Dodaj do ulubionych

Roman Graczyk o marszu LGBT w Białymstoku

25.07.19, 11:24
Słyszę - nie od byle kogo, bo od Pawła Śpiewaka - że w Polsce rodzi się faszyzm. Dokładnie w Białymstoku, gdzie łysi o byczych karkach, ale za to pod sztandarami chrześcijańskimi, obrzucili w minioną sobotę manifestantów LGBT butelkami z moczem i wyzwiskami, tudzież dopuścili się w stosunku do niektórych z nich do przemocy fizycznej.

Jeśli nadchodzi faszyzm - myślę - to znaczy, że nie można stać z boku, trzeba coś zrobić. Ale co? Mówią mi, że muszę się opowiedzieć: albo jestem z tymi, którzy w Białymstoku obrażali i bili, albo z tym, którzy byli obrażani i bici. Ale jaki to jest wybór? Przecież do szpiku kości nie chcę być z półgłówkami o byczych karkach, a to znaczy, że z automatu muszę być z tymi - jak powiedział Paweł Śpiewak - młodymi, sympatycznymi ludźmi spod tęczowej flagi.

Zwracam uwagę na słowo "muszę", bo ono pokazuje, że wybór jest pozorny i że mamy tu do czynienia z szantażem emocjonalnym i moralnym. "Kto nie jest z nami, jest przeciw nam" - powiedział kiedyś towarzysz Gomułka, a teraz to samo słyszę od różnych ludzi, czy to postępowych, czy to naiwnych, dających się nabrać na ów szantaż i mnie z kolei zmuszających do dokonania wyboru jedynie - jak mi dają do zrozumienia - słusznego, jedynie godnego ludzi przyzwoitych.

Otóż, nie - nie zamierzam.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/opinie/graczyk/news-tertium-non-datur,nId,3113617#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
"Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
Edytor zaawansowany
  • oleg3 25.07.19, 12:14
    Chodzi o to, żeby nie stawiać wszystkiego na głowie z powodu myślowej aberracji jakiegoś ułamka od tego odsetka i ułamka od tego promila. Bo jeśli moim wnukom (których jeszcze nie mam) za kilka czy kilkanaście lat będą mówić w przedszkolu i w szkole, nie chyłkiem-boczkiem, tylko ex cathedra, że to nie szkodzi, że są w tym momencie dziewczynkami/chłopcami, bo zawsze mogą to przemyśleć i zmienić płeć, to ja dziękuję, wysiadam z tego pociągu. Bo to jest pociąg zmierzający do unicestwienia cywilizacji ludzkiej. Nie mówię, że koniec tylko naszej, polskiej, swojskiej, pszeniczno-buraczanej cywilizacji spod płaczącej wierzby, tej od Sarmacji, od insurekcji i od Jana Pawła II, ale jakiejkolwiek, która ma jeszcze ludzki wymiar.

Taki program (a po drodze "małżeństwa" homoseksualne i in vitro dla wszystkich to będzie małe piwo) jest na horyzoncie tego ruchu. Tak więc, jakkolwiek moja tolerancja jest ogromna, to moja akceptacja dla tego ekstremalnego programu jest zerowa. Tak mam i choćby w imię tolerancji uprzejmie proszę, aby mnie nie przymuszać do "wolności jako uświadomionej konieczności wyboru LGBT". Bo, owszem, jest trzecie wyjście, wystarczy pomyśleć.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/opinie/graczyk/news-tertium-non-datur,nId,3113617#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
    "Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niźli posiadają. ” - René Descartes
  • kalllka 25.07.19, 12:33
    Who’s Roman Graczyk?
  • piq 25.07.19, 12:44
    ...który swoim życiem zaświadcza o zasadach, które wyznaje. Co mam prawo twierdzić, gdyż mam zaszczyt go znać, niezwykle go cenię i szanuję. Dziennikarz, publicysta, opozycjonista, funkcjonariusz publiczny, intelektualista i sportowiec, wspaniały mąż i wzorowy ojciec.
  • kalllka 25.07.19, 12:52
    Jakiś link do w/opisanego, bo Graczyków w przeglądarce jak za przeproszeniem,nawklejal.
  • oleg3 25.07.19, 12:59
    kalllka napisała:

> Jakiś link do w/opisanego, bo Graczyków w przeglądarce jak za przeproszeniem,na
    > wklejal.

Instrukcja dla wykluczonych cyfrowo

1) Klikamy na link www.google.pl
    2) W pojawiającym się okienku wpisujemy "Roman Graczyk"
    3) Klikamy w enter (taki duży klawisz na klawiaturze)
    4) Pojawia się lista wyników www.google.com/search?q=Roman+Graczyk&oq=Roman+Graczyk&aqs=chrome..69i57j69i60l2.11273j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    5) klikamy na 1. i 4. pozycję na liście
    6) Czytamy

--
  • kalllka 25.07.19, 13:12
    ... do twojej instrukcji dodałabym jeszcze jeden punkt, dla dummy’ch /koniecznie w języku polskim /

-internista to nie jest specjalizacja IT / a gugiel
    jedyna przeglądarka w języku polskim/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka