Dodaj do ulubionych

Ksiądz Stanisław Walczak

04.08.19, 15:26
Wywiad sprzed dwóch lat, jakże wciąż aktualny. Nazwał Kaczyńskiego kłamcą i nic nie mogą mu nasi biskupi zrobić. Dlaczego? - Zachęcam do przeczytania wywiadu. Może w końcu ktoś zrozumie, że kościół w Polsce zszedł na manowce.

"Zdarza mi się, zawodowo czytam i oglądam inne media.

- O, to ja panu współczuję, bo pranie mózgu zostaje w podświadomości. To są katolickie instytucje, które łżą! Manipulują ludźmi! A nie wolno ludźmi manipulować, a już zwłaszcza w imieniu Kościoła. Niezależnie od tego, jak sprytnym i przebiegłym się jest, nie ma "wyższego" celu, który usprawiedliwiałby nieprawdę, oczernianie, potwarz rzucaną na drugiego człowieka. Dlatego użyłem mocnego słowa - przeciwstawiając się tym strasznym potwarzom, które są tam rzucane. Stojące za tymi instytucjami środowiska, zasłaniając się autorytetem Kościoła i wiary katolickiej, skrzywdziły wielu niewinnych ludzi. I niszczą dalej. A my nie jesteśmy po to, by ludzi niszczyć. My, księża, nie jesteśmy po to, żeby trochę inaczej od nas myślącego, Bogu ducha winnego człowieka nazywać lewakiem. Jak to jest, że ludzie, którzy np. byli w Platformie, nie mogą otworzyć gęby, bo ich od razu wytykają z ambony, że lewak. Co to jest za Kościół, który ze względu na poglądy polityczne ludzi odtrąca i odrzuca?! Kościół jest po to, żeby ludzi przyjmować."

Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21463018,ksiadz-nazwal-kaczynskiego-lgarzem-wykorzystuje-kosciol-do.html
--
Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
Edytor zaawansowany
 • benek231 04.08.19, 16:24
  benek231 2 lata temu Oceniono 2 razy 2

  A to pociecha, z tego Walczaka smile Kosciol, czyli instytucja kuta na wszystkie kopyta, reprezentowana przez najbardziej cwane i przebiegle lisiury, mialby dac sie wykorzystac takiemu Kaczynskiemu czy/i Ziobrze!?
  Jesli mamy tu do czynienia z wykorzystywaniem kogos przez kogos to z cala pewnoscia wykorzystywanym nie jest ten zlodziejski i parszywy kosciolek. Wrecz przeciwnie, kler katolicki wykorzystuje faszystow do obalenia demokracji oraz pomaga im w tym zboznym dziele. W zamian za to faszysci odplacaja sie klerowi coraz to nowymi i szczodrzejszymi prezentami.

  Wiadomo, ze kler wolalby, tak na wrazie czego, byc widzianym jako strona wykorzystywana, najlepiej nieswiadomie, by zawsze - niczym ta niewinna panienka - moc wyjsc na swoje. Bo jakby co to nie ona/on, lecz mielismy do czynienia z aktem wykorzystywania. Gdy tymczasem jak najbardziej mamy do czynienia ze spolkowaniem za obopolna zgoda, i z obopolnymi korzysciami.
  Kler zlecil faszystom dokonanie zamachu stanu, a faszysci zlecenie to wlasnie realizuja - z pomoca kleru.

  Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21463018,ksiadz-nazwal-kaczynskiego-lgarzem-wykorzystuje-kosciol-do.html
 • benek231 04.08.19, 17:24
  Duchowny o kazaniu abp. Jędraszewskiego o LGBT: "Arcybiskup ośmiesza Kościół, działa na jego szkodę"

  Joanna Żarnoch-Chudzińska
  4 sierpnia 2019 | 12:33

  "Ks. Arcybiskup wiedzie prym w sianiu teorii spiskowych na użytek polskich narodowych katolików" - tak kazanie abp. Marka Jędraszewskiego komentuje ksiądz Stanisław Walczak. A ksiądz Wojciech Lemański dodaje: "Żenada, wstyd, kompromitacja".

  "Katedra wawelska okazuje się być źródłem epidemii nienawiści, która cechowała najgorszy w historii ludzkości system odczłowieczania - narodowy socjalizm. Zastąpienie słowa „socjalizm” słowem „katolicyzm” jest jedyne sztuczką oratorską. Mamy zatem w kraju narodowy katolicyzm, na którego czele stoi duchowy przywódca archidiecezji krakowskiej" - napisał na Facebooku ksiądz Stanisław Walczak tuż po kazaniu, jakie wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

  Abp Jędraszewski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Jest nowa, która chce opanować umysły - tęczowa

  Podczas krakowskich obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego arcybiskup mówił: – Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i nasze umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha. Nie czerwona, ale tęczowa.

  "Kiedy przemawia biskup, Jezus musi milczeć"
  Ksiądz Walczak to były proboszcz i misjonarz. Mieszka w Niemczech, jest na emeryturze, głosi kazania w USA, Hiszpanii, Polsce. Często odnosi się do wydarzeń w naszym kraju.

  Kazaniu abp. Jędraszewskiego poświęcił obszerny wpis. W sobotę, 3 sierpnia, napisał: "Wstyd i żenada – tak nazwałem kazanie Jego Ekscelencji miłościwie nam panującego Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. Oczywiście jestem świadomy faktu, że słowa te do naszego Pana na stolicy krakowskiej nie dotrą. A jeśli dotrą, to on będzie zbywał je machnięciem ręki – wszyscy bowiem jesteśmy niedouczonymi prostakami, lewakami, liberałami etc. etc.

  Wraz z ks. D. Oko i wielu innymi, nasz mędrzec pozwolił sobie na kpinę ze słuchaczy. Dla celów propagandowych ukuli nowe kłamstwo naukowe: „LGBT to ideologia neomarksistowska”. Przyjmuję z bólem, że ks. Arcybiskup wiedzie prym w sianiu różnego rodzaju teorii spiskowych na użytek polskich narodowych katolików. Podobnie, jak w akcji szerzenia kłamstwa smoleńskiego, także i teraz używa on najświętszej rzeczywistości - Słowa Bożego, by kpić z ludzi. A na to nie ma zgody.

  Miłościwie nam panujący Arcybiskup od dłuższego czasu ośmiesza Kościół, działa na naszą szkodę. Ukrył się za autorytetem, jaki daje mu sakra biskupia. Zapomniał, że dym kadzidła nie jest wystarczająco silną zasłoną, która zakryje prawdziwe intencje. Głos, nawet potężnego dzwonu „Zygmunta”, nie zagłuszy piania Piotrowego koguta!

  Dzisiaj krąży po ludziach straszne hasło: „Kiedy przemawia biskup, Jezus musi milczeć”. Jest to oczywiście ludowa przesada – ale w przypadku Krakowa zdaje się być prawdą. Nic więc dziwnego, że po posłudze wielkich arcybiskupów Sapiehy, Wojtyły, Macharskiego, gdy Jezus był już blisko Krakowa, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami” (por. Łk 19,41).

  Ksiądz Lemański: Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza
  Na słowa abp. Jędraszewskiego zareagował też ksiądz Wojciech Lemański, od roku posługujący w diecezji łódzkiej. Na swoim Facebooku napisał 1 sierpnia:

  "Właściwie to mógłbym sobie darować zarówno słuchanie jak i komentowanie homilii biskupa krakowskiego. Ani to mój biskup, ani homilia nazbyt wysokich lotów. Ale dziś 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wczoraj mogliśmy posłuchać biskupa Guzdka, który z zadumą wspominał powstańczych kapelanów i męczenników. Dziś do uczestników Marszu Milczenia skierowała cudowne słowa uczestniczka powstania - Pani Wanda Traczyk-Stawska. Ale niestety z Krakowa media doniosły o wystąpieniu specjalisty od tropienia "czerwonej zarazy". Tym razem wytropił "tęczową zarazę". Takie słowa w takim dniu. Takie słowa po brutalnym ataku na marsz równości w Białymstoku. Takie słowa po skatowaniu dziennikarza we Wrocławiu. Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja".

  Wcześniej, po wydarzeniach na Marszu Równości w Białymstoku, ksiądz Lemański mówił "Wyborczej": - To, że mężczyzna na swego życiowego partnera wybrał mężczyznę, a kobieta – kobietę, to tylko ich sprawa i postronnym nic do tego. Nikt chrześcijanom w naszym kraju nie narzuca jakichkolwiek wyborów. Byłoby dobrze, gdyby i chrześcijanie nikomu niczego nie narzucali".

  forum.gazeta.pl/forum/s,13,168496805.html?t=1&a=168496805&rep=1&from=11
  Pod art. w Gazecie, traktujacym o wypowiedzi Jedraszewskiego z uzyciem okreslen typu "teczowa zaraza", pozwolilem zwrocic uwage, ze aktualnie klasyczne "lapaj zlodzieja" wrzeszczy czarna zaraza.
 • babaobaba 04.08.19, 18:25
  Są jeszcze księża rozumiejący Chrystusa. Ich słowa napawają mnie otuchą, wierzę że Dobry Bóg sprawi, że polski kościół się zreformuje i odrzuci przebierańców, którzy już dawno odeszli od głoszenia dobrej nowiny. To zadufani w sobie starcy nienawistni i złośliwi. Dla nich papież Franciszek nie istnieje. Ignorują go. I kościół i Polska zapłacą za to cenę. Wysoką.

  Pewnie, Benku, czytanie tych słów sprawia ci pewną trudność, weź jednak pod uwagę, że są ludzie potrzebujący wiary. Tych łatwo jest zmanipulować bo mają zaufanie do swoich kapłanów. Nawet ci, którzy na tym forum uchodzą za ekspertów dali się zmanipulować. A ja wciąż powtarzam, nie będziecie zbawieni wierząc Belzebubom, wydrwigroszom i biznesmenom budującym kolejne "złote cielce', biorących miliony z kasy, na którą wszyscy się składamy. Szczególnie niemoralne jest kiedy masz świadomość, że brakuje pieniędzy na leczenie ciężko chorych na raka czy leczenie dzieci. Nie wiem czy to oficjalna wiadomość czy hejt ale podobno z funduszu ministerstwa zdrowia Rydzyk dostał milion złotych. Dlatego szczególnym szacunkiem darzę ks. Lemańskiego czy Walczaka.  --
  Biada tym, którzy podążają za Jezusem dla kariery - papież Franciszek
 • babaobaba 06.08.19, 14:57
  Wiadomość o zasileniu Rydzyka milionami z funduszu zdrowia podały oficjalne telewizje zatem należy przyjąć, że to nie hejt. sad
  --
  Ludzie,przestańcie oglądać się na biskupów. Macie Chrystusa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka