Dodaj do ulubionych

Niebezpieczne zwiazki :O)

14.07.19, 16:51
>> – Putin przewodzi czemuś na podobieństwo międzynarodówki komunistycznej. Nazywam to „międzynarodówką nieliberalną”. Od co najmniej dziesięciu lat toczy walkę, którą definiuje jako batalię między dekadencją i liberalnym multilateralizmem Zachodu a putinowską odmianą moralnych, konserwatywnych i suwerennych wartości. Ja zaś uważam, że to rywalizacja między demokracją, przestrzeganiem prawa i wolnym rynkiem a autokracją, korupcją, dominacją państwa w gospodarce i lekceważeniem norm międzynarodowych.

Putin i jego świta z dumą głoszą, że „putinizm” jest atrakcyjny poza granicami Rosji i ma potencjał eksportowy. Mają rację. Putin znalazł ideologicznych zwolenników za granicą, zwłaszcza w Europie. On chce osłabić Zachód. Wierzy, że rozpad NATO i Unii Europejskiej leży w narodowym interesie Rosji. Wolałby układać się bilateralnie z pojedynczymi państwami. Dlatego europejscy populiści osłabiający Unię Europejską i instytucje demokracji w praktyce wykonują robotę Putina.>>

Michael McFaul, ambasador USA w Rosji za prezydentury Obamy.

wyborcza.pl/7,75399,24989201,michael-a-mcfaul-ambasador-usa-w-moskwie-myslalem-ze-polacy.html
Zadziwiajaca jest ta zbieznosc pogladow Putina na demokracje, oraz pogladow polskiego antydemokratycznego gowna, na czele z hierarchia kk. "Dekadencki zachodni liberalizm" postrzegany jest tak samo jak przez obie strony, jak niegdys "oswieceniowa dekadencja" zgodnie potepiana byla przez caryce Katarzyne i polski kler katolicki. No i prosze, nieco ponad 200 lat i potomkowie ludzi odpowiedzialnych za wymazanie Polski z map znow krocza pod reke. Tym razem ich celem jest "demokracja nieliberalna", czyli obalenie demokracji.
Edytor zaawansowany
  • boomerang 15.07.19, 00:10
    a sprawa jest prosta, demokrata nieliberalny wystarczy że założy liberię i już staje się prawdziwym demokratą

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka