Dodaj do ulubionych

Czekanie na symetrystów

09.07.19, 23:29
się nie opłaca.
Ponad 24 godziny czekałem na wykpienie premiera Morawickiego za pól miliarda drzew w pół roku.
I co? I nic.
Taka premier Kopacz doczekała sie - i słusznie - kpin z rzucania kamieniami w dinozaury.
A premier Morawiecki pozostaje w zapomnieniu.
A przecież w odróżnieniu od premier Kopacz, która dinozaura nie widziała (chyba), premier Morawiecki widział pół miliarda; musiał widzieć jako bankier, jeśli nie w realu to oczyma wyobraźni, już choćby, jako zysk z kredytów frankowych.
Nie jest wykluczone, że premier Morawicki lepiej wie co to jet pól miliarda, niż drzewo.
Półmiliardami obracał, drzew pewnie nie sadził, ale czy to ma być powodem lekceważenia?
Źle traktujecie naszego premiera koledzy symetryści.
Źle. sad

--
Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
Edytor zaawansowany
  • qwardian 10.07.19, 06:26

Mogę i czynię to niniejszym (pół roku), ale czy powinienem. Sam posadziłem ponad dwadzieścia drzew (dziesięć tuj wzdłuż, pozostałe drzewka wokół, żeby nie podglądano moich ekscesów). Jeżeli 38 milionów rodaków zrobi to samo, spełni warunek, ale pół roku wydaje się zbyt ambitne zważywszy, że nastąpi deficyt sadzonek.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • dachs 10.07.19, 06:49
    qwardian napisał:

>
    > Sam posadziłem ponad dwadzieścia drzew (dziesięć tuj wzdłuż, pozostałe drzewka wokół,
    > żeby nie podglądano moich ekscesów). J

Czy tuje posadziłeś symetrycznie, czy zgęściłeś w miejscu popełniania ekscesów?

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • qwardian 10.07.19, 07:31

Kombinacja obydwu, ale co oznacza drwiący uśmiech na twarzach sąsiadów daje do myślenia..

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • andrzejg 10.07.19, 07:38
    Twoje ekscesy to leżenie krzyżem podczas słuchania RM?
  • kalllka 10.07.19, 09:13
    ...Domniemywam, ze uśmiechają drwiąco / i zwycięsko pod wąsem/ z powodu nadmiernego zakwaszania, przez cię, gleby... ty tujo!

• qwardian 10.07.19, 10:04
    Mając na względzie wątpliwe wrażenia estetyczne jakie wywołuję, również mam mieszane uczucia wobec właściciela mojej posiadłości..

--
  • kalllka 10.07.19, 10:13
    ano parabuliki. To samo jest w ministerstwie dużych krokuw, eks prime minister- Kick /Obecnie wielkie Morawy... /
  • andrzejg 10.07.19, 07:42
    Symetryści nie odzywają się, bo za PO nikt nie wpadł na pomysł sadzenia drzew za taka kwotę.

A należy pogratulować premierowi, bo nasłuchał się pewnie wieści o ostatniej desce ratunku dla naszego klimatu - o nasadzeniu drzew na obszarze wielkości USA. Premier wziął się do roboty i nie będą go besztać przy byle spotkaniu klimatycznym, że czegoś nie przestrzega. Już sama obietnica zasadzenia drzew problem rozwiąże.
  • t_ete 11.07.19, 18:07
    andrzejg napisał:

> Symetryści nie odzywają się, bo za PO nikt nie wpadł na pomysł sadzenia drzew z
    > a taka kwotę.
    >
    > A należy pogratulować premierowi, bo nasłuchał się pewnie wieści o ostatniej de
    > sce ratunku dla naszego klimatu - o nasadzeniu drzew na obszarze wielkości USA.
    > Premier wziął się do roboty i nie będą go besztać przy byle spotkaniu klimatyc
    > znym, że czegoś nie przestrzega. Już sama obietnica zasadzenia drzew problem ro
    > zwiąże.

Nie chodzilo o sadzenie drzew za pol miliarda - ale o posadzenie pol miliarda drzew
    do konca roku. Zaraz dziennikarze policzyli - ile to drzew bedzie na sekunde ...
    i obsmiali. Potem wypowiedzialy sie Lasy Panstwowe - ze oni tyle wlasnie sadza
    w ciagu roku. I teraz chocby nawet chcieli dodatkowe pol miliarda drzew posadzic -
    to nie maja na nie miejsca smile))

Premier potrafi wyciagac pomysly jak kroliki z magicznego cylindra (czyli budzetu).
    Potem zapada cisza. Elektorat nie pyta bo juz nie pamieta.

tete
  • babaobaba 12.07.19, 09:59
    Pół miliarda sadzonek sosny (8 - 12 cm) a' 0,15 złotego/sztuka to 75 milionów. Robocizna plus praca maszyn to minimum 4 razy tyle. Koszt wyniesie w okolicy pół miliarda złotych.

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • t_ete 12.07.19, 10:22
    babaobaba napisał:

> Pół miliarda sadzonek sosny (8 - 12 cm) a' 0,15 złotego/sztuka to 75 milionów.
    > Robocizna plus praca maszyn to minimum 4 razy tyle. Koszt wyniesie w okolicy pó
    > ł miliarda złotych.

Nie mam pojecia o kosztach sadzenia drzew. Ale widze, ze Ty tak smile
    Wydawalo mi sie, ze posadzenie pol miliarda drzew kosztuje wiecej niz pol miliarda.
    Moze zle ocenilam entuzjazm Premiera ?

tete

• babaobaba 12.07.19, 10:38
    Cenę sadzonek sosny znalazłem na OLX, reszta to szacunki no i nie doliczyłem VAT smile

--
    Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
  • benek231 10.07.19, 08:27
    Bo na to mi wyglada, ze ty (jak zwykle) znow planujesz przylaczenie sie do mozliwej nowej wiekszosci, ktora juz sie tworzy. I dzielnie pracujesz nad tym, by niepostrzezenie...

Tak czy owak wiadomo, ze jestes antydemokratyczne gowno.
  • dachs 10.07.19, 11:24
    benek231 napisał:

> Bo na to mi wyglada, ze ty (jak zwykle) znow planujesz przylaczenie sie do mozl
    > iwej nowej wiekszosci, ktora juz sie tworzy. I dzielnie pracujesz nad tym, by n
    > iepostrzezenie...

To nie tak, Uszatku.
    To rozmaite większości pojawiają się tam gdzie ja stoję.
    Kiedyś to była Platforma - w czasach kiedy Palikot wydawał konserwatywne pismo.
    Dziś, tu gdzie stoję, nie ma żadnej większości. Ale z nadzieją patrzę na PSL.

> Tak czy owak wiadomo, ze jestes antydemokratyczne gowno.

Ciiicho, wiem. smile

--
  • oleg3 10.07.19, 15:08
    dachs napisał:

> Dziś, tu gdzie stoję, nie ma żadnej większości. Ale z nadzieją patrzę na PSL.

www.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2019/190719973-Koalicja-PO-PSL-juz-w-czwartek.html
    Piotr Zgorzelski w #RZECZoPOLITYCE potwierdził, że doszło do spotkania pomiędzy Grzegorzem Schetyną, a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w sprawie startu obu tych partii w koalicji przed wyborami parlamentarnymi.- Do spotkania doszło we wtorek, zaprezentowaliśmy własne stanowisko, wizję na najbliższe 100 dni do wyborów parlamentarnych – mówił poseł.
    Według posła PSL rozmowy idą dobrze i ogłoszenia ich wyniku można spodziewać się już w czwartek.
    "Rzeczpospolita" dowiedziała się nieoficjalnie od jednego z polityków PO, że w przyszłej koalicji nie będzie miejsca dla SLD. Pozostanie w niej natomiast między innymi Barbara Nowacka z Inicjatywą Polską.

--
    "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
  • qwardian 10.07.19, 08:48

en.wikipedia.org/wiki/Trillion_Tree_Campaign
    --
  • oleg3 10.07.19, 08:51
    Pewnie Morawiecki nie miał dostępu do excela. Młode pokolenie już nie potrafi liczyć w pamięci. Naczelnik jeszcze potrafi!

P.S.
    Zauważ, że nie wyśmiewałem też b. udanej kampanii PO. Ani Węgrowa ani #Twójszwab.

--
    "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
  • qwardian 10.07.19, 09:09

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-drzew-sadzi-sie-w-polsce-szyszko,86,0,2266966.html
    30 mld drzew - tyle według rzecznika ministerstwa środowiska sadzi się rocznie w Polsce. Wycina się natomiast około 1 mld.
    --
  • kalllka 10.07.19, 09:31
    Od razu wywaliła bym pinie nie szukając szyszki...
    Ale id lat widać, ze za burdel w offisie gov. odpowiada lipna it.
    PS
    Tomcio lata temu. ogłaszał się pionierem nowego liczenia , w programie Strzyczkowskiego.
    Dobroczyńca,%;£&crying(.. jego nać.
  • qwardian 10.07.19, 09:50

Tam tłumacz miał sporo problemów. Myślałem nawet przez moment, że ananasy rosną na drzewie. Cysterny również dały mi sporo do myślenia, bo sam zainstalowałem dwie w zeszłym roku, ale w żadnym razie nic w przybliżeniu co zaprezentowano. Chyba jednak coś w tym musi być, bo już wcześniej o tym słyszałem..

--
  • t_ete 11.07.19, 18:23
    qwardian napisał:

> 30 mld drzew - tyle według rzecznika ministerstwa środowiska sadzi się roczn
    > ie w Polsce.
    Wycina się natomiast około 1 mld.

Lasy Panstwowe twierdza, ze sadza pol miliarda drzew rocznie. W tym celu
    zatrudniaja firmy zewnetrzne, ktore sadza po kilkadziesiat tysiecy drzew dziennie
    na terenach, ktorymi zawiaduja Lasy Panstwowe. Razem ok. 1 mln 40 tys drzew
    dziennie.

Kto sadzi pozostale 29 i pol miliarda drzew - tzn. 80 mln drzew dziennie ? wink)))

Szyszko to tez byl niezly magik.

tete

• kalllka 11.07.19, 18:38
    Dane podane(!) przez ministerstwo nie zostały poddane zecerskiej kontroli.. a prime minister się wypowiedział za prompterem podającym w/w błędnie zapisane dane, zamiast za własnym rozumem..
    Ale jasne, nalezy mu sie (!) za _gadkę -wpadkę ekonomiczna..
  • t_ete 11.07.19, 19:06
    kalllka napisała:

> Dane podane(!) przez ministerstwo nie zostały poddane zecerskiej kontroli.. a p
    > rime minister się wypowiedział za prompterem podającym w/w błędnie zapisane dan
    > e, zamiast za własnym rozumem..
    > Ale jasne, nalezy mu sie (!) za _gadkę -wpadkę ekonomiczna..

Zawsze licze na rozum sluchajacych/czytajacych wypowiedzi politykow.
    Tak tez bylo podczas kampanii parlamentarnej w 2015 - gdy PiS oglosil
    haslo 'Polska w ruinie'. Gdyby czynny byl rozum - PiS nie wygralby tej kampanii.
    Polska nie byla w ruinie. Ale czynne byly emocje.
    A gdy sa emocje - mniejsza o fakty/dane wink

tete
  • kalllka 11.07.19, 20:17
    Mam podobne do twojego zdanie, tete,
    Polski przemysł eksploatacji złóż mentalnych rozwija się dynamicznie, a nawet ekstremalnie, z przytupem i fantazja. Daje ci angielskie słowo horroru- Monty Python przy nas wysiada.

• t_ete 11.07.19, 23:55
    kalllka napisała:

> Mam podobne do twojego zdanie, tete,
    > Polski przemysł eksploatacji złóż mentalnych rozwija się dynamicznie, a nawet
    > ekstremalnie, z przytupem i fantazja. Daje ci angielskie słowo horroru- Monty P
    > ython przy nas wysiada.

Uwielbiam absurdalny humor Latajacego Cyrku.

Ale nie jest mi do smiechu - gdy slysze jak posel Wojcik
    (wiceminister sprawiedliwosci) beztrosko mowi :
    '500+ mozna bylo realizowac juz w 1989 roku'.

Posel Wojcik mial w roku 1989 - 18 lat.
    Inflacja wynosila wowczas 251 %, rok pozniej 585 %.
    Gdy posel Wojcik konczyl studia prawnicze w 1995 roku -
    inflacja spadla do 27,8 %.

Ktos go slucha. Kazdy czlek z mojego
    pokolenia powinien sie postukac wymownie palcem w czolo
    i nigdy w zyciu nie oddac glosu na taka figure.

Wiekszosc jednak bije mu brawo.
    Poniewaz wiekszosc pamieta biede
    ale kojarzy ja z PO.
    Gdyby w 1989 r. rzadzil PiS - z pewnoscia
    zarzadzilby wyplate 500+.

Dlatego PiS wygra wybory.

tete

• qwardian 11.07.19, 20:33
    Te dane muszą być zawyżone, ale deklaracja premiera Morawieckiego może zostać zrealizowana. Polska produkuje 800 milionów sadzonek rocznie, więc wokół tej liczby można opierać szacunek...
    konkret24.tvn24.pl/polityka,112/pol-miliarda-drzew-rocznie-sprawdzamy-czy-plan-premiera-jest-realny,951167.html

--
  • oleg3 10.07.19, 09:08
    Twarzą kampanii chadeckiej PO jest para lewaków: Bartosz Arłukowicz i Barbara Nowacka. "Stara PO" zdaje się przechodzić do PSL. Koalicja Polska zaczyna się rysować jako całkiem atrakcyjna opcja wyborcza. PO proponuje więcej LGBT, PiS więcej socjalizmu (sanacji dla jasności). Poza PSL (Koalicja Polska) nie będzie na kogo głosować?

--
  • dachs 10.07.19, 11:16
    oleg3 napisał:

> Twarzą kampanii chadeckiej PO jest para lewaków: Bartosz Arłukowicz i Barbara N
    > owacka. "Stara PO" zdaje się przechodzić do PSL. Koalicja Polska zaczyna się ry
    > sować jako całkiem atrakcyjna opcja wyborcza. PO proponuje więcej LGBT, PiS wię
    > cej socjalizmu (sanacji dla jasności). Poza PSL (Koalicja Polska) nie będzie na
    > kogo głosować?

Absolutna zgoda.
    Gdybym mógł głosować, głosowałbym na PSL.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • oleg3 10.07.19, 11:36
    dachs napisał:
    > Absolutna zgoda.
    > Gdybym mógł głosować, głosowałbym na PSL.

Życie niesie niespodzianki. Patrząc realnie (wakacje) zebranie podpisów i rejestracja list wyborczych ogranicza się do 4 podmiotów:
    - PiS (ZP)
    -PO (Koalicja ?)
    - SLD (raczej koalicja z PO)
    - PSL (Koalicja Polska).

--
  • institoris2 10.07.19, 09:18
    w latach 1946-1970 zalesiono w Polsce 1,2 mln hektarow, 48 tys. rocznie.
    Pol miliarda sadzonek to obszar okolo 40 tys. hektarow (10-16 tys. na hektar). Jesli PRL potrafil to robic przez 25 lat, to mozliwe, ze i w kaczystanie jest to realne.
    Ile z tego pozostanie drzew, to inna sprawa...

• qwardian 10.07.19, 09:52
    Absolutnie realne..

--
  • dachs 10.07.19, 11:27
    institoris2 napisał(a):

> Jesli PRL potrafil to robic przez 25 lat, to mozliwe, ze i w kaczystanie jest to realne.

25 lat kaczystanu? Nierealne, moim zdaniem.
    --
  • piq 10.07.19, 13:14
    ...w Polsce najbardziej lubił przypisywać sobie zasługi za samosiejki, a tych są miriady niezliczone. Na przykład za rozwój prywatnej przedsiębiorczości. Potem się te samosiejki przycina, wycina albo przynajmniej ściąga się z nich soki. Wszystko ku chwale ojczyzny i dla dobra Polski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka