytuacja tam była następująca: Rada Europy grzęzła w dyskusjach, w związku z tym Polska uczestniczyła w odblokowaniu pewnych procedur zawieszania i odwieszania poszczególnych krajów - powiedział premier. Wcześniej przedstawiciele MSZ tłumaczyli portalowi, że decyzja ta była podyktowana poparciem zwiększenia efektywności i znaczenia Rady Europy.

wyborcza.pl/7,75399,24961803,onet-polska-poparla-przywrocenie-rosji-prawa-glosu-w-radzie.html
Klan Morawieckich jednak dopial swego. Ruska agentura ma wyniki.
Edytor zaawansowany
 • snajper55 04.07.19, 10:42
  Jakieś zdziwienie? A jak mieli głosować? Wszytko co PiS robi jest, pewnie przypadkowo, zgodne z interesami Putina, więc czego się spodziewaleś?

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • institoris2 04.07.19, 12:06
  "Polscy parlamentarzyści zagłosowali przeciw."

  to w koncu jak zaglosowali?

  snajper55 napisał:

  > Jakieś zdziwienie? A jak mieli głosować? Wszytko co PiS robi jest, pewnie przyp
  > adkowo, zgodne z interesami Putina, więc czego się spodziewaleś?
  >
  > S.
 • snajper55 04.07.19, 22:50
  institoris2 napisał(a):

  > "Polscy parlamentarzyści zagłosowali przeciw."
  >
  > to w koncu jak zaglosowali?

  Tak głosowała Polska:

  "Komitet Ministrów przyjął wtedy deklarację mówiącą o tym, że wszystkie państwa członkowskie (a zatem i Rosja) powinny na równych prawach brać udział w pracach Komitetu Ministrów i Zgromadzenia Parlamentarnego. Oznaczało to, że szefowie dyplomacji - w tym Jacek Czaputowicz - podjęli decyzję polityczną o powrocie Rosji do Rady Europy. "

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-poparla-przywrocenie-rosji-prawa-glosu-w-radzie-europy/2y8pwgf

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • benek231 04.07.19, 23:19
  institoris2 napisał(a):

  > "Polscy parlamentarzyści zagłosowali przeciw."
  >
  > to w koncu jak zaglosowali?
  ***
  Wiesz, rzad to nie parlamentarzysci, i na odwrot. W tym watku mowa jest o rzadzie.

  "Podczas zebrania Komitetu Ministrów Rady Europy 17 maja br. w Helsinkach polski rząd poparł deklarację umożliwiającą przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. Informację potwierdził w środę premier Mateusz Morawiecki"

  Z czego wynika, ze niewatpliwie polski rzad, znaczy rzad na czele z Kaczorem i Morawieckim
  glosowali ZA tym aby Rosji przywrocono prawo glosu w Radzie Europy, panie wolnosciowiec.
 • benek231 04.07.19, 16:55
  Jak i tym, ze ujawnili podpisanie tej deklaracji. Przeciez nikt nic nie wiedzial.

  snajper55 napisał:

  Jakieś zdziwienie? A jak mieli głosować? Wszytko co PiS robi jest, pewnie przypadkowo, zgodne z interesami Putina, więc czego się spodziewaleś?
  ***
  Od dawna widze, ze ida jak na pasku Putina. Ale to oczywiscie przypadkowa zbieznosc interesow. wink I zadek czysty i podlizujacy mial przyjemnosc.
  Teraz zapewne chodzilo takze o wrak TU-tki. Ciekawe kto kogo wydmucha - Putin Kaczora, na odwrot, czy w ramach wspolnych interesow(?) To znaczy interesow Putina.

  Przeciez ruskie doskonale wiedza, ze wyciszona teraz Komisja Macierewicza, przystapi do kontynuowania sledztwa natychmiast po otrzymaniu wraku. I po roku badan i testow udowodnia, ze to jednak ruskie detonowali w TUtce swoje ladunki wybuchowe. Teraz Macierewicza nie widac i nie slychac, jak to oni zapadl w szuwar i udaje, ze go nie ma, ale spokojna glowa - juz on czuwa.
  Chyba, ze jest to ruska agentura, na co wyglada. Wowczas Macierewicz zdejmie z ruskich zarzuty. Oglosi, ze sladow materialow wybuchowych jednak nie znaleziono.
 • xiazeluka 04.07.19, 22:41
  Kretyn52 pod rękę z tow. S55 powtarzają fejknjusy (gównoprawdy):

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/przywrocenie-rosji-prawa-glosu-w-radzie-europy-komentarz-msz-i-rzecznika-rzadu,949915.html


  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka