Dodaj do ulubionych

Eliza Michalik znowu nadaje

16.07.19, 14:30
Skądże by inąd jak nie z GWna:
wyborcza.pl/7,75968,24997255,nadszedl-czas-zeby-pozywac-episkopat.html
Pełna komsomolskiego zapału będzie pozywać biskupów, tzn. może ona sama osobiście nie, ale wzywa, nawołuje! Kretyni wszystkich miast i wsi łączcie się i za pióra chwytajcie! Sądy czekają!

--
"My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
Fryderyk D. Wilhelmsen
Edytor zaawansowany
 • benek231 16.07.19, 16:17
  Nadszedł czas, żeby pozwać Episkopat


  Eliza Michalik
  16 lipca 2019 | 06:00


  Dziwię się, że organizacje broniące praw osób homoseksualnych nie pozywają Episkopatu do sądu. Przedstawiciele Kościoła publicznie lżą innych ludzi. Z tym się nie polemizuje - za to się karze.

  Homoseksualizm jest w Polsce zgodny z prawem. Tak jak in vitro. Nie jest wpisany na listę chorób ani dewiacji, co oznacza, że w świetle prawa orientacja homoseksualna jest tak samo dobra jak heteroseksualna. Zatem mówienie o homoseksualistach „zboczeńcy”, „dewianci” i przedstawianie ich jako zagrożenie jest publicznym poniżaniem, bezprawnym i podlegającym karze.

  Nadszedł czas, żeby przestać pomstować na biskupów, a zacząć ich pozywać. Godność i prawa obywatelskie same się nie obronią.

  – Polsce grozi niebezpieczeństwo genderyzmu, LGBT i dewiacji, a nośnikiem tego śmiertelnego zagrożenia są szkoły, uniwersytety, teatry, internet i media – powiedział w czasie mszy świętej (msze święte to od jakiegoś czasu sposobność do agitacji politycznej) Edward Frankowski, emerytowany biskup. Na marginesie: zwróćcie uwagę, jak biskup pięknie robi PiS podkład pod cezurę teatrów, mediów i pod ograniczanie zgromadzeń.

  Popełni wielki błąd ten, kto będzie traktował wystąpienie biskupa Frankowskiego – podobnie jak wcześniej wiele innych wystąpień różnych biskupów i Episkopatu – jak nietrzymającą standardów publicystykę. Takie publiczne wywody publicystyką bowiem bynajmniej nie są, przeciwnie – drastycznie naruszają prawo.

  Prawda jest taka, że w polskiej debacie publicznej, której poziom jest żenująco niski, przywykliśmy do agresywnych, niemądrych tyrad mężczyzn, których traktujemy, jakby mieli immunitet tylko dlatego, że noszą sutannę. Przywykliśmy, że pouczają nas o moralności, a sami należą do organizacji dopuszczającej się gwałtów i zbrodni na dzieciach, robiącej interesy (na granicy prawa lub to prawo przekraczając) z politykami i kryjącej przestępców z własnych szeregów. Ich agresję, wyzwiska i obelgi traktujemy jak ostrą polemikę, część debaty publicznej, nie zważając na to, że nam, ludziom, którzy sutann nie noszą, w tej debacie nie wolno odpłacić pięknym za nadobne.

  Spróbujcie powiedzieć jakiemuś biskupowi, że seminaria duchowne i uczelnie katolickie prezentują tak żenująco niski poziom, że kto je ukończy, ma na czole bruzdę będącą widoczną oznaką kretynizmu i wynaturzenia. Spróbujcie z uśmieszkiem wzruszyć ramionami, gdy pobiją księdza, i powiedzieć, że księża opowiadają takie bzdury, że w zasadzie sami są sobie winni. Spróbujcie powiedzieć panom purpuratom, że nie mają wstydu i kryją przestępców, że sprzedają swoich wiernych za pieniądze, dogadując się z politykami. Powiedzcie ich wiernym, że mogą być sobie katolikami, ale w domu, po kryjomu, bo niewierzący nie życzą sobie ich obnoszenia się ze swoją wiarą, ich przaśnych, bałwochwalczych, urągających zdrowemu rozsądkowi i dobremu smakowi procesji Bożego Ciała, ich publicznych pokazów wiary w gusła i zabobony… powiedzcie to wszystko głośno, publicznie, a zobaczycie, co się wydarzy.

  Zostaniecie oskarżeni o obrazę uczuć religijnych i mowę nienawiści, odsądzeni od czci i wiary, zniesławieni i opluci. Bo im, katolikom i ich przedstawicielom, biskupom, wolno. A wam nie. Wy jesteście obywatelami drugiej kategorii i jak was kopią i policzkują, macie siedzieć cicho albo grzecznie prosić o więcej.

  W to wierzycie, to wam wmówiono i tak was wytresowano: biskupi, media i usłużni wobec Kościoła katolickiego politycy.
  Tylko że to nieprawda.

  Bo w Polsce, o czym zdążyliśmy zapomnieć i wbrew temu, co sobie myślą biskupi, prawo obowiązuje tak samo ich i ich wiernych jak wszystkich innych obywateli, w tym organizacje broniące praw gejów i lesbijek. Zakazujący dyskryminacji art. 32 konstytucji ("nikt nie może być dyskryminowany z jakiejkolwiek przyczyny"), art. 212 kk ("§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku") i artykuł 216 kk ("§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku") chronią, przynajmniej w teorii, nasze prawa do godności i do tego, by nie by c poniżanym z powodu niewyznawania wartości i przekonań katolickich.

  Dlatego dziwię się, że organizacje broniące praw osób homoseksualnych czy kliniki in vitro nie pozywają jeszcze Episkopatu do sądu, bo moim zdaniem są wszelkie podstawy, żeby ukarać Kościół za to, że jego przedstawiciele bezczelnie, publiczne i ewidentnie w złej wierze lżą innych ludzi, poniżają ich, a nawet nawołują do nienawiści wobec ich. To jest karalne.

  Z tym się nie polemizuje, za to się karze w sądzie.
  Na koniec przypominam panu Frankowskiemu i innym panom biskupom, że homoseksualizm jest w Polsce zgodny z prawem. Nie jest wpisany na listę chorób ani dewiacji, co oznacza, że w świetle prawa orientacja homoseksualna jest tak samo dobra jak heteroseksualna. Zatem mówienie o homoseksualistach „zboczeńcy”, „dewianci” i przedstawianie ich jako zagrożenia jest publicznym poniżaniem, jest bezprawne i podlega karze.

  Nadszedł chyba czas, żeby przestać pomstować na biskupów, a zacząć pisać pozwy.

  wyborcza.pl/7,75968,24997255,nadszedl-czas-zeby-pozywac-episkopat.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.glowka
  Czy postanowiles Sz0ku odbierac mi chleb?
 • oleg3 16.07.19, 16:29
  Nie tak wybitną jak ty Krzysiu, ale to gwiazda pierwszej wielkości. Już wstęp powala Ciemnogród ( w mojej osobie) na kolana.

  > Homoseksualizm jest w Polsce zgodny z prawem. Tak jak in vitro. Nie jest wpisan
  > y na listę chorób ani dewiacji, co oznacza, że w świetle prawa orientacja homos
  > eksualna jest tak samo dobra jak heteroseksualna. Zatem mówienie o homoseksuali
  > stach „zboczeńcy”, „dewianci” i przedstawianie ich jako zagrożenie jest publicz
  > nym poniżaniem, bezprawnym i podlegającym karze.

  Wywód nienaganny logicznie, a prawniczo błyskotliwy. Wszystkim kwestionującym logiczną i prawniczą wielkość Elizy proponuję odbierać pracę i ewentualne tytuły. Pozbawić praw politycznych, a jak to nie pomoże to skierować na obozy szkoleniowe.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • dachs 16.07.19, 16:36
  To prawda, ale jeżeli ten cytat jest prawdziwy, to ma godnego siebie przeciwnika.
  "– Polsce grozi niebezpieczeństwo genderyzmu, LGBT i dewiacji, a nośnikiem tego śmiertelnego zagrożenia są szkoły, uniwersytety, teatry, internet i media – powiedział w czasie mszy świętej (...) Edward Frankowski, emerytowany biskup."


  --
  Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
 • oleg3 16.07.19, 16:56
  Niewiele się w tym cytacie zgadza. Porównaj materiał Microsoft News. Podaję specjalnie, bo KAI z pewnością sfałszowała przekaz.

  www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/bp-frankowski-na-jasnej-g%C3%B3rze-wezwa%C5%82-do-walki-idzie-na-polsk%C4%99-potop-genderyzmu-lgbt-dewiacji/ar-AAEhysl
  - Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości - mówił duchowny. Jak stwierdził, marsze równości "doszły aż pod Jasną Górę". - Klasztor jasnogórski, ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy i pielgrzymi wznosili wyrazy modlitwy wynagradzającej, dokonali ekspiacji należnej Panu Bogu i Matce Najświętszej, szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą. Grzech był publiczny, domaga się publicznej ekspiacji - mówił duchowny.
  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 16.07.19, 16:39
  Bo brednie wieksze niz zwykle zaczales tu wypisywac...
 • oleg3 16.07.19, 17:26
  benek231 napisał:

  > Bo brednie wieksze niz zwykle zaczales tu wypisywac...

  Podejmiesz się Krzysiu obrony inkryminowanego wywodu Elizy?  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 16.07.19, 18:41
  oleg3 napisał:

  Podejmiesz się Krzysiu obrony inkryminowanego wywodu Elizy?
  ***
  Ja dla mnie to on broni sie sam - to rozsadne podejscie. Obraza kapociorz ludzi to ludzie powinni wystepowac na droge sadowa i zadac odszczekania, przeprosin, i zadoscuczynienia. W przeciwnym przypadku Pedofile czuja sie jeszcze bardziej bezkarni i pozwalaja sobie na coraz wiecej. A juz teraz przekonani sa, ze ich prawo i dobry obyczaj nie dotyczy. Bo oni sa na misji.
  Tak wiec bardzo dobrze sie stalo, ze Michalik pokazala ludziom gdzie powinni miec te misje.
 • oleg3 16.07.19, 18:52
  Krzysiu, odnieś się do wywodów Elizy. Bajkopisarstwo mnie nie interesuje. Na dobry początek.
  > Homoseksualizm jest w Polsce zgodny z prawem. Tak jak in vitro.
  Zgodne z prawem jest też picie czy palenie. Wolno krytykować pijaków i palaczy?  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 16.07.19, 19:26
  oleg3 napisał:

  > Zgodne z prawem jest też picie czy palenie. Wolno krytykować pijaków i palaczy?
  ***
  Zle przyklady. Dobrym jest np. bycie kobieta, badz dzieckiem, badz rudym... Nie powinno sie krytykowac ich za to kim sa. Tak jak homoseksualistow. Tacy sa. Tacy sie urodzili badz, jak wolisz, takimi stworzyl ich Bog. Zatem jaki jest sens krytykowania tego co nieodwracalne i niemozliwe do zmiany. To jest po prostu cos z czym nalezy sie pogodzic.

  Nie o krytyke jednak idzie lecz o odmowe prawa do zycia tym ludziom. Ciagle ktos szczuje przeciwko nim a najbardziej ci ktorzy niby maja nauczac milosci blizniego. Szczuja bo posiadanie chlopca do bicia jest im niezbedne do ksztaltowania takich np. umyslow jak twoj - myslow nienawistnikow, majacych nienawidziec kazdego wskazanego palcem przez Pedofila, czy cala ichnia szczujnie. Od tysiecy lat tak szczuja bo musza utrzymywac parafian w przekonaniu, iz sa im niezbedni do szczescia i zycia. A skoro wokol tyle wszelkiego zla czajacego sie na poczciwego i bezbronnego parafianina to oczywistym jest, ze kapociorz niezbedny jest i niezastapiony. I tak to sie kreci...
 • dachs 17.07.19, 02:23
  benek231 napisał:

  > Zle przyklady. Dobrym jest np. bycie kobieta, badz dzieckiem, badz rudym... Nie
  > powinno sie krytykowac ich za to kim sa.
  > Tak jak homoseksualistow. Tacy sa.

  A pedoseksualiści? Zooseksualiści? Nekroseksualiści? Czyż oni nie sa, jacy są?
  Oj, Krzysiu, jakiś Ty nietolerancyjny.

  --
  Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
 • benek231 17.07.19, 08:29
  dachs napisał:

  > A pedoseksualiści? Zooseksualiści? Nekroseksualiści? Czyż oni nie sa, jacy są?
  **
  Pewnie sa, ale w odroznieniu od homoseksualistow na seks nie maja zgody swych partnerow. Co wiedzialbys gdybys nie byl koscielna kurwa.
 • xiazeluka 17.07.19, 08:42
  A seks jest gwarantowanym prawem, Kretynie52?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • dachs 17.07.19, 12:01
  benek231 napisał:  > Pewnie sa, ale w odroznieniu od homoseksualistow na seks nie maja zgody swych p
  > artnerow.

  Nawet nekroseksualiści, Uszatku? smile
  A na poważnie: jeżeli jeden obrzydliwiec ma zgodą drugiego obrzydliwca, to obrzydlistwo nie przestaje być przez to mniej obrzydliwe.
  --
  plus pis quam ratio vs. plus ratio quam vis
 • benek231 17.07.19, 15:32
  dachs napisał:

  Nawet nekroseksualiści, Uszatku? smile
  A na poważnie: jeżeli jeden obrzydliwiec ma zgodą drugiego obrzydliwca, to obrzydlistwo nie przestaje być przez to mniej obrzydliwe.
  ***
  Zwlaszcza jak ktos spac nie moze po nocach z tego powodu, bo ciagle musi sobie wyobrazac jak oni to robia. Po to by brzydzic sie nimi jeszcze bardziej. Oczywiscie nie masz pojecia jakie to jest chore.

  Dla mnie temat nie istnieje. No ale w odroznieniu od ciebie ja nie jestem koscielna kurwa z dziurami w mozgu powyzeranymi przez kler i rodzicow.
 • dachs 17.07.19, 20:57
  benek231 napisał:


  > Zwlaszcza jak ktos spac nie moze po nocach z tego powodu, bo ciagle musi sobie
  > wyobrazac jak oni to robia. Po to by brzydzic sie nimi jeszcze bardziej.

  Ja nie muszę sobie nic wyobrażać, Uszatku. Ale Ty wyobraź sobie, że ci obrzydliwcy, zamiast ograniczyć sie do swojej alkowy, wynoszą to paskudztwo na ulicę. W dodatku dumni są z tego,
  Gay Pride to sie nazywa. I co gorsza wymagają, pod groźbą sankcji by tę ich dumę podzielać.

  > Dla mnie temat nie istnieje.

  Bo, pewnie, lubisz.
  --
  Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
  /G.K. Chesterton/
 • oleg3 17.07.19, 10:47
  benek231 napisał:

  > > Zle przyklady. Dobrym jest np. bycie kobieta, badz dzieckiem, badz rudym...

  Logika, Krzysiu nie zna pojęcia "zły przykład". Zna pojęcie "kontrprzykład" co oznacza obalenie schematu logicznego będącego przedmiotem zainteresowania.


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 15:25
  oleg3 napisał:

  > benek231 napisał:
  >
  > > > Zle przyklady. Dobrym jest np. bycie kobieta, badz dzieckiem, badz
  > rudym...
  >
  > Logika, Krzysiu nie zna pojęcia "zły przykład". Zna pojęcie "kontrprzykład" co
  > oznacza obalenie schematu logicznego będącego przedmiotem zainteresowania.
  ***
  Nie wymadrzaj sie. Ale ciesze sie, ze dotarlo do ciebie, iz siegnales po niewlasciwe przyklady. Takze z tego, ze byc moze zaczynasz rozumiec, ze krytyka kogos kogo istnienie jest akceptowane to nie jest to samo co krytyka kogos komu odmawia sie prawa do istnienia.
 • oleg3 17.07.19, 16:15
  > Nie wymadrzaj sie. Ale ciesze sie, ze dotarlo do ciebie, iz siegnales po niewlasciwe przyklady.

  Krzysiu, w logice nie ma "niewłaściwych przykładów". Zapytaj Snajpera. Wprawdzie nie jest on (o ile wiem) profesorem UW jak panie Środa i Piątek, ale ma solidne wykształcenie matematyczne. Też na UW jak się kiedyś zgadało.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 16:34
  oleg3 napisał:

  > > Nie wymadrzaj sie. Ale ciesze sie, ze dotarlo do ciebie, iz siegnales po
  > niewlasciwe przyklady.
  >
  > Krzysiu, w logice nie ma "niewłaściwych przykładów"
  ***
  Czyli mogles smialo powiedziec, ze mozna krytykowac homoseksualistow skoro np. mozna spacerowac po linie. "Spacer po linie" bylby tez 'wlasciwym' przykladem?

  Oleg, mnie dynda jak jest w formalnej logice. Wystarczy, ze wiem, iz nie powiedzialem niczego niewlasciwego. Bo to jest w zupelnosci wystarczajace na te okazje. I nawet nie bede staral sie by zaamietac te ciekawostke, gdyz najzupelniej nie jest mo to potrzebne do szczescia.
 • oleg3 17.07.19, 16:47
  > Oleg, mnie dynda jak jest w formalnej logice.


  My to wszyscy wiemy, Krzysiu. Najgorsze, że nie tylko w "logice formalnej", ale i tej zwykłej, naturalnej. Logika to zawsze jakieś ograniczenie w bajkopisarstwie. A ty przecież walczysz o wolność.


  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • babaobaba 17.07.19, 16:58
  "My to wszyscy wiemy" - jacy "my", jacy "wszyscy" mów za siebie logiku. Nikt ciebie nie upoważnił do wypowiadania się za "wszystkich".  --
  Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
 • benek231 17.07.19, 17:04
  Chcesz kopa w dupe?

  Przedstawilem ci baranie swoj punkt widzenia na dobor przykladow ktorych nie mozna wyrywac z sufitu i na chybil-trafil, czyli tak jak ty to robisz. A ty, koscielna kurwo, za nic nie jestes w stania przyznac mi racji, ze popelniles blad, gdyz masz nasrane w glowce, lecz chwytasz sie przekomarzanki o to jak to jest w logice. Tylko w tym przypadku to nie ma nic do rzeczy, choc pozoru wyglada, ze ma.

  Ty jestes z krwi i kosci pisior. Bo tak jak ten pieprzony Kaczor nie chadzasz na kompromisy i ustepstwa nawet jak brniesz w bagno. Tamten tez raczej wolal by Polska nie dostala ogromnych pieniedzy na "kopciuchy" niz zgodzic sie na to by pieniedzmi mogly dysponowac samorzady i zysac na znaczeniu. Ty jestes wszarz po prostu, Oleg, i antydemokratyczne gowno czyli nic dobrego.
 • oleg3 17.07.19, 17:12
  Zapowietrzyłeś się Krzysiu. Prawie jak kserokopiarka.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 17:51
  oleg3 napisał:

  > Zapowietrzyłeś się Krzysiu. Prawie jak kserokopiarka.
  ***
  Nie zapowietrzylem sie, choc jestes mocno irytujacy. Bo chociaz juz troche zyje na tym swiecie to ciagle nie moge zdzierzyc takich kreatur jak ty, co to raczej wola uciec niz ustapic. A ty uciekasz w odwracanie kota ogonem, struganie glupa, czy podobne mataczenie. Ty jestes facet nieuczciwy do szpiku kosci. Jestem pewien, ze dzieki temu zlodziejskiemu kosciolkowi.
 • oleg3 17.07.19, 18:04
  Krzysiu, ja tylko, jak przystało na ciemnogrodzianina, jestem przywiązany do logiki. Tej od Sokratesa, Arystotelesa, Zenona z Kition i Frege. Na dobranoc czytuję Ajdukiewicza. I powiem ci w zaufaniu, że Środa i Płatek to wybrakowany towar. A Eliza to gimbaza.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 19:07
  Pewnie tez nauczyles sie mowic proza. Tyle, ze juz przynajmniej kilkakrotnie wykazalem ci, ze z logika jestes mocno na bakier jesli tylko wychodzi ona poza szkolne formulki. Podobnie w tym watku wykazalem ci, ze masz problemy z mysleniem, gdyz inaczej nie przytoczlbys tak beznadziejnych przykladow (pijaka i palacza) dla postawienia znaku rownosci pomiedzy krytykowaniem ich a krytykowaniem homoseksualistow.
  Zgadza sie ciagle siedzisz w ciemnogrodzie i bronisz sie przed probami wyciagniecia ciebie ku wspolczesnosci.

  Bo moc tak jak ty chelpic sie znajomoscia logiki nalezy potrafic wykazac sie logicznym mysleniem w codziennych i najzwyklejszych systuacjach (np. te twoje kretynskie przyklady, powyzej), a ty masz z tym powazne problemy. Przypominasz mi za to 14 letnia corke sasiadki, ktora przychodzila na basen z tomem zaawansowanej socjologii lub psychologii. Taka uczona dziewczynka z niej byla. Teraz tez zonglujesz nazwiskami wyszukanymi w Wiki, tak jak wczesniej szastales nazwiskami liberalnych ekonomistow. Jestes smieszny.
 • oleg3 17.07.19, 19:47
  > Teraz tez zonglujesz nazwiskami wyszukanymi w Wiki,

  Trochę Krzysiu przesadziłeś. Nie musiałem sięgać do Wiki. Naprawdę nie słyszałeś o Sokratesie czy Arystotelesie? Zenon z Kition może nie jest tak znany, bo pechowo jest mylony z Zenonem z Elei. O Gottlobie Frege rzeczywiście mało kto słyszał.

  Ja Krzysiu odebrałem staranne wykształcenie, a braki nadrabiam do dziś. Czego i tobie życzę.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 21:10
  Taaaa, sraty-taty - juz zdazylismy cie poznac, oszuscie.
 • oleg3 17.07.19, 21:17
  > juz zdazylismy cie poznac, oszuscie

  My? Krzysiu, Benek, ta niezapomniana gąska i ...?

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • benek231 17.07.19, 22:57
  Juz zapomniales, ze jestes wielkim fanem liberalnej ekonomii, i wolnego rynku, a przeciwnikiem wszelkich socjalizmow? Juz nie piejesz Hajekami, Misesami i Friedmanami? Czy moze tylko za rzadow PO byles liberalem by wybrzydzac na PO, ze sa zbyt malo liberalni? Dlaczego raptem zmieniles sie na pisiora czyli antyteze wszystkiego co do niedawna wyznawales? A moze nie potrzebowales sie zmieniac gdyz zawsze nim byles?
  Z ta filozofia, i filozofami, z ktorymi teraz sie tu obnosisz, jestes tak samo wiarygodny jak z liberalami. ZERO wiarygodnosci, czyli smiec jestes.
 • oleg3 18.07.19, 08:25
  Najfajniejsze w logice jest, że status olega czy krzysia nie wpływa na logiczną ocenę wypowiedzi.

  --
  "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
 • snajper55 16.07.19, 19:08
  sz0k napisał:

  > Skądże by inąd jak nie z GWna:

  Jak ty lubisz w ty GWnianym forum się taplać. Jak jakaś świnia.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • babaobaba 16.07.19, 20:04
  snajper55 napisał:

  > sz0k napisał:
  >
  > > Skądże by inąd jak nie z GWna:
  >
  > Jak ty lubisz w ty GWnianym forum się taplać. Jak jakaś świnia.
  >
  > S.

  ==================
  No właśnie. Nie on jeden z resztą. Takich "wielbicieli GWna" jest tu kilku. Nie mogą pisać na "Najwyższym Czasie" bo tam każda wypowiedź jest dopuszczana do publikacji przez cenzora. Jak za komuny. smile
  --
  Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
 • sz0k 16.07.19, 20:28
  snajper55 napisał:

  > sz0k napisał:
  >
  > > Skądże by inąd jak nie z GWna:
  >
  > Jak ty lubisz w ty GWnianym forum się taplać. Jak jakaś świnia.

  A skąd pomysł, że niby lubię snajperku?

  --
  "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
  Gilbert Keith Chesterton
 • babaobaba 16.07.19, 20:06
  To dobra nowina, sz0ku. Radujmy się. Szansa na odbudowę Kościoła Chrystusowego rośnie.


  --
  Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
 • wikul 16.07.19, 22:18
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/66587875_428825447846001_7357398498397913088_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnDFtPhdf7JneuJzdFZIHEy5c-ONTP-c-aVWZdhv1MYlgPKfQa5Ja2vetagWnXQ5zs&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=93a6f80a3df0469ca4aac9966d0f76d4&oe=5DEB876D


  --
  "…dopiero teraz widzę jak wielkim mężem stanu jest prezes Jarosław Kaczyński, i tylko pod jego jednoosobowym kierownictwem w Polsce będzie dobrze".
  Perła v. Cullinan1 v. au999
 • piq 16.07.19, 23:28
  ...prawnej i nie da się go pozwać. Po drugie: Eliza Michalik jest złodziejką, więc niech się zamknie.
 • babaobaba 17.07.19, 08:35
  piq napisał:

  > ...prawnej i nie da się go pozwać. Po drugie: Eliza Michalik jest złodziejką, w
  > ięc niech się zamknie.

  =====================
  .... a po trzecie piq napisz nam, swoim fanom, kto cię postraszył właśnie. smile
  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
 • xiazeluka 17.07.19, 08:43
  Pewnie Wy, baobab.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • babaobaba 17.07.19, 17:00
  xiazeluka napisała:

  > Pewnie Wy, baobab.
  >

  ================
  A ty bój się Boga, ateisto.

  --
  Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.
 • babaobaba 17.07.19, 17:15
  xiazeluka napisała:

  > Pewnie Wy, baobab.
  >
  ===================
  To nie było do ciebie, pisiorku.

  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka