Dodaj do ulubionych

Wanda Warska R.I.P.

08.07.19, 00:01
Przed laty uwodziłem śliczne, egzaltowane panienki puszczając im Jej piosenki na adapterze Mister Hit. Oporne przed sprowadzeniem do jaskini rozpusty dostawały w prezencie całą płytę WW zamiast kwiatów. Skuteczność bliska 100%. Choćby z tej przyczyny ciepło wspominam Damę tę.

Spotykaliśmy się też co najmniej raz w roku na Jazz Jamboree - Ona na scenie Sali Kongresowej, ja w 5. rzędzie na balkonie. Te koncerty, a zwłaszcza późniejsze nocne jam sessions w klubach studenckich były zresztą (obok wernisaży artystów głośnych i cichych) świetną okazją do wstępnej wymiany sygnałów godowych ze wspomnianymi młodymi, wykształconymi (tzn. po maturze), z wielkiego miasta (dłużej czy krócej) - samicami wink

Żegnaj, Pani Wando.

--
- To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
- Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
- Też o nim myślałem.
Edytor zaawansowany
 • boomerang 08.07.19, 00:13
  Pamiętam ją i Niemena z okładki płyty z muzyką Kurylewicza. Nigdy nie przypuszczałbym że ta leciwa już wtedy pani przeżyje Niemena o 15 lat.
 • kalllka 08.07.19, 09:41
  Macie bardzo osobiste wspomnienia związane z jazzem_i wolnością jego używania.
  Dla mnie, Wanda Warska nie istniała
  bez w/w akompaniamentu.
  A patrząc na jej wypominki na fb nawet mi do głowy nie przyszła oczywista oczywistość - najsłynniejsza z wokaliz., jej delikatne kobiece glissando które napisało ścieżkę wspomnien z filmu „pociąg”

  PS
  I dla porządku, nie można już odtwarzać wklejonych bez /autoryzacji licencji/ YT video’ow .
 • boomerang 08.07.19, 10:04
  pociąg do czego?
 • qwardian 08.07.19, 15:06
  Kapitalny utwór, Kaleczko. Niesamowity. Po nim kolejny znany przebój "Oczy masz niebiesko zielone". Ale moją duszę poruszył Pociąg. Film powinien być na You Tube, to dla naszego forumowego kolegi..  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • boomerang 09.07.19, 10:15
  no tak, ale muzyka: Artie Shaw, czyli Arthur Arhawsky

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka