Dodaj do ulubionych

Znowu nie mialbym na kogo glosowac w Polsce :O)

13.07.19, 18:58
A Frasyniuk tylko to potwierdza.
*
Liberałom i lewicowcom opozycja pokazała środkowy palec

Władysław Frasyniuk
12 lipca 2019 | 15:19

Niebezpiecznie szybko dryfujemy w kierunku konserwatywnego państwa wyznaniowego, w którym nie ma miejsca na takie wartości jak wolność jednostki, równość i tolerancja.

Kiedy dwa lata temu wygarniano nas z ulic podczas protestów przeciw łamaniu konstytucji i swobód obywatelskich, a potem tysiące obywateli stanęło w obronie niezawisłych sądów, byłem przekonany, że za chwilę powstanie szeroki blok na rzecz wolności.

Wiatr w żagle fundamentalistów
Po wyborach do Parlamentu Europejskiego my, obywatele, zepchnięci zostaliśmy na pozycje gorsze niż w lipcu 2017 roku. Przegrana w wyborach europejskich nie tylko dodała wiatru w żagle pisowskim fundamentalistom, ale też całe społeczeństwo w sensie ideologicznym i kulturowym cofnęła o co najmniej 30 lat. Wygrana PiS-u spowodowała nader wyraźny skręt w kierunku narodowego socjalizmu, ze zdecydowaną przewagą ideologii nacjonalistycznej, uwiarygodnionej przez zaangażowanie po jej stronie polskiego Kościoła katolickiego.

Niebezpiecznie szybko dryfujemy w kierunku skrajnie konserwatywnego państwa wyznaniowego, w którym nie ma miejsca na takie wartości jak wolność jednostki, równość i tolerancja. Mówiąc wprost: w Polsce 2019 roku zaczyna brakować miejsca dla liberalnych demokratów.

Opozycja stoi z otwartą buzią jak dziecko
Opozycja po przegranych wyborach stoi z otwartą buzią jak dziecko, trochę zaskoczone, a trochę zagubione, niepewne, co powinno zrobić. Co zawiodło i czego zabrakło po stronie demokratycznej, powiedzieliśmy sobie w ostatnim czasie kilkakrotnie i miejmy nadzieję, że choć część naszych głosów zostanie wysłuchana.

Opozycja właśnie po raz kolejny układa się do wyborów i widać, iż prawoskręt nie dotyczy wyłącznie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Platformie Obywatelskiej, która ma silne korzenie konserwatywne, znacznie łatwiej znaleźć wspólny język z PSL niż z lewicowymi ruchami.

Władysław Kosiniak-Kamysz w dzień po przegranych wyborach odszukał w szufladzie różaniec i obraca paciorkami przed oczyma wyborców oraz Grzegorza Schetyny.
W zapomnienie idą najcięższe grzechy Kościoła, przestają się liczyć związki partnerskie, prawa kobiet, wolności obywatelskie oraz tolerancja i równouprawnienie. Po zawiązaniu się koalicji PO i PSL być może usłyszymy o 500 plus na każde dziecko i nieśmiało o przywróceniu niezawisłości sądów, ale takie wartości jak wolność jednostki i tolerancja nie znajdą tam swoich obrońców.

Biedroń zawiódł na całej linii
Opozycja, aby wygrać z PiS, co jest obecnie racją stanu, musi mieć propozycję dla wyborców konserwatywnych. Nie zdobędzie jednak większości, jeśli zapomni o nas, wyborcach liberalnych.

Powiedzmy sobie brutalnie: wyborcom liberalnym i lewicowym po wyborach do PE politycy pokazali środkowy palec. Robert Biedroń zawiódł głęboko pokładane w nim nadzieje.

Po raz kolejny się okazało, iż budowanie oferty politycznej wyłącznie na PR, bez uwzględnienia wartości i poglądów, jest krótkowzroczne i kończy się porażką. SLD nie niesie żadnych wartości i w tym sensie jego wejście do szerokiej koalicji co prawda gwarantuje kilka procent, ale nie buduje szerszej oferty programowej.

Aby wygrać, Koalicja Obywatelska musi dać szansę wyborcom liberalnym zagłosować na siebie. Musi znaleźć się w Koalicji siła, która nie będzie się bała mówić o wolnościach i prawach jednostki, o tolerancji, prawach kobiet i świeckim państwie, o rozwoju i nowoczesności.

Czy Nowoczesna jest nowoczesna?
Taki rodowód ma w Koalicji tylko jedna partia: Nowoczesna. Tak, ta Nowoczesna, której nie ma, która w rozsypce dołączyła do klubu parlamentarnego PO i z którą nikt nie wiąże już nadziei. A jednak.

Jeśli Nowoczesna przypomni sobie, że jest nowoczesna, odnajdzie wartości, z którymi jej liderzy szli do polityki, i znajdzie siłę, aby walczyć na pozycjach liberalnych w ramach Koalicji Obywatelskiej, to jest nadzieja i dla Nowoczesnej, i dla KO, i dla wyborców. Jeżeli opór przed świeckim państwem będzie stawiał Władysław Kosiniak-Kamysz, to niech mu liderzy Nowoczesnej przypomną, iż nie kto inny, a Tadeusz Mazowiecki był największym orędownikiem zapisu o świeckim państwie w Konstytucji RP.

A jeżeli Kosiniaka-Kamysza będą uwierały tolerancja i szacunek do innych, to należy mu przypomnieć Bronisława Geremka i Lecha Kaczyńskiego, twórców i orędowników dialogu wielokulturowego. Rozwój i nowoczesność to nie tylko puste hasła, to warunek bezpieczeństwa przyszłych pokoleń. O tym Władysław Kosiniak-Kamysz, lider partii, która jest członkiem europejskiej chadecji, musi wiedzieć.

Jeżeli liderzy Nowoczesnej wykażą się odwagą i zawalczą o wyborców liberalnych, to powinni odnaleźć tych młodych ludzi, którzy kilka lat temu uwierzyli w nowoczesne przesłanie Nowoczesnej. Muszą się również wykazać odwagą i zaprosić do koalicji Joannę Scheuring-Wielgus, która przez ostatnie cztery lata niosła w polityce wiele z tych wartości. Barbara Nowacka wsparta przez Scheuring-Wielgus byłyby pozytywnym sygnałem dla nas, wyborców.

My, obywatele, chcemy odnaleźć w przyszłym parlamencie wartości, w które na co dzień wierzymy i w obronie których staliśmy na ulicach polskich miast.

wyborcza.pl/7,75968,24988751,frasyniuk-liberalom-i-lewicowcom-opozycja-pokazala-srodkowy.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.4.glowka
Ten dryf w kierunku katolickiego panstwa wyznaniowego obserwuje od 1993 roku. Juz niedlugo obudzicie sie w takim szambie, Najmlsi, jakiego nigdy nie spodziewalibyscie sie po zaangazowaniu waszych poboznych liderow. Bedziecie mieli bajzel, rzady autorytarne, gleboki dol ekonomiczny i zadnego znaczenia w swiecie, gdzie znow beda smiac sie z was i szydzic. A to wszystko dzieki waszemu zlodziejskiemu kosciolkowi, ktory martwi sie wylacznie o wlasne pedofilskie interesy. No i dzieki takim jak Szkop, Kretynluka, Oleg3, Sz0k, Piq, Institoris, czy Qwardian, ktorzy ten kosciolek wielbia.
Edytor zaawansowany
 • xiazeluka 13.07.19, 23:00
  Frasyniuk nie powinien tyle pić, bo jeszcze jeden taki tekst, a dla jego własnego bezpieczeństwa trzeba będzie go przywiązać do krzesła.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • monalisa2016 13.07.19, 23:43
  benek231 napisał:

  > Znowu nie mialbym na kogo glosowac w Polsce

  Jakim prawem mialbys decydowac o losie Polakow mieszkajacych w Polsce mieszkajac poza granicami jej? Nigdy bym sie nie odwazyla na to decydowac o kims z kim nie dziele losu, a znam Polske tylko z doniesien medialnych albo rzadkich urlopow w tym kraju, to jest za malo!
  Polacy mieszkajacy w Polsce powinni sami decydowac o wlasnym losie, oni sa na miejscu i wiedza dosc dokladnie co w trawie piszczy, a nie pseudo-wyborcy ktorzy nie maja realnej stycznosci z tym krajem, znaja go tylko z gazet jak i urlopu raz na "x" lat.smile Mieszkam duzo blizej Polski jak ty Benio, a mimo tego nie czuje sie moralnie uprawniona do tego.smile

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • benek231 14.07.19, 08:01
  monalisa2016 napisał(a):

  Jakim prawem mialbys decydowac o losie Polakow mieszkajacych w Polsce mieszkajac poza granicami jej?
  ***
  No wlasnie. Twoje pytanie zadalem sobie wiele lat temu i z tych wlasnie powodow nie glosuje w polskich wyborach, pomimo przyznanego mi prawa.
 • monalisa2016 14.07.19, 23:39
  benek231 napisał:

  > No wlasnie. Twoje pytanie zadalem sobie wiele lat temu i z tych wlasnie powodow
  > nie glosuje w polskich wyborach, pomimo przyznanego mi prawa.

  No wlasnie, my nie mamy moralnego prawa decydowac o losie ludzi zyjacych w danym kraju. Ale przypuscmy gdybysmy je mieli i zyli w Polsce, co bysmy wybierali? Nie wiem czy znajduje sie w Polsce taka partia poniewaz przestalam sie interesowac zyciem politycznym Polski poniewaz widze dobre i bardzo zle strony w jakim kroczy Polska. Bylam i jestem zawsze za niepodlegla, suwerenna Polska chocby na wzor zblizony do Szwajcarii. Skoro wzielabym te moralne prawo wplywu na zycie spoleczenstwa w Polsce wybierala bym parie ktora jest:

  - suwerennoscia i niezawwisloscia Polski z granicami i kontrola na nich

  - partie ktora dba o spoleczenstwo czyli partia konserwatywna dbajaca o rozwoj podstawy panstwa czyli rodziny

  - partie ktora stoi na strazy posiadania wlasnej waluty, czyli zlotowki

  - partie ktora ma interes zycia w zgodzie z sasiadami

  - partie ktora jest za pozostaniem w unii ale na tych warunkach ze unia bedzie skladac sie z suwerennych, niezaleznych panstw wspolpracujacych na kazdej plaszczyznie (gospodarka, handel, innowacja, kultura i nauka, pokojowa polityka, ...) z soba a nie molochu ktory chce sie stworzyc na wzor bylego ZSRR. Ten moloch nie ma najmnieszej przyszlosci, widzi sie to u nas na przykladzie czerwono-zielonego Berlina na niego skladaja sie cale Niemcy i co? Lepiej nie pisze bo to juz wstyd.
  - ...

  Nie sadze by istniala taka partia w Polsce wiec nie mialabym tez na kogo glosowac Benio.smile


  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
 • boomerang 14.07.19, 00:58
  Rozumiem że partia seksualna Biedronia nie spełniła twoich nadziei i skrywanych marzeń.
 • xiazeluka 14.07.19, 14:57
  Klub pedalski Biedronia nie spełnia oczekiwań Kretyna52, ponieważ Kretyn52 jest impotentem. Jego Murzyn jest bardzo z tego niezadowolony.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • biologiczny_zegar 14.07.19, 20:02
  A moze sama natura rozwiąże wyborcze "dylematy" ?

  Rośnie liczba poronień Polsce a dokładnie na Ścianie Wschodniej.

  "Ponad 530 poronień odnotowano w zeszłym roku tylko w dwóch lubelskich szpitalach. W skali kraju mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach rocznie. Winne są geny i wszechobecna chemia."

  Toksyczny smog + katastrofa w służbie zdrowia + brak edukacji seksualnej zbiera żniwo...

  www.dziennikwschodni.pl/lublin/rosnie-liczba-poronien-w-lubelskiem-w-tych-zawodach-ryzyko-jest-najwieksze,n,1000207169.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka