Dodaj do ulubionych

Interesujący artykuł Józefa Goebbelsa

04.08.19, 10:31
"Kilka dni temu, za sprawą deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wrócił temat podatku katastralnego. Wrócił, bo pomysł wprowadzenia tej daniny wcale nie jest nowy. Za to zawsze stosowany jako wyborczy straszak. Czy rzeczywiście trzeba się bać podatku katastralnego. Kto i ile może zapłacić?"

wyborcza.biz/biznes/7,147768,24898133,podatek-katastralny-kto-i-ile-moze-zaplacic.html#a=100097&c=145&s=BoxBizLink
Jak brzmiała deklaracja krwawego dyktatora, za sprawą której wrócił temat katastru? Autor artykułu, Józef Goebbels, z rozbrajającą szczerością to ujawnia:

"Prezes PiS Jarosław Kaczyński kilka dni temu zapowiedział, że jego partia nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego. "
--
Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
Edytor zaawansowany
 • boavista4 04.08.19, 14:44
  to jest wynalazek , ktory podzieli narod. Bogaci beda mieszkac z bogatymi, bida z bida. Powstana dzielnice wyjatkowej biedy tak jak w USA i krajach Ameryki Poludniowej,
  Niech bogacz mieszka wsrod biedy, niech kazdy widzi swoj narod takim jaki jest i niech kazdy placi podatki wedlug zarobkow, dla wspolnego dobra. Podatek katastralny to ogromne klamstwo demokracji. W Scarsdale kolo NY , moi znajomi lekarze placa za swoj maly domek 40 000 dolarow podatku katastarlnego, ich sasiedzi jeszcze wiecej, Jasne ze ja tam nie moge zamieszkac.
  W Brazyli nie ma podatku katastralnego, ale sa kondominia - ogrodzone zepoly mieszkaniowe, z wlasna policja, prawem, sa niemal panstwem w panstwie. To jest jeszcze gorsza forma organizacji spoleczenstwa. W Polsce juz powstaja takie dzielnice.
 • qwardian 07.08.19, 14:13
  Potwierdzam co powyżej napisane. Nie ma właścicieli nieruchomości, w katastrze wynajmuje się go od lokalnych władz w zamian za coroczny haracz..

  --
  Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
 • kalllka 07.08.19, 10:24
  Podejmuje temat, bo swieci / prawidłowa budowa/ na tle benkowej tandety.
  Żeby zrozumieć na czym polega sztuczka /z podatkiem katastralnym/ potrzebowałabym jednak pomocy
  piqa-olega- gwardiana-dacha.. koniecznie w tej kolejności.
  Z góry Dzięki z podziemia..
 • piq 07.08.19, 13:31
  ...poborca podatków (zwykle gmina) wycenia wartość nieruchomości i od tej wartości pobiera podatek od właścicieli. Na przykład w Krakowie właściciele nieruchomości w atrakcyjnych biznesowo i mieszkaniowo miejscach, np. w okolicach Plant i Rynku, w Podgórzu czy na przykład Zwierzyńcu, ostatnio także w okolicach z siedzibami dużych firm, gdzie ceny sprzedaży i wynajmu są wysokie, płaciliby znacznie wyższe podatki od posiadanych nieruchomości niż gdzieś na obrzeżach albo jakichś osiedlach na "Wypizdowie".

  W praktyce oznacza to wypędzenie mieszkańców posiadających wartościowe nieruchomości, ale osiągających niskie dochody, w miejsca o niższych cenach wynajmu i niższym opodatkowaniu. W ich miejsce zwykle wchodzi biznes, który stać na zapłacenie wysokich danin publicznych.

  W miastach o nienaruszonej w trakcie dziejów tkance społecznej i architektonicznej (jak w zachodniej i południowej Europie, w Austrii czy w części Niemiec) sprawa z katastrem (rejestrem i wyceną nieruchmości) jest prostsza, bo sam rynek zwykle sprawę załatwiał stopniowo bez gwałtownych przemieszczeń ludności i rozbijania społeczności lokalnych, ludzie ubożejący przenosili się w tańsze okolice. Jednak na przykład w miastach w Polsce takich jak Wrocław, gdzie powojenne chaotyczne zasiedlanie opuszczonych domów spowodowało powstanie chaotycznej społeczności lokalnej, to jest wędrówka ludów; we Wrocławiu w samym centrum, gdzie ceny wynajmu i sprzedaży powinny być bardzo wysokie, mieszka w domach będących zwykle własnością miasta mnóstwo ludzi o niskich dochodach, a sprawy własności nieruchomości są kompletnie popieprzone. Nawet w dość nienaruszonych miastach jak Kraków komunizm pochrzanił naturalne stosunki własnościowe, a co za tym idzie także społeczne.

  W Paryżu, gdzie nie wiem, czy jest podatek katastralny, ale ceny mieszkań i czynsze na Montmartre są wysokie, miasto dopłaca do czynszów starym mieszkańcom, przede wszystkim intelektualistom i artystom, żeby zahamować zmiany charakteru dzielnicy, bo kasa i biznes turystyczny szybko i bezpowrotnie zmieniają tkankę społeczną.

  Kataster ma dobre i złe strony, w Polsce wobec chaotycznych zmian historyczno-społeczno-przestrzennych w ostatnich 100 latach oznaczałby nieprzewidywalne zamieszanie. No i z pewnością podniósłby obciążenia fiskalne obywateli. Kto wie, czy drenowanie samorządów miejskich z kasy przez obecną władzę nie jest zmiękczaniem ich przed jakąś postacią podatku od nieruchomości w typie katastru.
 • qwardian 07.08.19, 14:09

  Piszesz jakby podatek katastralny dotyczył nieruchomości komercyjnych, a w Stanach na wschodnim wybrzeżu wokół Nowego Yorku wynosi on od 7 tysięcy New Jersey do kilkunastu tysięcy dolarów rocznie za domy, na których widok psy płaczą i wóz Drzymały przewyższa je swoją solidnością. Poza tym okryte sidingiem, albo imitacją cegły wymalowanej na papie, na filmach mogą sprawiać wrażenie normalnych domów. Kataster to największy przekręt w historii ludzkości, opłaca dwutonowe czarne nauczycielki, tysiące niepotrzebnych autobusów szkolnych, skorumpowanych lokalnych polityków i tysiące małych firm z nimi związanych. Jedyna dobra wiadomość, że ja nie dożyję tych czasów..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • piq 07.08.19, 14:25
  ...katastralny dotyczy każdej nieruchomości, a ponieważ jego wysokość określa poborca, może być absurdalnie wysoki. Czytajże zanim mnie opieprzysz.
 • qwardian 07.08.19, 14:46

  Piq, ja nie będę nic pisał. To jest rezultat ucieczki od katastru. Ja bywałem w rural areas w przeciwieństwie do Benka.  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • piq 07.08.19, 21:53
  ...katastralnego. Kiedyś przekonywała mnie do niego moja teściowa-urbanistka i przez chwilę popadłem w bezmyślność, ale natychmiast dobrzy koledzy z FAq (zdaje się, że xiaze) wyprowadzili mnie z błędu prostym pytaniem: "Jesteś, durniu, za podniesieniem podatków?". Nie jestem.

  Utrzymywanie nieruchomości w stanie ruiny to jeden z oczywistych sposobów obniżenia jej wartości i jest to jedna z podstawowych wad podatku katastralnego. Dzięki za cenny przykład.
 • piq 07.08.19, 12:48
  ...w typie "radia Erewań". Klasyka gatunku.
 • snajper55 07.08.19, 22:17
  "10 czerwca, przed południem. Prawo i Sprawiedliwość informuje dziennikarzy o "specjalnym oświadczeniu" Jarosława Kaczyńskiego, które prezes PiS ma za kilka godzin wygłosić w siedzibie partii.

  Wszyscy zastanawiają się: o co może chodzić? O rewelacje Marka Falenty odnośnie do afery taśmowej? Wtedy przecież jest to główny polityczny temat.

  Ale nie, prezes PiS nawet słowem się do tego nie odnosi. Wychodzi na salę konferencyjną przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie i oznajmia: "Podatek katastralny to instytucja, która w polskich warunkach doprowadziłaby do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności ogromnej części Polaków. Zapewniam, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy".

  wiadomosci.wp.pl/wybory-2019-wszystkie-straszaki-pis-jaroslaw-kaczynski-nie-odpusci-podatku-katastralnego-6395791219111553a

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • piq 08.08.19, 00:39
  ...zapłaci. Przeczytaj ze zrozumieniem lid tego tekstu i przestań strugać kompletnego idiotę, bo zostaniesz kaleką:
  "Kilka dni temu, za sprawą deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wrócił temat podatku katastralnego. Wrócił, bo pomysł wprowadzenia tej daniny wcale nie jest nowy. Za to zawsze stosowany jako wyborczy straszak. Czy rzeczywiście trzeba się bać podatku katastralnego. Kto i ile może zapłacić?"
  Pytanie za 20 srebrników (czyli szekli): co wynika z tego lidu, chłopczyku? Pracowałem w mediach, w tym w Agorze, i doskonale wiem, jak się pewne rzeczy robi, a nie powinno się robić, bo to przeniewierstwo wobec zawodowej uczciwości.
 • snajper55 09.08.19, 02:04
  piq napisał:

  > ...zapłaci. Przeczytaj ze zrozumieniem lid tego tekstu i przestań strugać kompl
  > etnego idiotę, bo zostaniesz kaleką:
  > "Kilka dni temu, za sprawą deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wróci
  > ł temat podatku katastralnego. Wrócił, bo pomysł wprowadzenia tej daniny wcale
  > nie jest nowy. Za to zawsze stosowany jako wyborczy straszak. Czy rzeczywiście
  > trzeba się bać podatku katastralnego. Kto i ile może zapłacić?"
  > Pytanie za 20 srebrników (czyli szekli): co wynika z tego lidu, chłopczyku?

  Pewnie to, że jego autor jest Goebbelsem i wypisuje kłamstwa. Tylko gdzie one są? Chyba tylko oko Luki jest w stanie je dostrzec.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • xiazeluka 09.08.19, 10:00
  Ślepy snajper. Cudo.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • piq 09.08.19, 23:48
  ...i niemoralnym hipokrytą.
 • piq 10.08.19, 00:07
  ...stopnia zakłamania, które osiągają tylko wytrawni propagitatorzy.

  Masz tu, snajper, hipotetyczny tekst:
  "Drogi sąsiedzie, słyszałam, że Pańska Szanowna Małżonka udała się do sanatorium w Nałęczowie. Oczywiście to zapewne przypadek, że w tym samym czasie pojechał tam inżynier Występek, z którym Szanowna Małżonka Pana często i nad wyraz serdecznie gawędzi przed naszą klatką schodową. Wyjeżdżając wzięli jedną taksówkę na dworzec, podobno dlatego, że tak jest oszczędniej. Niczego nie sugeruję, ale radzę zwrócić baczną uwagę na to, co wyczynia Pańska Szanowna Małżonka na tym wyjeździe, który ma ponoć pomóc na kręgosłup. Na rehabilitację ubiera się w obcisłe kostiumy i często mija się w drzwiach z inżynierem Występkiem, z którym za każdym razem nie omieszka nawiązać kontaktu. Życzliwa."

  Nie ma tu ani jednego kłamstwa, snajper. Małżonka sąsiada wyjechała do sanatorium, rzeczywiście rozmawia często z inżynierem Występkiem, który jest uprzejmym i miłym sąsiadem, i umówiła się z nim, że pojadą na dworzec jedną taksówką, bo tak jest taniej, skoro on też jedzie do tego samego sanatorium. Rzeczywiście ubiera się w lajkrowe stroje na ćwiczenia i rzeczywiście kiedy mija się w drzwiach z inżynierem Występkiem, to zamienia z nim kilka słów.

  Dokładnie tak samo, jak tekst powyżej, jest napisany lid artykułu Genosse Goebbelsa, zakłamany towarzyszu snajper. To wasz wybiórczy styl i wasza wybiórcza etyka, towarzyszu.
 • institoris2 10.08.19, 02:51
  to obiektywna relacja i towarzyszacy tej relacji, oddzielony, komentarz, ktory ewentualnie moglibysmy zaliczyc w sfere propagandy. O manipulacji nie moze byc natomiast mowy. Tzn. teoretycznie, bo dla Snajpera, czemu dal tutaj swiadectwo, dziennikarstwo to wylacznie manipulacja, byle po linii. Jak dla mnie zenujace.

 • snajper55 07.08.19, 22:12
  xiazeluka napisała:

  > Jak brzmiała deklaracja krwawego dyktatora, za sprawą której wrócił temat katas
  > tru? Autor artykułu, Józef Goebbels, z rozbrajającą szczerością to ujawnia:
  >
  > "Prezes PiS Jarosław Kaczyński kilka dni temu zapowiedział, że jego partia nie
  > planuje wprowadzenia podatku katastralnego. "

  Temat podatku katastralnego wrócił, gdyż wprowadzeniem tego podatku straszy Jarosław Kaczyński.

  "- Znów wraca pomysł ustanowienia w Polsce podatku katastralnego. To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach, ale taka, która w polskich warunkach doprowadziłaby do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności ogromnej części Polaków – mówił Jarosław Kaczyński. - Jest to całkowicie nie do przyjęcia. My w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, ale jest także druga możliwość, że właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem – dodał szef PiS."

  www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/190619922-Kaczynski-Podatku-katastralnego-nie-bedzie.html

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • piq 07.08.19, 22:20
  ...albo zrozumiałeś i usiłujesz zaciemnić problem pokazany przez lukę. Chodzi, biedaczynko umysłowa, o sposób przedstawienia tematu, niezgodny z zawodową etyką dziennikarską, a właściwy dla propagitatorów. Rozumi tera czy nie?
 • snajper55 07.08.19, 23:40
  piq napisał:

  > ...albo zrozumiałeś i usiłujesz zaciemnić problem pokazany przez lukę. Chodzi,
  > biedaczynko umysłowa, o sposób przedstawienia tematu, niezgodny z zawodową etyk
  > ą dziennikarską, a właściwy dla propagitatorów. Rozumi tera czy nie?

  A niby na czym ta niezgodność z zawodową etyką dziennikarską ma polegać? Temat podatku katastralnego wrócił za sprawą Jarosława Kaczyńskiego? Wrócił. To są słowa Kaczyńskiego: "Znów wraca pomysł ustanowienia w Polsce podatku katastralnego. "

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • piq 08.08.19, 00:50
  ...dziennikarskiego, jest wierność zasadom, a nie pretekstom. Ty, snajper, powołując się na to, co wybełkotał ten xuj zlamany w ramach właściwej dla niego "gry politycznej", czyli manipulacji, usprawiedliwiasz manipulację dokonaną przez ludzi, którzy uprawiają zawód ongiś zaufania publicznego (obecnie, jak widać po tym tekście, publicznego bezwstydu informacyjnego), który w swoich powinnościach zawodowych ma, że manipulacja przekazem to draństwo i naruszenie elementarnych zakazów profesjonalnych.

  Niczym nie różnisz się, snajper, od pisowców w typie sióstr Karnowskich czy tego gnojka Sakiewkiewicza, stając na stanowisku, że manipulacja przekazem jest cacy, pod warunkiem, że to stasińszczacy manipulują, a nie narzeczeni Chójskiej-Gejke z gapola. Bo oni to świnie, a wy elita stawiająca się ludowi za wzór.

  Właśnie dlatego, snajper, jesteście łżeelitami.
 • qwardian 08.08.19, 06:42

  To trochę jak z tym kryzysem lekowym związanym z brakiem substancji czynnych, których fabryki zamykają się z powodów środowiskowych. TOK FM krytykuje rząd, że Polska ich nie produkuje, z powodu restrykcyjnych praw unijnych, która zabiła ten przemysł na kontynencie. Prawie wszystkie szczepionki na grypę pochodzą z Północnej Afryki. Agora i Gazeta Wyborcza wywołuje pożary, a potem występuje w roli strażaka..

  --
  Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
 • monalisa2016 10.08.19, 00:38
  Ot taka mala uwaga, tak zwany u nas "manuellen framing" czyli upiekszanie/kamuflowanie albo straszenie dobranymi slowami czytelnikow to nagminna praktyka w dzisiejszych mediach. GW jest opozycja w stosunku do obecnego rzadu wiec radze sprawe traktowac bardziej rozwaznie z subtelnoscia, co moze kryc sie za doniesieniami, a co jest w koncu prawda.

  Kazda polityczna opcja w Polsce jest mi obojetna poniewaz nie zyje w tym kraju ale wiem czym jest GW jak i wiele innych polskojezycznych prasowek z zewnetrznymi wplywami wiec dlatego moja mala uwaga by was uczulic na to.
  Relotius-Presse (Claas Relotius > slynny bajkopisarz z Der Spiegel) sa dalej aktualni.

  --
  ......................................
  www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka