Dodaj do ulubionych

Dobra zmiana....

06.07.19, 22:13

Cebula droższa od banana...
--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
  • institoris2 06.07.19, 22:49
    a co w tym zlego tow. baobab?

babaobaba napisał:

> Cebula droższa od banana...
  • babaobaba 07.07.19, 09:19
    institoris2 napisał(a):

> a co w tym zlego tow. baobab?
    >
    > babaobaba napisał:
    >
    > > Cebula droższa od banana...

==================
    No właśnie, co? Może ty mi wytłumaczysz co w tym dobrego.

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • institoris2 07.07.19, 13:07
    akurat ja mialbym cokolwiek tlumaczyc?

Zarymowaliscie nam tutaj tow. baobab gornolotnie:

"dobra zmiana...
    cebula drozsza od banana..."

co jak rozumiem (choc kto tam moze byc pewny w obliczu tak wybitnego poety) jest zwroceniem uwagi na skandaliczna sytuacje, gdzie ceny cebuli sa wyzsze od ceny bananow. Cala zasluge za ten niebywaly skandal raczyliscie przypisac rzadowi "dobrej zmiany".
    Mysle, ze to wlasnie wy tow. baobab jestescie tu winni wyjasnienia, na czym wlasciwie ten skandal polega no i jakie to dzialania (lub zaniechania) rzadu, jak piszecie, "dobrej zmiany" doprowadzily do takiego stanu rzeczy, a przy okazji, zeby nie narazic sie na zarzut, ze do krytykowania, to owszem, jestescie pierwsi, natomiast jesli idzie o konstruktywne propozycje rozwiazywania problemow, to kierujecie sie zelazna oszczednoscia.
    Jak juz bedziecie dokonywac doglebnej analizy zjawiska, to nie zapomnijcie o jednym z mozliwych aspektow; czy aby hierarchia KK nie miala udzialu w tym cebulowo-bananowym skandalu?

babaobaba napisał:

> No właśnie, co? Może ty mi wytłumaczysz co w tym dobrego.

• babaobaba 07.07.19, 14:15
    institoris2 napisał(a):

> akurat ja mialbym cokolwiek tlumaczyc?
    =====================
    A czemu nie. Jesteś taki zabawnie pryncypialny. Twoje teksty można by włożyć w pióro towarzysza sekretarza od propagandy.

>
    > Zarymowaliscie nam tutaj tow. baobab gornolotnie:
    >
    > "dobra zmiana...
    > cebula drozsza od banana..."
    >
    > co jak rozumiem (choc kto tam moze byc pewny w obliczu tak wybitnego poety) jes
    > t zwroceniem uwagi na skandaliczna sytuacje, gdzie ceny cebuli sa wyzsze od cen
    > y bananow. Cala zasluge za ten niebywaly skandal raczyliscie przypisac rzadowi
    > "dobrej zmiany".
    =================
    A co będę "dobrej zmianie" żałował. Wszak cały postęp jest ich zasługą, nieprawdaż? Co chwile Pan Premier, z całym szacunkiem, opowiada jakich to cudów gospodarczych dokonała obecna ekipa nie wybudowawszy ani kilometra nowej autostrady, na przykład. Zatem każdy wzrost , czy chcesz czy nie chcesz, jest ich zasługą. Wzrost cen także. Wysoka cena na cebulę (kto wie czy nie na czosnek także) jest działaniem antysemickim obliczonym na wywołanie określonego wzburzenia naszych starszych braci w wierze, co już, jakże przytomnie zauważył, kolega sz0k.

> Mysle, ze to wlasnie wy tow. baobab jestescie tu winni wyjasnienia, na czym wla
    > sciwie ten skandal polega no i jakie to dzialania (lub zaniechania) rzadu, jak
    > piszecie, "dobrej zmiany" doprowadzily do takiego stanu rzeczy, a przy okazji,
    > zeby nie narazic sie na zarzut, ze do krytykowania, to owszem, jestescie pierws
    > i, natomiast jesli idzie o konstruktywne propozycje rozwiazywania problemow, to
    > kierujecie sie zelazna oszczednoscia.
    ==============
    Nie będę żałował. Uważam, że powinno się podnieść cenę bananów, żeby nie wyglądało, że coś co rośnie nad Wisłą jest droższe od zaatlantyckich frykasów.

> Jak juz bedziecie dokonywac doglebnej analizy zjawiska, to nie zapomnijcie o j
    > ednym z mozliwych aspektow; czy aby hierarchia KK nie miala udzialu w tym cebu
    > lowo-bananowym skandalu?
    =====================
    Ten problem jest nieco skomplikowany bo jakże tak wprost napisać, że miała. Nie wypada bo mogłoby to podpaść pod paragraf dotyczący ataku na uczucia religijne, które jak wiadomą są u polskich religiantów wyjątkowo rachityczne i mimozowate. Niemniej hierarchia nie wytknęła cwaniakom, że podnosząc ceny na cebulę, czereśnie czy borówkę amerykańską przyczyniła się do wzrostu inflacji z jednej strony a z drugiej pozbawiła emerytów i rencistów możliwości uzupełnienia witamin.

Jakieś pytania?

>
    > babaobaba napisał:
    >
    > > No właśnie, co? Może ty mi wytłumaczysz co w tym dobrego.
    >

--
  • xiazeluka 07.07.19, 14:45
    "nie wybudowawszy ani kilometra nowej autostrady"

Ciekawe, towarzyszu, gdzie Wy właściwie rośniecie. Musi, że gdzieś w jądrze Afryki, skoro od kilku lat jesteście odcięci od elementarnych informacji:

pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_Polsce#2016%E2%80%932020

Nawiasem pisząc sieć autostrad nie będzie już jakoś zauważalnie rosnąć, ponieważ ich budowa została w zasadzie zakończona. No, poza A2, którą trzeba będzie poprawiać po reżimie tow. Tuska.

"Uważam, że powinno się podnieść cenę bananów"

Jesteście opóźnieni nie parę lat, jak się okazuje, lecz ponad trzydzieści. Naprawdę Wam się wydaje, że istnieją w Tymkraju ceny urzędowe na owoce z importu?

"Nie wypada bo mogłoby to podpaść pod paragraf dotyczący ataku na uczucia religijne"

Ewentualny komentarz episkopatu o cenach cebuli jest kwestią religijną, piszecie. Logika drzewa.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • babaobaba 07.07.19, 15:17
    xiazeluka napisała:

> "nie wybudowawszy ani kilometra nowej autostrady"
    >
    > Ciekawe, towarzyszu, gdzie Wy właściwie rośniecie. Musi, że gdzieś w jądrze Afr
    > yki, skoro od kilku lat jesteście odcięci od elementarnych informacji:
    >
    > pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_Polsce#2016%E2%80%932020
    >
    > Nawiasem pisząc sieć autostrad nie będzie już jakoś zauważalnie rosnąć, poniewa
    > ż ich budowa została w zasadzie zakończona. No, poza A2, którą trzeba będzie po
    > prawiać po reżimie tow. Tuska.
    >
    > "Uważam, że powinno się podnieść cenę bananów"
    >
    > Jesteście opóźnieni nie parę lat, jak się okazuje, lecz ponad trzydzieści. Napr
    > awdę Wam się wydaje, że istnieją w Tymkraju ceny urzędowe na owoce z importu?
    >
    > "Nie wypada bo mogłoby to podpaść pod paragraf dotyczący ataku na uczucia relig
    > ijne"
    >
    > Ewentualny komentarz episkopatu o cenach cebuli jest kwestią religijną, piszeci
    > e. Logika drzewa.
    >
    >
    ================
    Pisaliście kiedyś, towarzyszu komisarzu, że wkurzają was emotikony, że jesteście na tyle inteligentni, że i bez emotikonów pojmiecie ironię. Skwituję to jednym słowem: samochwała.

--
    Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
  • institoris2 07.07.19, 20:17
    czekamy na deklaracje, ze caly ten watek, to zalozyliscie ot tak sobie, "ironicznie"

babaobaba napisał:

> Pisaliście kiedyś, towarzyszu komisarzu, że wkurzają was emotikony, że jesteści
    > e na tyle inteligentni, że i bez emotikonów pojmiecie ironię. Skwituję to jedny
    > m słowem: samochwała.

• babaobaba 08.07.19, 09:28
    institoris2 napisał(a):

> czekamy na deklaracje, ze caly ten watek, to zalozyliscie ot tak sobie, "ironic
    > znie"
    >
    > babaobaba napisał:
    >
    > > Pisaliście kiedyś, towarzyszu komisarzu, że wkurzają was emotikony, że je
    > steści
    > > e na tyle inteligentni, że i bez emotikonów pojmiecie ironię. Skwituję to
    > jedny
    > > m słowem: samochwała.
    >
    >
    ====================
    Jak trzeba być przymulonym by nie wyczuć, wręcz kabaretowej ironii, w zdaniu "Dobra zmiana, cebula droższa od banana". Nie mam wpływu na Wasze, towarzyszu, poczucie humoru i nie chcę mieć. Nie lubię zadań niewykonalnych. Z resztą jego brak jest w waszej tfurczości cechą dominującą. Przyznam, że jeszcze gorzej wypada Luka pseudo xiążę. Ten ostatni ma typowo chłopskie poczucie humoru przychodząc na Forum z kłonicą, którą okłada wszystkich wrogów socjalizmu.

--
  • xiazeluka 08.07.19, 13:05
    "którą okłada wszystkich wrogów socjalizmu."

Mła rozumie, że to kolejny wykwintny żart dendrologiczny?

--
  • xiazeluka 07.07.19, 21:59
    Ironią byście się popisali pisząc coś, czego nikt po Was się nie spodziewa. A tak tylko przycięto Wam konary.

--
  • institoris2 07.07.19, 20:15
    babaobaba napisał:

> A czemu nie. Jesteś taki zabawnie pryncypialny. Twoje teksty można by włożyć w
    > pióro towarzysza sekretarza od propagandy.

powinniscie zatem docenic tow.baobab, ze zadaje sobie trud komunikowania sie z wami w jezyku, ktory jestescie w stanie zrozumiec.
    Poslugiwanie sie pryncypialnoscia, to calkiem niezly sposob, zeby sprowokowac interlokutora, taki przykladowo Krzys reaguje na pryncypialnosc stuprocentowo. Nie nalezy z tym oczywiscie przesadzac, bo latwo mozna wyjsc na bufona.
    Reszta waszej bazgraniny, to kompletne bzdury, niewarte odpowiedzi.
    Podejrzewam zreszta, ze zalozyliscie ten watek bez wiedzy redaktora prowadzacego w nadziei na pochwale za inicjatywe i teraz kombinujecie, jak sie z tych glupot wycofac nie sciagajac sobie burzy na glowe.
  • sz0k 07.07.19, 01:29
    babaobaba napisał:

> Cebula droższa od banana...

Banany tańsze od cebuli! Mam nadzieję, że również i od czosnku. Będziesz mógł się przerzucić w konsumpcji i zawsze to jakoś bardziej komfortowo się zrobi.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • babaobaba 07.07.19, 09:25
    sz0k napisał:

> babaobaba napisał:
    >
    > > Cebula droższa od banana...
    >
    > Banany tańsze od cebuli! Mam nadzieję, że również i od czosnku. Będziesz mógł s
    > ię przerzucić w konsumpcji i zawsze to jakoś bardziej komfortowo się zrobi.
    >
    ==================
    Sugerujesz niedwuznacznie, że jako Żyd uzależniony jestem od cebuli i czosnku. Wyobrażam sobie Matkę Bożą jak karmi Jezusa czosnkiem i cebulą a tu nagle jakiś pieprzony Herod podnosi cenę na te żydowskie przysmaki i każe jeść banany. Pewnie za chwilę udasz się do kościółka by przyjąć Pana Jezusa do siebie. Czy myślisz, że będzie mu przyjemnie kiedy dowie się, że wypominasz Mu pochodzenie, ty hipokryto, biegły w Piśmie, który od tego wcale nie jest lepszym człowiekiem.

--
  • sz0k 07.07.19, 22:28
    babaobaba napisał:

> Sugerujesz niedwuznacznie, że jako Żyd uzależniony jestem od cebuli i czosnku.
    > Wyobrażam sobie Matkę Bożą jak karmi Jezusa czosnkiem i cebulą a tu nagle jakiś
    > pieprzony Herod podnosi cenę na te żydowskie przysmaki i każe jeść banany. Pew
    > nie za chwilę udasz się do kościółka by przyjąć Pana Jezusa do siebie. Czy myśl
    > isz, że będzie mu przyjemnie kiedy dowie się, że wypominasz Mu pochodzenie, ty
    > hipokryto, biegły w Piśmie, który od tego wcale nie jest lepszym człowiekiem.

Zjeżyłeś się aż Ci się pejsy wyprostowały. Masz tu coś na otarcie łez:
    www.doradcasmaku.pl/przepis-maca-z-serkiem-bananowym-244957
    --
    "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
    Karol Marks
  • babaobaba 07.07.19, 22:42
    A słyszałeś, sz0k,, że niedługo ziemniaki będą droższe od ośmiorniczek?

--
  • sz0k 08.07.19, 13:42
    babaobaba napisał:

> A słyszałeś, sz0k,, że niedługo ziemniaki będą droższe od ośmiorniczek?

Cholera, a ja nie lubię owoców morza. Mówisz żeby zapasy zacząć robić na zimię? Nie wiem czy mi się obok cukru i cebuli zmieszczą w piwnicy te ziemniaki.

--
    "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • babaobaba 07.07.19, 22:49
    sz0k napisał:

> Zjeżyłeś się aż Ci się pejsy wyprostowały. Masz tu coś na otarcie łez:
    > www.doradcasmaku.pl/przepis-maca-z-serkiem-bananowym-244957
    ===================
    Kosztowałeś?
    Ty, jako popierający starotestamentowych, bardziej pasujesz do smakoszy menu, które reklamujesz 🤣

--
  • sz0k 08.07.19, 13:49
    babaobaba napisał:

> sz0k napisał:
    >
    >
    > > Zjeżyłeś się aż Ci się pejsy wyprostowały. Masz tu coś na otarcie łez:
    > > www.doradcasmaku.pl/przepis-maca-z-serkiem-bananowym-244957
    > ===================
    > Kosztowałeś?
    > Ty, jako popierający starotestamentowych, bardziej pasujesz do smakoszy menu, k
    > tóre reklamujesz 🤣

A gdzieś Ty widział jakichś starotestamentowych? Od prawie 2000 lat to są przebierańcy a nie prawdziwi wyznawcy wiary mojżeszowej. Nie sposób zresztą żeby jacyś się znaleźli bo Stary Zakon skończył się wraz ze Zmartwychwstaniem Jezusa. Judaizm rabiniczny to jest kuriozum powstałe m.in. na negacji tego faktu.

--
    Fryderyk D. Wilhelmsen
  • babaobaba 08.07.19, 16:31
    No widzisz? Tak jest w istocie, dlatego dziwi mnie powoływanie się na baśń o okrutnym Bogu, który będzie karał śmiercią bo przecież od Śmierci Mesjasza wiemy, że Bóg jest miłością, że nie oczekuje by ojcowie mordowali synów i składali Mu w ofierze. Tym samym pedałowie nie mają czego się obawiać a jako dzieci Boże mogą, ba, powinni liczyć na nasz szacunek. Znów hierarchowie dali tylnej części ciała bo ze starości nie są w stanie analizować sytuacji. Oczywiście rozumiesz, że piję do tego typka co to powoływał się na Stary Testament. Geriatryczny episkopat znów się pogubił.

--
  • sz0k 08.07.19, 17:21
    babaobaba napisał:

> No widzisz? Tak jest w istocie, dlatego dziwi mnie powoływanie się na baśń o ok
    > rutnym Bogu, który będzie karał śmiercią bo przecież od Śmierci Mesjasza wiemy,
    > że Bóg jest miłością, że nie oczekuje by ojcowie mordowali synów i składali Mu
    > w ofierze.

Jeśli wracając pijany postanowię iść po torach kolejowych, zasnę na nich i pociąg mnie przejedzie to Pan Bóg mnie pokarał śmiercią, czy sam się na nią skazałem?

> Tym samym pedałowie nie mają czego się obawiać a jako dzieci Boże m
    > ogą, ba, powinni liczyć na nasz szacunek.

Szacunek należny z faktu bycia dzieckiem Bożym, a nie z faktu bycia homo. Ja wiem, że Wy postempaki to rozumiecie, ale żeby forsować swoją agendę musicie udawać idiotów i wmawiać, że jedno równa się drugie. Grzech nie może być darzony szacunkiem, wręcz przeciwnie - takie czyny należy zdecydowanie i jednoznacznie potępiać.

> Znów hierarchowie dali tylnej części
    > ciała bo ze starości nie są w stanie analizować sytuacji. Oczywiście rozumiesz,
    > że piję do tego typka co to powoływał się na Stary Testament. Geriatryczny epi
    > skopat znów się pogubił.

Typek powoływał się na ST aby podkreślić swoją opinię o homoseksualizmie jako "obrzydliwości" i "zgorszeniu". Tylnej części ciała to dajecie drodzy postempacy Wy, a dowodem tego jest wiadomy wątek, w którym jedyne co Wam pozostało to tkwienie przy debilnej narracji o tym, że gość cytując ST nawoływał do "mordowania homoseksualistów"... To jest wyraz bezsilności wobec przytłaczającej ilości merytoryki znajdującej się w tym wątku.

--
    "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
    Karol Marks
  • babaobaba 08.07.19, 18:03
    No i popatrz sam jak to jest. Zaczęliśmy od cebuli i bananów, potem doszedł czosnek, maca, ośmiorniczki i ziemniaki a skończyliśmy na pedałach i episkopacie......

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka